Resultat för Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:58 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:58 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:03 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Brunnberg |
1965 |
|
450 |
1:33.03 |
3:22.52 |
5:23.63 |
|
6:58.19 |
|
|
Upsala Simsällskap |
7:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
420 |
1:41.29 |
3:32.42 |
5:32.97 |
|
7:07.89 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
341 |
1:48.48 |
3:46.45 |
5:58.81 |
|
7:38.61 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
7:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
|
131 |
2:22.77 |
5:19.62 |
8:13.78 |
|
10:31.16 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
10:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
485 |
1:29.75 |
3:15.39 |
5:09.38 |
|
6:39.31 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
389 |
1:37.34 |
3:25.70 |
5:24.11 |
|
7:09.69 |
|
|
Koovee |
6:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
335 |
1:51.17 |
3:51.60 |
5:44.17 |
|
7:31.53 |
|
|
Simmis Wanda |
7:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Claire Gould |
1973 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150m |
|
Helsingfors Simsällskap |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
823 |
1:17.11 |
2:44.08 |
4:14.27 |
|
5:30.56 |
|
|
Cetus Espoo |
5:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
|
296 |
1:54.13 |
3:55.48 |
5:54.94 |
|
7:44.40 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
7:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
460 |
1:29.50 |
3:14.29 |
5:02.21 |
|
6:28.05 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
407 |
1:35.75 |
3:17.00 |
5:10.94 |
|
6:44.11 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mari Ääri |
1980 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
532 |
1:16.61 |
2:56.76 |
4:41.42 |
|
6:05.38 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Eklund |
1991 |
|
243 |
1:59.51 |
4:08.59 |
6:13.08 |
|
8:05.09 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:03 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:49 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
711 |
1:36.69 |
3:21.30 |
5:14.28 |
|
6:40.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
6:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
349 |
1:42.62 |
3:42.00 |
5:52.01 |
|
7:24.73 |
|
|
S.C.Pingviinit |
7:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tauno Vuoristo |
1949 |
|
292 |
1:53.91 |
3:57.57 |
6:07.81 |
|
7:52.33 |
|
|
Turun Uimarit |
8:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
179 |
1:56.29 |
4:17.02 |
7:15.96 |
|
9:15.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
9:03.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
376 |
1:43.52 |
3:37.64 |
5:33.42 |
|
7:06.67 |
|
|
Cetus Espoo |
6:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
416 |
1:50.51 |
3:55.09 |
5:58.57 |
|
7:48.34 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
7:18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Lokonia |
1961 |
|
419 |
1:32.04 |
3:25.33 |
5:16.92 |
|
6:43.26 |
|
|
Neva Stars |
6:38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
336 |
1:33.68 |
3:37.93 |
5:47.93 |
|
7:13.87 |
|
|
Cetus Espoo |
6:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
570 |
1:17.25 |
2:44.27 |
4:28.50 |
|
5:44.27 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
5:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
460 |
1:27.15 |
3:07.84 |
4:49.95 |
|
6:09.88 |
|
|
Simmis Wanda |
5:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
459 |
1:24.47 |
3:06.25 |
4:50.29 |
|
6:09.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Pyrhönen |
1972 |
|
519 |
1:17.98 |
2:52.16 |
4:31.40 |
|
5:53.10 |
|
|
Cetus Espoo |
5:41.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marko Isomaa |
1977 |
|
388 |
1:29.45 |
3:07.91 |
4:54.55 |
|
6:27.93 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
6:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
291 |
1:43.46 |
3:42.46 |
5:38.69 |
|
7:06.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
7:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Dimitri Pogodin-Hannolainen |
1976 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150m |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
405 |
1:18.43 |
2:54.62 |
4:34.90 |
|
5:52.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
554 |
1:10.79 |
2:41.08 |
4:12.82 |
|
5:28.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
5:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:49 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:56 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Barbro Grufman |
1948 |
|
427 |
1:53.99 |
4:04.24 |
6:10.52 |
8:18.60 |
31:38.21 |
|
|
Hellas Simklubb |
32:33.00 |
|
|
10:27.11 |
12:35.72 |
14:43.23 |
16:51.08 |
|
|
|
|
|
|
|
18:58.65 |
21:06.41 |
23:14.55 |
25:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
27:29.59 |
29:36.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
484 |
1:34.38 |
3:19.10 |
5:06.13 |
6:53.04 |
26:44.45 |
|
|
Cetus Espoo |
29:15.00 |
|
|
8:40.38 |
10:28.96 |
12:16.29 |
14:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.50 |
17:39.20 |
19:27.68 |
21:16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
23:06.49 |
24:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
473 |
1:35.14 |
3:20.44 |
5:07.81 |
6:55.84 |
26:56.65 |
|
|
Lahden Kaleva |
26:51.45 |
|
|
8:44.57 |
10:32.66 |
12:20.98 |
14:09.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:58.28 |
17:47.36 |
19:36.32 |
21:26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
23:17.71 |
25:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo Suopela |
1955 |
|
204 |
1:55.38 |
4:04.63 |
6:15.69 |
8:28.36 |
33:44.79 |
|
|
Kampuksen Plaani |
31:31.88 |
|
|
10:43.83 |
12:56.09 |
15:09.82 |
17:23.73 |
|
|
|
|
|
|
|
19:38.05 |
21:54.05 |
24:13.16 |
26:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
28:53.89 |
31:19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
358 |
1:41.30 |
3:26.93 |
5:11.65 |
|
26:24.44 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
26:30.00 |
|
|
8:41.61 |
10:26.52 |
12:12.96 |
13:58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15:44.42 |
17:32.10 |
19:19.20 |
21:06.18 |
|
|
|
|
|
|
|
22:52.39 |
24:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Outi Salminen |
1961 |
|
219 |
1:49.22 |
3:52.57 |
5:55.39 |
7:59.27 |
31:07.66 |
|
|
Helsingin Uimarit |
31:07.12 |
|
|
10:04.38 |
12:09.98 |
14:15.94 |
16:21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
18:24.19 |
20:30.12 |
22:35.88 |
24:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
26:50.34 |
28:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
659 |
1:16.41 |
2:39.41 |
4:03.88 |
5:29.72 |
21:14.17 |
|
|
Hydra Platypus |
20:36.50 |
|
|
6:55.69 |
8:21.94 |
9:48.18 |
11:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.88 |
14:07.55 |
15:34.29 |
17:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
18:27.00 |
19:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
404 |
1:30.00 |
3:09.07 |
4:50.20 |
6:31.80 |
25:00.38 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
25:12.93 |
|
|
8:13.15 |
9:54.82 |
11:35.88 |
13:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14:58.43 |
16:38.74 |
18:19.05 |
19:58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
21:38.65 |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuija Tiilikka |
1965 |
|
371 |
1:28.82 |
3:08.38 |
4:52.86 |
6:38.79 |
25:43.21 |
|
|
Cetus Espoo |
28:00.00 |
|
|
8:24.55 |
10:08.11 |
11:50.08 |
13:33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15:18.64 |
17:04.44 |
18:49.20 |
20:36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
22:22.01 |
24:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Claire Gould |
1973 |
|
403 |
1:25.05 |
3:01.17 |
4:37.63 |
6:15.66 |
24:16.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
27:00.00 |
|
|
7:53.96 |
9:31.65 |
11:10.10 |
12:48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
14:26.31 |
16:05.18 |
17:44.14 |
19:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
21:01.70 |
22:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Lilja |
1971 |
|
393 |
1:27.04 |
3:03.12 |
4:40.57 |
6:18.74 |
24:27.95 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
27:00.00 |
|
|
7:57.52 |
9:36.27 |
11:15.54 |
12:55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
14:34.30 |
16:13.58 |
17:53.50 |
19:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
21:11.97 |
22:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carrie Turunen |
1973 |
|
390 |
1:32.76 |
3:11.49 |
4:51.29 |
6:30.92 |
24:31.31 |
|
|
Cetus Espoo |
26:45.00 |
|
|
8:10.33 |
9:49.68 |
10:28.51 |
13:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
14:45.85 |
16:24.77 |
18:02.69 |
19:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
21:17.37 |
22:54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Imke Höfling |
1970 |
|
390 |
1:29.28 |
3:07.59 |
4:44.28 |
6:21.50 |
24:31.61 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
23:41.99 |
|
|
7:58.19 |
9:35.00 |
11:12.64 |
12:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
14:29.70 |
16:08.34 |
17:47.61 |
19:27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
21:07.76 |
22:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Cankar |
1973 |
|
333 |
1:39.62 |
3:23.85 |
5:02.51 |
6:50.99 |
25:51.35 |
|
|
Cetus Espoo |
24:44.54 |
|
|
8:36.26 |
10:19.22 |
12:03.40 |
13:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15:31.45 |
17:16.14 |
19:00.80 |
20:45.68 |
|
|
|
|
|
|
|
22:30.75 |
24:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Merja Lundberg |
1970 |
|
199 |
1:47.53 |
3:45.90 |
5:48.82 |
7:52.13 |
30:42.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
31:50.00 |
|
|
9:57.24 |
12:02.52 |
14:08.43 |
16:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
18:17.54 |
20:22.47 |
22:29.78 |
24:35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
26:41.65 |
28:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
501 |
1:15.72 |
2:43.33 |
4:12.65 |
5:41.30 |
22:00.84 |
|
|
Cetus Espoo |
21:06.60 |
|
|
7:09.68 |
8:37.92 |
10:06.25 |
11:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
13:03.50 |
14:32.69 |
16:02.13 |
17:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
19:01.33 |
20:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
428 |
1:23.10 |
2:54.81 |
4:27.69 |
6:00.87 |
23:11.87 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
23:37.36 |
|
|
7:34.97 |
9:09.46 |
10:42.49 |
12:16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
13:51.76 |
15:26.12 |
17:00.38 |
18:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
20:09.33 |
21:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raisa Friberg |
1976 |
|
272 |
1:35.80 |
3:21.55 |
|
7:00.32 |
26:59.47 |
|
|
Simmis Wanda |
26:30.00 |
|
|
|
10:38.68 |
12:28.18 |
14:17.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16:07.76 |
|
19:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23:21.87 |
25:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heli Nivala |
1975 |
|
219 |
1:39.40 |
3:30.81 |
5:26.31 |
7:21.27 |
29:00.71 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
30:30.00 |
|
|
9:18.05 |
11:15.15 |
13:12.04 |
15:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
17:07.13 |
19:06.40 |
21:04.31 |
23:04.33 |
|
|
|
|
|
|
|
25:04.94 |
27:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vera Strömsholm |
1983 |
|
541 |
1:17.60 |
2:41.76 |
4:07.08 |
5:33.53 |
21:12.50 |
|
|
Simmis Wanda |
21:30.00 |
|
|
6:59.95 |
8:26.59 |
9:53.69 |
11:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
12:45.37 |
14:10.96 |
15:37.27 |
17:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
18:29.36 |
19:52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Rahko |
1983 |
|
238 |
1:34.22 |
3:24.01 |
5:19.67 |
7:14.33 |
27:53.11 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
28:58.00 |
|
|
9:11.02 |
11:06.70 |
13:00.58 |
14:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
16:49.59 |
18:43.80 |
20:36.47 |
22:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
24:18.36 |
26:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Walsh |
1983 |
|
194 |
1:46.81 |
3:43.98 |
5:42.98 |
7:41.87 |
29:50.76 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
27:28.35 |
|
|
9:41.69 |
11:41.24 |
13:41.64 |
15:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
17:42.36 |
19:44.36 |
21:46.05 |
23:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
25:52.32 |
27:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ira Uusoksa |
1987 |
|
685 |
1:10.89 |
2:29.61 |
3:48.31 |
5:08.02 |
19:46.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
20:15.00 |
|
|
6:28.26 |
7:48.70 |
9:09.65 |
10:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
11:50.39 |
13:10.56 |
14:30.51 |
15:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
17:09.28 |
18:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
|
292 |
1:34.99 |
3:20.20 |
5:02.45 |
6:54.06 |
26:16.16 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
25:00.00 |
|
|
8:40.20 |
10:26.34 |
12:12.79 |
13:52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.77 |
17:30.11 |
19:17.27 |
21:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
22:52.75 |
24:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonna Kokkonen |
1984 |
|
287 |
1:35.55 |
3:21.55 |
5:11.02 |
6:56.07 |
26:24.66 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
26:00.00 |
|
|
8:42.44 |
10:28.10 |
12:13.20 |
13:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.34 |
17:54.34 |
19:19.89 |
21:33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
22:55.93 |
24:43.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
562 |
1:09.92 |
2:27.66 |
3:45.71 |
5:02.84 |
20:05.53 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
19:00.00 |
|
|
6:22.73 |
7:43.48 |
9:03.87 |
10:27.03 |
|
|
|
|
|
|
|
11:46.93 |
13:08.58 |
14:28.53 |
15:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
17:17.83 |
18:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Salmi |
1990 |
|
478 |
1:17.60 |
2:41.17 |
4:06.64 |
5:32.80 |
21:11.96 |
|
|
Simmis Wanda |
21:30.00 |
|
|
6:59.28 |
8:25.13 |
9:51.14 |
11:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
12:41.51 |
14:07.21 |
15:32.66 |
16:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
18:23.81 |
19:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannele Koivula |
1990 |
|
341 |
