Tulokset Aarhus Open 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:22 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 608 | 1:08.92 | 2:34.09 | 4:05.39 | 5:14.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:10.29 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 632 | 1:11.90 | 2:26.38 | 4:00.44 | 5:10.23 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:11.61 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 609 | 1:10.43 | 2:30.69 | 4:04.40 | 5:14.15 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:09.90 | |||||||||
3 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 526 | 1:14.60 | 2:41.01 | 4:13.76 | 5:29.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:26.13 | |||||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 506 | 1:15.03 | 2:43.39 | 4:13.78 | 5:34.26 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:32.52 | |||||||||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 459 | 1:17.11 | 2:47.34 | 4:28.00 | 5:45.11 | |||
DeltaSwim | 5:30.24 | |||||||||
6 | Gro Sørensen | 2002 | 382 | 1:25.29 | 3:02.10 | 4:44.51 | 6:06.85 | |||
Aarhus Swim | 6:29.97 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 625 | 1:09.18 | 2:30.42 | 4:00.67 | 5:11.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:11.17 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 510 | 1:14.67 | 2:40.66 | 4:14.21 | 5:33.32 | |||
Aarhus Swim | 5:29.08 | |||||||||
3 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 492 | 1:13.47 | 2:43.95 | 4:24.62 | 5:37.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:29.38 | |||||||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 487 | 1:19.66 | 2:53.03 | 4:23.75 | 5:38.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:28.87 | |||||||||
5 | Pernille Nedergaard | 2004 | 392 | 1:16.38 | 2:51.14 | 4:40.40 | 6:03.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:03.46 | |||||||||
6 | Ditte Hansen | 2003 | 258 | 1:35.15 | 3:26.51 | 5:25.55 | 6:58.07 | |||
DeltaSwim | 7:42.69 | |||||||||
- | Anne Lundorff Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:56.71 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 487 | 1:14.13 | 2:40.94 | 4:20.40 | 5:38.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:33.80 | |||||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 475 | 1:14.92 | 2:42.37 | 4:21.68 | 5:41.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:38.61 | |||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 439 | 1:20.81 | 2:46.61 | 4:31.76 | 5:50.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:49.42 | |||||||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 377 | 1:28.59 | 3:04.66 | 4:48.38 | 6:08.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:49.29 | |||||||||
5 | Sara Baumgartner | 2005 | 361 | 1:20.30 | 3:01.62 | 4:49.30 | 6:13.97 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 343 | 1:19.18 | 2:53.87 | 4:51.06 | 6:20.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:26.35 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:22 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 642 | 1:03.50 | 2:17.64 | 3:39.34 | 4:42.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:38.56 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 611 | 1:04.96 | 2:20.32 | 3:43.83 | 4:47.26 | |||
Aarhus Swim | 4:42.37 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 580 | 1:04.90 | 2:20.58 | 3:45.17 | 4:52.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:42.98 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 603 | 1:04.87 | 2:17.79 | 3:42.19 | 4:48.47 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:41.57 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 589 | 1:09.56 | 2:28.68 | 3:44.17 | 4:50.79 | |||
Aarhus Swim | 4:47.33 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 589 | 1:04.55 | 2:21.02 | 3:47.26 | 4:50.87 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:53.01 | |||||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | 475 | 1:08.80 | 2:31.75 | 4:03.31 | 5:12.33 | |||
DeltaSwim | 4:58.93 | |||||||||
5 | Martin Broch | 2001 | 396 | 1:10.07 | 2:43.80 | 4:12.48 | 5:31.78 | |||
DeltaSwim | 5:33.93 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 478 | 1:06.55 | 2:30.04 | 4:03.03 | 5:11.86 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:13.41 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 463 | 1:11.72 | 2:28.80 | 4:05.10 | 5:15.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:18.46 | |||||||||
3 | Simon Degn | 2003 | 436 | 1:13.60 | 2:40.92 | 4:09.64 | 5:21.57 | |||
Aarhus Swim | 5:36.27 | |||||||||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | 414 | 1:09.18 | 2:32.62 | 4:11.13 | 5:27.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:11.84 | |||||||||
5 | Jakob Riisgaard | 2003 | 391 | 1:18.18 | 2:42.56 | 4:17.63 | 5:33.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:38.02 | |||||||||
6 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 382 | 1:19.69 | 2:50.28 | 4:20.17 | 5:35.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:33.67 | |||||||||
7 | Alexander Johnsen | 2003 | 354 | 1:22.45 | 2:51.22 | 4:24.12 | 5:44.41 | |||
Odder Svømmeklub | 5:37.20 | |||||||||
- | William Sloth | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 396 | 1:17.14 | 2:43.06 | 4:14.91 | 5:32.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:37.64 | |||||||||
2 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 383 | 1:14.35 | 3:30.25 | 4:57.58 | 5:35.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:39.80 | |||||||||
3 | Linus Folke Jensen | 2004 | 364 | 1:15.30 | 2:51.40 | 4:23.65 | 5:41.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:32.90 | |||||||||
4 | Casper Johannesen | 2004 | 358 | 1:20.61 | 2:47.94 | 4:25.13 | 5:43.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:42.76 | |||||||||
5 | Emil Togsverd | 2005 | 312 | 1:23.35 | 3:01.23 | 4:43.46 | 5:59.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 252 | 1:30.77 | 3:08.77 | 5:01.07 | 6:25.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 6:34.76 | |||||||||
7 | Casper Boest | 2005 | 228 | 1:32.51 | 3:04.31 | 5:07.78 | 6:38.85 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 285 | 1:25.29 | 2:58.99 | 4:44.49 | 6:10.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 179 | 1:46.59 | 3:34.47 | 5:37.46 | 7:12.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:50 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:09 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 601 | 34.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 464 | 37.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.10 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 509 | 36.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
2 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 478 | 37.59 | ||||||
Aarhus Swim | 36.26 | |||||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 476 | 37.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 451 | 38.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.10 | |||||||||
5 | Janni S Hansen | 2001 | 446 | 38.46 | ||||||
DeltaSwim | 39.92 | |||||||||
6 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 443 | 38.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.07 | |||||||||
7 | Amalije Kristensen | 2002 | 388 | 40.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.90 | |||||||||
8 | Jasmin Jespersen | 2002 | 331 | 42.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.63 | |||||||||
9 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 303 | 43.73 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.47 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 666 | 33.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 658 | 33.79 | ||||||
Aarhus Swim | 33.11 | |||||||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | 550 | 35.88 | ||||||
Aarhus Swim | 35.80 | |||||||||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | 546 | 35.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.90 | |||||||||
5 | Mathilde Østergaard | 2004 | 509 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 37.58 | |||||||||
6 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 508 | 36.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.01 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 470 | 37.80 | ||||||
Aarhus Swim | 37.13 | |||||||||
8 | Sarah Kildahl | 2004 | 469 | 37.84 | ||||||
Aarhus Swim | 36.66 | |||||||||
9 | Line Lyskjær | 2003 | 454 | 38.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
10 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 448 | 38.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
11 | Freja Kruse | 2004 | 447 | 38.43 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 40.12 | |||||||||
12 | Ida S Olesen | 2003 | 439 | 38.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.00 | |||||||||
13 | Mille Winther | 2003 | 429 | 38.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.28 | |||||||||
14 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 420 | 39.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.77 | |||||||||
15 | Selma Pruzljanin | 2003 | 418 | 39.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
16 | Martha Bjerg | 2004 | 403 | 39.78 | ||||||
Aarhus Swim | 39.77 | |||||||||
17 | Lærke Høgsted | 2003 | 399 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.50 | |||||||||
18 | Sarah Carugati | 2004 | 381 | 40.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.24 | |||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 363 | 41.19 | ||||||
Aarhus Swim | 39.64 | |||||||||
20 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 342 | 42.02 | ||||||
Aarhus Swim | 40.83 | |||||||||
21 | Selma Lindberg | 2003 | 325 | 42.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.80 | |||||||||
22 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 313 | 43.28 | ||||||
DeltaSwim | 45.56 | |||||||||
23 | Karoline Kristensen | 2004 | 311 | 43.36 | ||||||
DeltaSwim | 41.32 | |||||||||
24 | Camilla Kjær | 2003 | 310 | 43.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 44.91 | |||||||||
25 | Lærke Asmussen | 2003 | 300 | 43.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.73 | |||||||||
26 | Emma Jensen | 2003 | 296 | 44.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.28 | |||||||||
27 | Sofie Jakobsen | 2003 | 287 | 44.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.20 | |||||||||
28 | Emmalina Long | 2004 | 272 | 45.35 | ||||||
Aarhus Swim | 47.86 | |||||||||
29 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 266 | 45.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 45.11 | |||||||||
30 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 261 | 45.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.97 | |||||||||
31 | Orchide Kiyani | 2003 | 255 | 46.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 49.53 | |||||||||
32 | Lisa Gildsig | 2004 | 241 | 47.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.91 | |||||||||
33 | Mathilde Jensen | 2003 | 204 | 49.92 | ||||||
DeltaSwim | 51.79 | |||||||||
34 | Mathilde N. Drud | 2004 | 161 | 53.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.05 | |||||||||
35 | Sofie Hjarbæk | 2004 | 157 | 54.47 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 53.49 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 517 | 36.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 463 | 38.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.58 | |||||||||
3 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 357 | 41.42 | ||||||
Aarhus Swim | 44.82 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 355 | 41.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.01 | |||||||||
5 | Ester Lauritsen | 2005 | 341 | 42.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.72 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 338 | 42.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.86 | |||||||||
7 | Karoline Hansfort | 2006 | 332 | 42.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.56 | |||||||||
8 | Line Gjelstrup | 2006 | 330 | 42.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.07 | |||||||||
9 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 325 | 42.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.31 | |||||||||
10 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 288 | 44.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.59 | |||||||||
11 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 265 | 45.76 | ||||||
Aarhus Swim | 47.86 | |||||||||
12 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 265 | 45.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 49.02 | |||||||||
13 | Dagmar Keller | 2006 | 218 | 48.78 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
14 | Victoria Richards | 2005 | 214 | 49.11 | ||||||
DeltaSwim | 48.65 | |||||||||
15 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 207 | 49.70 | ||||||
Aarhus Swim | 51.74 | |||||||||
16 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 197 | 50.52 | ||||||
Aarhus Swim | 51.40 | |||||||||
17 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 186 | 51.44 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 52.08 | |||||||||
18 | Anna Ancker | 2006 | 185 | 51.52 | ||||||
Aarhus Swim | 51.26 | |||||||||
19 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 169 | 53.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.87 | |||||||||
20 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 158 | 54.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.62 | |||||||||
21 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 137 | 57.01 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:04.77 | |||||||||
22 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 124 | 58.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathilde Søndergaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 57.99 | |||||||||
- | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.56 | |||||||||
- | Sophie Hougaard | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Nørgaard | 2007 | 292 | 44.30 | ||||||
Solbjerg IF | 50.35 | |||||||||
2 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 219 | 48.72 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | 153 | 54.92 | ||||||
Aarhus Swim | 58.16 | |||||||||
4 | Harmoni Lang | 2008 | 150 | 55.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 143 | 56.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 134 | 57.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Anna Brogaard Krogh | 2008 | 99 | 1:03.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Isabella Fauerholdt | 2008 | 90 | 1:05.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Frida Luna Dencker | 2008 | 88 | 1:06.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Asta Bielfeldt Sørensen | 2007 | 87 | 1:06.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 83 | 1:07.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 81 | 1:07.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 65 | 1:13.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | 62 | 1:14.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 58 | 1:15.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 42 | 1:24.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agnes Kaae Lunde | 2007 | DSQ | 3 armt. u. vand | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Astrid Izel Martinez Vestergaard | 2009 | DSQ | 2,5 armt. u. vand | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:09 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 593 | 34.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.91 | |||||||||
2 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 518 | 36.59 | ||||||
Aarhus Swim | 36.26 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 513 | 36.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.95 | |||||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 497 | 37.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 473 | 37.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.07 | |||||||||
6 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 472 | 37.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.10 | |||||||||
7 | Janni S Hansen | 2001 | 450 | 38.36 | ||||||
DeltaSwim | 39.92 | |||||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 442 | 38.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.10 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 669 | 33.60 | ||||||
Aarhus Swim | 33.11 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 645 | 34.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.38 | |||||||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | 585 | 35.15 | ||||||
Aarhus Swim | 35.80 | |||||||||
4 | Sara Bundgaard | 2003 | 560 | 35.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.90 | |||||||||
5 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 525 | 36.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.01 | |||||||||
6 | Mathilde Østergaard | 2004 | 503 | 36.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 37.58 | |||||||||
7 | Eva Hjort | 2004 | 479 | 37.57 | ||||||
Aarhus Swim | 37.13 | |||||||||
8 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 473 | 37.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:22 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 754 | 28.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.57 | |||||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 584 | 31.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.13 | |||||||||
3 | Oliver Degn | 1996 | 519 | 32.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 462 | 33.55 | ||||||
Aarhus Swim | 33.94 | |||||||||
5 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 444 | 33.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.17 | |||||||||
- | Hugo Penne | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 652 | 29.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.42 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 551 | 31.64 | ||||||
Aarhus Swim | 30.16 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 539 | 31.88 | ||||||
Aarhus Swim | 31.40 | |||||||||
4 | Casper Krohn | 2001 | 509 | 32.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.21 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 455 | 33.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 450 | 33.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.84 | |||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 448 | 33.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.36 | |||||||||
8 | Malthe Lindeblad | 2001 | 444 | 34.01 | ||||||
DeltaSwim | 34.50 | |||||||||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | 437 | 34.18 | ||||||
Aarhus Swim | 34.73 | |||||||||
10 | Mathias Teuchler | 2000 | 434 | 34.26 | ||||||
DeltaSwim | 35.86 | |||||||||
11 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 415 | 34.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.97 | |||||||||
12 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 396 | 35.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.03 | |||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 382 | 35.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
14 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 265 | 40.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.03 | |||||||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 219 | 43.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.04 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2003 | 494 | 32.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
2 | Markus Toft | 2003 | 469 | 33.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.27 | |||||||||
3 | Valdemar Wichmann | 2003 | 401 | 35.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | |||||||||
4 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 372 | 36.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.91 | |||||||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 368 | 36.21 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
6 | Niklas Højbjerg | 2003 | 350 | 36.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.85 | |||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 339 | 37.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.82 | |||||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 335 | 37.34 | ||||||
Aarhus Swim | 39.39 | |||||||||
9 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 319 | 37.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 39.28 | |||||||||
10 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 311 | 38.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.87 | |||||||||
11 | Markus Wirring | 2003 | 300 | 38.75 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.37 | |||||||||
12 | Malte Lyck Falk | 2003 | 292 | 39.11 | ||||||
DeltaSwim | 39.10 | |||||||||
13 | Jeppe Egholm | 2003 | 283 | 39.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.12 | |||||||||
14 | Jakob Riisgaard | 2003 | 274 | 39.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.32 | |||||||||
15 | Mads Vittrup | 2003 | 206 | 43.90 | ||||||
Solbjerg IF | 46.40 | |||||||||
16 | Mikkel Brinck | 2003 | 204 | 44.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.07 | |||||||||
17 | Nikolaj Høgh | 2003 | 188 | 45.23 | ||||||
Solbjerg IF | 49.24 | |||||||||
18 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 175 | 46.39 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.57 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | 426 | 34.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 394 | 35.39 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 345 | 36.99 | ||||||
Aarhus Swim | 35.95 | |||||||||
4 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 292 | 39.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.78 | |||||||||
5 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 290 | 39.17 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.90 | |||||||||
6 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 287 | 39.33 | ||||||
Aarhus Swim | 42.64 | |||||||||
7 | Joost Rijkhoff | 2004 | 286 | 39.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 267 | 40.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.64 | |||||||||
9 | Tobias Nielsen | 2004 | 249 | 41.22 | ||||||
Odder Svømmeklub | 39.01 | |||||||||
10 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 245 | 41.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.72 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 224 | 42.67 | ||||||
DeltaSwim | 45.25 | |||||||||
12 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 219 | 43.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.49 | |||||||||
13 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 216 | 43.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
14 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 174 | 46.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 141 | 49.81 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 51.44 | |||||||||
16 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 103 | 55.22 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 56.25 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 222 | 42.80 | ||||||
DeltaSwim | 45.56 | |||||||||
2 | Johannes Jervidalo | 2006 | 125 | 51.83 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 52.35 | |||||||||
3 | Simon Fancello | 2006 | 77 | 1:00.93 | ||||||
Aarhus Swim | 1:04.28 | |||||||||
4 | Anton Rasmussen | 2006 | 77 | 1:00.99 | ||||||
Aarhus Swim | 1:02.17 | |||||||||
5 | Viggo Rohde | 2008 | 67 | 1:03.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.24 | |||||||||
6 | Albert Hoffmeyer | 2008 | 44 | 1:13.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | August Mumm | 2006 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:00.06 | |||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.80 | |||||||||
- | Carl H. Frederiksen | 2009 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Victor Langberg Aakjær | 2008 | DSQ | 2 armt. 2 bent. u.v. | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:22 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 749 | 28.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.57 | |||||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | 609 | 30.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.42 | |||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 562 | 31.44 | ||||||
Aarhus Swim | 30.16 | |||||||||
4 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 543 | 31.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.13 | |||||||||
5 | Oliver Degn | 1996 | 528 | 32.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
6 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 511 | 32.44 | ||||||
Aarhus Swim | 31.40 | |||||||||
7 | Casper Krohn | 2001 | 487 | 32.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.21 | |||||||||
8 | Frederik Jessen | 1998 | 461 | 33.58 | ||||||
Aarhus Swim | 33.94 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: AMC MEDIA |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Christensen | 2003 | 504 | 32.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
2 | Markus Toft | 2003 | 456 | 33.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.27 | |||||||||
3 | Linus Folke Jensen | 2004 | 441 | 34.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 429 | 34.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.50 | |||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 373 | 36.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.91 | |||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 356 | 36.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.59 | |||||||||
7 | Niklas Højbjerg | 2003 | 340 | 37.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.85 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 323 | 37.80 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:59 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 553 | 29.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 533 | 30.12 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | 508 | 30.60 | ||||||
Aarhus Swim | 30.25 | |||||||||
4 | Louise Sørensen | 2000 | 435 | 32.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.72 | |||||||||
5 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 416 | 32.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | |||||||||
6 | Louise Bast Aaby | 1998 | 49 | 1:06.50 | ||||||
Aarhus Swim | 1:07.44 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Signe Villumsen | 2001 | 554 | 29.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.91 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 531 | 30.16 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 521 | 30.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 492 | 30.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
5 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 461 | 31.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 442 | 32.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
7 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 392 | 33.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
8 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 386 | 33.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.78 | |||||||||
9 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 360 | 34.32 | ||||||
DeltaSwim | 34.54 | |||||||||
10 | Amalije Kristensen | 2002 | 355 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.01 | |||||||||
11 | Janni S Hansen | 2001 | 335 | 35.16 | ||||||
DeltaSwim | 35.39 | |||||||||
12 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 332 | 35.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.71 | |||||||||
13 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 290 | 36.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.12 | |||||||||
14 | Jasmin Jespersen | 2002 | 244 | 39.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.88 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 525 | 30.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.80 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 517 | 30.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.26 | |||||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | 492 | 30.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.34 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 491 | 30.96 | ||||||
Aarhus Swim | 31.75 | |||||||||
5 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 485 | 31.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 453 | 31.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.86 | |||||||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | 448 | 31.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
7 | Selma Pruzljanin | 2003 | 448 | 31.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
9 | Anna Toft Petersen | 2004 | 447 | 31.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.91 | |||||||||
10 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 419 | 32.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.92 | |||||||||
11 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 402 | 33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.99 | |||||||||
12 | Marlene Reitan | 2003 | 402 | 33.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 33.28 | |||||||||
13 | Sarah Kildahl | 2004 | 395 | 33.28 | ||||||
Aarhus Swim | 34.16 | |||||||||
14 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 392 | 33.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.71 | |||||||||
15 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 380 | 33.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
16 | Camilla Kjær | 2003 | 377 | 33.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
17 | Sofie Jakobsen | 2003 | 369 | 34.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.03 | |||||||||
18 | Lærke Asmussen | 2003 | 363 | 34.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.51 | |||||||||
19 | Sara Bundgaard | 2003 | 362 | 34.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.79 | |||||||||
20 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 355 | 34.48 | ||||||
Aarhus Swim | 35.29 | |||||||||
21 | Mathilde Østergaard | 2004 | 350 | 34.66 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 35.08 | |||||||||
22 | Signe Jochumsen | 2004 | 313 | 35.96 | ||||||
DeltaSwim | 36.28 | |||||||||
23 | Mille Winther | 2003 | 292 | 36.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.16 | |||||||||
24 | Mathilde Jensen | 2003 | 272 | 37.66 | ||||||
DeltaSwim | 38.81 | |||||||||
25 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 266 | 37.94 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.36 | |||||||||
26 | Caroline Lysgaard | 2003 | 266 | 37.95 | ||||||
Aarhus Swim | 41.98 | |||||||||
27 | Ditte Hansen | 2003 | 254 | 38.54 | ||||||
DeltaSwim | 43.45 | |||||||||
28 | Orchide Kiyani | 2003 | 235 | 39.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 39.70 | |||||||||
29 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 234 | 39.62 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.58 | |||||||||
30 | Mathilde Thomsen | 2004 | 183 | 43.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.87 | |||||||||
31 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 106 | 51.60 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 55.64 | |||||||||
32 | Lisa Gildsig | 2004 | 98 | 52.92 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 53.14 | |||||||||
33 | Mathilde N. Drud | 2004 | 92 | 54.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.22 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 450 | 31.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
2 | Malou Sejr | 2005 | 432 | 32.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.38 | |||||||||
3 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 391 | 33.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
4 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 389 | 33.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.02 | |||||||||
5 | Amalie Tolderlund | 2005 | 388 | 33.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
6 | Sara Baumgartner | 2005 | 379 | 33.73 | ||||||
Aarhus Swim | 34.83 | |||||||||
7 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 362 | 34.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.34 | |||||||||
8 | Mathilde Bager | 2005 | 355 | 34.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.88 | |||||||||
9 | Jazmin Jensen | 2005 | 331 | 35.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.05 | |||||||||
10 | Maja Friis | 2005 | 322 | 35.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
11 | Freja Bjørn | 2005 | 319 | 35.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.22 | |||||||||
12 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 316 | 35.83 | ||||||
DeltaSwim | 37.39 | |||||||||
13 | Laura S. Olesen | 2005 | 309 | 36.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
13 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 309 | 36.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.60 | |||||||||
15 | Victoria Richards | 2005 | 300 | 36.46 | ||||||
DeltaSwim | 37.22 | |||||||||
16 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 298 | 36.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.69 | |||||||||
17 | Caden Halle | 2005 | 295 | 36.66 | ||||||
Odder Svømmeklub | 40.50 | |||||||||
18 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 292 | 36.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
19 | Stine Mejdahl | 2005 | 289 | 36.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.19 | |||||||||
20 | Nanna Langvad | 2005 | 282 | 37.22 | ||||||
Aarhus Swim | 39.43 | |||||||||
21 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 282 | 37.23 | ||||||
Odder Svømmeklub | 37.82 | |||||||||
22 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 261 | 38.19 | ||||||
Aarhus Swim | 40.13 | |||||||||
23 | Frederikke Riber | 2005 | 258 | 38.35 | ||||||
DeltaSwim | 40.53 | |||||||||
24 | Nikoline Sejr | 2006 | 236 | 39.52 | ||||||
Aarhus Swim | 40.65 | |||||||||
25 | Mille Lindeblad | 2005 | 200 | 41.77 | ||||||
DeltaSwim | 41.23 | |||||||||
26 | Sophie Hougaard | 2006 | 196 | 42.04 | ||||||
Aarhus Swim | 47.86 | |||||||||
27 | Line Gjelstrup | 2006 | 193 | 42.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.61 | |||||||||
28 | Lea Wallén | 2005 | 183 | 42.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.55 | |||||||||
29 | Dagmar Keller | 2006 | 139 | 47.06 | ||||||
Aarhus Swim | 50.41 | |||||||||
30 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 126 | 48.66 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.67 | |||||||||
30 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 126 | 48.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.47 | |||||||||
32 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 97 | 52.99 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
33 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 68 | 59.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 56.96 | |||||||||
34 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 60 | 1:02.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 189 | 42.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.85 | |||||||||
2 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 176 | 43.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.64 | |||||||||
3 | Laura Winum Andersen | 2009 | 135 | 47.53 | ||||||
Aarhus Swim | 53.71 | |||||||||
4 | Harmoni Lang | 2008 | 75 | 57.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anna Brogaard Krogh | 2008 | 72 | 58.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 70 | 59.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.56 | |||||||||
7 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 60 | 1:02.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 37 | 1:13.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Astrid Izel Martinez Vestergaard | 2009 | 32 | 1:16.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 26 | 1:21.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agnes Kaae Lunde | 2007 | DSQ | crawlb. 40m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Asta Bielfeldt Sørensen | 2007 | DSQ | asynk. ben v. 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ea Juhl Thallaug | 2008 | DSQ | asynk. arme | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Freja Hørslev Sørensen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Frida Luna Dencker | 2008 | DSQ | ej samt. berør. | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Isabella Fauerholdt | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | DSQ | perio. bryst tag | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:59 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 566 | 29.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.50 | |||||||||
2 | Signe Villumsen | 2001 | 564 | 29.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.91 | |||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 561 | 29.61 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.83 | |||||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 558 | 29.67 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.61 | |||||||||
5 | Thea Søe Bach | 2002 | 513 | 30.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.18 | |||||||||
6 | Nikoline Østerberg | 2000 | 501 | 30.74 | ||||||
Aarhus Swim | 30.25 | |||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 484 | 31.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.24 | |||||||||
8 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 470 | 31.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.97 | |||||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 553 | 29.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.80 | |||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 553 | 29.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.26 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 518 | 30.41 | ||||||
Aarhus Swim | 31.75 | |||||||||
4 | Line Lyskjær | 2003 | 508 | 30.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.84 | |||||||||
5 | Maria Mehlsen | 2003 | 495 | 30.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.34 | |||||||||
6 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 475 | 31.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.54 | |||||||||
7 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 463 | 31.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
