Resultater for Thisted Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:07 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 september 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kattja Daniella Aggersbøl |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
A6 |
3:34.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mille Frydendahl |
2006 |
|
469 |
35.78 |
1:16.48 |
1:59.75 |
|
2:36.79 |
|
|
A6 |
2:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Mathea Hugaas |
2006 |
|
375 |
37.17 |
1:21.61 |
2:09.94 |
|
2:48.96 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Isebel Matoe Singsaas |
2006 |
|
326 |
39.18 |
1:26.99 |
2:18.27 |
|
2:56.97 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
3:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marie Bertram |
2006 |
|
320 |
39.97 |
1:27.55 |
2:18.58 |
|
2:58.14 |
|
|
Aarhus Swim |
3:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Kristiansen |
2006 |
|
298 |
40.08 |
1:29.52 |
2:22.06 |
|
3:02.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nora Handegaard |
2006 |
|
266 |
43.62 |
1:33.53 |
2:28.95 |
|
3:09.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine Bager |
2006 |
|
265 |
44.01 |
1:32.46 |
2:27.39 |
|
3:09.71 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
252 |
43.53 |
1:35.55 |
2:26.82 |
|
3:12.73 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofia Jørgensen |
2006 |
|
205 |
49.54 |
1:41.75 |
2:44.02 |
|
3:26.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Synne Fosse Jørgensen |
2006 |
|
181 |
52.78 |
1:44.03 |
2:45.19 |
|
3:35.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
3:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Silje Lazarus Larsen |
2006 |
|
170 |
51.19 |
1:46.58 |
2:51.32 |
|
3:39.66 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iben Eline Wilhelmsen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
3:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Live Korstadhagen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samanta Adele Pepevnik |
2005 |
|
530 |
31.51 |
1:09.23 |
1:54.49 |
|
2:30.55 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Silja Brage |
2005 |
|
493 |
34.79 |
1:15.86 |
1:59.93 |
|
2:34.22 |
|
|
A6 |
2:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathilde Bager |
2005 |
|
466 |
35.93 |
1:16.98 |
2:00.98 |
|
2:37.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Flesche |
2005 |
|
437 |
34.16 |
1:16.49 |
2:00.76 |
|
2:40.55 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Stina Kletvang |
2005 |
|
421 |
35.82 |
1:18.55 |
2:06.09 |
|
2:42.49 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fredrikke Oline Engebrets |
2005 |
|
417 |
34.21 |
1:16.75 |
2:05.91 |
|
2:43.01 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
387 |
35.42 |
1:21.27 |
2:07.53 |
|
2:47.08 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amalie Nyvang Jensen |
2005 |
|
374 |
37.19 |
1:21.44 |
2:10.32 |
|
2:49.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Baumgartner |
2005 |
|
371 |
35.43 |
1:21.48 |
2:11.11 |
|
2:49.45 |
|
|
Aarhus Swim |
2:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Merl Larsen |
2005 |
|
360 |
39.66 |
1:24.05 |
2:13.08 |
|
2:51.27 |
|
|
A6 |
2:54.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
329 |
38.47 |
1:24.59 |
2:15.01 |
|
2:56.35 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helene Gonzalez |
2005 |
|
289 |
43.19 |
1:30.35 |
2:24.74 |
|
3:04.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kaja Sandvik |
2005 |
|
266 |
44.73 |
1:30.11 |
2:26.50 |
|
3:09.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isabella Hauan-Zamora |
2005 |
|
250 |
43.43 |
1:31.99 |
2:29.64 |
|
3:13.27 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
3:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mina Mai-Linh Khuu |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Natalia Nastevska |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
3:08.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Keser Bakken |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ingrid Elise Borgstroem |
2004 |
|
550 |
31.78 |
1:08.48 |
1:53.46 |
|
2:28.68 |
|
|
Randaberg IL |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
|
535 |
32.52 |
1:11.34 |
1:53.51 |
|
2:30.08 |
|
|
A6 |
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
|
520 |
33.93 |
1:12.58 |
1:56.16 |
|
2:31.51 |
|
|
Aarhus Swim |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarah Kildahl |
2004 |
|
507 |
34.77 |
1:14.32 |
1:56.39 |
|
2:32.75 |
|
|
Aarhus Swim |
2:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
|
463 |
34.63 |
1:15.86 |
2:01.80 |
|