1:22.52 |
30:33.48 |
4:39.52 |
6:13.44 |
23:43.99 |
|
|
Swimming Team Rauma |
25:00.00 |
|
|
7:49.12 |
9:24.81 |
10:59.58 |
12:34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
14:11.66 |
15:47.58 |
17:24.89 |
19:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
20:35.92 |
22:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:56 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:45 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
219 |
2:11.56 |
4:37.42 |
|
|
19:36.00 |
|
|
Cetus Espoo |
16:25.11 |
|
|
|
|
17:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
596 |
1:28.57 |
3:04.71 |
4:40.71 |
6:17.70 |
12:37.62 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
13:05.14 |
|
|
7:55.11 |
9:31.95 |
11:08.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raine Narva |
1945 |
|
271 |
15.57 |
4:00.63 |
6:07.44 |
8:11.29 |
16:24.59 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
15:23.80 |
|
|
10:16.97 |
12:22.96 |
14:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Hiltunen |
1953 |
|
500 |
1:25.63 |
3:02.42 |
4:40.46 |
6:18.75 |
12:50.16 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
12:33.23 |
|
|
7:56.90 |
9:36.29 |
11:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
327 |
2:38.83 |
4:31.03 |
6:24.70 |
8:18.15 |
14:46.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
13:52.78 |
|
|
10:11.14 |
12:04.01 |
13:53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taito Pöysti |
1956 |
|
412 |
1:25.24 |
3:03.42 |
4:42.20 |
6:20.26 |
12:52.88 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
13:02.53 |
|
|
7:59.18 |
9:38.41 |
11:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raimo Backman |
1956 |
|
411 |
1:30.96 |
3:08.93 |
4:46.36 |
6:25.05 |
12:53.67 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
14:02.50 |
|
|
8:01.57 |
9:39.51 |
11:18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
380 |
1:35.46 |
3:27.81 |
5:24.42 |
7:21.40 |
13:13.85 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
14:00.00 |
|
|
9:18.50 |
11:16.39 |
13:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esko Turunen |
1955 |
|
327 |
1:36.07 |
3:22.58 |
5:08.31 |
6:54.36 |
13:54.80 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
13:43.35 |
|
|
8:40.14 |
10:25.98 |
12:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
237 |
1:45.20 |
3:44.98 |
5:44.20 |
7:41.70 |
15:29.92 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
14:40.00 |
|
|
9:38.96 |
11:36.09 |
13:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ralf Sund |
1955 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
14:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
503 |
1:19.33 |
2:44.16 |
4:10.92 |
5:37.73 |
11:18.80 |
|
|
Upsala Simsällskap |
11:12.85 |
|
|
7:04.98 |
8:29.95 |
9:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
481 |
1:20.21 |
2:47.09 |
4:14.22 |
5:41.41 |
11:28.96 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
11:35.47 |
|
|
7:08.29 |
8:35.99 |
10:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
443 |
1:21.49 |
2:51.66 |
4:22.11 |
5:52.62 |
11:48.23 |
|
|
Cetus Espoo |
11:37.21 |
|
|
7:22.67 |
8:52.64 |
10:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Viitala |
1963 |
|
410 |
1:20.32 |
2:51.04 |
4:23.13 |
5:55.88 |
12:06.63 |
|
|
S.C.Pingviinit |
11:59.14 |
|
|
7:28.84 |
9:01.99 |
10:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sergey Skorobogatov |
1962 |
|
382 |
1:22.56 |
2:53.23 |
4:25.63 |
5:58.61 |
12:23.72 |
|
|
Neva Stars |
13:37.50 |
|
|
7:33.01 |
9:57.88 |
11:35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
343 |
1:34.67 |
3:23.60 |
5:16.53 |
7:10.66 |
12:50.92 |
|
|
Vanders |
14:09.19 |
|
|
9:03.40 |
10:57.09 |
12:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juha Barck |
1962 |
|
340 |
1:19.71 |
2:54.15 |
4:31.12 |
6:10.89 |
12:53.74 |
|
|
Aurajoen Uinti |
12:00.00 |
|
|
7:52.31 |
9:34.65 |
11:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
542 |
1:14.64 |
2:34.65 |
3:56.31 |
5:19.55 |
10:56.14 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
10:45.37 |
|
|
6:43.85 |
8:08.63 |
9:33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
395 |
1:23.28 |
2:56.83 |
4:30.15 |
6:03.38 |
12:08.94 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
12:45.00 |
|
|
7:36.32 |
9:09.11 |
10:41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
309 |
1:28.63 |
3:06.80 |
4:47.94 |
6:30.07 |
13:11.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
13:30.00 |
|
|
8:12.16 |
9:56.21 |
11:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
273 |
1:29.34 |
3:11.80 |
4:58.03 |
6:44.80 |
13:44.35 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
13:22.02 |
|
|
8:31.86 |
10:19.41 |
12:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
570 |
1:13.37 |
2:31.88 |
3:51.47 |
5:10.55 |
10:27.90 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
10:40.45 |
|
|
6:30.10 |
7:51.39 |
9:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
557 |
1:13.50 |
2:32.88 |
3:52.23 |
5:11.40 |
10:32.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
10:14.89 |
|
|
6:31.36 |
7:52.20 |
9:11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
426 |
1:18.73 |
2:44.28 |
4:11.23 |
5:38.30 |
11:31.89 |
|
|
Cetus Espoo |
11:10.74 |
|
|
7:04.33 |
8:31.57 |
10:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
379 |
1:23.15 |
2:53.48 |
4:24.41 |
5:55.44 |
11:59.22 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
11:35.21 |
|
|
7:26.61 |
8:57.47 |
10:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Attila Toperczer |
1971 |
|
357 |
1:17.75 |
2:45.40 |
4:18.51 |
5:53.38 |
12:13.71 |
|
|
Budapesti Delfinek |
12:00.00 |
|
|
7:26.86 |
9:04.30 |
10:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peter Mero |
1969 |
|
291 |
1:36.61 |
3:22.14 |
5:05.56 |
6:46.69 |
13:05.74 |
|
|
Simmis Wanda |
12:30.00 |
|
|
8:24.86 |
10:02.10 |
11:37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mika Forsell |
1970 |
|
281 |
1:28.07 |
3:07.51 |
7:22.51 |
9:04.56 |
13:14.99 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
13:42.16 |
|
|
10:47.57 |
13:14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
460 |
1:13.89 |
2:35.49 |
3:59.24 |
5:24.48 |
11:08.74 |
|
|
Cetus Espoo |
10:00.00 |
|
|
6:50.97 |
8:19.24 |
9:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veli-Pekka Laakso |
1978 |
|
421 |
1:19.49 |
2:46.31 |
4:14.62 |
5:42.44 |
11:28.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
11:22.08 |
|
|
7:09.71 |
8:37.43 |
10:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
401 |
1:18.10 |
2:44.33 |
4:12.38 |
5:41.82 |
11:40.11 |
|
|
Helsingin Uimarit |
11:18.20 |
|
|
7:12.14 |
8:43.32 |
10:14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
385 |
1:15.33 |
2:41.22 |
4:11.58 |
5:43.66 |
11:49.39 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
11:41.98 |
|
|
7:15.05 |
8:47.86 |
10:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martti Näsäkkälä |
1978 |
|
354 |
1:25.78 |
2:57.76 |
4:30.96 |
6:03.36 |
12:09.78 |
|
|
ORCA Helsinki |
11:40.00 |
|
|
7:36.09 |
9:07.68 |
10:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Adam Berczes |
1975 |
|
347 |
1:18.36 |
2:48.52 |
4:22.79 |
5:57.47 |
12:14.24 |
|
|
Budapesti Delfinek |
12:00.00 |
|
|
7:32.31 |
9:07.23 |
10:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Matti Kurki |
1975 |
|
315 |
1:27.56 |
3:03.45 |
4:40.38 |
6:17.49 |
12:38.79 |
|
|
Lahden Kaleva |
12:47.83 |
|
|
7:53.12 |
9:29.87 |
11:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
314 |
1:25.84 |
3:00.99 |
4:36.97 |
6:13.30 |
12:39.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
13:11.63 |
|
|
7:51.84 |
9:31.08 |
11:08.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
244 |
1:34.25 |
3:17.69 |
5:03.31 |
6:50.57 |
13:45.64 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
13:19.89 |
|
|
8:38.23 |
10:23.72 |
12:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Teemu Rintala |
1974 |
|
221 |
1:37.74 |
3:24.33 |
5:12.44 |
7:02.05 |
14:13.23 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
12:00.00 |
|
|
10:40.10 |
12:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
557 |
1:12.84 |
2:30.81 |
3:48.46 |
5:05.34 |
10:05.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
9:54.94 |
|
|
6:21.30 |
7:37.11 |
8:52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
459 |
1:11.80 |
2:31.91 |
3:54.43 |
5:17.84 |
10:45.88 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
10:15.61 |
|
|
6:41.19 |
8:04.18 |
9:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
351 |
1:20.02 |
2:48.83 |
4:17.70 |
5:46.39 |
11:46.01 |
|
|
UPOT |
12:00.00 |
|
|
7:16.71 |
8:46.86 |
10:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
288 |
1:23.55 |
2:54.40 |
4:28.59 |
6:05.22 |
12:34.43 |
|
|
UPOT |
12:00.00 |
|
|
7:43.16 |
9:22.63 |
11:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
239 |
1:29.43 |
3:11.00 |
4:52.55 |
6:36.10 |
13:23.18 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
14:17.76 |
|
|
8:19.99 |
10:04.36 |
11:48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
192 |
1:33.86 |
3:20.79 |
5:13.64 |
7:07.62 |
14:23.52 |
|
|
S.C.Pingviinit |
13:50.51 |
|
|
8:59.85 |
10:51.23 |
12:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
472 |
1:13.77 |
2:33.24 |
3:52.61 |
5:12.18 |
10:27.24 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
10:30.00 |
|
|
6:32.11 |
7:51.87 |
9:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oskari Alanen |
1990 |
|
303 |
1:14.92 |
2:45.12 |
4:21.95 |
6:50.34 |
12:31.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
11:00.00 |
|
|
9:19.34 |
11:44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
198 |
1:27.38 |
3:12.26 |
5:00.75 |
6:51.97 |
14:25.28 |
|
|
Simmis Wanda |
13:46.24 |
|
|
8:47.94 |
10:42.32 |
12:37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:45 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:15 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
27 |
2:28.33 |
|
|
|
5:03.60 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
4:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
579 |
51.78 |
|
|
|
1:43.68 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
540 |
51.11 |
|
|
|
1:46.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martti Lahti |
1937 |
|
266 |
1:03.18 |
|
|
|
2:14.30 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
316 |
55.21 |
|
|
|
1:53.22 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
646 |
42.24 |
|
|
|
1:25.00 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
318 |
51.87 |
|
|
|
1:47.56 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
285 |
51.19 |
|
|
|
1:46.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
282 |
52.50 |
|
|
|
1:46.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:56.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
215 |
52.95 |
|
|
|
1:51.82 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:49.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ralf Sund |
1955 |
|
172 |
57.60 |
|
|
|
2:00.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
527 |
39.45 |
|
|
|
1:18.61 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sergey Skorobogatov |
1962 |
|
393 |
41.77 |
|
|
|
1:26.64 |
|
|
Neva Stars |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tom Nylund |
1959 |
|
366 |
43.58 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
279 |
46.71 |
|
|
|
1:37.15 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
237 |
49.90 |
|
|
|
1:42.57 |
|
|
Cetus Espoo |
1:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Posio |
1963 |
|
179 |
53.45 |
|
|
|
1:52.50 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
569 |
36.13 |
|
|
|
1:14.30 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
483 |
38.54 |
|
|
|
1:18.47 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
418 |
39.39 |
|
|
|
1:22.33 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
408 |
39.25 |
|
|
|
1:22.97 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
359 |
41.67 |
|
|
|
1:26.58 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuomo Järvinen |
1964 |
|
203 |
49.83 |
|
|
|
1:44.61 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
146 |
53.27 |
|
|
|
1:54.11 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
142 |
55.86 |
|
|
|
1:55.08 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Engström |
1975 |
|
612 |
33.77 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Berndtsson |
1976 |
|
425 |
35.71 |
|
|
|
1:18.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
333 |
41.38 |
|
|
|
1:25.16 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petteri Kallio |
1983 |
|
483 |
34.81 |
|
|
|
1:13.77 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jouni Leimukoski |
1979 |
|
432 |
36.92 |
|
|
|
1:16.58 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tomi Miettinen |
1986 |
|
449 |
34.82 |
|
|
|
1:12.99 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erno Leppänen |
1985 |
|
352 |
38.27 |
|
|
|
1:19.17 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
623 |
31.10 |
|
|
|
1:05.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Silventoinen |
1993 |
|
572 |
32.44 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Alanen |
1990 |
|
392 |
37.39 |
|
|
|
1:16.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:15 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:30 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
286 |
1:06.35 |
|
|
|
2:19.31 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
208 |
1:10.91 |
|
|
|
2:23.77 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
145 |
1:19.41 |
|
|
|
2:42.11 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
270 |
56.65 |
|
|
|
1:55.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
514 |
45.68 |
|
|
|
1:33.00 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
545 |
41.27 |
|
|
|
1:27.17 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elena Kuzhela |
1960 |
|
438 |
45.59 |
|
|
|
1:33.78 |
|
|
Neva Stars |
1:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
658 |
38.14 |
|
|
|
1:19.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
497 |
42.19 |
|
|
|
1:27.44 |
|
|
Hydra Platypus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
436 |
45.16 |
|
|
|
1:31.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riina Ots |
1964 |
|
380 |
48.78 |
|
|
|
1:35.59 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
253 |
53.19 |
|
|
|
1:49.51 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
|
108 |
1:07.97 |
|
|
|
2:25.16 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
2:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
536 |
39.71 |
|
|
|
1:22.82 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
502 |
40.27 |
|
|
|
1:24.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
392 |
44.98 |
|
|
|
1:31.93 |
|
|
Koovee |
1:28.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Löija |
1972 |
|
353 |
45.29 |
|
|
|
1:35.22 |
|
|
Simmis Wanda |
1:32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
894 |
33.14 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
411 |
39.77 |
|
|
|
1:22.99 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
385 |
40.02 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Malmsten |
1982 |
|
143 |
54.83 |
|
|
|
1:58.06 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
440 |
38.79 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arja Räsänen |
1984 |
|
440 |
37.95 |
|
|
|
1:21.19 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maria Muukkonen |
1986 |
|
379 |
40.44 |
|
|
|
1:25.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Luttunen |
1986 |
|
234 |
46.76 |
|
|
|
1:40.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Heli Karhunen |
1985 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna-Riina Hiltunen |
1991 |
|
556 |
35.62 |
|
|
|
1:14.88 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Lehti |
1990 |
|
201 |
49.72 |
|
|
|
1:45.14 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:30 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:23 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
486 |
|
|
|
|
44.19 |
|
|
Cetus Espoo |
41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
268 |
|
|
|
|
53.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Risto Åman |
1941 |
|
252 |
|
|
|
|
50.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
177 |
|
|
|
|
57.25 |
|
|
Cetus Espoo |
53.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
435 |
|
|
|
|
39.65 |
|
|
Neva Stars |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olav Lukin |
1944 |
|
237 |
|
|
|
|
48.51 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
215 |
|
|
|
|
50.11 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Asell |
1947 |
|
214 |
|
|
|
|
50.24 |
|
|
S.C.Pingviinit |
42.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
498 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
S.C.Pingviinit |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
235 |
|
|
|
|
46.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pasi Rönkkö |
1970 |
|
730 |
|
|
|
|
28.19 |
|
|
S.C.Pingviinit |
28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
639 |
|
|
|
|
29.47 |
|
|
Cetus Espoo |
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tapio Mäkitalo |
1970 |
|
569 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jun Kojima |
1971 |
|
434 |
|
|
|
|
33.52 |
|
|
Vanders |
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Attila Toperczer |
1971 |
|
377 |
|
|
|
|
35.14 |
|
|
Budapesti Delfinek |
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markku Mäki-Hokkonen |
1970 |
|
370 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
288 |
|
|
|
|
38.43 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mika Forsell |
1970 |
|
246 |
|
|
|
|
40.51 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:23 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:05 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Carita Bremer |
1940 |
|
168 |
|
|
|
|
1:12.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
370 |
|
|
|
|
46.42 |
|
|
Cetus Espoo |
45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
464 |
|
|
|
|
39.41 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatyana Rybiakova |
1963 |
|
328 |
|
|
|
|
44.23 |
|
|
Neva Stars |
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
212 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
210 |
|
|
|
|
51.27 |
|
|
Kampuksen Plaani |
51.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
517 |
|
|
|
|
35.37 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
515 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
Simmis Wanda |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Claire Gould |
1973 |
|
471 |
|
|
|
|
36.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Löija |
1972 |
|
353 |
|
|
|
|
40.15 |
|
|
Simmis Wanda |
44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
250 |
|
|
|
|
45.08 |
|
|
Simmis Wanda |
42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Cankar |
1973 |
|
200 |
|
|
|
|
48.49 |
|
|
Cetus Espoo |
45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:05 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:54 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
652 |
49.05 |
1:49.75 |
3:08.11 |
|
3:54.44 |
|
|
Cetus Espoo |
3:56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
392 |
57.43 |
2:02.22 |
3:10.95 |
|
4:04.40 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
710 |
43.96 |
1:32.59 |
2:27.14 |
|
3:05.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
183 |
53.34 |
1:58.47 |
3:20.55 |
|
4:15.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
405 |
42.95 |
1:35.22 |
2:28.61 |
|
3:11.86 |
|
|
Cetus Espoo |
3:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
340 |
38.70 |
1:34.81 |
2:32.25 |
|
3:23.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
560 |
35.03 |
1:22.85 |
2:02.17 |
|
2:50.80 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juho Massinen |
1960 |
|
310 |
42.77 |
1:35.41 |
2:37.92 |
|
3:27.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
281 |
49.89 |
1:49.94 |
2:46.90 |
|
3:34.76 |
|
|
Vanders |
3:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
520 |
33.20 |
1:15.34 |
2:06.13 |
|
2:43.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
460 |
34.73 |
1:21.97 |
2:11.01 |
|
2:49.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
454 |
34.66 |
1:21.43 |
2:10.62 |
|
2:50.60 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
2:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ensio Vatanen |
1964 |
|
358 |
35.08 |
1:23.27 |
2:17.01 |
|
3:04.63 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomo Järvinen |
1964 |
|
175 |
47.05 |
1:48.58 |
2:56.79 |
|
3:54.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Pyrhönen |
1972 |
|
559 |
31.60 |
1:13.94 |
2:01.01 |
|
2:37.86 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksei Frolov |
1972 |
|
538 |
33.14 |
1:15.68 |
2:04.71 |
|
2:39.92 |
|
|
Neva Stars |
2:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
480 |
35.08 |
1:18.06 |
2:07.66 |
|
2:46.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
434 |
34.42 |
1:20.26 |
2:10.03 |
|
2:51.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viacheslav Kononenko |
1974 |
|
633 |
32.00 |
1:11.48 |
1:57.03 |
|
2:32.13 |
|
|
Simmis Wanda |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
588 |
31.57 |
1:13.88 |
1:57.93 |
|
2:35.92 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jori Johansson |
1977 |
|
559 |
36.30 |
1:17.57 |
2:00.89 |
|
2:38.49 |
|
|
Simmis Wanda |
2:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
383 |
37.86 |
1:25.75 |
2:18.51 |
|
2:59.81 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
325 |
39.80 |
1:36.37 |
2:30.26 |
|