8 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 451 | 31.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:20 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 719 | 25.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.72 | |||||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 606 | 26.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.33 | |||||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | 600 | 26.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.12 | |||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 592 | 26.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 576 | 26.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.74 | |||||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 566 | 27.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.22 | |||||||||
7 | Oliver Degn | 1996 | 554 | 27.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
8 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 550 | 27.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.51 | |||||||||
9 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 468 | 28.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.55 | |||||||||
10 | Hugo Penne | 1996 | 397 | 30.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 638 | 26.05 | ||||||
DeltaSwim | 26.01 | |||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 578 | 26.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.27 | |||||||||
3 | Oliver Frølund | 2001 | 541 | 27.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.05 | |||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 526 | 27.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.81 | |||||||||
5 | Anton Borg Hjort | 2000 | 524 | 27.82 | ||||||
Aarhus Swim | 28.12 | |||||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 523 | 27.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.99 | |||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 515 | 27.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.28 | |||||||||
8 | Marius Nørgaard | 2001 | 506 | 28.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
9 | Martin Broch | 2001 | 505 | 28.16 | ||||||
DeltaSwim | 29.40 | |||||||||
9 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 505 | 28.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.61 | |||||||||
11 | Markus Kjeldsen | 2000 | 504 | 28.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
12 | Andreas Hougaard | 2000 | 497 | 28.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.81 | |||||||||
13 | Thomas Schiby | 2001 | 492 | 28.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.76 | |||||||||
14 | Daniel Jensen | 2001 | 487 | 28.49 | ||||||
DeltaSwim | 27.58 | |||||||||
15 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 466 | 28.92 | ||||||
Aarhus Swim | 28.16 | |||||||||
16 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 464 | 28.96 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.67 | |||||||||
17 | Magnus V. Ancker | 2001 | 439 | 29.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.89 | |||||||||
18 | Casper Krohn | 2001 | 418 | 29.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.94 | |||||||||
19 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 408 | 30.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.39 | |||||||||
20 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 405 | 30.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.59 | |||||||||
21 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 389 | 30.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
22 | Frederik Gaardsted | 2001 | 380 | 30.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.21 | |||||||||
23 | Mathias Teuchler | 2000 | 372 | 31.18 | ||||||
DeltaSwim | 32.35 | |||||||||
- | Ehab Basha | 2000 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.97 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 548 | 27.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.81 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 537 | 27.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | |||||||||
3 | Jeppe Egholm | 2003 | 508 | 28.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.56 | |||||||||
4 | Niklas Højbjerg | 2003 | 499 | 28.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.19 | |||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 457 | 29.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.58 | |||||||||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 431 | 29.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | 423 | 29.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
8 | Mikkel Stilling | 2003 | 420 | 29.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.96 | |||||||||
9 | Simon Degn | 2003 | 419 | 29.97 | ||||||
Aarhus Swim | 30.05 | |||||||||
10 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 418 | 29.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.24 | |||||||||
11 | William Sloth | 2003 | 402 | 30.38 | ||||||
Aarhus Swim | 31.79 | |||||||||
12 | Artúr Jegesi | 2002 | 382 | 30.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.17 | |||||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 382 | 30.89 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.99 | |||||||||
14 | Malte Lyck Falk | 2003 | 314 | 32.98 | ||||||
DeltaSwim | 34.64 | |||||||||
15 | Markus Wirring | 2003 | 297 | 33.60 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.90 | |||||||||
16 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 291 | 33.82 | ||||||
Aarhus Swim | 35.53 | |||||||||
17 | Mikkel Brinck | 2003 | 262 | 35.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.41 | |||||||||
18 | Markus Friis Hansen | 2003 | 238 | 36.18 | ||||||
Solbjerg IF | 42.56 | |||||||||
19 | Jens Mejdahl | 2003 | 219 | 37.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.14 | |||||||||
- | Asger Hatting | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.37 | |||||||||
- | Frederik Bols Faarup | 2003 | DNS | |||||||
Solbjerg IF | 37.06 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 476 | 28.72 | ||||||
Aarhus Swim | 29.44 | |||||||||
2 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 392 | 30.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.81 | |||||||||
3 | Anders Sanggaard | 2005 | 360 | 31.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.81 | |||||||||
4 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 344 | 32.01 | ||||||
Aarhus Swim | 32.08 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 341 | 32.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
6 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 338 | 32.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
7 | Casper Johannesen | 2004 | 314 | 32.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.35 | |||||||||
8 | Joost Rijkhoff | 2004 | 312 | 33.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.86 | |||||||||
9 | Inas Ilic | 2005 | 305 | 33.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
10 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 303 | 33.38 | ||||||
DeltaSwim | 33.85 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 288 | 33.95 | ||||||
DeltaSwim | 36.03 | |||||||||
12 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 286 | 34.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
13 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 253 | 35.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.37 | |||||||||
14 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 252 | 35.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.21 | |||||||||
15 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 239 | 36.12 | ||||||
DeltaSwim | 35.71 | |||||||||
16 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 238 | 36.15 | ||||||
Aarhus Swim | 38.73 | |||||||||
17 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 232 | 36.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
18 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 222 | 37.01 | ||||||
Aarhus Swim | 39.82 | |||||||||
19 | Philllip Bols Faarup | 2004 | 186 | 39.27 | ||||||
Solbjerg IF | 40.00 | |||||||||
20 | Casper Boest | 2005 | 182 | 39.56 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 156 | 41.61 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 140 | 43.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 51.70 | |||||||||
23 | Jens Schou | 2005 | 136 | 43.57 | ||||||
DeltaSwim | 43.45 | |||||||||
24 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 121 | 45.33 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
25 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 90 | 49.97 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 49.17 | |||||||||
- | Søren Have | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.34 | |||||||||
- | Viggo Lind Toustrup | 2005 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.59 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 262 | 35.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.35 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 260 | 35.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.67 | |||||||||
3 | Daniel Marcus Le | 2006 | 209 | 37.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.81 | |||||||||
4 | Johannes Jervidalo | 2006 | 160 | 41.29 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.01 | |||||||||
5 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 158 | 41.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.60 | |||||||||
6 | Karl B. Hansen | 2006 | 153 | 41.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.32 | |||||||||
7 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 118 | 45.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.91 | |||||||||
8 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 105 | 47.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.86 | |||||||||
9 | Anton Rasmussen | 2006 | 81 | 51.63 | ||||||
Aarhus Swim | 55.99 | |||||||||
10 | Viggo Rohde | 2008 | 74 | 53.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 54.41 | |||||||||
- | August Mumm | 2006 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.93 | |||||||||
- | Oskar Yde | 2009 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Simon Fancello | 2006 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Albert Hoffmeyer | 2008 | DSQ | asynk. v. 25m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Carl H. Frederiksen | 2009 | DSQ | crawlben | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Victor Langberg Aakjær | 2008 | DSQ | bryst v. 40m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:20 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:21 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 722 | 25.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.72 | |||||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 619 | 26.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.33 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 614 | 26.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.27 | |||||||||
4 | Malthe Lindeblad | 2001 | 611 | 26.42 | ||||||
DeltaSwim | 26.01 | |||||||||
5 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 598 | 26.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.74 | |||||||||
6 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 590 | 26.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.22 | |||||||||
7 | Magnus Fallesen | 1998 | 585 | 26.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.12 | |||||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | 578 | 26.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.38 | |||||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 570 | 27.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.81 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 532 | 27.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.41 | |||||||||
3 | Niklas Højbjerg | 2003 | 497 | 28.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.19 | |||||||||
4 | Jeppe Egholm | 2003 | 486 | 28.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.56 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 484 | 28.55 | ||||||
Aarhus Swim | 29.44 | |||||||||
6 | Frederik Venø Elling | 2003 | 454 | 29.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.71 | |||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 451 | 29.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.58 | |||||||||
8 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 421 | 29.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:21 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:15 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 623 | 1:06.51 | 2:15.76 | 3:26.10 | 4:36.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:25.27 | |||||||||
2 | Charlotte Berner | 1972 | 473 | 1:13.36 | 2:31.14 | 3:48.34 | 5:03.42 | |||
Aarhus 1900 Triathlon | 5:06.86 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 684 | 1:05.20 | 2:13.54 | 3:21.81 | 4:28.28 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:19.56 | |||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 608 | 1:07.90 | 2:18.79 | 3:29.91 | 4:39.02 | |||
Odder Svømmeklub | 4:39.92 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 594 | 1:07.50 | 2:19.04 | 3:30.68 | 4:41.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:34.18 | |||||||||
4 | Clara Tolderlund | 2002 | 502 | 1:09.69 | 2:25.47 | 3:42.13 | 4:57.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:53.58 | |||||||||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 465 | 1:10.79 | 2:28.49 | 3:47.12 | 5:05.20 | |||
DeltaSwim | 4:39.91 | |||||||||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 451 | 1:12.53 | 2:31.77 | 3:50.46 | 5:08.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:07.21 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 585 | 1:08.00 | 2:19.50 | 3:31.59 | 4:42.70 | |||
Aarhus Swim | 4:42.86 | |||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 578 | 1:08.91 | 2:21.57 | 3:33.52 | 4:43.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:41.71 | |||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 559 | 1:08.74 | 2:21.82 | 3:34.93 | 4:46.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:43.71 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 547 | 1:08.58 | 2:22.89 | 3:36.24 | 4:48.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:49.68 | |||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 536 | 1:08.40 | 2:21.46 | 3:35.69 | 4:50.96 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:39.64 | |||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 510 | 1:10.22 | 2:25.31 | 3:41.06 | 4:55.84 | |||
Aarhus Swim | 4:46.83 | |||||||||
7 | Anna Toft Petersen | 2004 | 503 | 1:10.18 | 3:01.99 | 4:57.24 | 4:57.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.09 | |||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 500 | 1:10.15 | 2:25.08 | 3:41.45 | 4:57.83 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:58.62 | |||||||||
9 | Emilie Egerup | 2003 | 486 | 1:09.06 | 2:24.67 | 3:43.09 | 5:00.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:54.18 | |||||||||
10 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 484 | 1:10.29 | 2:27.44 | 3:44.96 | 5:01.13 | |||
DeltaSwim | 5:08.94 | |||||||||
11 | Marlene Reitan | 2003 | 480 | 1:51.88 | 3:08.78 | 4:25.75 | 5:01.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:38.71 | |||||||||
12 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 473 | 1:12.06 | 2:27.68 | 3:46.15 | 5:03.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.13 | |||||||||
13 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 454 | 1:11.96 | 2:30.47 | 3:50.28 | 5:07.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:05.76 | |||||||||
14 | Karoline Kristensen | 2004 | 453 | 1:12.04 | 2:30.74 | 3:50.22 | 5:07.68 | |||
DeltaSwim | 5:12.11 | |||||||||
15 | Maria Mehlsen | 2003 | 445 | 1:12.18 | 2:32.20 | 3:51.97 | 5:09.53 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:13.44 | |||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 436 | 1:15.18 | 2:35.21 | 3:53.97 | 5:11.83 | |||
Aarhus Swim | 5:37.77 | |||||||||
17 | Selma Lindberg | 2003 | 405 | 1:15.50 | 2:37.95 | 3:59.54 | 5:19.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:47.71 | |||||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 398 | 1:14.35 | 2:37.05 | 3:59.67 | 5:21.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:20.18 | |||||||||
19 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 391 | 1:16.38 | 2:38.71 | 4:01.31 | 5:23.18 | |||
Odder Svømmeklub | 5:19.54 | |||||||||
20 | Emma Jensen | 2003 | 369 | 1:17.29 | 2:41.38 | 4:06.52 | 5:29.62 | |||
Svømmeklubben S 68 | 5:30.66 | |||||||||
- | Anne Lundorff Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:15.66 | |||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 468 | 1:10.68 | 2:28.37 | 3:46.85 | 5:04.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:22.69 | |||||||||
2 | Amalie Tolderlund | 2005 | 462 | 1:13.88 | 2:33.88 | 3:52.33 | 5:05.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:14.88 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 438 | 1:15.88 | 2:36.41 | 3:55.13 | 5:11.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:36.64 | |||||||||
4 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 437 | 1:14.30 | 2:35.37 | 3:55.22 | 5:11.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:30.01 | |||||||||
5 | Ester Lauritsen | 2005 | 373 | 1:16.22 | 2:39.30 | 4:05.14 | 5:28.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:25.81 | |||||||||
6 | Maja Friis | 2005 | 372 | 5:28.67 | 5:28.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:24.59 | |||||||||
7 | Stine Mejdahl | 2005 | 356 | 1:18.64 | 2:45.27 | 4:11.48 | 5:33.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 6:28.71 | |||||||||
8 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 355 | 1:20.32 | 2:46.71 | 4:11.87 | 5:33.78 | |||
Odder Svømmeklub | 5:51.69 | |||||||||
9 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 353 | 1:20.25 | 2:46.14 | 4:14.11 | 5:34.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 334 | 1:19.49 | 2:47.46 | 4:14.52 | 5:40.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:13.54 | |||||||||
11 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 322 | 1:15.41 | 2:46.20 | 4:16.54 | 5:44.78 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 6:03.85 | |||||||||
12 | Caden Halle | 2005 | 321 | 1:20.66 | 2:50.09 | 4:18.81 | 5:45.27 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja Bjørn | 2005 | 319 | 1:19.78 | 2:49.92 | 4:23.06 | 5:45.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:25.67 | |||||||||
14 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 313 | 1:22.02 | 2:50.67 | 4:20.10 | 5:48.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Hansfort | 2006 | 309 | 1:22.21 | 2:51.41 | 4:22.88 | 5:49.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 6:18.07 | |||||||||
16 | Nanna Langvad | 2005 | 308 | 1:19.72 | 2:51.86 | 4:23.82 | 5:50.10 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
17 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 300 | 1:22.31 | 2:52.79 | 4:24.69 | 5:52.86 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
18 | Anne Katrine Dige | 2006 | 289 | 1:23.51 | 2:55.01 | 4:26.94 | 5:57.56 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Lea Wallén | 2005 | 284 | 1:25.50 | 2:59.09 | 4:32.24 | 5:59.48 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 271 | 1:28.36 | 3:03.22 | 4:33.59 | 6:05.15 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Nikoline Sejr | 2006 | 249 | 2:20.63 | 3:58.77 | 5:33.83 | 6:15.64 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 247 | 1:27.23 | 3:04.98 | 4:43.34 | 6:16.56 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Anna Ancker | 2006 | 244 | 1:30.70 | 3:09.06 | 4:46.98 | 6:17.99 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 217 | 2:20.85 | 4:01.46 | 6:33.08 | 6:33.08 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 7, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 222 | 1:31.64 | 3:14.40 | 4:54.19 | 6:30.33 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 219 | 1:31.02 | 3:11.69 | 4:52.79 | 6:31.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 213 | 1:31.38 | 3:15.47 | 6:35.44 | 6:35.44 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 6:41.99 | |||||||||
4 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 201 | 1:32.49 | 3:18.37 | 5:02.16 | 6:43.09 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 20:15 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 686 | 59.66 | 2:02.50 | 3:05.58 | 4:09.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:04.26 | |||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 587 | 1:02.71 | 2:10.06 | 3:17.15 | 4:22.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:10.33 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 564 | 1:03.97 | 2:13.07 | 3:19.68 | 4:26.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.04 | |||||||||
4 | Søren Mikkelsen | 1991 | 445 | 1:08.46 | 2:21.47 | 3:34.75 | 4:48.05 | |||
Aarhus Swim | 4:52.14 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 727 | 59.29 | 2:02.51 | 3:04.83 | 4:04.67 | |||
Aarhus Swim | 4:03.48 | |||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 569 | 1:06.40 | 2:14.22 | 3:22.39 | 4:25.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:19.34 | |||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 560 | 1:05.68 | 2:13.48 | 3:21.45 | 4:26.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:24.18 | |||||||||
4 | Christian Bonde | 2001 | 551 | 1:03.69 | 2:11.55 | 3:20.72 | 4:28.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:20.86 | |||||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | 471 | 1:07.28 | 2:19.94 | 3:33.43 | 4:42.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:41.23 | |||||||||
6 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 469 | 1:06.98 | 2:18.30 | 3:30.83 | 4:43.24 | |||
Odder Svømmeklub | 4:37.99 | |||||||||
7 | Robert Versteegen | 2001 | 461 | 1:05.35 | 2:19.15 | 3:33.90 | 4:44.70 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 4:45.43 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 576 | 1:02.30 | 2:08.99 | 3:16.39 | 4:24.46 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:28.56 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 508 | 1:05.74 | 2:16.10 | 3:27.21 | 4:35.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:32.31 | |||||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | 491 | 1:06.27 | 2:17.39 | 3:28.83 | 4:38.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:35.54 | |||||||||
4 | Alex Søndergaard | 2003 | 468 | 1:06.51 | 2:17.84 | 3:30.40 | 4:43.25 | |||
Thisted Svømmeklub | 4:36.61 | |||||||||
5 | Markus Toft | 2003 | 431 | 1:09.01 | 2:23.21 | 3:37.96 | 4:51.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:06.58 | |||||||||
6 | Oliver Christensen | 2003 | 431 | 1:09.86 | 2:24.42 | 3:39.77 | 4:51.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:59.26 | |||||||||
7 | Valdemar Wichmann | 2003 | 417 | 1:08.70 | 2:22.63 | 3:36.49 | 4:54.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:59.55 | |||||||||
8 | Alexander Johnsen | 2003 | 355 | 1:14.65 | 2:34.79 | 3:54.14 | 5:10.55 | |||
Odder Svømmeklub | 5:02.97 | |||||||||
9 | Jens Mejdahl | 2003 | 284 | 1:18.37 | 2:46.06 | 4:13.03 | 5:34.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:38.77 | |||||||||
10 | Markus Friis Hansen | 2003 | 234 | 1:22.76 | 2:53.89 | 4:26.65 | 5:56.81 | |||
Solbjerg IF | 6:04.09 | |||||||||
11 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 230 | 1:24.42 | 2:56.65 | 4:29.52 | 5:58.83 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Asger Hatting | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:01.18 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 522 | 1:05.85 | 2:16.52 | 3:27.29 | 4:33.25 | |||
Aarhus Swim | 4:30.74 | |||||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | 484 | 1:08.55 | 2:21.36 | 3:32.87 | 4:40.21 | |||
Aarhus Swim | 4:47.27 | |||||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 465 | 1:07.95 | 2:21.79 | 3:34.35 | 4:43.94 | |||
Odder Svømmeklub | 4:39.69 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 450 | 1:09.24 | 2:23.27 | 3:36.11 | 4:47.10 | |||
Aarhus Swim | 4:58.61 | |||||||||
5 | Kasper Hansen | 2004 | 446 | 1:09.16 | 2:21.80 | 3:35.25 | 4:48.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:52.72 | |||||||||
6 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 436 | 1:10.94 | 2:24.56 | 3:38.30 | 4:50.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:44.56 | |||||||||
7 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 418 | 1:10.34 | 2:26.40 | 3:42.80 | 4:54.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:54.43 | |||||||||
8 | Tobias Nielsen | 2004 | 339 | 1:16.11 | 2:36.18 | 3:57.27 | 5:15.39 | |||
Odder Svømmeklub | 5:23.07 | |||||||||
9 | Søren Have | 2004 | 337 | 1:11.40 | 2:31.28 | 3:54.78 | 5:16.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:31.57 | |||||||||
10 | Anders Sanggaard | 2005 | 336 | 1:14.02 | 2:37.89 | 3:58.56 | 5:16.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 5:34.76 | |||||||||
11 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 283 | 1:19.70 | 2:48.33 | 4:15.04 | 5:34.97 | |||
DeltaSwim | 5:59.95 | |||||||||
12 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 204 | 1:29.58 | 3:06.98 | 4:42.81 | 6:13.42 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simon Gallacher | 2005 | 193 | 1:27.25 | 3:07.29 | 4:45.07 | 6:20.48 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 5:02.78 | |||||||||
- | Viggo Lind Toustrup | 2005 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 6:06.14 | |||||||||
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 279 | 1:20.90 | 2:49.97 | 4:15.91 | 5:36.62 | |||
DeltaSwim | 5:48.61 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 247 | 1:20.99 | 2:52.31 | 4:23.68 | 5:50.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 207 | 1:29.40 | 3:06.99 | 4:42.88 | 6:11.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | 184 | 1:30.54 | 3:10.63 | 4:49.77 | 6:26.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 169 | 1:34.05 | 3:17.96 | 4:56.00 | 6:37.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 20:49 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:36 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 615 | 31.04 | 1:05.33 | 1:39.47 | 2:12.82 | |||
Odder Svømmeklub | 2:17.93 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 582 | 31.62 | 1:05.89 | 1:40.75 | 2:15.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:12.71 | |||||||||
- | Pernille Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:13.88 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 678 | 30.26 | 1:02.42 | 1:35.12 | 2:08.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:04.40 | |||||||||
2 | Marie Christensen | 2002 | 631 | 30.95 | 1:04.05 | 1:37.81 | 2:11.71 | |||
Odder Svømmeklub | 2:13.75 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 595 | 31.34 | 1:05.12 | 1:40.04 | 2:14.32 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:10.06 | |||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 578 | 32.24 | 1:06.30 | 1:41.35 | 2:15.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.08 | |||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 552 | 31.57 | 1:06.42 | 1:42.59 | 2:17.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.25 | |||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 548 | 32.19 | 1:07.07 | 1:43.11 | 2:18.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.80 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 493 | 31.84 | 1:07.83 | 1:45.62 | 2:22.93 | |||
DeltaSwim | 2:14.21 | |||||||||
8 | Clara Tolderlund | 2002 | 477 | 32.41 | 1:08.33 | 1:46.82 | 2:24.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:15.91 | |||||||||
9 | Jasmin Jespersen | 2002 | 408 | 34.53 | 1:12.52 | 1:52.61 | 2:32.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.46 | |||||||||
10 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 403 | 33.99 | 1:11.83 | 1:51.95 | 2:32.84 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:23.89 | |||||||||
11 | Gro Sørensen | 2002 | 403 | 35.95 | 1:14.75 | 1:54.75 | 2:32.88 | |||
Aarhus Swim | 2:32.26 | |||||||||
12 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 398 | 34.80 | 1:13.15 | 1:53.28 | 2:33.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.96 | |||||||||
13 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 380 | 36.49 | 1:16.64 | 1:56.63 | 2:35.86 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.02 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 581 | 31.69 | 1:05.91 | 1:40.86 | 2:15.32 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:12.68 | |||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 573 | 31.53 | 1:05.67 | 1:41.31 | 2:15.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.29 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 556 | 31.67 | 1:06.39 | 1:41.93 | 2:17.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.49 | |||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 555 | 31.61 | 1:06.36 | 1:42.36 | 2:17.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.14 | |||||||||
5 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 551 | 31.23 | 1:06.27 | 1:42.93 | 2:17.74 | |||
DeltaSwim | 2:19.14 | |||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 517 | 33.22 | 1:08.60 | 1:44.63 | 2:20.72 | |||
Aarhus Swim | 2:13.58 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 508 | 32.09 | 1:07.77 | 1:45.15 | 2:21.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:14.44 | |||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 503 | 32.81 | 1:09.40 | 1:46.52 | 2:22.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.94 | |||||||||
9 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 500 | 32.24 | 1:08.74 | 1:45.86 | 2:22.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.58 | |||||||||
10 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 496 | 33.23 | 1:09.27 | 1:46.38 | 2:22.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.62 | |||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 475 | 33.21 | 1:09.65 | 1:47.31 | 2:24.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.20 | |||||||||
12 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 462 | 33.09 | 1:10.24 | 1:48.74 | 2:26.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.49 | |||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 444 | 35.27 | 1:12.73 | 1:50.51 | 2:28.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.01 | |||||||||
14 | Pernille Nedergaard | 2004 | 428 | 35.16 | 1:14.98 | 1:54.16 | 2:29.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.26 | |||||||||
15 | Selma Lindberg | 2003 | 400 | 35.03 | 1:13.84 | 1:53.76 | 2:33.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.19 | |||||||||
16 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 398 | 33.51 | 1:12.48 | 1:53.76 | 2:33.58 | |||
Aarhus Swim | 2:28.02 | |||||||||
17 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 380 | 34.90 | 1:14.83 | 1:55.34 | 2:35.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:32.29 | |||||||||
18 | Freja Kruse | 2004 | 362 | 35.32 | 1:14.99 | 1:57.20 | 2:38.39 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:56.31 | |||||||||
19 | Emma Jensen | 2003 | 348 | 35.95 | 1:16.15 | 1:58.73 | 2:40.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.36 | |||||||||
20 | Mathilde Jensen | 2003 | 337 | 37.52 | 1:18.59 | 2:01.81 | 2:42.34 | |||
DeltaSwim | 3:00.65 | |||||||||
21 | Emmalina Long | 2004 | 311 | 37.87 | 1:20.48 | 2:04.76 | 2:46.75 | |||
Aarhus Swim | 2:38.84 | |||||||||
22 | Ditte Hansen | 2003 | 295 | 36.88 | 1:19.57 | 2:06.03 | 2:49.57 | |||
DeltaSwim | 2:45.42 | |||||||||
23 | Orchide Kiyani | 2003 | 273 | 36.20 | 1:19.93 | 2:06.99 | 2:54.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.80 | |||||||||
24 | Mathilde N. Drud | 2004 | 205 | 42.35 | 1:31.44 | 2:22.55 | 3:11.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:18.34 | |||||||||
25 | Lisa Gildsig | 2004 | 164 | 43.20 | 1:36.36 | 2:31.41 | 3:26.15 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:38.68 | |||||||||
- | Annika Svarre Griffel | 2003 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Line Lyskjær | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:21.63 | |||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 488 | 32.71 | 1:08.20 | 1:45.88 | 2:23.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.89 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 461 | 33.31 | 1:10.34 | 1:48.65 | 2:26.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.89 | |||||||||
3 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 458 | 33.81 | 1:11.56 | 1:49.78 | 2:26.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.15 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 425 | 34.53 | 1:12.74 | 1:52.10 | 2:30.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.12 | |||||||||
5 | Maja Friis | 2005 | 419 | 34.89 | 1:13.77 | 1:53.54 | 2:30.97 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.35 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 397 | 35.47 | 1:15.17 | 1:55.42 | 2:33.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.34 | |||||||||
7 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 390 | 36.20 | 1:15.15 | 1:55.12 | 2:34.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.04 | |||||||||
8 | Sara Baumgartner | 2005 | 382 | 35.02 | 1:15.58 | 1:57.61 | 2:35.61 | |||
Aarhus Swim | 2:57.96 | |||||||||
9 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 366 | 35.81 | 1:16.25 | 1:57.57 | 2:37.87 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.64 | |||||||||
10 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 354 | 35.03 | 1:15.62 | 1:57.98 | 2:39.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:56.54 | |||||||||
11 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 341 | 34.58 | 1:14.06 | 1:57.43 | 2:41.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.97 | |||||||||
12 | Freja Bjørn | 2005 | 337 | 36.46 | 1:18.45 | 2:01.38 | 2:42.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.95 | |||||||||
13 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 333 | 36.24 | 1:16.63 | 1:59.35 | 2:42.89 | |||
Aarhus Swim | 2:54.61 | |||||||||
14 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 330 | 37.19 | 1:20.07 | 2:02.96 | 2:43.45 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:48.20 | |||||||||
15 | Marie Kromann Møller | 2006 | 322 | 38.50 | 1:20.80 | 2:03.07 | 2:44.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:49.36 | |||||||||
16 | Karoline Hansfort | 2006 | 299 | 38.59 | 1:21.61 | 2:05.87 | 2:48.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:59.38 | |||||||||
17 | Anne Katrine Dige | 2006 | 292 | 37.78 | 1:21.00 | 2:05.66 | 2:50.20 | |||
Aarhus Swim | 3:02.44 | |||||||||
18 | Lea Wallén | 2005 | 289 | 39.38 | 1:23.73 | 2:09.04 | 2:50.80 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:00.20 | |||||||||
19 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 288 | 37.24 | 1:20.49 | 2:06.38 | 2:50.92 | |||
Aarhus Swim | 2:55.54 | |||||||||
20 | Nikoline Sejr | 2006 | 251 | 40.14 | 1:24.48 | 2:12.48 | 2:59.05 | |||
Aarhus Swim | 3:13.36 | |||||||||
21 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 247 | 40.09 | 1:26.31 | 2:14.54 | 2:59.92 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:08.92 | |||||||||
22 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 239 | 1:25.85 | 3:01.81 | 3:01.81 | ||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 211 | 41.83 | 1:31.82 | 2:23.79 | 3:09.61 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Dagmar Keller | 2006 | 197 | 42.75 | 1:35.04 | 2:25.99 | 3:13.95 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
25 | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | 193 | 41.16 | 2:22.99 | 3:15.28 | 3:15.28 | |||
IHF Svømning | 2:57.90 | |||||||||
26 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 163 | 44.30 | 1:36.38 | 2:32.63 | 3:26.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 155 | 45.07 | 1:39.17 | 2:36.08 | 3:29.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Nørgaard | 2007 | 254 | 39.48 | 1:24.93 | 2:10.83 | 2:58.36 | |||
Solbjerg IF | ||||||||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | 214 | 43.91 | 1:33.49 | 2:24.00 | 3:08.61 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 212 | 43.76 | 1:34.16 | 2:21.97 | 3:09.27 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:59.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:36 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 611 | 28.18 | 58.33 | 1:29.07 | 2:00.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:57.19 | |||||||||
2 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 600 | 27.97 | 58.84 | 1:30.11 | 2:00.91 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:58.78 | |||||||||
3 | Frederik Jessen | 1998 | 568 | 28.53 | 59.46 | 1:31.39 | 2:03.14 | |||
Aarhus Swim | 2:01.35 | |||||||||
4 | Hugo Penne | 1996 | 365 | 32.36 | 1:06.84 | 1:44.66 | 2:22.60 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.00 | |||||||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:00.07 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 599 | 28.56 | 59.25 | 1:30.32 | 2:01.00 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 1:58.19 | |||||||||
2 | Thomas Schiby | 2001 | 510 | 29.64 | 1:02.43 | 1:35.36 | 2:07.61 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:03.68 | |||||||||
3 | Christian Bonde | 2001 | 509 | 30.41 | 1:02.60 | 1:35.51 | 2:07.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:03.48 | |||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 486 | 29.76 | 1:02.54 | 1:36.55 | 2:09.68 | |||
Aarhus Swim | 2:06.92 | |||||||||
5 | Anders Vestergaard | 2001 | 473 | 29.56 | 1:02.87 | 1:37.26 | 2:10.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:05.22 | |||||||||
6 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 466 | 29.90 | 1:02.90 | 1:37.20 | 2:11.54 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.44 | |||||||||
7 | Robert Versteegen | 2001 | 447 | 30.32 | 1:04.19 | 1:38.86 | 2:13.34 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:13.84 | |||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 444 | 31.11 | 1:05.63 | 1:40.03 | 2:13.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:21.18 | |||||||||
9 | Frederik Gaardsted | 2001 | 418 | 30.92 | 1:05.44 | 1:41.02 | 2:16.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:13.00 | |||||||||
10 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 343 | 33.47 | 1:09.99 | 1:47.72 | 2:25.60 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:20.21 | |||||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:09.84 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 492 | 1:02.99 | 1:37.47 | 2:09.17 | 2:09.17 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:10.00 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 483 | 29.89 | 1:02.38 | 1:36.17 | 2:09.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:10.76 | |||||||||
