Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Masters-mestaruuskilpailut | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:35 | |||
Järjestäjä | ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 26 lokakuu 2018 |
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet G | 320 | 3:39.56 | |||||||
Cetus Espoo | 3:13.50 | |||||||||
Martti Lahti | 1937 | 58.58 | 58.58 | |||||||
Juha Koski | 1942 | |||||||||
Lauri Malk | 1937 | |||||||||
Pentti Keränen | 1935 | 3:39.56 | 3:39.56 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Meisterujumise U-Klubi 1 | 286 | 2:59.44 | |||||||
Meisterujumise U-Klubi | 2:49.80 | |||||||||
Mihkel Virkus | 1939 | 55.44 | 55.44 | |||||||
Aksel Luige | 1949 | |||||||||
Olav Lukin | 1944 | |||||||||
Mati Haggi | 1954 | 2:59.44 | 2:59.44 | |||||||
2 | Swim Miehet [1699] | 280 | 3:08.86 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:59.74 | |||||||||
Juha Parviainen | 1945 | 52.00 | 52.00 | |||||||
Markku Ikkala | 1947 | 53.04 | 1:45.04 | |||||||
Risto Åman | 1941 | 50.53 | 2:35.57 | |||||||
Heikki Pykäläinen | 1952 | 33.29 | 3:08.86 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Cetus Miehet E | 240 | 2:31.57 | |||||||
Cetus Espoo | 2:30.78 | |||||||||
Antero Elovaara | 1959 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Eero Elovaara | 1956 | |||||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | |||||||||
Timo Teponoja | 1955 | 2:31.57 | 2:31.57 | |||||||
2 | Ou E | 240 | 2:40.98 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:46.00 | |||||||||
Pekka Siltanen | 1949 | 44.71 | 44.71 | |||||||
Esa Päätalo | 1965 | 36.88 | 1:21.59 | |||||||
Jaakko Erkinaro | 1963 | 39.38 | 2:00.97 | |||||||
Seppo Miilumäki | 1948 | 40.01 | 2:40.98 | |||||||
- | Jous Miehet [1739] | 240 | DNS | |||||||
Joensuun Uimaseura | 2:35.27 | |||||||||
Jari Halmepuro | 1960 | |||||||||
Arto Kärnä | 1957 | |||||||||
Antti Uski | 1958 | |||||||||
Jarmo Miinin | 1956 | DNS | ||||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1779] | 200 | 2:03.00 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 2:05.89 | |||||||||
Janne Virtanen | 1964 | 31.28 | 31.28 | |||||||
Kim Ohtonen | 1966 | |||||||||
Tommi Kähkönen | 1970 | |||||||||
Jaani Virtanen | 1969 | 2:03.00 | 2:03.00 | |||||||
2 | S.c.p. Miehet [1779] | 200 | 2:06.82 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:07.48 | |||||||||
Lauri Heikkilä | 1964 | 35.16 | 35.16 | |||||||
Mika Pöyhölä | 1966 | 35.43 | 1:10.59 | |||||||
Pasi Rönkkö | 1970 | 27.94 | 1:38.53 | |||||||
Mikko Viitala | 1962 | 28.29 | 2:06.82 | |||||||
3 | Aui Miehet D [1779] | 200 | 2:15.60 | |||||||
Aurajoen Uinti | 2:13.00 | |||||||||
Taito Nurmi | 1961 | 38.89 | 38.89 | |||||||
Juha Lairola | 1955 | 36.02 | 1:14.91 | |||||||
Jani-Petteri Puustinen | 1979 | 30.56 | 1:45.47 | |||||||
Antti Wihanto | 1962 | 30.13 | 2:15.60 | |||||||
4 | Vus-Vss Miehet [1779] | 200 | 2:27.52 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:29.23 | |||||||||
Kai Mustonen | 1966 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Markku Piiroinen | 1960 | 45.36 | 1:21.13 | |||||||
Christer Burman | 1968 | 33.16 | 1:54.29 | |||||||
Timo Hanhimäki | 1966 | 33.23 | 2:27.52 | |||||||
5 | Hss Miehet D | 200 | 2:36.48 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 2:28.50 | |||||||||
