Resultater for Nordea Midsommercup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 24.76 | 50.95 | |||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 26.26 | 53.54 | |||||
3 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 25.74 | 53.77 | |||||
4 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.88 | 55.16 | |||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 27.22 | 56.06 | |||||
6 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 27.34 | 56.34 | |||||
7 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 27.55 | 56.54 | |||||
8 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.28 | 56.79 | |||||
9 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 27.59 | 57.38 | |||||
10 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.85 | 59.27 | |||||
11 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.31 | 59.83 | |||||
12 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 29.43 | 1:00.59 | |||||
13 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 29.28 | 1:01.43 | |||||
14 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.18 | 1:01.67 | |||||
15 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.51 | 1:01.74 | |||||
16 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.82 | 1:01.90 | |||||
17 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.20 | 1:01.94 | |||||
18 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.40 | 1:01.97 | |||||
19 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 29.99 | 1:03.02 | |||||
20 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 30.58 | 1:03.20 | |||||
21 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.47 | 1:03.39 | |||||
22 | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 30.63 | 1:04.13 | |||||
23 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 32.95 | 1:07.93 | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 25.24 | 52.97 | |||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 27.12 | 55.89 | |||||
3 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.45 | 56.81 | |||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.07 | 57.25 | |||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 28.44 | 57.61 | |||||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 27.74 | 57.66 | |||||
7 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 28.13 | 59.29 | |||||
8 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.70 | 59.85 | |||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.42 | 1:00.83 | |||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.30 | 1:01.19 | |||||
11 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.09 | 1:01.44 | |||||
12 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 30.20 | 1:01.56 | |||||
13 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 29.58 | 1:02.05 | |||||
14 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.38 | 1:02.40 | |||||
15 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.96 | 1:03.08 | |||||
16 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.77 | 1:03.31 | |||||
17 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 30.94 | 1:04.40 | |||||
18 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.44 | 1:04.49 | |||||
19 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 30.64 | 1:04.64 | |||||
20 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.00 | 1:04.71 | |||||
21 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 30.47 | 1:04.80 | |||||
22 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.29 | 1:04.87 | |||||
23 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.15 | 1:05.94 | |||||
24 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 32.49 | 1:07.32 | |||||
25 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 31.29 | 1:07.65 | |||||
26 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.75 | 1:07.75 | |||||
27 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.42 | 1:08.26 | |||||
28 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 33.35 | 1:09.08 | |||||
29 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 34.08 | 1:10.84 | |||||
30 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 35.24 | 1:13.95 | |||||
31 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.45 | 1:14.02 | |||||
32 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.05 | 1:15.21 | |||||
33 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | H.G.F. Svømning | 36.44 | 1:17.06 | |||||
34 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.46 | 1:21.16 | |||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 27.94 | 57.30 | |||||
2 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 28.40 | 58.57 | |||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.17 | 1:00.23 | |||||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 30.51 | 1:02.47 | |||||
5 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.43 | 1:03.70 | |||||
6 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 31.55 | 1:04.50 | |||||
7 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.19 | 1:04.53 | |||||
8 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 32.23 | 1:05.54 | |||||
9 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 31.38 | 1:05.66 | |||||
10 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.75 | 1:05.75 | |||||
11 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 31.29 | 1:05.88 | |||||
12 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.59 | 1:06.01 | |||||
13 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 31.77 | 1:06.13 | |||||
14 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.32 | 1:07.29 | |||||
15 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 33.72 | 1:09.42 | |||||
16 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.07 | 1:09.54 | |||||
17 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 33.76 | 1:09.93 | |||||
18 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | 1:11.24 | |||||
19 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 34.38 | 1:11.58 | |||||
20 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 34.67 | 1:13.76 | |||||
21 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.07 | 1:14.12 | |||||
22 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 36.41 | 1:16.50 | |||||
23 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.00 | 1:16.88 | |||||
24 | Markus Wennerberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.98 | 1:17.00 | |||||
25 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.01 | 1:17.27 | |||||
26 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.87 | 1:18.50 | |||||
27 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 37.77 | 1:19.69 | |||||
28 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.37 | 1:20.54 | |||||
29 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.13 | 1:22.93 | |||||
30 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 40.25 | 1:24.52 | |||||
31 | Mads Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 39.46 | 1:26.53 | |||||
32 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.56 | 1:26.59 | |||||
33 | Nordin Max Præstegaard | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.74 | 1:29.12 | |||||
34 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 42.41 | 1:30.54 | |||||
35 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.52 | 1:31.74 | |||||
36 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 44.24 | 1:31.99 | |||||
37 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 41.80 | 1:32.84 | |||||
- | Daniel Peick | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Noah Schou | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.24 | 1:08.06 | |||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.79 | 1:10.28 | |||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.34 | 1:10.37 | |||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.36 | 1:10.69 | |||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 34.58 | 1:11.60 | |||||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.47 | 1:12.86 | |||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.74 | 1:16.17 | |||||
8 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.84 | 1:17.20 | |||||
9 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 37.41 | 1:19.82 | |||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.31 | 1:20.39 | |||||
11 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 1:21.22 | ||||||
12 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.25 | 1:21.51 | |||||
13 | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.20 | 1:21.73 | |||||
14 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.93 | 1:22.53 | |||||
15 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.67 | 1:23.26 | |||||
16 | Sebastian Stormes | 2007 | H.G.F. Svømning | 40.67 | 1:23.54 | |||||
17 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.22 | 1:24.89 | |||||
18 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 40.52 | 1:25.43 | |||||
19 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.58 | 1:25.80 | |||||
20 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.31 | 1:26.37 | |||||
21 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.79 | 1:29.28 | |||||
22 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 44.95 | 1:35.82 | |||||
23 | Theis Lindhardt | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 43.62 | 1:36.36 | |||||
24 | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 1:39.15 | ||||||
25 | Johannes Toft | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.72 | 1:41.88 | |||||
- | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.53 | 1:19.59 | |||||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 41.75 | 1:28.90 | |||||
3 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 43.13 | 1:33.44 | |||||
4 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 46.20 | 1:38.17 | |||||
5 | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.91 | 1:39.93 | |||||
6 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 48.00 | 1:41.99 | |||||
7 | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.73 | 1:42.52 | |||||
8 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 47.19 | 1:44.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:37 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 30.07 | 1:02.34 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.20 | 1:02.38 | |||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 31.35 | 1:05.00 | |||||
4 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 31.46 | 1:06.07 | |||||
5 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.32 | 1:07.39 | |||||
6 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 32.66 | 1:07.77 | |||||
7 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 33.65 | 1:10.59 | |||||
8 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.54 | 1:12.78 | |||||
9 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 35.18 | 1:13.65 | |||||
10 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 39.28 | 1:20.70 | |||||
11 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.43 | 1:26.64 | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.52 | 1:01.08 | |||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.46 | 1:01.26 | |||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 29.29 | 1:01.35 | |||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 29.45 | 1:01.72 | |||||
5 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.63 | 1:03.09 | |||||
6 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.57 | 1:03.73 | |||||
7 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 31.47 | 1:05.31 | |||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.91 | 1:06.13 | |||||
9 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.14 | 1:06.20 | |||||
10 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.35 | 1:06.45 | |||||
11 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 32.78 | 1:07.26 | |||||
12 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.45 | 1:07.39 | |||||
12 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.50 | 1:07.39 | |||||
14 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.53 | 1:07.58 | |||||
15 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.80 | 1:07.60 | |||||
16 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.15 | 1:07.61 | |||||
17 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.09 | 1:07.93 | |||||
18 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 33.41 | 1:09.81 | |||||
19 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.24 | 1:10.13 | |||||
20 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 33.61 | 1:10.28 | |||||
21 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 32.87 | 1:10.65 | |||||
22 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.68 | 1:10.77 | |||||
23 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.85 | 1:10.79 | |||||
24 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 1:11.73 | ||||||
25 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.46 | 1:11.79 | |||||
26 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 34.73 | 1:12.52 | |||||
27 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.84 | 1:13.27 | |||||
28 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.60 | 1:13.58 | |||||
29 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.65 | 1:14.04 | |||||
30 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.75 | 1:14.21 | |||||
31 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.08 | 1:14.25 | |||||
32 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 1:14.41 | ||||||
33 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.90 | 1:15.12 | |||||
34 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 1:15.42 | ||||||
35 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 37.49 | 1:17.27 | |||||
36 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 37.83 | 1:17.82 | |||||
37 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.85 | 1:18.40 | |||||
38 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.96 | 1:19.53 | |||||
39 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.81 | 1:21.15 | |||||
40 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.76 | 1:21.61 | |||||
41 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 50.10 | 1:41.80 | |||||
- | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 30.05 | 1:02.17 | |||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.92 | 1:02.94 | |||||
3 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.02 | 1:03.74 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.00 | 1:04.05 | |||||
5 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.25 | 1:04.29 | |||||
6 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 31.59 | 1:04.37 | |||||
7 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 31.76 | 1:05.04 | |||||
8 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 31.56 | 1:06.11 | |||||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 31.83 | 1:06.19 | |||||
10 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.63 | 1:06.24 | |||||
11 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.05 | 1:07.18 | |||||
12 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.11 | 1:07.26 | |||||
13 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 32.92 | 1:07.62 | |||||
14 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 31.90 | 1:07.83 | |||||
15 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.87 | 1:07.97 | |||||
16 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.76 | 1:08.25 | |||||
17 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 32.82 | 1:08.61 | |||||
18 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.77 | 1:08.66 | |||||
19 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.38 | 1:09.01 | |||||
20 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.60 | 1:09.11 | |||||
21 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:09.41 | ||||||
22 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 33.58 | 1:10.76 | |||||
23 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.29 | 1:11.02 | |||||
24 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 34.26 | 1:11.64 | |||||
25 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.60 | 1:11.92 | |||||
26 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 34.26 | 1:11.97 | |||||
27 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:12.37 | ||||||
27 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 34.40 | 1:12.37 | |||||
29 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.72 | 1:12.68 | |||||
30 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 35.22 | 1:12.90 | |||||
31 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 35.23 | 1:13.25 | |||||
32 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.00 | 1:13.61 | |||||
33 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 35.79 | 1:14.32 | |||||
34 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:14.58 | ||||||
35 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:14.94 | ||||||
36 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.76 | 1:14.96 | |||||
37 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 36.70 | 1:15.70 | |||||
38 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 1:16.28 | ||||||
39 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 35.91 | 1:16.40 | |||||
40 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.79 | 1:16.51 | |||||
41 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 36.16 | 1:17.09 | |||||
42 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.01 | 1:17.24 | |||||
43 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.75 | 1:17.95 | |||||
44 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.29 | 1:17.97 | |||||
45 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.06 | 1:18.27 | |||||
46 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.67 | 1:18.34 | |||||
47 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 37.42 | 1:18.66 | |||||
47 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.55 | 1:18.66 | |||||
49 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.70 | 1:19.01 | |||||
50 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.82 | 1:19.39 | |||||
51 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 37.47 | 1:19.45 | |||||
52 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 38.61 | 1:19.46 | |||||
53 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.85 | 1:20.42 | |||||
54 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 38.54 | 1:20.87 | |||||
55 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.69 | 1:21.18 | |||||
56 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.05 | 1:22.54 | |||||
57 | Maria Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 39.58 | 1:23.72 | |||||
58 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.27 | 1:23.98 | |||||
59 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 40.19 | 1:24.10 | |||||
60 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 39.95 | 1:24.63 | |||||
61 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 40.22 | 1:24.96 | |||||
62 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.79 | 1:27.36 | |||||
63 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.51 | 1:27.55 | |||||
64 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 42.93 | 1:27.97 | |||||
65 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 41.34 | 1:28.35 | |||||
66 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.85 | 1:29.44 | |||||
67 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.67 | 1:29.81 | |||||
68 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 41.98 | 1:31.10 | |||||
69 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.58 | 1:31.53 | |||||
70 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 43.35 | 1:31.80 | |||||
71 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.02 | 1:31.84 | |||||
72 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.15 | 1:32.32 | |||||
73 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.20 | 1:33.27 | |||||
74 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.73 | 1:35.34 | |||||
75 | Cecilie Kaarde | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 45.66 | 1:36.33 | |||||
76 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 45.41 | 1:36.45 | |||||
77 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.05 | 1:38.87 | |||||
78 | Joy Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 42.47 | 1:39.72 | |||||
79 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 46.81 | 1:41.30 | |||||
80 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.04 | 1:55.34 | |||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.35 | 1:07.11 | |||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.77 | 1:07.61 | |||||
3 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.26 | 1:10.59 | |||||
4 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.56 | 1:10.88 | |||||
5 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.28 | 1:13.20 | |||||
6 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.11 | 1:13.29 | |||||
7 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.76 | 1:14.24 | |||||
8 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.76 | 1:15.58 | |||||
9 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.97 | 1:16.75 | |||||
10 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.63 | 1:17.24 | |||||
11 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 38.34 | 1:18.95 | |||||
12 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 39.25 | 1:20.87 | |||||
13 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.13 | 1:21.39 | |||||
14 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.06 | 1:21.49 | |||||
15 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.40 | 1:22.18 | |||||
16 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 39.01 | 1:23.71 | |||||
17 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 39.64 | 1:23.80 | |||||
18 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 40.84 | 1:24.64 | |||||
19 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.34 | 1:24.84 | |||||
20 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:25.46 | ||||||
21 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 41.42 | 1:25.65 | |||||
22 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 39.07 | 1:26.13 | |||||
23 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.98 | 1:26.72 | |||||
24 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 1:28.61 | ||||||
25 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.93 | 1:29.49 | |||||
26 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.84 | 1:29.75 | |||||
27 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.68 | 1:31.48 | |||||
28 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 43.08 | 1:32.69 | |||||
29 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 42.41 | 1:34.37 | |||||
30 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.44 | 1:34.55 | |||||
31 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.77 | 1:35.31 | |||||
32 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 44.30 | 1:35.40 | |||||
33 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 43.27 | 1:36.10 | |||||
34 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.34 | 1:36.20 | |||||
35 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 45.05 | 1:39.05 | |||||
36 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.94 | 1:39.25 | |||||
37 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.45 | 1:40.21 | |||||
38 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 45.88 | 1:40.51 | |||||
39 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 47.35 | 1:41.14 | |||||
40 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.45 | 1:43.30 | |||||
41 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.83 | 1:44.44 | |||||
42 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 47.40 | 1:45.63 | |||||
43 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 48.52 | 1:47.45 | |||||
44 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.02 | 1:49.20 | |||||
45 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.99 | 1:53.10 | |||||
46 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 59.12 | 2:13.74 | |||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rebecca Skov Daugaard | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.88 | 1:20.08 | |||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.82 | 1:36.24 | |||||
3 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 46.06 | 1:38.28 | |||||
4 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 45.45 | 1:39.15 | |||||
5 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.69 | 1:43.38 | |||||
6 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 51.92 | 1:49.54 | |||||
7 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 57.73 | 2:10.85 | |||||
- | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej berør v. 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:44 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.64 | 1:04.83 | 1:41.28 | 2:11.85 | |||
2 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.95 | 1:06.01 | 1:42.91 | 2:14.99 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.67 | 1:08.99 | 1:51.14 | 2:23.38 | |||
- | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | DSQ | Bryst arm 50 m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.00 | 1:08.54 | 1:51.88 | 2:23.96 | |||
2 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.29 | 1:10.32 | 1:53.75 | 2:26.98 | |||
3 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.81 | 1:12.65 | 1:53.88 | 2:28.69 | |||
4 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.90 | 1:10.34 | 1:56.87 | 2:31.95 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.89 | 1:09.32 | 1:58.00 | 2:32.43 | |||
6 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.30 | 1:14.87 | 1:59.23 | 2:36.09 | |||
7 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.92 | 1:15.91 | 2:03.12 | 2:37.96 | |||
8 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.12 | 1:17.10 | 2:11.10 | 2:49.06 | |||
9 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 39.04 | 1:23.76 | 2:15.10 | 2:55.33 | |||
10 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 42.84 | 1:32.34 | 2:31.05 | 3:14.49 | |||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.55 | 1:11.19 | 1:52.83 | 2:26.17 | |||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 33.47 | 1:14.08 | 2:01.26 | 2:36.73 | |||
3 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.45 | 1:21.60 | 2:09.44 | 2:45.82 | |||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.90 | 1:19.95 | 2:11.06 | 2:46.14 | |||
5 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.19 | 1:18.31 | 2:09.51 | 2:46.62 | |||
6 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 37.11 | 1:26.03 | 2:24.83 | 3:05.21 | |||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | DNS | ||||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 44.68 | 1:31.07 | 2:23.60 | 3:04.98 | |||
2 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.22 | 1:37.58 | 2:34.70 | 3:15.49 | |||
3 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 42.30 | 1:36.27 | 2:35.68 | 3:23.49 | |||
4 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.19 | 1:38.66 | 2:41.39 | 3:29.18 | |||
5 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 54.32 | 1:45.34 | 2:54.11 | 3:39.68 | |||
6 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 55.80 | 1:49.59 | 3:00.80 | 3:47.87 | |||
- | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB 75 m | |||||
Løb 3, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.97 | 1:29.20 | 2:28.58 | 3:12.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.07 | 1:03.76 | 1:44.75 | 2:16.44 | |||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.15 | 1:05.28 | 1:50.14 | 2:24.22 | |||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.96 | 1:11.67 | 1:56.85 | 2:34.78 | |||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.86 | 1:09.44 | 1:53.88 | 2:29.58 | |||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.06 | 1:13.92 | 2:00.40 | 2:35.39 | |||
3 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.76 | 1:15.97 | 2:02.99 | 2:40.24 | |||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 36.44 | 1:13.90 | 2:05.50 | 2:42.96 | |||
5 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.95 | 1:17.91 | 2:08.15 | 2:46.70 | |||
6 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.23 | 1:19.95 | 2:09.26 | 2:50.01 | |||
7 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 41.95 | 1:27.34 | 2:20.55 | 3:02.42 | |||
8 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 42.59 | 1:28.96 | 2:23.94 | 3:05.79 | |||
9 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.25 | 1:30.34 | 2:27.74 | 3:08.85 | |||
10 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 46.44 | 1:38.76 | 2:53.98 | 3:44.08 | |||
11 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.24 | 1:48.46 | 2:57.72 | 3:48.30 | |||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.07 | 1:14.19 | 1:59.35 | 2:35.13 | |||
2 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 35.69 | 1:19.30 | 2:05.08 | 2:40.88 | |||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.29 | 1:23.69 | 2:13.15 | 2:55.38 | |||
4 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 35.07 | 1:18.46 | 2:12.49 | 2:55.47 | |||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.86 | 1:22.94 | 2:15.04 | 2:56.09 | |||
6 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 41.44 | 1:28.72 | 2:22.77 | 3:04.19 | |||
7 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.90 | 1:28.84 | 2:21.27 | 3:05.69 | |||
8 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.58 | 1:29.64 | 2:22.91 | 3:06.58 | |||
9 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 46.40 | 1:35.48 | 2:30.56 | 3:10.86 | |||
10 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.04 | 1:34.59 | 2:34.22 | 3:14.36 | |||
11 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 46.54 | 1:32.66 | 2:31.06 | 3:14.54 | |||
12 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.67 | 1:43.48 | 2:42.72 | 3:32.64 | |||
13 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.42 | 1:39.37 | 2:40.94 | 3:32.92 | |||
- | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør 125m | |||||
Løb 4, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 40.54 | 1:22.81 | 2:20.11 | 2:59.46 | |||
2 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.70 | 1:28.30 | 2:21.33 | 3:01.30 | |||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.22 | 1:30.78 | 2:27.43 | 3:09.14 | |||
4 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 45.95 | 1:37.72 | 2:32.19 | 3:17.09 | |||
5 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 55.34 | 1:48.39 | 2:49.93 | 3:29.49 | |||
6 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 45.36 | 1:39.38 | 2:42.59 | 3:31.51 | |||
7 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 51.44 | 1:44.58 | 2:46.24 | 3:34.51 | |||
8 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.45 | 1:47.07 | 2:55.55 | 3:46.13 | |||
- | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | start crawl | |||||
- | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | asyn ben i bryst | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:17 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.81 | ||||||
2 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.52 | ||||||
3 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 33.36 | ||||||
4 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.51 | ||||||
5 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 33.53 | ||||||
6 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 34.54 | ||||||
7 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.92 | ||||||
8 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 38.11 | ||||||
9 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 40.55 | ||||||
10 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 46.63 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.45 | ||||||
2 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.66 | ||||||
3 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.89 | ||||||
4 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.23 | ||||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.63 | ||||||
6 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
7 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.20 | ||||||
8 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.50 | ||||||
9 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.68 | ||||||
10 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 37.69 | ||||||
11 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.03 | ||||||
12 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.82 | ||||||
13 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.95 | ||||||
14 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 40.46 | ||||||
15 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.79 | ||||||
16 | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.80 | ||||||
17 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 43.35 | ||||||
18 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | H.G.F. Svømning | 45.24 | ||||||
19 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 47.00 | ||||||
20 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 47.45 | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.58 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.22 | ||||||
3 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.66 | ||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.47 | ||||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.25 | ||||||
6 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.46 | ||||||
7 | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 41.49 | ||||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.08 | ||||||
9 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 44.12 | ||||||
10 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 44.68 | ||||||
11 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 44.73 | ||||||
12 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 44.75 | ||||||
13 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 45.38 | ||||||
14 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.54 | ||||||
15 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.56 | ||||||
16 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 49.52 | ||||||
17 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 51.02 | ||||||
- | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marius Danielsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v 25 m | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.33 | ||||||
2 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 43.23 | ||||||
3 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.79 | ||||||
4 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 46.51 | ||||||
5 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 46.59 | ||||||
6 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 46.84 | ||||||
7 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.82 | ||||||
8 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 51.97 | ||||||
9 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.92 | ||||||
10 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 53.20 | ||||||
11 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 54.12 | ||||||
12 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 56.37 | ||||||
13 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.93 | ||||||
14 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 1:05.09 | ||||||
- | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | 1 hånd v 25 m | |||||
- | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | hænder forbi hofte | |||||
- | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej syn ben v 25 m | |||||
- | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | asyn ben v 35 m | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 59.24 | ||||||
2 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 1:14.88 | ||||||
- | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | ej syn arm v 10 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 34.88 | ||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.22 | ||||||
3 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.36 | ||||||
4 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.57 | ||||||
5 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 40.04 | ||||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.11 | ||||||
7 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.24 | ||||||
8 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.35 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.07 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.37 | ||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.85 | ||||||
4 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 35.99 | ||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.48 | ||||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.04 | ||||||
7 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.90 | ||||||
8 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.20 | ||||||
9 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 40.36 | ||||||
10 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.37 | ||||||
11 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.38 | ||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 40.77 | ||||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.29 | ||||||
14 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.10 | ||||||
15 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.14 | ||||||
16 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 46.84 | ||||||
17 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.98 | ||||||
18 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.09 | ||||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 48.79 | ||||||
20 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 49.02 | ||||||
21 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.57 | ||||||
22 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 51.47 | ||||||
23 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:00.48 | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.27 | ||||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 36.22 | ||||||
3 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.25 | ||||||
4 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.19 | ||||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 39.20 | ||||||
6 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.21 | ||||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.44 | ||||||
8 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.20 | ||||||
9 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.49 | ||||||
10 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.80 | ||||||
11 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.94 | ||||||
12 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.07 | ||||||
13 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 41.10 | ||||||
14 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.23 | ||||||
15 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 41.55 | ||||||
16 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.67 | ||||||
17 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.91 | ||||||
18 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 42.11 | ||||||
19 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 42.33 | ||||||
20 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.47 | ||||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.80 | ||||||
22 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 42.84 | ||||||
23 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.90 | ||||||
24 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 42.92 | ||||||
25 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 42.97 | ||||||
26 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.67 | ||||||
27 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 44.92 | ||||||
28 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.40 | ||||||
29 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.56 | ||||||
30 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 46.07 | ||||||
31 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.13 | ||||||
32 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.47 | ||||||
33 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.64 | ||||||
34 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.70 | ||||||
35 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 46.88 | ||||||
36 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 47.15 | ||||||
37 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 47.72 | ||||||
38 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 48.62 | ||||||
39 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 48.77 | ||||||
40 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.38 | ||||||
41 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.68 | ||||||
42 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.29 | ||||||
43 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.31 | ||||||
44 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 50.35 | ||||||
45 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.53 | ||||||
46 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.84 | ||||||
47 | Silje Pedersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 51.92 | ||||||
48 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 52.29 | ||||||
49 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 52.53 | ||||||
50 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 52.65 | ||||||
51 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 54.07 | ||||||
52 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 54.37 | ||||||
53 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.38 | ||||||
54 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 56.50 | ||||||
55 | Mathilde Vammen | 2004 | Swim Team Neptun | 58.27 | ||||||
56 | Joy Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 59.65 | ||||||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.99 | ||||||
2 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.39 | ||||||
3 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.23 | ||||||
4 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 44.07 | ||||||
5 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.86 | ||||||
6 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.49 | ||||||
7 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 46.93 | ||||||
8 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 47.21 | ||||||
9 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.36 | ||||||
10 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.41 | ||||||
11 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.87 | ||||||
12 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.64 | ||||||
13 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 51.39 | ||||||
14 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 52.40 | ||||||
15 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.91 | ||||||
16 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 54.02 | ||||||
17 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.04 | ||||||
18 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 54.53 | ||||||
19 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.80 | ||||||
20 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.97 | ||||||
21 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 55.75 | ||||||
22 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 55.85 | ||||||
23 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 56.19 | ||||||
24 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 56.90 | ||||||
25 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.32 | ||||||
26 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.73 | ||||||
27 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 58.33 | ||||||
28 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 58.45 | ||||||
29 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 59.16 | ||||||
30 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:00.27 | ||||||
31 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:04.08 | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Ida Mørup | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Egeberg Borch | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ejsyn ben v 27 m | |||||
- | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | hoved bryd ef 2 armt | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 53.25 | ||||||
2 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 56.63 | ||||||
3 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 58.58 | ||||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 59.62 | ||||||
5 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:02.90 | ||||||
6 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:11.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.62 | 58.21 | |||||
2 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.85 | 1:02.84 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 30.68 | 1:03.26 | |||||
4 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.56 | 1:04.20 | |||||
5 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 35.15 | 1:12.98 | |||||
6 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 35.97 | 1:14.19 | |||||
7 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 36.00 | 1:14.40 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 29.09 | 1:00.58 | |||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 31.15 | 1:04.19 | |||||
3 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.83 | 1:06.63 | |||||
4 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 33.13 | 1:07.89 | |||||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.15 | 1:08.29 | |||||
6 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.97 | 1:09.17 | |||||
7 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.36 | 1:13.86 | |||||
8 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.36 | 1:14.59 | |||||
9 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.07 | 1:15.34 | |||||
10 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.91 | 1:17.64 | |||||
11 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 39.68 | 1:21.13 | |||||
12 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 43.20 | 1:28.11 | |||||
13 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 45.52 | 1:34.43 | |||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.94 | 1:06.63 | |||||
2 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.48 | 1:14.89 | |||||
3 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 36.88 | 1:15.71 | |||||
4 | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 38.61 | 1:19.81 | |||||
5 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.20 | 1:20.18 | |||||
6 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 39.93 | 1:21.87 | |||||
7 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 40.21 | 1:22.56 | |||||
7 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.43 | 1:22.56 | |||||
9 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.39 | 1:26.21 | |||||
10 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 42.09 | 1:26.95 | |||||
11 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 43.46 | 1:26.99 | |||||
12 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 43.61 | 1:30.57 | |||||
13 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 46.25 | 1:32.03 | |||||
14 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.15 | 1:32.34 | |||||
15 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 47.38 | 1:36.63 | |||||
16 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 50.97 | 1:44.90 | |||||
17 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 55.13 | 1:49.25 | |||||
- | Noah Schou | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | DSQ | ej forts. bev 25 m | |||||
- | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej fort bev 75 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.99 | 1:17.03 | |||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 38.67 | 1:20.31 | |||||
3 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.32 | 1:25.32 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.31 | 1:27.42 | |||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.89 | 1:29.09 | |||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 44.99 | 1:31.54 | |||||
7 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.69 | 1:33.05 | |||||
8 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 48.76 | 1:36.20 | |||||
9 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 49.13 | 1:37.36 | |||||
10 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 50.38 | 1:41.39 | |||||
11 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 51.51 | 1:42.12 | |||||
12 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 51.01 | 1:42.84 | |||||
13 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:01.62 | 2:03.70 | |||||
- | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.07 | 1:24.51 | |||||
2 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 56.28 | 1:56.70 | |||||
- | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | flere armt. mav. v25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.96 | 1:05.62 | |||||
2 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 33.44 | 1:08.29 | |||||
3 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 33.97 | 1:08.56 | |||||
4 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.66 | 1:08.61 | |||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.21 | 1:09.02 | |||||
6 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 38.96 | 1:19.28 | |||||
7 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:21.64 | ||||||
8 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 39.70 | 1:22.16 | |||||
9 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 39.79 | 1:22.25 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.26 | 1:07.39 | |||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 33.24 | 1:07.58 | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.46 | 1:07.95 | |||||
4 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.03 | 1:09.70 | |||||
5 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.03 | 1:12.07 | |||||
6 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.54 | 1:13.13 | |||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.94 | 1:13.63 | |||||
8 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.10 | 1:15.33 | |||||
9 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 37.37 | 1:15.46 | |||||
10 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.54 | 1:18.47 | |||||
11 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.70 | 1:19.06 | |||||
12 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 38.18 | 1:19.09 | |||||
13 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 39.46 | 1:20.26 | |||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.32 | 1:20.83 | |||||
15 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 39.85 | 1:20.99 | |||||
16 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.18 | 1:21.50 | |||||
17 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.93 | 1:21.51 | |||||
18 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 39.51 | 1:21.67 | |||||
19 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.63 | 1:25.87 | |||||
20 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 42.39 | 1:27.10 | |||||
21 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 42.65 | 1:27.67 | |||||
22 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.27 | 1:27.90 | |||||
23 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.97 | 1:28.11 | |||||
24 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 44.19 | 1:30.07 | |||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.27 | 1:12.17 | |||||
2 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 36.78 | 1:14.73 | |||||
3 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.15 | 1:15.13 | |||||
4 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 36.87 | 1:15.43 | |||||
5 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.34 | 1:16.31 | |||||
6 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.74 | 1:16.59 | |||||
7 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.99 | 1:17.37 | |||||
8 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.39 | 1:18.65 | |||||
9 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 38.71 | 1:19.37 | |||||
10 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.31 | 1:20.35 | |||||
11 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.27 | 1:22.38 | |||||
12 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 40.45 | 1:22.92 | |||||
13 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.24 | 1:23.74 | |||||
14 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 40.90 | 1:24.16 | |||||
15 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.78 | 1:24.25 | |||||
16 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.12 | 1:25.90 | |||||
17 | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | 43.08 | 1:26.75 | |||||
18 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.55 | 1:26.89 | |||||
19 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 43.79 | 1:28.29 | |||||
20 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.13 | 1:28.30 | |||||
21 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.71 | 1:29.89 | |||||
22 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 43.74 | 1:30.16 | |||||
23 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:35.91 | ||||||
24 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.46 | 1:35.92 | |||||
25 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.68 | 1:35.98 | |||||
26 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.38 | 1:41.65 | |||||
- | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej forts. bev. v 50 | |||||
- | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej forts. bev v 75m | |||||
- | Mathilde Vammen | 2004 | Swim Team Neptun | DSQ | ej bortsat bev. 25 m | |||||
- | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | ej fortsat bev 75 m | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.58 | 1:17.67 | |||||
2 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.89 | 1:18.62 | |||||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.04 | 1:19.24 | |||||
4 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.23 | 1:20.69 | |||||
5 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.26 | 1:29.97 | |||||
6 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.78 | 1:30.33 | |||||
7 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 44.71 | 1:31.15 | |||||
8 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 45.02 | 1:31.25 | |||||
9 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.67 | 1:31.34 | |||||
10 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.82 | 1:31.46 | |||||
11 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.92 | 1:35.53 | |||||
12 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 47.93 | 1:37.96 | |||||
13 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.09 | 1:38.63 | |||||
14 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 50.79 | 1:43.43 | |||||
15 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 52.44 | 1:48.48 | |||||
16 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 57.36 | 1:57.59 | |||||
- | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v 25 m | |||||
- | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej fortts. bev v 50 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.57 | 1:34.48 | |||||
2 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 51.20 | 1:45.61 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.79 | 1:12.01 | 1:50.53 | 2:27.87 | |||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 38.10 | 1:21.55 | 2:05.93 | 2:49.10 | |||
3 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 42.64 | 1:29.31 | 2:16.81 | 3:04.71 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.46 | 1:12.45 | 1:51.03 | 2:29.63 | |||
2 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.82 | 1:17.67 | 1:59.38 | 2:40.23 | |||
3 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 37.10 | 1:19.55 | 2:00.32 | 2:41.28 | |||
4 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.71 | 1:20.47 | 2:05.18 | 2:48.94 | |||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.48 | 1:26.88 | 2:13.64 | 2:57.89 | |||
6 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 40.81 | 1:25.91 | 2:14.16 | 3:02.92 | |||
7 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 44.47 | 1:35.23 | 2:27.34 | 3:17.25 | |||
8 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 48.35 | 1:44.52 | 2:41.26 | 3:37.02 | |||
9 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | H.G.F. Svømning | 50.60 | 1:50.50 | 2:49.77 | 3:46.48 | |||
- | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Assynk benspark | |||||
- | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | DSQ | Ej sam.berør. v.150m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.70 | 1:18.68 | 2:00.87 | 2:43.35 | |||
2 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.42 | 1:28.00 | 2:14.37 | 3:01.72 | |||
3 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.47 | 1:29.77 | 2:16.83 | 3:02.81 | |||
4 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.71 | 1:30.93 | 2:19.98 | 3:10.00 | |||
5 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 44.29 | 1:33.35 | 2:23.11 | 3:11.48 | |||
6 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.88 | 1:36.84 | 2:29.86 | 3:20.96 | |||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.77 | 1:47.81 | 2:43.86 | 3:35.28 | |||
8 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 47.88 | 1:45.18 | 2:42.85 | 3:39.59 | |||
9 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 50.20 | 1:47.34 | 2:45.83 | 3:42.63 | |||
10 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 49.89 | 1:48.76 | 2:46.73 | 3:44.32 | |||
11 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.88 | 1:50.84 | 2:51.94 | 3:45.54 | |||
12 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 53.38 | 1:53.56 | 2:53.95 | 3:54.44 | |||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.65 | 1:34.18 | 2:28.33 | 3:16.19 | |||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.68 | 1:55.26 | 2:57.85 | 3:54.27 | |||
3 | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.23 | 1:53.32 | 2:56.46 | 3:57.18 | |||
4 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.18 | 2:05.18 | 3:12.34 | 4:16.54 | |||
- | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Crawl ben ved 100 m | |||||
- | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1hånd i vend 25 m | |||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | 2 armtag u. vand 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.93 | 1:16.28 | 1:56.85 | 2:37.54 | |||
2 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.11 | 1:24.32 | 2:09.35 | 2:53.75 | |||
3 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 47.90 | 1:40.29 | 2:33.54 | 3:24.82 | |||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.89 | 1:17.95 | 1:59.35 | 2:41.90 | |||
2 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.95 | 1:23.49 | 2:08.52 | 2:51.54 | |||
3 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 40.23 | 1:24.25 | 2:09.15 | 2:54.12 | |||
4 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 41.03 | 1:26.64 | 2:12.83 | 2:58.12 | |||
5 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.47 | 1:36.05 | 2:28.62 | 3:18.55 | |||
6 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 47.43 | 1:40.80 | 2:34.88 | 3:27.29 | |||
7 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 48.24 | 1:42.13 | 2:37.43 | 3:31.33 | |||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 38.24 | 1:20.84 | 2:05.67 | 2:50.76 | |||
2 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.10 | 1:23.94 | 2:08.69 | 2:51.25 | |||
3 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 41.07 | 1:27.06 | 2:13.89 | 2:59.92 | |||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.79 | 1:28.84 | 2:16.65 | 3:03.82 | |||
5 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 42.38 | 1:28.90 | 2:17.37 | 3:04.45 | |||
6 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.14 | 1:29.47 | 2:17.73 | 3:04.95 | |||
7 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.92 | 1:30.04 | 2:18.48 | 3:06.95 | |||
8 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.16 | 1:32.31 | 2:21.41 | 3:08.54 | |||
9 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 45.29 | 1:34.75 | 2:23.62 | 3:09.90 | |||
10 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.85 | 1:32.01 | 2:22.16 | 3:10.14 | |||
11 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 44.27 | 1:33.68 | 2:23.48 | 3:11.08 | |||
12 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.64 | 1:34.35 | 2:23.78 | 3:11.91 | |||
13 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 46.46 | 1:37.35 | 2:28.56 | 3:17.08 | |||
14 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 45.60 | 1:36.69 | 2:29.04 | 3:18.20 | |||
15 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.59 | 1:39.53 | 2:33.31 | 3:27.81 | |||
16 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 48.96 | 1:43.44 | 2:39.62 | 3:34.14 | |||
17 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.37 | 1:47.09 | 2:45.59 | 3:41.88 | |||
18 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 51.03 | 1:48.09 | 2:47.09 | 3:43.55 | |||
19 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.49 | 2:00.30 | 3:04.95 | 4:07.49 | |||
20 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.26 | 1:58.66 | 3:04.02 | 4:09.49 | |||
- | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | DSQ | Ulovlig adgang vand | |||||
- | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Assunk arm 150 m | |||||
- | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.88 | 1:33.81 | 2:23.87 | 3:12.30 | |||
2 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 46.65 | 1:37.75 | 2:28.68 | 3:17.81 | |||