3 | Mikkel Stilling | 2003 | 451 | 30.50 | 1:04.25 | 1:39.01 | 2:12.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:13.95 | |||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 426 | 31.80 | 1:06.71 | 1:41.56 | 2:15.54 | |||
Aarhus Swim | 2:14.58 | |||||||||
5 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 409 | 31.96 | 1:07.67 | 1:43.50 | 2:17.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.55 | |||||||||
6 | Magnus Søgaard | 2003 | 403 | 32.52 | 1:08.65 | 1:44.62 | 2:18.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.30 | |||||||||
7 | Oliver Christensen | 2003 | 398 | 32.25 | 1:07.43 | 1:43.72 | 2:18.62 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:17.88 | |||||||||
8 | Niklas Højbjerg | 2003 | 396 | 32.04 | 1:08.40 | 1:44.22 | 2:18.80 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:18.86 | |||||||||
9 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 378 | 31.48 | 1:06.77 | 1:43.61 | 2:21.02 | |||
Odder Svømmeklub | 2:16.79 | |||||||||
10 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 374 | 31.45 | 1:07.18 | 2:21.45 | 2:21.45 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:29.40 | |||||||||
11 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 370 | 32.79 | 1:09.13 | 1:45.65 | 2:22.00 | |||
Aarhus Swim | 2:31.32 | |||||||||
12 | Alexander Johnsen | 2003 | 318 | 33.40 | 1:11.29 | 1:50.46 | 2:29.39 | |||
Odder Svømmeklub | 2:25.49 | |||||||||
13 | Markus Friis Hansen | 2003 | 263 | 34.80 | 1:59.41 | 2:39.09 | 2:39.09 | |||
Solbjerg IF | 2:49.51 | |||||||||
14 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 262 | 36.10 | 1:17.63 | 2:00.83 | 2:39.29 | |||
DeltaSwim | 2:42.08 | |||||||||
15 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 225 | 36.18 | 1:19.73 | 2:04.47 | 2:47.55 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:54.33 | |||||||||
16 | Anton Saltoft Blaabjerg | 2003 | 225 | 34.87 | 1:18.18 | 2:03.47 | 2:47.62 | |||
IHF Svømning | 2:49.70 | |||||||||
17 | Nikolaj Høgh | 2003 | 221 | 36.96 | 1:19.34 | 2:04.44 | 2:48.58 | |||
Solbjerg IF | 2:50.00 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 495 | 28.97 | 1:02.12 | 1:35.42 | 2:08.89 | |||
Aarhus Swim | 2:03.24 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 435 | 30.99 | 1:04.47 | 1:39.63 | 2:14.55 | |||
Odder Svømmeklub | 2:12.45 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 399 | 32.51 | 1:07.97 | 1:44.60 | 2:18.53 | |||
Aarhus Swim | 2:17.70 | |||||||||
4 | Kasper Hansen | 2004 | 393 | 33.48 | 1:08.49 | 1:44.37 | 2:19.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.05 | |||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 363 | 31.19 | 1:06.46 | 1:44.61 | 2:22.94 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.53 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 357 | 33.02 | 1:09.52 | 1:46.62 | 2:23.69 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.75 | |||||||||
7 | Linus Folke Jensen | 2004 | 350 | 33.40 | 1:11.75 | 1:49.28 | 2:24.66 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.55 | |||||||||
8 | Tobias Nielsen | 2004 | 336 | 32.80 | 1:08.61 | 1:46.89 | 2:26.65 | |||
Odder Svømmeklub | 2:22.08 | |||||||||
9 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 271 | 35.51 | 1:16.15 | 1:57.16 | 2:37.44 | |||
DeltaSwim | 3:06.70 | |||||||||
10 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 260 | 35.32 | 1:15.70 | 1:58.99 | 2:39.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.09 | |||||||||
11 | Casper Boest | 2005 | 248 | 35.10 | 1:17.52 | 2:01.81 | 2:42.24 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:59.39 | |||||||||
12 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 238 | 35.66 | 1:17.03 | 2:00.43 | 2:44.58 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 231 | 36.60 | 1:17.61 | 2:03.01 | 2:46.06 | |||
DeltaSwim | 2:45.82 | |||||||||
14 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 222 | 36.28 | 1:18.88 | 2:04.45 | 2:48.33 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
15 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 216 | 37.72 | 1:22.42 | 2:08.35 | 2:49.85 | |||
Aarhus Swim | 2:57.35 | |||||||||
16 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 197 | 39.23 | 1:24.40 | 2:12.29 | 2:55.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:05.63 | |||||||||
17 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 194 | 38.25 | 1:23.18 | 2:10.30 | 2:55.90 | |||
Aarhus Swim | 3:04.73 | |||||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Seneca | 2006 | 252 | 37.69 | 1:20.68 | 2:03.10 | 2:41.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:51.85 | |||||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | 225 | 36.95 | 1:20.31 | 2:06.25 | 2:47.46 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:52.45 | |||||||||
3 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 196 | 40.32 | 1:25.74 | 2:11.46 | 2:55.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:06.43 | |||||||||
4 | Anton Rasmussen | 2006 | 133 | 44.27 | 1:34.88 | 2:28.96 | 3:19.78 | |||
Aarhus Swim | 3:23.94 | |||||||||
5 | August Mumm | 2006 | 123 | 41.32 | 1:36.07 | 2:33.33 | 3:25.06 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:57 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 622 | 31.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | |||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 509 | 33.88 | ||||||
Aarhus Swim | 32.75 | |||||||||
3 | Louise Sørensen | 2000 | 492 | 34.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.58 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 481 | 34.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 659 | 31.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
2 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 521 | 33.62 | ||||||
DeltaSwim | 33.76 | |||||||||
3 | Sofia Ingeberg | 2002 | 504 | 34.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
4 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 490 | 34.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 478 | 34.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
6 | Janni S Hansen | 2001 | 404 | 36.60 | ||||||
DeltaSwim | 38.26 | |||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 401 | 36.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.23 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Carugati | 2004 | 586 | 32.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.96 | |||||||||
2 | Marlene Reitan | 2003 | 552 | 32.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | |||||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 549 | 33.03 | ||||||
Aarhus Swim | 32.33 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 511 | 33.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 501 | 34.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
6 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 460 | 35.05 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 457 | 35.13 | ||||||
Aarhus Swim | 36.08 | |||||||||
8 | Martha Bjerg | 2004 | 448 | 35.35 | ||||||
Aarhus Swim | 35.00 | |||||||||
9 | Clara Skrydstrup | 2004 | 436 | 35.66 | ||||||
Aarhus Swim | 34.49 | |||||||||
10 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 436 | 35.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
11 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 434 | 35.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.43 | |||||||||
12 | Holly Lønne Turner | 2003 | 426 | 35.96 | ||||||
DeltaSwim | 35.19 | |||||||||
13 | Caroline Lysgaard | 2003 | 382 | 37.28 | ||||||
Aarhus Swim | 38.00 | |||||||||
14 | Mille Winther | 2003 | 370 | 37.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.24 | |||||||||
15 | Mathilde Thomsen | 2004 | 354 | 38.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.90 | |||||||||
16 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 347 | 38.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.30 | |||||||||
17 | Signe Jochumsen | 2004 | 314 | 39.80 | ||||||
DeltaSwim | 43.94 | |||||||||
18 | Cecilie Do | 2004 | 267 | 41.99 | ||||||
IHF Svømning | 40.58 | |||||||||
19 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 246 | 43.18 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.05 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 529 | 33.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
2 | Louise Lie Thisted | 2005 | 481 | 34.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
3 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 425 | 35.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
4 | Laura S. Olesen | 2005 | 412 | 36.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
5 | Stine Mejdahl | 2005 | 410 | 36.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 390 | 37.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.04 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 390 | 37.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.26 | |||||||||
8 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 383 | 37.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 373 | 37.56 | ||||||
DeltaSwim | 38.58 | |||||||||
10 | Line Gjelstrup | 2006 | 365 | 37.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.13 | |||||||||
11 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 364 | 37.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.92 | |||||||||
12 | Caden Halle | 2005 | 360 | 38.03 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.12 | |||||||||
13 | Mette Holstein | 2005 | 357 | 38.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.71 | |||||||||
14 | Mille Lindeblad | 2005 | 347 | 38.48 | ||||||
DeltaSwim | 39.92 | |||||||||
15 | Freja Bjørn | 2005 | 338 | 38.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.82 | |||||||||
16 | Frederikke Riber | 2005 | 337 | 38.85 | ||||||
DeltaSwim | 39.07 | |||||||||
17 | Nanna Langvad | 2005 | 326 | 39.28 | ||||||
Aarhus Swim | 42.21 | |||||||||
18 | Sophie Hougaard | 2006 | 305 | 40.16 | ||||||
Aarhus Swim | 43.82 | |||||||||
19 | Marie Kromann Møller | 2006 | 304 | 40.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.98 | |||||||||
20 | Karoline Hansfort | 2006 | 297 | 40.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 40.08 | |||||||||
21 | Victoria Richards | 2005 | 287 | 41.01 | ||||||
DeltaSwim | 43.17 | |||||||||
22 | Anna Ancker | 2006 | 272 | 41.75 | ||||||
Aarhus Swim | 43.61 | |||||||||
23 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 256 | 42.58 | ||||||
Aarhus Swim | 44.82 | |||||||||
24 | Freja Brendstrup | 2005 | 249 | 43.01 | ||||||
IHF Svømning | 43.58 | |||||||||
- | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 48.69 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 313 | 39.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 41.66 | |||||||||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 256 | 42.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 43.15 | |||||||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 227 | 44.30 | ||||||
Aarhus Swim | 1:01.49 | |||||||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | 205 | 45.84 | ||||||
Aarhus Swim | 48.24 | |||||||||
5 | Harmoni Lang | 2008 | 152 | 50.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 147 | 51.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 134 | 52.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anna Brogaard Krogh | 2008 | 127 | 53.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | 121 | 54.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Astrid Izel Martinez Vestergaard | 2009 | 88 | 1:00.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frida Luna Dencker | 2008 | 87 | 1:00.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 86 | 1:01.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 81 | 1:02.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Asta Bielfeldt Sørensen | 2007 | 74 | 1:04.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 69 | 1:05.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Isabella Fauerholdt | 2008 | 61 | 1:08.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 31 | 1:25.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:03 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 708 | 30.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.09 | |||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 689 | 30.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.31 | |||||||||
3 | Sofia Ingeberg | 2002 | 509 | 33.88 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.62 | |||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 505 | 33.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.07 | |||||||||
5 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 501 | 34.07 | ||||||
DeltaSwim | 33.76 | |||||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 495 | 34.19 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 493 | 34.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.70 | |||||||||
8 | Nikoline Østerberg | 2000 | 490 | 34.32 | ||||||
Aarhus Swim | 32.75 | |||||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | 589 | 32.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 588 | 32.29 | ||||||
Aarhus Swim | 32.33 | |||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 577 | 32.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.96 | |||||||||
4 | Anna Toft Petersen | 2004 | 529 | 33.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
5 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 518 | 33.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.68 | |||||||||
6 | Lærke Asmussen | 2003 | 511 | 33.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
7 | Louise Lie Thisted | 2005 | 462 | 34.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
8 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 450 | 35.29 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:03 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:24 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Degn | 1996 | 600 | 28.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.49 | |||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 519 | 29.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.13 | |||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 484 | 30.60 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.07 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Borg Hjort | 2000 | 602 | 28.46 | ||||||
Aarhus Swim | 27.97 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 564 | 29.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 509 | 30.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.83 | |||||||||
4 | Andreas Hougaard | 2000 | 497 | 30.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.23 | |||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 484 | 30.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.82 | |||||||||
6 | Martin Broch | 2001 | 404 | 32.50 | ||||||
DeltaSwim | 32.51 | |||||||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | 385 | 33.02 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.60 | |||||||||
- | Marius Nørgaard | 2001 | DSQ | neddyk. v. 50m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.79 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 605 | 28.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.63 | |||||||||
2 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 502 | 30.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.43 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 501 | 30.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.40 | |||||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | 476 | 30.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 474 | 30.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.72 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 416 | 32.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.11 | |||||||||
7 | Artúr Jegesi | 2002 | 411 | 32.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.37 | |||||||||
8 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 378 | 33.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.79 | |||||||||
9 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 269 | 37.23 | ||||||
Solbjerg IF | 38.23 | |||||||||
10 | Mikkel Brinck | 2003 | 248 | 38.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.77 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 403 | 32.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.82 | |||||||||
2 | Lucas Rosenborg | 2004 | 389 | 32.93 | ||||||
Aarhus Swim | 32.07 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 370 | 33.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.29 | |||||||||
4 | Casper Johannesen | 2004 | 365 | 33.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.15 | |||||||||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 316 | 35.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
6 | Casper Boest | 2005 | 296 | 36.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | |||||||||
7 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 295 | 36.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
8 | Inas Ilic | 2005 | 293 | 36.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.35 | |||||||||
9 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 286 | 36.45 | ||||||
DeltaSwim | 36.39 | |||||||||
10 | Valdemar Degn | 2004 | 229 | 39.28 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.71 | |||||||||
11 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 214 | 40.15 | ||||||
Aarhus Swim | 41.37 | |||||||||
12 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 160 | 44.25 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 46.11 | |||||||||
13 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 132 | 47.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 49.04 | |||||||||
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 251 | 38.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 37.21 | |||||||||
2 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 235 | 38.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 38.56 | |||||||||
3 | Johannes Jervidalo | 2006 | 201 | 41.01 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 42.67 | |||||||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | 180 | 42.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 42.64 | |||||||||
5 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 141 | 46.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 48.13 | |||||||||
6 | Elmander Joaquin Pajuelo Odgaard | 2007 | 94 | 52.84 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
7 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | 76 | 56.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Albert Hoffmeyer | 2008 | 63 | 1:00.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Carl H. Frederiksen | 2009 | 59 | 1:01.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Oskar Yde | 2009 | 24 | 1:22.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:24 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Degn | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 27.74 | ||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | Aarhus Swim | 28.12 | ||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 28.30 | ||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 28.82 | ||||||
5 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.44 | ||||||
6 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 29.83 | ||||||
7 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.05 | ||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.07 | ||||||
9 | Andreas Hougaard | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 30.45 | ||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 30.58 | ||||||
11 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.72 | ||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.35 | ||||||
13 | Sebastian Jacobsen | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 32.29 | ||||||
14 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.40 | ||||||
15 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | ||||||
16 | Mathias Lund Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 32.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 656 | 27.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 588 | 28.25 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 578 | 28.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 540 | 29.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.92 | |||||||||
5 | Louise Bast Aaby | 1998 | 135 | 46.13 | ||||||
Aarhus Swim | 47.25 | |||||||||
- | Louise Sørensen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 597 | 28.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 588 | 28.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.94 | |||||||||
3 | Louise Bach Andersen | 2001 | 554 | 28.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
4 | Marie Christensen | 2002 | 545 | 28.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 532 | 29.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.95 | |||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 507 | 29.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.42 | |||||||||
7 | Clara Tolderlund | 2002 | 496 | 29.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
8 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 482 | 30.17 | ||||||
DeltaSwim | 30.27 | |||||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 481 | 30.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.34 | |||||||||
10 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 457 | 30.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.07 | |||||||||
11 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 443 | 31.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
12 | Amalije Kristensen | 2002 | 389 | 32.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.89 | |||||||||
13 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 383 | 32.58 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 551 | 28.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
2 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 522 | 29.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 521 | 29.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.53 | |||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 520 | 29.42 | ||||||
Aarhus Swim | 29.34 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 520 | 29.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.23 | |||||||||
6 | Maria Mehlsen | 2003 | 512 | 29.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.17 | |||||||||
7 | Marlene Reitan | 2003 | 507 | 29.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.31 | |||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 497 | 29.88 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.42 | |||||||||
9 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 495 | 29.91 | ||||||
DeltaSwim | 29.25 | |||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 490 | 30.02 | ||||||
Aarhus Swim | 29.74 | |||||||||
11 | Karoline Kristensen | 2004 | 487 | 30.07 | ||||||
DeltaSwim | 30.47 | |||||||||
12 | Holly Lønne Turner | 2003 | 482 | 30.17 | ||||||
DeltaSwim | 29.91 | |||||||||
13 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 473 | 30.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
14 | Emma Stecher | 2003 | 472 | 30.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
15 | Mille Winther | 2003 | 469 | 30.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.89 | |||||||||
16 | Sarah Kildahl | 2004 | 466 | 30.53 | ||||||
Aarhus Swim | 30.57 | |||||||||
17 | Sara Bundgaard | 2003 | 458 | 30.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.00 | |||||||||
18 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 458 | 30.70 | ||||||
Aarhus Swim | 31.52 | |||||||||
19 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 453 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.10 | |||||||||
20 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 452 | 30.84 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.62 | |||||||||
21 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 444 | 31.02 | ||||||
Aarhus Swim | 31.88 | |||||||||
22 | Mathilde Østergaard | 2004 | 435 | 31.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.13 | |||||||||
23 | Eva Hjort | 2004 | 432 | 31.29 | ||||||
Aarhus Swim | 31.52 | |||||||||
24 | Signe Jochumsen | 2004 | 400 | 32.10 | ||||||
DeltaSwim | 32.90 | |||||||||
25 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 392 | 32.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.45 | |||||||||
26 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 388 | 32.44 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.93 | |||||||||
27 | Freja Kruse | 2004 | 372 | 32.89 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 33.67 | |||||||||
28 | Sofie Jakobsen | 2003 | 362 | 33.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.04 | |||||||||
29 | Mathilde Jensen | 2003 | 340 | 33.89 | ||||||
DeltaSwim | 34.77 | |||||||||
30 | Mathilde Thomsen | 2004 | 301 | 35.31 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 36.40 | |||||||||
31 | Sofie Hjarbæk | 2004 | 286 | 35.92 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.49 | |||||||||
32 | Cecilie Do | 2004 | 263 | 36.92 | ||||||
IHF Svømning | 36.80 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 506 | 29.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
2 | Amalie Tolderlund | 2005 | 497 | 29.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
3 | Malou Sejr | 2005 | 450 | 30.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.25 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 442 | 31.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.15 | |||||||||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 396 | 32.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.54 | |||||||||
6 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 394 | 32.27 | ||||||
DeltaSwim | 34.50 | |||||||||
7 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 393 | 32.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.19 | |||||||||
7 | Nanna Langvad | 2005 | 393 | 32.29 | ||||||
Aarhus Swim | 34.93 | |||||||||
9 | Frederikke Riber | 2005 | 377 | 32.76 | ||||||
DeltaSwim | 33.92 | |||||||||
10 | Mille Lindeblad | 2005 | 364 | 33.15 | ||||||
DeltaSwim | 32.61 | |||||||||
11 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 362 | 33.19 | ||||||
Odder Svømmeklub | 34.27 | |||||||||
12 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 339 | 33.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
13 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 308 | 35.02 | ||||||
Aarhus Swim | 36.25 | |||||||||
14 | Lea Wallén | 2005 | 296 | 35.49 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.62 | |||||||||
15 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 278 | 36.24 | ||||||
Aarhus Swim | 37.34 | |||||||||
16 | Freja Brendstrup | 2005 | 276 | 36.34 | ||||||
IHF Svømning | 36.46 | |||||||||
17 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 275 | 36.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.91 | |||||||||
18 | Nikoline Sejr | 2006 | 264 | 36.89 | ||||||
Aarhus Swim | 38.30 | |||||||||
19 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 261 | 37.02 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.59 | |||||||||
20 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 247 | 37.70 | ||||||
Aarhus Swim | 41.08 | |||||||||
21 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 243 | 37.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
22 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 211 | 39.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.31 | |||||||||
23 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 202 | 40.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 45.37 | |||||||||
24 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 173 | 42.42 | ||||||
Aarhus Swim | 43.63 | |||||||||
- | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 36.68 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 253 | 37.41 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 39.25 | |||||||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | 250 | 37.53 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.71 | |||||||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 225 | 38.87 | ||||||
Aarhus Swim | 48.93 | |||||||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | 162 | 43.34 | ||||||
Aarhus Swim | 43.44 | |||||||||
5 | Agnes Kaae Lunde | 2007 | 146 | 44.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 141 | 45.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 140 | 45.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 47.49 | |||||||||
8 | Harmoni Lang | 2008 | 138 | 45.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 135 | 46.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Brogaard Krogh | 2008 | 116 | 48.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 100 | 50.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Asta Bielfeldt Sørensen | 2007 | 82 | 54.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Astrid Izel Martinez Vestergaard | 2009 | 74 | 56.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Isabella Fauerholdt | 2008 | 67 | 58.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 65 | 58.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 64 | 59.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Frida Luna Dencker | 2008 | 51 | 1:03.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Caroline Szeles Poulsen | 2010 | 40 | 1:08.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 645 | 27.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.70 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 642 | 27.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 605 | 27.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.94 | |||||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 597 | 28.10 | ||||||
Odder Svømmeklub | 29.05 | |||||||||
5 | Louise Bach Andersen | 2001 | 589 | 28.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.39 | |||||||||
6 | Jackie Gade | 1998 | 587 | 28.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
7 | Signe Villumsen | 2001 | 555 | 28.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.95 | |||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 549 | 28.90 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.91 | |||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 563 | 28.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.23 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 528 | 29.28 | ||||||
Aarhus Swim | 29.34 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 527 | 29.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.53 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 523 | 29.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.23 | |||||||||
5 | Marlene Reitan | 2003 | 521 | 29.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.31 | |||||||||
6 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 518 | 29.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
7 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 514 | 29.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 513 | 29.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 572 | 25.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.33 | |||||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 547 | 25.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.70 | |||||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 530 | 25.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.73 | |||||||||
4 | Ralf Dalby | 1995 | 517 | 26.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.20 | |||||||||
5 | Hugo Penne | 1996 | 404 | 28.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.00 | |||||||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.43 | |||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.24 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 618 | 24.54 | ||||||
DeltaSwim | 24.61 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 584 | 25.01 | ||||||
Aarhus Swim | 25.51 | |||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 552 | 25.48 | ||||||
Aarhus Swim | 25.39 | |||||||||
4 | Oliver Frølund | 2001 | 549 | 25.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.02 | |||||||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | 513 | 26.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.92 | |||||||||
6 | Anders Vestergaard | 2001 | 508 | 26.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.09 | |||||||||
7 | Rune Nørgaard | 2000 | 501 | 26.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.70 | |||||||||
8 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 481 | 26.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.89 | |||||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | 472 | 26.85 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.49 | |||||||||
10 | Christian Hovmark | 2001 | 462 | 27.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.63 | |||||||||
11 | Magnus V. Ancker | 2001 | 442 | 27.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.24 | |||||||||
12 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 383 | 28.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.43 | |||||||||
13 | Mathias Teuchler | 2000 | 381 | 28.84 | ||||||
DeltaSwim | 28.91 | |||||||||
14 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 370 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.93 | |||||||||
- | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 26.26 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Toft | 2003 | 501 | 26.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.97 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 490 | 26.51 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 486 | 26.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.33 | |||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 474 | 26.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.38 | |||||||||
5 | Niklas Højbjerg | 2003 | 447 | 27.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.28 | |||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 439 | 27.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.48 | |||||||||
7 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 434 | 27.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | |||||||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | 432 | 27.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.51 | |||||||||
9 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 431 | 27.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.68 | |||||||||
10 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 431 | 27.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | 29.50 | |||||||||
11 | Artúr Jegesi | 2002 | 430 | 27.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 26.75 | |||||||||
12 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 420 | 27.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 28.70 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 415 | 28.02 | ||||||
DeltaSwim | 28.42 | |||||||||
14 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 410 | 28.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.83 | |||||||||
15 | William Sloth | 2003 | 402 | 28.32 | ||||||
Aarhus Swim | 29.53 | |||||||||
16 | Mikkel Stilling | 2003 | 401 | 28.35 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.92 | |||||||||
17 | Magnus Søgaard | 2003 | 389 | 28.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
18 | Jeppe Egholm | 2003 | 360 | 29.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.78 | |||||||||
19 | Markus Friis Hansen | 2003 | 359 | 29.41 | ||||||
Solbjerg IF | 30.80 | |||||||||
20 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 349 | 29.69 | ||||||
Aarhus Swim | 31.00 | |||||||||
21 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 344 | 29.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.15 | |||||||||
22 | Jakob Riisgaard | 2003 | 339 | 29.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.92 | |||||||||
23 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 333 | 30.15 | ||||||
Aarhus Swim | 31.53 | |||||||||
24 | Frederik Bols Faarup | 2003 | 328 | 30.29 | ||||||
Solbjerg IF | 31.12 | |||||||||
25 | Mads Vittrup | 2003 | 317 | 30.64 | ||||||
Solbjerg IF | 31.48 | |||||||||
26 | Mikkel Brinck | 2003 | 297 | 31.31 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 32.61 | |||||||||
27 | Jens Mejdahl | 2003 | 275 | 32.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.23 | |||||||||
28 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 273 | 32.20 | ||||||
DeltaSwim | 35.95 | |||||||||
29 | Anton Saltoft Blaabjerg | 2003 | 256 | 32.91 | ||||||
IHF Svømning | 34.57 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 478 | 26.73 | ||||||
Aarhus Swim | 27.32 | |||||||||
2 | Søren Have | 2004 | 394 | 28.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.40 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 392 | 28.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.37 | |||||||||
4 | Anders Sanggaard | 2005 | 365 | 29.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.93 | |||||||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 345 | 29.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.05 | |||||||||
6 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 342 | 29.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.46 | |||||||||
7 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 333 | 30.15 | ||||||
Aarhus Swim | 31.14 | |||||||||
8 | Philllip Bols Faarup | 2004 | 327 | 30.35 | ||||||
Solbjerg IF | 33.19 | |||||||||
9 | Joost Rijkhoff | 2004 | 316 | 30.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.84 | |||||||||
10 | Tobias Nielsen | 2004 | 309 | 30.92 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.83 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 302 | 31.15 | ||||||
DeltaSwim | 37.35 | |||||||||
12 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 259 | 32.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.39 | |||||||||
13 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 233 | 33.94 | ||||||
Aarhus Swim | 33.49 | |||||||||
14 | Valdemar Degn | 2004 | 232 | 34.02 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.81 | |||||||||
15 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 224 | 34.40 | ||||||
Aarhus Swim | 37.20 | |||||||||
16 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 213 | 35.00 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
