Resultat för Seriesim Div 4 omg 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:45 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 1, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sjöbo Simsällskap | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:20.46 | ||||||
Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | 38.19 | 1:18.07 | |||||||
Clara Steen | 2003 | 30.49 | 1:48.56 | |||||||
Mathilde Berild Andersen | 2004 | 31.90 | 2:20.46 | |||||||
2 | S 71 Flickor | 2003 | S71 | 2:26.54 | ||||||
Freja Malmgren | 2007 | 39.44 | 39.44 | |||||||
Michaela Ruzic | 2003 | 39.72 | 1:19.16 | |||||||
Veronika Ruzic | 2006 | 36.02 | 1:55.18 | |||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 31.36 | 2:26.54 | |||||||
3 | Höganäs Simsällskap | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:34.01 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 35.11 | 35.11 | |||||||
Frida Lindgren | 2006 | 51.59 | 1:26.70 | |||||||
Olivia Smith | 2005 | 36.24 | 2:02.94 | |||||||
Matilda Malm | 2004 | 31.07 | 2:34.01 | |||||||
4 | Klippans Simsällskap | 2004 | Klippans Simsällskap | 2:36.59 | ||||||
Tyra Hjorth | 2005 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Lovisa Sjöholm | 2006 | 44.07 | 1:22.48 | |||||||
Ebba Johansson | 2004 | 37.59 | 2:00.07 | |||||||
Thea Klemedsson | 2006 | 36.52 | 2:36.59 | |||||||
5 | Eslövs Simsällskap | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:49.62 | ||||||
0 | 46.15 | 46.15 | ||||||||
0 | 43.34 | 1:29.49 | ||||||||
0 | 35.93 | 2:05.42 | ||||||||
0 | 44.20 | 2:49.62 | ||||||||
6 | Simsällskapet Iden | 0 | Simsällskapet Iden | 3:09.03 | ||||||
Linnea Sjöholm | 2007 | 45.13 | 45.13 | |||||||
Tyra Jarvi | 2004 | 42.96 | 1:28.09 | |||||||
Emelie Andersson | 2007 | 48.22 | 2:16.31 | |||||||
Vanja Flisbäck | 2007 | 52.72 | 3:09.03 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:45 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 2, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | KK Karpen | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:26.12 | ||||||
Anton Persson | 2006 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Erik Björk | 2007 | 49.55 | 1:25.76 | |||||||
William Bevréus | 2003 | 26.63 | 1:52.39 | |||||||
Axel Jellbom | 2004 | 33.73 | 2:26.12 | |||||||
2 | Sjöbo Simsällskap | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:29.72 | ||||||
Alex Jemeljanov | 2005 | 41.28 | 41.28 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2006 | 44.34 | 1:25.62 | |||||||
Alfred Rosberg | 2003 | 30.96 | 1:56.58 | |||||||
Viktor Spoelstra | 2004 | 33.14 | 2:29.72 | |||||||
3 | Höganäs Simsällskap | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:29.90 | ||||||
Ville Andersson | 2007 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Eimantas Erlandsson | 2003 | 37.65 | 1:19.49 | |||||||
Love Andersson | 2004 | 32.93 | 1:52.42 | |||||||
Victor Sandrup | 2007 | 37.48 | 2:29.90 | |||||||
4 | Eslövs Simsällskap | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:32.12 | ||||||
Oskar Strandqvist | 2004 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Karl Hansson | 2003 | 41.77 | 1:14.64 | |||||||
Adam Malmquist | 2006 | 44.22 | 1:58.86 | |||||||
Jakob Tidén | 2006 | 33.26 | 2:32.12 | |||||||
5 | S 71 Pojkar | 2004 | S71 | 2:34.24 | ||||||
Tim Andersson | 2006 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Ville Nordqvist | 2004 | 43.17 | 1:23.32 | |||||||
Noah Malmgren | 2004 | 29.54 | 1:52.86 | |||||||
Erik Lundberg | 2005 | 41.38 | 2:34.24 | |||||||
6 | Klippans Simsällskap | 2004 | Klippans Simsällskap | 2:36.66 | ||||||
Henri Moreau | 2006 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Elias Marginean | 2004 | 41.98 | 1:21.23 | |||||||
Ludwig Bengtsson | 2004 | 42.22 | 2:03.45 | |||||||
Albin Windahl | 2006 | 33.21 | 2:36.66 | |||||||
7 | Simsällskapet Iden | 0 | Simsällskapet Iden | 2:37.97 | ||||||
Theo Muscali | 2007 | 43.22 | 43.22 | |||||||
Elias Albrektsson | 2006 | 40.43 | 1:23.65 | |||||||
Jakob Kristersson | 2003 | 32.77 | 1:56.42 | |||||||
Hampus Björkdahl | 2008 | 41.55 | 2:37.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 3, 50m Frisim Damer 11oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 33.68 | ||||||
2 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 34.08 | ||||||
