Results for Rema 1000 Cup Horsens - finaler
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:12 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 1, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 26.77 | 56.07 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.43 | 56.10 | |||||
3 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 27.75 | 56.77 | |||||
4 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.61 | 57.75 | |||||
5 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 28.26 | 58.45 | |||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 28.11 | 58.69 | |||||
7 | Oliver Fenger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.76 | 59.59 | |||||
8 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | 59.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:12 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.30 | 1:00.59 | |||||
2 | Elma Gabela | 2004 | Kolding SK | 30.84 | 1:02.54 | |||||
3 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | H2Odense | 31.06 | 1:03.22 | |||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 30.90 | 1:03.38 | |||||
5 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 30.68 | 1:03.48 | |||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 31.21 | 1:03.73 | |||||
7 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | Horsens Svømmeklub | 31.21 | 1:03.79 | |||||
8 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 31.37 | 1:04.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2001-2002: Daniel Steen Andersen (1995) 1:50.91 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.72 | 58.45 | 1:28.73 | 1:57.33 | |||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.46 | 58.30 | 1:28.28 | 1:58.18 | |||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 29.04 | 1:01.24 | 1:33.12 | 2:02.45 | |||
4 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.96 | 1:01.00 | 1:32.71 | 2:02.62 | |||
5 | Johann Kristian Møller | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.00 | 59.95 | 1:31.62 | 2:02.77 | |||
6 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.45 | 1:01.79 | 1:35.75 | 2:09.32 | |||
7 | Robert Versteegen | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 29.57 | 1:03.03 | 1:36.96 | 2:09.95 | |||
8 | Kristoffer Erbo Kjær | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.63 | 1:05.48 | 1:40.27 | 2:14.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2002-2003: Sofie Theophil Petersen (2003) 2:05.73 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.28 | 1:02.59 | 1:34.47 | 2:05.40 | 16-17 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 30.55 | 1:03.57 | 1:36.52 | 2:08.33 | |||
3 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.71 | 1:03.10 | 1:35.66 | 2:08.39 | |||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.19 | 1:04.62 | 1:37.64 | 2:11.23 | |||
5 | Ella Christiansen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.65 | 1:06.03 | 1:39.82 | 2:14.25 | |||
6 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 31.84 | 1:06.54 | 2:17.81 | ||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 32.26 | 1:07.95 | 1:44.46 | 2:19.99 | |||
8 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 32.66 | 1:09.08 | 1:46.06 | 2:21.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Graul | 2007 | Hc Hellas Salzgitter | 38.97 | ||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.20 | ||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.58 | ||||||
4 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 45.38 | ||||||
5 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 46.55 | ||||||
6 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.92 | ||||||
7 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 49.25 | ||||||
8 | Terkel Klinkowsky | 2007 | Vejle Svømmeklub | 50.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:49 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.57 | ||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.86 | ||||||
3 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.03 | ||||||
4 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 51.94 | ||||||
5 | Frida Nielsen Tomzak | 2009 | Horsens Svømmeklub | 52.28 | ||||||
6 | Sigrid Drachmann Lorenzen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.34 | ||||||
7 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.42 | ||||||
8 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 59.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 17, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 27.88 | 59.13 | |||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Vejle Svømmeklub | 27.62 | 59.51 | |||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.35 | 59.90 | |||||
4 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.45 | 1:00.78 | |||||
5 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 28.58 | 1:01.75 | |||||
6 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.76 | 1:01.88 | |||||
7 | Andreas Kronborg | 2002 | Vejle Svømmeklub | 28.73 | 1:02.01 | |||||
8 | Anders Rasmussen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.77 | 1:02.14 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:08 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 18, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 31.05 | 1:05.23 | |||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.56 | 1:07.36 | |||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | 1:08.57 | |||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.96 | 1:09.82 | |||||
5 | Caroline Liboriussen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.89 | 1:12.22 | |||||
6 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 34.72 | 1:13.94 | |||||
7 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 34.80 | 1:16.30 | |||||
8 | Cecilie Sørensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 39.81 | 1:28.69 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:08 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:58 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 19, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 32.11 | 1:09.82 | |||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.07 | 1:10.19 | |||||
3 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.09 | 1:11.19 | |||||
4 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 34.69 | 1:12.46 | |||||
5 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 34.59 | 1:13.70 | |||||
6 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 35.18 | 1:15.68 | |||||
7 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 35.14 | 1:16.26 | |||||
- | Matti Andersen | 2005 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | afs ryg på mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:58 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:00 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 20, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.85 | 1:14.80 | |||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 35.22 | 1:17.44 | |||||
3 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.12 | 1:18.72 | |||||
4 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 37.39 | 1:19.08 | |||||
5 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 36.97 | 1:20.04 | |||||
6 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 37.76 | 1:20.52 | |||||
7 | Therese J Helt | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 37.79 | 1:21.97 | |||||
8 | Freja Obert | 2006 | Odder Svømmeklub | 37.01 | 1:24.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 19:00 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Heltene Fra Havnen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:34.51 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 23.81 | 23.81 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 23.58 | 47.39 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 24.25 | 1:11.64 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 22.87 | 1:34.51 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:36.44 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 24.14 | 24.14 | |||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 24.07 | 48.21 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 24.49 | 1:12.70 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 23.74 | 1:36.44 | |||||||
3 | Herre 1 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:36.57 | ||||||
Andreas Bui | 2000 | 23.99 | 23.99 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 24.16 | 48.15 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 24.53 | 1:12.68 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 23.89 | 1:36.57 | |||||||
4 | Agf Herrer 1 | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:37.45 | ||||||
David Hjort | 2000 | 25.30 | 25.30 | |||||||
Nicklas Rasmussen | 1997 | 23.33 | 48.63 | |||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 24.46 | 1:13.09 | |||||||
Christian L H Frederiksen | 2001 | 24.36 | 1:37.45 | |||||||
5 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:40.02 | ||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 24.93 | 24.93 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 25.10 | 50.03 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 25.71 | 1:15.74 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 24.28 | 1:40.02 | |||||||
6 | Tonserne Fra Tanken | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:40.56 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 24.66 | 50.45 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 25.49 | 1:15.94 | |||||||