17 | Simon Gallacher | 2005 | 182 | 36.88 | ||||||
Aarhus Swim | 38.91 | |||||||||
18 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 146 | 39.67 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.18 | |||||||||
19 | Jens Schou | 2005 | 140 | 40.20 | ||||||
DeltaSwim | 44.91 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Seneca | 2006 | 268 | 32.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.39 | |||||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | 236 | 33.79 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 33.91 | |||||||||
3 | Johannes Jervidalo | 2006 | 194 | 36.06 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 37.40 | |||||||||
4 | Sylvester E. Schau | 2006 | 184 | 36.70 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 43.49 | |||||||||
5 | Anton Rasmussen | 2006 | 153 | 39.05 | ||||||
Aarhus Swim | 38.81 | |||||||||
6 | August Mumm | 2006 | 151 | 39.23 | ||||||
Aarhus Swim | 39.28 | |||||||||
7 | Elmander Joaquin Pajuelo Odgaard | 2007 | 112 | 43.28 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
8 | Viggo Rohde | 2008 | 106 | 44.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.67 | |||||||||
9 | Simon Fancello | 2006 | 102 | 44.67 | ||||||
Aarhus Swim | 48.97 | |||||||||
10 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | 54 | 55.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Albert Hoffmeyer | 2008 | 51 | 56.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Oskar Yde | 2009 | 26 | 1:10.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 44.08 | |||||||||
- | Carl H. Frederiksen | 2009 | DSQ | træk i banet. v 35m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:08 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 601 | 24.77 | ||||||
DeltaSwim | 24.61 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 582 | 25.04 | ||||||
Aarhus Swim | 25.51 | |||||||||
3 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 565 | 25.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.33 | |||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 552 | 25.48 | ||||||
Aarhus Swim | 25.39 | |||||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 550 | 25.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 24.70 | |||||||||
6 | Oliver Frølund | 2001 | 549 | 25.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.02 | |||||||||
7 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 526 | 25.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.73 | |||||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | 515 | 26.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 25.20 | |||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 502 | 26.30 | ||||||
Aarhus Swim | 27.32 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 501 | 26.32 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.63 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 494 | 26.44 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.38 | |||||||||
4 | Markus Toft | 2003 | 478 | 26.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.97 | |||||||||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 474 | 26.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.33 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 464 | 27.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.01 | |||||||||
7 | Niklas Højbjerg | 2003 | 456 | 27.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.28 | |||||||||
8 | Valdemar Wichmann | 2003 | 441 | 27.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:08 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 603 | 35.36 | 1:15.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 461 | 39.17 | 1:22.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.72 | |||||||||
3 | Louise Bast Aaby | 1998 | 53 | 1:22.28 | 2:50.60 | |||||
Aarhus Swim | 2:50.49 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 494 | 38.91 | 1:21.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
2 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 485 | 38.28 | 1:21.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.65 | |||||||||
3 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 467 | 39.16 | 1:22.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
4 | Janni S Hansen | 2001 | 450 | 38.73 | 1:23.67 | |||||
DeltaSwim | 1:25.86 | |||||||||
5 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 420 | 40.25 | 1:25.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.41 | |||||||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | 413 | 40.76 | 1:26.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.94 | |||||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 405 | 40.84 | 1:26.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.01 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 625 | 35.01 | 1:14.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.52 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 608 | 36.43 | 1:15.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.62 | |||||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | 565 | 36.87 | 1:17.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
4 | Mathilde Østergaard | 2004 | 497 | 37.83 | 1:20.91 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:20.67 | |||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 490 | 38.90 | 1:21.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
6 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 467 | 38.78 | 1:22.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.15 | |||||||||
7 | Sarah Kildahl | 2004 | 459 | 39.30 | 1:23.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.25 | |||||||||
8 | Eva Hjort | 2004 | 455 | 39.11 | 1:23.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.98 | |||||||||
9 | Freja Kruse | 2004 | 441 | 40.08 | 1:24.19 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:25.39 | |||||||||
10 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 440 | 39.56 | 1:24.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.43 | |||||||||
11 | Laura Marie Dige | 2004 | 438 | 40.42 | 1:24.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.69 | |||||||||
12 | Line Lyskjær | 2003 | 427 | 40.64 | 1:25.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
13 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 402 | 40.88 | 1:26.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.53 | |||||||||
14 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 401 | 41.18 | 1:26.96 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.69 | |||||||||
15 | Sarah Carugati | 2004 | 369 | 42.14 | 1:29.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.29 | |||||||||
16 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 355 | 42.57 | 1:30.52 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.52 | |||||||||
17 | Camilla Kjær | 2003 | 355 | 43.05 | 1:30.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:32.11 | |||||||||
18 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 295 | 46.57 | 1:36.31 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:40.23 | |||||||||
19 | Emmalina Long | 2004 | 273 | 46.47 | 1:38.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:37.22 | |||||||||
20 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 250 | 46.70 | 1:41.74 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:42.78 | |||||||||
21 | Lisa Gildsig | 2004 | 234 | 49.29 | 1:43.99 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:44.92 | |||||||||
22 | Orchide Kiyani | 2003 | 223 | 48.14 | 1:45.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:43.14 | |||||||||
23 | Mathilde N. Drud | 2004 | 138 | 58.52 | 2:03.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:10.03 | |||||||||
- | Sofie Hjarbæk | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 543 | 37.41 | 1:18.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 494 | 37.93 | 1:21.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 472 | 39.34 | 1:22.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.85 | |||||||||
4 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 358 | 43.07 | 1:30.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:30.68 | |||||||||
5 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 323 | 44.16 | 1:33.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.95 | |||||||||
6 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 316 | 43.91 | 1:34.06 | |||||
Aarhus Swim | 1:35.54 | |||||||||
7 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 315 | 44.81 | 1:34.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.49 | |||||||||
8 | Frederikke Riber | 2005 | 299 | 45.53 | 1:35.90 | |||||
DeltaSwim | 1:37.69 | |||||||||
9 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 253 | 47.79 | 1:41.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:43.64 | |||||||||
10 | Anne Katrine Dige | 2006 | 228 | 49.77 | 1:44.96 | |||||
Aarhus Swim | 1:47.19 | |||||||||
11 | Dagmar Keller | 2006 | 214 | 51.23 | 1:47.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:46.75 | |||||||||
12 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 206 | 50.45 | 1:48.55 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
13 | Freja Brendstrup | 2005 | 199 | 52.01 | 1:49.72 | |||||
IHF Svømning | 1:51.35 | |||||||||
14 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 193 | 54.62 | 1:50.80 | |||||
Aarhus Swim | 1:52.30 | |||||||||
15 | Lea Wallén | 2005 | 193 | 55.06 | 1:50.96 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:51.51 | |||||||||
16 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 186 | 53.58 | 1:52.18 | |||||
Aarhus Swim | 1:49.77 | |||||||||
17 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 185 | 52.48 | 1:52.38 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella Nørgaard | 2007 | 269 | 46.99 | 1:39.23 | |||||
Solbjerg IF | 1:44.42 | |||||||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | 234 | 49.77 | 1:44.02 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:49.36 | |||||||||
3 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 214 | 51.39 | 1:47.20 | |||||
Aarhus Swim | 1:59.45 | |||||||||
4 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 207 | 51.95 | 1:48.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:51.73 | |||||||||
5 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 173 | 54.79 | 1:55.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:52.25 | |||||||||
6 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 125 | 1:00.54 | 2:08.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:18.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:49 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie D. Hald | 1996 | 595 | 35.78 | 1:16.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.73 | |||||||||
2 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 502 | 38.25 | 1:20.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
3 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 502 | 38.53 | 1:20.67 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.65 | |||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 498 | 38.15 | 1:20.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.19 | |||||||||
5 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 471 | 38.66 | 1:22.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.72 | |||||||||
6 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 470 | 38.58 | 1:22.44 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.41 | |||||||||
7 | Janni S Hansen | 2001 | 454 | 39.07 | 1:23.42 | |||||
DeltaSwim | 1:25.86 | |||||||||
8 | Amalije Kristensen | 2002 | 430 | 39.79 | 1:24.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.94 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 633 | 35.03 | 1:14.66 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.52 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 609 | 35.61 | 1:15.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.81 | |||||||||
3 | Caroline Lysgaard | 2003 | 607 | 36.33 | 1:15.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.62 | |||||||||
4 | Mette Holstein | 2005 | 560 | 37.67 | 1:17.79 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.43 | |||||||||
5 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 519 | 37.68 | 1:19.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.06 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 512 | 37.09 | 1:20.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.85 | |||||||||
7 | Mathilde Østergaard | 2004 | 501 | 37.59 | 1:20.71 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:20.67 | |||||||||
8 | Sara Bundgaard | 2003 | 493 | 38.46 | 1:21.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:49 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 692 | 30.17 | 1:04.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.79 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 442 | 34.36 | 1:14.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.52 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | 600 | 32.06 | 1:07.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.71 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 596 | 32.07 | 1:07.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.61 | |||||||||
3 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 566 | 33.23 | 1:09.04 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.06 | |||||||||
4 | Casper Krohn | 2001 | 495 | 33.72 | 1:12.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 417 | 35.73 | 1:16.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.57 | |||||||||
6 | Martin Broch | 2001 | 413 | 35.21 | 1:16.71 | |||||
DeltaSwim | 1:17.85 | |||||||||
7 | Christian Hovmark | 2001 | 395 | 35.39 | 1:17.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.23 | |||||||||
8 | Mathias Teuchler | 2000 | 393 | 35.72 | 1:17.95 | |||||
DeltaSwim | 1:15.76 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 511 | 33.77 | 1:11.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
2 | Markus Toft | 2003 | 440 | 34.39 | 1:15.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.75 | |||||||||
3 | William Sloth | 2003 | 388 | 36.94 | 1:18.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.46 | |||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 363 | 38.20 | 1:20.08 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.17 | |||||||||
5 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 359 | 38.74 | 1:20.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.99 | |||||||||
6 | Emil Lykke Grann | 2003 | 343 | 38.62 | 1:21.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
7 | Alexander Johnsen | 2003 | 335 | 38.48 | 1:22.18 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:23.26 | |||||||||
8 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 281 | 40.06 | 1:27.15 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:24.22 | |||||||||
9 | Malte Lyck Falk | 2003 | 266 | 41.71 | 1:28.79 | |||||
DeltaSwim | 1:26.65 | |||||||||
10 | Mads Vittrup | 2003 | 211 | 45.21 | 1:35.85 | |||||
Solbjerg IF | 1:33.15 | |||||||||
11 | Mikkel Brinck | 2003 | 211 | 45.10 | 1:35.95 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Nikolaj Høgh | 2003 | 196 | 45.63 | 1:38.21 | |||||
Solbjerg IF | 1:48.64 | |||||||||
13 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 175 | 49.61 | 1:42.09 | |||||
DeltaSwim | 1:47.38 | |||||||||
14 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 162 | 48.15 | 1:44.74 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.63 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linus Folke Jensen | 2004 | 435 | 35.45 | 1:15.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.18 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 352 | 38.28 | 1:20.89 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 315 | 39.42 | 1:23.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.90 | |||||||||
4 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 282 | 40.76 | 1:27.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.40 | |||||||||
5 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 282 | 41.14 | 1:27.06 | |||||
Aarhus Swim | 1:32.27 | |||||||||
6 | Joost Rijkhoff | 2004 | 281 | 41.00 | 1:27.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.30 | |||||||||
7 | Inas Ilic | 2005 | 280 | 41.40 | 1:27.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.26 | |||||||||
8 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 266 | 41.87 | 1:28.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.52 | |||||||||
9 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 244 | 42.92 | 1:31.33 | |||||
DeltaSwim | 1:34.47 | |||||||||
10 | Kasper Hansen | 2004 | 237 | 43.87 | 1:32.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.98 | |||||||||
11 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 200 | 47.01 | 1:37.58 | |||||
DeltaSwim | 1:42.76 | |||||||||
12 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 170 | 48.91 | 1:43.11 | |||||
DeltaSwim | 1:42.93 | |||||||||
13 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 124 | 54.35 | 1:54.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.40 | |||||||||
14 | Simon Gallacher | 2005 | 118 | 55.87 | 1:56.25 | |||||
Aarhus Swim | 2:10.31 | |||||||||
- | Jens Schou | 2005 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:59.81 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 223 | 44.75 | 1:34.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:39.56 | |||||||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | 206 | 44.51 | 1:36.69 | |||||
DeltaSwim | 1:35.61 | |||||||||
3 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 136 | 53.53 | 1:51.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:01.97 | |||||||||
4 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 129 | 53.15 | 1:52.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:54.13 | |||||||||
5 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 113 | 56.39 | 1:57.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.68 | |||||||||
6 | Karl B. Hansen | 2006 | 110 | 57.75 | 1:59.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:08.86 | |||||||||
7 | Viggo Rohde | 2008 | 84 | 1:02.70 | 2:10.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:09.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 680 | 29.98 | 1:04.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.79 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 605 | 31.89 | 1:07.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.61 | |||||||||
3 | Andreas Hougaard | 2000 | 584 | 31.57 | 1:08.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.71 | |||||||||
4 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 552 | 33.23 | 1:09.62 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.06 | |||||||||
5 | Casper Krohn | 2001 | 495 | 33.39 | 1:12.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
6 | Frederik Jessen | 1998 | 444 | 34.39 | 1:14.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.52 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 430 | 34.85 | 1:15.64 | |||||
DeltaSwim | 1:17.85 | |||||||||
8 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 412 | 35.96 | 1:16.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.57 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 508 | 33.09 | 1:11.56 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.12 | |||||||||
2 | Markus Toft | 2003 | 466 | 34.98 | 1:13.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.75 | |||||||||
3 | Linus Folke Jensen | 2004 | 419 | 35.56 | 1:16.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.18 | |||||||||
4 | William Sloth | 2003 | 382 | 38.02 | 1:18.70 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.46 | |||||||||
5 | Simon Degn | 2003 | 371 | 37.57 | 1:19.47 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.17 | |||||||||
6 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 369 | 38.21 | 1:19.63 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.99 | |||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 369 | 37.22 | 1:19.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 368 | 37.57 | 1:19.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 543 | 32.56 | 1:10.35 | 1:49.50 | 2:29.26 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:25.06 | |||||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 484 | 33.83 | 1:14.03 | 1:55.33 | 2:35.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.17 | |||||||||
3 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 443 | 35.52 | 1:16.14 | 1:57.87 | 2:39.75 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:46.00 | |||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 572 | 32.56 | 1:09.07 | 1:47.73 | 2:26.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:26.78 | |||||||||
2 | Camilla Kjær | 2003 | 449 | 34.99 | 1:14.29 | 1:56.96 | 2:39.05 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.74 | |||||||||
3 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 403 | 34.59 | 1:16.19 | 2:00.19 | 2:44.91 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.65 | |||||||||
4 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 369 | 34.71 | 1:17.39 | 2:03.72 | 2:49.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.41 | |||||||||
5 | Anna Toft Petersen | 2004 | 326 | 36.67 | 1:21.61 | 2:09.38 | 2:56.98 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.98 | |||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 481 | 34.89 | 1:14.05 | 1:55.39 | 2:35.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.77 | |||||||||
- | Sara Baumgartner | 2005 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 621 | 28.18 | 1:00.82 | 1:35.10 | 2:10.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:05.13 | |||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 490 | 31.30 | 1:07.62 | 1:44.43 | 2:21.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:16.77 | |||||||||
3 | Søren Mikkelsen | 1991 | 332 | 35.08 | 1:16.55 | 1:58.29 | 2:40.97 | |||
Aarhus Swim | 2:33.52 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rune Nørgaard | 2000 | 554 | 29.75 | 1:05.95 | 1:41.25 | 2:15.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:12.22 | |||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 543 | 29.77 | 1:03.67 | 1:39.34 | 2:16.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.92 | |||||||||
3 | Daniel Jensen | 2001 | 476 | 28.93 | 1:04.62 | 1:45.70 | 2:22.72 | |||
DeltaSwim | 2:15.86 | |||||||||
4 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 392 | 33.32 | 1:11.77 | 1:51.87 | 2:32.33 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:27.92 | |||||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | 314 | 34.97 | 1:15.74 | 1:59.23 | 2:43.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.90 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 481 | 30.94 | 1:07.01 | 1:44.65 | 2:22.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:17.89 | |||||||||
2 | Valdemar Wichmann | 2003 | 459 | 30.88 | 1:07.65 | 1:45.02 | 2:24.50 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.80 | |||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 390 | 32.00 | 1:10.11 | 1:50.38 | 2:32.57 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.70 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 452 | 32.15 | 1:09.14 | 1:47.25 | 2:25.23 | |||
Aarhus Swim | 2:22.51 | |||||||||
2 | Emil Togsverd | 2005 | 255 | 37.86 | 1:23.92 | 2:10.64 | 2:55.71 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 216 | 36.94 | 1:24.26 | 2:14.14 | 3:05.75 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 658 | 32.33 | 1:06.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.38 | |||||||||
2 | Nikoline Østerberg | 2000 | 492 | 35.37 | 1:13.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.90 | |||||||||
3 | Helena V. Elling | 2000 | 476 | 35.51 | 1:14.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 475 | 36.57 | 1:14.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.75 | |||||||||
- | Louise Sørensen | 2000 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.39 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 626 | 32.45 | 1:07.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 538 | 34.88 | 1:11.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
3 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 477 | 36.24 | 1:14.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.38 | |||||||||
4 | Clara Tolderlund | 2002 | 475 | 35.75 | 1:14.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
5 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 474 | 35.74 | 1:14.50 | |||||
DeltaSwim | 1:14.19 | |||||||||
6 | Sofia Ingeberg | 2002 | 441 | 37.15 | 1:16.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
7 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 436 | 36.91 | 1:16.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 405 | 38.29 | 1:18.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.43 | |||||||||
- | Signe Villumsen | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.70 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | 542 | 34.60 | 1:11.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.84 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 516 | 35.12 | 1:12.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.91 | |||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 491 | 36.05 | 1:13.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 480 | 35.96 | 1:14.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.77 | |||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 473 | 37.00 | 1:14.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.88 | |||||||||
6 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 466 | 36.68 | 1:14.94 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
7 | Clara Skrydstrup | 2004 | 461 | 36.71 | 1:15.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.93 | |||||||||
8 | Emma Stecher | 2003 | 458 | 36.50 | 1:15.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.79 | |||||||||
9 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 435 | 37.30 | 1:16.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.75 | |||||||||
10 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 418 | 37.45 | 1:17.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
11 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 411 | 37.35 | 1:18.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.41 | |||||||||
12 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 411 | 38.69 | 1:18.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.41 | |||||||||
13 | Selma Lindberg | 2003 | 403 | 38.36 | 1:18.64 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.53 | |||||||||
14 | Maria Mehlsen | 2003 | 400 | 39.50 | 1:18.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.63 | |||||||||
15 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 381 | 38.99 | 1:20.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.59 | |||||||||
16 | Pernille Nedergaard | 2004 | 360 | 40.58 | 1:21.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.47 | |||||||||
17 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 346 | 39.85 | 1:22.72 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:25.02 | |||||||||
18 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 337 | 40.53 | 1:23.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:21.59 | |||||||||
19 | Emma Jensen | 2003 | 310 | 41.56 | 1:25.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.71 | |||||||||
20 | Signe Jochumsen | 2004 | 289 | 1:27.80 | 1:27.80 | |||||
DeltaSwim | 1:34.17 | |||||||||
21 | Sofie Jakobsen | 2003 | 287 | 42.24 | 1:28.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.59 | |||||||||
22 | Mathilde Thomsen | 2004 | 280 | 40.87 | 1:28.78 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:23.44 | |||||||||
23 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 275 | 43.52 | 1:29.30 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:34.87 | |||||||||
24 | Orchide Kiyani | 2003 | 261 | 43.43 | 1:30.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:34.67 | |||||||||
25 | Cecilie Do | 2004 | 232 | 45.28 | 1:34.43 | |||||
IHF Svømning | 1:33.05 | |||||||||
26 | Sofie Hjarbæk | 2004 | 197 | 49.39 | 1:39.85 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Ditte Hansen | 2003 | 195 | 48.30 | 1:40.16 | |||||
DeltaSwim | 2:28.01 | |||||||||
28 | Mathilde N. Drud | 2004 | 192 | 48.59 | 1:40.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:41.06 | |||||||||
29 | Lisa Gildsig | 2004 | 162 | 52.19 | 1:46.40 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:47.07 | |||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DSQ | neddyk. v.berør.100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.82 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 527 | 35.28 | 1:11.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.62 | |||||||||
2 | Ester Lauritsen | 2005 | 484 | 36.79 | 1:13.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
3 | Louise Lie Thisted | 2005 | 455 | 36.29 | 1:15.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.31 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 440 | 38.30 | 1:16.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.90 | |||||||||
5 | Amalie Tolderlund | 2005 | 421 | 38.42 | 1:17.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.83 | |||||||||
6 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 417 | 37.39 | 1:17.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.14 | |||||||||
7 | Jazmin Jensen | 2005 | 393 | 38.44 | 1:19.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.39 | |||||||||
8 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 374 | 39.00 | 1:20.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.91 | |||||||||
9 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 373 | 39.67 | 1:20.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
10 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 366 | 40.35 | 1:21.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.94 | |||||||||
10 | Line Gjelstrup | 2006 | 366 | 39.73 | 1:21.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.79 | |||||||||
12 | Caden Halle | 2005 | 360 | 39.77 | 1:21.62 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:18.13 | |||||||||
13 | Freja Bjørn | 2005 | 355 | 40.09 | 1:22.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.88 | |||||||||
14 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 340 | 41.42 | 1:23.19 | |||||
DeltaSwim | 1:22.21 | |||||||||
15 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 336 | 39.50 | 1:23.51 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:27.22 | |||||||||
16 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 334 | 40.78 | 1:23.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.54 | |||||||||
17 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 333 | 40.93 | 1:23.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
18 | Maja Friis | 2005 | 319 | 40.83 | 1:25.00 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.41 | |||||||||
19 | Marie Kromann Møller | 2006 | 316 | 41.88 | 1:25.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.38 | |||||||||
20 | Karoline Hansfort | 2006 | 297 | 42.88 | 1:27.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:25.95 | |||||||||
21 | Victoria Richards | 2005 | 286 | 42.77 | 1:28.15 | |||||
DeltaSwim | 1:30.06 | |||||||||
22 | Sophie Hougaard | 2006 | 284 | 44.37 | 1:28.38 | |||||
Aarhus Swim | 1:36.18 | |||||||||
23 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 266 | 44.84 | 1:30.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:46.01 | |||||||||
24 | Anna Ancker | 2006 | 263 | 44.18 | 1:30.57 | |||||
Aarhus Swim | 1:38.30 | |||||||||
25 | Mille Lindeblad | 2005 | 263 | 1:30.62 | 1:30.62 | |||||
DeltaSwim | 1:29.04 | |||||||||
26 | Anne Katrine Dige | 2006 | 256 | 45.36 | 1:31.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.47 | |||||||||
27 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 250 | 43.37 | 1:32.22 | |||||
Aarhus Swim | 1:48.37 | |||||||||
28 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 200 | 48.70 | 1:39.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
29 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 192 | 48.91 | 1:40.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:52.43 | |||||||||
30 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 177 | 1:43.32 | 1:43.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.93 | |||||||||
31 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 159 | 52.85 | 1:47.04 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
32 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 155 | 53.93 | 1:48.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:55.83 | |||||||||
33 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 147 | 51.21 | 1:50.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:54.52 | |||||||||
34 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 135 | 56.08 | 1:53.05 | |||||
Aarhus Swim | 1:59.75 | |||||||||
- | Johanne V. Futtrup | 2005 | DSQ | 1 fod på ved start | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:19.23 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 289 | 42.93 | 1:27.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:29.89 | |||||||||
2 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 250 | 45.05 | 1:32.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.14 | |||||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 220 | 47.84 | 1:36.24 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:46.48 | |||||||||
4 | Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 133 | 55.63 | 1:53.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Harmoni Lang | 2008 | 125 | 57.06 | 1:56.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anna Brogaard Krogh | 2008 | 120 | 1:57.48 | 1:57.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 110 | 2:00.97 | 2:00.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 106 | 57.41 | 2:02.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:58.64 | |||||||||
9 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 90 | 1:03.31 | 2:09.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | 86 | 1:04.02 | 2:11.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Ea Juhl Thallaug | 2008 | 81 | 1:05.76 | 2:13.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Frida Luna Dencker | 2008 | 73 | 1:05.97 | 2:18.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Asta Bielfeldt Sørensen | 2007 | 62 | 1:10.39 | 2:26.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Laura Winum Andersen | 2009 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:58.72 | |||||||||
- | Agnes Kaae Lunde | 2007 | DSQ | ej forts. bev. v.50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 657 | 32.65 | 1:06.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.85 | |||||||||
2 | Louise Bach Andersen | 2001 | 555 | 35.09 | 1:10.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
3 | Clara Tolderlund | 2002 | 501 | 35.54 | 1:13.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.75 | |||||||||
4 | Nikoline Østerberg | 2000 | 496 | 35.60 | 1:13.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.90 | |||||||||
5 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 489 | 35.40 | 1:13.71 | |||||
DeltaSwim | 1:14.19 | |||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 476 | 36.69 | 1:14.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.38 | |||||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 470 | 36.39 | 1:14.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.75 | |||||||||
8 | Helena V. Elling | 2000 | 469 | 36.37 | 1:14.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.22 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marlene Reitan | 2003 | 574 | 34.06 | 1:09.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.84 | |||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 545 | 34.00 | 1:11.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.91 | |||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 541 | 35.22 | 1:11.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.12 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 532 | 34.99 | 1:11.70 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.88 | |||||||||
5 | Malou Sejr | 2005 | 526 | 35.39 | 1:11.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.62 | |||||||||
6 | Lærke Asmussen | 2003 | 483 | 35.68 | 1:14.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.77 | |||||||||
7 | Ester Lauritsen | 2005 | 482 | 36.01 | 1:14.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.45 | |||||||||
8 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 478 | 36.12 | 1:14.29 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:06 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Degn | 1996 | 576 | 30.67 | 1:02.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
2 | Lars Lyhne | 1999 | 531 | 31.10 | 1:03.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
- | Hugo Penne | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.00 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 596 | 30.17 | 1:01.61 | |||||
DeltaSwim | 1:01.20 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 568 | 30.28 | 1:02.58 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
3 | Marius Nørgaard | 2001 | 524 | 31.20 | 1:04.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
4 | Thomas Schiby | 2001 | 514 | 32.01 | 1:04.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
5 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 484 | 32.10 | 1:06.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.41 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 438 | 33.32 | 1:08.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.00 | |||||||||
7 | Magnus V. Ancker | 2001 | 425 | 33.68 | 1:08.96 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.33 | |||||||||
8 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 409 | 34.14 | 1:09.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.62 | |||||||||
9 | Mathias Teuchler | 2000 | 311 | 36.86 | 1:16.46 | |||||
DeltaSwim | 1:23.01 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 543 | 30.59 | 1:03.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 503 | 32.10 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.45 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 491 | 31.72 | 1:05.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
4 | Artúr Jegesi | 2002 | 397 | 34.47 | 1:10.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 393 | 33.72 | 1:10.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.68 | |||||||||
6 | Oliver Christensen | 2003 | 343 | 36.77 | 1:14.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.85 | |||||||||