3 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 34.80 | ||||||
4 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 36.15 | ||||||
5 | Alice Johansson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 37.56 | ||||||
6 | Mika Müller-Hansen | 2007 | Höganäs Simsällskap | 41.92 | ||||||
7 | Linnea Strandqvist | 2008 | Eslövs Simsällskap | 44.86 | ||||||
8 | Isadora Adelqvist | 2008 | Klippans Simsällskap | 45.00 | ||||||
9 | Rebecca Ericsson | 2009 | Simsällskapet Iden | 48.93 | ||||||
10 | Mari Linder | 2009 | Klippans Simsällskap | 55.26 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar 11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 36.27 | ||||||
2 | Max Hjärpe | 2007 | Höganäs Simsällskap | 37.64 | ||||||
3 | Timotheos Ötvös | 2007 | Klippans Simsällskap | 39.21 | ||||||
4 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 41.29 | ||||||
5 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 42.63 | ||||||
6 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 43.18 | ||||||
7 | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 48.79 | ||||||
8 | Anton Nilsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 52.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 5, 100m Frisim Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 34.19 | 1:10.58 | |||||
2 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 34.79 | 1:13.53 | |||||
3 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 37.12 | 1:14.51 | |||||
4 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 35.35 | 1:16.17 | |||||
5 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 37.20 | 1:17.10 | |||||
6 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 37.31 | 1:18.15 | |||||
7 | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | 40.10 | 1:25.49 | |||||
8 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 41.01 | 1:28.99 | |||||
9 | Emelie Andersson | 2007 | Simsällskapet Iden | 42.75 | 1:32.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 6, 100m Frisim Herrar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 35.06 | 1:14.17 | |||||
2 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 36.17 | 1:16.19 | |||||
3 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 37.51 | 1:17.75 | |||||
4 | Henri Moreau | 2006 | Klippans Simsällskap | 36.96 | 1:18.85 | |||||
5 | Albin Windahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 38.76 | 1:21.74 | |||||
6 | Arvid Bjurling | 2006 | Höganäs Simsällskap | 41.65 | 1:28.72 | |||||
7 | Filip Ljung | 2005 | Höganäs Simsällskap | 42.80 | 1:33.67 | |||||
8 | Erik Lundberg | 2005 | S71 | 45.95 | 1:41.03 | |||||
- | Isac Sjöström | 2005 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:11 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 7, 100m Frisim Damer 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 31.34 | 1:04.57 | |||||
2 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.81 | 1:04.78 | |||||
3 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 32.30 | 1:08.06 | |||||
4 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.04 | 1:09.69 | |||||
5 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.24 | 1:10.61 | |||||
6 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 37.07 | 1:16.70 | |||||
7 | Darya Vaseghi | 2006 | S71 | 39.84 | 1:25.74 | |||||
8 | Elin Ekdahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 38.56 | 1:26.03 | |||||
9 | Thea Adelqvist | 2004 | Klippans Simsällskap | 42.98 | 1:35.24 | |||||
- | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:11 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 28.43 | 59.90 | |||||
2 | Liam Lesmac | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 29.79 | 1:03.40 | |||||
3 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 31.03 | 1:05.05 | |||||
4 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 32.45 | 1:07.32 | |||||
5 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 32.75 | 1:09.58 | |||||
6 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 35.34 | 1:11.50 | |||||
7 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 34.44 | 1:11.79 | |||||
8 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 34.65 | 1:13.79 | |||||
9 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.01 | 1:13.99 | |||||
10 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 34.68 | 1:15.85 | |||||
