Resultater for Vestkyst Cup 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2018 | Udskriftsdato | 09 november 2018 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:05 | |||
Arrangør | Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 november 2018 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thomas Svane-From | 2000 | 532 | 25.00 | ||||||
Herlev Svømning | 25.50 | |||||||||
2 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 522 | 25.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.44 | |||||||||
3 | Oliver Christensen | 2000 | 502 | 25.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.37 | |||||||||
4 | Oliver Mølby | 2001 | 501 | 25.50 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.01 | |||||||||
5 | Oliver Kramer Andersen | 1999 | 488 | 25.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.00 | |||||||||
6 | Lucas Grinderslev | 2001 | 463 | 26.17 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 26.60 | |||||||||
7 | Christopher Kristiansen | 2000 | 449 | 26.44 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 26.83 | |||||||||
8 | Jakob Mose | 2000 | 448 | 26.47 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 25.98 | |||||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | 443 | 26.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.46 | |||||||||
10 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 431 | 26.81 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 27.19 | |||||||||
11 | Anders Eenberg | 2001 | 428 | 26.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 26.55 | |||||||||
12 | Bjørn Sandbeck | 1999 | 421 | 27.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 26.52 | |||||||||
13 | Nicklas B. Christensen | 2002 | 405 | 27.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 27.45 | |||||||||
14 | Mads Iversen | 2002 | 401 | 27.47 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.79 | |||||||||
15 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 387 | 27.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 27.45 | |||||||||
16 | Mathias Jelshøj | 2001 | 386 | 27.81 | ||||||
Herlev Svømning | 27.17 | |||||||||
17 | Oliver Kjærgaard | 2001 | 372 | 28.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
18 | Morten Kilhof | 2000 | 370 | 28.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.19 | |||||||||
19 | Mathias Teuchler | 2000 | 355 | 28.60 | ||||||
DeltaSwim | 28.01 | |||||||||
20 | Karl Johansen | 2002 | 351 | 28.71 | ||||||
DeltaSwim | 28.73 | |||||||||
21 | Simon Finch | 2002 | 322 | 29.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.87 | |||||||||
22 | Jonathan Bos | 1998 | 316 | 29.74 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.62 | |||||||||
23 | Tobias Hejslet | 2001 | 306 | 30.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 31.09 | |||||||||
24 | Rasmus Skorstengaard | 2001 | 301 | 30.23 | ||||||
DeltaSwim | 29.51 | |||||||||
- | Frederik Holm Wester | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.84 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Holm | 2003 | 428 | 26.87 | ||||||
Herlev Svømning | 27.02 | |||||||||
2 | Christian Oxenvad | 2003 | 387 | 27.80 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 27.87 | |||||||||
3 | Sophus Lund Øe | 2003 | 386 | 27.82 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
4 | Gustav K Kjeldsen | 2004 | 370 | 28.20 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.05 | |||||||||
5 | Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 367 | 28.29 | ||||||
Bov IF | 27.97 | |||||||||
6 | Rasmus Pedersen | 2003 | 365 | 28.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.50 | |||||||||
7 | Sune Lyngesen | 2003 | 361 | 28.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.02 | |||||||||
8 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 359 | 28.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 28.97 | |||||||||
9 | Marcus Kjær Nielsen | 2004 | 320 | 29.59 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.68 | |||||||||
10 | Frej Liltorp | 2004 | 318 | 29.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.78 | |||||||||
11 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 317 | 29.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.72 | |||||||||
12 | Anders Mose | 2004 | 314 | 29.79 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
13 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 310 | 29.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.53 | |||||||||
14 | Markus Jessen | 2003 | 304 | 30.10 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.80 | |||||||||
15 | Oscar Hove Lasthein | 2004 | 302 | 30.17 | ||||||
Aarhus Swim | 31.08 | |||||||||
16 | Lasse Metz Mondrup | 2004 | 301 | 30.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.02 | |||||||||
17 | Nicholas Kristiansen | 2004 | 298 | 30.30 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.23 | |||||||||
18 | Esben Breum Lau | 2003 | 282 | 30.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.02 | |||||||||
19 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | 281 | 30.92 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.96 | |||||||||
20 | Joachim Norup Frøjk | 2003 | 276 | 31.09 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 31.20 | |||||||||
21 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 259 | 31.76 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.76 | |||||||||
22 | Anders Munksgaard-Ottosen | 2004 | 259 | 31.78 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 31.45 | |||||||||
23 | Sander Kejser | 2003 | 223 | 33.40 | ||||||
H.G.F. Svømning | 34.18 | |||||||||
24 | Emil Stidsen | 2003 | 123 | 40.71 | ||||||
H.G.F. Svømning | 42.45 | |||||||||
- | Jacob Mxrup | 2004 | DNS | |||||||
H.G.F. Svømning | 32.76 | |||||||||
- | Benjamin Koch Andersen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.04 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Rom Poulsen | 2005 | 368 | 28.27 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 27.96 | |||||||||
2 | Mads Drechsler | 2005 | 367 | 28.29 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.96 | |||||||||
3 | Kasper Petersen | 2006 | 317 | 29.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | 308 | 29.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.04 | |||||||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | 308 | 30.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.93 | |||||||||
6 | Silas Åkerlind | 2005 | 286 | 30.72 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 30.95 | |||||||||
7 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | 268 | 31.40 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 32.75 | |||||||||
8 | Oskar Foss | 2006 | 268 | 31.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.89 | |||||||||
9 | Mikkel Borreskov | 2005 | 263 | 31.62 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.26 | |||||||||
10 | Andreas Bahnsen | 2005 | 251 | 32.09 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.71 | |||||||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | 247 | 32.28 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 36.12 | |||||||||
12 | Lukas Nissen | 2006 | 231 | 33.01 | ||||||
Bov IF | 33.88 | |||||||||
13 | Alexander Drachmann | 2005 | 222 | 33.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
14 | Esben Frimand | 2006 | 221 | 33.48 | ||||||
H.G.F. Svømning | 34.62 | |||||||||
15 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 218 | 33.62 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 35.28 | |||||||||
16 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | 212 | 33.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.97 | |||||||||
17 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | 212 | 33.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
18 | Magnus Marschall | 2005 | 209 | 34.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
19 | Elliott Mitaine | 2006 | 201 | 34.53 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.25 | |||||||||
20 | Malte Riegels-Jakobsen | 2006 | 184 | 35.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
21 | Henrik Hansen | 2005 | 163 | 37.08 | ||||||
Bov IF | 39.49 | |||||||||
22 | Alexander Juul Dahl | 2006 | 161 | 37.23 | ||||||
H.G.F. Svømning | 39.35 | |||||||||
23 | David Hansen Hobolt | 2006 | 137 | 39.23 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 38.10 | |||||||||
24 | Simon N. Andersen | 2006 | 125 | 40.47 | ||||||
H.G.F. Svømning | 41.47 | |||||||||
- | Bertil Tidemann | 2006 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.51 | |||||||||
- | Hjalte S Mathiasen | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.52 | |||||||||
- | Mikkel Hyldahl | 2005 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.14 | |||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Sponsor: City Optik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | 202 | 34.51 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
2 | Frederik N Jensen | 2007 | 199 | 34.69 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 35.99 | |||||||||
3 | Sophus Heningsen | 2007 | 182 | 35.69 | ||||||
H.G.F. Svømning | 38.04 | |||||||||
4 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 144 | 38.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 40.73 | |||||||||
5 | Sebastian N Pedersen | 2007 | 93 | 44.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 09 november 2018 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:05 |