Alexander Fenger | 1999 | 24.62 | 1:40.56 | |||||||
7 | Rsk Herrer | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:41.83 | ||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 26.72 | 26.72 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 25.20 | 51.92 | |||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 25.23 | 1:17.15 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 24.68 | 1:41.83 | |||||||
8 | Vejles Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub | 1:43.04 | ||||||
Johann Kristian Møller | 2001 | 25.89 | 25.89 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 25.13 | 51.02 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 25.70 | 1:16.72 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 26.32 | 1:43.04 | |||||||
9 | Horsens Drenge 3 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:46.65 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 26.45 | 53.30 | |||||||
Valdemar D. Pedersen | 2002 | 26.45 | 1:19.75 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 26.90 | 1:46.65 | |||||||
10 | Herre 2 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:47.41 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 27.25 | 27.25 | |||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 26.94 | 54.19 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 27.32 | 1:21.51 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 25.90 | 1:47.41 | |||||||
11 | Bsk Drenge | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 2:00.22 | ||||||
Robert Versteegen | 2001 | 27.34 | 27.34 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 28.82 | 56.16 | |||||||
Malthe Le Fevre | 2008 | 37.13 | 1:33.29 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 26.93 | 2:00.22 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Odder Drenge 1 | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:46.40 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 26.43 | 26.43 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 25.77 | 52.20 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 26.82 | 1:19.02 | |||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 27.38 | 1:46.40 | |||||||
2 | Blå Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:46.41 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 25.84 | 52.17 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 27.22 | 1:19.39 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 27.02 | 1:46.41 | |||||||
3 | Horsens Drenge 4 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:53.02 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 27.40 | 27.40 | |||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 28.08 | 55.48 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 57.54 | 1:53.02 | |||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 1:53.02 | ||||||||
4 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:53.69 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 29.03 | 56.20 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 29.98 | 1:26.18 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 27.51 | 1:53.69 | |||||||
5 | Grøn Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:54.55 | ||||||
Simon Sandal | 2003 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 28.40 | 57.41 | |||||||
Sebastian Neesgaard | 2004 | 29.08 | 1:26.49 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 28.06 | 1:54.55 | |||||||
6 | Powerteam Kolding | 2004 | Kolding SK | 1:55.95 | ||||||
Rasmus Kabel | 2004 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 29.37 | 59.58 | |||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 28.49 | 1:28.07 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 27.88 | 1:55.95 | |||||||
7 | Rsk Drenge | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:56.66 | ||||||
Luca Hertzog | 2005 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 31.22 | 1:00.56 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 30.30 | 1:30.86 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 25.80 | 1:56.66 | |||||||
8 | Hsc Drenge 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:57.89 | ||||||
Mads Dreschler | 2005 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 28.45 | 58.24 | |||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 29.97 | 1:28.21 | |||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 29.68 | 1:57.89 | |||||||
9 | Superflyers Kolding | 2004 | Kolding SK | 1:58.67 | ||||||
Vania Danilkin | 2004 | 28.72 | 28.72 | |||||||
Christopher V. Nielsen | 2004 | 28.60 | 57.32 | |||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 31.48 | 1:28.80 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 29.87 | 1:58.67 | |||||||
10 | Sksv Drenge 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:02.46 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 27.35 | 27.35 | |||||||
Holger Schjemte Skov | 2006 | 36.27 | 1:03.62 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 30.02 | 1:33.64 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 28.82 | 2:02.46 | |||||||
11 | Hsc Drenge 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:10.09 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 29.61 | 1:00.57 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 37.14 | 1:37.71 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 32.38 | 2:10.09 | |||||||
12 | Torpedoer Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:13.85 | ||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 31.80 | 1:03.31 | |||||||
Andreas Agger Hansen | 2005 | 32.96 | 1:36.27 | |||||||
Casper Batz | 2006 | 37.58 | 2:13.85 | |||||||
13 | Horsens Drenge 5 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:24.01 | ||||||
Christian R Pedersen | 2003 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Andreas Visby Hansen | 2004 | 39.46 | 1:12.39 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 36.00 | 1:48.39 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 35.62 | 2:24.01 | |||||||
14 | Odder Drenge 2 | 2004 | Odder Svømmeklub | 2:25.16 | ||||||
Kasper Lisberg | 2007 | 37.98 | 37.98 | |||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 31.92 | 1:09.90 | |||||||
Angus Halle | 2007 | 36.74 | 1:46.64 | |||||||
Frey Sørensen | 2007 | 38.52 | 2:25.16 | |||||||
15 | Horsens Drenge 6 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:29.46 | ||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | 37.17 | 1:13.38 | |||||||
Jannick Franow | 2006 | 37.82 | 1:51.20 | |||||||
Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 38.26 | 2:29.46 | |||||||
16 | Rød Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 2:37.11 | ||||||
Tristan Bjerre | 2007 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 37.91 | 1:18.78 | |||||||
Sebastian Holt Poulsen | 2007 | 39.65 | 1:58.43 | |||||||
Mads Emil Schwartz | 2008 | 38.68 | 2:37.11 | |||||||
17 | Horsens Drenge 7 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:41.02 | ||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 39.57 | 39.57 | |||||||
Villiam K. Carstensen | 2007 | 38.90 | 1:18.47 | |||||||
Anes Hajrovic | 2008 | 44.76 | 2:03.23 | |||||||
Lasse Knudsgaard | 2007 | 37.79 | 2:41.02 | |||||||
18 | Gul Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 2:42.75 | ||||||
Toke Østergaard Pedersen | 2007 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2008 | 39.27 | 1:18.42 | |||||||
Alexander Breinholt | 2008 | 44.33 | 2:02.75 | |||||||
Mikkel Bro Christensen | 2007 | 40.00 | 2:42.75 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:42 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Fra Vejle Psykofanterne | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:46.87 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 27.05 | 53.95 | |||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 26.45 | 1:20.40 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 26.47 | 1:46.87 | |||||||
2 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:49.55 | ||||||
Josefine Due | 2001 | 27.93 | 27.93 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 26.49 | 54.42 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 28.28 | 1:22.70 | |||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 26.85 | 1:49.55 | |||||||
3 | Agf Damer 1 | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 1:49.87 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 27.08 | 55.16 | |||||||
Marie Christensen | 2002 | 27.56 | 1:22.72 | |||||||
Signe Villumsen | 2001 | 27.15 | 1:49.87 | |||||||
4 | Damer 1 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:52.50 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 27.21 | 27.21 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.22 | 55.43 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 28.88 | 1:24.31 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 28.19 | 1:52.50 | |||||||
5 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:54.65 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 28.14 | 57.34 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.96 | 1:26.30 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 28.35 | 1:54.65 | |||||||
6 | Team Caroline | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:54.93 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 29.11 | 29.11 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 28.89 | 58.00 | |||||||