11 | Elias Marginean | 2004 | Klippans Simsällskap | 42.37 | 1:33.57 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michaela Mårtensson-Strömqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 45.97 | ||||||
2 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 46.44 | ||||||
3 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 51.21 | ||||||
4 | Linnea Larsson | 2007 | Eslövs Simsällskap | 52.82 | ||||||
5 | Katarina Paulsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 56.42 | ||||||
6 | Inez Nordqvist | 0 | S71 | 1:00.03 | ||||||
7 | Kajsa Hansson | 2008 | Eslövs Simsällskap | 1:02.33 | ||||||
8 | Billie Åstrand | 2009 | Klippans Simsällskap | 1:12.19 | ||||||
- | Mika Müller-Hansen | 2007 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Ericsson | 2009 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
- | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Muscali | 2007 | Simsällskapet Iden | 46.34 | ||||||
2 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 46.92 | ||||||
3 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.20 | ||||||
4 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 48.11 | ||||||
5 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 48.33 | ||||||
6 | Elliot Poggi Rosenberg | 2007 | Klippans Simsällskap | 49.50 | ||||||
7 | Sigge Modee | 2008 | Eslövs Simsällskap | 54.68 | ||||||
- | Anton Nilsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 40.32 | 1:26.81 | |||||
2 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 45.83 | 1:36.98 | |||||
3 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 46.17 | 1:37.93 | |||||
4 | Klara Hansson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 48.88 | 1:47.24 | |||||
5 | Linn Klinge | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 51.51 | 1:48.45 | |||||
6 | Ebba Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 50.17 | 1:49.36 | |||||
7 | Frida Lindgren | 2006 | Höganäs Simsällskap | 52.88 | 1:52.03 | |||||
8 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 52.93 | 1:54.07 | |||||
9 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 54.65 | 1:55.19 | |||||
10 | Elin Ekdahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 54.45 | 1:59.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 41.48 | 1:29.01 | |||||
2 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 47.18 | 1:40.40 | |||||
3 | Tobias Marginean | 2005 | Klippans Simsällskap | 48.89 | 1:47.41 | |||||
4 | Adam Malmquist | 2006 | Eslövs Simsällskap | 53.27 | 1:51.94 | |||||
5 | Vilmer Jönsson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 53.48 | 1:56.84 | |||||
6 | Erik Lundberg | 2005 | S71 | 56.23 | 2:00.68 | |||||
7 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:00.86 | 2:13.91 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.56 | 1:22.63 | |||||
2 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 40.53 | 1:25.43 | |||||
3 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 41.53 | 1:26.99 | |||||
4 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.78 | 1:27.50 | |||||
5 | Tyra Jarvi | 2004 | Simsällskapet Iden | 43.61 | 1:33.05 | |||||
6 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 44.98 | 1:35.36 | |||||
7 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.02 | 1:35.87 | |||||
8 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 53.89 | 1:55.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 34.30 | 1:12.96 | |||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.46 | 1:14.81 | |||||
3 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.65 | 1:15.27 | |||||
4 | Niels Kwant | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.49 | 1:17.19 | |||||
5 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.74 | 1:22.45 | |||||
6 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 39.65 | 1:24.30 | |||||
7 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.22 | 1:26.66 | |||||
8 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.89 | 1:28.38 | |||||
9 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 43.57 | 1:31.58 | |||||
10 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 43.39 | 1:34.77 | |||||
11 | Elias Marginean | 2004 | Klippans Simsällskap | 43.01 | 1:38.61 | |||||