3:09.98 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jouni Leimukoski |
1979 |
|
517 |
32.26 |
1:15.99 |
2:02.15 |
|
2:38.46 |
|
|
Octopus Lohja |
2:31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vili Nykänen |
1981 |
|
447 |
34.51 |
1:21.40 |
2:05.07 |
|
2:46.36 |
|
|
Simmis Wanda |
2:53.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
425 |
32.70 |
1:19.19 |
2:07.69 |
|
2:49.18 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
419 |
33.64 |
1:17.78 |
2:05.42 |
|
2:43.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Korri |
1992 |
|
579 |
30.37 |
1:10.99 |
1:54.58 |
|
2:29.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:54 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Komulainen |
1962 |
|
466 |
42.20 |
1:41.18 |
2:36.62 |
|
3:24.70 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
465 |
42.02 |
1:38.36 |
2:36.64 |
|
3:24.84 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
256 |
53.77 |
2:02.98 |
3:15.40 |
|
4:09.97 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
4:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lena Brunnberg |
1965 |
|
467 |
41.53 |
1:31.26 |
2:30.34 |
|
3:14.60 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:07.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
|
295 |
1:01.56 |
2:20.35 |
|
|
3:46.84 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
5:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
512 |
39.85 |
1:26.97 |
2:22.13 |
|
3:04.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Claire Gould |
1973 |
|
490 |
38.41 |
1:28.34 |
2:23.54 |
|
3:07.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna-Greta Puurtinen |
1970 |
|
433 |
41.73 |
1:31.39 |
2:28.35 |
|
3:14.92 |
|
|
Koovee |
3:11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
319 |
50.49 |
1:49.31 |
2:44.23 |
|
3:35.76 |
|
|
Simmis Wanda |
3:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Cankar |
1973 |
|
303 |
46.93 |
1:48.19 |
2:49.07 |
|
3:39.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
818 |
33.89 |
1:15.35 |
1:59.05 |
|
2:35.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
393 |
41.63 |
1:35.66 |
2:34.53 |
|
3:17.95 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Anttila |
1978 |
|
357 |
42.66 |
1:39.02 |
2:36.74 |
|
3:24.43 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
|
297 |
49.37 |
1:48.12 |
2:49.19 |
|
3:37.30 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tanja Kaasinen |
1978 |
|
220 |
55.76 |
2:05.97 |
3:09.58 |
|
3:59.99 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
499 |
39.42 |
1:26.61 |
|
|
2:58.31 |
|
|
Hydra Platypus |
2:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
443 |
39.12 |
1:27.90 |
2:23.18 |
|
3:05.54 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Katja Walsh |
1983 |
|
231 |
48.97 |
1:53.74 |
2:54.79 |
|
3:50.27 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
573 |
33.21 |
1:14.30 |
2:02.79 |
|
2:41.13 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elisa Vilhunen |
1988 |
|
519 |
32.62 |
1:19.42 |
2:06.59 |
|
2:46.59 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ninni From |
1988 |
|
472 |
33.93 |
1:19.19 |
2:11.25 |
|
2:51.87 |
|
|
Simmis Wanda |
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elina Mäkinen |
1993 |
|
590 |
33.64 |
2:07.85 |
2:07.85 |
|
2:47.76 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannele Koivula |
1990 |
|
370 |
39.60 |
1:30.02 |
2:28.27 |
|
3:16.00 |
|
|
Swimming Team Rauma |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carita Eklund |
1991 |
|
231 |
51.91 |
1:55.35 |
2:59.02 |
|
3:49.24 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
18:42 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
34 |
2:02.27 |
|
|
|
4:15.99 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
3:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
337 |
48.72 |
|
|
|
1:43.12 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
245 |
54.60 |
|
|
|
1:54.72 |
|
|
Cetus Espoo |
1:51.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
315 |
45.93 |
|
|
|
1:37.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
269 |
45.99 |
|
|
|
1:42.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
544 |
36.69 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
1:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Asell |
1947 |
|
399 |
41.36 |
|
|
|
1:25.99 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
283 |
45.57 |
|
|
|
1:36.42 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
452 |
38.16 |
|
|
|
1:18.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tauno Vuoristo |
1949 |
|
376 |
41.22 |
|
|
|
1:23.60 |
|
|
Turun Uimarit |
1:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Alpola |
1953 |
|
368 |
39.02 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Simmis Wanda |
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heikki Räsänen |
1951 |
|
348 |
41.49 |
|
|
|
1:25.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
508 |
34.06 |
|
|
|
1:12.39 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Uski |
1958 |
|
489 |
35.01 |
|
|
|
1:13.34 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
381 |
36.86 |
|
|
|
1:19.71 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raimo Backman |
1956 |
|
379 |
38.23 |
|
|
|
1:19.81 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
375 |
37.24 |
|
|
|
1:20.08 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
371 |
38.87 |
|
|
|
1:20.39 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Esko Turunen |
1955 |
|
273 |
42.51 |
|
|
|
1:28.98 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Seppo Hyyppä |
1955 |
|
215 |
45.17 |
|
|
|
1:36.43 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
639 |
29.96 |
|
|
|
1:05.10 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
612 |
31.43 |
|
|
|
1:06.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Viitala |
1963 |
|
597 |
31.16 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tom Nylund |
1959 |
|
524 |
32.97 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
478 |
33.46 |
|
|
|
1:11.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:09.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
425 |
34.20 |
|
|
|
1:14.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
387 |
36.44 |
|
|
|
1:16.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Gennaldii Sizikov |
1963 |
|
275 |
33.55 |
|
|
|
1:26.19 |
|
|
Neva Stars |
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
269 |
39.87 |
|
|
|
1:26.79 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heikki Posio |
1963 |
|
198 |
44.28 |
|
|
|
1:36.18 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
662 |
29.60 |
|
|
|
1:02.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Meller |
1967 |
|
586 |
30.62 |
|
|
|
1:04.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
585 |
30.69 |
|
|
|
1:04.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:05.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
531 |
32.56 |
|
|
|
1:06.87 |
|
|
Simmis Wanda |
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
500 |
33.56 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
500 |
32.43 |
|
|
|
1:08.22 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
458 |
33.31 |
|
|
|
1:10.22 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heikki Koskela |