7 | Jakob Riisgaard | 2003 | 324 | 36.66 | 1:15.49 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.07 | |||||||||
8 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 303 | 37.71 | 1:17.18 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.25 | |||||||||
9 | Jeppe Egholm | 2003 | 286 | 1:18.69 | 1:18.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 272 | 39.11 | 1:19.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.04 | |||||||||
11 | Jens Mejdahl | 2003 | 254 | 40.49 | 1:21.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
12 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 213 | 42.44 | 1:26.75 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:26.33 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 391 | 34.85 | 1:10.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
2 | Casper Johannesen | 2004 | 378 | 34.70 | 1:11.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 370 | 34.70 | 1:12.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.48 | |||||||||
4 | Linus Folke Jensen | 2004 | 357 | 36.18 | 1:13.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.92 | |||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 324 | 36.37 | 1:15.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.50 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 318 | 37.54 | 1:15.94 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.60 | |||||||||
6 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 318 | 36.52 | 1:15.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.30 | |||||||||
8 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 309 | 37.73 | 1:16.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
9 | Kasper Hansen | 2004 | 297 | 38.68 | 1:17.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
10 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 296 | 37.92 | 1:17.73 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.17 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 294 | 39.31 | 1:17.94 | |||||
DeltaSwim | 1:16.63 | |||||||||
12 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 282 | 38.04 | 1:19.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.98 | |||||||||
13 | Tobias Nielsen | 2004 | 280 | 38.10 | 1:19.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.25 | |||||||||
14 | Casper Boest | 2005 | 270 | 39.02 | 1:20.22 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.22 | |||||||||
15 | Emil Togsverd | 2005 | 268 | 38.94 | 1:20.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:23.75 | |||||||||
16 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 255 | 1:21.66 | 1:21.66 | |||||
DeltaSwim | 1:20.04 | |||||||||
17 | Valdemar Degn | 2004 | 246 | 40.96 | 1:22.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:21.08 | |||||||||
18 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 232 | 41.04 | 1:24.34 | |||||
DeltaSwim | 1:21.15 | |||||||||
19 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 207 | 43.10 | 1:27.63 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.64 | |||||||||
20 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 195 | 44.08 | 1:29.32 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
21 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 188 | 45.02 | 1:30.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:33.74 | |||||||||
22 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 159 | 46.59 | 1:35.67 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:37.81 | |||||||||
23 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 140 | 49.52 | 1:39.71 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
24 | Jens Schou | 2005 | 135 | 50.41 | 1:40.99 | |||||
DeltaSwim | 1:43.85 | |||||||||
25 | Simon Gallacher | 2005 | 123 | 50.03 | 1:44.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:52.90 | |||||||||
26 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 121 | 51.98 | 1:44.73 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Oscar Hove Lasthein | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:41.83 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 248 | 41.36 | 1:22.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:22.53 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 241 | 41.61 | 1:23.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.92 | |||||||||
3 | Malthe Glent-Thule | 2007 | 236 | 41.35 | 1:23.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | 226 | 40.91 | 1:25.00 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.71 | |||||||||
5 | Johannes Jervidalo | 2006 | 203 | 43.88 | 1:28.19 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:30.30 | |||||||||
6 | Karl B. Hansen | 2006 | 179 | 44.49 | 1:31.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:31.08 | |||||||||
7 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 163 | 46.94 | 1:34.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.21 | |||||||||
8 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 139 | 49.95 | 1:40.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:42.50 | |||||||||
9 | Anton Rasmussen | 2006 | 136 | 49.45 | 1:40.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:45.79 | |||||||||
10 | Simon Fancello | 2006 | 113 | 52.01 | 1:47.01 | |||||
Aarhus Swim | 1:54.96 | |||||||||
11 | Viggo Rohde | 2008 | 112 | 53.02 | 1:47.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Victor Langberg Aakjær | 2008 | 64 | 1:06.35 | 2:09.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Carl H. Frederiksen | 2009 | 52 | 2:18.49 | 2:18.49 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sylvester E. Schau | 2006 | DSQ | mave lig. e. 50m v. | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:54 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:13 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Degn | 1996 | 611 | 29.43 | 1:01.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.10 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 594 | 29.96 | 1:01.66 | |||||
DeltaSwim | 1:01.20 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 591 | 30.18 | 1:01.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.56 | |||||||||
4 | Lars Lyhne | 1999 | 544 | 30.83 | 1:03.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.11 | |||||||||
5 | Marius Nørgaard | 2001 | 541 | 30.65 | 1:03.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.45 | |||||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | 528 | 31.56 | 1:04.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.86 | |||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 497 | 31.48 | 1:05.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.41 | |||||||||
8 | Mathias Teuchler | 2000 | 322 | 36.29 | 1:15.60 | |||||
DeltaSwim | 1:23.01 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 596 | 29.44 | 1:01.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 59.33 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 515 | 31.10 | 1:04.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.45 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 491 | 31.57 | 1:05.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
4 | Mads Mikkelsen | 2004 | 428 | 33.11 | 1:08.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.48 | |||||||||
5 | Artúr Jegesi | 2002 | 423 | 33.24 | 1:09.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 414 | 33.33 | 1:09.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.68 | |||||||||
7 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 394 | 34.28 | 1:10.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.57 | |||||||||
8 | Casper Johannesen | 2004 | 368 | 34.15 | 1:12.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:13 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:27 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 21, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 651 | 1:06.82 | 2:17.94 | 3:29.25 | 4:40.94 | 17:47.44 | ||
Aalborg Svømmeklub | 17:30.22 | 5:52.42 | 7:04.19 | 8:15.94 | 9:27.54 | |||||
10:39.88 | 11:51.84 | 13:02.23 | 14:12.82 | |||||||
15:24.50 | 16:36.61 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 640 | 1:07.27 | 2:18.26 | 3:29.80 | 4:41.58 | 17:53.75 | ||
Thisted Svømmeklub | 18:35.94 | 5:52.95 | 7:04.35 | 8:15.57 | 9:27.27 | |||||
10:39.54 | 11:51.87 | 13:03.99 | 14:17.07 | |||||||
15:29.87 | 16:42.56 | |||||||||
3 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 595 | 1:07.86 | 2:20.55 | 3:34.25 | 4:48.48 | 18:19.88 | ||
Aarhus Swim | 18:15.75 | 6:02.74 | 7:16.87 | 8:31.17 | 9:45.39 | |||||
10:59.69 | 12:13.29 | 13:27.17 | 14:41.03 | |||||||
15:54.96 | 17:08.21 | |||||||||
4 | Selma Pruzljanin | 2003 | 488 | 1:11.49 | 2:28.36 | 3:46.37 | 5:04.26 | 19:35.00 | ||
Thisted Svømmeklub | 19:00.00 | 6:22.65 | 7:41.69 | 9:01.29 | 10:20.47 | |||||
11:40.05 | 12:59.41 | 14:17.95 | 15:37.26 | |||||||
16:56.86 | 18:16.07 | |||||||||
5 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 473 | 1:11.15 | 2:28.75 | 3:47.49 | 5:06.76 | 19:47.40 | ||
DeltaSwim | 18:29.85 | 6:26.52 | 7:47.05 | 9:06.72 | 10:26.28 | |||||
11:46.11 | 13:05.58 | 14:26.21 | 15:46.78 | |||||||
17:06.99 | 18:27.15 | |||||||||
6 | Karoline Kristensen | 2004 | 456 | 1:14.02 | 2:34.87 | 3:54.60 | 5:15.42 | 20:02.10 | ||
DeltaSwim | 22:00.00 | 6:36.30 | 7:57.83 | 9:18.99 | 10:40.33 | |||||
12:00.73 | 13:22.57 | 14:43.94 | 16:05.33 | |||||||
17:25.48 | 18:45.94 | |||||||||
7 | Charlotte Berner | 1972 | 456 | 1:18.01 | 2:40.90 | 4:03.53 | 5:25.17 | 20:02.16 | ||
Aarhus 1900 Triathlon | 19:56.62 | 6:46.89 | 8:07.91 | 9:28.72 | 10:49.17 | |||||
12:09.48 | 13:29.69 | 14:49.44 | 16:09.07 | |||||||
17:27.85 | 18:45.97 | |||||||||
8 | Gro Sørensen | 2002 | 405 | 1:17.08 | 2:39.18 | 4:02.36 | 5:25.91 | 20:50.13 | ||
Aarhus Swim | 21:12.11 | 6:51.29 | 8:15.73 | 9:38.77 | 11:02.68 | |||||
12:27.00 | 13:50.95 | 15:15.76 | 16:41.02 | |||||||
18:05.40 | 19:29.74 | |||||||||
9 | Jasmin Jespersen | 2002 | 398 | 1:15.78 | 2:38.06 | 4:01.20 | 5:24.84 | 20:58.06 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 21:32.89 | 6:48.65 | 8:12.94 | 9:38.45 | 11:03.46 | |||||
12:28.45 | 13:53.04 | 15:17.66 | 16:43.10 | |||||||
18:08.67 | 19:34.12 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:27 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 666 | 1:01.60 | 2:05.93 | 3:10.91 | 4:16.17 | 8:37.61 | ||
Aarhus Swim | 8:13.06 | 5:21.81 | 6:27.41 | 7:32.88 | ||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 592 | 1:02.27 | 2:09.45 | 3:17.69 | 4:25.92 | 8:58.29 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 8:29.40 | 5:34.52 | 6:42.89 | 7:51.79 | ||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 563 | 1:05.98 | 2:15.94 | 3:24.74 | 4:34.16 | 9:07.42 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 8:40.93 | 5:42.84 | 6:51.98 | 8:00.77 | ||||||
4 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 517 | 1:07.17 | 2:18.32 | 3:29.78 | 4:41.43 | 9:23.23 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:13.14 | 5:51.28 | 7:01.98 | 8:12.68 | ||||||
5 | Christian Bonde | 2001 | 510 | 1:05.84 | 2:17.46 | 3:28.89 | 4:40.78 | 9:25.65 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:00.41 | 5:51.88 | 7:04.04 | 8:15.74 | ||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 506 | 1:05.66 | 2:16.46 | 3:28.12 | 4:40.31 | 9:27.19 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:09.58 | 5:51.90 | 7:04.23 | 8:16.66 | ||||||
7 | Daniel Jensen | 2001 | 494 | 1:03.02 | 2:15.09 | 3:28.94 | 4:43.06 | 9:31.56 | ||
DeltaSwim | 9:13.33 | 5:55.89 | 7:09.59 | 8:23.36 | ||||||
8 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 492 | 1:07.16 | 2:19.19 | 3:31.99 | 4:44.92 | 9:32.52 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:30.00 | 5:57.97 | 7:10.30 | 8:22.58 | ||||||
9 | Alex Søndergaard | 2003 | 456 | 1:07.04 | 2:21.57 | 3:36.99 | 4:52.74 | 9:47.08 | ||
Thisted Svømmeklub | 10:06.79 | 6:07.34 | 7:21.91 | 8:36.25 | ||||||
10 | Lucas Rosenborg | 2004 | 451 | 1:10.15 | 2:25.11 | 3:40.14 | 4:55.09 | 9:49.33 | ||
Aarhus Swim | 10:22.03 | 6:09.67 | 7:23.52 | 8:37.81 | ||||||
11 | Søren Mikkelsen | 1991 | 450 | 1:09.93 | 2:23.54 | 3:37.63 | 4:51.79 | 9:49.58 | ||
Aarhus Swim | 9:47.55 | 6:06.16 | 7:20.42 | 8:35.44 | ||||||
12 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 406 | 1:11.36 | 2:28.48 | 3:45.73 | 5:03.04 | 10:10.34 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:38.33 | 6:20.96 | 7:38.05 | 8:54.66 | ||||||
13 | Markus Toft | 2003 | 402 | 1:09.61 | 5:01.09 | 10:12.60 | ||||
Agfs Svømmeafdeling | 10:30.00 | 6:19.17 | 7:37.83 | 8:56.08 | ||||||
14 | Emil Togsverd | 2005 | 379 | 1:16.19 | 2:35.68 | 3:54.86 | 5:16.34 | 10:24.38 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 10:49.66 | 6:34.60 | 7:53.09 | 9:10.20 | ||||||
15 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 337 | 1:15.99 | 2:37.46 | 4:00.16 | 5:23.56 | 10:49.07 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:30.00 | 6:46.03 | 8:08.49 | 9:29.76 | ||||||
16 | Jakob Kristensen | 2006 | 240 | 1:23.11 | 2:56.31 | 4:30.09 | 6:04.35 | 12:07.14 | ||
DeltaSwim | 11:54.08 | 7:36.31 | 9:10.04 | 10:42.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ssk Damer 1 | 2005 | 548 | 2:09.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.98 | |||||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Mette Holstein | 2005 | 35.02 | 1:09.81 | |||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 31.50 | 1:41.31 | |||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 28.42 | 2:09.73 | |||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2005 | 502 | 2:13.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 37.33 | 1:11.76 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 31.79 | 1:43.55 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.04 | 2:13.59 | |||||||
3 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 443 | 2:19.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 37.28 | 1:13.14 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 34.32 | 1:47.46 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 31.77 | 2:19.23 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 2005 | 432 | 2:20.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 38.57 | 1:15.05 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 35.68 | 1:50.73 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 29.73 | 2:20.46 | |||||||
5 | Ssk Damer 2 | 2005 | 344 | 2:31.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.91 | |||||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 38.55 | 38.55 | |||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 45.65 | 1:24.20 | |||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 1:07.25 | 2:31.45 | |||||||
Maja Friis | 2005 | 2:31.45 | ||||||||
6 | Delta Piger 3 | 2005 | 344 | 2:31.46 | ||||||
DeltaSwim | 2:40.00 | |||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 44.37 | 1:22.02 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 37.02 | 1:59.04 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 32.42 | 2:31.46 | |||||||
7 | Agf Piger 2 | 2005 | 330 | 2:33.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.00 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 42.46 | 1:22.55 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 35.50 | 1:58.05 | |||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 35.47 | 2:33.52 | |||||||
8 | Lyseng K3-Piger 2 | 2005 | 283 | 2:41.65 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Anna Ancker | 2006 | 41.66 | 41.66 | |||||||
Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 43.92 | 1:25.58 | |||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 39.88 | 2:05.46 | |||||||
Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 36.19 | 2:41.65 | |||||||
9 | Hei Piger | 2005 | 245 | 2:49.64 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 38.32 | 38.32 | |||||||
Annika Svarre Griffel | 2003 | 44.93 | 1:23.25 | |||||||
Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 52.31 | 2:15.56 | |||||||
Caroline G. Jørgensen | 2005 | 34.08 | 2:49.64 | |||||||
10 | Lyseng K3-Piger 1 | 2005 | 228 | 2:53.80 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Cecilia Marie Dolan | 2005 | 49.58 | 1:29.22 | |||||||
Laura Winum Andersen | 2009 | 45.93 | 2:15.15 | |||||||
Mathilde Søndergaard | 2005 | 38.65 | 2:53.80 | |||||||
11 | Agf Piger 3 | 2005 | 194 | 3:03.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:10.00 | |||||||||
Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 47.87 | 47.87 | |||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 56.77 | 1:44.64 | |||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 42.75 | 2:27.39 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 35.84 | 3:03.23 | |||||||
12 | Agf Piger 4 | 2005 | 110 | 3:41.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:20.00 | |||||||||
Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | 53.31 | 53.31 | |||||||
Marie Pilegaard Køfer | 2008 | 59.02 | 1:52.33 | |||||||
Katinka Folke Jensen | 2007 | 1:00.16 | 2:52.49 | |||||||
Freja Hørslev Sørensen | 2008 | 48.58 | 3:41.07 | |||||||
13 | Agf Piger 5 | 2005 | 102 | 3:46.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ea Juhl Thallaug | 2008 | 59.66 | 59.66 | |||||||
Agnes Kaae Lunde | 2007 | 1:03.51 | 2:03.17 | |||||||
Anna Brogaard Krogh | 2008 | 56.22 | 2:59.39 | |||||||
Sigrid Hagelskær Iversen | 2008 | 47.37 | 3:46.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:39 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2004 | 439 | 2:02.84 | ||||||
Aarhus Swim | 2:06.50 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 32.00 | 1:05.10 | |||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 31.85 | 1:36.95 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 25.89 | 2:02.84 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 384 | 2:08.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 37.73 | 1:09.82 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 30.85 | 1:40.67 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 27.86 | 2:08.53 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2004 | 370 | 2:10.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:40.00 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 33.53 | 1:07.33 | |||||||
Malthe Glent-Thule | 2007 | 34.36 | 1:41.69 | |||||||
Søren Have | 2004 | 28.42 | 2:10.11 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 303 | 2:19.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 39.54 | 1:14.87 | |||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 34.78 | 1:49.65 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 29.43 | 2:19.08 | |||||||
5 | Delta Drenge 3 | 2004 | 278 | 2:23.07 | ||||||
DeltaSwim | 2:30.00 | |||||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 36.98 | 36.98 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 40.99 | 1:17.97 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 33.78 | 1:51.75 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 31.32 | 2:23.07 | |||||||
6 | Agf Drenge 2 | 2004 | 201 | 2:39.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.00 | |||||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 50.23 | 1:29.59 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 34.11 | 2:03.70 | |||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 35.74 | 2:39.44 | |||||||
7 | 1900 Gutter | 2005 | 153 | 2:54.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 2:59.69 | |||||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 55.95 | 1:34.45 | |||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 43.21 | 2:17.66 | |||||||
Sylvester E. Schau | 2006 | 36.84 | 2:54.50 | |||||||
8 | Agf Drenge 3 | 2004 | 102 | 3:19.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:10.00 | |||||||||
Viggo Rohde | 2008 | 47.79 | 47.79 | |||||||
Oscar F. J. Dencker | 2006 | 51.30 | 1:39.09 | |||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 48.02 | 2:27.11 | |||||||
Carl H. Frederiksen | 2009 | 52.80 | 3:19.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:39 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:34 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 632 | 4:05.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 30.32 | 1:02.88 | 1:02.88 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.82 | 1:00.88 | 2:03.76 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.65 | 1:01.78 | 3:05.54 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 29.03 | 59.85 | 4:05.39 | ||||||
2 | Agf Damer 1 | 0 | 613 | 4:07.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:06.50 | |||||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.05 | 1:01.79 | 1:01.79 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 30.04 | 1:02.94 | 2:04.73 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.40 | 1:01.14 | 3:05.87 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 29.36 | 1:02.05 | 4:07.92 | ||||||
3 | Aalborg Damer 2 | 0 | 574 | 4:13.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 31.08 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 29.57 | 1:01.63 | 2:06.05 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.66 | 1:34.37 | 3:40.42 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 32.97 | 32.97 | 4:13.39 | ||||||
4 | Ssk Damer 1 | 2004 | 556 | 4:16.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:19.20 | |||||||||
Helena V. Elling | 2000 | 29.90 | 1:00.96 | 1:00.96 | ||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 30.96 | 1:06.31 | 2:07.27 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.75 | 1:07.14 | 3:14.41 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 29.53 | 1:01.74 | 4:16.15 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 | 0 | 552 | 4:16.68 | ||||||
Aarhus Swim | 4:10.00 | |||||||||
Laura Fogh | 2003 | 30.53 | 1:04.01 | 1:04.01 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 30.91 | 1:03.81 | 2:07.82 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 31.10 | 1:04.96 | 3:12.78 | ||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 30.48 | 1:03.90 | 4:16.68 | ||||||
6 | Thisted Piger 1 | 0 | 528 | 4:20.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:12.00 | |||||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 31.58 | 1:05.79 | 1:05.79 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.33 | 1:37.22 | 2:43.01 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 1:05.52 | 1:37.46 | 4:20.47 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 4:20.47 | ||||||||
7 | Aarhus Swim 2 | 0 | 524 | 4:21.25 | ||||||
Aarhus Swim | 4:15.00 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 31.64 | 1:04.50 | 1:04.50 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 30.99 | 1:05.87 | 2:10.37 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 30.70 | 1:03.76 | 3:14.13 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 32.03 | 1:07.12 | 4:21.25 | ||||||
8 | Delta Piger 1 | 0 | 515 | 4:22.68 | ||||||
DeltaSwim | 4:20.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 31.28 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 30.50 | 1:04.47 | 2:10.44 | ||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 31.23 | 1:05.34 | 3:15.78 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 31.61 | 1:06.90 | 4:22.68 | ||||||
9 | Agf Damer 3 | 0 | 508 | 4:23.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:20.80 | |||||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 32.44 | 1:07.38 | 1:07.38 | ||||||
Malou Sejr | 2005 | 31.39 | 1:05.71 | 2:13.09 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.62 | 1:05.67 | 3:18.76 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 31.16 | 1:05.20 | 4:23.96 | ||||||
10 | Agf Damer 2 | 0 | 503 | 4:24.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.50 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 31.66 | 1:05.99 | 1:05.99 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 32.13 | 1:06.42 | 2:12.41 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 31.13 | 1:05.77 | 3:18.18 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 31.83 | 1:06.61 | 4:24.79 | ||||||
11 | S68 | 2002 | 471 | 4:30.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:25.00 | |||||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 30.25 | 1:03.34 | 1:03.34 | ||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 31.81 | 1:07.60 | 2:10.94 | ||||||
Mille Winther | 2003 | 33.22 | 1:09.46 | 3:20.40 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 32.55 | 1:10.20 | 4:30.60 | ||||||
12 | Ssk Damer 2 | 2004 | 465 | 4:31.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:51.22 | |||||||||
Selma Lindberg | 2003 | 32.57 | 1:09.17 | 1:09.17 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 31.26 | 1:06.30 | 2:15.47 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 32.63 | 1:08.26 | 3:23.73 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 32.83 | 1:07.99 | 4:31.72 | ||||||
13 | Aarhus Swim 3 | 0 | 463 | 4:32.20 | ||||||
Aarhus Swim | 4:26.00 | |||||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 32.80 | 1:08.85 | 1:08.85 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 31.22 | 1:05.59 | 2:14.44 | ||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 33.13 | 1:09.55 | 3:23.99 | ||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 32.07 | 1:08.21 | 4:32.20 | ||||||
14 | Delta Piger 2 | 0 | 410 | 4:43.36 | ||||||
DeltaSwim | 5:00.00 | |||||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 33.82 | 1:12.26 | 1:12.26 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 30.90 | 1:05.38 | 2:17.64 | ||||||
Janni S Hansen | 2001 | 33.89 | 1:12.07 | 3:29.71 | ||||||
Mathilde Jensen | 2003 | 35.17 | 1:13.65 | 4:43.36 | ||||||
15 | Aarhus Swim 4 | 0 | 376 | 4:51.65 | ||||||
Aarhus Swim | 4:40.00 | |||||||||
Gro Sørensen | 2002 | 34.39 | 1:12.33 | 1:12.33 | ||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 34.53 | 1:12.83 | 2:25.16 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 34.19 | 1:11.77 | 3:36.93 | ||||||
Emmalina Long | 2004 | 36.18 | 1:14.72 | 4:51.65 | ||||||
16 | Agf Damer 4 | 0 | 367 | 4:54.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:39.80 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 33.56 | 1:12.65 | 1:12.65 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 34.88 | 1:13.77 | 2:26.42 | ||||||
Freja Bjørn | 2005 | 33.70 | 1:12.15 | 3:38.57 | ||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 35.99 | 1:15.57 | 4:54.14 | ||||||
17 | 1900 Tøser | 2003 | 317 | 5:08.66 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 5:23.96 | |||||||||
Asta Kofod Nielsen | 2003 | 35.98 | 1:19.20 | 1:19.20 | ||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 35.69 | 1:19.36 | 2:38.56 | ||||||
Line Back Kristoffersen | 2003 | 33.15 | 1:11.60 | 3:50.16 | ||||||
Lea Wallén | 2005 | 38.46 | 1:18.50 | 5:08.66 | ||||||
18 | Agf Damer 5 | 0 | 291 | 5:17.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:05.00 | |||||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 36.44 | 1:17.83 | 1:17.83 | ||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 37.95 | 1:19.80 | 2:37.63 | ||||||
Mathilde N. Drud | 2004 | 40.53 | 1:26.02 | 4:03.65 | ||||||
Orchide Kiyani | 2003 | 34.02 | 1:14.23 | 5:17.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:34 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | 630 | 3:39.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:36.00 | |||||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 26.81 | 56.02 | 56.02 | ||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 26.65 | 55.26 | 1:51.28 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.14 | 55.22 | 2:46.50 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 25.11 | 52.99 | 3:39.49 | ||||||
2 | Agf Herrer 2 | 0 | 621 | 3:40.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:43.00 | |||||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.89 | 54.54 | 54.54 | ||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.01 | 54.76 | 1:49.30 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 26.37 | 55.88 | 2:45.18 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 25.75 | 55.38 | 3:40.56 | ||||||
3 | Aarhus Swim 1 | 0 | 607 | 3:42.23 | ||||||
Aarhus Swim | 3:46.00 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 27.38 | 55.65 | 55.65 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.51 | 56.08 | 1:51.73 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 27.11 | 56.78 | 2:48.51 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 25.96 | 53.72 | 3:42.23 | ||||||
4 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 572 | 3:46.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:52.00 | |||||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 26.90 | 57.02 | 57.02 | ||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 27.40 | 57.37 | 1:54.39 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.57 | 56.06 | 2:50.45 | ||||||
Thomas Schiby | 2001 | 27.14 | 56.31 | 3:46.76 | ||||||
5 | Ssk Herrer 1 | 2003 | 552 | 3:49.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:48.01 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 26.90 | 55.61 | 55.61 | ||||||
Oliver Frølund | 2001 | 26.49 | 55.52 | 1:51.13 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 27.61 | 58.18 | 2:49.31 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 29.03 | 1:00.14 | 3:49.45 | ||||||
6 | S68 - 1 | 2001 | 503 | 3:56.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:55.00 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 27.98 | 58.10 | 58.10 | ||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 28.73 | 59.77 | 1:57.87 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 28.56 | 59.69 | 2:57.56 | ||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 28.04 | 59.06 | 3:56.62 | ||||||
7 | Agf Herrer 4 | 0 | 493 | 3:58.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:59.90 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 27.49 | 56.27 | 56.27 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 28.32 | 59.26 | 1:55.53 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 27.61 | 59.44 | 2:54.97 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 29.71 | 1:03.22 | 3:58.19 | ||||||
8 | Agf Herrer 6 | 0 | 489 | 3:58.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:22.50 | |||||||||
Ralf Dalby | 1995 | 27.32 | 58.12 | 58.12 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 28.71 | 1:00.99 | 1:59.11 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 28.78 | 1:00.19 | 2:59.30 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 27.66 | 59.51 | 3:58.81 | ||||||
9 | Thisted Drenge | 0 | 481 | 4:00.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:55.00 | |||||||||
Christian Hovmark | 2001 | 28.38 | 1:00.98 | 1:00.98 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 28.98 | 1:01.13 | 2:02.11 | ||||||
Mads Kloster | 2002 | 27.67 | 57.63 | 2:59.74 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 28.01 | 1:00.49 | 4:00.23 | ||||||
10 | Agf Herrer 5 | 0 | 467 | 4:02.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:08.00 | |||||||||
David Hjort | 2000 | 28.03 | 59.26 | 59.26 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.20 | 57.99 | 1:57.25 | ||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 29.43 | 1:02.51 | 2:59.76 | ||||||
Søren Have | 2004 | 29.67 | 1:02.85 | 4:02.61 | ||||||
11 | Delta Drenge 1 | 0 | 466 | 4:02.74 | ||||||
DeltaSwim | 4:00.00 | |||||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 29.81 | 1:01.46 | 1:01.46 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 29.62 | 1:03.63 | 2:05.09 | ||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 25.82 | 53.79 | 2:58.88 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 29.89 | 1:03.86 | 4:02.74 | ||||||
12 | Agf Herrer 3 | 0 | 464 | 4:03.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:50.80 | |||||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 27.78 | 58.23 | 58.23 | ||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 28.85 | 1:01.35 | 1:59.58 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.07 | 59.12 | 2:58.70 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 30.20 | 1:04.42 | 4:03.12 | ||||||
13 | Aarhus Swim 2 | 0 | 425 | 4:10.26 | ||||||
Aarhus Swim | 3:52.00 | |||||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 28.65 | 59.54 | 59.54 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 30.20 | 1:02.81 | 2:02.35 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 31.62 | 1:05.67 | 3:08.02 | ||||||
William Sloth | 2003 | 29.58 | 1:02.24 | 4:10.26 | ||||||
14 | Ssk Herrer 2 | 2003 | 416 | 4:12.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:04.02 | |||||||||
Emil Togsverd | 2005 | 31.17 | 1:04.50 | 1:04.50 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 28.72 | 1:00.26 | 2:04.76 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 30.94 | 1:04.46 | 3:09.22 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 30.47 | 1:02.92 | 4:12.14 | ||||||
15 | Delta Drenge 2 | 0 | 235 | 5:04.91 | ||||||
DeltaSwim | 5:00.00 | |||||||||
Jakob Skorstengaard | 2003 | 34.49 | 1:12.45 | 1:12.45 | ||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 1:19.81 | 2:32.26 | |||||||
Morten Nørgaard | 1976 | 28.66 | 1:02.53 | 3:34.79 | ||||||
Jens Schou | 2005 | 43.44 | 1:30.12 | 5:04.91 | ||||||
16 | 1900 Gutter | 2003 | 199 | 5:22.29 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 5:43.88 | |||||||||
Mikkel O. Mortensen | 2003 | 35.17 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Mikkel Brinck | 2003 | 32.60 | 1:09.12 | 2:23.63 | ||||||
Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 41.95 | 1:29.65 | 3:53.28 | ||||||
Sylvester E. Schau | 2006 | 40.85 | 1:29.01 | 5:22.29 | ||||||
- | S68 - 2 | 2001 | DSQ | tyvstart v. 4 svøm. | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:15.00 | |||||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 30.76 | 1:04.66 | 1:04.66 | ||||||
Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 30.78 | 1:05.47 | 2:10.13 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 1:05.53 | 3:15.66 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:25 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Østerberg | 2000 | 485 | 36.68 | 1:16.61 | 1:57.59 | 2:37.83 | |||
Aarhus Swim | 2:29.46 | |||||||||
2 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 484 | 37.28 | 1:16.90 | 1:57.75 | 2:37.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.10 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 640 | 32.94 | 1:09.36 | 1:46.81 | 2:23.92 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:16.70 | |||||||||
2 | Clara Tolderlund | 2002 | 470 | 36.47 | 1:16.98 | 1:58.48 | 2:39.56 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.63 | |||||||||
3 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 446 | 35.96 | 1:16.38 | 1:59.77 | 2:42.32 | |||
DeltaSwim | 2:38.32 | |||||||||
4 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 436 | 38.11 | 1:19.76 | 2:02.62 | 2:43.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.05 | |||||||||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | 412 | 38.76 | 1:20.33 | 2:03.84 | 2:46.61 | |||
Odder Svømmeklub | 2:38.63 | |||||||||
6 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 403 | 38.76 | 1:21.34 | 2:05.49 | 2:47.94 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:47.59 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 523 | 37.29 | 1:15.51 | 1:54.88 | 2:33.97 | |||
Aarhus Swim | 2:28.25 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 508 | 36.57 | 1:15.65 | 1:55.73 | 2:35.39 | |||
Aarhus Swim | 2:31.58 | |||||||||
3 | Marlene Reitan | 2003 | 501 | 35.50 | 1:15.30 | 1:56.48 | 2:36.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.17 | |||||||||
4 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 467 | 37.21 | 1:18.16 | 1:59.72 | 2:39.80 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.20 | |||||||||
5 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 441 | 38.00 | 1:20.28 | 2:02.75 | 2:42.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.72 | |||||||||
6 | Clara Skrydstrup | 2004 | 409 | 38.29 | 1:20.79 | 2:03.87 | 2:47.04 | |||
Aarhus Swim | 2:35.63 | |||||||||
7 | Selma Lindberg | 2003 | 393 | 39.21 | 1:22.10 | 2:06.10 | 2:49.31 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.47 | |||||||||
8 | Emilie Egerup | 2003 | 373 | 41.34 | 1:24.69 | 2:08.86 | 2:52.19 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:45.99 | |||||||||
9 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 337 | 40.56 | 1:26.45 | 2:13.40 | 2:58.27 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
10 | Signe Jochumsen | 2004 | 281 | 43.80 | 1:32.14 | 2:22.42 | 3:09.38 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
11 | Mathilde Thomsen | 2004 | 264 | 43.54 | 1:31.94 | 2:23.10 | 3:13.22 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:05.63 | |||||||||
12 | Ditte Hansen | 2003 | 218 | 1:39.20 | 2:32.47 | 3:25.94 | 3:25.94 | |||
DeltaSwim | ||||||||||
13 | Mathilde N. Drud | 2004 | 203 | 49.59 | 1:43.45 | 2:39.06 | 3:31.06 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Cecilie Do | 2004 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 3:27.50 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 462 | 38.28 | 1:18.88 | 2:01.03 | 2:40.42 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:35.56 | |||||||||
2 | Ester Lauritsen | 2005 | 460 | 38.52 | 1:19.65 | 2:01.38 | 2:40.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:41.94 | |||||||||
3 | Laura S. Olesen | 2005 | 445 | 38.39 | 1:19.85 | 2:02.24 | 2:42.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.91 | |||||||||
4 | Stine Mejdahl | 2005 | 442 | 37.90 | 1:20.24 | 2:02.50 | 2:42.79 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.00 | |||||||||
5 | Amalie Tolderlund | 2005 | 416 | 39.48 | 1:21.97 | 2:05.44 | 2:46.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.34 | |||||||||
6 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 382 | 39.21 | 1:22.90 | 2:07.03 | 2:50.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.58 | |||||||||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | 377 | 39.89 | 1:23.30 | 2:08.35 | 2:51.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:52.30 | |||||||||
8 | Jazmin Jensen | 2005 | 371 | 39.38 | 1:22.81 | 2:08.31 | 2:52.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:45.87 | |||||||||
9 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 362 | 40.23 | 1:24.61 | 2:09.48 | 2:53.95 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:18.15 | |||||||||
10 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 344 | 42.00 | 1:27.65 | 2:13.86 | 2:56.94 | |||
Odder Svømmeklub | 3:00.27 | |||||||||
11 | Maja Friis | 2005 | 337 | 40.71 | 1:26.25 | 2:13.58 | 2:58.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:53.90 | |||||||||