12 | Albin Windahl | 2006 | Klippans Simsällskap | 49.15 | 1:44.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 40.71 | ||||||
2 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 41.96 | ||||||
3 | Isabella Stoltz | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 45.89 | ||||||
4 | Olivia Lundby | 2007 | Höganäs Simsällskap | 49.32 | ||||||
5 | Vilda Larsson | 2008 | Sjöbo Simsällskap | 49.75 | ||||||
6 | Patricia Pitula | 2008 | Klippans Simsällskap | 51.44 | ||||||
7 | Kajsa Hansson | 2008 | Eslövs Simsällskap | 1:05.36 | ||||||
- | Ingrid Olsson | 2007 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erica Camper | 2009 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Theo Muscali | 2007 | Simsällskapet Iden | 43.56 | ||||||
2 | Edvin Nilsson | 2008 | Höganäs Simsällskap | 43.65 | ||||||
3 | Victor Sandrup | 2007 | Höganäs Simsällskap | 44.67 | ||||||
4 | Timotheos Ötvös | 2007 | Klippans Simsällskap | 47.31 | ||||||
5 | Isak Berild Andersen | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 48.95 | ||||||
6 | Viljamas Aniulis | 2007 | Klippans Simsällskap | 50.89 | ||||||
7 | Elias Jönsson | 2007 | S71 | 58.27 | ||||||
- | Gabriel Andersen | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | DSQ | ||||||
- | Sigge Modee | 2008 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tyra Hjorth | 2005 | Klippans Simsällskap | 42.01 | 1:27.41 | |||||
2 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 42.52 | 1:27.46 | |||||
3 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.02 | 1:28.49 | |||||
4 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 46.63 | 1:36.30 | |||||
5 | Alva Olofsson | 2005 | S71 | 51.08 | 1:42.70 | |||||
6 | Linnea Sjöholm | 2007 | Simsällskapet Iden | 49.45 | 1:43.84 | |||||
7 | Klara Hansson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 54.03 | 1:57.84 | |||||
8 | Ebba Söderberg | 2005 | Höganäs Simsällskap | 56.58 | 1:59.59 | |||||
- | Maja Lindahl-Andersson | 2005 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.21 | 1:19.42 | |||||
2 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 42.44 | 1:26.96 | |||||
3 | Henri Moreau | 2006 | Klippans Simsällskap | 43.39 | 1:32.19 | |||||
4 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.84 | 1:33.74 | |||||
5 | Arvid Bjurling | 2006 | Höganäs Simsällskap | 48.19 | 1:35.94 | |||||
6 | Isac Sjöström | 2005 | Eslövs Simsällskap | 47.22 | 1:38.73 | |||||
7 | Vilmer Jönsson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 49.53 | 1:43.25 | |||||
8 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 52.15 | 1:46.92 | |||||
9 | Filip Ljung | 2005 | Höganäs Simsällskap | 53.84 | 1:52.87 | |||||
10 | Algot Wassenius | 2006 | Klippans Simsällskap | 1:03.88 | 2:15.44 | |||||
- | Ludvig Rohlin | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:36 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 19, 100m Ryggsim Damer 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.78 | 1:15.53 | |||||
2 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.99 | 1:15.64 | |||||
3 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 38.01 | 1:18.80 | |||||
4 | Lovisa Rohlin | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.99 | 1:18.92 | |||||
5 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 39.49 | 1:23.18 | |||||
6 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 42.46 | 1:29.21 | |||||
7 | Ebba Johansson | 2004 | Klippans Simsällskap | 42.90 | 1:29.25 | |||||
8 | Isabelle Blücher | 2003 | Eslövs Simsällskap | 46.06 | 1:34.81 | |||||
- | Thea Klemedsson | 2006 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:36 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 20, 100m Ryggsim Herrar 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 30.28 | 1:03.78 | |||||
2 | Simon Persson | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 33.60 | 1:09.09 | |||||
3 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.43 | 1:11.05 | |||||
4 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 34.94 | 1:11.64 | |||||
5 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.59 | 1:18.58 | |||||
6 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.36 | 1:21.46 | |||||
7 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.21 | 1:23.84 | |||||
8 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 41.93 | 1:27.19 | |||||