1968 |
|
396 |
36.31 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vesa Kälviäinen |
1968 |
|
393 |
33.74 |
|
|
|
1:13.87 |
|
|
SUH |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
348 |
36.31 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alex Pakaslahti |
1965 |
|
321 |
36.99 |
|
|
|
1:19.04 |
|
|
Vanders |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tuomo Järvinen |
1964 |
|
276 |
37.12 |
|
|
|
1:23.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
653 |
28.47 |
|
|
|
1:01.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tapio Mäkitalo |
1970 |
|
594 |
30.14 |
|
|
|
1:03.83 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ari Komulainen |
1972 |
|
569 |
30.84 |
|
|
|
1:04.73 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
515 |
31.49 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
491 |
31.03 |
|
|
|
1:08.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jun Kojima |
1971 |
|
454 |
32.01 |
|
|
|
1:09.79 |
|
|
Vanders |
1:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
413 |
32.73 |
|
|
|
1:12.03 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Markku Korhonen |
1969 |
|
408 |
33.54 |
|
|
|
1:12.32 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Peter Mero |
1969 |
|
386 |
35.63 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
348 |
37.33 |
|
|
|
1:16.27 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kari Härkönen |
1970 |
|
344 |
33.89 |
|
|
|
1:16.56 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mika Forsell |
1970 |
|
319 |
38.15 |
|
|
|
1:18.46 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matti Kanervo |
1973 |
|
286 |
38.60 |
|
|
|
1:21.42 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
250 |
40.11 |
|
|
|
1:25.12 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mika Piirainen |
1973 |
|
220 |
41.74 |
|
|
|
1:28.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jari Johansson |
1977 |
|
587 |
29.32 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
573 |
29.16 |
|
|
|
1:01.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jori Johansson |
1977 |
|
533 |
30.66 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Simmis Wanda |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Teemu Turunen |
1976 |
|
475 |
30.92 |
|
|
|
1:05.61 |
|
|
Pieksän Kuutit |
1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
424 |
32.00 |
|
|
|
1:08.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Dimitri Pogodin-Hannolainen |
1976 |
|
401 |
32.93 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Atte Varis |
1974 |
|
397 |
33.13 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Teemu Torvikoski |
1976 |
|
390 |
32.34 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Adam Berczes |
1975 |
|
378 |
32.86 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Budapesti Delfinek |
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saku Ailanen |
1975 |
|
357 |
33.44 |
|
|
|
1:12.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
346 |
33.25 |
|
|
|
1:12.90 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Smalin |
1977 |
|
327 |
34.02 |
|
|
|
1:14.26 |
|
|
Simmis Wanda |
1:18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
306 |
36.70 |
|
|
|
1:15.96 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Alpua |
1978 |
|
290 |
36.04 |
|
|
|
1:17.33 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Rintala |
1974 |
|
279 |
37.13 |
|
|
|
1:18.30 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sami-Petteri Pitkänen |
1975 |
|
275 |
36.77 |
|
|
|
1:18.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Matti Kurki |
1975 |
|
271 |
37.53 |
|
|
|
1:19.08 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mikko Siekkinen |
1975 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Timo Haikola |
1979 |
|
562 |
28.74 |
|
|
|
1:01.52 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jouni Leimukoski |
1979 |
|
541 |
30.07 |
|
|
|
1:02.31 |
|
|
Octopus Lohja |
1:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kujala |
1980 |
|
540 |
29.40 |
|
|
|
1:02.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Antti Koskela |
1982 |
|
512 |
31.16 |
|
|
|
1:03.47 |
|
|
UPOT |
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
505 |
30.56 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Vanders |
1:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markus Salmela |
1983 |
|
481 |
29.09 |
|
|
|
1:04.77 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
380 |
32.73 |
|
|
|
1:10.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
288 |
35.29 |
|
|
|
1:16.84 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eero Judin |
1981 |
|
259 |
38.60 |
|
|
|
1:19.62 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Palotie |
1992 |
|
785 |
26.27 |
|
|
|
54.68 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janne Kekkonen |
1989 |
|
587 |
29.05 |
|
|
|
1:00.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo Laiho |
1993 |
|
572 |
29.02 |
|
|
|
1:00.76 |
|
|
Ålands Simförening |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Alanen |
1990 |
|
408 |
29.68 |
|
|
|
1:07.98 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
324 |
33.55 |
|
|
|
1:13.44 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
18:42 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:12 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
367 |
51.91 |
|
|
|
1:51.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Bremer |
1940 |
|
214 |
1:01.22 |
|
|
|
2:13.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:05.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
339 |
50.22 |
|
|
|
1:46.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
325 |
52.94 |
|
|
|
1:47.95 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Barbro Grufman |
1948 |
|
293 |
52.15 |
|
|
|
1:51.79 |
|
|
Hellas Simklubb |
2:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
117 |
1:11.37 |
|
|
|
2:31.46 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
457 |
39.18 |
|
|
|
1:24.23 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
389 |
41.46 |
|
|
|
1:28.83 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
350 |
44.16 |
|
|
|
1:32.03 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
156 |
55.25 |
|
|
|
2:00.31 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
477 |
39.64 |
|
|
|
1:21.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Liakka |
1955 |
|
369 |
40.75 |
|
|
|
1:28.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
304 |
44.86 |
|
|
|
1:34.90 |
|
|
Cetus Espoo |
1:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
240 |
47.36 |
|
|
|
1:42.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
346 |
41.53 |
|
|
|
1:28.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
674 |
32.94 |
|
|
|
1:08.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petra Thodin |
1968 |
|
672 |
32.59 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
660 |
33.69 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Hydra Platypus |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
602 |
33.38 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leena Rasinaho |
1965 |
|
506 |
35.36 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riina Ots |
