Tulokset Wadköpingsdoppet 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lördag den 22/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15)
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2018 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 september 2018 |
Gren 7, 50m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alvin Välkki | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.93 | ||||||
2 | David Ullstrand | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.11 | ||||||
3 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.29 | ||||||
4 | Aldin Mandzo | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.49 | ||||||
5 | Philip Bråneke | 2004 | Skövde Simsällskap | 35.60 | ||||||
6 | Emil Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | 36.04 | ||||||
6 | Marcus Bülund | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.04 | ||||||
8 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.59 | ||||||
9 | Samuel Sjökvist | 2005 | Gävle Simsällskap | 37.69 | ||||||
10 | Jibbe Schimmel | 2004 | Skövde Simsällskap | 37.90 | ||||||
11 | Max Swegmark | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.46 | ||||||
12 | Nathaniel Miles | 2004 | Örebro Simallians | 38.48 | ||||||
13 | Erik Andersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.51 | ||||||
14 | Maximilian Holm | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 39.81 | ||||||
15 | Alvin Silow | 2005 | Skövde Simsällskap | 40.38 | ||||||
16 | Linus Krohn | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 40.57 | ||||||
17 | Gustav Thorsén | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.51 | ||||||
18 | Rasmus Falk | 2004 | Örebro Simallians | 42.63 | ||||||
19 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.12 | ||||||
20 | Nahuel Lopez | 2004 | Örebro Simallians | 55.84 | ||||||
- | Axel Skoglund | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Samuel Paulson | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Edvin Axelsson | 2004 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Löfqvist | 2005 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 36.41 | ||||||
2 | Lex Albringer | 2007 | Karlstads Simsällskap | 41.01 | ||||||
3 | William Norén | 2006 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.47 | ||||||
4 | Olle Halvarsson | 2006 | Västerås Simsällskap | 41.58 | ||||||
5 | Jasper Schimmel | 2006 | Skövde Simsällskap | 43.65 | ||||||
6 | Eric Åhlén | 2006 | Eskilstuna Simklubb | 45.07 | ||||||
7 | Svante Tjernström | 2007 | Kungälvs Simsällskap | 45.25 | ||||||
8 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 45.29 | ||||||
9 | Isac Mörtstrand | 2007 | Västerås Simsällskap | 46.55 | ||||||
10 | Linus Framme | 2008 | Kungälvs Simsällskap | 54.49 | ||||||
11 | Dylan Zahir | 2007 | Örebro Simallians | 56.97 | ||||||
- | Leo Karlsson | 2006 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 22 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:39 |