Mika Ruusunen | 1970 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Ralf Sund | 1955 | 49.86 | 1:26.99 | |||||||
Juho Massinen | 1960 | 40.98 | 2:07.97 | |||||||
Mika Meller | 1967 | 28.51 | 2:36.48 | |||||||
6 | Kuus Miehet 200-239 | 200 | 2:37.89 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 2:18.00 | |||||||||
Mika Forsell | 1970 | 43.88 | 43.88 | |||||||
Juha Kainulainen | 1954 | 44.33 | 1:28.21 | |||||||
Markku Korhonen | 1969 | 38.21 | 2:06.42 | |||||||
Jorma Puustinen | 1969 | 31.47 | 2:37.89 | |||||||
7 | Rius Miehet [1779] | 200 | 2:55.60 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 2:52.00 | |||||||||
Mauri Ekholm | 1943 | 47.66 | 47.66 | |||||||
Ismo Voutilainen | 1965 | 44.33 | 1:31.99 | |||||||
Jorma Heinonen | 1958 | 48.22 | 2:20.21 | |||||||
Ari Savulahti | 1972 | 35.39 | 2:55.60 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Speedo Miehet [1819] | 160 | 2:04.10 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 2:03.74 | |||||||||
Mikko Soini | 1972 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Tapio Mäkitalo | 1970 | |||||||||
Teppo Paajanen | 1975 | |||||||||
Kai Poutanen | 1980 | 2:04.10 | 2:04.10 | |||||||
2 | Vanders Miehet Sku 160 | 160 | 2:05.87 | |||||||
Vanders | 2:06.53 | |||||||||
Mikko Arponen | 1980 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Ville Lindfors | 1976 | 33.49 | 1:07.42 | |||||||
Timo Narumo | 1969 | 31.45 | 1:38.87 | |||||||
Petteri Kallio | 1983 | 27.00 | 2:05.87 | |||||||
3 | Lru Miehet [1819] | 160 | 2:05.92 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:05.53 | |||||||||
Juha Silventoinen | 1993 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Jari Johansson | 1977 | 34.50 | 1:05.35 | |||||||
Juha Iivonen | 1959 | 31.32 | 1:36.67 | |||||||
Markku Mäki-Hokkonen | 1970 | 29.25 | 2:05.92 | |||||||
4 | Cetus Miehet C1 | 160 | 2:07.22 | |||||||
Cetus Espoo | 2:07.50 | |||||||||
Tero Pyrhönen | 1972 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Juhani Hujala | 1981 | 38.19 | 1:10.44 | |||||||
Paavo Miettinen | 1977 | 29.76 | 1:40.20 | |||||||
Aki Jormanainen | 1977 | 27.02 | 2:07.22 | |||||||
5 | Siwa Miehet 2 | 160 | 2:08.65 | |||||||
Simmis Wanda | 2:10.60 | |||||||||
Viacheslav Kononenko | 1974 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Jori Johansson | 1977 | 35.09 | 1:07.40 | |||||||
Juha Viitanen | 1967 | 31.25 | 1:38.65 | |||||||
Tony Strömsholm | 1982 | 30.00 | 2:08.65 | |||||||
6 | Cetus Miehet C2 | 160 | 2:14.69 | |||||||
Cetus Espoo | 2:11.61 | |||||||||
Aki Kattelus | 1972 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Igor Korolev | 1985 | 35.34 | 1:14.81 | |||||||
Ville Alopaeus | 1971 | 29.56 | 1:44.37 | |||||||
Marko Lysmä | 1965 | 30.32 | 2:14.69 | |||||||
7 | Hyus Miehet [1819] | 160 | 2:15.70 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 2:14.67 | |||||||||
Matti Pohjolainen | 1987 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Harri Koski | 1957 | |||||||||
Pekka Koskinen | 1978 | |||||||||
Jarkko Mikkola | 1969 | 2:15.70 | 2:15.70 | |||||||
8 | Juk | 160 | 2:23.17 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 2:22.00 | |||||||||
Pasi Haravuori | 1971 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Mikko Rantanen | 1976 | |||||||||