9 | Ludwig Bengtsson | 2004 | Klippans Simsällskap | 42.27 | 1:28.13 | |||||
10 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 45.27 | 1:30.01 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:37 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 21, 25m Fjärilsim Damer 11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nellie Björkqvist | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 16.07 | ||||||
2 | Sofie Jönsson | 2007 | Sjöbo Simsällskap | 16.96 | ||||||
3 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 17.68 | ||||||
4 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 19.49 | ||||||
5 | Alice Johansson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 19.60 | ||||||
6 | Linnea Larsson | 2007 | Eslövs Simsällskap | 21.00 | ||||||
7 | Katarina Paulsson | 2008 | Klippans Simsällskap | 21.92 | ||||||
8 | Olivia Lundby | 2007 | Höganäs Simsällskap | 22.48 | ||||||
9 | Isadora Adelqvist | 2008 | Klippans Simsällskap | 23.33 | ||||||
10 | Linnea Strandqvist | 2008 | Eslövs Simsällskap | 24.55 | ||||||
- | Vanja Flisbäck | 2007 | Simsällskapet Iden | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 22, 25m Fjärilsim Herrar11-oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Björk | 2007 | Kappsimningsklubben Karpen | 18.72 | ||||||
2 | Ville Andersson | 2007 | Höganäs Simsällskap | 18.84 | ||||||
3 | Elliot Poggi Rosenberg | 2007 | Klippans Simsällskap | 19.06 | ||||||
4 | Elias Ljung | 2007 | Höganäs Simsällskap | 19.85 | ||||||
5 | Hampus Björkdahl | 2008 | Simsällskapet Iden | 23.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Damer 12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 35.23 | ||||||
2 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 35.79 | ||||||
3 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 37.13 | ||||||
4 | Lykke Lagerholm-Nord | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 39.59 | ||||||
5 | Lovisa Sjöholm | 2006 | Klippans Simsällskap | 39.68 | ||||||
6 | Kajsa Rasmusson | 2006 | Höganäs Simsällskap | 41.96 | ||||||
7 | Telma Birgersson | 2005 | Klippans Simsällskap | 46.09 | ||||||
8 | Ella Andersson | 2006 | Eslövs Simsällskap | 47.49 | ||||||
9 | Emelie Andersson | 2007 | Simsällskapet Iden | 49.13 | ||||||
- | Darya Vaseghi | 2006 | S71 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 24, 50m Fjärilsim Herrar12-13, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 2006 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.17 | ||||||
2 | Jakob Tidén | 2006 | Eslövs Simsällskap | 40.56 | ||||||
3 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 42.82 | ||||||
4 | Adam Malmquist | 2006 | Eslövs Simsällskap | 45.04 | ||||||
5 | Tobias Marginean | 2005 | Klippans Simsällskap | 47.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 25, 50m Fjärilsim Damer 14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.72 | ||||||
2 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 34.93 | ||||||
3 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 35.23 | ||||||
4 | Dikte Lagergren | 2003 | Eslövs Simsällskap | 36.23 | ||||||
5 | Sabina Rosengren | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.25 | ||||||
6 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 42.02 | ||||||
7 | Thea Adelqvist | 2004 | Klippans Simsällskap | 44.80 | ||||||
8 | Katja Hedin | 2006 | Klippans Simsällskap | 50.29 | ||||||
- | Linnea Larsson | 2007 | Eslövs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 26, 50m Fjärilsim Herrar14-15, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Bevréus | 2003 | Kappsimningsklubben Karpen | 27.18 | ||||||
2 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 30.46 | ||||||
3 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.86 | ||||||
4 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.70 | ||||||
5 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 32.90 | ||||||
6 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 33.05 | ||||||
7 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 33.39 | ||||||
8 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 34.18 | ||||||
9 | Hampus Ståhl | 2004 | Eslövs Simsällskap | 36.33 | ||||||