Caroline Madsen | 2004 | 29.37 | 1:27.37 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 27.56 | 1:54.93 | |||||||
7 | Dressørerne Delfin | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:55.12 | ||||||
Helene Olesen | 2000 | 28.74 | 28.74 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 28.47 | 57.21 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 28.35 | 1:25.56 | |||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 29.56 | 1:55.12 | |||||||
8 | Rsk Damer | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:57.86 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 30.18 | 1:00.78 | |||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 29.75 | 1:30.53 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 27.33 | 1:57.86 | |||||||
9 | Damer 2 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:59.03 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 29.91 | 59.91 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 30.46 | 1:30.37 | |||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 28.66 | 1:59.03 | |||||||
10 | Heltinderne | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:59.80 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 30.07 | 59.67 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 29.85 | 1:29.52 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 30.28 | 1:59.80 | |||||||
11 | Horsens Piger 3 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:01.96 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 29.63 | 29.63 | |||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 30.69 | 1:00.32 | |||||||
Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 30.61 | 1:30.93 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 31.03 | 2:01.96 | |||||||
12 | Aabybro Wildlings | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 2:02.06 | ||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 30.37 | 59.95 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 33.17 | 1:33.12 | |||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 28.94 | 2:02.06 | |||||||
13 | Turbo Tøser Trekantens | 2003 | Vejle Svømmeklub | 2:02.74 | ||||||
Maja Nielsen | 2001 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 30.36 | 1:03.96 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 30.82 | 1:34.78 | |||||||
Stine Knudsen | 1999 | 27.96 | 2:02.74 | |||||||
14 | Odder Piger 1 | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:05.20 | ||||||
Caden Halle | 2005 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 29.43 | 1:00.09 | |||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 31.38 | 1:31.47 | |||||||
Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 33.73 | 2:05.20 | |||||||
15 | Hsc Piger 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:09.01 | ||||||
Julie Hoffmann | 2003 | 29.96 | 29.96 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 32.08 | 1:02.04 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 34.14 | 1:36.18 | |||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 32.83 | 2:09.01 | |||||||
16 | Bsk Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 2:11.28 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Simone Trekær Klausen | 2007 | 37.24 | 1:07.99 | |||||||
Victoria Broch | 2004 | 32.61 | 1:40.60 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 30.68 | 2:11.28 | |||||||
Løb 24, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2019 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kolding 1 Kolding | 2004 | Kolding SK | 1:54.80 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 28.16 | 57.22 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 29.81 | 1:27.03 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 27.77 | 1:54.80 | |||||||
2 | Horsens Piger 4 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:57.01 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 28.63 | 28.63 | |||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 28.63 | 57.26 | |||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 28.80 | 1:26.06 | |||||||
Signe Kristensen | 2006 | 30.95 | 1:57.01 | |||||||
3 | Blå Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:57.79 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 28.77 | 58.32 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 29.24 | 1:27.56 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 30.23 | 1:57.79 | |||||||
4 | Hsc Piger 1 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:02.09 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 30.47 | 1:00.30 | |||||||
Anna Bach | 2006 | 31.40 | 1:31.70 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 30.39 | 2:02.09 | |||||||
5 | Kolding 2 Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:08.84 | ||||||
Karla Kristensen | 2005 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 32.07 | 1:04.72 | |||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 31.60 | 1:36.32 | |||||||
Mille Veiler | 2005 | 32.52 | 2:08.84 | |||||||
6 | Rsk Piger | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:09.50 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Kathrine Hvidberg | 2004 | 34.42 | 1:08.93 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 29.63 | 1:38.56 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 30.94 | 2:09.50 | |||||||
7 | Grøn Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:10.88 | ||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Emilie Moberg | 2005 | 32.18 | 1:05.61 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 33.10 | 1:38.71 | |||||||
Mette Barfoot | 2005 | 32.17 | 2:10.88 | |||||||
8 | Horsens Piger 5 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:17.38 | ||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Emma Oleander | 2004 | 34.84 | 1:08.39 | |||||||
Dicte Westphal | 2005 | 36.06 | 1:44.45 | |||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 32.93 | 2:17.38 | |||||||
9 | Hsc Piger 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:18.28 | ||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 35.13 | 1:09.11 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 36.14 | 1:45.25 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 33.03 | 2:18.28 | |||||||
10 | Sksv Piger 2 | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 2:19.47 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Ida K. Laursen | 2007 | 39.32 | 1:08.10 | |||||||
Caroline Petersen | 2008 | 36.77 | 1:44.87 | |||||||
Julie Møller | 2005 | 34.60 | 2:19.47 | |||||||
11 | Kolding 3 Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:20.18 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 36.68 | 1:09.74 | |||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 35.19 | 1:44.93 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 35.25 | 2:20.18 | |||||||
12 | Odder Piger 2 | 2005 | Odder Svømmeklub | 2:24.08 | ||||||
Freja Obert | 2006 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 34.21 | 1:08.64 | |||||||
Loa Dam Heinsvig | 2006 | 39.81 | 1:48.45 | |||||||
Frida Hollesen | 2005 | 35.63 | 2:24.08 | |||||||
13 | Horsens Piger 6 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:31.80 | ||||||
Mathilde Olesen | 2005 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Christina Christiansen | 2004 | 37.64 | 1:12.36 | |||||||
Julie Langberg Olesen | 2005 | 38.93 | 1:51.29 | |||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 40.51 | 2:31.80 | |||||||
14 | Rød Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Eline Sofie K. Rasmussen | 2007 | 40.35 | 1:17.17 | |||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 38.95 | 1:56.12 | |||||||
Ea Gram Møller | 2006 | 38.89 | 2:35.01 | |||||||
15 | Horsens Piger 7 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:38.72 | ||||||
Bianca Truelsen Duevig | 2005 | 1:18.84 | 1:18.84 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 39.74 | 1:58.58 | |||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 40.14 | 2:38.72 | |||||||
Amalie Thomsen | 2007 | 2:38.72 | ||||||||
16 | Gul Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:49.82 | ||||||
Lærke Jervelund | 2007 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Augusta Dalsgaard | 2007 | 39.99 | 1:18.93 | |||||||
Astrid Hansen | 2006 | 43.97 | 2:02.90 | |||||||
Alberte Knudsen | 2009 | 46.92 | 2:49.82 | |||||||
17 | Horsens Piger 8 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:55.91 | ||||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Olivia Josefine Brice | 2007 | 41.12 | 1:24.64 | |||||||
Frida Nielsen Tomzak | 2009 | 47.65 | 2:12.29 | |||||||
Dicte Sundall Aagaard | 2007 | 43.62 | 2:55.91 | |||||||
18 | Horsens Piger 9 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 3:26.71 | ||||||
Andrea Grøndal | 2009 | 54.24 | 54.24 | |||||||
Julie Olsen | 2008 | 46.14 | 1:40.38 | |||||||
Vigga Rasmussen | 2009 | 47.09 | 2:27.47 | |||||||
Frida Nielsen Skytte | 2008 | 59.24 | 3:26.71 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:05 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2003-2004: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.16 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 29.61 | 1:00.81 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 30.53 | 1:01.97 | |||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 31.05 | 1:03.07 | |||||
4 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 31.05 | 1:03.81 | |||||