Antti Huotari | 1977 | |||||||||
Rainer Lindqvist | 1970 | 2:23.17 | 2:23.17 | |||||||
9 | Octopus Miehet (160-199) | 160 | 2:23.54 | |||||||
Octopus Lohja | 2:15.00 | |||||||||
Jussi Luokkakallio | 1971 | 41.67 | 41.67 | |||||||
Henri Peltoniemi | 1989 | 36.53 | 1:18.20 | |||||||
Niko Kähkönen | 1976 | 30.73 | 1:48.93 | |||||||
Jouni Liljander | 1959 | 34.61 | 2:23.54 | |||||||
10 | Str Miehet [1819] | 160 | 2:36.12 | |||||||
Swimming Team Rauma | 2:31.00 | |||||||||
Tom Nylund | 1959 | 41.40 | 41.40 | |||||||
Saku Ailanen | 1975 | 45.65 | 1:27.05 | |||||||
Aarne Hakanen | 1977 | 37.60 | 2:04.65 | |||||||
Joonas Tapiovaara | 1976 | 31.47 | 2:36.12 | |||||||
11 | Siwa Miehet 1 | 160 | 2:37.97 | |||||||
Simmis Wanda | 2:31.00 | |||||||||
Tatu Kuosa | 1991 | 47.73 | 47.73 | |||||||
Juha Karttunen | 1964 | 41.64 | 1:29.37 | |||||||
Teemu Smalin | 1977 | 35.44 | 2:04.81 | |||||||
Mikko Alpua | 1978 | 33.16 | 2:37.97 | |||||||
12 | Ou C | 160 | 2:38.33 | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 2:36.88 | |||||||||
Teemu Torvikoski | 1976 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Mika Piirainen | 1973 | 48.65 | 1:26.37 | |||||||
Miikka Mattila | 1977 | 38.96 | 2:05.33 | |||||||
Heikki Koskela | 1968 | 33.00 | 2:38.33 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Hss Miehet B | 120 | 1:59.39 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:58.50 | |||||||||
Jon Berndtsson | 1976 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Eerikki Rutanen | 1972 | 32.98 | 1:05.53 | |||||||
Roope Wahlström | 1987 | 27.71 | 1:33.24 | |||||||
Jussi Kujala | 1980 | 26.15 | 1:59.39 | |||||||
2 | Cetus Miehet B | 120 | 2:00.96 | |||||||
Cetus Espoo | 2:05.31 | |||||||||
Timo Haikola | 1979 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Ville-Mikko Korkka | 1980 | 33.19 | 1:05.64 | |||||||
Jarno Tynkkynen | 1980 | 29.68 | 1:35.32 | |||||||
Kimmo Gadding | 1982 | 25.64 | 2:00.96 | |||||||
3 | Swim 2 | 120 | 2:10.44 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 2:08.89 | |||||||||
Tero Kinnunen | 1965 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Tuomas Virtanen | 1992 | 35.96 | 1:10.28 | |||||||
Jukka Pellinen | 1967 | 28.25 | 1:38.53 | |||||||
Janne Kekkonen | 1989 | 31.91 | 2:10.44 | |||||||
4 | S.c.p. Miehet [1859] | 120 | 2:18.54 | |||||||
S.C.Pingviinit | 2:25.00 | |||||||||
Erno Leppänen | 1985 | 35.82 | 35.82 | |||||||
Vesa Perttula | 1981 | 35.24 | 1:11.06 | |||||||
Janne Moilanen | 1977 | 32.59 | 1:43.65 | |||||||
Heikki Kultala | 1979 | 34.89 | 2:18.54 | |||||||
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aui Miehet A [1899] | 100 | 1:53.67 | |||||||
Aurajoen Uinti | 1:52.00 | |||||||||
Lauri Pilpola | 1993 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Joni Lairola | 1992 | 29.47 | 58.83 | |||||||
Marko Sartela | 1993 | 28.32 | 1:27.15 | |||||||
Rene Rokka | 1992 | 26.52 | 1:53.67 | |||||||
2 | Vus-Vss Miehet [1899] | 100 | 2:00.23 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 2:08.00 | |||||||||
Petter Karjaluoto | 1984 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Juha Kollin | 1993 | 31.22 | 1:08.78 | |||||||
Nico Palotie | 1992 | 25.90 | 1:34.68 | |||||||
Antti Korri | 1992 | 25.55 | 2:00.23 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:35 |