10 | Axel Jellbom | 2004 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 11:53 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:03 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 27, 5x50 m frisim damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sjöbo Simsällskap | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:42.50 | ||||||
Nellie Björkqvist | 2007 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Sofie Jönsson | 2007 | 33.97 | 1:08.82 | |||||||
Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | 32.21 | 1:41.03 | |||||||
Mathilde Berild Andersen | 2004 | 32.21 | 2:13.24 | |||||||
Emy Ek | 2003 | 29.26 | 2:42.50 | |||||||
2 | S 71 Flickor | 2003 | S71 | 2:45.15 | ||||||
Veronika Ruzic | 2006 | 31.99 | 31.99 | |||||||
Freja Malmgren | 2007 | 35.01 | 1:07.00 | |||||||
Michaela Ruzic | 2003 | 32.09 | 1:39.09 | |||||||
Wilma Nilsson | 2004 | 31.20 | 2:10.29 | |||||||
Valentina Fanu | 2007 | 34.86 | 2:45.15 | |||||||
3 | Höganäs Simsällskap | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:50.08 | ||||||
Alice Tufvesson | 2003 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Alice Johansson | 2007 | 40.21 | 1:09.55 | |||||||
Matilda Malm | 2004 | 31.55 | 1:41.10 | |||||||
Olivia Smith | 2005 | 32.51 | 2:13.61 | |||||||
Kajsa Rasmusson | 2006 | 36.47 | 2:50.08 | |||||||
4 | Klippans Simsällskap | 2004 | Klippans Simsällskap | 3:10.39 | ||||||
Ebba Johansson | 2004 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Lovisa Sjöholm | 2006 | 35.40 | 1:09.66 | |||||||
Katarina Paulsson | 2008 | 48.34 | 1:58.00 | |||||||
Thea Klemedsson | 2006 | 38.64 | 2:36.64 | |||||||
Tyra Hjorth | 2005 | 33.75 | 3:10.39 | |||||||
5 | Eslövs Simsällskap | 0 | Eslövs Simsällskap | 3:23.31 | ||||||
Isabelle Blücher | 2003 | 3:23.31 | 3:23.31 | |||||||
Ella Andersson | 2006 | |||||||||
Klara Hansson | 2006 | |||||||||
Linnea Strandqvist | 2008 | |||||||||
Linnea Larsson | 2007 | 3:23.31 | 3:23.31 | |||||||
- | Simsällskapet Iden | 0 | Simsällskapet Iden | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:03 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Seriesimn Div 4 omg 1 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 12:04 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 september 2018 |
Gren 28, 5x50 m frisim herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sjöbo Simsällskap | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 2:52.89 | ||||||
Isak Berild Andersen | 2007 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Sebastian Nilsson | 2006 | 36.34 | 1:18.43 | |||||||
Alex Jemeljanov | 2005 | 34.13 | 1:52.56 | |||||||
Viktor Spoelstra | 2004 | 33.47 | 2:26.03 | |||||||
Hampus Olsson | 2003 | 26.86 | 2:52.89 | |||||||
2 | Eslövs Simsällskap | 0 | Eslövs Simsällskap | 2:54.41 | ||||||
Oskar Strandqvist | 2004 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Ludwig Saurow | 2004 | 30.82 | 59.15 | |||||||
Isac Sjöström | 2005 | 35.52 | 1:34.67 | |||||||
Jakob Tidén | 2006 | 33.85 | 2:08.52 | |||||||
Sigge Modee | 2008 | 45.89 | 2:54.41 | |||||||
3 | KK Karpen | 0 | Kappsimningsklubben Karpen | 2:55.11 | ||||||
William Bevréus | 2003 | 25.66 | 25.66 | |||||||
Axel Jellbom | 2004 | 34.59 | 1:00.25 | |||||||
Anton Persson | 2006 | 33.14 | 1:33.39 | |||||||
Erik Björk | 2007 | 36.50 | 2:09.89 | |||||||
Gabriel Andersen | 2007 | 45.22 | 2:55.11 | |||||||
4 | Höganäs Simsällskap | 2003 | Höganäs Simsällskap | 2:56.76 | ||||||
Love Andersson | 2004 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Edward Gudmundsson | 2003 | 29.73 | 1:00.76 | |||||||
Arvid Bjurling | 2006 | 41.10 | 1:41.86 | |||||||
Elias Ljung | 2007 | 37.16 | 2:19.02 | |||||||
Victor Sandrup | 2007 | 37.74 | 2:56.76 | |||||||
5 | Klippans Simsällskap | 2004 | Klippans Simsällskap | 3:03.28 | ||||||
Henri Moreau | 2006 | 35.89 | 35.89 | |||||||
Albin Windahl | 2006 | 35.55 | 1:11.44 | |||||||
Elliot Poggi Rosenberg | 2007 | 39.07 | 1:50.51 | |||||||
Ludwig Bengtsson | 2004 | 34.09 | 2:24.60 | |||||||
Elias Marginean | 2004 | 38.68 | 3:03.28 | |||||||
6 | S 71 Pojkar | 2004 | S71 | 3:05.60 | ||||||
Noah Malmgren | 2004 | 27.73 | 27.73 | |||||||
Tim Andersson | 2006 | 36.97 | 1:04.70 | |||||||
Erik Lundberg | 2005 | 43.92 | 1:48.62 | |||||||
Elias Jönsson | 2007 | 44.21 | 2:32.83 | |||||||
Ville Nordqvist | 2004 | 32.77 | 3:05.60 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 september 2018 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 12:04 |