5 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 31.21 | 1:04.52 | |||||
6 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 32.07 | 1:05.75 | |||||
7 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 32.88 | 1:07.66 | |||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | 33.58 | 1:08.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:05 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2004-2005: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | Kolding SK | 32.85 | 1:08.03 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 33.86 | 1:08.92 | |||||
3 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 34.44 | 1:10.01 | |||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | Vejle Svømmeklub | 33.99 | 1:10.16 | |||||
5 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 34.59 | 1:12.43 | |||||
6 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 35.74 | 1:12.94 | |||||
7 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 35.12 | 1:14.25 | |||||
8 | Emilie Moberg | 2005 | Vejle Svømmeklub | 36.74 | 1:15.18 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 29, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2007-2019: Magne Christian Hansen (2006) 30.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Graul | 2007 | Hc Hellas Salzgitter | 30.79 | ||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 31.43 | ||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.83 | ||||||
4 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.89 | ||||||
5 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 35.07 | ||||||
6 | Angus Halle | 2007 | Odder Svømmeklub | 35.49 | ||||||
7 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 36.11 | ||||||
8 | Malthe Le Fevre | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 36.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2008-2019: Laura Toftgaard (2007) 37.32 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | Vejle Svømmeklub | 34.34 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | Skanderborg Svømmeklub | 34.68 | ||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 35.00 | ||||||
4 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 36.19 | ||||||
5 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 38.21 | ||||||
6 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 40.88 | ||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 42.40 | ||||||
8 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 42.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:18 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 33, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2005-2006: Elias Marius Elsgaard (2004) 1:13.40 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Dreschler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.41 | 1:17.40 | |||||
2 | Sebastian K Eriksen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.67 | 1:19.98 | |||||
3 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 39.14 | 1:23.47 | |||||
4 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.06 | 1:23.54 | |||||
5 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 39.34 | 1:24.32 | |||||
6 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 39.86 | 1:25.53 | |||||
- | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | fl flyb i uds v star | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:18 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 2006-2007: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.93 | 1:23.60 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 42.42 | 1:28.30 | |||||
3 | Ida Rønnow | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 41.08 | 1:28.91 | |||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.28 | 1:28.94 | |||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svømmeklubben Koral | 43.22 | 1:31.86 | |||||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.02 | 1:32.92 | |||||
7 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 44.22 | 1:33.27 | |||||
8 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 44.07 | 1:34.34 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:18 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 16:49 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Drenge 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:45.47 | ||||||
Rasmus Udbye | 2000 | 26.71 | 26.71 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 29.39 | 56.10 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 25.51 | 1:21.61 | |||||||
Nicolaj Løth Andersen | 2001 | 23.86 | 1:45.47 | |||||||
2 | Heltene Fra Havnen | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:45.81 | ||||||
Andreas Hansen | 2000 | 26.93 | 26.93 | |||||||
Jakob Juul | 2000 | 28.81 | 55.74 | |||||||
Magnus Dyg Holme | 2002 | 26.54 | 1:22.28 | |||||||
Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | 23.53 | 1:45.81 | |||||||
3 | Horsens Drenge 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:47.73 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 27.63 | 27.63 | |||||||
Esben Vad Arentoft | 1999 | 29.51 | 57.14 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 25.66 | 1:22.80 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 24.93 | 1:47.73 | |||||||
4 | Herre 1 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:50.03 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.20 | 29.20 | |||||||
Malthe Burgaard | 2000 | 30.51 | 59.71 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 27.34 | 1:27.05 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 22.98 | 1:50.03 | |||||||
5 | Tonserne Fra Tanken | 2002 | Vejle Svømmeklub | 1:50.53 | ||||||
Anders Rasmussen | 2001 | 28.95 | 28.95 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 30.67 | 59.62 | |||||||
Mads Sørensen | 2001 | 26.04 | 1:25.66 | |||||||
Alexander Fenger | 1999 | 24.87 | 1:50.53 | |||||||
6 | Rsk Herrer | 2000 | Ringe Svømme Klub | 1:53.50 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 36.10 | 1:05.60 | |||||||
Oliver Phil Langsted | 1999 | 23.26 | 1:28.86 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 24.64 | 1:53.50 | |||||||
7 | Vejles Drenge | 0 | Vejle Svømmeklub | 1:53.87 | ||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Emil Kragh | 2001 | 31.30 | 1:01.24 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 27.23 | 1:28.47 | |||||||
Andreas Kronborg | 2002 | 25.40 | 1:53.87 | |||||||
8 | Herre 2 H2Odense | 2000 | H2Odense | 1:55.33 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.14 | 1:01.98 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 27.61 | 1:29.59 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 25.74 | 1:55.33 | |||||||
9 | Horsens Drenge 3 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:57.51 | ||||||
Nicklas B. Christensen | 2002 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Christian Koch | 1998 | 31.55 | 1:02.55 | |||||||
Andreas Rasmussen | 2000 | 28.28 | 1:30.83 | |||||||
Emil Knudsen | 1999 | 26.68 | 1:57.51 | |||||||
10 | Sksv Drenge 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 2:15.69 | ||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 35.42 | 35.42 | |||||||
Kasper Petersen | 2006 | 39.31 | 1:14.73 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 36.18 | 1:50.91 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 24.78 | 2:15.69 | |||||||
11 | Bsk Drenge | 2001 | Brædstrup Svømmeklub | 2:20.41 | ||||||
Magne Andersen | 2007 | 45.22 | 45.22 | |||||||
Robert Versteegen | 2001 | 35.82 | 1:21.04 | |||||||
Matti Andersen | 2005 | 32.43 | 1:53.47 | |||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 26.94 | 2:20.41 | |||||||
Løb 35, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Blå Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 1:55.50 | ||||||
Oliver Fenger | 2003 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 32.85 | 1:02.85 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 26.54 | 1:29.39 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 26.11 | 1:55.50 | |||||||
2 | Odder Drenge 1 | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:01.16 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Alexander Johnsen | 2003 | 36.76 | 1:05.17 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 28.89 | 1:34.06 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 27.10 | 2:01.16 | |||||||
3 | Horsens Drenge 4 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:03.07 | ||||||
Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 31.80 | 1:03.87 | |||||||
Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 29.84 | 1:33.71 | |||||||
Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | 29.36 | 2:03.07 | |||||||
4 | Rød Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 2:06.13 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 33.61 | 1:05.90 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 32.02 | 1:37.92 | |||||||
Sebastian K Eriksen | 2005 | 28.21 | 2:06.13 | |||||||
5 | Superflyers Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:09.50 | ||||||
Alexander Kjeldsen | 2004 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Lasse Thulstrup | 2004 | 36.27 | 1:08.87 | |||||||
Vania Danilkin | 2004 | 32.30 | 1:41.17 | |||||||
Nichlas Nordlund Hansen | 2004 | 28.33 | 2:09.50 | |||||||
6 | Hsc Drenge 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:09.87 | ||||||