3 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 45.05 | 1:36.85 | 2:30.35 | 3:19.81 | |||
4 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 46.27 | 1:38.41 | 2:30.91 | 3:22.24 | |||
5 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 48.58 | 1:42.49 | 2:36.54 | 3:27.84 | |||
6 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 50.15 | 1:46.20 | 2:42.91 | 3:38.44 | |||
7 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 48.39 | 1:44.48 | 2:45.35 | 3:40.05 | |||
8 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.50 | 1:47.82 | 2:46.58 | 3:43.35 | |||
- | Ida Mørup | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:16 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 23.75 | ||||||
2 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 25.69 | ||||||
3 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 25.76 | ||||||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 26.13 | ||||||
5 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 27.07 | ||||||
6 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 27.71 | ||||||
7 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 27.74 | ||||||
8 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 28.08 | ||||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 28.53 | ||||||
10 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 28.80 | ||||||
11 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.02 | ||||||
12 | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 29.20 | ||||||
13 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 30.55 | ||||||
14 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 30.68 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 26.20 | ||||||
2 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 26.45 | ||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 26.77 | ||||||
4 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 26.97 | ||||||
5 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.36 | ||||||
6 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.70 | ||||||
7 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 27.85 | ||||||
8 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 28.04 | ||||||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 28.25 | ||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.26 | ||||||
11 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.32 | ||||||
12 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 28.66 | ||||||
13 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 28.92 | ||||||
14 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.27 | ||||||
15 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 29.48 | ||||||
16 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 29.50 | ||||||
17 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 29.61 | ||||||
18 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.67 | ||||||
19 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 29.70 | ||||||
20 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 29.82 | ||||||
21 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.25 | ||||||
22 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 30.42 | ||||||
23 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.20 | ||||||
24 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.67 | ||||||
25 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 32.06 | ||||||
26 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 32.95 | ||||||
27 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.73 | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 26.71 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 27.05 | ||||||
3 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 27.88 | ||||||
4 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 28.93 | ||||||
5 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.08 | ||||||
6 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.60 | ||||||
7 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 29.75 | ||||||
8 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.77 | ||||||
9 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.95 | ||||||
10 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 30.01 | ||||||
11 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.24 | ||||||
12 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 30.26 | ||||||
13 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 30.33 | ||||||
14 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 30.45 | ||||||
15 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.61 | ||||||
16 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 30.68 | ||||||
17 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 31.31 | ||||||
18 | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 31.73 | ||||||
19 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 32.47 | ||||||
20 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.52 | ||||||
21 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.62 | ||||||
22 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.94 | ||||||
22 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 32.94 | ||||||
24 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 33.59 | ||||||
25 | Markus Wennerberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.75 | ||||||
26 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 33.78 | ||||||
27 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.81 | ||||||
28 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 34.24 | ||||||
29 | Marius Danielsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 35.15 | ||||||
30 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.28 | ||||||
31 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 35.40 | ||||||
32 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.52 | ||||||
33 | Nordin Max Præstegaard | 2005 | H.G.F. Svømning | 37.79 | ||||||
34 | Mads Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 38.09 | ||||||
35 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 40.35 | ||||||
36 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 40.88 | ||||||
37 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 42.41 | ||||||
- | Daniel Peick | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Noah Schou | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 30.85 | ||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 31.97 | ||||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 32.27 | ||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.55 | ||||||
5 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.56 | ||||||
6 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 32.66 | ||||||
7 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 33.69 | ||||||
8 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.73 | ||||||
9 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.12 | ||||||
10 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 35.87 | ||||||
11 | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 35.91 | ||||||
12 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.97 | ||||||
13 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 36.79 | ||||||
14 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 37.20 | ||||||
15 | Sebastian Stormes | 2007 | H.G.F. Svømning | 37.74 | ||||||
16 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.07 | ||||||
17 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 38.98 | ||||||
18 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.20 | ||||||
19 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 39.26 | ||||||
20 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 39.28 | ||||||
21 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 40.07 | ||||||
22 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.60 | ||||||
23 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 42.51 | ||||||
24 | Johannes Toft | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 43.22 | ||||||
25 | Theis Lindhardt | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 44.20 | ||||||
26 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 45.43 | ||||||
27 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.04 | ||||||
28 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 46.64 | ||||||
29 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 54.68 | ||||||
- | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | ej berør v 25m | |||||
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.42 | ||||||
2 | Albert Olesen | 2008 | Ikast Svømmeklub | 41.58 | ||||||
3 | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 41.99 | ||||||
4 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 44.11 | ||||||
5 | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 44.38 | ||||||
6 | Simon Søholm Vang | 2008 | Swim Team Neptun | 47.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:16 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.45 | ||||||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 27.69 | ||||||
3 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 28.68 | ||||||
4 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.27 | ||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 30.26 | ||||||
6 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.42 | ||||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 30.48 | ||||||
8 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 30.66 | ||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 28.04 | ||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.34 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.44 | ||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.74 | ||||||
5 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 29.85 | ||||||
7 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.22 | ||||||
7 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.22 | ||||||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.31 | ||||||
10 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.45 | ||||||
11 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.76 | ||||||
12 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.87 | ||||||
13 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.93 | ||||||
14 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.98 | ||||||
15 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 31.15 | ||||||
16 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 31.32 | ||||||
17 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 31.34 | ||||||
18 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.39 | ||||||
19 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.57 | ||||||
20 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.58 | ||||||
21 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 31.76 | ||||||
22 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.02 | ||||||
23 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 32.04 | ||||||
24 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.31 | ||||||
25 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 32.47 | ||||||
26 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.57 | ||||||
27 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.69 | ||||||
28 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.78 | ||||||
29 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.26 | ||||||
30 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 33.32 | ||||||
31 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 33.55 | ||||||
31 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 33.55 | ||||||
33 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 34.08 | ||||||
34 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.40 | ||||||
35 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.53 | ||||||
36 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.79 | ||||||
37 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 35.57 | ||||||
38 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 35.65 | ||||||
39 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.39 | ||||||
40 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.57 | ||||||
41 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.28 | ||||||
42 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.81 | ||||||
43 | Michele Jensen | 2003 | Brønderslev SK08 | 45.01 | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 28.81 | ||||||
2 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 28.84 | ||||||
3 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 29.58 | ||||||
4 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 30.07 | ||||||
5 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 30.23 | ||||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.25 | ||||||
7 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.37 | ||||||
8 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.49 | ||||||
9 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 30.51 | ||||||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 30.64 | ||||||
11 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 30.66 | ||||||
12 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.83 | ||||||
13 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 31.07 | ||||||
14 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 31.38 | ||||||
15 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 31.84 | ||||||
16 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.18 | ||||||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 32.25 | ||||||
18 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 32.29 | ||||||
19 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.34 | ||||||
20 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 32.40 | ||||||
21 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 32.48 | ||||||
22 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 32.54 | ||||||
23 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 32.74 | ||||||
24 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 33.04 | ||||||
25 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 33.13 | ||||||
26 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.22 | ||||||
27 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 33.24 | ||||||
28 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 33.34 | ||||||
29 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 33.67 | ||||||
30 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.69 | ||||||
31 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.76 | ||||||
32 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.04 | ||||||
33 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.26 | ||||||
34 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.51 | ||||||
35 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.53 | ||||||
36 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.54 | ||||||
37 | Mathilde Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 34.64 | ||||||
38 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.66 | ||||||
39 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.82 | ||||||
40 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 34.83 | ||||||
41 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 35.23 | ||||||
42 | Maria Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 36.49 | ||||||
43 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.75 | ||||||
44 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 36.82 | ||||||
45 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 36.88 | ||||||
46 | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 37.06 | ||||||
47 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 37.56 | ||||||
48 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.96 | ||||||
49 | Silje Pedersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.97 | ||||||
50 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 38.30 | ||||||
51 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 38.67 | ||||||
52 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.72 | ||||||
53 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.85 | ||||||
54 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.48 | ||||||
55 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.93 | ||||||
56 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 40.50 | ||||||
57 | Cecilie Kaarde | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 41.04 | ||||||
58 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.18 | ||||||
59 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 41.20 | ||||||
60 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.39 | ||||||
61 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.04 | ||||||
62 | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 42.55 | ||||||
63 | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 46.20 | ||||||
64 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 50.35 | ||||||
- | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | DSQ | tyvstart | |||||
- | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | ej berør v 25m | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 31.71 | ||||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.03 | ||||||
3 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 32.72 | ||||||
4 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.63 | ||||||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 34.16 | ||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.20 | ||||||
7 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.54 | ||||||
8 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.30 | ||||||
9 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.30 | ||||||
10 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.50 | ||||||
11 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 36.84 | ||||||
12 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.00 | ||||||
13 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 37.41 | ||||||
14 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 37.65 | ||||||
15 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.00 | ||||||
16 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 38.02 | ||||||
17 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 38.20 | ||||||
18 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.91 | ||||||
19 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 40.65 | ||||||
20 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 41.34 | ||||||
21 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 41.72 | ||||||
22 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.94 | ||||||
23 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 42.52 | ||||||
24 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 42.90 | ||||||
25 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.94 | ||||||
26 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.17 | ||||||
26 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 43.17 | ||||||
28 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 43.49 | ||||||
29 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.52 | ||||||
30 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.67 | ||||||
31 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.70 | ||||||
32 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 46.82 | ||||||
33 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.00 | ||||||
34 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.10 | ||||||
35 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.91 | ||||||
36 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:02.42 | ||||||
- | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rebecca Skov Daugaard | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Egeberg Borch | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 36.48 | ||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 37.94 | ||||||
3 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 39.20 | ||||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 42.54 | ||||||
5 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 45.96 | ||||||
6 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 46.32 | ||||||
7 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 47.82 | ||||||
8 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 50.88 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 56.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.49 | 1:06.56 | 1:40.24 | 2:13.59 | |||
2 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.47 | 1:05.06 | 1:39.33 | 2:14.38 | |||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.23 | 1:06.30 | 1:41.89 | 2:18.77 | |||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 33.44 | 1:10.18 | 1:51.88 | 2:38.31 | |||
5 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 35.68 | 1:18.32 | 2:05.01 | 2:54.10 | |||
6 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 36.75 | 1:22.72 | 2:09.53 | 2:57.91 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 30.15 | 1:04.86 | 1:39.22 | 2:15.27 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.91 | 1:11.52 | 1:50.61 | 2:27.44 | |||
3 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 33.16 | 1:11.66 | 1:52.83 | 2:39.31 | |||
- | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 50m | |||||
- | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 150m | |||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.83 | 1:34.60 | 2:28.60 | 3:21.05 | |||
- | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 51.67 | 1:53.31 | 2:56.87 | 3:59.25 | |||
2 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 54.45 | 1:57.21 | 3:01.16 | 3:59.42 | |||
Løb 13, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.37 | 1:46.62 | 2:46.05 | 3:41.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.29 | 1:03.80 | 1:37.85 | 2:12.40 | |||
2 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 35.45 | 1:19.91 | 2:06.96 | 2:54.93 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.84 | 1:17.39 | 2:00.08 | 2:40.85 | |||
2 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.86 | 1:20.58 | 2:05.58 | 2:46.99 | |||
3 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 36.82 | 1:22.80 | 2:12.43 | 3:01.94 | |||
4 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.99 | 1:27.65 | 2:16.74 | 3:04.28 | |||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.05 | 1:22.36 | 2:07.76 | 2:50.81 | |||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 41.21 | 1:27.77 | 2:15.09 | 3:00.35 | |||
3 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 42.83 | 1:36.49 | 2:30.20 | 3:23.22 | |||
4 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 42.82 | 1:35.17 | 2:32.65 | 3:29.54 | |||
5 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.46 | 1:36.67 | 2:33.46 | 3:32.41 | |||
6 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 47.45 | 1:42.86 | 2:39.45 | 3:34.73 | |||
- | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej samt berør v 50m | |||||
Løb 14, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.88 | 1:16.82 | 2:00.18 | 2:45.87 | |||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 42.27 | 1:32.88 | 2:23.68 | 3:14.99 | |||
3 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 1:04.12 | 2:14.17 | 3:23.66 | 4:26.77 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.37 | 59.37 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.32 | 1:00.26 | |||||
3 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 29.19 | 1:00.56 | |||||
4 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 30.79 | 1:03.15 | |||||
5 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.47 | 1:05.32 | |||||
6 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 31.33 | 1:05.68 | |||||
7 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 30.51 | 1:05.85 | |||||
8 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 30.40 | 1:06.79 | |||||
9 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 32.32 | 1:09.09 | |||||
10 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 33.32 | 1:09.68 | |||||
11 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 33.03 | 1:09.81 | |||||
12 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 33.89 | 1:11.03 | |||||
13 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.84 | 1:11.07 | |||||
14 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 34.35 | 1:12.79 | |||||
15 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.87 | 1:14.65 | |||||
16 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.70 | 1:14.66 | |||||
17 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 34.94 | 1:15.17 | |||||
18 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 38.47 | 1:19.03 | |||||
19 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 35.73 | 1:19.34 | |||||
20 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.41 | 1:20.11 | |||||
- | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 28.30 | 1:00.55 | |||||
2 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.91 | 1:04.15 | |||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 31.81 | 1:07.29 | |||||
4 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 32.49 | 1:07.87 | |||||
5 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.70 | 1:08.09 | |||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.19 | 1:08.90 | |||||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.66 | 1:10.39 | |||||
8 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.79 | 1:10.83 | |||||
9 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.73 | 1:11.46 | |||||
10 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.37 | 1:12.56 | |||||
11 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.12 | 1:14.34 | |||||
12 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 35.96 | 1:16.94 | |||||
13 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.38 | 1:17.08 | |||||
14 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 36.44 | 1:17.36 | |||||
15 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.66 | 1:17.73 | |||||
16 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.43 | 1:17.91 | |||||
17 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.84 | 1:18.34 | |||||
18 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 38.66 | 1:18.82 | |||||
19 | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.31 | 1:21.00 | |||||
20 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.12 | 1:21.36 | |||||
21 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.85 | 1:21.78 | |||||
22 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.70 | 1:25.29 | |||||
23 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.13 | 1:26.98 | |||||
24 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 41.70 | 1:28.10 | |||||
25 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.84 | 1:31.01 | |||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ryg afsl påmave | |||||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | afsl på mave v 50m | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.52 | 1:08.08 | |||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 34.01 | 1:11.80 | |||||
3 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.38 | 1:12.70 | |||||
4 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.37 | 1:13.28 | |||||
5 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.35 | 1:14.76 | |||||
6 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 35.77 | 1:15.30 | |||||
7 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.78 | 1:15.51 | |||||
8 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.30 | 1:15.64 | |||||
9 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 35.95 | 1:16.49 | |||||
10 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 36.12 | 1:17.58 | |||||
11 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.21 | 1:18.12 | |||||
12 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.94 | 1:18.85 | |||||
13 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.24 | 1:19.25 | |||||
14 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.59 | 1:19.30 | |||||
15 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 40.07 | 1:20.79 | |||||
16 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.11 | 1:20.97 | |||||
17 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 36.67 | 1:20.98 | |||||
18 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 39.75 | 1:21.53 | |||||
19 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 38.04 | 1:22.04 | |||||
20 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.73 | 1:23.52 | |||||
21 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.82 | 1:24.57 | |||||
22 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.30 | 1:27.55 | |||||
23 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 41.97 | 1:27.86 | |||||
24 | Magnus Tranekjer | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.43 | 1:30.62 | |||||
25 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.96 | 1:31.21 | |||||
26 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.18 | 1:32.11 | |||||
27 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 42.30 | 1:32.28 | |||||
28 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.71 | 1:38.75 | |||||
29 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 48.96 | 1:39.17 | |||||
30 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.43 | 1:46.57 | |||||
- | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | DNS | ||||||
- | Noah Schou | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afsl ryg på maven | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.40 | 1:21.74 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.93 | 1:23.03 | |||||
3 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 40.78 | 1:23.59 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.52 | 1:24.61 | |||||
5 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.46 | 1:24.92 | |||||
6 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.44 | 1:25.49 | |||||
7 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 42.00 | 1:26.42 | |||||
8 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.55 | 1:27.72 | |||||
9 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 45.28 | 1:33.80 | |||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.59 | 1:34.92 | |||||
11 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.45 | 1:35.37 | |||||
12 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 45.96 | 1:37.27 | |||||
13 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 48.53 | 1:39.66 | |||||
14 | Sebastian Stormes | 2007 | H.G.F. Svømning | 47.87 | 1:41.13 | |||||
15 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 49.56 | 1:44.88 | |||||
16 | Holger Schjemte Skov | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 48.49 | 1:44.89 | |||||
17 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 54.84 | 1:46.21 | |||||
18 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 51.60 | 1:47.48 | |||||
19 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 54.27 | 1:47.96 | |||||
20 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 53.23 | 1:48.92 | |||||
21 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 57.53 | 1:57.24 | |||||