12 | Freja Bjørn | 2005 | 334 | 41.45 | 1:26.48 | 2:13.38 | 2:58.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.86 | |||||||||
13 | Mette Holstein | 2005 | 323 | 43.52 | 1:29.39 | 2:15.76 | 3:00.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:46.97 | |||||||||
14 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 323 | 42.65 | 1:29.54 | 2:16.57 | 3:00.81 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:08.08 | |||||||||
15 | Anna Ancker | 2006 | 294 | 43.84 | 1:33.47 | 2:21.66 | 3:06.43 | |||
Aarhus Swim | 3:15.12 | |||||||||
16 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 258 | 45.78 | 1:35.55 | 2:26.30 | 3:14.73 | |||
Aarhus Swim | 3:17.65 | |||||||||
17 | Karoline Høgh | 2006 | 239 | 47.31 | 1:38.38 | 2:31.48 | 3:19.90 | |||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Caden Halle | 2005 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:54.20 | |||||||||
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 296 | 43.96 | 1:32.57 | 2:20.49 | 3:06.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:25.44 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:25 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | 661 | 30.16 | 1:02.63 | 1:35.44 | 2:08.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:02.45 | |||||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | 502 | 32.41 | 1:08.49 | 1:45.27 | 2:20.76 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.56 | |||||||||
3 | Lars Lyhne | 1999 | 481 | 32.79 | 1:08.72 | 1:46.22 | 2:22.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:08.24 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 567 | 32.73 | 1:07.18 | 1:41.41 | 2:15.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:07.53 | |||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 446 | 33.75 | 1:10.80 | 1:49.30 | 2:26.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.56 | |||||||||
3 | Thomas Schiby | 2001 | 436 | 1:09.98 | 1:48.80 | 2:27.56 | 2:27.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:13.22 | |||||||||
4 | Martin Broch | 2001 | 332 | 37.67 | 1:18.83 | 2:00.78 | 2:41.51 | |||
DeltaSwim | 2:38.75 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 522 | 32.79 | 1:08.43 | 1:44.31 | 2:18.94 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:14.40 | |||||||||
2 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 479 | 33.52 | 1:09.71 | 1:46.56 | 2:23.03 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:17.47 | |||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 434 | 34.73 | 1:12.44 | 1:50.83 | 2:27.73 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.51 | |||||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | 402 | 36.42 | 1:15.04 | 1:53.49 | 2:31.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:25.43 | |||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 396 | 35.32 | 1:14.17 | 1:53.74 | 2:32.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:22.55 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 385 | 34.62 | 1:12.53 | 1:53.17 | 2:33.76 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.71 | |||||||||
7 | Oliver Christensen | 2003 | 370 | 37.73 | 1:16.74 | 1:56.92 | 2:35.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:28.93 | |||||||||
8 | Mikkel Stilling | 2003 | 347 | 37.25 | 1:17.43 | 1:58.38 | 2:39.20 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:33.28 | |||||||||
9 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 336 | 39.71 | 1:20.93 | 2:01.61 | 2:40.93 | |||
Odder Svømmeklub | 2:56.08 | |||||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | 334 | 37.54 | 1:18.26 | 1:59.72 | 2:41.28 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:34.74 | |||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 390 | 35.24 | 1:14.12 | 1:54.03 | 2:33.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.33 | |||||||||
2 | Kasper Hansen | 2004 | 332 | 39.57 | 1:20.53 | 2:01.90 | 2:41.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.14 | |||||||||
3 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 325 | 39.35 | 1:21.01 | 2:03.50 | 2:42.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:40.74 | |||||||||
4 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 318 | 38.66 | 1:20.67 | 2:03.30 | 2:43.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:22.37 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 269 | 40.39 | 1:24.85 | 2:10.22 | 2:53.17 | |||
DeltaSwim | 3:02.56 | |||||||||
6 | Valdemar Degn | 2004 | 268 | 41.86 | 1:26.68 | 2:11.04 | 2:53.38 | |||
Odder Svømmeklub | 2:51.46 | |||||||||
7 | Emil Togsverd | 2005 | 260 | 42.93 | 1:28.58 | 2:12.75 | 2:55.21 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:00.47 | |||||||||
8 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 225 | 42.24 | 1:30.24 | 2:19.81 | 3:03.99 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: BYGNINGSMALEREN |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 255 | 43.11 | 1:31.17 | 2:16.87 | 2:56.37 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:54.75 | |||||||||
2 | Villads Seneca | 2006 | 242 | 43.08 | 1:28.58 | 2:15.28 | 2:59.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:10.23 | |||||||||
3 | Johannes Jervidalo | 2006 | 210 | 46.25 | 1:34.53 | 2:23.66 | 3:08.28 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | 190 | 46.50 | 1:36.67 | 2:26.85 | 3:14.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:35.09 | |||||||||
5 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 149 | 49.87 | 1:43.62 | 2:38.13 | 3:30.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | August Mumm | 2006 | 132 | 50.04 | 1:47.13 | 2:44.64 | 3:39.43 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Simon Fancello | 2006 | 123 | 1:49.97 | 2:49.36 | 3:44.89 | 3:44.89 | |||
Aarhus Swim | 3:57.13 | |||||||||
8 | Viggo Rohde | 2008 | 110 | 55.26 | 1:54.66 | 2:54.84 | 3:53.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 633 | 29.11 | 1:00.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 619 | 29.71 | 1:00.67 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.82 | |||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 574 | 30.22 | 1:02.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.93 | |||||||||
4 | Louise Bast Aaby | 1998 | 146 | 48.21 | 1:38.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:38.54 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 639 | 29.44 | 1:00.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 603 | 29.80 | 1:01.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
3 | Marie Christensen | 2002 | 597 | 30.11 | 1:01.38 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
4 | Signe Villumsen | 2001 | 572 | 30.27 | 1:02.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.25 | |||||||||
5 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 532 | 30.85 | 1:03.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.64 | |||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 526 | 31.01 | 1:04.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
7 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 492 | 31.66 | 1:05.47 | |||||
DeltaSwim | 1:03.47 | |||||||||
8 | Sofia Ingeberg | 2002 | 468 | 31.96 | 1:06.57 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:08.00 | |||||||||
9 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 450 | 32.21 | 1:07.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.48 | |||||||||
10 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 427 | 32.72 | 1:08.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.76 | |||||||||
11 | Jasmin Jespersen | 2002 | 395 | 34.12 | 1:10.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.69 | |||||||||
12 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 390 | 34.01 | 1:10.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.56 | |||||||||
13 | Gro Sørensen | 2002 | 389 | 34.01 | 1:10.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.83 | |||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 358 | 34.32 | 1:12.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 579 | 29.97 | 1:02.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.35 | |||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 577 | 30.20 | 1:02.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 552 | 30.74 | 1:03.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.46 | |||||||||
4 | Ida S Olesen | 2003 | 528 | 30.64 | 1:03.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 526 | 31.55 | 1:04.05 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.48 | |||||||||
6 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 521 | 30.85 | 1:04.24 | |||||
DeltaSwim | 1:02.59 | |||||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 515 | 31.47 | 1:04.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.90 | |||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 505 | 31.20 | 1:04.93 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
9 | Holly Lønne Turner | 2003 | 497 | 31.53 | 1:05.26 | |||||
DeltaSwim | 1:05.60 | |||||||||
9 | Maria Mehlsen | 2003 | 497 | 31.26 | 1:05.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.92 | |||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 491 | 31.61 | 1:05.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.50 | |||||||||
12 | Marlene Reitan | 2003 | 483 | 31.85 | 1:05.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.30 | |||||||||
13 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 481 | 31.44 | 1:05.97 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 476 | 31.87 | 1:06.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
15 | Karoline Kristensen | 2004 | 440 | 31.85 | 1:07.96 | |||||
DeltaSwim | 1:05.77 | |||||||||
16 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 439 | 32.33 | 1:08.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.69 | |||||||||
17 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 434 | 32.75 | 1:08.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.28 | |||||||||
18 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 430 | 32.05 | 1:08.46 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.25 | |||||||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 429 | 33.07 | 1:08.52 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.82 | |||||||||
20 | Sara Bundgaard | 2003 | 419 | 33.00 | 1:09.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.29 | |||||||||
21 | Lærke Asmussen | 2003 | 402 | 33.28 | 1:10.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.42 | |||||||||
22 | Selma Lindberg | 2003 | 400 | 32.98 | 1:10.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
23 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 376 | 34.37 | 1:11.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.78 | |||||||||
24 | Emma Jensen | 2003 | 370 | 34.24 | 1:11.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.33 | |||||||||
25 | Freja Kruse | 2004 | 364 | 34.76 | 1:12.42 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:14.81 | |||||||||
26 | Mille Winther | 2003 | 358 | 34.62 | 1:12.81 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.35 | |||||||||
27 | Sofie Jakobsen | 2003 | 349 | 35.58 | 1:13.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.67 | |||||||||
28 | Mathilde Jensen | 2003 | 347 | 35.95 | 1:13.57 | |||||
DeltaSwim | 1:14.95 | |||||||||
29 | Emmalina Long | 2004 | 336 | 35.61 | 1:14.32 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.39 | |||||||||
30 | Orchide Kiyani | 2003 | 331 | 34.37 | 1:14.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.06 | |||||||||
31 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 278 | 37.07 | 1:19.22 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.81 | |||||||||
32 | Mathilde Thomsen | 2004 | 260 | 36.53 | 1:20.96 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:19.08 | |||||||||
33 | Sofie Hjarbæk | 2004 | 205 | 40.88 | 1:27.67 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
34 | Mathilde N. Drud | 2004 | 200 | 42.23 | 1:28.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:28.76 | |||||||||
35 | Lisa Gildsig | 2004 | 190 | 43.00 | 1:29.90 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:35.24 | |||||||||
- | Annika Svarre Griffel | 2003 | DNS | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.11 | |||||||||
- | Cecilie Do | 2004 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 1:22.16 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 496 | 31.83 | 1:05.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.14 | |||||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 484 | 31.96 | 1:05.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.98 | |||||||||
3 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 478 | 31.38 | 1:06.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:07.47 | |||||||||
4 | Mette Holstein | 2005 | 477 | 32.21 | 1:06.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.32 | |||||||||
5 | Maja Friis | 2005 | 463 | 32.45 | 1:06.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.35 | |||||||||
6 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 429 | 33.60 | 1:08.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.61 | |||||||||
7 | Caden Halle | 2005 | 429 | 32.99 | 1:08.54 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
8 | Louise Lie Thisted | 2005 | 418 | 32.84 | 1:09.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
9 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 401 | 33.59 | 1:10.09 | |||||
DeltaSwim | 1:12.56 | |||||||||
10 | Frederikke Riber | 2005 | 399 | 33.81 | 1:10.23 | |||||
DeltaSwim | 1:13.44 | |||||||||
11 | Freja Bjørn | 2005 | 393 | 33.29 | 1:10.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.76 | |||||||||
12 | Nanna Langvad | 2005 | 388 | 33.25 | 1:10.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.30 | |||||||||
13 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 383 | 34.45 | 1:11.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
14 | Sara Baumgartner | 2005 | 357 | 34.51 | 1:12.85 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.47 | |||||||||
15 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 339 | 35.71 | 1:14.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.57 | |||||||||
16 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 335 | 35.04 | 1:14.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.69 | |||||||||
17 | Sophie Hougaard | 2006 | 331 | 34.98 | 1:14.74 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.28 | |||||||||
18 | Mille Lindeblad | 2005 | 324 | 35.84 | 1:15.27 | |||||
DeltaSwim | 1:15.60 | |||||||||
19 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 318 | 35.63 | 1:15.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.15 | |||||||||
20 | Marie Kromann Møller | 2006 | 309 | 36.47 | 1:16.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.82 | |||||||||
21 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 300 | 37.25 | 1:17.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.71 | |||||||||
22 | Lea Wallén | 2005 | 282 | 39.14 | 1:18.85 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:19.13 | |||||||||
23 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 269 | 38.01 | 1:20.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.50 | |||||||||
24 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 267 | 37.57 | 1:20.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.06 | |||||||||
25 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 262 | 37.22 | 1:20.71 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
26 | Nikoline Sejr | 2006 | 259 | 40.35 | 1:21.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.74 | |||||||||
27 | Cathrine Friis Rossa | 2006 | 231 | 40.16 | 1:24.27 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:29.07 | |||||||||
27 | Dagmar Keller | 2006 | 231 | 39.69 | 1:24.27 | |||||
Aarhus Swim | 1:52.27 | |||||||||
29 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 219 | 41.46 | 1:25.72 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:34.82 | |||||||||
30 | Karoline Høgh | 2006 | 215 | 40.86 | 1:26.25 | |||||
Solbjerg IF | 1:23.08 | |||||||||
31 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 214 | 39.74 | 1:26.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.76 | |||||||||
32 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 165 | 44.78 | 1:34.14 | |||||
Aarhus Swim | 1:39.15 | |||||||||
33 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 165 | 43.46 | 1:34.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:39.52 | |||||||||
34 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 144 | 45.76 | 1:38.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:37.76 | |||||||||
- | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | DNS | |||||||
IHF Svømning | 1:21.28 | |||||||||
- | Freja Brendstrup | 2005 | DSQ | mgl. berør. v. 50m | ||||||
IHF Svømning | 1:23.06 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 247 | 41.16 | 1:22.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.40 | |||||||||
2 | Julie Ravn Holst | 2007 | 239 | 40.55 | 1:23.21 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:37.43 | |||||||||
3 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 231 | 40.62 | 1:24.20 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:22.69 | |||||||||
4 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 203 | 40.97 | 1:27.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.71 | |||||||||
5 | Laura Winum Andersen | 2009 | 167 | 42.68 | 1:33.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.86 | |||||||||
6 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 108 | 51.41 | 1:48.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:50.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:47 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 678 | 28.77 | 58.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.65 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 635 | 29.36 | 1:00.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.15 | |||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 622 | 29.78 | 1:00.56 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.82 | |||||||||
4 | Jackie Gade | 1998 | 610 | 29.96 | 1:00.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 59.93 | |||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 601 | 29.86 | 1:01.27 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 596 | 29.54 | 1:01.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.40 | |||||||||
7 | Signe Villumsen | 2001 | 572 | 30.44 | 1:02.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.25 | |||||||||
8 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 545 | 30.64 | 1:03.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.64 | |||||||||
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 602 | 29.75 | 1:01.22 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.35 | |||||||||
2 | Anna Toft Petersen | 2004 | 600 | 1:01.30 | 1:01.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.42 | |||||||||
3 | Lærke Høgsted | 2003 | 572 | 30.14 | 1:02.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.46 | |||||||||
4 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 558 | 30.14 | 1:02.81 | |||||
DeltaSwim | 1:02.59 | |||||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 552 | 31.15 | 1:03.02 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.48 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 552 | 31.11 | 1:03.03 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.90 | |||||||||
7 | Ida S Olesen | 2003 | 520 | 30.62 | 1:04.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.77 | |||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 513 | 30.86 | 1:04.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:47 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 644 | 26.76 | 54.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.87 | |||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 602 | 26.81 | 55.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.03 | |||||||||
3 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 549 | 26.95 | 57.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.39 | |||||||||
4 | Frederik Jessen | 1998 | 528 | 27.90 | 58.01 | |||||
Aarhus Swim | 58.44 | |||||||||
- | Jesper Stilling Julius | 1993 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.57 | |||||||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 53.50 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 675 | 26.03 | 53.47 | |||||
DeltaSwim | 54.03 | |||||||||
2 | Markus Kjeldsen | 2000 | 623 | 26.90 | 54.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.37 | |||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 619 | 27.09 | 55.04 | |||||
Aarhus Swim | 54.00 | |||||||||
4 | Oskar Lindholm | 2001 | 608 | 26.69 | 55.37 | |||||
Aarhus Swim | 54.86 | |||||||||
5 | Andreas Hougaard | 2000 | 576 | 26.98 | 56.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.14 | |||||||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | 573 | 27.35 | 56.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
7 | Oliver Frølund | 2001 | 573 | 27.26 | 56.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.69 | |||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 570 | 27.88 | 56.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.71 | |||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 566 | 27.42 | 56.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 55.77 | |||||||||
10 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 538 | 27.95 | 57.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 58.28 | |||||||||
11 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 499 | 28.29 | 59.11 | |||||
Aarhus Swim | 58.07 | |||||||||
12 | David Hjort | 2000 | 476 | 28.38 | 1:00.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.08 | |||||||||
13 | Christian Bonde | 2001 | 475 | 29.10 | 1:00.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.83 | |||||||||
14 | Casper Krohn | 2001 | 466 | 29.25 | 1:00.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.75 | |||||||||
15 | Magnus V. Ancker | 2001 | 454 | 29.31 | 1:01.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.72 | |||||||||
16 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 388 | 30.64 | 1:04.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.08 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | 553 | 27.37 | 57.15 | |||||
Aarhus Swim | 57.41 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 504 | 28.35 | 58.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
3 | Markus Toft | 2003 | 503 | 28.19 | 58.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.16 | |||||||||
4 | Niklas Højbjerg | 2003 | 500 | 28.47 | 59.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.44 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 481 | 28.28 | 59.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.17 | |||||||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 477 | 28.84 | 1:00.00 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.58 | |||||||||
7 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 459 | 28.78 | 1:00.80 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | 1:04.52 | |||||||||
8 | Emil Lykke Grann | 2003 | 458 | 29.35 | 1:00.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 59.89 | |||||||||
9 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 457 | 29.02 | 1:00.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.12 | |||||||||
10 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 453 | 29.10 | 1:01.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.00 | |||||||||
11 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 447 | 29.06 | 1:01.31 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.32 | |||||||||
12 | Mikkel Stilling | 2003 | 446 | 29.07 | 1:01.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 445 | 29.48 | 1:01.44 | |||||
DeltaSwim | 1:02.34 | |||||||||
14 | William Sloth | 2003 | 437 | 29.93 | 1:01.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.54 | |||||||||
15 | Magnus Søgaard | 2003 | 417 | 30.30 | 1:02.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.05 | |||||||||
16 | Jeppe Egholm | 2003 | 394 | 31.36 | 1:03.94 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.64 | |||||||||
17 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 379 | 30.79 | 1:04.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.92 | |||||||||
18 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 362 | 31.85 | 1:05.79 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.53 | |||||||||
19 | Markus Friis Hansen | 2003 | 325 | 32.77 | 1:08.20 | |||||
Solbjerg IF | 1:09.00 | |||||||||
20 | Mads Vittrup | 2003 | 317 | 33.02 | 1:08.74 | |||||
Solbjerg IF | ||||||||||
21 | Jens Mejdahl | 2003 | 308 | 32.94 | 1:09.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.88 | |||||||||
22 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 281 | 34.20 | 1:11.59 | |||||
DeltaSwim | 1:12.86 | |||||||||
23 | Markus Wirring | 2003 | 265 | 27.60 | 1:13.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.79 | |||||||||
24 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 246 | 35.64 | 1:14.85 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:20.06 | |||||||||
25 | Anton Saltoft Blaabjerg | 2003 | 245 | 34.88 | 1:14.92 | |||||
IHF Svømning | 1:19.59 | |||||||||
26 | Nikolaj Høgh | 2003 | 240 | 36.08 | 1:15.48 | |||||
Solbjerg IF | 1:17.00 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 481 | 28.77 | 59.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:00.48 | |||||||||
2 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 465 | 29.43 | 1:00.53 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 445 | 29.81 | 1:01.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:02.87 | |||||||||
4 | Søren Have | 2004 | 432 | 29.15 | 1:02.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:02.72 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 423 | 29.68 | 1:02.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:05.89 | |||||||||
6 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 398 | 30.72 | 1:03.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
7 | Lucas Rosenborg | 2004 | 397 | 30.61 | 1:03.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.60 | |||||||||
8 | Linus Folke Jensen | 2004 | 391 | 30.57 | 1:04.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.15 | |||||||||
9 | Inas Ilic | 2005 | 383 | 30.91 | 1:04.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.78 | |||||||||
10 | Anders Sanggaard | 2005 | 367 | 30.81 | 1:05.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.52 | |||||||||
11 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 356 | 31.40 | 1:06.17 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.87 | |||||||||
12 | Tobias Nielsen | 2004 | 337 | 31.79 | 1:07.35 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
13 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 332 | 31.96 | 1:07.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.67 | |||||||||
14 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 319 | 33.53 | 1:08.59 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.56 | |||||||||
15 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 313 | 32.72 | 1:09.04 | |||||
DeltaSwim | 1:09.20 | |||||||||
16 | Philllip Bols Faarup | 2004 | 302 | 32.41 | 1:09.89 | |||||
Solbjerg IF | 1:13.31 | |||||||||
17 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 296 | 34.14 | 1:10.35 | |||||
DeltaSwim | 1:10.51 | |||||||||
18 | Casper Boest | 2005 | 278 | 33.58 | 1:11.87 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:17.97 | |||||||||
19 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 261 | 35.74 | 1:13.34 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:24.01 | |||||||||
20 | Valdemar Degn | 2004 | 233 | 34.99 | 1:16.19 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:11.37 | |||||||||
21 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 227 | 36.47 | 1:16.80 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:23.38 | |||||||||
22 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 200 | 38.46 | 1:20.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.29 | |||||||||
23 | Simon Gallacher | 2005 | 177 | 38.53 | 1:23.44 | |||||
Aarhus Swim | 1:32.27 | |||||||||
24 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 137 | 42.34 | 1:30.94 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:44.01 | |||||||||
25 | Jens Schou | 2005 | 137 | 42.94 | 1:30.98 | |||||
DeltaSwim | 1:33.39 | |||||||||
- | Oscar Hove Lasthein | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 1:18.27 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 262 | 34.49 | 1:13.23 | |||||
DeltaSwim | 1:12.06 | |||||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | 256 | 34.15 | 1:13.87 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:16.50 | |||||||||
3 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 198 | 38.80 | 1:20.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.67 | |||||||||
4 | Johannes Jervidalo | 2006 | 191 | 38.86 | 1:21.32 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.77 | |||||||||
5 | August Mumm | 2006 | 137 | 41.24 | 1:30.90 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Simon Fancello | 2006 | 93 | 48.00 | 1:43.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:40.19 | |||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:38.19 | |||||||||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.43 | |||||||||
- | Sylvester E. Schau | 2006 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:59.91 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:52 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Fallesen | 1998 | 654 | 26.51 | 54.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 52.87 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 649 | 26.13 | 54.18 | |||||
DeltaSwim | 54.03 | |||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 617 | 27.03 | 55.10 | |||||
Aarhus Swim | 54.86 | |||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 613 | 27.16 | 55.21 | |||||
Aarhus Swim | 54.00 | |||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 607 | 26.90 | 55.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.37 | |||||||||
6 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 595 | 27.14 | 55.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.03 | |||||||||
7 | Marius Nørgaard | 2001 | 577 | 27.60 | 56.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 57.39 | |||||||||
8 | Rune Nørgaard | 2000 | 576 | 27.30 | 56.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.71 | |||||||||
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Gallacher | 2002 | 542 | 27.77 | 57.52 | |||||
Aarhus Swim | 57.41 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 518 | 28.65 | 58.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.35 | |||||||||
3 | Niklas Højbjerg | 2003 | 483 | 29.96 | 59.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.44 | |||||||||
4 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 470 | 29.32 | 1:00.31 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:00.58 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 468 | 29.05 | 1:00.41 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.17 | |||||||||
6 | Mads Mikkelsen | 2004 | 468 | 29.49 | 1:00.42 | |||||
Aarhus Swim | 1:00.48 | |||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 426 | 29.42 | 1:02.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.16 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 424 | 30.08 | 1:02.41 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:01.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:52 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 614 | 37.86 | 1:19.38 | 2:01.99 | 2:43.65 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.93 | |||||||||
2 | Julie D. Hald | 1996 | 613 | 37.63 | 1:19.62 | 2:01.59 | 2:43.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.26 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 522 | 39.55 | 1:23.19 | 2:08.22 | 2:52.74 | |||
Aarhus Swim | 2:48.36 | |||||||||
2 | Janni S Hansen | 2001 | 480 | 40.53 | 1:24.93 | 2:11.21 | 2:57.57 | |||
DeltaSwim | 2:59.39 | |||||||||
- | Amalije Kristensen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:59.43 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 597 | 38.22 | 1:20.56 | 2:02.43 | 2:45.13 | |||
Aarhus Swim | 2:36.69 | |||||||||
2 | Caroline Lysgaard | 2003 | 547 | 39.47 | 1:23.79 | 2:07.92 | 2:50.06 | |||
Aarhus Swim | 2:45.51 | |||||||||
3 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 517 | 39.57 | 1:23.82 | 2:08.57 | 2:53.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.23 | |||||||||
4 | Sarah Kildahl | 2004 | 511 | 39.39 | 1:23.20 | 2:08.58 | 2:53.97 | |||
Aarhus Swim | 2:48.00 | |||||||||
5 | Mathilde Østergaard | 2004 | 485 | 38.52 | 1:23.41 | 2:10.05 | 2:56.95 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:00.29 | |||||||||
6 | Eva Hjort | 2004 | 464 | 42.22 | 1:28.04 | 2:13.54 | 2:59.62 | |||
Aarhus Swim | 2:48.65 | |||||||||
7 | Freja Kruse | 2004 | 445 | 41.33 | 1:28.49 | 2:16.67 | 3:02.19 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:07.29 | |||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 439 | 42.18 | 1:28.68 | 2:16.18 | 3:03.03 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:58.60 | |||||||||
9 | Sara Bundgaard | 2003 | 433 | 41.92 | 1:30.08 | 2:17.87 | 3:03.87 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:59.18 | |||||||||
10 | Mille Winther | 2003 | 346 | 45.44 | 1:37.62 | 2:29.61 | 3:18.06 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:10.76 | |||||||||
11 | Pernille Nedergaard | 2004 | 321 | 45.76 | 1:37.93 | 2:30.98 | 3:22.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:12.03 | |||||||||
12 | Emmalina Long | 2004 | 285 | 47.92 | 1:41.82 | 2:36.72 | 3:31.21 | |||
Aarhus Swim | 3:23.84 | |||||||||
13 | Annika Svarre Griffel | 2003 | 262 | 48.85 | 1:43.57 | 2:41.07 | 3:37.29 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:49.83 | |||||||||
14 | Lisa Gildsig | 2004 | 230 | 50.36 | 1:48.11 | 2:48.33 | 3:46.79 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:44.68 | |||||||||
15 | Orchide Kiyani | 2003 | 199 | 51.80 | 1:52.92 | 2:56.07 | 3:58.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:49.80 | |||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Bager | 2005 | 480 | 40.74 | 1:27.21 | 2:12.46 | 2:57.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.74 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 447 | 41.62 | 1:28.18 | 2:15.97 | 3:01.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.43 | |||||||||
3 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 415 | 43.50 | 1:32.07 | 2:19.90 | 3:06.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.27 | |||||||||
4 | Line Gjelstrup | 2006 | 341 | 45.83 | 1:36.90 | 2:28.86 | 3:19.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:44.18 | |||||||||
5 | Maria Lysgaard Sørensen | 2006 | 329 | 45.95 | 1:37.54 | 2:30.20 | 3:21.31 | |||
Aarhus Swim | 3:27.71 | |||||||||
6 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 321 | 47.84 | 1:40.74 | 2:33.23 | 3:23.08 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:26.00 | |||||||||
7 | Karoline Hansfort | 2006 | 288 | 48.90 | 1:44.28 | 2:38.57 | 3:30.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:21.76 | |||||||||
8 | Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 268 | 48.55 | 1:45.24 | 2:40.72 | 3:35.53 | |||
Aarhus Swim | 3:41.05 | |||||||||
9 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 267 | 48.85 | 1:43.87 | 2:40.16 | 3:35.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anne Katrine Dige | 2006 | 234 | 51.72 | 1:49.75 | 2:47.55 | 3:45.60 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Cecilia Marie Dolan | 2005 | 210 | 53.42 | 1:54.72 | 2:54.39 | 3:53.85 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
12 | Dagmar Keller | 2006 | 209 | 54.20 | 1:57.48 | 2:57.14 | 3:54.08 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
13 | Caroline G. Jørgensen | 2005 | 200 | 55.44 | 1:58.20 | 3:00.58 | 3:57.84 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Mathilde Søndergaard | 2005 | 192 | 55.31 | 1:55.92 | 2:58.60 | 4:00.89 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Cathrine Friis Rossa | 2006 | DSQ | 1 hånd i vend.v.100m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Ravn Holst | 2007 | 234 | 52.51 | 1:48.55 | 2:48.28 | 3:45.64 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 668 | 33.22 | 1:09.34 | 1:46.37 | 2:24.89 | |||
Aarhus Swim | 2:17.65 | |||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 611 | 34.16 | 1:11.65 | 1:50.36 | 2:29.26 | |||
Aarhus Swim | 2:21.77 | |||||||||
3 | Mathias Teuchler | 2000 | 420 | 37.99 | 1:20.97 | 2:05.01 | 2:49.03 | |||
DeltaSwim | 2:40.98 | |||||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | 415 | 38.66 | 1:22.75 | 2:07.17 | 2:49.74 | |||
DeltaSwim | 2:46.63 | |||||||||
5 | Frederik Gaardsted | 2001 | 351 | 40.79 | 1:26.92 | 2:13.54 | 2:59.54 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.72 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 512 | 35.30 | 1:15.32 | 1:56.89 | 2:38.27 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.29 | |||||||||
2 | Markus Toft | 2003 | 458 | 36.79 | 1:18.77 | 2:01.48 | 2:44.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:38.81 | |||||||||
3 | Simon Degn | 2003 | 430 | 38.45 | 1:21.37 | 2:04.62 | 2:47.70 | |||
Aarhus Swim | 2:40.50 | |||||||||
4 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 423 | 38.26 | 1:22.38 | 2:06.33 | 2:48.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.01 | |||||||||
4 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 423 | 39.22 | 1:21.82 | 2:05.12 | 2:48.70 | |||
Aarhus Swim | 2:52.73 | |||||||||
6 | Alexander Johnsen | 2003 | 344 | 40.99 | 1:27.53 | 2:14.16 | 3:00.64 | |||
Odder Svømmeklub | 2:56.79 | |||||||||
7 | Markus Wirring | 2003 | 304 | 42.45 | 1:30.81 | 2:19.93 | 3:08.21 | |||
Odder Svømmeklub | 3:01.15 | |||||||||
8 | Erik Ellemose Sørensen | 2002 | 278 | 42.36 | 1:31.76 | 2:23.66 | 3:13.91 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 3:02.69 | |||||||||
9 | Mads Vittrup | 2003 | 223 | 47.44 | 1:41.07 | 2:35.60 | 3:28.82 | |||
Solbjerg IF | ||||||||||
10 | Jakob Skorstengaard | 2003 | 178 | 51.50 | 1:51.14 | 2:48.12 | 3:44.97 | |||
DeltaSwim | 3:47.02 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joost Rijkhoff | 2004 | 329 | 40.98 | 1:27.34 | 2:15.97 | 3:03.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:58.55 | |||||||||
2 | Casper Johannesen | 2004 | 321 | 42.10 | 1:29.68 | 2:17.73 | 3:04.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:02.84 | |||||||||