Gustav K Kjeldsen | 2004 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Mads Dreschler | 2005 | 34.90 | 1:09.26 | |||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 31.76 | 1:41.02 | |||||||
Rasmus Pedersen | 2003 | 28.85 | 2:09.87 | |||||||
7 | Rsk Drenge | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:10.99 | ||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 37.78 | 1:12.44 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 28.02 | 1:40.46 | |||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 30.53 | 2:10.99 | |||||||
8 | Aabybro Destroyers | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:12.52 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 35.93 | 1:11.22 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 31.26 | 1:42.48 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 30.04 | 2:12.52 | |||||||
9 | Hsc Drenge 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:31.59 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Frederik N Jensen | 2007 | 48.39 | 1:23.14 | |||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 36.26 | 1:59.40 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 32.19 | 2:31.59 | |||||||
10 | Torpedoer Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:32.96 | ||||||
Asger Als Olsen | 2004 | 38.88 | 38.88 | |||||||
Andreas Agger Hansen | 2005 | 48.38 | 1:27.26 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 33.61 | 2:00.87 | |||||||
Johannes Jonasen | 2004 | 32.09 | 2:32.96 | |||||||
11 | Grøn Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 43.23 | 1:23.63 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 35.23 | 1:58.86 | |||||||
Frederik Jørgensen | 2008 | 36.15 | 2:35.01 | |||||||
12 | Odder Drenge 2 | 2004 | Odder Svømmeklub | 2:36.76 | ||||||
Mads Emil R. Hermansen | 2005 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Angus Halle | 2007 | 51.52 | 1:22.95 | |||||||
Simon Kruse Holm | 2004 | 36.29 | 1:59.24 | |||||||
Frey Sørensen | 2007 | 37.52 | 2:36.76 | |||||||
13 | Horsens Drenge 5 | 2003 | Horsens Svømmeklub | 2:50.70 | ||||||
Andreas Visby Hansen | 2004 | 46.80 | 46.80 | |||||||
Mads Berthold Schultz | 2005 | 39.29 | 1:26.09 | |||||||
Daniel Landbo | 2005 | 45.46 | 2:11.55 | |||||||
Alexander Mogensen | 2005 | 39.15 | 2:50.70 | |||||||
- | Gul Stue - Drenge | 2004 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asyn arme 130m | |||||
Andreas Lang Lassen | 2007 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Terkel Klinkowsky | 2007 | 51.31 | 1:32.84 | |||||||
- | Horsens Drenge 6 | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej udadv fødder | |||||
Anes Hajrovic | 2008 | 51.88 | 51.88 | |||||||
- | Horsens Drenge 7 | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Forkert svømmer | |||||
Tobias Wemmelund | 2006 | 45.45 | 45.45 | |||||||
Johannes Ravn | 2008 | 57.33 | 1:42.78 | |||||||
Mathias Løth Andersen | 2007 | 44.22 | 2:27.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 16:49 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:10 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2003: AGF 2:00.51 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:58.45 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 34.49 | 1:04.08 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 27.64 | 1:31.72 | |||||||
Josefine Due | 2001 | 26.73 | 1:58.45 | |||||||
2 | Heltinderne | 2003 | Vejle Svømmeklub | 1:59.65 | 16-999 Aldersgruppe Rekord | |||||
Stine Knudsen | 1999 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Helene Olesen | 2000 | 34.26 | 1:04.47 | |||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 28.42 | 1:32.89 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 26.76 | 1:59.65 | |||||||
3 | Damer 1 H2Odense | 2000 | H2Odense | 2:02.63 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Freja Nicholas | 2000 | 34.79 | 1:06.35 | |||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 29.65 | 1:36.00 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 26.63 | 2:02.63 | |||||||
4 | Turbo Tøser Trekantens | 2003 | Vejle Svømmeklub | 2:03.39 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 35.63 | 1:06.82 | |||||||
Mitzi D. Jensen | 2002 | 29.46 | 1:36.28 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 27.11 | 2:03.39 | |||||||
5 | Team Caroline | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:07.41 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Frederikke Brændgaard | 2001 | 37.06 | 1:08.65 | |||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 30.66 | 1:39.31 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.10 | 2:07.41 | |||||||
6 | Horsens Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:07.44 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 37.46 | 1:08.26 | |||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 30.31 | 1:38.57 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 28.87 | 2:07.44 | |||||||
7 | Damer 2 H2Odense | 2000 | H2Odense | 2:10.38 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 35.08 | 1:10.26 | |||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.91 | 1:41.17 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 29.21 | 2:10.38 | |||||||
8 | Dressørerne Delfin | 2003 | Vejle Svømmeklub | 2:12.12 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 38.02 | 1:11.75 | |||||||
Louise Hvarre | 2001 | 31.62 | 1:43.37 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 28.75 | 2:12.12 | |||||||
9 | Rsk Damer | 2003 | Ringe Svømme Klub | 2:14.47 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 35.55 | 35.55 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 37.84 | 1:13.39 | |||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 31.70 | 1:45.09 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 29.38 | 2:14.47 | |||||||
10 | Horsens Piger 3 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:18.77 | ||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Camilla Falck | 2003 | 38.47 | 1:14.33 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 35.86 | 1:50.19 | |||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 28.58 | 2:18.77 | |||||||
11 | Aabybro Wildlings | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 2:19.49 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 33.72 | 33.72 | |||||||
Therese J Helt | 2006 | 41.67 | 1:15.39 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 35.52 | 1:50.91 | |||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 28.58 | 2:19.49 | |||||||
12 | Bsk Piger | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 2:20.58 | ||||||
Annemone Rasmussen | 2006 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Victoria Broch | 2004 | 39.50 | 1:17.84 | |||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 31.92 | 1:49.76 | |||||||
Katrine Stoltenhoff | 2006 | 30.82 | 2:20.58 | |||||||
13 | Sksv Piger 1 | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 2:23.30 | ||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Ida Kjærdgaard | 2003 | 36.81 | 1:16.16 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 33.24 | 1:49.40 | |||||||
Julie Møller | 2005 | 33.90 | 2:23.30 | |||||||
14 | Odder Piger 1 | 2003 | Odder Svømmeklub | 2:24.30 | ||||||
Caden Halle | 2005 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 40.53 | 1:15.33 | |||||||
Laura G. Nedergaard | 2005 | 34.59 | 1:49.92 | |||||||
Katrine Skyt Nielsen | 2003 | 34.38 | 2:24.30 | |||||||
15 | Hsc Piger 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:30.48 | ||||||
Anna Bach | 2006 | 36.11 | 36.11 | |||||||
Mille Dahl Lindholm | 2006 | 41.33 | 1:17.44 | |||||||
Amalie Lind Pedersen | 2005 | 39.38 | 1:56.82 | |||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 33.66 | 2:30.48 | |||||||
- | Fra Vejle Psykofanterne | 2003 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 32.78 | 32.78 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 40.01 | 1:12.79 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 33.65 | 1:46.44 | |||||||
Løb 36, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2019 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2003: AGF 2:00.51 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 4 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:07.63 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 36.96 | 1:10.55 | |||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 29.39 | 1:39.94 | |||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 27.69 | 2:07.63 | |||||||
2 | Blå Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:07.84 | ||||||
Emilie Moberg | 2005 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Sophia Keren-Klaris | 2004 | 36.00 | 1:09.97 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 29.77 | 1:39.74 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 28.10 | 2:07.84 | |||||||
3 | Kolding 1 Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:09.10 | ||||||
Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Johanne Heilmann | 2005 | 39.52 | 1:12.43 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 28.93 | 1:41.36 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 27.74 | 2:09.10 | |||||||
4 | Hsc Piger 1 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:17.84 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Karoline Andersen Krabbe | 2005 | 41.04 | 1:15.58 | |||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 31.72 | 1:47.30 | |||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 30.54 | 2:17.84 | |||||||
