Resultat för Aarhus Open 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 633 | 29.11 | 1:00.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 619 | 29.71 | 1:00.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.82 | |||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 574 | 30.22 | 1:02.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.93 | |||||||||
4 | Louise Bast Aaby | 1998 | 146 | 48.21 | 1:38.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:38.54 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 639 | 29.44 | 1:00.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 603 | 29.80 | 1:01.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 597 | 30.11 | 1:01.38 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 572 | 30.27 | 1:02.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.25 | |||||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 532 | 30.85 | 1:03.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.64 | |||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 526 | 31.01 | 1:04.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 492 | 31.66 | 1:05.47 | |||||
DeltaSwim | 1:03.47 | |||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 468 | 31.96 | 1:06.57 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 450 | 32.21 | 1:07.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.48 | |||||||||
10 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 427 | 32.72 | 1:08.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.76 | |||||||||
11 | Jasmin Jespersen | 2002 | 395 | 34.12 | 1:10.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 390 | 34.01 | 1:10.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
13 | Gro Sørensen | 2002 | 389 | 34.01 | 1:10.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.83 | |||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 358 | 34.32 | 1:12.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 579 | 29.97 | 1:02.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.35 | |||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 577 | 30.20 | 1:02.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 552 | 30.74 | 1:03.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.46 | |||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 528 | 30.64 | 1:03.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 526 | 31.55 | 1:04.05 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.48 | |||||||||
6 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 521 | 30.85 | 1:04.24 | |||||
DeltaSwim | 1:02.59 | |||||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 515 | 31.47 | 1:04.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.90 | |||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 505 | 31.20 | 1:04.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
9 | Holly Lønne Turner | 2003 | 497 | 31.53 | 1:05.26 | |||||
DeltaSwim | 1:05.60 | |||||||||
9 | Maria Mehlsen | 2003 | 497 | 31.26 | 1:05.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.92 | |||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 491 | 31.61 | 1:05.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.50 | |||||||||
12 | Marlene Reitan | 2003 | 483 | 31.85 | 1:05.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.30 | |||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 481 | 31.44 | 1:05.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 476 | 31.87 | 1:06.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
15 | Karoline Kristensen | 2004 | 440 | 31.85 | 1:07.96 | |||||
DeltaSwim | 1:05.77 | |||||||||
16 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 439 | 32.33 | 1:08.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.69 | |||||||||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 434 | 32.75 | 1:08.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.28 | |||||||||
18 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 430 | 32.05 | 1:08.46 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.25 | |||||||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 429 | 33.07 | 1:08.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
20 | Sara Bundgaard | 2003 | 419 | 33.00 | 1:09.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.29 | |||||||||
21 | Lærke Asmussen | 2003 | 402 | 33.28 | 1:10.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.42 | |||||||||
22 | Selma Lindberg | 2003 | 400 | 32.98 | 1:10.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
23 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 376 | 34.37 | 1:11.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.78 | |||||||||
24 | Emma Jensen | 2003 | 370 | 34.24 | 1:11.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.33 | |||||||||
25 | Freja Kruse | 2004 | 364 | 34.76 | 1:12.42 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:14.81 | |||||||||
26 | Mille Winther | 2003 | 358 | 34.62 | 1:12.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.35 | |||||||||
27 | Sofie Jakobsen | 2003 | 349 | 35.58 | 1:13.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.67 | |||||||||
28 | Mathilde Jensen | 2003 | 347 | 35.95 | 1:13.57 | |||||
DeltaSwim | 1:14.95 | |||||||||
29 | Emmalina Long | 2004 | 336 | 35.61 | 1:14.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.39 | |||||||||
30 | Orchide Kiyani | 2003 | 331 | 34.37 | 1:14.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.06 | |||||||||
31 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 278 | 37.07 | 1:19.22 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.81 | |||||||||
32 | Mathilde Thomsen | 2004 | 260 | 36.53 | 1:20.96 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:19.08 | |||||||||
