Resultater for Harboe Water Games 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2018 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 juni 2018 |
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 29.26 | 1:04.55 | 1:45.77 | 2:17.74 | |||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.75 | 1:13.47 | 1:55.21 | 2:29.28 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 30.86 | 1:09.52 | 1:55.81 | 2:30.15 | |||
2 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.24 | 1:15.01 | 1:57.87 | 2:34.36 | |||
3 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.04 | 1:10.41 | 2:01.48 | 2:38.41 | |||
4 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 35.20 | 1:17.82 | 2:05.16 | 2:39.22 | |||
5 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.25 | 1:22.72 | 2:08.46 | 2:44.06 | |||
6 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | Svøm Korsør | 37.49 | 1:25.39 | 2:09.02 | 2:47.67 | |||
7 | Frederik Schmidt Johansen | 2002 | Svøm Korsør | 35.00 | 1:20.48 | 2:09.75 | 2:48.25 | |||
8 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.03 | 1:22.93 | 2:15.94 | 2:51.25 | |||
9 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.16 | 1:23.26 | 2:12.84 | 2:52.06 | |||
10 | Thomas Trebbien | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.50 | 1:26.61 | 2:19.07 | 2:58.88 | |||
11 | Frederik Strate | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.42 | 1:33.52 | 2:29.89 | 3:12.67 | |||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 35.78 | 1:16.16 | 2:03.50 | 2:38.82 | |||
2 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.33 | 1:18.71 | 2:07.52 | 2:47.12 | |||
3 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 37.53 | 1:20.48 | 2:13.24 | 2:48.97 | |||
4 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.71 | 1:25.06 | 2:13.12 | 2:51.18 | |||
5 | Frederik Grove Ankerdal | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.49 | 1:22.96 | 2:13.86 | 2:52.56 | |||
6 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.59 | 1:21.71 | 2:15.27 | 2:53.07 | |||
7 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 36.44 | 1:23.95 | 2:15.48 | 2:53.12 | |||
8 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.15 | 1:21.25 | 2:11.55 | 2:54.12 | |||
9 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 39.73 | 1:28.65 | 2:20.13 | 3:00.07 | |||
10 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 41.18 | 1:27.52 | 2:25.56 | 3:03.07 | |||
11 | Karl Svane Kristensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.15 | 1:34.97 | 2:24.40 | 3:09.19 | |||
12 | James Sibbern-Larsen | 2005 | Næstved IF | 40.87 | 1:30.58 | 2:27.54 | 3:12.04 | |||
13 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 43.00 | 1:34.70 | 2:28.44 | 3:12.55 | |||
14 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 42.74 | 1:34.16 | 2:35.36 | 3:15.44 | |||
15 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 44.47 | 1:32.66 | 2:33.87 | 3:16.57 | |||
16 | Andreas Kelstrup Schou | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.97 | 1:31.34 | 2:34.38 | 3:17.58 | |||
17 | Casper Pedersen | 2004 | Svøm Korsør | 44.91 | 1:34.47 | 2:36.96 | 3:18.90 | |||
18 | Simon Kristoffersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.83 | 1:43.26 | 2:44.21 | 3:29.96 | |||
- | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 16, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Petar Trkulja | 2006 | Næstved IF | 35.98 | 1:17.40 | 2:04.19 | 2:39.23 | |||
2 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.60 | 1:18.39 | 2:05.17 | 2:42.31 | |||
3 | Emil Espinoza | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.48 | 1:19.64 | 2:11.44 | 2:54.62 | |||
4 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 39.83 | 1:27.67 | 2:17.92 | 2:56.74 | |||
5 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 39.99 | 1:23.95 | 2:20.36 | 3:01.22 | |||
6 | Marcus Skov Zacho | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.34 | 1:25.11 | 2:22.78 | 3:05.36 | |||
7 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 42.87 | 1:29.75 | 2:23.80 | 3:06.59 | |||
8 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.58 | 1:31.57 | 2:27.24 | 3:08.39 | |||
9 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.23 | 1:30.83 | 2:27.68 | 3:08.46 | |||
10 | Villads Moefelt | 2008 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.58 | 1:26.66 | 2:27.33 | 3:11.41 | |||
11 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 42.35 | 1:33.70 | 2:34.51 | 3:16.16 | |||
12 | Nikolai Stender-Petersen | 2007 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.24 | 1:33.20 | 2:31.81 | 3:17.00 | |||
13 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 45.51 | 1:34.82 | 2:32.41 | 3:18.43 | |||
14 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 43.72 | 1:36.13 | 2:35.15 | 3:19.74 | |||
15 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.42 | 1:35.40 | 2:35.78 | 3:22.30 | |||
16 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 48.36 | 1:43.91 | 2:39.93 | 3:26.88 | |||
17 | Gustav Meinert | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 48.60 | 1:40.79 | 2:42.62 | 3:29.13 | |||
18 | Tristan Houmann | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 48.22 | 1:41.71 | 2:41.72 | 3:29.34 | |||
19 | Storm Geiker | 2007 | Svøm Korsør | 1:01.48 | 1:59.67 | 3:11.22 | 4:01.64 | |||
20 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:04.98 | 2:05.46 | 3:08.52 | 4:01.68 | |||
- | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v/ 150 m | |||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v/ 125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 juni 2018 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:42 |