2:37.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Camilla Lohne |
2004 |
|
374 |
36.71 |
1:19.99 |
2:11.14 |
|
2:48.99 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tomine Aamodt |
2004 |
|
367 |
38.16 |
1:21.84 |
2:12.43 |
|
2:50.15 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
2:59.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mena Ranheim Freng |
2004 |
|
364 |
37.96 |
1:22.05 |
2:10.92 |
|
2:50.52 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
3:01.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Klitgaard Larsen |
2004 |
|
316 |
35.14 |
1:22.24 |
2:16.01 |
|
2:58.79 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Kjærvoll |
2004 |
|
313 |
38.70 |
1:20.85 |
2:19.82 |
|
2:59.35 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
3:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emmalina Long |
2004 |
|
302 |
39.99 |
1:26.58 |
2:19.16 |
|
3:01.62 |
|
|
Aarhus Swim |
2:59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kirstine Jørgensen |
2004 |
|
301 |
38.39 |
1:20.47 |
2:17.33 |
|
3:01.64 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Iben Bekken Nordbye |
2004 |
|
291 |
41.57 |
1:27.25 |
2:22.54 |
|
3:03.88 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Maja Rogn Aulie |
2004 |
|
287 |
41.73 |
1:28.64 |
2:24.85 |
|
3:04.56 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
|
281 |
37.89 |
1:23.40 |
2:21.57 |
|
3:05.84 |
|
|
Aarhus Swim |
3:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristiane Rygh Simonsen |
2004 |
|
241 |
45.14 |
1:33.94 |
2:30.13 |
|
3:15.68 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
613 |
32.07 |
1:08.42 |
1:49.82 |
|
2:23.42 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
|
574 |
32.02 |
1:08.55 |
1:52.51 |
|
2:26.57 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
|
508 |
33.29 |
1:16.89 |
1:57.22 |
|
2:32.72 |
|
|
A6 |
2:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christine Henriksen |
2003 |
|
494 |
32.97 |
1:13.60 |
1:57.83 |
|
2:34.10 |
|
|
A6 |
2:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
482 |
35.86 |
1:15.83 |
2:01.31 |
|
2:35.39 |
|
|
Aarhus Swim |
2:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
427 |
34.55 |
1:15.28 |
2:03.86 |
|
2:41.75 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
426 |
33.20 |
1:15.97 |
2:04.11 |
|
2:41.92 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malene Johanne Høgberg |
2003 |
|
414 |
33.52 |
1:17.06 |
2:06.85 |
|
2:43.47 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lea Adalia Strømman |
2002 |
|
394 |
33.82 |
1:17.22 |
2:07.88 |
|
2:46.09 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
2:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frøya Holmboe-Wahl |
2003 |
|
358 |
36.62 |
1:22.43 |
2:11.80 |
|
2:51.52 |
|
|
Lambertseter Svømmeklubb |
2:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Henriette Arntsen |
2003 |
|
218 |
45.39 |
1:33.56 |
2:35.22 |
|
3:22.30 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
3:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Katrine Holm Sørensen, 2.14.29, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Tican |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
710 |
29.25 |
1:04.62 |
1:45.05 |
|
2:16.55 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
703 |
29.73 |
1:03.85 |
1:45.39 |
|
2:17.01 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
668 |
30.47 |
1:06.57 |
1:47.05 |
|
2:19.37 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lisa Schøn |
1999 |
|
615 |
30.43 |
1:07.96 |
1:50.17 |
|
2:23.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
578 |
31.57 |
1:08.62 |
1:53.56 |
|
2:26.22 |
|
|
A6 |
2:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
575 |
31.12 |
1:09.28 |
1:52.96 |
|
2:26.48 |
|
|
A6 |
2:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
|
565 |
30.40 |
1:07.81 |
1:53.84 |
|
2:27.32 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:29.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
|
562 |
30.59 |
1:10.36 |
1:53.30 |
|
2:27.60 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nikoline Østerberg |
2000 |
|
513 |
31.93 |
1:10.93 |
1:55.97 |
|
2:32.16 |
|
|
Aarhus Swim |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
498 |
32.97 |
1:14.37 |
1:57.95 |
|
2:33.66 |
|
|
Aarhus Swim |
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Embla Sól Garðarsdóttir |
2001 |
|
445 |
34.35 |
1:15.76 |
2:02.23 |
|
2:39.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ine Marie Andersen |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
2:25.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
29 september 2018 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:07 |
|