Resultater for Aarhus Open 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ssk Damer 1 | 2005 | 548 | 2:09.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.98 | |||||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Mette Holstein | 2005 | 35.02 | 1:09.81 | |||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 31.50 | 1:41.31 | |||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 28.42 | 2:09.73 | |||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2005 | 502 | 2:13.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 37.33 | 1:11.76 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 31.79 | 1:43.55 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.04 | 2:13.59 | |||||||
3 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 443 | 2:19.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 37.28 | 1:13.14 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 34.32 | 1:47.46 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 31.77 | 2:19.23 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 2005 | 432 | 2:20.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 38.57 | 1:15.05 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 35.68 | 1:50.73 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 29.73 | 2:20.46 | |||||||
5 | Ssk Damer 2 | 2005 | 344 | 2:31.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.91 | |||||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 45.65 | 1:24.20 | |||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 1:07.25 | 2:31.45 | |||||||
Maja Friis | 2005 | 2:31.45 | ||||||||
6 | Delta Piger 3 | 2005 | 344 | 2:31.46 | ||||||
DeltaSwim | 2:40.00 | |||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 44.37 | 1:22.02 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 37.02 | 1:59.04 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 32.42 | 2:31.46 | |||||||
7 | Agf Piger 2 | 2005 | 330 | 2:33.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.00 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 42.46 | 1:22.55 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 35.50 | 1:58.05 | |||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 35.47 | 2:33.52 | |||||||
8 | Lyseng K3-Piger 2 | 2005 | 283 | 2:41.65 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Anna Ancker | 2006 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 43.92 | 1:25.58 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 39.88 | 2:05.46 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 36.19 | 2:41.65 | |||||||
9 | Hei Piger | 2005 | 245 | 2:49.64 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Annika Svarre Griffel | 2003 | 44.93 | 1:23.25 | |||||||
Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 52.31 | 2:15.56 | |||||||
Caroline G. Jørgensen | 2005 | 34.08 | 2:49.64 | |||||||
10 | Lyseng K3-Piger 1 | 2005 | 228 | 2:53.80 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Cecilia Marie Dolan | 2005 | 49.58 | 1:29.22 | |||||||
Laura Winum Andersen | 2009 | 45.93 | 2:15.15 | |||||||
Mathilde Søndergaard | 2005 | 38.65 | 2:53.80 | |||||||
11 | Agf Piger 3 | 2005 | 194 | 3:03.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:10.00 | |||||||||
Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 47.87 | 47.87 | |||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 56.77 | 1:44.64 | |||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 42.75 | 2:27.39 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 35.84 | 3:03.23 | |||||||
12 | Agf Piger 4 | 2005 | 110 | 3:41.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:20.00 | |||||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 53.31 | 53.31 | |||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 59.02 | 1:52.33 | |||||||
Katinka Folke Jensen | 2007 | 1:00.16 | 2:52.49 | |||||||
Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 48.58 | 3:41.07 | |||||||
13 | Agf Piger 5 | 2005 | 102 | 3:46.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 59.66 | 59.66 | |||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 1:03.51 | 2:03.17 | |||||||
Anna Brogaard Krogh | 2008 | 56.22 | 2:59.39 | |||||||
Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | 47.37 | 3:46.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:34 |