22 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 55.43 | 1:58.57 | |||||
- | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | assynk arm v start | |||||
- | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afsl på mave v 50m | |||||
- | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | udsvøm på maven v 25 | |||||
- | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | svøm på mave v 30m | |||||
- | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | afsl ryg på mave | |||||
Løb 15, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | DSQ | svøm på mave v 30m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.75 | 1:08.43 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.69 | 1:10.46 | |||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.88 | 1:13.16 | |||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:13.81 | |||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.01 | 1:14.80 | |||||
6 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 36.70 | 1:17.08 | |||||
7 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.14 | 1:17.27 | |||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 36.72 | 1:18.85 | |||||
9 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 37.09 | 1:18.89 | |||||
10 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 38.55 | 1:20.41 | |||||
11 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.86 | 1:20.68 | |||||
12 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.40 | 1:22.50 | |||||
13 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.79 | 1:24.48 | |||||
14 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.80 | 1:50.21 | |||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.84 | 1:09.46 | |||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.56 | 1:09.66 | |||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.37 | 1:10.61 | |||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.27 | 1:10.66 | |||||
5 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.34 | 1:10.72 | |||||
6 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.55 | 1:11.72 | |||||
7 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.91 | 1:12.09 | |||||
8 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 33.67 | 1:15.00 | |||||
9 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 35.93 | 1:16.40 | |||||
10 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 34.71 | 1:17.29 | |||||
11 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 36.78 | 1:17.34 | |||||
12 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.68 | 1:17.47 | |||||
13 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.00 | 1:17.89 | |||||
14 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.76 | 1:18.11 | |||||
15 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.85 | 1:18.52 | |||||
16 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.56 | 1:18.53 | |||||
17 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 37.31 | 1:18.81 | |||||
18 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 36.81 | 1:19.12 | |||||
19 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.65 | 1:19.36 | |||||
20 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.15 | 1:19.60 | |||||
21 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 37.23 | 1:20.50 | |||||
22 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.28 | 1:21.02 | |||||
23 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.50 | 1:21.16 | |||||
24 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.05 | 1:22.24 | |||||
25 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.86 | 1:22.66 | |||||
26 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.16 | 1:22.69 | |||||
27 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 38.33 | 1:22.76 | |||||
28 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.62 | 1:24.01 | |||||
29 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.91 | 1:24.02 | |||||
30 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.86 | 1:24.81 | |||||
31 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.97 | 1:25.44 | |||||
32 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 39.96 | 1:26.24 | |||||
33 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.58 | 1:26.78 | |||||
34 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.08 | 1:27.22 | |||||
35 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.77 | 1:27.43 | |||||
36 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 41.03 | 1:28.66 | |||||
37 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 39.58 | 1:28.82 | |||||
38 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 40.07 | 1:29.18 | |||||
39 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 41.74 | 1:29.66 | |||||
40 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 43.97 | 1:30.28 | |||||
41 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.05 | 1:31.41 | |||||
42 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 45.76 | 1:34.96 | |||||
43 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.49 | 1:35.32 | |||||
44 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.01 | 1:48.03 | |||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 33.97 | 1:11.63 | |||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.48 | 1:13.34 | |||||
3 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 35.83 | 1:14.20 | |||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.42 | 1:15.30 | |||||
5 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.12 | 1:15.39 | |||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.37 | 1:17.55 | |||||
7 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 36.32 | 1:17.65 | |||||
8 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | 1:18.04 | |||||
9 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.65 | 1:18.19 | |||||
10 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.60 | 1:18.88 | |||||
11 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.61 | 1:19.16 | |||||
12 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.49 | 1:19.22 | |||||
13 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.56 | 1:20.21 | |||||
14 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.85 | 1:20.28 | |||||
15 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.43 | 1:21.89 | |||||
16 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.25 | 1:22.41 | |||||
17 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.62 | 1:22.51 | |||||
18 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 40.47 | 1:23.31 | |||||
19 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 38.97 | 1:23.62 | |||||
20 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.89 | 1:23.93 | |||||
21 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 39.93 | 1:24.23 | |||||
22 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 39.98 | 1:24.66 | |||||
23 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.98 | 1:24.68 | |||||
24 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.81 | 1:24.97 | |||||
25 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 40.32 | 1:25.57 | |||||
26 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.70 | 1:25.83 | |||||
27 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.42 | 1:26.17 | |||||
28 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 40.06 | 1:26.52 | |||||
29 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.46 | 1:26.79 | |||||
30 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.05 | 1:27.31 | |||||
31 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.40 | 1:27.35 | |||||
32 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.41 | 1:27.53 | |||||
33 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 41.44 | 1:27.72 | |||||
34 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 40.78 | 1:28.50 | |||||
35 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 41.87 | 1:29.33 | |||||
36 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.84 | 1:29.57 | |||||
37 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 41.05 | 1:29.82 | |||||
38 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.39 | 1:29.91 | |||||
39 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 41.32 | 1:30.11 | |||||
40 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 42.13 | 1:31.32 | |||||
41 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 42.07 | 1:31.59 | |||||
42 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.14 | 1:31.89 | |||||
43 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.57 | 1:31.94 | |||||
44 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 42.56 | 1:32.07 | |||||
45 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 42.85 | 1:32.25 | |||||
46 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.75 | 1:33.36 | |||||
47 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 43.50 | 1:34.32 | |||||
48 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.79 | 1:34.49 | |||||
49 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.19 | 1:35.44 | |||||
50 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.24 | 1:39.74 | |||||
51 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.30 | 1:40.63 | |||||
52 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 49.54 | 1:42.67 | |||||
53 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 48.80 | 1:42.92 | |||||
54 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.59 | 1:43.23 | |||||
55 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.00 | 1:43.32 | |||||
56 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 49.60 | 1:43.70 | |||||
57 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 50.14 | 1:43.96 | |||||
58 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 52.54 | 1:45.32 | |||||
59 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 54.10 | 1:47.80 | |||||
60 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.14 | 1:50.33 | |||||
61 | Mathilde Vammen | 2004 | Swim Team Neptun | 1:50.49 | ||||||
62 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 55.92 | 1:54.72 | |||||
63 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 53.37 | 1:56.81 | |||||
- | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | 1 hånd i vend 75 m | |||||
- | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.17 | 1:19.09 | |||||
2 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.28 | 1:21.71 | |||||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.59 | 1:22.83 | |||||
4 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.16 | 1:23.97 | |||||
5 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.35 | 1:26.45 | |||||
6 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 41.29 | 1:28.54 | |||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.21 | 1:29.05 | |||||
8 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.05 | 1:30.94 | |||||
9 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.56 | 1:31.55 | |||||
10 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 47.42 | 1:33.89 | |||||
11 | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 44.63 | 1:33.99 | |||||
12 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.16 | 1:34.22 | |||||
13 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 45.18 | 1:34.38 | |||||
14 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 44.76 | 1:36.15 | |||||
15 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 48.26 | 1:37.11 | |||||
16 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.09 | 1:37.31 | |||||
17 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 47.55 | 1:37.58 | |||||
18 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 48.59 | 1:38.38 | |||||
19 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 49.26 | 1:41.90 | |||||
20 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.33 | 1:42.07 | |||||
21 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.51 | 1:43.91 | |||||
22 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.14 | 1:45.35 | |||||
23 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.64 | 1:45.56 | |||||
24 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.84 | 1:47.02 | |||||
25 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 52.38 | 1:47.44 | |||||
26 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 50.24 | 1:48.25 | |||||
27 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.92 | 1:48.45 | |||||
28 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 52.55 | 1:48.96 | |||||
29 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 55.12 | 1:53.53 | |||||
30 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 54.51 | 1:55.41 | |||||
31 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.03 | 1:58.54 | |||||
32 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 58.74 | 2:00.12 | |||||
33 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 58.82 | 2:03.33 | |||||
34 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:03.54 | 2:08.50 | |||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | DSQ | Afslt på mave 50m | |||||
- | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
- | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | Assym arm fly | |||||
- | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Assym arme i fly | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.21 | 1:38.56 | |||||
2 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 47.47 | 1:41.62 | |||||
3 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 52.10 | 1:47.68 | |||||
4 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 49.91 | 1:48.03 | |||||
5 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 54.13 | 1:56.10 | |||||
6 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 1:04.74 | 2:21.24 | |||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:20 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 17, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsc Herrer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:38.18 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 25.47 | 52.38 | 52.38 | ||||||
Mads Lund | 2002 | 27.63 | 58.92 | 1:51.30 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 25.72 | 53.31 | 2:44.61 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 25.68 | 53.57 | 3:38.18 | ||||||
2 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 3:38.85 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 26.57 | 54.07 | 54.07 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 25.91 | 54.96 | 1:49.03 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 26.59 | 56.48 | 2:45.51 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 25.40 | 53.34 | 3:38.85 | ||||||
3 | Rsk Herrer | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:51.70 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 27.93 | 57.90 | 57.90 | ||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 28.35 | 59.39 | 1:57.29 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 26.93 | 57.96 | 2:55.25 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 26.84 | 56.45 | 3:51.70 | ||||||
4 | Isk Tiger Sharks | 0 | Ikast Svømmeklub | 3:56.90 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 25.56 | 53.04 | 53.04 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 29.91 | 1:03.07 | 1:56.11 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 27.88 | 57.74 | 2:53.85 | ||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 29.40 | 1:03.05 | 3:56.90 | ||||||
5 | Horsens Drenge 1 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 3:57.90 | ||||||
Wiktor Poznachowski | 1998 | 27.97 | 58.19 | 58.19 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.46 | 59.37 | 1:57.56 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 28.65 | 1:00.20 | 2:57.76 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 28.56 | 1:00.14 | 3:57.90 | ||||||
6 | Bsk Drenge | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 4:00.60 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 28.59 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 27.94 | 59.20 | 1:58.81 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 28.78 | 1:00.38 | 2:59.19 | ||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 27.74 | 1:01.41 | 4:00.60 | ||||||
7 | Aabybro Destroyers | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 4:06.90 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.62 | 59.42 | 59.42 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 30.11 | 1:02.22 | 2:01.64 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 29.77 | 1:02.88 | 3:04.52 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 29.84 | 1:02.38 | 4:06.90 | ||||||
8 | Poseidon Drenge 3 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:17.61 | ||||||
Anton Poulsen | 2004 | 29.72 | 1:01.66 | 1:01.66 | ||||||
Philip Hørup | 2001 | 30.25 | 1:04.48 | 2:06.14 | ||||||
Rasmus Rytter | 2004 | 32.66 | 1:09.20 | 3:15.34 | ||||||
Magnus Alexandersen | 2002 | 29.50 | 1:02.27 | 4:17.61 | ||||||
9 | Kuglen Og de 3 Kegler | 1988 | Grenaa Svømmeklub | 4:19.48 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 27.66 | 56.93 | 56.93 | ||||||
Mikkel Købke | 1999 | 30.28 | 1:04.67 | 2:01.60 | ||||||
Asbjørn Hjerrild | 2003 | 33.91 | 1:11.69 | 3:13.29 | ||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 31.45 | 1:06.19 | 4:19.48 | ||||||
10 | Erritsø Drenge 1 | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:22.04 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 30.67 | 1:04.54 | 1:04.54 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 32.20 | 1:06.84 | 2:11.38 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 32.97 | 1:13.56 | 3:24.94 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 27.93 | 57.10 | 4:22.04 | ||||||
11 | Frem Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 4:26.76 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 28.93 | 1:00.14 | 1:00.14 | ||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 32.75 | 1:09.73 | 2:09.87 | ||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 36.36 | 1:15.05 | 3:24.92 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 29.73 | 1:01.84 | 4:26.76 | ||||||
12 | Aabybro Food Monsters | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 4:28.08 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 30.72 | 1:04.15 | 1:04.15 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 33.01 | 1:09.85 | 2:14.00 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 33.29 | 1:09.28 | 3:23.28 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 32.21 | 1:04.80 | 4:28.08 | ||||||
13 | Koral Drenge | 2004 | Svømmeklubben Koral | 4:28.38 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 27.95 | 57.75 | 57.75 | ||||||
Mikkel Dam | 2002 | 30.25 | 1:04.61 | 2:02.36 | ||||||
Magnus Andersen | 2005 | 38.53 | 1:19.65 | 3:22.01 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 31.92 | 1:06.37 | 4:28.38 | ||||||
14 | Sksv Drenge 4 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 4:30.92 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 28.48 | 59.43 | 59.43 | ||||||
Frej Liltorp | 2004 | 34.15 | 1:12.00 | 2:11.43 | ||||||
Sebastian Stoltenborg | 2004 | 37.41 | 1:18.59 | 3:30.02 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 29.00 | 1:00.90 | 4:30.92 | ||||||
15 | Cocio All Star | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 4:31.04 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 31.80 | 1:06.76 | 1:06.76 | ||||||
Mads Toft Andersen | 2002 | 33.32 | 1:11.07 | 2:17.83 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 32.72 | 1:09.94 | 3:27.77 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 29.96 | 1:03.27 | 4:31.04 | ||||||
16 | Hsc Drenge 2 Årgang | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:33.22 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 30.17 | 1:03.61 | 1:03.61 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 32.70 | 1:08.62 | 2:12.23 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 33.70 | 1:10.66 | 3:22.89 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 34.19 | 1:10.33 | 4:33.22 | ||||||
17 | Kong Neptun | 2002 | Swim Team Neptun | 4:57.79 | ||||||
Niklas Faaborg Andersen | 2002 | 31.32 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Johan H Brorson | 2006 | 36.60 | 1:17.18 | 2:21.79 | ||||||
Andreas Laursen | 2006 | 42.32 | 1:28.41 | 3:50.20 | ||||||
Axel Hvam | 2003 | 32.37 | 1:07.59 | 4:57.79 | ||||||
18 | Hgf Dolphins Herrer 1 | 2002 | H.G.F. Svømning | 5:14.94 | ||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 41.11 | 1:27.32 | 1:27.32 | ||||||
Sander Kejser | 2003 | 39.71 | 1:21.88 | 2:49.20 | ||||||
Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 36.28 | 1:17.33 | 4:06.53 | ||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 32.32 | 1:08.41 | 5:14.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:48 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 18, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:01.34 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 28.23 | 57.83 | 57.83 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 28.83 | 59.69 | 1:57.52 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 29.39 | 1:02.33 | 2:59.85 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.38 | 1:01.49 | 4:01.34 | ||||||
2 | Horsens Piger 1 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:10.28 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.52 | 1:04.19 | 1:04.19 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 29.43 | 1:01.63 | 2:05.82 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 29.07 | 1:01.57 | 3:07.39 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 30.28 | 1:02.89 | 4:10.28 | ||||||
3 | Neptun Piger 1 | 2004 | Swim Team Neptun | 4:14.56 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 31.40 | 1:05.16 | 1:05.16 | ||||||
Sofie Rasmussen | 2005 | 30.91 | 1:04.48 | 2:09.64 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 30.19 | 1:03.03 | 3:12.67 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 29.17 | 1:01.89 | 4:14.56 | ||||||
4 | Bsk Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 4:21.96 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 31.82 | 1:06.67 | 1:06.67 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 31.35 | 1:05.77 | 2:12.44 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 31.91 | 1:06.76 | 3:19.20 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.92 | 1:02.76 | 4:21.96 | ||||||
5 | Poseidon Piger 3 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:24.84 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 32.02 | 1:06.06 | 1:06.06 | ||||||
Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 32.17 | 1:07.05 | 2:13.11 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 31.62 | 1:05.45 | 3:18.56 | ||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 32.17 | 1:06.28 | 4:24.84 | ||||||
6 | Rsk Damer 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:29.20 | ||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 32.68 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 32.94 | 1:09.03 | 2:17.43 | ||||||
Trine Johansen | 2002 | 33.39 | 1:09.36 | 3:26.79 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 29.36 | 1:02.41 | 4:29.20 | ||||||
7 | S68 - 1 | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 4:30.38 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 30.45 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Pernille Christensen | 2003 | 32.35 | 1:08.56 | 2:11.30 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 33.10 | 1:08.86 | 3:20.16 | ||||||
Emma Jensen | 2003 | 33.12 | 1:10.22 | 4:30.38 | ||||||
8 | Erritsø Piger 1 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:32.64 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 35.05 | 1:11.48 | 1:11.48 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 33.31 | 1:09.40 | 2:20.88 | ||||||
Pernille H. Gravgaard | 1997 | 30.53 | 1:07.19 | 3:28.07 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 30.67 | 1:04.57 | 4:32.64 | ||||||
9 | Aabybro Ladies | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 4:36.24 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 32.03 | 1:06.72 | 1:06.72 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 33.41 | 1:11.21 | 2:17.93 | ||||||
Sille Lindberg | 2003 | 33.68 | 1:12.47 | 3:30.40 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 31.54 | 1:05.84 | 4:36.24 | ||||||
10 | Isk Stærke Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | 4:44.83 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 32.59 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 33.75 | 1:11.73 | 2:18.96 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 32.89 | 1:09.84 | 3:28.80 | ||||||
Agnete Riis | 2003 | 36.22 | 1:16.03 | 4:44.83 | ||||||
11 | Neptun Piger 2 | 2002 | Swim Team Neptun | 4:52.40 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 32.61 | 1:07.81 | 1:07.81 | ||||||
Vibe Pjengaard | 2003 | 37.19 | 1:19.40 | 2:27.21 | ||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 34.76 | 1:12.51 | 3:39.72 | ||||||
Nete Kirial | 2003 | 34.38 | 1:12.68 | 4:52.40 | ||||||
12 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 4:57.10 | ||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 33.53 | 1:10.65 | 1:10.65 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 36.58 | 1:19.49 | 2:30.14 | ||||||
Katrine Bisgaard | 2003 | 37.39 | 1:17.68 | 3:47.82 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 33.01 | 1:09.28 | 4:57.10 | ||||||
13 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 4:59.55 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 33.28 | 1:08.88 | 1:08.88 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 32.99 | 1:10.64 | 2:19.52 | ||||||
Veronika Krogh | 2004 | 37.29 | 1:20.77 | 3:40.29 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 37.49 | 1:19.26 | 4:59.55 | ||||||
14 | Dream Cows | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:03.07 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 33.99 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 36.97 | 1:16.78 | 2:27.80 | ||||||
Maja Dørk | 2002 | 41.97 | 1:28.40 | 3:56.20 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 31.25 | 1:06.87 | 5:03.07 | ||||||
15 | Hgf Dolphins Damer 1 | 2002 | H.G.F. Svømning | 5:07.80 | ||||||
Line Heise | 2003 | 35.52 | 1:13.80 | 1:13.80 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 35.55 | 1:13.76 | 2:27.56 | ||||||
Marie Lund Sørensen | 2003 | 41.46 | 1:26.40 | 3:53.96 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 35.08 | 1:13.84 | 5:07.80 | ||||||
16 | Aabybro Muffins Eaters | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:14.63 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 36.65 | 1:20.51 | 1:20.51 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 36.87 | 1:19.27 | 2:39.78 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 36.84 | 1:18.25 | 3:58.03 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 36.39 | 1:16.60 | 5:14.63 | ||||||
17 | Erritsø Piger 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:25.52 | ||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 36.63 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Camilla B. Witt | 2003 | 43.56 | 1:31.26 | 2:48.40 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 35.68 | 1:13.49 | 4:01.89 | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 39.69 | 1:23.63 | 5:25.52 | ||||||
18 | Sksv Piger 3 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 5:31.31 | ||||||
Julie Møller | 2005 | 41.60 | 1:31.01 | 1:31.01 | ||||||
Gertrud Skov | 2003 | 37.63 | 1:19.80 | 2:50.81 | ||||||
Philippa Anker | 2006 | 39.78 | 1:28.07 | 4:18.88 | ||||||
Katrine Bisgaard | 2003 | 33.57 | 1:12.43 | 5:31.31 | ||||||
19 | Koral Piger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 5:53.77 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 39.23 | 1:24.56 | 1:24.56 | ||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 40.37 | 1:26.00 | 2:50.56 | ||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 44.67 | 1:35.57 | 4:26.13 | ||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 39.87 | 1:27.64 | 5:53.77 | ||||||
- | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Julie Hoffmann | 2003 | |||||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | |||||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | |||||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | DNS | ||||||||
- | Rsk Damer 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Julie Krog Christensen | 2001 | 34.35 | 1:11.00 | 1:11.00 | ||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 38.58 | 1:21.73 | 2:32.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:48 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isk Mini Sharks | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:58.01 | ||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 27.52 | 27.52 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 30.15 | 57.67 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 29.77 | 1:27.44 | |||||||
Kasper Jensen | 2005 | 30.57 | 1:58.01 | |||||||
2 | Rsk Drenge | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:59.21 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 31.77 | 1:03.46 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 30.04 | 1:33.50 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 25.71 | 1:59.21 | |||||||
3 | Hsc Drenge 1 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:03.15 | ||||||
Mads Drechsler | 2005 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 32.66 | 1:03.00 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 31.94 | 1:34.94 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 28.21 | 2:03.15 | |||||||
4 | Aabybro Young Guns | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 2:11.50 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 32.78 | 1:06.06 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 31.64 | 1:37.70 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 33.80 | 2:11.50 | |||||||
5 | Erritsø Drenge 2 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:17.44 | ||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 34.81 | 1:11.37 | |||||||
Asger Nielsen | 2005 | 36.60 | 1:47.97 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 29.47 | 2:17.44 | |||||||
6 | Bsk Drenge | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:17.56 | ||||||
Markus Wennerberg | 2004 | 33.96 | 33.96 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 42.52 | 1:16.48 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 32.36 | 1:48.84 | |||||||
Harald Gold | 2004 | 28.72 | 2:17.56 | |||||||
7 | Horsens Drenge 2 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:19.17 | ||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 35.54 | 1:05.73 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 35.46 | 1:41.19 | |||||||
Andreas Visby Hansen | 2004 | 37.98 | 2:19.17 | |||||||
8 | Struer Dream Team | 2005 | Struer Svømmeklub | 2:19.49 | ||||||
Lasse Klint Nielsen | 2006 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 33.84 | 1:04.80 | |||||||
Søren Egedal | 2005 | 42.63 | 1:47.43 | |||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 32.06 | 2:19.49 | |||||||