5 | Kolding 2 Kolding | 2004 | Kolding SK | 2:22.63 | ||||||
Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 42.73 | 1:17.76 | |||||||
Karla Kristensen | 2005 | 33.99 | 1:51.75 | |||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.88 | 2:22.63 | |||||||
6 | Rød Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:23.20 | ||||||
Laura Frost Rainer | 2005 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 39.67 | 1:18.05 | |||||||
Mette Barfoot | 2005 | 34.22 | 1:52.27 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 30.93 | 2:23.20 | |||||||
7 | Hsc Piger 3 | 2004 | Holstebro Svømme Club | 2:40.35 | ||||||
Nora Louise Rebouh | 2006 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 1:25.75 | 2:06.06 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 34.29 | 2:40.35 | |||||||
Andrea Sønderby | 2004 | 2:40.35 | ||||||||
8 | Odder Piger 2 | 2005 | Odder Svømmeklub | 2:41.44 | ||||||
Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 39.48 | 39.48 | |||||||
Leonora Holst Jensen | 2004 | 47.99 | 1:27.47 | |||||||
Freja Obert | 2006 | 38.08 | 2:05.55 | |||||||
Frida Hollesen | 2005 | 35.89 | 2:41.44 | |||||||
9 | Rsk Piger | 2004 | Ringe Svømme Klub | 2:42.09 | ||||||
Maja Løve Nielsen | 2006 | 41.48 | 41.48 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 46.27 | 1:27.75 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 40.89 | 2:08.64 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 33.45 | 2:42.09 | |||||||
10 | Horsens Piger 5 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:47.27 | ||||||
Signe Kristensen | 2006 | 38.50 | 38.50 | |||||||
Filippa Juul Jensen | 2007 | 48.24 | 1:26.74 | |||||||
Amalie Thomsen | 2007 | 48.18 | 2:14.92 | |||||||
Emma Bergene Hansen | 2005 | 32.35 | 2:47.27 | |||||||
11 | Horsens Piger 7 | 2004 | Horsens Svømmeklub | 2:57.73 | ||||||
Amalie Marie Wienberg | 2005 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Penelope Kamp Teglgård | 2006 | 50.21 | 1:28.34 | |||||||
Andrea Skjelmose | 2007 | 47.17 | 2:15.51 | |||||||
Olivia Josefine Brice | 2007 | 42.22 | 2:57.73 | |||||||
12 | Gul Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 3:08.08 | ||||||
Alberte Knudsen | 2009 | 47.14 | 47.14 | |||||||
Olivia Holmberg | 2009 | 52.73 | 1:39.87 | |||||||
Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 42.20 | 2:22.07 | |||||||
Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 46.01 | 3:08.08 | |||||||
13 | Grøn Stue - Piger | 2005 | Vejle Svømmeklub | 3:18.59 | ||||||
Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 44.77 | 44.77 | |||||||
Karla Nøhr Rixen | 2008 | 52.54 | 1:37.31 | |||||||
Emilia Daa Andersen | 2008 | 54.32 | 2:31.63 | |||||||
Ines Novosel Madsen | 2008 | 46.96 | 3:18.59 | |||||||
- | Horsens Piger 8 | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Frida Nielsen Skytte | 2008 | |||||||||
Andrea Grøndal | 2009 | |||||||||
Christina Christiansen | 2004 | |||||||||
Dicte Westphal | 2005 | DNS | ||||||||
- | Horsens Piger 6 | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asyn arme 120m | |||||
Mathilde Olesen | 2005 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Cathrine Grønhøj | 2007 | 50.12 | 1:33.33 | |||||||
- | Horsens Piger 9 | 2004 | Horsens Svømmeklub | DSQ | asyn arme 55m | |||||
Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 51.63 | 51.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 17:10 |
Resultat Løb 110 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 110, 50m Fly Herre Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.94 | ||||||
2 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.13 | ||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.14 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.14 | ||||||
5 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.15 | ||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.25 | ||||||
7 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.63 | ||||||
8 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 27.89 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 111, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.04 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.14 | ||||||
3 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.21 | ||||||
4 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.35 | ||||||
5 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.44 | ||||||
6 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.46 | ||||||
7 | Mads Sørensen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 112, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.81 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.98 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.26 | ||||||
4 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.36 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.37 | ||||||
6 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 113, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.85 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.02 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 27.06 | ||||||
4 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.48 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 27.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 114 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 114, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.28 | ||||||
2 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.31 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 26.36 | ||||||
4 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 27.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 115 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 115, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.72 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.27 | ||||||
3 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 26.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 116 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 116, 50 Fly Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.03 | ||||||
2 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.12 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |
Resultat Løb 120 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 120, 50m Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.89 | ||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.21 | ||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 30.29 | ||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.47 | ||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 30.47 | ||||||
6 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.50 | ||||||
7 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.62 | ||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 121 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 121, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.04 | ||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.20 | ||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.66 | ||||||
4 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.67 | ||||||
5 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.76 | ||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 30.77 | ||||||
7 | Cille Christensen | 2004 | Kolding SK | 31.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 122 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 122, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.46 | ||||||
2 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.51 | ||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.54 | ||||||
4 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | ||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.63 | ||||||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 31.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 123 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 123, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.43 | ||||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 30.56 | ||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.59 | ||||||
4 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.67 | ||||||
5 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 124, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.86 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 30.39 | ||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | ||||||
4 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 125 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 125, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.49 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.58 | ||||||
3 | Signe Villumsen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 29.98 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 126 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 126, 50 Fly Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Borgensgaard | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 29.30 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 29.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 130 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 130, 50m Ryg Herre Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.46 | ||||||
2 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.54 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.60 | ||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.79 | ||||||