3 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 311 | 41.54 | 1:29.57 | 2:19.43 | 3:06.85 | |||
Aarhus Swim | 3:24.34 | |||||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 279 | 44.40 | 1:34.70 | 2:25.39 | 3:13.75 | |||
DeltaSwim | 3:20.44 | |||||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 247 | 45.71 | 1:38.13 | 2:30.24 | 3:21.88 | |||
DeltaSwim | 3:20.44 | |||||||||
6 | Tobias Nielsen | 2004 | 244 | 46.50 | 1:39.51 | 2:31.61 | 3:22.45 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 211 | 47.98 | 1:42.68 | 2:38.66 | 3:32.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:19.52 | |||||||||
- | Oscar Hove Lasthein | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 4:05.85 | |||||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jakob Kristensen | 2006 | 224 | 46.18 | 1:39.69 | 2:35.13 | 3:28.30 | |||
DeltaSwim | 3:39.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Østerberg | 2000 | 477 | 32.80 | 1:11.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.61 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 544 | 31.69 | 1:07.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 540 | 31.38 | 1:08.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 599 | 30.47 | 1:05.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Line Lyskjær | 2003 | 547 | 31.98 | 1:07.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 514 | 32.31 | 1:09.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | 512 | 32.31 | 1:09.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
5 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 501 | 31.75 | 1:09.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 480 | 32.69 | 1:10.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.09 | |||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 466 | 34.08 | 1:11.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
8 | Maria Mehlsen | 2003 | 459 | 32.83 | 1:11.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.78 | |||||||||
9 | Holly Lønne Turner | 2003 | 448 | 34.06 | 1:12.48 | |||||
DeltaSwim | 1:13.49 | |||||||||
10 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 424 | 33.13 | 1:13.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.44 | |||||||||
11 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 421 | 35.16 | 1:13.98 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:10.84 | |||||||||
12 | Emilie Egerup | 2003 | 411 | 34.05 | 1:14.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.94 | |||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 403 | 35.16 | 1:15.11 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.33 | |||||||||
14 | Clara Skrydstrup | 2004 | 385 | 35.32 | 1:16.24 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.86 | |||||||||
15 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 371 | 34.48 | 1:17.18 | |||||
DeltaSwim | 1:30.37 | |||||||||
16 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 363 | 35.44 | 1:17.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.46 | |||||||||
17 | Karoline Kristensen | 2004 | 344 | 34.38 | 1:19.17 | |||||
DeltaSwim | 1:18.10 | |||||||||
18 | Catherina Juul Jensen | 2003 | 309 | 36.17 | 1:21.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.33 | |||||||||
- | Sofie Jakobsen | 2003 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.69 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 500 | 32.67 | 1:09.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.38 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 460 | 33.59 | 1:11.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.52 | |||||||||
3 | Sara Baumgartner | 2005 | 400 | 34.50 | 1:15.28 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.54 | |||||||||
4 | Ester Lauritsen | 2005 | 306 | 35.89 | 1:22.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.00 | |||||||||
5 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 290 | 37.69 | 1:23.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.81 | |||||||||
6 | Victoria Richards | 2005 | 258 | 38.35 | 1:27.11 | |||||
DeltaSwim | 1:28.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 559 | 31.36 | 1:07.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.23 | |||||||||
2 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 542 | 32.14 | 1:08.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.80 | |||||||||
3 | Nikoline Østerberg | 2000 | 460 | 32.92 | 1:11.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.61 | |||||||||
Løb 33, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | 588 | 31.32 | 1:06.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Line Lyskjær | 2003 | 568 | 31.60 | 1:06.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.52 | |||||||||
3 | Selma Pruzljanin | 2003 | 525 | 32.42 | 1:08.76 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.10 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 524 | 32.73 | 1:08.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.38 | |||||||||
5 | Emma Stecher | 2003 | 508 | 32.41 | 1:09.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:07.54 | |||||||||
6 | Camilla Kjær | 2003 | 492 | 33.13 | 1:10.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.43 | |||||||||
7 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 488 | 32.30 | 1:10.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.88 | |||||||||
8 | Sarah Carugati | 2004 | 469 | 33.25 | 1:11.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 607 | 27.70 | 58.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.34 | |||||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | 527 | 27.86 | 1:01.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.36 | |||||||||
- | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:00.59 | |||||||||
- | Nicklas Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 58.93 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 619 | 26.94 | 58.43 | |||||
DeltaSwim | 57.46 | |||||||||
2 | Rune Nørgaard | 2000 | 564 | 28.61 | 1:00.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 560 | 28.13 | 1:00.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.55 | |||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 532 | 28.98 | 1:01.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.68 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 525 | 28.94 | 1:01.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.01 | |||||||||
6 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 436 | 30.56 | 1:05.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.26 | |||||||||
7 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 405 | 31.17 | 1:07.29 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.82 | |||||||||
8 | Martin Broch | 2001 | 403 | 30.98 | 1:07.41 | |||||
DeltaSwim | 1:06.93 | |||||||||
9 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 336 | 32.75 | 1:11.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.91 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 530 | 29.29 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.33 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 519 | 28.66 | 1:01.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.60 | |||||||||
3 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 490 | 29.46 | 1:03.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.83 | |||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 480 | 30.32 | 1:03.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 451 | 29.79 | 1:04.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.05 | |||||||||
6 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 411 | 31.52 | 1:07.00 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.50 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 406 | 31.31 | 1:07.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.45 | |||||||||
8 | Daniel Gallacher | 2002 | 385 | 31.20 | 1:08.44 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.48 | |||||||||
9 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 383 | 32.05 | 1:08.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.21 | |||||||||
10 | William Sloth | 2003 | 373 | 32.33 | 1:09.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.37 | |||||||||
11 | Mikkel Stilling | 2003 | 372 | 31.33 | 1:09.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
12 | Simon Degn | 2003 | 359 | 31.97 | 1:10.07 | |||||
Aarhus Swim | 1:08.28 | |||||||||
13 | Magnus Søgaard | 2003 | 346 | 33.19 | 1:10.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.42 | |||||||||
14 | Oliver Christensen | 2003 | 320 | 33.82 | 1:12.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.57 | |||||||||
15 | Malte Lyck Falk | 2003 | 311 | 34.27 | 1:13.47 | |||||
DeltaSwim | 1:38.09 | |||||||||
16 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 254 | 36.51 | 1:18.65 | |||||
Aarhus Swim | 1:53.44 | |||||||||
17 | Markus Friis Hansen | 2003 | 160 | 39.69 | 1:31.76 | |||||
Solbjerg IF | 1:30.00 | |||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.68 | |||||||||
- | Niklas Højbjerg | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.43 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 437 | 31.26 | 1:05.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.14 | |||||||||
2 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 342 | 33.23 | 1:11.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.25 | |||||||||
3 | Lucas Rosenborg | 2004 | 319 | 34.39 | 1:12.90 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.82 | |||||||||
4 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 307 | 33.74 | 1:13.79 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.18 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 277 | 35.70 | 1:16.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.54 | |||||||||
6 | Joost Rijkhoff | 2004 | 265 | 35.51 | 1:17.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
7 | Søren Have | 2004 | 234 | 35.64 | 1:20.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:16.16 | |||||||||
8 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | 170 | 40.32 | 1:29.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.72 | |||||||||
9 | Simon Gallacher | 2005 | 90 | 47.21 | 1:51.01 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 99 | 50.46 | 1:47.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:51.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:35 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 655 | 26.94 | 57.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 55.34 | |||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 577 | 27.80 | 59.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 57.55 | |||||||||
3 | Malthe Lindeblad | 2001 | 571 | 27.94 | 1:00.04 | |||||
DeltaSwim | 57.46 | |||||||||
4 | Rune Nørgaard | 2000 | 528 | 29.13 | 1:01.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
5 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 527 | 29.16 | 1:01.64 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.01 | |||||||||
6 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 516 | 28.92 | 1:02.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:01.68 | |||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 456 | 29.95 | 1:04.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.26 | |||||||||
8 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 400 | 31.64 | 1:07.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.82 | |||||||||
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: NOWSPORTS.DK |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 591 | 28.75 | 59.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.33 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 532 | 28.22 | 1:01.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:06.60 | |||||||||
3 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 488 | 29.49 | 1:03.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.05 | |||||||||
4 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 484 | 29.65 | 1:03.45 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.83 | |||||||||
5 | Valdemar Wichmann | 2003 | 453 | 30.20 | 1:04.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:03.96 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 450 | 30.76 | 1:05.00 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.14 | |||||||||
7 | Jeppe Egholm | 2003 | 407 | 31.09 | 1:07.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.45 | |||||||||
7 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 407 | 31.56 | 1:07.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2000 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 592 | 31.45 | 1:10.26 | 1:55.22 | 2:30.18 | |||
Odder Svømmeklub | 2:28.00 | |||||||||
2 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 568 | 33.36 | 1:15.30 | 1:56.57 | 2:32.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.65 | |||||||||
3 | Helena V. Elling | 2000 | 530 | 31.81 | 1:14.48 | 1:59.42 | 2:35.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.02 | |||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 490 | 35.03 | 1:16.12 | 2:02.42 | 2:39.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.46 | |||||||||
5 | Nikoline Østerberg | 2000 | 465 | 32.96 | 1:16.52 | 2:03.85 | 2:42.74 | |||
Aarhus Swim | 2:35.16 | |||||||||
6 | Louise Bast Aaby | 1998 | 107 | 1:09.11 | 2:05.55 | 3:35.03 | 4:25.07 | |||
Aarhus Swim | 4:32.21 | |||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 556 | 32.93 | 1:14.12 | 1:58.83 | 2:33.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
2 | Signe Villumsen | 2001 | 554 | 31.15 | 1:11.87 | 1:59.46 | 2:33.49 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.01 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 548 | 32.95 | 1:13.43 | 1:58.47 | 2:34.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.67 | |||||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 480 | 34.83 | 1:17.56 | 2:02.15 | 2:41.00 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.45 | |||||||||
5 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 466 | 35.20 | 1:18.78 | 2:05.32 | 2:42.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.34 | |||||||||
6 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 464 | 34.19 | 1:16.79 | 2:07.78 | 2:42.86 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.43 | |||||||||
7 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 434 | 32.64 | 1:16.63 | 2:08.13 | 2:46.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.19 | |||||||||
8 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 429 | 35.66 | 1:16.65 | 2:09.40 | 2:47.22 | |||
DeltaSwim | 2:45.93 | |||||||||
9 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 374 | 36.47 | 1:23.15 | 2:15.40 | 2:54.96 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.99 | |||||||||
10 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | 369 | 39.51 | 1:28.18 | 2:15.05 | 2:55.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.31 | |||||||||
- | Amalije Kristensen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:50.15 | |||||||||
- | Sofia Ingeberg | 2002 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 3:00.09 | |||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 550 | 34.79 | 1:13.12 | 1:58.90 | 2:33.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.03 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 533 | 35.36 | 1:17.30 | 1:58.48 | 2:35.52 | |||
Aarhus Swim | 2:34.18 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 522 | 33.11 | 1:14.32 | 2:00.68 | 2:36.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.66 | |||||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | 511 | 33.44 | 1:14.70 | 2:02.66 | 2:37.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.68 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 506 | 34.08 | 1:15.54 | 2:00.23 | 2:38.20 | |||
Aarhus Swim | 2:35.51 | |||||||||
6 | Anna Toft Petersen | 2004 | 480 | 34.85 | 1:15.66 | 2:05.67 | 2:41.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.70 | |||||||||
7 | Sarah Kildahl | 2004 | 477 | 34.48 | 1:19.45 | 2:04.31 | 2:41.36 | |||
Aarhus Swim | 2:38.42 | |||||||||
8 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 453 | 36.39 | 1:22.57 | 2:08.70 | 2:44.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.27 | |||||||||
9 | Camilla Kjær | 2003 | 447 | 34.00 | 1:18.29 | 2:06.69 | 2:44.94 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:45.11 | |||||||||
10 | Mathilde Østergaard | 2004 | 434 | 36.39 | 1:21.86 | 2:07.72 | 2:46.57 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:52.44 | |||||||||
11 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 431 | 36.65 | 1:18.34 | 2:07.23 | 2:46.93 | |||
Odder Svømmeklub | 2:44.02 | |||||||||
12 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 427 | 37.49 | 1:21.59 | 2:09.83 | 2:47.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:52.49 | |||||||||
13 | Pernille Nedergaard | 2004 | 424 | 35.26 | 1:20.70 | 2:11.53 | 2:47.86 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.70 | |||||||||
14 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 421 | 35.19 | 1:20.07 | 2:09.24 | 2:48.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.37 | |||||||||
15 | Caroline Lysgaard | 2003 | 405 | 39.20 | 1:27.00 | 2:11.81 | 2:50.44 | |||
Aarhus Swim | 2:44.88 | |||||||||
16 | Emma Jensen | 2003 | 339 | 40.36 | 1:27.37 | 2:18.97 | 3:00.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:57.37 | |||||||||
17 | Emmalina Long | 2004 | 320 | 39.04 | 1:27.78 | 2:21.45 | 3:04.25 | |||
Aarhus Swim | 3:02.82 | |||||||||
18 | Mathilde Jensen | 2003 | 314 | 41.02 | 1:28.52 | 2:27.28 | 3:05.55 | |||
DeltaSwim | 3:07.57 | |||||||||
19 | Ditte Hansen | 2003 | 269 | 40.02 | 1:32.70 | 2:32.17 | 3:15.34 | |||
DeltaSwim | 3:12.93 | |||||||||
20 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 262 | 42.48 | 1:33.96 | 2:30.75 | 3:16.95 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:25.37 | |||||||||
21 | Orchide Kiyani | 2003 | 261 | 39.86 | 1:30.21 | 2:29.63 | 3:17.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:21.44 | |||||||||
22 | Mathilde N. Drud | 2004 | 149 | 56.71 | 1:55.63 | 3:04.37 | 3:57.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 4:09.78 | |||||||||
- | Cecilie Do | 2004 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Sejr | 2005 | 513 | 34.42 | 1:13.44 | 2:01.30 | 2:37.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.04 | |||||||||
2 | Mette Holstein | 2005 | 479 | 35.02 | 1:20.28 | 2:03.18 | 2:41.18 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.68 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 468 | 36.16 | 1:20.33 | 2:05.04 | 2:42.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.45 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 463 | 33.79 | 1:20.13 | 2:07.75 | 2:43.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.09 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 449 | 34.55 | 1:17.71 | 2:08.61 | 2:44.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
6 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 448 | 37.53 | 1:24.54 | 2:08.77 | 2:44.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.95 | |||||||||
7 | Laura S. Olesen | 2005 | 433 | 37.34 | 1:19.45 | 2:09.98 | 2:46.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.97 | |||||||||
8 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 423 | 37.85 | 1:21.61 | 2:10.66 | 2:47.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:47.09 | |||||||||
9 | Amalie Tolderlund | 2005 | 415 | 35.70 | 1:19.58 | 2:11.29 | 2:49.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:57.86 | |||||||||
10 | Jazmin Jensen | 2005 | 406 | 37.00 | 1:22.60 | 2:11.31 | 2:50.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:49.75 | |||||||||
11 | Stine Mejdahl | 2005 | 391 | 40.39 | 1:21.58 | 2:12.33 | 2:52.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.07 | |||||||||
12 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 383 | 39.22 | 1:25.06 | 2:14.61 | 2:53.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.68 | |||||||||
13 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 366 | 38.58 | 1:23.57 | 2:16.87 | 2:56.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.37 | |||||||||
14 | Frederikke Riber | 2005 | 364 | 39.66 | 1:26.36 | 2:17.80 | 2:56.50 | |||
DeltaSwim | 3:04.85 | |||||||||
15 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 353 | 36.44 | 1:21.66 | 2:18.20 | 2:58.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:00.43 | |||||||||
16 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 350 | 38.18 | 1:24.59 | 2:17.18 | 2:58.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:58.54 | |||||||||
17 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 345 | 37.53 | 1:22.89 | 2:18.15 | 2:59.73 | |||
DeltaSwim | 3:02.00 | |||||||||
18 | Nanna Langvad | 2005 | 321 | 39.41 | 1:26.47 | 2:24.17 | 3:04.16 | |||
Aarhus Swim | 3:12.95 | |||||||||
19 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 319 | 38.87 | 1:28.88 | 2:23.99 | 3:04.53 | |||
Aarhus Swim | 3:15.31 | |||||||||
20 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 318 | 39.17 | 1:25.16 | 2:22.58 | 3:04.75 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:17.30 | |||||||||
21 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 312 | 38.94 | 1:25.40 | 2:22.77 | 3:05.86 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:12.65 | |||||||||
22 | Karoline Hansfort | 2006 | 309 | 43.87 | 1:30.83 | 2:22.44 | 3:06.48 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:57.58 | |||||||||
23 | Victoria Richards | 2005 | 308 | 38.34 | 1:23.86 | 2:23.56 | 3:06.74 | |||
DeltaSwim | 3:11.33 | |||||||||
24 | Anne Katrine Dige | 2006 | 306 | 43.48 | 1:30.46 | 2:26.95 | 3:07.08 | |||
Aarhus Swim | 3:17.46 | |||||||||
25 | Marie Kromann Møller | 2006 | 305 | 43.81 | 1:30.50 | 2:24.08 | 3:07.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:08.63 | |||||||||
26 | Anna Ancker | 2006 | 269 | 44.82 | 1:34.13 | 2:31.49 | 3:15.15 | |||
Aarhus Swim | 3:31.31 | |||||||||
27 | Mille Lindeblad | 2005 | 252 | 43.45 | 1:31.50 | 2:35.92 | 3:19.48 | |||
DeltaSwim | 3:31.07 | |||||||||
28 | Sophie Hougaard | 2006 | 251 | 47.81 | 1:39.15 | 2:37.21 | 3:19.70 | |||
Aarhus Swim | 3:26.31 | |||||||||
29 | Nikoline Sejr | 2006 | 239 | 44.43 | 1:37.63 | 2:39.88 | 3:23.16 | |||
Aarhus Swim | 3:29.54 | |||||||||
30 | Lea Wallén | 2005 | 237 | 45.22 | 1:42.37 | 2:41.75 | 3:23.57 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:22.29 | |||||||||
31 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | 235 | 47.54 | 1:44.07 | 2:40.64 | 3:24.18 | |||
Aarhus Swim | 3:22.14 | |||||||||
32 | Freja Brendstrup | 2005 | 235 | 45.26 | 1:36.87 | 2:38.33 | 3:24.31 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
33 | Stine Østergaard Jensen | 2006 | 215 | 46.96 | 1:44.95 | 2:44.90 | 3:30.34 | |||
Solbjerg IF | ||||||||||
34 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 198 | 51.27 | 1:49.71 | 2:51.56 | 3:36.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 127 | 1:05.16 | 2:04.18 | 3:19.16 | 4:10.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 122 | 1:06.68 | 2:07.98 | 3:19.82 | 4:14.13 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Smilla Brovst Steffensen | 2005 | DNS | |||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 2007-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Brogaard Krogh | 2007 | 252 | 46.42 | 1:34.17 | 2:33.00 | 3:19.61 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 229 | 48.89 | 1:43.83 | 2:41.51 | 3:26.02 | |||
Aarhus Swim | 3:28.18 | |||||||||
3 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 222 | 44.47 | 1:37.60 | 2:39.70 | 3:28.24 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:27.47 | |||||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 193 | 54.10 | 1:49.86 | 2:49.75 | 3:38.10 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:35.77 | |||||||||
5 | Katinka Folke Jensen | 2007 | 116 | 1:00.55 | 2:05.66 | 3:17.68 | 4:18.21 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 605 | 31.77 | 1:10.97 | 1:55.33 | 2:29.09 | |||
Odder Svømmeklub | 2:28.00 | |||||||||
2 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 580 | 33.23 | 1:12.27 | 1:56.93 | 2:31.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.67 | |||||||||
3 | Helena V. Elling | 2000 | 541 | 30.93 | 1:13.85 | 1:59.15 | 2:34.78 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:32.02 | |||||||||
4 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 537 | 32.77 | 1:14.03 | 1:59.07 | 2:35.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.36 | |||||||||
5 | Signe Villumsen | 2001 | 520 | 31.47 | 1:12.44 | 2:01.26 | 2:36.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:34.01 | |||||||||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 495 | 34.41 | 1:16.34 | 2:00.68 | 2:39.40 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.45 | |||||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 447 | 36.01 | 1:18.66 | 2:06.09 | 2:44.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.34 | |||||||||
- | Nikoline Østerberg | 2000 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 2:35.16 | |||||||||
Løb 35, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 559 | 34.69 | 1:13.41 | 1:57.30 | 2:33.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.03 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 545 | 34.95 | 1:17.31 | 1:58.23 | 2:34.33 | |||
Aarhus Swim | 2:34.18 | |||||||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 541 | 32.87 | 1:13.49 | 1:59.30 | 2:34.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.66 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 538 | 33.53 | 1:11.96 | 1:58.81 | 2:35.01 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.04 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 532 | 33.83 | 1:13.57 | 1:58.44 | 2:35.61 | |||
Aarhus Swim | 2:35.51 | |||||||||
6 | Mette Holstein | 2005 | 486 | 35.39 | 1:20.02 | 2:02.85 | 2:40.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.68 | |||||||||
7 | Emma Stecher | 2003 | 480 | 34.16 | 1:15.68 | 2:04.65 | 2:41.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:29.68 | |||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 443 | 36.66 | 1:19.07 | 2:08.76 | 2:45.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:37.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 36 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1999 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 580 | 29.50 | 1:05.25 | 1:45.43 | 2:16.68 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.44 | |||||||||
2 | Oliver Degn | 1996 | 542 | 28.73 | 1:04.91 | 1:46.69 | 2:19.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.98 | |||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 501 | 30.10 | 1:08.24 | 1:50.70 | 2:23.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.62 | |||||||||
4 | Lars Lyhne | 1999 | 446 | 30.90 | 1:09.35 | 1:54.20 | 2:29.10 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.78 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 607 | 29.21 | 1:05.15 | 1:43.71 | 2:14.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
2 | Andreas Hougaard | 2000 | 559 | 30.24 | 1:08.62 | 1:46.13 | 2:18.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.41 | |||||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 550 | 30.96 | 1:09.53 | 1:45.37 | 2:19.09 | |||
Aarhus Swim | 2:15.12 | |||||||||
4 | Daniel Jensen | 2001 | 491 | 30.20 | 1:07.08 | 1:53.02 | 2:24.45 | |||
DeltaSwim | 2:21.18 | |||||||||
5 | Christian Bonde | 2001 | 473 | 30.87 | 1:10.02 | 1:53.67 | 2:26.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.32 | |||||||||
6 | Marius Nørgaard | 2001 | 461 | 31.11 | 1:09.93 | 1:53.79 | 2:27.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:22.91 | |||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 452 | 31.21 | 1:11.81 | 1:54.17 | 2:28.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.09 | |||||||||
8 | Magnus V. Ancker | 2001 | 434 | 31.53 | 1:09.83 | 1:52.81 | 2:30.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:23.93 | |||||||||
9 | Casper Krohn | 2001 | 395 | 32.95 | 1:18.58 | 1:58.98 | 2:35.35 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:29.70 | |||||||||
10 | Thomas Schiby | 2001 | 381 | 32.02 | 1:14.49 | 1:59.80 | 2:37.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.38 | |||||||||
11 | Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 343 | 32.47 | 1:17.00 | 2:07.74 | 2:42.78 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.11 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 496 | 31.08 | 1:07.49 | 1:50.18 | 2:23.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:21.36 | |||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 495 | 28.43 | 1:07.49 | 1:50.82 | 2:24.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.84 | |||||||||
3 | Mads Kloster | 2002 | 481 | 29.95 | 1:07.53 | 1:53.40 | 2:25.49 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.02 | |||||||||
4 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 472 | 29.16 | 1:08.39 | 1:53.67 | 2:26.37 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:24.09 | |||||||||
5 | Emil Lykke Grann | 2003 | 439 | 32.37 | 1:11.65 | 1:56.34 | 2:29.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.17 | |||||||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 404 | 32.58 | 1:12.76 | 1:58.49 | 2:34.10 | |||
Odder Svømmeklub | 2:29.55 | |||||||||
7 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 395 | 34.26 | 1:16.72 | 1:59.96 | 2:35.33 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.55 | |||||||||
8 | Jakob Riisgaard | 2003 | 378 | 35.34 | 1:16.20 | 2:02.48 | 2:37.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.23 | |||||||||
9 | Artúr Jegesi | 2002 | 367 | 32.87 | 1:10.80 | 2:02.50 | 2:39.18 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.53 | |||||||||
10 | Alexander Johnsen | 2003 | 343 | 37.10 | 1:20.01 | 2:04.92 | 2:42.83 | |||
Odder Svømmeklub | 2:40.10 | |||||||||
11 | Jens Mejdahl | 2003 | 299 | 39.23 | 1:23.80 | 2:13.20 | 2:50.38 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.13 | |||||||||
12 | Mikkel O. Mortensen | 2003 | 208 | 40.38 | 1:29.69 | 2:28.52 | 3:12.24 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:16.38 | |||||||||
13 | Anton Saltoft Blaabjerg | 2003 | 200 | 40.85 | 1:30.49 | 2:30.92 | 3:14.78 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 406 | 34.10 | 1:14.72 | 1:59.28 | 2:33.93 | |||
Aarhus Swim | 2:30.39 | |||||||||
2 | Linus Folke Jensen | 2004 | 384 | 31.81 | 1:16.69 | 2:00.03 | 2:36.82 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:33.24 | |||||||||
3 | Inas Ilic | 2005 | 370 | 34.66 | 1:16.08 | 2:03.20 | 2:38.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.85 | |||||||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 362 | 35.35 | 1:19.33 | 2:05.92 | 2:39.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:36.51 | |||||||||
5 | Casper Johannesen | 2004 | 356 | 34.24 | 1:15.59 | 2:03.47 | 2:40.73 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:44.33 | |||||||||
6 | Anders Sanggaard | 2005 | 353 | 35.16 | 1:16.72 | 2:03.21 | 2:41.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:43.30 | |||||||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | 352 | 36.19 | 1:17.81 | 2:06.50 | 2:41.41 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:46.25 | |||||||||
8 | Emil Togsverd | 2005 | 339 | 35.35 | 1:20.29 | 2:08.82 | 2:43.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.84 | |||||||||
9 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 339 | 35.15 | 1:20.01 | 2:06.65 | 2:43.46 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.12 | |||||||||
10 | Sebastian B Lehmann | 2004 | 313 | 35.52 | 1:21.71 | 2:09.19 | 2:47.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.01 | |||||||||
11 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 287 | 37.53 | 1:21.12 | 2:14.60 | 2:52.63 | |||
DeltaSwim | 2:51.35 | |||||||||
12 | Kresten Skau Hansen | 2005 | 284 | 36.92 | 1:24.26 | 2:14.79 | 2:53.24 | |||
DeltaSwim | 2:50.37 | |||||||||
13 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 284 | 36.40 | 1:22.71 | 2:16.68 | 2:53.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:48.01 | |||||||||
14 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 284 | 36.27 | 1:20.97 | 2:16.12 | 2:53.29 | |||
DeltaSwim | 2:52.62 | |||||||||
15 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 270 | 39.62 | 1:28.10 | 2:16.76 | 2:56.25 | |||
Aarhus Swim | 3:04.56 | |||||||||
16 | Casper Boest | 2005 | 225 | 41.72 | 1:25.54 | 2:25.31 | 3:07.20 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:12.25 | |||||||||
17 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 220 | 40.06 | 1:29.10 | 2:27.47 | 3:08.82 | |||
Aarhus Swim | 3:16.75 | |||||||||
18 | Frederik Friis Rossa | 2004 | 194 | 49.01 | 1:42.50 | 2:37.02 | 3:16.74 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:27.65 | |||||||||
19 | Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 182 | 47.07 | 1:38.23 | 2:38.40 | 3:21.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:42.29 | |||||||||
20 | Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 179 | 42.71 | 1:38.28 | 2:38.62 | 3:22.01 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
21 | Jens Schou | 2005 | 144 | 48.64 | 1:43.19 | 2:47.68 | 3:37.37 | |||
DeltaSwim | 3:42.93 | |||||||||
22 | Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 136 | 51.58 | 1:45.06 | 2:50.86 | 3:41.26 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 3:50.68 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Villads Seneca | 2006 | 248 | 37.02 | 1:24.33 | 2:18.98 | 3:01.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:08.98 | |||||||||
2 | Daniel Marcus Le | 2006 | 221 | 41.55 | 1:29.10 | 2:24.83 | 3:08.35 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 162 | 49.77 | 1:40.90 | 2:42.69 | 3:28.85 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:20.94 | |||||||||
4 | Karl B. Hansen | 2006 | 155 | 45.52 | 1:38.24 | 2:45.14 | 3:32.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:21.86 | |||||||||
5 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | 154 | 52.62 | 1:47.47 | 2:46.18 | 3:32.59 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 3:40.52 | |||||||||
- | Karl-Emil Porsgaard Bayer | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:53.62 | |||||||||
- | Viggo Rohde | 2008 | DSQ | mavelig. v 51 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 607 | 29.32 | 1:05.03 | 1:43.58 | 2:14.61 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:14.12 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 596 | 30.08 | 1:07.72 | 1:43.75 | 2:15.39 | |||
Aarhus Swim | 2:15.12 | |||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 588 | 29.23 | 1:05.71 | 1:45.45 | 2:16.04 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.44 | |||||||||
4 | Oliver Degn | 1996 | 518 | 29.91 | 1:05.91 | 1:48.53 | 2:21.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.98 | |||||||||
5 | Daniel Jensen | 2001 | 515 | 30.12 | 1:06.82 | 1:51.53 | 2:22.22 | |||
DeltaSwim | 2:21.18 | |||||||||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 484 | 29.49 | 1:04.90 | 1:49.93 | 2:25.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:15.62 | |||||||||
7 | Anders Vestergaard | 2001 | 464 | 30.94 | 1:10.72 | 1:53.08 | 2:27.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.09 | |||||||||
8 | Christian Bonde | 2001 | 461 | 31.14 | 1:10.44 | 1:54.16 | 2:27.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.32 | |||||||||
Løb 36, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2018 |
Sponsor: MURERMESTER KIM MINKE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 522 | 29.38 | 1:05.28 | 1:50.43 | 2:21.56 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:22.02 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 499 | 29.60 | 1:09.14 | 1:53.67 | 2:23.72 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:24.09 | |||||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | 496 | 30.47 | 1:07.38 | 1:50.21 | 2:24.01 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:21.36 | |||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 493 | 29.40 | 1:08.34 | 1:51.94 | 2:24.22 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.84 | |||||||||
5 | Emil Lykke Grann | 2003 | 467 | 31.32 | 1:09.57 | 1:53.11 | 2:26.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.17 | |||||||||
6 | Mikkel Mølgaard | 2003 | 408 | 34.17 | 1:15.20 | 1:58.72 | 2:33.68 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:36.55 | |||||||||
7 | Mads Mikkelsen | 2004 | 395 | 35.08 | 1:16.00 | 2:01.30 | 2:35.25 | |||
Aarhus Swim | 2:30.39 | |||||||||
8 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 373 | 32.94 | 1:13.77 | 2:01.73 | 2:38.32 | |||
Odder Svømmeklub | 2:29.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | |||||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | 681 | 1:06.03 | 2:15.52 | 3:25.28 | 4:34.64 | 9:10.91 | ||
Aalborg Svømmeklub | 8:56.01 | 5:44.14 | 6:53.75 | 8:03.37 | ||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 657 | 1:06.62 | 2:16.87 | 3:27.16 | 4:38.21 | 9:17.49 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:07.00 | 5:48.31 | 6:59.35 | 8:10.26 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 656 | 1:06.57 | 2:16.61 | 3:27.00 | 4:37.29 | 9:17.78 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:19.12 | 5:48.08 | 6:59.17 | 8:09.64 | ||||||
4 | Karoline Sørensen | 2002 | 623 | 1:07.14 | 2:18.10 | 3:29.18 | 4:40.59 | 9:27.51 | ||
Thisted Svømmeklub | 9:25.21 | 5:51.52 | 7:03.80 | 8:16.17 | ||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 583 | 1:10.17 | 2:25.35 | 3:38.38 | 4:52.00 | 9:40.09 | ||
Odder Svømmeklub | 10:04.41 | 6:04.52 | 7:17.80 | 8:29.65 | ||||||
6 | Mia Borgensgaard | 2003 | 582 | 1:08.71 | 2:22.20 | 3:36.03 | 4:49.62 | 9:40.58 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 9:41.05 | 6:03.53 | 7:17.43 | 8:30.41 | ||||||
7 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 579 | 1:09.03 | 2:22.22 | 3:35.87 | 4:49.95 | 9:41.37 | ||
Aarhus Swim | 9:40.53 | 6:04.02 | 7:17.93 | 8:30.84 | ||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 571 | 1:10.66 | 2:26.08 | 3:41.96 | 4:56.17 | 9:44.11 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:54.40 | 6:09.98 | 7:22.46 | 8:33.99 | ||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 517 | 1:10.94 | 2:27.20 | 3:43.54 | 4:59.66 | 10:03.89 | ||
Svømmeklubben S 68 | 9:42.38 | 6:15.89 | 7:32.58 | 8:49.41 | ||||||
10 | Line Lyskjær | 2003 | 516 | 1:12.07 | 2:28.08 | 3:44.69 | 5:01.17 | 10:04.08 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 10:12.30 | 6:18.49 | 7:35.48 | 8:51.49 | ||||||
11 | Emma Stecher | 2003 | 514 | 1:11.47 | 2:28.42 | 4:23.69 | 5:40.63 | 10:05.13 | ||