9 | Sksv Drenge 1 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 2:20.25 | ||||||
Kasper Petersen | 2006 | 31.96 | 31.96 | |||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 39.06 | 1:11.02 | |||||||
Holger Schjemte Skov | 2006 | 37.03 | 1:48.05 | |||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 32.20 | 2:20.25 | |||||||
10 | Isk Hammer Sharks | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:30.46 | ||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 33.03 | 33.03 | |||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | 33.92 | 1:06.95 | |||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 38.25 | 1:45.20 | |||||||
Daniel Kristensen | 2006 | 45.26 | 2:30.46 | |||||||
11 | S68 - 1 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:31.04 | ||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2006 | 40.09 | 1:17.22 | |||||||
Frederik Toft | 2008 | 43.24 | 2:00.46 | |||||||
Juka Nedergaard | 2004 | 30.58 | 2:31.04 | |||||||
12 | Hgf Dolphins Herrer 2 | 2004 | H.G.F. Svømning | 2:35.53 | ||||||
Jacob Mørup | 2004 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Nordin Max Præstegaard | 2005 | 40.30 | 1:15.72 | |||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 39.55 | 1:55.27 | |||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 40.26 | 2:35.53 | |||||||
13 | Prins Neptun | 2005 | Swim Team Neptun | 2:44.14 | ||||||
Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | 41.35 | 41.35 | |||||||
Morten Holst-Jensen | 2008 | 46.22 | 1:27.57 | |||||||
Mathias Bach | 2005 | 41.05 | 2:08.62 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 35.52 | 2:44.14 | |||||||
14 | Sksv Drenge 2 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 3:03.88 | ||||||
Noah Hald Schultz | 2006 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Elias Vand | 2007 | 54.59 | 1:34.91 | |||||||
Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 42.96 | 2:17.87 | |||||||
Jacob Taudorf | 2007 | 46.01 | 3:03.88 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 2 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:01.35 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 29.47 | 29.47 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 28.15 | 57.62 | |||||||
Caroline Madsen | 2004 | 30.21 | 1:27.83 | |||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 33.52 | 2:01.35 | |||||||
2 | S68 - 1 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:03.78 | ||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 29.82 | 1:00.27 | |||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 31.75 | 1:32.02 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 31.76 | 2:03.78 | |||||||
3 | Isk Power Puff Piger | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:06.58 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 30.63 | 30.63 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 32.35 | 1:02.98 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 32.46 | 1:35.44 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 31.14 | 2:06.58 | |||||||
4 | Hsc Piger 1 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:10.03 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 30.47 | 30.47 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 30.46 | 1:00.93 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 37.10 | 1:38.03 | |||||||
Anna Bach | 2006 | 32.00 | 2:10.03 | |||||||
5 | Rsk Piger | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:11.69 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 31.34 | 31.34 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 35.52 | 1:06.86 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 33.57 | 1:40.43 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 31.26 | 2:11.69 | |||||||
6 | Struers Matador Mix | 2004 | Struer Svømmeklub | 2:14.29 | ||||||
Anne Terp | 2004 | 30.10 | 30.10 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 31.65 | 1:01.75 | |||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 34.95 | 1:36.70 | |||||||
Simone Kappel | 2005 | 37.59 | 2:14.29 | |||||||
7 | Isk Seje Sild | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:14.67 | ||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 36.22 | 1:09.21 | |||||||
Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 32.42 | 1:41.63 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 33.04 | 2:14.67 | |||||||
8 | Neptun Piger 3 | 2004 | Swim Team Neptun | 2:14.73 | ||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 33.69 | 1:06.77 | |||||||
Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 34.98 | 1:41.75 | |||||||
Thea Brøndum | 2004 | 32.98 | 2:14.73 | |||||||
9 | Frem Piger 1 | 2004 | Frem Odense | 2:14.94 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 35.71 | 35.71 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 30.04 | 1:05.75 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 33.41 | 1:39.16 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 35.78 | 2:14.94 | |||||||
10 | S68 - 2 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:15.78 | ||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 34.03 | 1:06.69 | |||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 31.86 | 1:38.55 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 37.23 | 2:15.78 | |||||||
11 | Bsk Piger 1 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:16.76 | ||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 33.09 | 33.09 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 35.66 | 1:08.75 | |||||||
Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | 35.29 | 1:44.04 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 32.72 | 2:16.76 | |||||||
12 | Hsc Piger 2 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:20.52 | ||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 34.39 | 1:08.61 | |||||||
Anne Vorup Iversen | 2005 | 36.13 | 1:44.74 | |||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 35.78 | 2:20.52 | |||||||
13 | Our Cutest Little Ponies | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:20.69 | ||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 35.15 | 35.15 | |||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 36.47 | 1:11.62 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 34.82 | 1:46.44 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 34.25 | 2:20.69 | |||||||
14 | Team Hvalros All In | 2004 | Brønderslev SK08 | 2:21.87 | ||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 38.47 | 1:11.59 | |||||||
Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 36.26 | 1:47.85 | |||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 34.02 | 2:21.87 | |||||||
15 | Bsk Piger 2 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:25.91 | ||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 38.89 | 1:17.22 | |||||||
Matilde Helene Sørensen | 2004 | 36.15 | 1:53.37 | |||||||
Victoria Broch | 2004 | 32.54 | 2:25.91 | |||||||
16 | Hsc Talentpiger 2 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 2:25.93 | ||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Nora Louise Rebouh | 2006 | 37.26 | 1:14.21 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 36.14 | 1:50.35 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 35.58 | 2:25.93 | |||||||
17 | Rsk Piger 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:31.15 | ||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 39.17 | 1:16.97 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 36.89 | 1:53.86 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 37.29 | 2:31.15 | |||||||
18 | S68 - 3 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:36.28 | ||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 39.27 | 1:15.57 | |||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 44.34 | 1:59.91 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 36.37 | 2:36.28 | |||||||
19 | Erritsø Piger 3 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:36.29 | ||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 37.26 | 37.26 | |||||||
Anna Madsby Rohde | 2005 | 38.31 | 1:15.57 | |||||||
Alberte Fauerby | 2005 | 40.37 | 1:55.94 | |||||||
Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 40.35 | 2:36.29 | |||||||
20 | Frem Piger 2 | 2004 | Frem Odense | 2:36.97 | ||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 39.02 | 1:15.91 | |||||||
Kim Hanh Vu | 2004 | 40.66 | 1:56.57 | |||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 40.40 | 2:36.97 | |||||||
21 | Hgf Dolphins Damer 2 | 2004 | H.G.F. Svømning | 2:40.13 | ||||||
Silje Pedersen | 2004 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 42.61 | 1:20.89 | |||||||
Linnea Persson | 2004 | 42.83 | 2:03.72 | |||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 36.41 | 2:40.13 | |||||||
22 | Vildbjerg Piger | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:44.87 | ||||||
Thea Dahl Madsen | 2005 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Silje Zobbe Henriksen | 2006 | 44.89 | 1:26.40 | |||||||
Ida F. Klaris | 2005 | 41.74 | 2:08.14 | |||||||
Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | 36.73 | 2:44.87 | |||||||
23 | Erritsø Piger 4 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:52.41 | ||||||
Rikke Sørensen | 2004 | 53.84 | 53.84 | |||||||
Leonora Druett | 2004 | 41.60 | 1:35.44 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 40.88 | 2:16.32 | |||||||
Maiken Knudsen | 2004 | 36.09 | 2:52.41 | |||||||
24 | Hsc Talentpiger 1 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 2:56.27 | ||||||
Silje Drechsler | 2007 | 47.16 | 47.16 | |||||||
Isabella L Christoffersen | 2007 | 45.90 | 1:33.06 | |||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 39.91 | 2:12.97 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2007 | 43.30 | 2:56.27 | |||||||
25 | Neptun Piger 4 | 2005 | Swim Team Neptun | 2:58.87 | ||||||
Sofie Duelune | 2005 | 46.43 | 46.43 | |||||||
Sara Søholm Vang | 2005 | 41.98 | 1:28.41 | |||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 47.29 | 2:15.70 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 43.17 | 2:58.87 | |||||||
26 | Bsk Piger 3 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:58.91 | ||||||
Sille Augustesen | 2008 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Kirstine Knudsen | 2007 | 49.48 | 1:29.72 | |||||||
Anna Lis Kristensen | 2005 | 46.20 | 2:15.92 | |||||||
Marie Laursen | 2004 | 42.99 | 2:58.91 | |||||||
27 | Sksv Piger 2 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 3:00.87 | ||||||
Zenia Lüneborg | 2008 | 48.74 | 48.74 | |||||||
Lærke Scheffman | 2007 | 50.08 | 1:38.82 | |||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 43.15 | 2:21.97 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 38.90 | 3:00.87 | |||||||
28 | The Darlings From Bsk08 | 2007 | Brønderslev SK08 | 3:01.41 | ||||||
Neya Damgaard | 2007 | 43.43 | 43.43 | |||||||
Malou Brogaard | 2007 | 48.47 | 1:31.90 | |||||||
Mille Marie B Jensen | 2008 | 46.73 | 2:18.63 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 42.78 | 3:01.41 | |||||||
- | Horsens Piger | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Isk Delfiner | 2007 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Emilie Væring Nielsen | 2005 | |||||||||
Maria Fiil Jensen | 2004 | |||||||||
Mille Christiansen | 2006 | |||||||||
Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:02 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:29 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.26 | ||||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.08 | ||||||
3 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.75 | ||||||
4 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 29.15 | ||||||
5 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.47 | ||||||
6 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 30.54 | ||||||
7 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 32.42 | ||||||
8 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.68 | ||||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 33.73 | ||||||
10 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 34.30 | ||||||
11 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.61 | ||||||
12 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 38.48 | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 29.89 | ||||||
2 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.10 | ||||||
3 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.38 | ||||||
4 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 30.58 | ||||||
5 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.74 | ||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 31.77 | ||||||
7 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 31.87 | ||||||
8 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.35 | ||||||
9 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.92 | ||||||
10 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 35.78 | ||||||
11 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.02 | ||||||
12 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 36.35 | ||||||
13 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.53 | ||||||
14 | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 37.62 | ||||||
15 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 40.31 | ||||||
16 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 41.21 | ||||||
17 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 42.24 | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 33.33 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.99 | ||||||
3 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 34.20 | ||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 34.75 | ||||||
5 | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.77 | ||||||
6 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 34.83 | ||||||
7 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.84 | ||||||
8 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.67 | ||||||
9 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.69 | ||||||
10 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.12 | ||||||
11 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.13 | ||||||
12 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.55 | ||||||
13 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 37.60 | ||||||
14 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.79 | ||||||
15 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 37.98 | ||||||
16 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.08 | ||||||
17 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.26 | ||||||
18 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.18 | ||||||
19 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.64 | ||||||
20 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 40.36 | ||||||
21 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 40.51 | ||||||
22 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 41.65 | ||||||
23 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 42.14 | ||||||
24 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.32 | ||||||
25 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.97 | ||||||
26 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 44.01 | ||||||
27 | Mads Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 46.61 | ||||||
28 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 46.63 | ||||||
29 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.22 | ||||||
30 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 47.86 | ||||||
31 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 47.89 | ||||||
32 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 48.12 | ||||||
33 | Nordin Max Præstegaard | 2005 | H.G.F. Svømning | 51.00 | ||||||
34 | Daniel Peick | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 1:03.66 | ||||||
- | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 34.62 | ||||||
2 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 36.88 | ||||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.61 | ||||||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.01 | ||||||
5 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 40.22 | ||||||
6 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 41.68 | ||||||
7 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 42.65 | ||||||
8 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.80 | ||||||
9 | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 43.01 | ||||||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.27 | ||||||
11 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 44.93 | ||||||
12 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 45.39 | ||||||
13 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 46.56 | ||||||
14 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 46.77 | ||||||
15 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 46.83 | ||||||
16 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 46.98 | ||||||
17 | Sebastian Stormes | 2007 | H.G.F. Svømning | 47.02 | ||||||
18 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 47.21 | ||||||
19 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.76 | ||||||
20 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 49.49 | ||||||
21 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 49.83 | ||||||
22 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 57.03 | ||||||
23 | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 1:01.96 | ||||||
- | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Johannes Toft | 2007 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Afslut på mave 50 m | |||||
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.78 | ||||||
2 | Zakarias L. Bjørn | 2008 | Ikast Svømmeklub | 51.55 | ||||||
3 | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 52.51 | ||||||
4 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 53.37 | ||||||
- | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Svøm på mave 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:29 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:41 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.02 | ||||||
2 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | ||||||
4 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.24 | ||||||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.89 | ||||||
6 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.06 | ||||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.56 | ||||||
8 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 37.52 | ||||||
9 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 38.15 | ||||||
10 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 38.30 | ||||||
11 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 46.14 | ||||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.05 | ||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 31.08 | ||||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.60 | ||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.63 | ||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.20 | ||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 33.94 | ||||||
8 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 34.10 | ||||||
9 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.66 | ||||||
10 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.21 | ||||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.45 | ||||||
12 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.53 | ||||||
13 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.63 | ||||||
14 | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | 35.93 | ||||||
15 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.53 | ||||||
16 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.72 | ||||||
17 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 36.79 | ||||||
18 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.01 | ||||||
19 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 37.47 | ||||||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.54 | ||||||
21 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.90 | ||||||
22 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 38.07 | ||||||
23 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.17 | ||||||
24 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.26 | ||||||
25 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.33 | ||||||
26 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 38.39 | ||||||
27 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.59 | ||||||
28 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.06 | ||||||
29 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.36 | ||||||
30 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 40.11 | ||||||
31 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 40.40 | ||||||
32 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 40.46 | ||||||
33 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.64 | ||||||
34 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.88 | ||||||
35 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 41.00 | ||||||
36 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.42 | ||||||
37 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.63 | ||||||
38 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 41.67 | ||||||
39 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 42.50 | ||||||
40 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 42.69 | ||||||
41 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.21 | ||||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 33.58 | ||||||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 33.84 | ||||||
3 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.94 | ||||||
4 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 34.31 | ||||||
5 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.56 | ||||||
6 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 34.60 | ||||||
7 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 34.93 | ||||||
8 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 35.06 | ||||||
9 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 35.26 | ||||||
10 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.04 | ||||||
11 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.26 | ||||||
12 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.31 | ||||||
13 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.32 | ||||||
14 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 36.41 | ||||||
15 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 37.16 | ||||||
16 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.18 | ||||||
17 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.28 | ||||||
18 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.46 | ||||||
19 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.71 | ||||||
20 | Malou Sophie Stormes | 2005 | H.G.F. Svømning | 38.02 | ||||||
21 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 38.15 | ||||||
22 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.19 | ||||||
23 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 38.22 | ||||||
24 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.30 | ||||||
25 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.66 | ||||||
26 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 38.88 | ||||||
27 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.94 | ||||||
28 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.95 | ||||||
29 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.00 | ||||||
30 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.08 | ||||||
31 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.59 | ||||||
32 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 39.71 | ||||||
33 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 39.82 | ||||||
34 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.96 | ||||||
35 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.10 | ||||||
35 | Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 40.10 | ||||||
37 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.28 | ||||||
38 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.59 | ||||||
39 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 40.70 | ||||||
40 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.71 | ||||||
41 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 40.98 | ||||||
42 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 41.41 | ||||||
43 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.96 | ||||||
44 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.53 | ||||||
45 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 42.54 | ||||||
46 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.56 | ||||||
47 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.03 | ||||||
48 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.85 | ||||||
49 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.46 | ||||||
50 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.00 | ||||||
51 | Maria Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 45.59 | ||||||
52 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.86 | ||||||
53 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.89 | ||||||
54 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.27 | ||||||
55 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.28 | ||||||
56 | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 46.35 | ||||||
57 | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | 46.64 | ||||||
58 | Cecilie Kaarde | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 46.93 | ||||||
59 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 48.23 | ||||||
60 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 48.57 | ||||||
61 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 49.15 | ||||||
62 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.39 | ||||||
63 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 49.94 | ||||||
64 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 52.56 | ||||||
65 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 57.95 | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.02 | ||||||
2 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 36.71 | ||||||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.74 | ||||||
4 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 39.60 | ||||||
5 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 40.68 | ||||||
6 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.71 | ||||||
7 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.90 | ||||||
8 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.93 | ||||||
9 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 41.38 | ||||||
10 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.71 | ||||||
11 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.90 | ||||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 43.09 | ||||||
13 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.12 | ||||||
14 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 44.10 | ||||||
15 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.32 | ||||||
16 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 44.59 | ||||||
17 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.74 | ||||||
18 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 44.91 | ||||||
19 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.42 | ||||||
20 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.62 | ||||||
21 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 45.80 | ||||||
22 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.19 | ||||||
23 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.26 | ||||||
24 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.30 | ||||||
25 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.15 | ||||||
26 | Silje Zobbe Henriksen | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.30 | ||||||
27 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.73 | ||||||
28 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 48.75 | ||||||
29 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.12 | ||||||
30 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 49.13 | ||||||
31 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 49.60 | ||||||
32 | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.65 | ||||||
33 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 50.03 | ||||||
34 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 50.72 | ||||||
35 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.84 | ||||||
36 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 52.01 | ||||||
37 | Kirstine Knudsen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 52.15 | ||||||
38 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 52.80 | ||||||
39 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 54.67 | ||||||
40 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:03.81 | ||||||
41 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 1:06.82 | ||||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
- | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 25 m | |||||
Løb 22, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.00 | ||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 47.57 | ||||||
3 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 47.89 | ||||||
4 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 49.05 | ||||||
5 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 52.17 | ||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 53.15 | ||||||
7 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 55.08 | ||||||
8 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 57.10 | ||||||
9 | Ida Friberg | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 1:06.26 | ||||||
- | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ingen berør 25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:41 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 27.02 | 57.69 | |||||
2 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.46 | 1:00.30 | |||||
3 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 29.28 | 1:01.31 | |||||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.92 | 1:03.03 | |||||
5 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.85 | 1:03.06 | |||||
6 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.04 | 1:03.32 | |||||
7 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.99 | 1:04.94 | |||||
8 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.30 | 1:11.18 | |||||
9 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 32.46 | 1:12.06 | |||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.97 | 1:15.09 | |||||
11 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 32.72 | 1:15.75 | |||||
12 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.15 | 1:18.23 | |||||
13 | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 34.52 | 1:18.27 | |||||
- | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.25 | 58.78 | |||||
