Resultater for Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:45 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
219 |
2:11.56 |
4:37.42 |
|
|
19:36.00 |
|
|
Cetus Espoo |
16:25.11 |
|
|
|
|
17:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
596 |
1:28.57 |
3:04.71 |
4:40.71 |
6:17.70 |
12:37.62 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
13:05.14 |
|
|
7:55.11 |
9:31.95 |
11:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Narva |
1945 |
|
271 |
15.57 |
4:00.63 |
6:07.44 |
8:11.29 |
16:24.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
15:23.80 |
|
|
10:16.97 |
12:22.96 |
14:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
500 |
1:25.63 |
3:02.42 |
4:40.46 |
6:18.75 |
12:50.16 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
12:33.23 |
|
|
7:56.90 |
9:36.29 |
11:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
327 |
2:38.83 |
4:31.03 |
6:24.70 |
8:18.15 |
14:46.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
13:52.78 |
|
|
10:11.14 |
12:04.01 |
13:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taito Pöysti |
1956 |
|
412 |
1:25.24 |
3:03.42 |
4:42.20 |
6:20.26 |
12:52.88 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
13:02.53 |
|
|
7:59.18 |
9:38.41 |
11:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raimo Backman |
1956 |
|
411 |
1:30.96 |
3:08.93 |
4:46.36 |
6:25.05 |
12:53.67 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
14:02.50 |
|
|
8:01.57 |
9:39.51 |
11:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
380 |
1:35.46 |
3:27.81 |
5:24.42 |
7:21.40 |
13:13.85 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
14:00.00 |
|
|
9:18.50 |
11:16.39 |
13:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esko Turunen |
1955 |
|
327 |
1:36.07 |
3:22.58 |
5:08.31 |
6:54.36 |
13:54.80 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
13:43.35 |
|
|
8:40.14 |
10:25.98 |
12:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
237 |
1:45.20 |
3:44.98 |
5:44.20 |
7:41.70 |
15:29.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
14:40.00 |
|
|
9:38.96 |
11:36.09 |
13:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
14:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
503 |
1:19.33 |
2:44.16 |
4:10.92 |
5:37.73 |
11:18.80 |
|
|
Upsala Simsällskap |
11:12.85 |
|
|
7:04.98 |
8:29.95 |
9:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
481 |
1:20.21 |
2:47.09 |
4:14.22 |
5:41.41 |
11:28.96 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
11:35.47 |
|
|
7:08.29 |
8:35.99 |
10:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
443 |
1:21.49 |
2:51.66 |
4:22.11 |
5:52.62 |
11:48.23 |
|
|
Cetus Espoo |
11:37.21 |
|
|
7:22.67 |
8:52.64 |
10:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Viitala |
1963 |
|
410 |
1:20.32 |
2:51.04 |
4:23.13 |
5:55.88 |
12:06.63 |
|
|
S.C.Pingviinit |
11:59.14 |
|
|
7:28.84 |
9:01.99 |
10:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sergey Skorobogatov |
1962 |
|
382 |
1:22.56 |
2:53.23 |
4:25.63 |
5:58.61 |
12:23.72 |
|
|
Neva Stars |
13:37.50 |
|
|
7:33.01 |
9:57.88 |
11:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
343 |
1:34.67 |
3:23.60 |
5:16.53 |
7:10.66 |
12:50.92 |
|
|
Vanders |
14:09.19 |
|
|
9:03.40 |
10:57.09 |
12:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Barck |
1962 |
|
340 |
1:19.71 |
2:54.15 |
4:31.12 |
6:10.89 |
12:53.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
12:00.00 |
|
|
7:52.31 |
9:34.65 |
11:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
542 |
1:14.64 |
2:34.65 |
3:56.31 |
5:19.55 |
10:56.14 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
10:45.37 |
|
|
6:43.85 |
8:08.63 |
9:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
395 |
1:23.28 |
2:56.83 |
4:30.15 |
6:03.38 |
12:08.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
12:45.00 |
|
|
7:36.32 |
9:09.11 |
10:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
309 |
1:28.63 |
3:06.80 |
4:47.94 |
6:30.07 |
13:11.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
13:30.00 |
|
|
8:12.16 |
9:56.21 |
11:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
273 |
1:29.34 |
3:11.80 |
4:58.03 |
6:44.80 |
13:44.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
13:22.02 |
|
|
8:31.86 |
10:19.41 |
12:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
570 |
1:13.37 |
2:31.88 |
3:51.47 |
5:10.55 |
10:27.90 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
10:40.45 |
|
|
6:30.10 |
7:51.39 |
9:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
557 |
1:13.50 |
2:32.88 |
3:52.23 |
5:11.40 |
10:32.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
10:14.89 |
|
|
6:31.36 |
7:52.20 |
9:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
426 |
1:18.73 |
2:44.28 |
4:11.23 |
5:38.30 |
11:31.89 |
|
|
Cetus Espoo |
11:10.74 |
|
|
7:04.33 |
8:31.57 |
10:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
379 |
1:23.15 |
2:53.48 |
4:24.41 |
5:55.44 |
11:59.22 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
11:35.21 |
|
|
7:26.61 |
8:57.47 |
10:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Attila Toperczer |
1971 |
|
357 |
1:17.75 |
2:45.40 |
4:18.51 |
5:53.38 |
12:13.71 |
|
|
Budapesti Delfinek |
12:00.00 |
|
|
7:26.86 |
9:04.30 |
10:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peter Mero |
1969 |
|
291 |
1:36.61 |
3:22.14 |
5:05.56 |
6:46.69 |
13:05.74 |
|
|
Simmis Wanda |
12:30.00 |
|
|
8:24.86 |
10:02.10 |
11:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mika Forsell |
1970 |
|
281 |
1:28.07 |
3:07.51 |
7:22.51 |
9:04.56 |
13:14.99 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
13:42.16 |
|
|
10:47.57 |
13:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
460 |
1:13.89 |
2:35.49 |
3:59.24 |
5:24.48 |
11:08.74 |
|
|
Cetus Espoo |
10:00.00 |
|
|
6:50.97 |
8:19.24 |
9:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
421 |
1:19.49 |
2:46.31 |
4:14.62 |
5:42.44 |
11:28.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
11:22.08 |
|
|
7:09.71 |
8:37.43 |
10:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
401 |
1:18.10 |
2:44.33 |
4:12.38 |
5:41.82 |
11:40.11 |
|
|
Helsingin Uimarit |
11:18.20 |
|
|
7:12.14 |
8:43.32 |
10:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
385 |
1:15.33 |
2:41.22 |
4:11.58 |
5:43.66 |
11:49.39 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
11:41.98 |
|
|
7:15.05 |
8:47.86 |
10:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martti Näsäkkälä |
1978 |
|
354 |
1:25.78 |
2:57.76 |
4:30.96 |
6:03.36 |
12:09.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
11:40.00 |
|
|
7:36.09 |
9:07.68 |
10:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adam Berczes |
1975 |
|
347 |
1:18.36 |
2:48.52 |
4:22.79 |
5:57.47 |
12:14.24 |
|
|
Budapesti Delfinek |
12:00.00 |
|
|
7:32.31 |
9:07.23 |
10:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Kurki |
1975 |
|
315 |
1:27.56 |
3:03.45 |
4:40.38 |
6:17.49 |
12:38.79 |
|
|
Lahden Kaleva |
12:47.83 |
|
|
7:53.12 |
9:29.87 |
11:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
314 |
1:25.84 |
3:00.99 |
4:36.97 |
6:13.30 |
12:39.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
13:11.63 |
|
|
7:51.84 |
9:31.08 |
11:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
244 |
1:34.25 |
3:17.69 |
5:03.31 |
6:50.57 |
13:45.64 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
13:19.89 |
|
|
8:38.23 |
10:23.72 |
12:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teemu Rintala |
1974 |
|
221 |
1:37.74 |
3:24.33 |
5:12.44 |
7:02.05 |
14:13.23 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
12:00.00 |
|
|
10:40.10 |
12:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
557 |
1:12.84 |
2:30.81 |
3:48.46 |
5:05.34 |
10:05.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:54.94 |
|
|
6:21.30 |
7:37.11 |
8:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
459 |
1:11.80 |
2:31.91 |
3:54.43 |
5:17.84 |
10:45.88 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
10:15.61 |
|
|
6:41.19 |
8:04.18 |
9:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
351 |
1:20.02 |
2:48.83 |
4:17.70 |
5:46.39 |
11:46.01 |
|
|
UPOT |
12:00.00 |
|
|
7:16.71 |
8:46.86 |
10:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
288 |
1:23.55 |
2:54.40 |
4:28.59 |
6:05.22 |
12:34.43 |
|
|
UPOT |
12:00.00 |
|
|
7:43.16 |
9:22.63 |
11:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
239 |
1:29.43 |
3:11.00 |
4:52.55 |
6:36.10 |
13:23.18 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
14:17.76 |
|
|
8:19.99 |
10:04.36 |
11:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
192 |
1:33.86 |
3:20.79 |
5:13.64 |
7:07.62 |
14:23.52 |
|
|
S.C.Pingviinit |
13:50.51 |
|
|
8:59.85 |
10:51.23 |
12:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
472 |
1:13.77 |
2:33.24 |
3:52.61 |
5:12.18 |
10:27.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
10:30.00 |
|
|
6:32.11 |
7:51.87 |
9:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Alanen |
1990 |
|
303 |
1:14.92 |
2:45.12 |
4:21.95 |
6:50.34 |
12:31.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
11:00.00 |
|
|
9:19.34 |
11:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
198 |
1:27.38 |
3:12.26 |
5:00.75 |
6:51.97 |
14:25.28 |
|
|
Simmis Wanda |
13:46.24 |
|
|
8:47.94 |
10:42.32 |
12:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:45 |
|