Aalborg Svømmeklub | 9:36.21 | 6:57.31 | 8:13.15 | 9:28.71 | ||||||
12 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 507 | 1:10.36 | 2:27.11 | 3:43.64 | 5:00.50 | 10:07.70 | ||
DeltaSwim | 9:31.62 | 6:17.40 | 7:34.54 | 8:51.04 | ||||||
13 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 500 | 1:11.11 | 2:27.79 | 3:44.33 | 5:00.88 | 10:10.53 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:20.79 | 6:17.13 | 7:34.97 | 8:53.52 | ||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 492 | 1:13.97 | 2:33.66 | 3:52.25 | 5:10.53 | 10:14.00 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 10:30.00 | 6:27.09 | 7:44.26 | 9:00.77 | ||||||
15 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 478 | 1:11.35 | 2:30.61 | 3:49.33 | 5:08.53 | 10:19.71 | ||
Aarhus Swim | 9:59.14 | 6:26.78 | 7:44.91 | 9:02.86 | ||||||
16 | Martha Bjerg | 2004 | 474 | 1:13.62 | 2:29.99 | 3:48.19 | 5:07.90 | 10:21.50 | ||
Aarhus Swim | 10:04.06 | 6:27.77 | 7:47.40 | 9:06.18 | ||||||
17 | Charlotte Berner | 1972 | 468 | 1:16.28 | 2:36.17 | 3:55.51 | 5:14.50 | 10:24.04 | ||
Aarhus 1900 Triathlon | 10:20.85 | 6:32.89 | 7:51.93 | 9:09.55 | ||||||
18 | Clara Tolderlund | 2002 | 448 | 1:12.34 | 2:30.98 | 3:50.90 | 5:11.18 | 10:33.10 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 9:53.81 | 6:31.70 | 7:52.38 | 9:13.10 | ||||||
19 | Sarah Carugati | 2004 | 422 | 1:16.38 | 2:39.31 | 4:01.07 | 5:22.75 | 10:45.97 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 11:29.20 | 6:43.95 | 8:05.79 | 9:26.29 | ||||||
20 | Jasmin Jespersen | 2002 | 415 | 1:16.15 | 2:38.84 | 4:00.05 | 5:22.29 | 10:49.47 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 10:48.50 | 6:43.98 | 8:06.12 | 9:27.83 | ||||||
21 | Gro Sørensen | 2002 | 407 | 1:15.77 | 2:36.76 | 3:59.79 | 5:23.07 | 10:53.65 | ||
Aarhus Swim | 10:58.94 | 6:45.97 | 8:10.51 | 9:32.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2018 |
Sponsor: GRILLEN BURGERBAR |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 735 | 1:01.88 | 2:06.15 | 3:11.09 | 4:16.34 | 16:04.99 | ||
Aarhus Swim | 15:29.75 | 5:21.57 | 6:25.58 | 7:29.12 | 8:33.35 | |||||
9:37.70 | 10:42.41 | 11:46.80 | 12:51.66 | |||||||
13:56.50 | 15:01.25 | |||||||||
2 | Frederik Jessen | 1998 | 709 | 1:01.07 | 2:06.17 | 3:11.14 | 4:15.87 | 16:16.73 | ||
Aarhus Swim | 16:10.76 | 5:20.95 | 6:25.61 | 7:31.57 | 8:37.46 | |||||
9:43.58 | 10:49.86 | 11:56.18 | 13:01.90 | |||||||
14:08.00 | 15:13.79 | |||||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | 600 | 1:04.57 | 2:13.25 | 3:22.59 | 4:32.29 | 17:12.43 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:54.12 | 5:41.77 | 6:50.72 | 7:59.82 | 9:09.04 | |||||
10:18.67 | 11:28.03 | 12:37.35 | 13:47.05 | |||||||
14:56.67 | 16:06.00 | |||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 574 | 1:42.79 | 3:28.34 | 4:38.44 | 5:48.58 | 17:27.88 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 16:29.20 | 6:57.49 | 8:07.59 | 9:18.39 | 10:28.87 | |||||
11:39.34 | 12:50.69 | 14:00.94 | 15:12.35 | |||||||
16:22.77 | 17:27.88 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 518 | 1:08.63 | 2:21.89 | 3:34.76 | 4:47.99 | 18:04.52 | ||
Aarhus Swim | 17:57.11 | 6:02.21 | 7:15.96 | 8:29.55 | 9:43.57 | |||||
10:56.96 | 12:10.92 | 13:22.18 | 14:34.26 | |||||||
15:47.87 | 16:58.16 | |||||||||
6 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 517 | 1:08.40 | 2:20.74 | 3:33.81 | 4:47.74 | 18:04.65 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 18:30.00 | 6:01.52 | 7:15.28 | 8:29.41 | 9:43.82 | |||||
10:57.34 | 12:10.67 | 13:22.68 | 14:34.74 | |||||||
15:48.03 | 16:57.76 | |||||||||
7 | Søren Mikkelsen | 1991 | 477 | 1:09.00 | 2:21.94 | 3:35.58 | 4:49.33 | 18:34.43 | ||
Aarhus Swim | 19:09.71 | 6:03.42 | 7:17.71 | 8:32.58 | 9:47.79 | |||||
11:02.87 | 12:18.13 | 13:33.88 | 14:49.70 | |||||||
16:04.93 | 17:19.97 | |||||||||
8 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 464 | 1:10.65 | 2:26.50 | 3:42.19 | 4:58.69 | 18:44.31 | ||
Odder Svømmeklub | 18:56.70 | 6:15.09 | 7:31.73 | 8:48.21 | 10:04.40 | |||||
11:20.09 | 12:34.78 | 13:49.80 | 15:04.43 | |||||||
16:19.08 | 17:33.36 | |||||||||
9 | Robert Versteegen | 2001 | 452 | 1:07.10 | 2:22.45 | 3:38.59 | 4:54.91 | 18:54.24 | ||
Brædstrup Svømmeklub | 19:08.87 | 6:11.90 | 7:28.76 | 8:45.49 | 10:02.76 | |||||
11:19.20 | 12:34.72 | 13:50.36 | 15:06.75 | |||||||
16:23.77 | 17:39.81 | |||||||||
10 | Frederik Gaardsted | 2001 | 448 | 1:50.29 | 3:07.39 | 4:24.55 | 5:41.47 | 18:57.64 | ||
Silkeborg Svømmeklub | 18:06.23 | 6:58.77 | 8:15.43 | 9:31.86 | 10:47.98 | |||||
12:04.32 | 13:20.07 | 14:35.37 | 15:51.27 | |||||||
17:07.09 | 18:21.51 | |||||||||
11 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 415 | 1:14.75 | 2:33.01 | 3:51.16 | 5:09.66 | 19:27.58 | ||
Odder Svømmeklub | 19:11.98 | 6:28.22 | 7:46.69 | 9:05.26 | 10:23.13 | |||||
11:41.35 | 12:59.41 | 14:18.09 | 15:36.26 | |||||||
16:54.01 | 18:11.43 | |||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | 18:45.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:35 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ssk Damer 1 | 2005 | 530 | 1:59.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:04.99 | |||||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.61 | 29.61 | |||||||
Mette Holstein | 2005 | 30.22 | 59.83 | |||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 30.28 | 1:30.11 | |||||||
Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 29.20 | 1:59.31 | |||||||
2 | Aalborg Piger 1 | 2005 | 502 | 2:01.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 30.47 | 1:00.94 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 30.60 | 1:31.54 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 29.97 | 2:01.51 | |||||||
3 | Agf Piger 1 | 2005 | 485 | 2:02.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:24.00 | |||||||||
Freja Bjørn | 2005 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 31.01 | 1:03.00 | |||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 30.24 | 1:33.24 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 29.69 | 2:02.93 | |||||||
4 | Aalborg Piger 2 | 2005 | 447 | 2:06.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 31.75 | 1:03.46 | |||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 32.00 | 1:35.46 | |||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 30.80 | 2:06.26 | |||||||
5 | Delta Piger 3 | 2005 | 422 | 2:08.77 | ||||||
DeltaSwim | 2:15.00 | |||||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 32.80 | 1:04.66 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 32.31 | 1:36.97 | |||||||
Frederikke Riber | 2005 | 31.80 | 2:08.77 | |||||||
6 | Ssk Damer 2 | 2005 | 386 | 2:12.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:18.32 | |||||||||
Elea Amalie Poulsen | 2006 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Maja Friis | 2005 | 30.29 | 1:06.29 | |||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 32.74 | 1:39.03 | |||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 33.61 | 2:12.64 | |||||||
7 | Agf Piger 2 | 2005 | 334 | 2:19.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:35.00 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 35.19 | 35.19 | |||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 35.05 | 1:10.24 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 32.93 | 1:43.17 | |||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 36.04 | 2:19.21 | |||||||
8 | Hei Piger | 2005 | 259 | 2:31.55 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 35.03 | 1:15.20 | |||||||
Lisa Gildsig | 2004 | 40.17 | 1:55.37 | |||||||
Annika Svarre Griffel | 2003 | 36.18 | 2:31.55 | |||||||
9 | Agf Piger 3 | 2005 | 216 | 2:40.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:50.00 | |||||||||
Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | 43.62 | 1:24.14 | |||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 39.18 | 2:03.32 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 37.63 | 2:40.95 | |||||||
- | Agf Piger 4 | 2005 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:10.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:35 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Sponsor: KARINA PLUS |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge | 2004 | 436 | 1:51.88 | ||||||
Aarhus Swim | 1:51.50 | |||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 26.37 | 26.37 | |||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 28.72 | 55.09 | |||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.20 | 1:24.29 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 27.59 | 1:51.88 | |||||||
2 | Aalborg Drenge 1 | 2004 | 415 | 1:53.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 28.19 | 56.94 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 29.25 | 1:26.19 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 27.56 | 1:53.75 | |||||||
3 | Agf Drenge 1 | 2004 | 384 | 1:56.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:20.00 | |||||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Søren Have | 2004 | 27.56 | 57.01 | |||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 27.69 | 1:24.70 | |||||||
Villads Seneca | 2006 | 31.94 | 1:56.64 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 2 | 2004 | 366 | 1:58.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 29.51 | 58.89 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 29.55 | 1:28.44 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 30.09 | 1:58.53 | |||||||
5 | Delta Drenge 3 | 2004 | 297 | 2:07.07 | ||||||
DeltaSwim | 2:15.00 | |||||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 31.56 | 1:02.84 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 31.77 | 1:34.61 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 32.46 | 2:07.07 | |||||||
6 | Agf Drenge 2 | 2004 | 200 | 2:25.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:30.00 | |||||||||
Nicolai N. H. Sørensen | 2006 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Karl B. Hansen | 2006 | 37.16 | 1:12.03 | |||||||
Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | 37.31 | 1:49.34 | |||||||
Nikolaj Minke Mikkelsen | 2005 | 35.68 | 2:25.02 | |||||||
7 | 1900 Gutter | 2005 | 188 | 2:28.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | |||||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 1:08.33 | 1:08.33 | |||||||
Sylvester E. Schau | 2006 | |||||||||
Karl-Wilhelm Skov | 2005 | 2:28.00 | 2:28.00 | |||||||
- | Agf Drenge 3 | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 2:45.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Agf Drenge 4 | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:10.00 | |||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 41, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Damer 1 | 0 | 635 | 4:29.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:28.80 | |||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 32.32 | 1:07.09 | 1:07.09 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 35.04 | 1:14.86 | 2:21.95 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 30.22 | 1:05.01 | 3:26.96 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 29.87 | 1:02.42 | 4:29.38 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | 603 | 4:34.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 34.99 | 1:11.81 | 1:11.81 | ||||||
Julie D. Hald | 1996 | 35.33 | 1:16.82 | 2:28.63 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 29.69 | 1:05.76 | 3:34.39 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.78 | 59.68 | 4:34.07 | ||||||
3 | Ssk Damer 1 | 2005 | 592 | 4:35.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:44.19 | |||||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 35.19 | 1:13.61 | 1:13.61 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 34.26 | 1:14.20 | 2:27.81 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.89 | 1:08.52 | 3:36.33 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 28.47 | 59.37 | 4:35.70 | ||||||
4 | Thisted Piger 1 | 0 | 587 | 4:36.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:36.00 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 31.72 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 37.45 | 1:19.73 | 2:24.98 | ||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 31.86 | 1:09.86 | 3:34.84 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.30 | 1:01.61 | 4:36.45 | ||||||
5 | Aarhus Swim 1 | 0 | 550 | 4:42.61 | ||||||
Aarhus Swim | 4:25.00 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 35.13 | 1:11.96 | 1:11.96 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 35.54 | 1:15.88 | 2:27.84 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 32.43 | 1:10.65 | 3:38.49 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.94 | 1:04.12 | 4:42.61 | ||||||
6 | Agf Damer 2 | 0 | 528 | 4:46.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:40.50 | |||||||||
Marlene Reitan | 2003 | 34.85 | 1:10.62 | 1:10.62 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 38.06 | 1:22.13 | 2:32.75 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.78 | 1:09.90 | 3:42.65 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.98 | 1:03.73 | 4:46.38 | ||||||
7 | Aalborg Damer 2 | 0 | 519 | 4:48.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.00 | |||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 35.89 | 1:13.55 | 1:13.55 | ||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 38.91 | 1:23.21 | 2:36.76 | ||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 31.93 | 1:09.64 | 3:46.40 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.39 | 1:01.60 | 4:48.00 | ||||||
8 | Agf Damer 3 | 0 | 497 | 4:52.18 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:50.50 | |||||||||
Malou Sejr | 2005 | 35.75 | 1:12.61 | 1:12.61 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 37.88 | 1:21.52 | 2:34.13 | ||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 32.82 | 1:11.51 | 3:45.64 | ||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.91 | 1:06.54 | 4:52.18 | ||||||
9 | Aarhus Swim 2 | 0 | 494 | 4:52.75 | ||||||
Aarhus Swim | 4:38.00 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 36.83 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 36.85 | 1:18.84 | 2:33.84 | ||||||
Eva Hjort | 2004 | 34.16 | 1:13.40 | 3:47.24 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 31.25 | 1:05.51 | 4:52.75 | ||||||
10 | Aarhus Swim 3 | 0 | 488 | 4:54.00 | ||||||
Aarhus Swim | 4:50.00 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 36.26 | 1:13.52 | 1:13.52 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 37.42 | 1:20.20 | 2:33.72 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 33.66 | 1:14.03 | 3:47.75 | ||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 30.90 | 1:06.25 | 4:54.00 | ||||||
11 | Delta Piger 1 | 0 | 485 | 4:54.62 | ||||||
DeltaSwim | 4:55.00 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 35.88 | 1:13.96 | 1:13.96 | ||||||
Janni S Hansen | 2001 | 38.83 | 1:23.39 | 2:37.35 | ||||||
Holly Lønne Turner | 2003 | 33.83 | 1:12.86 | 3:50.21 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 30.57 | 1:04.41 | 4:54.62 | ||||||
12 | S68 | 2002 | 373 | 5:21.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:45.00 | |||||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 38.82 | 1:20.64 | 1:20.64 | ||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 39.74 | 1:24.58 | 2:45.22 | ||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 38.06 | 1:25.79 | 4:11.01 | ||||||
Emma Jensen | 2003 | 32.72 | 1:10.64 | 5:21.65 | ||||||
13 | Aarhus Swim 4 | 0 | 353 | 5:27.42 | ||||||
Aarhus Swim | 5:05.00 | |||||||||
Emmalina Long | 2004 | 41.04 | 1:24.38 | 1:24.38 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 42.73 | 1:31.78 | 2:56.16 | ||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 35.52 | 1:20.43 | 4:16.59 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 33.73 | 1:10.83 | 5:27.42 | ||||||
14 | Agf Damer 4 | 0 | 350 | 5:28.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:10.00 | |||||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 38.86 | 1:20.48 | 1:20.48 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 44.24 | 1:32.98 | 2:53.46 | ||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 37.23 | 1:22.28 | 4:15.74 | ||||||
Freja Bjørn | 2005 | 33.54 | 1:12.68 | 5:28.42 | ||||||
15 | Delta Piger 2 | 0 | 334 | 5:33.67 | ||||||
DeltaSwim | 6:00.00 | |||||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 1:27.17 | 2:09.99 | 2:09.99 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 51.38 | 1:25.42 | 3:35.41 | ||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 44.35 | 1:20.06 | 4:55.47 | ||||||
Mathilde Jensen | 2003 | 38.20 | 38.20 | 5:33.67 | ||||||
16 | Agf Damer 5 | 0 | 309 | 5:42.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:25.40 | |||||||||
Marie Kromann Møller | 2006 | 42.29 | 1:25.76 | 1:25.76 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 39.77 | 1:24.85 | 2:50.61 | ||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 43.77 | 1:37.34 | 4:27.95 | ||||||
Orchide Kiyani | 2003 | 34.00 | 1:14.18 | 5:42.13 | ||||||
17 | 1900 Tøser | 2003 | 245 | 6:09.77 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 40.87 | 1:25.57 | 1:25.57 | ||||||
Asta Kofod Nielsen | 2003 | 47.73 | 1:42.44 | 3:08.01 | ||||||
Lea Wallén | 2005 | 46.77 | 1:36.59 | 4:44.60 | ||||||
Sofie Hjarbæk | 2004 | 39.32 | 1:25.17 | 6:09.77 | ||||||
- | Ssk Damer 2 | 2005 | DSQ | tyvstart 4. svømmer | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:20.74 | |||||||||
Selma Lindberg | 2003 | 37.71 | 1:16.93 | 1:16.93 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 42.50 | 1:30.86 | 2:47.79 | ||||||
Pernille Nedergaard | 2004 | 34.54 | 1:16.89 | 4:04.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 17:56 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 18:17 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 42, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: ANLÆGSGARTNER PETER AGGER |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 0 | 657 | 3:58.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:50.50 | |||||||||
Kasper Schultz | 1995 | 28.86 | 59.26 | 59.26 | ||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 28.84 | 1:05.27 | 2:04.53 | ||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 26.81 | 58.20 | 3:02.73 | ||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 26.32 | 55.66 | 3:58.39 | ||||||
2 | Aalborg Herrer 1 | 0 | 569 | 4:10.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:14.00 | |||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 30.87 | 1:03.80 | 1:03.80 | ||||||
Oliver Degn | 1996 | 32.16 | 1:09.91 | 2:13.71 | ||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 28.22 | 1:00.22 | 3:13.93 | ||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 26.75 | 56.11 | 4:10.04 | ||||||
3 | Aarhus Swim 1 | 0 | 559 | 4:11.54 | ||||||
Aarhus Swim | 4:05.00 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 30.73 | 1:02.94 | 1:02.94 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 32.94 | 1:10.51 | 2:13.45 | ||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 29.17 | 1:03.98 | 3:17.43 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.86 | 54.11 | 4:11.54 | ||||||
4 | Agf Herrer 3 | 0 | 547 | 4:13.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:09.00 | |||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 32.00 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 31.77 | 1:09.45 | 2:14.92 | ||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 29.50 | 1:03.29 | 3:18.21 | ||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 25.92 | 55.17 | 4:13.38 | ||||||
5 | Ssk Herrer 1 | 2003 | 496 | 4:21.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:15.86 | |||||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 30.76 | 1:03.52 | 1:03.52 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 33.43 | 1:12.25 | 2:15.77 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 30.89 | 1:07.42 | 3:23.19 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 27.96 | 58.58 | 4:21.77 | ||||||
6 | Delta Drenge 1 | 0 | 490 | 4:22.81 | ||||||
DeltaSwim | 4:20.00 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 30.56 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 34.92 | 1:16.34 | 2:18.96 | ||||||
Daniel Jensen | 2001 | 29.34 | 1:02.24 | 3:21.20 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 28.83 | 1:01.61 | 4:22.81 | ||||||
7 | S68 - 1 | 2001 | 463 | 4:27.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:15.00 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 31.60 | 1:05.65 | 1:05.65 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 36.97 | 1:19.24 | 2:24.89 | ||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 29.67 | 1:03.55 | 3:28.44 | ||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 28.70 | 59.36 | 4:27.80 | ||||||
8 | Agf Herrer 4 | 0 | 462 | 4:28.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:20.50 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 32.13 | 1:06.67 | 1:06.67 | ||||||
Casper Krohn | 2001 | 33.85 | 1:14.22 | 2:20.89 | ||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 29.04 | 1:05.48 | 3:26.37 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 29.01 | 1:01.67 | 4:28.04 | ||||||
9 | Agf Herrer 5 | 0 | 450 | 4:30.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:38.00 | |||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 35.01 | 1:10.87 | 1:10.87 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 35.34 | 1:15.94 | 2:26.81 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 29.94 | 1:05.23 | 3:32.04 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 27.42 | 58.42 | 4:30.46 | ||||||
10 | Aarhus Swim 2 | 0 | 444 | 4:31.66 | ||||||
Aarhus Swim | 4:20.00 | |||||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 31.83 | 1:06.39 | 1:06.39 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 37.95 | 1:21.22 | 2:27.61 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 31.02 | 1:06.97 | 3:34.58 | ||||||
Frederik Jessen | 1998 | 26.89 | 57.08 | 4:31.66 | ||||||
11 | Ssk Herrer 2 | 2003 | 376 | 4:47.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:37.10 | |||||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 37.02 | 1:16.05 | 1:16.05 | ||||||
Oliver Christensen | 2003 | 34.75 | 1:14.38 | 2:30.43 | ||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 33.62 | 1:13.25 | 3:43.68 | ||||||
Kasper Hansen | 2004 | 30.45 | 1:03.44 | 4:47.12 | ||||||
12 | Aarhus Swim 3 | 0 | 350 | 4:53.85 | ||||||
Aarhus Swim | 4:28.00 | |||||||||
Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 37.84 | 1:16.79 | 1:16.79 | ||||||
David Kilsgaard Andersen | 2005 | 37.80 | 1:22.64 | 2:39.43 | ||||||
William Sloth | 2003 | 31.47 | 1:08.95 | 3:48.38 | ||||||
Søren Mikkelsen | 1991 | 30.98 | 1:05.47 | 4:53.85 | ||||||
13 | Agf Herrer 6 | 0 | 340 | 4:56.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.00 | |||||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 34.75 | 1:09.48 | 1:09.48 | ||||||
Linus Folke Jensen | 2004 | 35.90 | 1:17.80 | 2:27.28 | ||||||
Søren Have | 2004 | 36.44 | 1:22.98 | 3:50.26 | ||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 31.24 | 1:06.60 | 4:56.86 | ||||||
14 | S68 - 2 | 2001 | 338 | 4:57.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:45.00 | |||||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 36.45 | 1:13.89 | 1:13.89 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 41.56 | 1:28.98 | 2:42.87 | ||||||
Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 33.01 | 1:10.40 | 3:53.27 | ||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 30.39 | 1:04.08 | 4:57.35 | ||||||
15 | Agf Træner | 0 | 318 | 5:03.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 5:00.00 | |||||||||
Ralf Dalby | 1995 | 35.22 | 1:15.96 | 1:15.96 | ||||||
Jens B. Gade | 1991 | 42.33 | 1:39.19 | 2:55.15 | ||||||
Anders L. Mogensen | 1996 | 29.90 | 1:04.69 | 3:59.84 | ||||||
Klaus Christensen | 1993 | 29.75 | 1:03.72 | 5:03.56 | ||||||
16 | 1900 Gutter | 2003 | 153 | 6:27.41 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 42.29 | 1:27.97 | 1:27.97 | ||||||
Mikkel O. Mortensen | 2003 | 49.00 | 1:44.72 | 3:12.69 | ||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 45.65 | 1:40.89 | 4:53.58 | ||||||
Sylvester E. Schau | 2006 | 43.92 | 1:33.83 | 6:27.41 | ||||||
- | Agf Herrer 2 | 0 | DSQ | forkert svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:58.50 | |||||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 30.80 | 1:02.77 | 1:02.77 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 30.78 | 1:08.04 | 2:10.81 | ||||||
David Hjort | 2000 | 27.15 | 1:00.06 | 3:10.87 | ||||||
- | Delta Drenge 2 | 0 | DSQ | tyvstart 3. svømmer | ||||||
DeltaSwim | 5:40.00 | |||||||||
Jakob Skorstengaard | 2003 | 47.17 | 1:38.51 | 1:38.51 | ||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 47.55 | 1:41.02 | 3:19.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 03 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 18:17 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 101, 8x50 mix, Finaler |
Sponsor: FØTEX FOOD I BRUUNSGADE |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agf Mix 1 | 0 | 3:30.20 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:36.00 | |||||||||
Signe Villumsen | 2001 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Magnus Fallesen | 1998 | 24.47 | 52.98 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 28.88 | 1:21.86 | |||||||
Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 24.94 | 1:46.80 | |||||||
Sarah Carugati | 2004 | 28.34 | 2:15.14 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 23.76 | 2:38.90 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 27.84 | 3:06.74 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 23.46 | 3:30.20 | |||||||
2 | Aalborg Mix 1 | 0 | 3:33.55 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 28.38 | 28.38 | |||||||
Lars Lyhne | 1999 | 25.69 | 54.07 | |||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 27.93 | 1:22.00 | |||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 25.27 | 1:47.27 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 27.54 | 2:14.81 | |||||||
Lasse S Jakobsen | 1993 | 24.85 | 2:39.66 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 53.89 | 3:33.55 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 3:33.55 | ||||||||
3 | Ssk Mix 1 | 2003 | 3:34.90 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:37.89 | |||||||||
Helena V. Elling | 2000 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Oliver Frølund | 2001 | 25.32 | 52.76 | |||||||
Clara Tolderlund | 2002 | 29.16 | 1:21.92 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 24.67 | 1:46.59 | |||||||
Line Lyskjær | 2003 | 29.24 | 2:15.83 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 25.04 | 2:40.87 | |||||||
Emilie Egerup | 2003 | 27.51 | 3:08.38 | |||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 26.52 | 3:34.90 | |||||||
4 | Aarhus Swim Mix 1 | 0 | 3:36.80 | |||||||
Aarhus Swim | 3:44.00 | |||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 24.58 | 54.12 | |||||||
Laura Fogh | 2003 | 55.13 | 1:49.25 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 29.10 | 2:18.35 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 25.33 | 2:43.68 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 29.33 | 3:13.01 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 23.79 | 3:36.80 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 3:36.80 | ||||||||
5 | Agf Mix 2 | 0 | 3:39.96 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:43.50 | |||||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 25.36 | 54.95 | |||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.50 | 1:24.45 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 25.36 | 1:49.81 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 29.29 | 2:19.10 | |||||||
Jesper Stilling Julius | 1993 | 25.05 | 2:44.15 | |||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 30.05 | 3:14.20 | |||||||
Simon B. Jeppesen | 1997 | 25.76 | 3:39.96 | |||||||
6 | Aalborg Mix 2 | 0 | 3:41.19 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:50.00 | |||||||||
Ida S Olesen | 2003 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Oliver Degn | 1996 | 25.57 | 54.57 | |||||||
Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 30.11 | 1:24.68 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 25.23 | 1:49.91 | |||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 29.38 | 2:19.29 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 26.09 | 2:45.38 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 28.56 | 3:13.94 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 27.25 | 3:41.19 | |||||||
7 | Agf Mix 3 | 0 | 3:44.17 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:00.00 | |||||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 25.34 | 55.59 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 30.37 | 1:25.96 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 26.14 | 1:52.10 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 29.66 | 2:21.76 | |||||||
David Hjort | 2000 | 26.19 | 2:47.95 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 30.14 | 3:18.09 | |||||||
Peter Mandrup Madsen | 1997 | 26.08 | 3:44.17 | |||||||
8 | Thisted | 0 | 3:44.75 | |||||||
Thisted Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.02 | 53.75 | |||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.13 | 1:22.88 | |||||||
Christian Hovmark | 2001 | 26.87 | 1:49.75 | |||||||
Selma Pruzljanin | 2003 | 29.52 | 2:19.27 | |||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 27.49 | 2:46.76 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 30.29 | 3:17.05 | |||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 27.70 | 3:44.75 | |||||||
9 | Delta Devils | 0 | 3:45.33 | |||||||
DeltaSwim | 3:50.00 | |||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Daniel Jensen | 2001 | 26.41 | 57.04 | |||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 28.71 | 1:25.75 | |||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 28.04 | 1:53.79 | |||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 29.58 | 2:23.37 | |||||||
Martin Broch | 2001 | 27.69 | 2:51.06 | |||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 29.97 | 3:21.03 | |||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 24.30 | 3:45.33 | |||||||
10 | Aarhus Swim Mix 2 | 0 | 3:46.84 | |||||||
Aarhus Swim | 3:53.00 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Magnus Mikkelsen | 2001 | 26.16 | 56.02 | |||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 30.07 | 1:26.09 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 26.56 | 1:52.65 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | 30.59 | 2:23.24 | |||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 29.18 | 2:52.42 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.22 | 3:20.64 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 26.20 | 3:46.84 | |||||||
11 | Aalborg Mix 3 | 0 | 3:53.30 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 59:59.59 | |||||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 28.22 | 58.68 | |||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.96 | 1:29.64 | |||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 29.06 | 1:58.70 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 29.21 | 2:27.91 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 28.08 | 2:55.99 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 29.36 | 3:25.35 | |||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 27.95 | 3:53.30 | |||||||
12 | Agf Mix 4 | 0 | 3:57.68 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:20.00 | |||||||||
Karoline Hansfort | 2006 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 25.51 | 59.75 | |||||||
Johanne V. Futtrup | 2005 | 31.16 | 1:30.91 | |||||||
Magnus V. Ancker | 2001 | 26.83 | 1:57.74 | |||||||
Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 33.08 | 2:30.82 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.83 | 2:58.65 | |||||||
Freja Bjørn | 2005 | 32.10 | 3:30.75 | |||||||
Casper Krohn | 2001 | 26.93 | 3:57.68 | |||||||
13 | S68 - 2 | 2002 | 3:58.26 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:58.00 | |||||||||
Emma Jensen | 2003 | 32.59 | 32.59 | |||||||
Joakim Kopp Drewsen | 2000 | 28.62 | 1:01.21 | |||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 32.34 | 1:33.55 | |||||||
Christoffer Juul Jensen | 2001 | 27.96 | 2:01.51 | |||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 30.85 | 2:32.36 | |||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 28.63 | 3:00.99 | |||||||
Maiken Kjærsgaard | 2002 | 30.20 | 3:31.19 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 27.07 | 3:58.26 | |||||||
14 | Ssk Mix 2 | 2003 | 3:59.32 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:54.10 | |||||||||
Selma Lindberg | 2003 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Mikkel Mølgaard | 2003 | 29.42 | 1:01.20 | |||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 30.81 | 1:32.01 | |||||||
Emil Togsverd | 2005 | 59.39 | 2:31.40 | |||||||
Mette Holstein | 2005 | 28.96 | 3:00.36 | |||||||
Oliver Christensen | 2003 | 29.61 | 3:29.97 | |||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.35 | 3:59.32 | |||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 3:59.32 | ||||||||
15 | Aalborg Mix 4 | 0 | 4:00.15 | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 59:59.59 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 29.99 | 1:00.79 | |||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 30.16 | 1:30.95 | |||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 29.95 | 2:00.90 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 30.64 | 2:31.54 | |||||||
Inas Ilic | 2005 | 29.27 | 3:00.81 | |||||||
Mathilde Bager | 2005 | 30.46 | 3:31.27 | |||||||
Casper Johannesen | 2004 | 28.88 | 4:00.15 | |||||||
16 | Aarhus Swim Mix 3 | 0 | 4:01.83 | |||||||
Aarhus Swim | 3:59.00 | |||||||||
Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 30.30 | 1:01.84 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 30.72 | 1:32.56 | |||||||
Simon Degn | 2003 | 29.10 | 2:01.66 | |||||||
Sara Baumgartner | 2005 | 31.69 | 2:33.35 | |||||||
Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 29.50 | 3:02.85 | |||||||
Caroline Lysgaard | 2003 | 31.04 | 3:33.89 | |||||||
William Sloth | 2003 | 27.94 | 4:01.83 | |||||||
17 | Delta Crew | 0 | 4:14.26 | |||||||
DeltaSwim | 4:30.00 | |||||||||
Janni S Hansen | 2001 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 34.29 | 1:06.17 | |||||||
Mille Lindeblad | 2005 | 33.98 | 1:40.15 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 30.48 | 2:10.63 | |||||||
Signe Jochumsen | 2004 | 31.74 | 2:42.37 | |||||||
Jakob Kristensen | 2006 | 30.74 | 3:13.11 | |||||||
Victoria Richards | 2005 | 32.86 | 3:45.97 | |||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 28.29 | 4:14.26 | |||||||
18 | Agf Mix 5 | 0 | 4:17.76 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:40.00 | |||||||||
Siri-Maj Juel Holt | 2006 | 39.14 | 39.14 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 25.91 | 1:05.05 | |||||||
Therese T. Kallestrup | 2006 | 37.64 | 1:42.69 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 26.38 | 2:09.07 | |||||||
Emma Brogaard Krogh | 2007 | 37.12 | 2:46.19 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 26.67 | 3:12.86 | |||||||
Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 37.42 | 3:50.28 | |||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 27.48 | 4:17.76 | |||||||
19 | Delta Rulers | 0 | 4:27.86 | |||||||
DeltaSwim | 5:00.00 | |||||||||
Frederikke Riber | 2005 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 32.18 | 1:04.57 | |||||||
Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 32.06 | 1:36.63 | |||||||
Jakob Skorstengaard | 2003 | 31.59 | 2:08.22 | |||||||
Mathilde Jensen | 2003 | 33.41 | 2:41.63 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 32.00 | 3:13.63 | |||||||
Ditte Hansen | 2003 | 34.85 | 3:48.48 | |||||||
Jens Schou | 2005 | 39.38 | 4:27.86 | |||||||
20 | 1900 Mix | 2003 | 4:33.55 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Asta Kofod Nielsen | 2003 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Mikkel O. Mortensen | 2003 | 33.52 | 1:08.68 | |||||||
Line Back Kristoffersen | 2003 | 32.84 | 1:41.52 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 33.03 | 2:14.55 | |||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 34.64 | 2:49.19 | |||||||
Mikkel Brinck | 2003 | 30.99 | 3:20.18 | |||||||
Sofie Hjarbæk | 2004 | 35.94 | 3:56.12 | |||||||
Johannes Jervidalo | 2006 | 37.43 | 4:33.55 | |||||||
21 | Hei Mix | 0 | 4:38.95 | |||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Annika Svarre Griffel | 2003 | 35.49 | 35.49 | |||||||
Casper Boest | 2005 | 32.51 | 1:08.00 | |||||||
Lisa Gildsig | 2004 | 41.32 | 1:49.32 | |||||||
Frederik Friis Rossa | 2004 | 34.67 | 2:23.99 | |||||||
Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | 38.77 | 3:02.76 | |||||||
Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 27.48 | 3:30.24 | |||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 33.20 | 4:03.44 | |||||||
Andreas Lindgaard Nielsen | 2005 | 35.51 | 4:38.95 | |||||||
22 | Skovbakken K3 Mix | 0 | 4:42.37 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Sofie Nørskov Willumsen | 2006 | 34.89 | 34.89 | |||||||
August Mumm | 2006 | 38.11 | 1:13.00 | |||||||
Anne Katrine Dige | 2006 | 35.48 | 1:48.48 | |||||||
Oscar Hove Lasthein | 2004 | 33.01 | 2:21.49 | |||||||
Ida-Marie J. C. Hansen | 2007 | 38.57 | 3:00.06 | |||||||
Simon Gallacher | 2005 | 36.63 | 3:36.69 | |||||||
Sophie Hougaard | 2006 | 32.15 | 4:08.84 | |||||||
Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 33.53 | 4:42.37 | |||||||
- | S68 - 1 | 2002 | DSQ | tyvstart 5 svømmer | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:45.00 | |||||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 26.34 | 55.41 | |||||||
Sara Bundgaard | 2003 | 29.80 | 1:25.21 | |||||||
Niklas Højbjerg | 2003 | 26.45 | 1:51.66 | |||||||
Lærke Asmussen | 2003 | |||||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | |||||||||
Mille Winther | 2003 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 105 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2018 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 09:03 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 01 juni 2018 |
Løb 105, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Lyskjær | 2003 | 528 | 30.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Selma Pruzljanin | 2003 | 515 | 30.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 09:03 |