Tulokset Aarhus Open 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag Indledende 9.00
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aarhus Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
09:36 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
|
615 |
31.04 |
1:05.33 |
1:39.47 |
|
2:12.82 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena V. Elling |
2000 |
|
582 |
31.62 |
1:05.89 |
1:40.75 |
|
2:15.25 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Rasmussen |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
581 |
31.69 |
1:05.91 |
1:40.86 |
|
2:15.32 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
573 |
31.53 |
1:05.67 |
1:41.31 |
|
2:15.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
556 |
31.67 |
1:06.39 |
1:41.93 |
|
2:17.32 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
555 |
31.61 |
1:06.36 |
1:42.36 |
|
2:17.44 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
|
551 |
31.23 |
1:06.27 |
1:42.93 |
|
2:17.74 |
|
|
DeltaSwim |
2:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Martha Bjerg |
2004 |
|
517 |
33.22 |
1:08.60 |
1:44.63 |
|
2:20.72 |
|
|
Aarhus Swim |
2:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Stecher |
2003 |
|
508 |
32.09 |
1:07.77 |
1:45.15 |
|
2:21.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Maria Mehlsen |
2003 |
|
503 |
32.81 |
1:09.40 |
1:46.52 |
|
2:22.05 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
500 |
32.24 |
1:08.74 |
1:45.86 |
|
2:22.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
496 |
33.23 |
1:09.27 |
1:46.38 |
|
2:22.66 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cathrine Birkebæk |
2004 |
|
475 |
33.21 |
1:09.65 |
1:47.31 |
|
2:24.73 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
462 |
33.09 |
1:10.24 |
1:48.74 |
|
2:26.08 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anne Lundorff Larsen |
2004 |
|
444 |
35.27 |
1:12.73 |
1:50.51 |
|
2:28.03 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pernille Nedergaard |
2004 |
|
428 |
35.16 |
1:14.98 |
1:54.16 |
|
2:29.86 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Selma Lindberg |
2003 |
|
400 |
35.03 |
1:13.84 |
1:53.76 |
|
2:33.29 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mathilde Tilsted Hansen |
2003 |
|
398 |
33.51 |
1:12.48 |
1:53.76 |
|
2:33.58 |
|
|
Aarhus Swim |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Catherina Juul Jensen |
2003 |
|
380 |
34.90 |
1:14.83 |
1:55.34 |
|
2:35.85 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Freja Kruse |
2004 |
|
362 |
35.32 |
1:14.99 |
1:57.20 |
|
2:38.39 |
|
|
Svømmeklubben Grindsted |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emma Jensen |
2003 |
|
348 |
35.95 |
1:16.15 |
1:58.73 |
|
2:40.60 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mathilde Jensen |
2003 |
|
337 |
37.52 |
1:18.59 |
2:01.81 |
|
2:42.34 |
|
|
DeltaSwim |
3:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emmalina Long |
2004 |
|
311 |
37.87 |
1:20.48 |
2:04.76 |
|
2:46.75 |
|
|
Aarhus Swim |
2:38.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Ditte Hansen |
2003 |
|
295 |
36.88 |
1:19.57 |
2:06.03 |
|
2:49.57 |
|
|
DeltaSwim |
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Orchide Kiyani |
2003 |
|
273 |
36.20 |
1:19.93 |
2:06.99 |
|
2:54.08 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mathilde N. Drud |
2004 |
|
205 |
42.35 |
1:31.44 |
2:22.55 |
|
3:11.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lisa Gildsig |
2004 |
|
164 |
43.20 |
1:36.36 |
2:31.41 |
|
3:26.15 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
3:38.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Annika Svarre Griffel |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Line Lyskjær |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malou Sejr |
2005 |
|
488 |
32.71 |
1:08.20 |
1:45.88 |
|
2:23.46 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