2 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.77 | 1:02.04 | |||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 28.98 | 1:02.67 | |||||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 30.12 | 1:04.80 | |||||
5 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 31.48 | 1:08.24 | |||||
6 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.77 | 1:08.63 | |||||
7 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.44 | 1:09.80 | |||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.37 | 1:10.84 | |||||
9 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 31.52 | 1:10.86 | |||||
10 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 33.22 | 1:14.42 | |||||
11 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | 1:15.50 | |||||
12 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 35.45 | 1:16.33 | |||||
13 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.71 | 1:17.60 | |||||
14 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 36.08 | 1:17.77 | |||||
15 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.33 | 1:19.94 | |||||
16 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 35.23 | 1:19.99 | |||||
17 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.76 | 1:20.28 | |||||
18 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 36.53 | 1:21.37 | |||||
19 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.99 | 1:23.09 | |||||
20 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 39.69 | 1:29.03 | |||||
21 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 40.04 | 1:30.15 | |||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 29.82 | 1:03.34 | |||||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 33.21 | 1:09.61 | |||||
3 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 33.53 | 1:12.19 | |||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 36.97 | 1:18.11 | |||||
5 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.62 | 1:18.13 | |||||
6 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 38.71 | 1:19.40 | |||||
7 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 36.84 | 1:19.58 | |||||
8 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.10 | 1:21.61 | |||||
9 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.59 | 1:27.51 | |||||
10 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 41.70 | 1:34.00 | |||||
11 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 44.01 | 1:37.73 | |||||
12 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 46.67 | 1:46.66 | |||||
- | Marius Danielsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Ej sam berør 50 m | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.37 | 1:34.88 | |||||
2 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.02 | 1:41.36 | |||||
3 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 44.49 | 1:43.71 | |||||
4 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 52.66 | 1:49.43 | |||||
5 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.41 | 1:52.20 | |||||
6 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 58.55 | 2:04.02 | |||||
- | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Assym arm ved start | |||||
Løb 23, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.91 | 1:38.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 29.45 | 1:01.84 | |||||
2 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 35.16 | 1:14.64 | |||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 34.07 | 1:16.27 | |||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.85 | 1:08.65 | |||||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.16 | 1:10.95 | |||||
3 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.17 | 1:10.99 | |||||
4 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.06 | 1:13.10 | |||||
5 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.86 | 1:16.51 | |||||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 34.81 | 1:17.52 | |||||
7 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 35.37 | 1:17.84 | |||||
8 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 35.90 | 1:18.74 | |||||
9 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.16 | 1:20.31 | |||||
10 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 38.31 | 1:22.68 | |||||
11 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.61 | 1:23.42 | |||||
12 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 39.79 | 1:25.86 | |||||
13 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.61 | 1:26.26 | |||||
14 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.07 | 1:28.39 | |||||
15 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 41.82 | 1:29.57 | |||||
16 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.98 | 1:30.83 | |||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 34.16 | 1:11.37 | |||||
2 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.82 | 1:13.42 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.47 | 1:13.93 | |||||
4 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.18 | 1:14.46 | |||||
5 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 35.68 | 1:15.75 | |||||
6 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 35.69 | 1:16.96 | |||||
7 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 35.19 | 1:19.98 | |||||
8 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 35.48 | 1:20.46 | |||||
9 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 37.59 | 1:22.17 | |||||
10 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 38.02 | 1:23.20 | |||||
11 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 36.57 | 1:23.23 | |||||
12 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 38.30 | 1:24.75 | |||||
13 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.12 | 1:26.98 | |||||
14 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 40.52 | 1:30.45 | |||||
15 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 39.34 | 1:31.04 | |||||
16 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 41.58 | 1:31.07 | |||||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 42.89 | 1:31.41 | |||||
18 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 43.02 | 1:35.01 | |||||
19 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 44.04 | 1:35.36 | |||||
20 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.55 | 1:35.58 | |||||
21 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.13 | 1:35.94 | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.37 | 1:15.67 | |||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 39.06 | 1:23.07 | |||||
3 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 41.66 | 1:30.10 | |||||
4 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 44.05 | 1:38.12 | |||||
5 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.89 | 1:38.68 | |||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.56 | 1:44.62 | |||||
7 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 49.63 | 1:46.47 | |||||
8 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 46.57 | 1:47.75 | |||||
9 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 46.18 | 1:49.27 | |||||
10 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.74 | 1:51.33 | |||||
11 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 50.79 | 1:55.02 | |||||
Løb 24, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 33.84 | 1:45.33 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:28 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 25, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsc Herrer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:03.09 | ||||||
Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | 29.11 | 59.26 | 59.26 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 31.93 | 1:08.08 | 2:07.34 | ||||||
Mathias Rasmussen | 2001 | 29.43 | 1:01.95 | 3:09.29 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 25.92 | 53.80 | 4:03.09 | ||||||
2 | Hsc Herrer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:05.05 | ||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 28.82 | 58.28 | 58.28 | ||||||
Oskar Allerslev | 2002 | 32.57 | 1:10.98 | 2:09.26 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 28.37 | 1:00.92 | 3:10.18 | ||||||
Kasper Laursen | 1998 | 25.93 | 54.87 | 4:05.05 | ||||||
3 | Rsk Herrer | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:19.81 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 31.12 | 1:04.51 | 1:04.51 | ||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 35.11 | 1:15.88 | 2:20.39 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 29.18 | 1:02.81 | 3:23.20 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 26.64 | 56.61 | 4:19.81 | ||||||
4 | Horsens Drenge 1 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:20.48 | ||||||
Wiktor Poznachowski | 1998 | 31.71 | 1:05.31 | 1:05.31 | ||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 33.53 | 1:11.84 | 2:17.15 | ||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 29.66 | 1:03.06 | 3:20.21 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 28.36 | 1:00.27 | 4:20.48 | ||||||
5 | Isk Tiger Sharks | 0 | Ikast Svømmeklub | 4:31.97 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 32.64 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 38.17 | 1:21.48 | 2:27.96 | ||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 27.16 | 59.23 | 3:27.19 | ||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 30.24 | 1:04.78 | 4:31.97 | ||||||
6 | Aabybro Destroyers | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 4:42.52 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 35.86 | 1:12.54 | 1:12.54 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 37.94 | 1:20.90 | 2:33.44 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.38 | 1:08.25 | 3:41.69 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 28.50 | 1:00.83 | 4:42.52 | ||||||
7 | Bsk Drenge | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 4:44.33 | ||||||
Rasmus D. Jensen | 1998 | 33.83 | 1:11.46 | 1:11.46 | ||||||
Andreas Hansen | 2001 | 35.71 | 1:17.40 | 2:28.86 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 31.96 | 1:11.48 | 3:40.34 | ||||||
Anton Gold | 2002 | 30.12 | 1:03.99 | 4:44.33 | ||||||
8 | Erritsø Drenge 1 | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 4:47.49 | ||||||
Christian Lorey | 2003 | 33.42 | 1:09.37 | 1:09.37 | ||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 39.19 | 1:23.35 | 2:32.72 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 30.11 | 1:03.54 | 3:36.26 | ||||||
Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | 34.02 | 1:11.23 | 4:47.49 | ||||||
9 | Frem Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 4:52.85 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 31.35 | 1:04.69 | 1:04.69 | ||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 42.09 | 1:30.50 | 2:35.19 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 32.56 | 1:09.74 | 3:44.93 | ||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 31.73 | 1:07.92 | 4:52.85 | ||||||
10 | Poseidon Drenge 3 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 4:59.46 | ||||||
Anton Poulsen | 2004 | 1:15.71 | 1:15.71 | |||||||
Noah Brendholdt | 2004 | 14:40.73 | 1:27.21 | 2:42.92 | ||||||
Magnus Alexandersen | 2002 | 32.91 | 1:12.27 | 3:55.19 | ||||||
Rasmus Rytter | 2004 | 30.44 | 1:04.27 | 4:59.46 | ||||||
11 | Kuglen Og de 3 Kegler | 1988 | Grenaa Svømmeklub | 5:03.59 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 30.75 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Asbjørn Hjerrild | 2003 | 43.97 | 1:34.92 | 2:38.31 | ||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 34.61 | 1:16.34 | 3:54.65 | ||||||
Mikkel Købke | 1999 | 32.62 | 1:08.94 | 5:03.59 | ||||||
12 | Aabybro Food Monsters | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:04.96 | ||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 37.11 | 1:15.03 | 1:15.03 | ||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 41.02 | 1:28.55 | 2:43.58 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 33.63 | 1:13.03 | 3:56.61 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 32.91 | 1:08.35 | 5:04.96 | ||||||
13 | Hsc Drenge 2 Årgang | 0 | Holstebro Svømme Club | 5:11.81 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 36.49 | 1:15.31 | 1:15.31 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 42.35 | 1:31.11 | 2:46.42 | ||||||
Noah Lebæk Andersen | 2003 | 35.40 | 1:21.46 | 4:07.88 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 30.32 | 1:03.93 | 5:11.81 | ||||||
14 | Koral Drenge | 2004 | Svømmeklubben Koral | 5:18.36 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 36.95 | 1:15.11 | 1:15.11 | ||||||
Mikkel Dam | 2002 | 39.95 | 1:26.59 | 2:41.70 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 34.70 | 1:16.36 | 3:58.06 | ||||||
Magnus Andersen | 2005 | 38.85 | 1:20.30 | 5:18.36 | ||||||
15 | Cocio All Star | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:20.58 | ||||||
Frederik Klüver | 1998 | 38.81 | 1:20.17 | 1:20.17 | ||||||
Mads Toft Andersen | 2002 | 41.61 | 1:30.47 | 2:50.64 | ||||||
Jonathan Nejmann | 2004 | 39.50 | 1:26.80 | 4:17.44 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 29.45 | 1:03.14 | 5:20.58 | ||||||
16 | Hgf Dolphins Herrer 1 | 2002 | H.G.F. Svømning | 5:53.86 | ||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 36.34 | 1:14.31 | 1:14.31 | ||||||
Sander Kejser | 2003 | 49.08 | 1:42.56 | 2:56.87 | ||||||
Jacob Mørup | 2004 | 39.15 | 1:27.57 | 4:24.44 | ||||||
Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | 42.49 | 1:29.42 | 5:53.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:43 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 26, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:23.67 | ||||||
Mette Flaskager | 1999 | 32.13 | 1:06.00 | 1:06.00 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 36.22 | 1:15.32 | 2:21.32 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 28.66 | 1:01.03 | 3:22.35 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 29.02 | 1:01.32 | 4:23.67 | ||||||
2 | Hsc Damer 2 | 0 | Holstebro Svømme Club | 4:38.17 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 33.29 | 1:08.10 | 1:08.10 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 34.15 | 1:13.74 | 2:21.84 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 32.01 | 1:10.00 | 3:31.84 | ||||||
Julie Hoffmann | 2003 | 31.44 | 1:06.33 | 4:38.17 | ||||||
3 | Horsens Piger 1 | 2001 | Horsens Svømmeklub | 4:38.65 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 33.59 | 1:07.58 | 1:07.58 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 37.30 | 1:20.42 | 2:28.00 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 31.38 | 1:10.03 | 3:38.03 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.41 | 1:00.62 | 4:38.65 | ||||||
4 | Bsk Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 4:42.39 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 33.11 | 1:07.01 | 1:07.01 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 35.55 | 1:17.62 | 2:24.63 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 33.16 | 1:13.01 | 3:37.64 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 30.18 | 1:04.75 | 4:42.39 | ||||||
5 | Rsk Damer 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 4:54.37 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 36.35 | 1:15.16 | 1:15.16 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 39.02 | 1:24.07 | 2:39.23 | ||||||
Trine Johansen | 2002 | 32.58 | 1:12.68 | 3:51.91 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 29.64 | 1:02.46 | 4:54.37 | ||||||
6 | Neptun Piger 1 | 2004 | Swim Team Neptun | 4:56.44 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 36.85 | 1:14.86 | 1:14.86 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 37.20 | 1:20.70 | 2:35.56 | ||||||
Katrine Rasmussen | 2004 | 33.94 | 1:15.21 | 3:50.77 | ||||||
Sofie Rasmussen | 2005 | 31.36 | 1:05.67 | 4:56.44 | ||||||
7 | Erritsø Piger 1 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 5:04.56 | ||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 40.38 | 1:22.32 | 1:22.32 | ||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 38.78 | 1:22.15 | 2:44.47 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 32.90 | 1:12.05 | 3:56.52 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 33.69 | 1:08.04 | 5:04.56 | ||||||
8 | Poseidon Piger 3 | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 5:04.60 | ||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 38.11 | 1:18.15 | 1:18.15 | ||||||
Dicte Skov Forsberg | 2004 | 37.10 | 1:19.45 | 2:37.60 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 37.11 | 1:21.56 | 3:59.16 | ||||||
Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 31.26 | 1:05.44 | 5:04.60 | ||||||
9 | Aabybro Ladies | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:10.95 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 36.12 | 1:14.41 | 1:14.41 | ||||||
Ida Troldborg | 2003 | 40.69 | 1:28.52 | 2:42.93 | ||||||
Sille Lindberg | 2003 | 37.27 | 1:21.82 | 4:04.75 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 31.22 | 1:06.20 | 5:10.95 | ||||||
10 | S68 - 1 | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 5:10.97 | ||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.21 | 1:12.63 | 1:12.63 | ||||||
Pernille Christensen | 2003 | 41.30 | 1:27.74 | 2:40.37 | ||||||
Amalije Kristensen | 2002 | 35.30 | 1:17.61 | 3:57.98 | ||||||
Sofie Jakobsen | 2003 | 34.63 | 1:12.99 | 5:10.97 | ||||||
11 | Sksv Piger 1 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 5:16.03 | ||||||
Amalie Holst | 2004 | 38.28 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Ida Kjærgaard | 2003 | 38.81 | 1:21.82 | 2:40.23 | ||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 38.96 | 1:26.92 | 4:07.15 | ||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 32.93 | 1:08.88 | 5:16.03 | ||||||
12 | Frem Piger 1 | 0 | Frem Odense | 5:19.94 | ||||||
Veronika Krogh | 2004 | 42.60 | 1:27.42 | 1:27.42 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 40.25 | 1:26.24 | 2:53.66 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 35.79 | 1:16.52 | 4:10.18 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 33.82 | 1:09.76 | 5:19.94 | ||||||
13 | Isk Stærke Piger | 0 | Ikast Svømmeklub | 5:20.87 | ||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 40.05 | 1:21.80 | 1:21.80 | ||||||
Agnete Riis | 2003 | 40.94 | 1:30.62 | 2:52.42 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 35.66 | 1:18.57 | 4:10.99 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 32.19 | 1:09.88 | 5:20.87 | ||||||
14 | Rsk Damer 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 5:27.32 | ||||||
Maja Rasmussen | 2003 | 41.62 | 1:28.55 | 1:28.55 | ||||||
Maria Mortensen | 1999 | 40.64 | 1:29.59 | 2:58.14 | ||||||
Julie Krog Christensen | 2001 | 36.80 | 1:21.73 | 4:19.87 | ||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 31.73 | 1:07.45 | 5:27.32 | ||||||
15 | Neptun Piger 2 | 2002 | Swim Team Neptun | 5:39.82 | ||||||
Vibe Pjengaard | 2003 | 46.73 | 1:35.67 | 1:35.67 | ||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 40.21 | 1:25.70 | 3:01.37 | ||||||
Nete Kirial | 2003 | 41.00 | 1:31.19 | 4:32.56 | ||||||
Maja Volke | 2002 | 32.21 | 1:07.26 | 5:39.82 | ||||||
16 | Dream Cows | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 5:42.26 | ||||||
Maja Dørk | 2002 | 1:32.20 | 1:32.20 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 41.00 | 1:29.21 | 3:01.41 | ||||||
Janni Martinussen | 2001 | 37.59 | 1:22.84 | 4:24.25 | ||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 36.54 | 1:18.01 | 5:42.26 | ||||||
17 | Aabybro Muffins Eaters | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 5:50.13 | ||||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 39.57 | 1:22.92 | 1:22.92 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 46.24 | 1:40.57 | 3:03.49 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 41.61 | 1:29.31 | 4:32.80 | ||||||
Julie Heby Kanstrup | 2002 | 35.99 | 1:17.33 | 5:50.13 | ||||||
18 | Hgf Dolphins Damer 1 | 2002 | H.G.F. Svømning | 6:05.41 | ||||||
Marie Lund Sørensen | 2003 | 49.46 | 1:40.24 | 1:40.24 | ||||||
Trine Ydemann Pedersen | 2003 | 48.25 | 1:45.25 | 3:25.49 | ||||||
Line Heise | 2003 | 41.42 | 1:29.71 | 4:55.20 | ||||||
Carolina D. Agerbæk | 2002 | 32.87 | 1:10.21 | 6:05.41 | ||||||
19 | Koral Piger | 2003 | Svømmeklubben Koral | 6:14.73 | ||||||
Kirstine Buch | 2005 | 41.45 | 1:24.78 | 1:24.78 | ||||||
Freya Thorsgaard | 2006 | 44.32 | 1:33.84 | 2:58.62 | ||||||
Sara Høi Graversen | 2003 | 47.57 | 1:44.42 | 4:43.04 | ||||||
Sara Holst Gregersen | 2006 | 42.24 | 1:31.69 | 6:14.73 | ||||||
20 | Sksv Piger 3 | 0 | Skanderborg Svømmeklub | 6:22.21 | ||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 48.68 | 1:40.67 | 1:40.67 | ||||||
Gertrud Skov | 2003 | 45.03 | 1:36.33 | 3:17.00 | ||||||
Katrine Bisgaard | 2003 | 43.85 | 1:36.32 | 4:53.32 | ||||||
Philippa Anker | 2006 | 41.60 | 1:28.89 | 6:22.21 | ||||||
- | Erritsø Piger 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | |||||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | |||||||||
Emma Karlsson | 2003 | |||||||||
Maiken Knudsen | 2004 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 27, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Drenge | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:12.77 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 35.33 | 35.33 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 38.45 | 1:13.78 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 28.07 | 1:41.85 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 30.92 | 2:12.77 | |||||||
2 | Isk Mini Sharks | 2005 | Ikast Svømmeklub | 2:15.16 | ||||||
Kasper Jensen | 2005 | 38.78 | 38.78 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 34.43 | 1:13.21 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 32.23 | 1:45.44 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 29.72 | 2:15.16 | |||||||
3 | Hsc Drenge 1 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:27.98 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 36.04 | 36.04 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 47.04 | 1:23.08 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 32.41 | 1:55.49 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 32.49 | 2:27.98 | |||||||
4 | Sksv Drenge 1 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 2:31.55 | ||||||
Frederik Bisgaard | 2006 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 41.27 | 1:20.30 | |||||||
Elliott Mitaine | 2006 | 41.95 | 2:02.25 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 29.30 | 2:31.55 | |||||||
5 | Aabybro Young Guns | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 2:32.05 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 44.75 | 1:21.61 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 36.62 | 1:58.23 | |||||||
Gustav Brix Rasmussen | 2004 | 33.82 | 2:32.05 | |||||||
6 | Erritsø Drenge 2 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:35.83 | ||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 37.41 | 1:19.22 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 42.19 | 2:01.41 | |||||||
Asger Nielsen | 2005 | 34.42 | 2:35.83 | |||||||
7 | Horsens Drenge 2 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:37.49 | ||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 41.69 | 41.69 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 44.64 | 1:26.33 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 33.45 | 1:59.78 | |||||||
Andreas Visby Hansen | 2004 | 37.71 | 2:37.49 | |||||||
8 | Bsk Drenge | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:40.53 | ||||||
Harald Gold | 2004 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 44.08 | 1:17.25 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 50.11 | 2:07.36 | |||||||
Markus Wennerberg | 2004 | 33.17 | 2:40.53 | |||||||
9 | Struer Dream Team | 2005 | Struer Svømmeklub | 2:43.62 | ||||||
Frederik Bak Mathiasen | 2006 | 42.25 | 42.25 | |||||||
Søren Egedal | 2005 | 54.11 | 1:36.36 | |||||||
Søren Winther Hald | 2005 | 36.46 | 2:12.82 | |||||||
Lasse Klint Nielsen | 2006 | 30.80 | 2:43.62 | |||||||
10 | Hgf Dolphins Herrer 2 | 2004 | H.G.F. Svømning | 2:50.10 | ||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 47.03 | 1:27.69 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 48.67 | 2:16.36 | |||||||
Jakob Frimand | 2004 | 33.74 | 2:50.10 | |||||||
11 | Prins Neptun | 2005 | Swim Team Neptun | 2:52.44 | ||||||
Mathias Bach | 2005 | 47.07 | 47.07 | |||||||
Johan H Brorson | 2006 | 42.73 | 1:29.80 | |||||||
Andreas Laursen | 2006 | 47.46 | 2:17.26 | |||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 35.18 | 2:52.44 | |||||||
12 | Isk Hammer Sharks | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:54.38 | ||||||
Kasper Lund Tange | 2004 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Bertram Knudsen | 2006 | 51.23 | 1:28.71 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 38.58 | 2:07.29 | |||||||
Daniel Kristensen | 2006 | 47.09 | 2:54.38 | |||||||
13 | Sksv Drenge 2 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 3:36.58 | ||||||
Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 51.82 | 51.82 | |||||||
Elias Vand | 2007 | 1:05.46 | 1:57.28 | |||||||
Noah Hald Schultz | 2006 | 55.48 | 2:52.76 | |||||||
Jacob Taudorf | 2007 | 43.82 | 3:36.58 | |||||||
- | S68 - 1 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | 2 armtag u vand | |||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:29 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 28, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S68 - 1 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:15.76 | ||||||
Kirstine Jørgensen | 2004 | 34.08 | 34.08 | |||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 36.46 | 1:10.54 | |||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | 34.25 | 1:44.79 | |||||||
Mie Asmussen | 2005 | 30.97 | 2:15.76 | |||||||
2 | Hsc Piger 1 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:19.82 | ||||||
Anna Bach | 2006 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 40.04 | 1:16.60 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 32.75 | 1:49.35 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 30.47 | 2:19.82 | |||||||
3 | Isk Power Puff Piger | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:21.57 | ||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 36.08 | 36.08 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 39.96 | 1:16.04 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 34.03 | 1:50.07 | |||||||
Laura Håkonsson | 2006 | 31.50 | 2:21.57 | |||||||
4 | Rsk Piger | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:23.93 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 40.81 | 1:16.90 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 34.70 | 1:51.60 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 32.33 | 2:23.93 | |||||||
5 | Struers Matador Mix | 2004 | Struer Svømmeklub | 2:25.64 | ||||||
Nanna Svensgaard | 2004 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | 38.39 | 1:14.72 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 32.35 | 1:47.07 | |||||||
Simone Kappel | 2005 | 38.57 | 2:25.64 | |||||||
6 | Isk Seje Sild | 2006 | Ikast Svømmeklub | 2:26.92 | ||||||
Laura Snebang V. Jensen | 2006 | 35.72 | 35.72 | |||||||
Katrine Krogh | 2005 | 43.69 | 1:19.41 | |||||||
Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 34.56 | 1:53.97 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 32.95 | 2:26.92 | |||||||
7 | Bsk Piger 1 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:27.24 | ||||||
Victoria Broch | 2004 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Stella Harpøth | 2006 | 41.55 | 1:17.49 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 37.44 | 1:54.93 | |||||||
Ane K. Zachariassen | 2005 | 32.31 | 2:27.24 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2004 | Frem Odense | 2:30.30 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.77 | 1:18.52 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 38.87 | 1:57.39 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 32.91 | 2:30.30 | |||||||
9 | S68 - 2 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 2:30.91 | ||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 42.00 | 1:21.32 | |||||||
Josefine Høgh | 2005 | 37.65 | 1:58.97 | |||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 31.94 | 2:30.91 | |||||||
10 | Neptun Piger 3 | 2004 | Swim Team Neptun | 2:33.82 | ||||||
Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 42.19 | 1:21.85 | |||||||
Freya Mikkelsen | 2005 | 38.69 | 2:00.54 | |||||||
Thea Brøndum | 2004 | 33.28 | 2:33.82 | |||||||
11 | Hsc Piger 2 Årgang | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:36.68 | ||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 39.07 | 39.07 | |||||||
Maria Nedergaard Jensen | 2004 | 45.43 | 1:24.50 | |||||||
Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | 38.78 | 2:03.28 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 33.40 | 2:36.68 | |||||||
12 | Hgf Dolphins Damer 2 | 2004 | H.G.F. Svømning | 2:41.43 | ||||||
Lise Lund Sørensen | 2005 | 40.62 | 40.62 | |||||||
Linnea Persson | 2004 | 45.31 | 1:25.93 | |||||||
Malou Sophie Stormes | 2005 | 39.03 | 2:04.96 | |||||||
Silje Pedersen | 2004 | 36.47 | 2:41.43 | |||||||
13 | Our Cutest Little Ponies | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:41.69 | ||||||
Nikoline Thygesen | 2005 | 38.82 | 38.82 | |||||||
Laura B. Nielsen | 2004 | 47.55 | 1:26.37 | |||||||
Naya Blyn | 2004 | 40.07 | 2:06.44 | |||||||
Rasmine Johansen | 2005 | 35.25 | 2:41.69 | |||||||
14 | Bsk Piger 2 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 2:45.82 | ||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 40.18 | 40.18 | |||||||
Marie Laursen | 2004 | 46.65 | 1:26.83 | |||||||
Olivia Wittrup-Jensen | 2004 | 39.73 | 2:06.56 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 39.26 | 2:45.82 | |||||||
15 | Erritsø Piger 3 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:46.88 | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 41.37 | 41.37 | |||||||
Anna Madsby Rohde | 2005 | 46.99 | 1:28.36 | |||||||
Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | 42.16 | 2:10.52 | |||||||
Maiken Knudsen | 2004 | 36.36 | 2:46.88 | |||||||
16 | Rsk Piger 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:53.51 | ||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 43.03 | 43.03 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 51.33 | 1:34.36 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 42.26 | 2:16.62 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 36.89 | 2:53.51 | |||||||
17 | Frem Piger 2 | 2004 | Frem Odense | 3:01.03 | ||||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 49.06 | 49.06 | |||||||
Kim Hanh Vu | 2004 | 48.14 | 1:37.20 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 42.64 | 2:19.84 | |||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 41.19 | 3:01.03 | |||||||
18 | S68 - 3 | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 3:06.64 | ||||||