33 | Sofie Hjarbæk | 2004 | 205 | 40.88 | 1:27.67 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
34 | Mathilde N. Drud | 2004 | 200 | 42.23 | 1:28.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.76 | |||||||||
35 | Lisa Gildsig | 2004 | 190 | 43.00 | 1:29.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:35.24 | |||||||||
- | Annika Svarre Griffel | 2003 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.11 | |||||||||
- | Cecilie Do | 2004 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 1:22.16 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 496 | 31.83 | 1:05.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.14 | |||||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 484 | 31.96 | 1:05.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
3 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 478 | 31.38 | 1:06.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.47 | |||||||||
4 | Mette Holstein | 2005 | 477 | 32.21 | 1:06.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.32 | |||||||||
5 | Maja Friis | 2005 | 463 | 32.45 | 1:06.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 429 | 33.60 | 1:08.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
7 | Caden Halle | 2005 | 429 | 32.99 | 1:08.54 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
8 | Louise Lie Thisted | 2005 | 418 | 32.84 | 1:09.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
9 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 401 | 33.59 | 1:10.09 | |||||
DeltaSwim | 1:12.56 | |||||||||
10 | Frederikke Riber | 2005 | 399 | 33.81 | 1:10.23 | |||||
DeltaSwim | 1:13.44 | |||||||||
11 | Freja Bjørn | 2005 | 393 | 33.29 | 1:10.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.76 | |||||||||
12 | Nanna Langvad | 2005 | 388 | 33.25 | 1:10.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.30 | |||||||||
13 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 383 | 34.45 | 1:11.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
14 | Sara Baumgartner | 2005 | 357 | 34.51 | 1:12.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.47 | |||||||||
15 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 339 | 35.71 | 1:14.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.57 | |||||||||
16 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 335 | 35.04 | 1:14.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.69 | |||||||||
17 | Sophie Hougaard | 2006 | 331 | 34.98 | 1:14.74 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.28 | |||||||||
18 | Mille Lindeblad | 2005 | 324 | 35.84 | 1:15.27 | |||||
DeltaSwim | 1:15.60 | |||||||||
19 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 318 | 35.63 | 1:15.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.15 | |||||||||
20 | Marie Kromann Møller | 2006 | 309 | 36.47 | 1:16.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.82 | |||||||||
21 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 300 | 37.25 | 1:17.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
22 | Lea Wallén | 2005 | 282 | 39.14 | 1:18.85 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:19.13 | |||||||||
23 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 269 | 38.01 | 1:20.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.50 | |||||||||
24 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 267 | 37.57 | 1:20.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.06 | |||||||||
25 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 262 | 37.22 | 1:20.71 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
26 | Nikoline Sejr | 2006 | 259 | 40.35 | 1:21.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.74 | |||||||||
27 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 231 | 40.16 | 1:24.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:29.07 | |||||||||
27 | Dagmar Keller | 2006 | 231 | 39.69 | 1:24.27 | |||||
Aarhus Swim | 1:52.27 | |||||||||
29 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 219 | 41.46 | 1:25.72 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:34.82 | |||||||||
30 | Karoline Høgh | 2006 | 215 | 40.86 | 1:26.25 | |||||
Solbjerg IF | 1:23.08 | |||||||||
31 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 214 | 39.74 | 1:26.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.76 | |||||||||
32 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 165 | 44.78 | 1:34.14 | |||||
Aarhus Swim | 1:39.15 | |||||||||
33 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 165 | 43.46 | 1:34.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:39.52 | |||||||||
34 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 144 | 45.76 | 1:38.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.76 | |||||||||
- | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 1:21.28 | |||||||||
- | Freja Brendstrup | 2005 | DSQ | mgl. berør. v. 50m | ||||||
IHF Svømning | 1:23.06 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 247 | 41.16 | 1:22.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.40 | |||||||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | 239 | 40.55 | 1:23.21 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:37.43 | |||||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 231 | 40.62 | 1:24.20 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.69 | |||||||||
4 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 203 | 40.97 | 1:27.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.71 | |||||||||
5 | Laura Winum Andersen | 2009 | 167 | 42.68 | 1:33.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.86 | |||||||||
6 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 108 | 51.41 | 1:48.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:08 |