461 |
33.31 |
1:10.34 |
1:48.65 |
|
2:26.23 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
|
458 |
33.81 |
1:11.56 |
1:49.78 |
|
2:26.57 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura S. Olesen |
2005 |
|
425 |
34.53 |
1:12.74 |
1:52.10 |
|
2:30.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Maja Friis |
2005 |
|
419 |
34.89 |
1:13.77 |
1:53.54 |
|
2:30.97 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ester Lauritsen |
2005 |
|
397 |
35.47 |
1:15.17 |
1:55.42 |
|
2:33.68 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sarah Froberg Pedersen |
2006 |
|
390 |
36.20 |
1:15.15 |
1:55.12 |
|
2:34.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Baumgartner |
2005 |
|
382 |
35.02 |
1:15.58 |
1:57.61 |
|
2:35.61 |
|
|
Aarhus Swim |
2:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
366 |
35.81 |
1:16.25 |
1:57.57 |
|
2:37.87 |
|
|
Odder Svømmeklub |
2:31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
|
354 |
35.03 |
1:15.62 |
1:57.98 |
|
2:39.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
|
341 |
34.58 |
1:14.06 |
1:57.43 |
|
2:41.56 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Bjørn |
2005 |
|
337 |
36.46 |
1:18.45 |
2:01.38 |
|
2:42.23 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liv Juhl Jensen |
2005 |
|
333 |
36.24 |
1:16.63 |
1:59.35 |
|
2:42.89 |
|
|
Aarhus Swim |
2:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elea Amalie Poulsen |
2006 |
|
330 |
37.19 |
1:20.07 |
2:02.96 |
|
2:43.45 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:48.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
|
322 |
38.50 |
1:20.80 |
2:03.07 |
|
2:44.68 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Hansfort |
2006 |
|
299 |
38.59 |
1:21.61 |
2:05.87 |
|
2:48.91 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anne Katrine Dige |
2006 |
|
292 |
37.78 |
1:21.00 |
2:05.66 |
|
2:50.20 |
|
|
Aarhus Swim |
3:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lea Wallén |
2005 |
|
289 |
39.38 |
1:23.73 |
2:09.04 |
|
2:50.80 |
|
|
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
3:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sigrid Poza-Frøkjær |
2006 |
|
288 |
37.24 |
1:20.49 |
2:06.38 |
|
2:50.92 |
|
|
Aarhus Swim |
2:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Nikoline Sejr |
2006 |
|
251 |
40.14 |
1:24.48 |
2:12.48 |
|
2:59.05 |
|
|
Aarhus Swim |
3:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Therese T. Kallestrup |
2006 |
|
247 |
40.09 |
1:26.31 |
2:14.54 |
|
2:59.92 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Cathrine Friis Rossa |
2006 |
|
239 |
1:25.85 |
3:01.81 |
|
|
3:01.81 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Caroline G. Jørgensen |
2005 |
|
211 |
41.83 |
1:31.82 |
2:23.79 |
|
3:09.61 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Dagmar Keller |
2006 |
|
197 |
42.75 |
1:35.04 |
2:25.99 |
|
3:13.95 |
|
|
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Smilla Brovst Steffensen |
2005 |
|
193 |
41.16 |
2:22.99 |
3:15.28 |
|
3:15.28 |
|
|
IHF Svømning |
2:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Siri-Maj Juel Holt |
2006 |
|
163 |
44.30 |
1:36.38 |
2:32.63 |
|
3:26.50 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Frida Dalsgaard Hansen |
2006 |
|
155 |
45.07 |
1:39.17 |
2:36.08 |
|
3:29.91 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: DE FYRRETYVE RØVERE |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabella Nørgaard |
2007 |
|
254 |
39.48 |
1:24.93 |
2:10.83 |
|
2:58.36 |
|
|
Solbjerg IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie Ravn Holst |
2007 |
|
214 |
43.91 |
1:33.49 |
2:24.00 |
|
3:08.61 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
|
212 |
43.76 |
1:34.16 |
2:21.97 |
|
3:09.27 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
2:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
09:36 |
|