Alma Nygreen Sakic | 2008 | 51.85 | 51.85 | |||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 48.79 | 1:40.64 | |||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 49.07 | 2:29.71 | |||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 36.93 | 3:06.64 | |||||||
19 | Hsc Talentpiger 2 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 3:08.26 | ||||||
Silje Drechsler | 2007 | 53.08 | 53.08 | |||||||
Nana Fjordside Jensen | 2007 | 55.21 | 1:48.29 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 41.73 | 2:30.02 | |||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 38.24 | 3:08.26 | |||||||
20 | Neptun Piger 4 | 2005 | Swim Team Neptun | 3:13.05 | ||||||
Sofie Duelune | 2005 | 53.39 | 53.39 | |||||||
Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 46.21 | 1:39.60 | |||||||
Maja Brøndum | 2006 | 52.11 | 2:31.71 | |||||||
Mathilde Vammen | 2004 | 41.34 | 3:13.05 | |||||||
21 | Hsc Talentpiger 1 | 2007 | Holstebro Svømme Club | 3:14.49 | ||||||
Victoria Krabbe | 2008 | 54.32 | 54.32 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2007 | 54.28 | 1:48.60 | |||||||
Nora Louise Rebouh | 2006 | 44.78 | 2:33.38 | |||||||
Isabella L Christoffersen | 2007 | 41.11 | 3:14.49 | |||||||
22 | The Darlings From Bsk08 | 2007 | Brønderslev SK08 | 3:17.61 | ||||||
Neya Damgaard | 2007 | 45.61 | 45.61 | |||||||
Malou Brogaard | 2007 | 53.31 | 1:38.92 | |||||||
Mille Marie B Jensen | 2008 | 56.60 | 2:35.52 | |||||||
Iben Thomasen | 2008 | 42.09 | 3:17.61 | |||||||
23 | Erritsø Piger 4 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 3:19.28 | ||||||
Camilla B. Witt | 2003 | 45.53 | 45.53 | |||||||
Leonora Druett | 2004 | 53.62 | 1:39.15 | |||||||
Rikke Sørensen | 2004 | 1:00.94 | 2:40.09 | |||||||
Nanna W Povlsen | 2005 | 39.19 | 3:19.28 | |||||||
24 | Sksv Piger 2 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 3:29.43 | ||||||
Zenia Lüneborg | 2008 | 53.18 | 53.18 | |||||||
Lærke Scheffman | 2007 | 1:04.09 | 1:57.27 | |||||||
Julie Møller | 2005 | 53.13 | 2:50.40 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 39.03 | 3:29.43 | |||||||
25 | Bsk Piger 3 | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 3:35.38 | ||||||
Anna Lis Kristensen | 2005 | 49.19 | 49.19 | |||||||
Matilde Helene Sørensen | 2004 | 56.75 | 1:45.94 | |||||||
Sille Augustesen | 2008 | 48.81 | 2:34.75 | |||||||
Ida Friberg | 2008 | 1:00.63 | 3:35.38 | |||||||
- | Horsens Piger | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Caroline Madsen | 2004 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 45.18 | 1:18.94 | |||||||
- | Team Hvalros All In | 2004 | Brønderslev SK08 | DSQ | tyvstart | |||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Emma Kjær Johannesen | 2004 | 52.19 | 1:30.38 | |||||||
- | Vildbjerg Piger | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | crawl i bryst v 55m | |||||
Laura Dahl | 2007 | 49.18 | 49.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:29 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.82 | 1:06.42 | |||||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.43 | 1:07.08 | |||||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 32.21 | 1:08.85 | |||||
4 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 35.51 | 1:14.94 | |||||
5 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.88 | 1:15.23 | |||||
6 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.78 | 1:15.26 | |||||
7 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 36.55 | 1:17.61 | |||||
8 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 38.37 | 1:22.08 | |||||
9 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 38.35 | 1:22.42 | |||||
10 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 41.01 | 1:25.64 | |||||
11 | Anders Mikkelsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 41.52 | 1:27.65 | |||||
12 | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.32 | 1:37.05 | |||||
- | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u v 25m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.41 | 1:08.32 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 32.21 | 1:09.03 | |||||
3 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.26 | 1:12.19 | |||||
4 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.74 | 1:12.26 | |||||
5 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 34.70 | 1:13.39 | |||||
6 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.65 | 1:13.45 | |||||
7 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.72 | 1:16.17 | |||||
8 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.64 | 1:19.36 | |||||
9 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 38.06 | 1:20.40 | |||||
10 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.06 | 1:21.54 | |||||
11 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 39.35 | 1:24.43 | |||||
12 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 40.37 | 1:24.84 | |||||
13 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.30 | 1:26.31 | |||||
14 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.89 | 1:26.78 | |||||
15 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.08 | 1:26.79 | |||||
16 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 40.80 | 1:28.44 | |||||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 44.22 | 1:32.22 | |||||
18 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 44.42 | 1:32.73 | |||||
19 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 43.58 | 1:34.90 | |||||
20 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 44.21 | 1:34.93 | |||||
21 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 45.69 | 1:35.06 | |||||
22 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 46.80 | 1:38.83 | |||||
23 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 48.52 | 1:45.28 | |||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.43 | 1:14.79 | |||||
2 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.48 | 1:22.90 | |||||
3 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.35 | 1:23.14 | |||||
4 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.45 | 1:25.13 | |||||
5 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.52 | 1:25.57 | |||||
6 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 41.11 | 1:28.47 | |||||
7 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 41.82 | 1:29.28 | |||||
8 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.21 | 1:30.06 | |||||
9 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 42.70 | 1:30.53 | |||||
10 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 41.99 | 1:31.32 | |||||
11 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 44.54 | 1:35.41 | |||||
12 | Magnus Tranekjer | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.05 | 1:37.13 | |||||
13 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 46.45 | 1:38.08 | |||||
14 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 46.30 | 1:38.84 | |||||
15 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 46.17 | 1:40.07 | |||||
16 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.33 | 1:43.41 | |||||
17 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 49.83 | 1:44.36 | |||||
18 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 49.10 | 1:44.53 | |||||
19 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 50.47 | 1:46.70 | |||||
20 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 52.19 | 1:49.84 | |||||
21 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 50.50 | 1:50.54 | |||||
22 | Søren Egedal | 2005 | Struer Svømmeklub | 56.15 | 1:56.31 | |||||
23 | Daniel Peick | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 1:07.87 | 2:20.48 | |||||
- | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | DSQ | flere flyben v start | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 43.67 | 1:32.00 | |||||
2 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 43.41 | 1:32.25 | |||||
3 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 46.02 | 1:38.95 | |||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 47.93 | 1:39.19 | |||||
5 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 47.05 | 1:39.78 | |||||
6 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 47.52 | 1:40.01 | |||||
7 | Esben Frimand | 2006 | H.G.F. Svømning | 47.31 | 1:42.00 | |||||
8 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 50.01 | 1:46.35 | |||||
9 | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.89 | 1:49.62 | |||||
10 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 55.60 | 1:57.47 | |||||
11 | Alexander Juul Dahl | 2006 | H.G.F. Svømning | 57.53 | 1:59.61 | |||||
12 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 55.84 | 2:00.74 | |||||
13 | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:06.40 | 2:23.53 | |||||
- | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DNF | ||||||
- | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | flyben i bryst | |||||
- | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v 75 m | |||||
Løb 29, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | asyn ben v 50 m | |||||
- | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | afsl m 1 hånd i mål | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 35.54 | 1:15.58 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.95 | 1:20.54 | |||||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 41.94 | 1:27.47 | |||||
4 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:30.06 | ||||||
5 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 43.25 | 1:31.03 | |||||
6 | Bianca Skjerning | 2001 | Ringe Svømme Klub | 45.80 | 1:33.87 | |||||
7 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 45.93 | 1:36.08 | |||||
8 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 49.23 | 1:44.24 | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 35.45 | 1:15.24 | |||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.64 | 1:17.44 | |||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.10 | 1:20.66 | |||||
4 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 38.62 | 1:22.14 | |||||
5 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.14 | 1:23.31 | |||||
6 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 39.96 | 1:23.75 | |||||
7 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.65 | 1:24.77 | |||||
8 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 41.57 | 1:26.72 | |||||
9 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.75 | 1:27.09 | |||||
10 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 42.19 | 1:27.83 | |||||
11 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 42.40 | 1:28.12 | |||||
12 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 42.29 | 1:29.24 | |||||
13 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.09 | 1:30.54 | |||||
14 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 42.74 | 1:31.38 | |||||
15 | Maja Rasmussen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.70 | 1:32.83 | |||||
16 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.35 | 1:34.68 | |||||
17 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.51 | 1:36.61 | |||||
18 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 46.15 | 1:36.85 | |||||
19 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 50.43 | 1:44.68 | |||||
20 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 49.47 | 1:45.99 | |||||
21 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 51.12 | 1:50.03 | |||||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | DNS | ||||||
- | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | udsv på ryg v 25m | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 37.52 | 1:19.16 | |||||
2 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.17 | 1:19.44 | |||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.38 | 1:19.82 | |||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.84 | 1:23.00 | |||||
5 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 40.05 | 1:25.17 | |||||
6 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.28 | 1:25.30 | |||||
7 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 40.77 | 1:25.49 | |||||
8 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.00 | 1:25.66 | |||||
9 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.27 | 1:26.77 | |||||
10 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 41.78 | 1:27.51 | |||||
11 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.29 | 1:27.97 | |||||
12 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.79 | 1:28.51 | |||||
13 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.64 | 1:29.53 | |||||
14 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 43.88 | 1:29.87 | |||||
15 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 43.61 | 1:30.95 | |||||
16 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 43.18 | 1:31.06 | |||||
17 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.58 | 1:31.22 | |||||
18 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 43.16 | 1:31.26 | |||||
19 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 43.97 | 1:31.62 | |||||
20 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 43.64 | 1:31.73 | |||||
21 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 44.11 | 1:31.89 | |||||
22 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 45.49 | 1:32.60 | |||||
23 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 44.15 | 1:32.75 | |||||
24 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 43.10 | 1:33.31 | |||||
25 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 44.60 | 1:33.85 | |||||
26 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.87 | 1:33.94 | |||||
27 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 44.29 | 1:34.56 | |||||
28 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 45.48 | 1:34.71 | |||||
29 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 45.47 | 1:34.97 | |||||
30 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 45.48 | 1:36.71 | |||||
31 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 46.84 | 1:38.15 | |||||
32 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 45.41 | 1:38.20 | |||||
33 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.89 | 1:38.40 | |||||
34 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 47.94 | 1:39.83 | |||||
35 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 47.47 | 1:40.80 | |||||
36 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.37 | 1:42.45 | |||||
37 | Linnea Persson | 2004 | H.G.F. Svømning | 48.14 | 1:42.98 | |||||
38 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 48.39 | 1:43.07 | |||||
39 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.93 | 1:43.15 | |||||
40 | Frida Karoline Dall | 2004 | Frem Odense | 48.12 | 1:43.65 | |||||
41 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 48.33 | 1:44.00 | |||||
42 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 49.99 | 1:47.08 | |||||
43 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 51.41 | 1:48.23 | |||||
44 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.97 | 1:48.31 | |||||
45 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.29 | 1:50.05 | |||||
46 | Anna Dørk | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 50.83 | 1:50.97 | |||||
47 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 53.51 | 1:51.66 | |||||
48 | Silje Pedersen | 2004 | H.G.F. Svømning | 51.52 | 1:53.13 | |||||
49 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 53.39 | 1:55.24 | |||||
50 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 55.41 | 1:56.01 | |||||
51 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 55.04 | 1:56.52 | |||||
52 | Mathilde Vammen | 2004 | Swim Team Neptun | 57.34 | 1:57.58 | |||||
53 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.23 | 1:58.31 | |||||
54 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 54.61 | 1:58.65 | |||||
55 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 55.78 | 2:02.62 | |||||
- | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Filippa Skydsgaard Jensen | 2004 | Vildbjerg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Joy Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Assym ben | |||||
- | Marie Laursen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.71 | 1:31.78 | |||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 43.85 | 1:31.95 | |||||
3 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 44.62 | 1:33.00 | |||||
4 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 44.39 | 1:33.25 | |||||
5 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 44.81 | 1:34.80 | |||||
6 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 48.39 | 1:39.93 | |||||
7 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 46.81 | 1:41.45 | |||||
8 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 47.24 | 1:42.09 | |||||
9 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.57 | 1:43.85 | |||||
10 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.98 | 1:44.36 | |||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 51.12 | 1:45.70 | |||||
12 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.15 | 1:50.43 | |||||
13 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 55.35 | 1:54.29 | |||||
14 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 53.53 | 1:54.56 | |||||
15 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 52.99 | 1:55.19 | |||||
16 | Mille Fjeldgård Sørensen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 56.06 | 1:56.11 | |||||
17 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 57.50 | 2:03.49 | |||||
18 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 58.99 | 2:03.92 | |||||
19 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 1:00.34 | 2:07.53 | |||||
20 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 1:01.16 | 2:07.64 | |||||
21 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 1:00.60 | 2:08.16 | |||||
22 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:03.33 | 2:13.72 | |||||
23 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 1:01.56 | 2:15.90 | |||||
24 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:09.65 | 2:20.20 | |||||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Mørup | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Ej sam. berør 75 m | |||||
- | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Olivia Josefine Brice | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | 2 armtag u. vand sta | |||||
Løb 30, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 52.12 | 1:49.96 | |||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:00.12 | 2:02.48 | |||||
3 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:04.60 | 2:15.57 | |||||
- | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | 2 armtag u. vand sta | |||||
- | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd ved afslut | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.26 | 1:01.99 | 1:34.36 | 2:05.43 | |||
2 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.99 | 1:04.55 | 1:39.05 | 2:12.59 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 33.47 | 1:09.66 | 1:45.91 | 2:21.14 | |||
4 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 35.41 | 1:14.25 | 1:54.38 | 2:33.15 | |||
5 | Mathias Ringtved | 2001 | H.G.F. Svømning | 37.77 | 1:17.57 | 1:58.15 | 2:37.90 | |||
6 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 39.07 | 1:20.32 | 2:03.08 | 2:44.14 | |||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.17 | 1:04.34 | 1:38.07 | 2:11.87 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.63 | 1:09.46 | 1:44.58 | 2:18.39 | |||
3 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 32.99 | 1:08.63 | 1:44.41 | 2:18.42 | |||
4 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 33.58 | 1:09.72 | 1:46.98 | 2:24.06 | |||
5 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.21 | 1:12.37 | 1:50.30 | 2:26.36 | |||
6 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 34.75 | 1:14.94 | 1:54.67 | 2:32.48 | |||
7 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.64 | 1:17.06 | 1:56.87 | 2:35.92 | |||
8 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.57 | 1:20.01 | 2:01.71 | 2:42.73 | |||
9 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.53 | 1:21.44 | 2:03.26 | 2:43.63 | |||
10 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 43.48 | 1:28.33 | 2:13.85 | 2:58.94 | |||
- | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Ingen berør 150 m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 2:01.96 | 2:41.64 | |||||
2 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.02 | 1:24.20 | 2:09.32 | 2:51.89 | |||
3 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 41.51 | 1:27.84 | 2:13.72 | 2:57.55 | |||
4 | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 43.66 | 1:30.41 | 2:19.73 | 3:04.92 | |||
5 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 45.57 | 1:33.13 | 2:20.41 | 3:05.15 | |||
6 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 45.97 | 1:36.33 | 2:25.10 | 3:12.11 | |||
7 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.41 | 1:36.01 | 2:25.71 | 3:12.55 | |||
8 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 53.33 | 1:47.97 | 2:43.41 | 3:35.18 | |||
- | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Svøm på mave 100 m | |||||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | 2 armtag på mav 25 m | |||||
- | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave 100 m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.82 | 1:22.47 | 2:05.72 | 2:46.96 | |||
2 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 50.19 | 1:44.75 | 2:41.11 | 3:34.67 | |||
3 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 53.03 | 1:48.51 | 2:44.43 | 3:35.68 | |||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 100 m | |||||
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.84 | 1:30.28 | 2:17.40 | 3:03.43 | |||
2 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 57.86 | 2:00.72 | 3:01.69 | 3:57.68 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | 1:09.98 | 1:47.42 | 2:25.13 | |||
2 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.78 | 1:13.79 | 1:51.45 | 2:27.91 | |||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.23 | 1:13.04 | 1:52.00 | 2:28.90 | |||
4 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 34.55 | 1:12.05 | 1:51.09 | 2:29.35 | |||
5 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 35.78 | 1:14.54 | 1:54.42 | 2:33.88 | |||
6 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 36.91 | 1:17.04 | 1:58.38 | 2:38.19 | |||
7 | Maria Mortensen | 1999 | Ringe Svømme Klub | 41.59 | 1:25.64 | 2:11.47 | 2:54.90 | |||
8 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 41.03 | 1:24.59 | 2:10.11 | 2:56.03 | |||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Christiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.13 | 1:09.83 | 1:46.03 | 2:22.16 | |||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.36 | 1:14.93 | 1:53.55 | 2:32.25 | |||
3 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.32 | 1:17.30 | 1:57.64 | 2:36.34 | |||
4 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 36.38 | 1:15.83 | 1:56.41 | 2:36.49 | |||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.77 | 1:22.91 | 2:05.89 | 2:47.68 | |||
6 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 38.47 | 1:21.38 | 2:06.12 | 2:48.87 | |||
7 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 40.67 | 1:24.03 | 2:08.79 | 2:51.33 | |||
8 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 43.48 | 1:31.48 | 2:20.67 | 3:07.97 | |||
9 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 45.62 | 2:28.02 | 3:16.24 | ||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 36.86 | 1:16.41 | 1:56.29 | 2:34.36 | |||
2 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.61 | 1:18.05 | 1:58.74 | 2:38.93 | |||
3 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 38.31 | 1:18.64 | 1:59.83 | 2:39.72 | |||
4 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 38.13 | 1:19.00 | 2:00.51 | 2:42.01 | |||
5 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.23 | 1:17.69 | 1:59.52 | 2:42.03 | |||
6 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 38.51 | 1:19.74 | 2:01.63 | 2:42.65 | |||
7 | Sofie Le Fevre | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 38.14 | 1:20.02 | 2:02.95 | 2:43.18 | |||
8 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 38.72 | 1:20.18 | 2:02.42 | 2:43.66 | |||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 38.72 | 1:20.35 | 2:04.56 | 2:44.15 | |||
10 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.22 | 1:25.10 | 2:08.89 | 2:49.34 | |||
11 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 41.36 | 1:26.72 | 2:12.30 | 2:57.14 | |||
12 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 42.19 | 1:27.71 | 2:13.96 | 2:57.43 | |||
13 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 43.41 | 1:30.43 | 2:17.64 | 3:02.23 | |||
14 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 43.48 | 1:30.62 | 2:19.42 | 3:07.78 | |||
15 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 44.93 | 1:33.31 | 2:21.81 | 3:07.95 | |||
16 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 44.02 | 1:33.15 | 2:23.18 | 3:09.76 | |||
17 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 46.26 | 1:37.46 | 2:29.66 | 3:20.08 | |||
- | Matilde Helene Sørensen | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 75 m | |||||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 75 m | |||||
- | Lise Lund Sørensen | 2005 | H.G.F. Svømning | DSQ | Ej fort bev 50 m | |||||
- | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.33 | 1:22.96 | 2:06.42 | 2:48.00 | |||
2 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 40.57 | 1:23.91 | 2:07.64 | 2:48.13 | |||
3 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 41.35 | 1:25.62 | 2:09.02 | 2:49.99 | |||
4 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 45.44 | 1:34.69 | 2:25.05 | 3:15.73 | |||
5 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.11 | 1:47.75 | 2:44.29 | 3:38.20 | |||
- | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev 100 m | |||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 46.68 | 1:38.39 | 2:30.94 | 3:18.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 26.56 | ||||||
2 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 28.03 | ||||||
3 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 28.10 | ||||||
4 | Wiktor Poznachowski | 1998 | Horsens Svømmeklub | 28.30 | ||||||
5 | Morten Baxter | 1996 | Erritsø Gymnastik Og IF | 28.95 | ||||||
6 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.68 | ||||||
7 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 29.71 | ||||||
8 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 29.88 | ||||||
9 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 30.02 | ||||||
10 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 30.73 | ||||||
11 | Andreas Hansen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 31.06 | ||||||
12 | Christoffer Nedergaard | 1995 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.20 | ||||||
13 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.44 | ||||||
14 | Jesper Thyssen | 1995 | Grenaa Svømmeklub | 32.72 | ||||||
15 | Mikkel Købke | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 32.98 | ||||||
16 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 33.16 | ||||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 27.70 | ||||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 28.99 | ||||||
3 | Magnus Alexandersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 29.13 | ||||||
4 | Sander Linde | 2002 | Ringe Svømme Klub | 29.54 | ||||||
5 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.64 | ||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 29.72 | ||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 29.76 | ||||||
8 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.84 | ||||||
9 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 29.98 | ||||||
10 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 30.25 | ||||||
11 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 30.62 | ||||||
12 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 31.90 | ||||||
13 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.18 | ||||||
14 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 32.86 | ||||||
15 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.14 | ||||||
16 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.33 | ||||||
17 | Axel Hvam | 2003 | Swim Team Neptun | 33.47 | ||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 33.56 | ||||||
19 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 34.01 | ||||||
20 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.28 | ||||||
21 | Mikkel Dam | 2002 | Svømmeklubben Koral | 35.24 | ||||||
22 | Andreas Christensen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 37.70 | ||||||
23 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 40.52 | ||||||
24 | Asbjørn Hjerrild | 2003 | Grenaa Svømmeklub | 41.35 | ||||||
25 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 43.36 | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Assym arme | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 28.46 | ||||||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.36 | ||||||
3 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 32.61 | ||||||
4 | Rasmus Rytter | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.69 | ||||||
5 | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 33.17 | ||||||
6 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.47 | ||||||
7 | Jonathan Nejmann | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.50 | ||||||
8 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.79 | ||||||
9 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.22 | ||||||
10 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.55 | ||||||
11 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 35.63 | ||||||
12 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 36.29 | ||||||
13 | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.58 | ||||||
14 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 37.64 | ||||||
15 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 37.71 | ||||||
16 | Jacob Mørup | 2004 | H.G.F. Svømning | 38.86 | ||||||
17 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.29 | ||||||
18 | Mikkel Borreskov | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.36 | ||||||
19 | Magnus Andersen | 2005 | Svømmeklubben Koral | 40.74 | ||||||
20 | Gustav Brix Rasmussen | 2004 | Aabybro Idrætsforening | 41.28 | ||||||
21 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 43.53 | ||||||
22 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 43.78 | ||||||
23 | Mikkel Obsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 44.19 | ||||||
24 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.99 | ||||||
25 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 47.12 | ||||||
26 | Ivan Hjermitslev | 2004 | Brønderslev SK08 | 49.88 | ||||||
- | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mads Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Brystarmtag 45 m | |||||
- | Marius Danielsen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | Ej sam berør 25 m | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.36 | ||||||
2 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 38.99 | ||||||
3 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.18 | ||||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.25 | ||||||
5 | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | 40.65 | ||||||
6 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.77 | ||||||
7 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 42.32 | ||||||
8 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 42.87 | ||||||
9 | Jannick Franow | 2006 | Horsens Svømmeklub | 43.11 | ||||||
10 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.47 | ||||||
11 | Andreas Laursen | 2006 | Swim Team Neptun | 47.81 | ||||||
12 | Sophus Heningsen | 2007 | H.G.F. Svømning | 49.12 | ||||||
13 | Jonas Golczyk Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.86 | ||||||
14 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 53.39 | ||||||
15 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 53.85 | ||||||
16 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 54.80 | ||||||
- | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Crawl ben 30 m | |||||
- | Sebastian Stormes | 2007 | H.G.F. Svømning | DSQ | 1 hånd i vending | |||||
Løb 33, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 49.16 | ||||||
2 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 52.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:38 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.95 | ||||||
2 | Sofie Møller | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 31.58 | ||||||
3 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 32.80 | ||||||
4 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.21 | ||||||
5 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 33.47 | ||||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | Horsens Svømmeklub | 34.08 | ||||||
7 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.48 | ||||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 34.99 | ||||||
9 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.99 | ||||||
10 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.62 | ||||||
- | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.44 | ||||||
2 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 30.58 | ||||||
3 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 31.13 | ||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 31.38 | ||||||
5 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.41 | ||||||
6 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 32.96 | ||||||
7 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.10 | ||||||
8 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 33.33 | ||||||
9 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.44 | ||||||
10 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.48 | ||||||
11 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.52 | ||||||
12 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 33.88 | ||||||
13 | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 33.91 | ||||||
14 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 34.06 | ||||||
15 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.31 | ||||||
16 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.42 | ||||||
17 | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.50 | ||||||
18 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.13 | ||||||
18 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 35.13 | ||||||
20 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 35.19 | ||||||
21 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 35.24 | ||||||
22 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.50 | ||||||
23 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 35.91 | ||||||
24 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 36.11 | ||||||
25 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.58 | ||||||
26 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 36.87 | ||||||
27 | Alma Jørgensen | 2002 | Grenaa Svømmeklub | 36.94 | ||||||
27 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 36.94 | ||||||
29 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.72 | ||||||
30 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 37.77 | ||||||
31 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 37.82 | ||||||
32 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 37.98 | ||||||
33 | Trine Ydemann Pedersen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.59 | ||||||
34 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 39.14 | ||||||
35 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.15 | ||||||
36 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.39 | ||||||
37 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 39.74 | ||||||
38 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 39.93 | ||||||
39 | Katrine Bisgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 40.08 | ||||||
40 | Laura Mai Stephansen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 43.76 | ||||||
41 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.83 | ||||||
42 | Sara Høi Graversen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 46.13 | ||||||
43 | Camilla B. Witt | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.80 | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Trine Johansen | 2002 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 31.39 | ||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 32.02 | ||||||
3 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.31 | ||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 32.44 | ||||||
5 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 32.47 | ||||||
6 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.79 | ||||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.32 | ||||||
8 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.18 | ||||||
9 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.70 | ||||||
10 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 34.87 | ||||||
11 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.37 | ||||||
12 | Kirstine Jørgensen | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 35.73 | ||||||
13 | Isabella Flyvholm Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 35.82 | ||||||
14 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 36.79 | ||||||
15 | Victoria Broch | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 36.93 | ||||||
16 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | Swim Team Neptun | 37.20 | ||||||
17 | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | 37.56 | ||||||
18 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.60 | ||||||
19 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.80 | ||||||
20 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 37.84 | ||||||
21 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.08 | ||||||
22 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.15 | ||||||
23 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.48 | ||||||
24 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 38.49 | ||||||
25 | Ane K. Zachariassen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | 38.80 | ||||||
26 | Josephine Larsen | 2004 | Frem Odense | 39.09 | ||||||
27 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 39.31 | ||||||
28 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.47 | ||||||
29 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.71 | ||||||
30 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.92 | ||||||
31 | Cecilie Jinshun Leth Bay | 2005 | Holstebro Svømme Club | 39.98 | ||||||
32 | Mie Asmussen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 40.12 | ||||||
33 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.25 | ||||||
34 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 40.86 | ||||||
35 | Veronika Krogh | 2004 | Frem Odense | 41.04 | ||||||
36 | Nikoline Thygesen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 41.69 | ||||||
37 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 42.86 | ||||||
38 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.21 | ||||||
39 | Maria Sprenger | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 44.64 | ||||||
40 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.37 | ||||||
41 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 45.45 | ||||||
42 | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | 45.55 | ||||||
43 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 45.86 | ||||||
44 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.62 | ||||||
45 | Alberte Fauerby | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.92 | ||||||
46 | Kathrine Linnet Jørgensen | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 48.68 | ||||||
47 | Simone Kappel | 2005 | Struer Svømmeklub | 49.96 | ||||||
48 | Cecilie Kaarde | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 50.25 | ||||||
49 | Maria Fiil Jensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 50.31 | ||||||
50 | Joy Magnussen | 2005 | Odsherred Svømmeklub | 50.32 | ||||||
51 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 52.71 | ||||||
52 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.78 | ||||||
53 | Sofie Duelune | 2005 | Swim Team Neptun | 57.05 | ||||||
54 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 1:00.13 | ||||||
55 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:01.18 | ||||||
- | Christina Jensen | 2004 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 34.88 | ||||||
2 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 35.38 | ||||||
3 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 37.98 | ||||||
4 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 38.58 | ||||||
5 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 40.70 | ||||||
6 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 40.95 | ||||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.05 | ||||||
8 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.81 | ||||||
9 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.03 | ||||||
10 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.14 | ||||||
11 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.32 | ||||||
12 | Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 43.44 | ||||||
13 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.48 | ||||||
14 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.93 | ||||||
15 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 45.57 | ||||||
16 | Simone Trekær Klausen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 45.92 | ||||||
17 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 46.31 | ||||||
18 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 48.38 | ||||||
19 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 49.04 | ||||||
20 | Annemone Rasmussen | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 50.64 | ||||||
21 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 51.31 | ||||||
22 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 51.58 | ||||||
23 | Isabella L Christoffersen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 51.95 | ||||||
24 | Sidsel Tang Christensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 52.40 | ||||||
25 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | Swim Team Neptun | 52.66 | ||||||
26 | Sofie L. Christensen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | 53.47 | ||||||
27 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 53.79 | ||||||
28 | Laura Mikkelsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 55.26 | ||||||
29 | Malou Brogaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 55.52 | ||||||
30 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 56.90 | ||||||
31 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | 57.65 | ||||||
32 | Neya Damgaard | 2007 | Brønderslev SK08 | 59.73 | ||||||
33 | Elsa Mørkøre Juul | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:02.93 | ||||||
34 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:04.79 | ||||||
35 | Signe Broe Larsen | 2007 | Brønderslev SK08 | 1:06.90 | ||||||
- | Ida Mørup | 2006 | H.G.F. Svømning | DNS | ||||||
- | Sophie Nielsen | 2006 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 43.03 | ||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | Brønderslev SK08 | 52.64 | ||||||
3 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 54.06 | ||||||
4 | Mille Marie B Jensen | 2008 | Brønderslev SK08 | 55.86 | ||||||
5 | Emilie Kjær Johannesen | 2008 | Brønderslev SK08 | 1:03.78 | ||||||
6 | Victoria Krabbe | 2008 | Holstebro Svømme Club | 1:07.63 | ||||||
- | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | Crawlben efter vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:38 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 27.72 | 56.74 | 1:26.08 | 1:55.24 | |||
2 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 28.31 | 58.26 | 1:28.40 | 1:58.86 | |||
3 | Andreas Rasmussen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.42 | 1:01.11 | 1:33.20 | 2:05.02 | |||
4 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.09 | 1:01.16 | 1:34.38 | 2:07.35 | |||
5 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 30.06 | 1:02.68 | 1:36.37 | 2:08.53 | |||
6 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 29.61 | 1:03.13 | 1:38.56 | 2:14.51 | |||
7 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 32.27 | 1:07.44 | 1:43.97 | 2:19.52 | |||
8 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 32.83 | 1:09.53 | 1:47.74 | 2:26.23 | |||
9 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 34.88 | 1:14.63 | 1:55.30 | 2:36.23 | |||
- | Frederik Klüver | 1998 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 27.08 | 56.51 | 1:26.26 | 1:55.33 | |||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 29.40 | 1:01.41 | 1:34.09 | 2:06.46 | |||
3 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 29.77 | 1:02.55 | 1:36.10 | 2:08.85 | |||
4 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 28.91 | 1:01.20 | 1:35.21 | 2:08.92 | |||
5 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 29.74 | 1:02.31 | 1:36.37 | 2:09.19 | |||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.78 | 1:05.51 | 1:41.25 | 2:16.11 | |||
7 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 31.52 | 1:05.32 | 1:40.86 | 2:17.14 | |||
8 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.73 | 1:08.38 | 1:43.98 | 2:17.63 | |||
9 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 31.24 | 1:06.69 | 1:42.94 | 2:17.65 | |||
10 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.09 | 1:09.43 | 1:44.79 | 2:19.08 | |||
11 | Niklas Faaborg Andersen | 2002 | Swim Team Neptun | 31.53 | 1:06.68 | 1:43.83 | 2:21.05 | |||
12 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 32.86 | 1:10.10 | 1:48.98 | 2:25.86 | |||
13 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.96 | 1:12.54 | 1:51.06 | 2:28.56 | |||
14 | Andreas Borggard | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 32.62 | 1:10.68 | 1:51.15 | 2:29.47 | |||
15 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 34.82 | 1:12.56 | 1:52.02 | 2:30.66 | |||
16 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 37.11 | 1:21.11 | 2:05.99 | 2:47.42 | |||
17 | Jeppe Borgen Elvensø | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.79 | 1:23.94 | 2:09.85 | 2:51.66 | |||
18 | Sander Kejser | 2003 | H.G.F. Svømning | 40.48 | 1:27.78 | 2:17.11 | 3:02.67 | |||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Mads Toft Andersen | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
- | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 29.08 | 1:01.38 | 1:33.33 | 2:06.06 | |||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.27 | 1:08.18 | 1:44.17 | 2:17.00 | |||
3 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 32.61 | 1:07.88 | 1:44.35 | 2:19.83 | |||
4 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 33.08 | 1:08.87 | 1:45.45 | 2:20.39 | |||
5 | Theis Nelander | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.50 | 1:09.59 | 1:46.96 | 2:23.12 | |||
6 | Harald Gold | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 33.26 | 1:09.96 | 1:49.26 | 2:26.00 | |||
7 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 32.96 | 1:10.48 | 1:49.05 | 2:26.02 | |||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 34.57 | 1:12.40 | 1:50.49 | 2:26.23 | |||
9 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.15 | 1:11.15 | 1:50.49 | 2:28.62 | |||
10 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.53 | 1:16.57 | 1:56.81 | 2:35.03 | |||
11 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 35.94 | 1:16.20 | 1:58.45 | 2:37.70 | |||
12 | Jakob Frimand | 2004 | H.G.F. Svømning | 35.90 | 1:16.30 | 1:57.78 | 2:37.94 | |||
13 | Kasper Lund Tange | 2004 | Ikast Svømmeklub | 35.73 | 1:16.17 | 1:58.26 | 2:38.12 | |||
14 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 35.24 | 1:14.63 | 1:52.23 | 2:42.34 | |||
15 | Markus Wennerberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | 35.45 | 1:16.39 | 2:01.19 | 2:46.05 | |||
16 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | H.G.F. Svømning | 37.14 | 1:22.13 | 2:09.14 | 2:47.61 | |||
17 | Magnus Tranekjer | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 38.24 | 1:21.96 | 2:06.29 | 2:48.54 | |||
18 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 41.16 | 1:26.63 | 2:11.87 | 2:52.06 | |||
19 | Kristian Jensen | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 38.00 | 1:22.95 | 2:09.19 | 2:52.15 | |||
20 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 39.54 | 1:24.10 | 2:09.16 | 2:54.26 | |||
21 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.39 | 1:25.36 | 2:12.48 | 2:57.63 | |||
22 | Mads Rager Larsen | 2005 | Swim Team Neptun | 40.36 | 1:26.28 | 2:13.07 | 2:57.82 | |||
23 | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | H.G.F. Svømning | 44.45 | 1:33.23 | 2:25.06 | 3:11.20 | |||
24 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 41.72 | 1:30.30 | 2:22.63 | 3:13.28 | |||
25 | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | 44.50 | 1:36.71 | 2:29.53 | 3:20.31 | |||
- | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar Petersen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 33.98 | 1:11.74 | 1:50.56 | 2:28.00 | |||
2 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 35.69 | 1:15.50 | 1:55.96 | 2:34.11 | |||
3 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 34.75 | 1:14.35 | 1:55.26 | 2:34.93 | |||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 35.47 | 1:15.72 | 1:57.05 | 2:36.77 | |||
5 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 37.81 | 1:21.79 | 2:07.78 | 2:49.55 | |||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | H.G.F. Svømning | 38.98 | 1:23.52 | 2:08.92 | 2:52.22 | |||
7 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 39.54 | 1:24.63 | 2:11.25 | 2:55.13 | |||
8 | Valdemar Theisen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 41.37 | 1:28.05 | 2:16.38 | 3:00.06 | |||
9 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 43.55 | 1:30.82 | 2:19.79 | 3:02.28 | |||
10 | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 40.16 | 1:26.40 | 2:14.31 | 3:04.41 | |||
11 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 42.55 | 1:32.44 | 2:23.30 | 3:10.52 | |||
12 | Noah Hald Schultz | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 46.39 | 1:37.15 | 2:28.63 | 3:14.23 | |||
13 | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | 46.84 | 1:41.51 | 2:34.82 | 3:22.61 | |||
14 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 46.64 | 1:43.70 | 2:38.75 | 3:31.57 | |||
15 | Jacob Taudorf | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 51.84 | 1:49.49 | 2:47.47 | 3:43.23 | |||
- | Bertram Møller | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | DNF | ||||||
- | Elias Vand | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej berør v 25 m | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.13 | 1:24.17 | 2:09.33 | 2:51.58 | |||
2 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 45.74 | 1:36.94 | 2:29.12 | 3:19.22 | |||
3 | William Hemmingsen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.23 | 1:44.41 | 2:45.24 | 3:44.70 | |||
4 | Frederik Toft | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 52.15 | 1:50.84 | 2:51.04 | 3:48.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 28.39 | 58.77 | 1:29.94 | 2:01.34 | |||
2 | Mette Flaskager | 1999 | Holstebro Svømme Club | 29.54 | 1:01.61 | 1:35.08 | 2:08.68 | |||
3 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 33.11 | 1:09.97 | 1:48.05 | 2:25.40 | |||
4 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 35.25 | 1:14.02 | 1:53.33 | 2:32.39 | |||
5 | Julie Krog Christensen | 2001 | Ringe Svømme Klub | 35.63 | 1:15.02 | 1:55.71 | 2:34.35 | |||
6 | Ea Thomsen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.86 | 1:33.50 | 2:24.04 | 3:12.55 | |||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 30.17 | 1:03.59 | 1:38.23 | 2:13.09 | |||
2 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 30.73 | 1:03.91 | 1:38.61 | 2:13.40 | |||
3 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.50 | 1:07.30 | 1:43.43 | 2:18.10 | |||
4 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.31 | 1:07.53 | 1:44.15 | 2:19.41 | |||
5 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.78 | 1:08.15 | 1:44.21 | 2:19.74 | |||
6 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 31.56 | 1:07.03 | 1:44.19 | 2:20.60 | |||
7 | Mai Jørgensen | 2003 | Frem Odense | 32.73 | 1:08.97 | 1:45.63 | 2:20.81 | |||
8 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.02 | 1:11.47 | 1:49.84 | 2:26.67 | |||
9 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 33.78 | 1:11.56 | 1:50.16 | 2:26.91 | |||
10 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 34.17 | 1:12.43 | 1:51.17 | 2:27.51 | |||
11 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 33.75 | 1:11.15 | 1:50.34 | 2:27.79 | |||
12 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 33.98 | 1:11.80 | 1:51.53 | 2:30.19 | |||
13 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.87 | 1:15.21 | 1:54.27 | 2:32.15 | |||
14 | Line Heise | 2003 | H.G.F. Svømning | 35.07 | 1:13.91 | 1:54.34 | 2:32.86 | |||
15 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | H.G.F. Svømning | 34.27 | 1:13.71 | 1:54.31 | 2:33.86 | |||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 36.13 | 1:15.98 | 1:56.05 | 2:34.86 | |||
17 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 35.96 | 1:16.86 | 1:57.83 | 2:35.13 | |||
18 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 34.38 | 1:14.85 | 1:55.86 | 2:35.14 | |||
19 | Zille-Marie Lund Christen | 2003 | Odsherred Svømmeklub | 34.71 | 1:14.17 | 1:55.35 | 2:36.52 | |||
20 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 37.11 | 1:16.97 | 1:57.10 | 2:36.72 | |||
21 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 37.97 | 1:20.44 | 2:03.89 | 2:46.35 | |||
22 | Marie Lund Sørensen | 2003 | H.G.F. Svømning | 38.70 | 1:21.72 | 2:05.97 | 2:47.76 | |||
23 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.45 | 1:21.78 | 2:06.57 | 2:48.11 | |||
24 | Caroline Krogh | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.89 | 1:22.17 | 2:08.30 | 2:53.60 | |||
25 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 40.89 | 1:26.87 | 2:14.52 | 2:54.01 | |||
26 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.97 | 1:26.06 | 2:13.38 | 2:56.06 | |||
27 | Vibe Pjengaard | 2003 | Swim Team Neptun | 40.38 | 1:25.63 | 2:12.87 | 3:10.15 | |||
- | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 29.94 | 1:03.94 | 1:40.00 | 2:15.85 | |||
2 | Katrine Rasmussen | 2004 | Swim Team Neptun | 31.65 | 1:05.12 | 1:40.36 | 2:16.56 | |||
3 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.84 | 1:08.65 | 1:45.12 | 2:20.59 | |||
4 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 32.81 | 1:09.32 | 1:46.19 | 2:21.20 | |||
5 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.65 | 1:10.40 | 1:47.64 | 2:23.02 | |||
6 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 33.03 | 1:09.70 | 1:47.35 | 2:24.40 | |||
7 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 33.29 | 1:12.18 | 1:51.31 | 2:26.96 | |||
8 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 33.63 | 1:11.56 | 1:50.69 | 2:26.99 | |||
9 | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.64 | 1:13.01 | 1:52.29 | 2:29.63 | |||
10 | Luna Holm Møller | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.59 | 1:16.66 | 1:56.78 | 2:35.12 | |||
11 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.85 | 1:14.47 | 1:55.56 | 2:35.53 | |||
12 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.04 | 1:15.69 | 1:56.58 | 2:36.48 | |||
13 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 35.94 | 1:15.03 | 1:57.20 | 2:38.02 | |||
14 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 35.90 | 1:17.22 | 1:59.00 | 2:38.45 | |||
15 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 36.64 | 1:16.73 | 1:59.64 | 2:40.49 | |||
16 | Cecilie Michaelsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 37.57 | 1:20.71 | 2:04.92 | 2:45.47 | |||
17 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 37.94 | 1:21.57 | 2:04.62 | 2:45.52 | |||
18 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 37.62 | 1:20.34 | 2:03.92 | 2:45.76 | |||
19 | Mathilde Thirup | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.13 | 1:21.05 | 2:05.70 | 2:46.54 | |||
20 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 38.11 | 1:21.75 | 2:06.91 | 2:48.03 | |||
21 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.18 | 1:22.23 | 2:06.76 | 2:49.76 | |||
22 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 38.36 | 1:23.23 | 2:08.70 | 2:49.89 | |||
23 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 39.57 | 1:23.13 | 2:06.23 | 2:50.53 | |||
24 | Freja Houmann-Esbensen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 40.22 | 1:25.01 | 2:10.19 | 2:52.03 | |||
25 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 38.17 | 1:22.56 | 2:08.77 | 2:53.50 | |||
26 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.75 | 1:26.21 | 2:12.61 | 2:54.43 | |||
27 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | Brønderslev SK08 | 40.62 | 1:26.94 | 2:15.39 | 2:57.42 | |||
28 | Amalie Kurps | 2004 | Odsherred Svømmeklub | 40.50 | 1:27.00 | 2:14.45 | 2:58.51 | |||
29 | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.42 | 1:23.59 | 2:10.95 | 2:58.67 | |||
30 | Karoline Andersen Krabbe | 2005 | Holstebro Svømme Club | 40.67 | 1:33.07 | 2:17.29 | 2:59.30 | |||
31 | Cecilie Egemose Gregersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 41.31 | 1:29.12 | 2:17.26 | 3:02.37 | |||
32 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 39.58 | 1:26.72 | 2:16.09 | 3:03.16 | |||
33 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 43.51 | 1:32.37 | 2:20.72 | 3:05.22 | |||
34 | Rasmine Johansen | 2005 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 42.24 | 1:29.45 | 2:18.22 | 3:05.29 | |||
35 | Maiken Knudsen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 42.34 | 1:30.35 | 2:19.76 | 3:06.08 | |||
36 | Anna Madsby Rohde | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.66 | 1:31.70 | 2:21.01 | 3:08.28 | |||
37 | Sofie Holm Rasmussen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 43.42 | 1:33.66 | 2:23.96 | 3:09.34 | |||
38 | Thea Dahl Madsen | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.51 | 1:33.01 | 2:23.22 | 3:11.57 | |||
39 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.87 | 1:26.57 | 2:11.80 | 3:11.91 | |||
40 | Mille Heise | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 44.40 | 1:35.31 | 2:27.72 | 3:16.73 | |||
41 | Ida F. Klaris | 2005 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.13 | 1:39.92 | 2:33.06 | 3:22.03 | |||
42 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.75 | 1:38.43 | 2:32.20 | 3:22.51 | |||
43 | Julie Møller | 2005 | Skanderborg Svømmeklub | 45.22 | 1:40.11 | 2:37.03 | 3:27.04 | |||
44 | Leonora Druett | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 48.01 | 1:43.80 | 2:40.46 | 3:33.24 | |||
- | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara Søholm Vang | 2005 | Swim Team Neptun | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.36 | 1:11.64 | 1:49.23 | 2:25.98 | |||
2 | Laura Snebang V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 36.08 | 1:16.60 | 1:57.42 | 2:34.47 | |||
3 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 34.79 | 1:14.44 | 2:00.28 | 2:38.70 | |||
4 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 36.99 | 1:18.32 | 2:01.04 | 2:41.03 | |||
5 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.90 | 1:20.22 | 2:06.58 | 2:47.86 | |||
6 | Nora Louise Rebouh | 2006 | Holstebro Svømme Club | 39.95 | 1:23.75 | 2:08.43 | 2:52.48 | |||
7 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.24 | 1:25.40 | 2:13.19 | 2:56.32 | |||
8 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.32 | 1:29.60 | 2:18.16 | 3:03.40 | |||
9 | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 42.02 | 1:29.58 | 2:16.12 | 3:05.61 | |||
10 | Philippa Anker | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 41.07 | 1:29.94 | 2:19.75 | 3:06.33 | |||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 1:31.58 | 2:21.65 | 3:08.29 | ||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 43.38 | 1:32.45 | 2:21.91 | 3:11.18 | |||
13 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.00 | 1:33.53 | 2:25.41 | 3:13.61 | |||
14 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 44.18 | 1:34.64 | 2:27.04 | 3:15.62 | |||
15 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 47.15 | 1:39.94 | 2:34.24 | 3:19.93 | |||
16 | Emilie Bech Kjælgaard | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.47 | 1:26.53 | 2:12.46 | 3:21.37 | |||
17 | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | 48.32 | 1:41.55 | 2:35.01 | 3:23.14 | |||
18 | Ida K. Laursen | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 47.75 | 1:41.35 | 2:35.81 | 3:27.36 | |||
19 | Sara Holst Gregersen | 2006 | Svømmeklubben Koral | 46.74 | 1:42.01 | 2:39.69 | 3:34.13 | |||
20 | Lærke Scheffman | 2007 | Skanderborg Svømmeklub | 52.94 | 1:53.27 | 2:56.74 | 3:58.41 | |||
- | Astrid Bentzen | 2007 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 1:42.84 | 1:42.84 | 2:45.92 | 3:37.06 | |||
2 | Zenia Lüneborg | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 50.32 | 1:47.86 | 2:47.04 | 3:44.37 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2018 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 juni 2018 |
Løb 37, 10x50 T-shirt stafet, Finaler |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 juni 2018 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:58 |