5 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.81 | ||||||
6 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 28.82 | ||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 29.29 | ||||||
8 | Nicklas Rasmussen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 29.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 131 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 131, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.43 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.77 | ||||||
3 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.85 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.87 | ||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.95 | ||||||
6 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 29.03 | ||||||
7 | David Hjort | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 29.20 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 132 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 132, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.32 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.42 | ||||||
3 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.52 | ||||||
4 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.57 | ||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 28.59 | ||||||
6 | Christian L H Frederiksen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 28.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 133 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 133, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 30.65 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 30.72 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.89 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 30.95 | ||||||
5 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 32.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 134, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.88 | ||||||
2 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.28 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 28.46 | ||||||
4 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 28.75 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 135 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 135, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 27.65 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 27.87 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 136 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 136, 50 Ryg Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 26.54 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 26.87 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 140 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 140, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Protemp |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.50 | ||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.50 | ||||||
3 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.21 | ||||||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 32.27 | ||||||
5 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.28 | ||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.43 | ||||||
7 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.47 | ||||||
8 | Cecilie Grøndal | 2002 | Horsens Svømmeklub | 32.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 141 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:16 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 141, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.32 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.38 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.04 | ||||||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 32.05 | ||||||
5 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.21 | ||||||
6 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.30 | ||||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:16 |
Resultat Løb 142 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 142, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.92 | ||||||
2 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.19 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.24 | ||||||
4 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 32.25 | ||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.47 | ||||||
6 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 143 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 143, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 31.87 | ||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.18 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 32.25 | ||||||
4 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.26 | ||||||
5 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 33.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 144 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 144, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.52 | ||||||
2 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 31.54 | ||||||
3 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.70 | ||||||
4 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 145 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 145, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.20 | ||||||
2 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 31.77 | ||||||
3 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 32.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 146 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 21:17 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 146, 50m Ryg Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Knudsen | 1999 | Vejle Svømmeklub | 30.42 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 31.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 september 2018 |
Licens til Horsens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:17 |
Resultat Løb 150 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:24 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 150, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 0-2019: Daniel Steen Andersen (1995) 22.84 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.96 | ||||||
2 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 25.14 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.14 | ||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.22 | ||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 25.43 | ||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 25.50 | ||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.52 | ||||||
8 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 25.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:24 |
Resultat Løb 151 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 151, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.62 | ||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.27 | ||||||
3 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 25.34 | ||||||
4 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.38 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 25.49 | ||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 25.53 | ||||||
7 | Jakob Juul | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.61 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 152 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 152, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.83 | ||||||
2 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.30 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.42 | ||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 25.58 | ||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 25.59 | ||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | H2Odense | 26.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:30 |
Resultat Løb 153 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 153, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.57 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.13 | ||||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 25.35 | ||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.83 | ||||||
5 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 26.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:33 |
Resultat Løb 154 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:36 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 154, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 23.99 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 24.95 | ||||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 25.14 | ||||||
4 | Matthias Bach Mikkelsen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 25.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:36 |
Resultat Løb 155 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 155, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.50 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 25.01 | ||||||
3 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 25.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 156 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 156, 50 Fri Herrer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 24.18 | ||||||
2 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 24.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 160 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 160, 50 Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2019: Line J. V. Hededal (2001) 27.21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.62 | ||||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 27.83 | ||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.85 | ||||||
4 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.90 | ||||||
5 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.99 | ||||||
6 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.17 | ||||||
7 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.26 | ||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 28.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:26 |
Resultat Løb 161 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:29 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 161, 50 Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.95 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.17 | ||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.22 | ||||||
4 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.26 | ||||||
5 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.35 | ||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 28.46 | ||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:29 |
Resultat Løb 162 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:32 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 162, 50m Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.87 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.11 | ||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.13 | ||||||
4 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.16 | ||||||
5 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.21 | ||||||
6 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 28.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:32 |
Resultat Løb 163 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:35 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 163, 50m Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.99 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.12 | ||||||
3 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.21 | ||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.21 | ||||||
5 | Josefine Due | 2001 | Horsens Svømmeklub | 28.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:35 |
Resultat Løb 164 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 164, 50m Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.79 | ||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.86 | ||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 27.94 | ||||||
4 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Vejle Svømmeklub | 28.41 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 165 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 165, 50m Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.46 | ||||||
2 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.62 | ||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 28.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 166 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 166, 50m Fri Damer Udskillelse, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub | 27.03 | ||||||
2 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 27.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 170 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 170, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 0-2019: Chris Christensen (1988) 29.32 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.16 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.26 | ||||||
3 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 31.30 | ||||||
4 | Henrik Lagoni | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 31.52 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 31.78 | ||||||
6 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.85 | ||||||
7 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.90 | ||||||
- | Anton Leth | 2002 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 171 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 171, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.39 | ||||||
2 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.71 | ||||||
3 | Henrik Lagoni | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 31.74 | ||||||
4 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.80 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 31.84 | ||||||
6 | Emil Knudsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.04 | ||||||
6 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 172 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 172, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.37 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.75 | ||||||
4 | Henrik Lagoni | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 31.90 | ||||||
5 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 31.97 | ||||||
6 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 173 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 173, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.59 | ||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.66 | ||||||
3 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.58 | ||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 32.59 | ||||||
5 | Henrik Lagoni | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 33.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 174 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 174, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.30 | ||||||
2 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.63 | ||||||
3 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
4 | Malthe Burgaard | 2000 | H2Odense | 32.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 175 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 175, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.14 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.23 | ||||||
3 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.92 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 176 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 176, 50 Bryst Herre Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.14 | ||||||
2 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 180 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 180, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Sponsor: Protemp |
Årg. 0-2019: Julie Pavon Friis (1999) 33.51 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.39 | ||||||
2 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.53 | ||||||
3 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.58 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 36.06 | ||||||
5 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 36.28 | ||||||
6 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 36.53 | ||||||
7 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.67 | ||||||
8 | Freya Ellehus | 2000 | H2Odense | 37.25 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 181 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 181, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.49 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.77 | ||||||
3 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 35.85 | ||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 36.10 | ||||||
5 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.22 | ||||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 36.46 | ||||||
7 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 37.06 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:19 |
Resultat Løb 182 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 182, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.47 | ||||||
2 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.54 | ||||||
3 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 35.67 | ||||||
4 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.68 | ||||||
5 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.80 | ||||||
6 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 36.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 183 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 183, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 35.02 | ||||||
2 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 35.20 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.27 | ||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.35 | ||||||
5 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 35.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 184 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 184, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 34.48 | ||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 34.97 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.22 | ||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 185 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 185, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 34.76 | ||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 34.95 | ||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 186 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 23 september 2018 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2018 |
Løb 186, 50 Bryst Damer Udskillels, Finaler Årg. 0-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helene Olesen | 2000 | Vejle Svømmeklub | 34.83 | ||||||
2 | Cecilie Batz | 2003 | Kolding SK | 34.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 18:20 |