1964 |
|
429 |
38.48 |
|
|
|
1:20.10 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
337 |
40.37 |
|
|
|
1:26.77 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Johanna Viitamäki |
1966 |
|
276 |
44.18 |
|
|
|
1:32.79 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Susanna Virkki |
1964 |
|
271 |
44.35 |
|
|
|
1:33.31 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Minna Kantakoski |
1964 |
|
233 |
42.46 |
|
|
|
1:38.07 |
|
|
Cetus Espoo |
1:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
538 |
33.37 |
|
|
|
1:10.56 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
521 |
33.21 |
|
|
|
1:11.31 |
|
|
Simmis Wanda |
1:10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
486 |
34.38 |
|
|
|
1:13.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claire Gould |
1973 |
|
485 |
34.88 |
|
|
|
1:13.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carrie Turunen |
1973 |
|
432 |
36.39 |
|
|
|
1:15.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Imke Höfling |
1970 |
|
407 |
37.74 |
|
|
|
1:17.43 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Laura Cankar |
1973 |
|
253 |
43.21 |
|
|
|
1:30.67 |
|
|
Cetus Espoo |
1:28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Merja Lundberg |
1970 |
|
206 |
44.62 |
|
|
|
1:37.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
893 |
29.66 |
|
|
|
1:00.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
685 |
31.02 |
|
|
|
1:05.82 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Törnroos |
1976 |
|
374 |
38.65 |
|
|
|
1:20.55 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:21.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Heidi Oksanen |
1974 |
|
363 |
38.14 |
|
|
|
1:21.30 |
|
|
Simmis Wanda |
1:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raisa Friberg |
1976 |
|
268 |
41.59 |
|
|
|
1:29.98 |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Zsuzsanna Törmänen |
1978 |
|
249 |
43.93 |
|
|
|
1:32.20 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heli Nivala |
1975 |
|
242 |
43.90 |
|
|
|
1:33.04 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
839 |
29.68 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
641 |
32.21 |
|
|
|
1:07.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marjukka Lyytinen |
1982 |
|
596 |
32.74 |
|
|
|
1:08.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
495 |
35.20 |
|
|
|
1:13.42 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jenna Johansson |
1980 |
|
436 |
34.84 |
|
|
|
1:16.55 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Wilma Wallin |
1982 |
|
366 |
37.24 |
|
|
|
1:21.14 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Johanna Malmsten |
1982 |
|
358 |
39.05 |
|
|
|
1:21.79 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Suvi Pulkkinen |
1988 |
|
758 |
29.16 |
|
|
|
1:00.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ira Uusoksa |
1987 |
|
679 |
30.09 |
|
|
|
1:02.84 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
646 |
29.86 |
|
|
|
1:03.90 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
537 |
32.66 |
|
|
|
1:07.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vladimira Therman |
1985 |
|
520 |
31.29 |
|
|
|
1:08.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
513 |
32.50 |
|
|
|
1:08.97 |
|
|
Octopus Lohja |
1:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Salla Valtari |
1985 |
|
467 |
32.66 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Arja Räsänen |
1984 |
|
454 |
33.71 |
|
|
|
1:11.86 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Niina Säteri |
1984 |
|
441 |
33.70 |
|
|
|
1:12.57 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
398 |
35.05 |
|
|
|
1:15.04 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonna Kokkonen |
1984 |
|
353 |
36.23 |
|
|
|
1:18.09 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenni Koivisto |
1984 |
|
331 |
37.93 |
|
|
|
1:19.79 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elina Luttunen |
1986 |
|
319 |
38.62 |
|
|
|
1:20.83 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:24.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minttuliisa Markkanen |
1984 |
|
269 |
38.87 |
|
|
|
1:25.47 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanni Manninen |
1986 |
|
264 |
38.83 |
|
|
|
1:26.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Heli Karhunen |
1985 |
|
232 |
41.40 |
|
|
|
1:29.85 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
768 |
29.77 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Krista Rekonen |
1989 |
|
550 |
32.36 |
|
|
|
1:09.52 |
|
|
Simmis Wanda |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Korhonen |
1990 |
|
454 |
35.48 |
|
|
|
1:14.10 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Janina Lehti |
1990 |
|
261 |
41.49 |
|
|
|
1:29.04 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Carita Eklund |
1991 |
|
213 |
44.89 |
|
|
|
1:35.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:12 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:33 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
440 |
1:03.82 |
2:15.97 |
3:26.91 |
|
4:33.93 |
|
|
Cetus Espoo |
4:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
306 |
1:05.74 |
2:18.97 |
3:33.09 |
|
4:47.67 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
4:40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
764 |
45.20 |
1:40.15 |
2:34.04 |
|
3:22.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Purra |
1946 |
|
380 |
57.65 |
2:04.67 |
3:11.44 |
|
4:14.91 |
|
|
Cetus Espoo |
4:15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
|
46.86 |
1:40.13 |
2:36.74 |
|
3:31.48 |
|
|
ORCA Helsinki |
3:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
453 |
47.50 |
1:42.77 |
2:38.84 |
|
3:28.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
390 |
49.05 |
1:45.07 |
2:43.48 |
|
3:39.61 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
370 |
50.91 |
1:50.10 |
2:51.87 |
|
3:43.38 |
|
|
Cetus Espoo |
3:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
301 |
52.90 |
1:57.07 |
3:00.87 |
|
3:59.36 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
611 |
40.59 |
1:24.60 |
2:10.85 |
|
2:57.43 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
3:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
596 |
39.71 |
1:25.90 |
2:10.49 |
|
2:58.98 |
|
|
Upsala Simsällskap |
2:53.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Nikula |
1960 |
|
449 |
44.22 |
1:33.57 |
2:26.07 |
|
3:16.70 |
|
|
Oulun Lohet |
3:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maksim Lokonia |
1961 |
|
359 |
47.45 |
1:41.34 |
2:36.01 |
|
3:31.92 |
|
|
Neva Stars |
3:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
531 |
40.88 |
1:26.61 |
2:14.24 |
|
3:02.62 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
504 |
42.62 |
1:30.45 |
2:18.61 |
|
3:05.86 |
|
|
Uinti Imatra |
3:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
471 |
39.78 |
1:28.04 |
2:19.56 |
|
3:10.07 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
471 |
43.80 |
1:31.79 |
2:21.08 |
|
3:10.08 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
|
396 |
44.72 |
1:35.93 |
2:30.28 |
|
3:21.40 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
376 |
44.69 |
1:38.33 |
2:33.66 |
|
3:24.86 |
|
|
Simmis Wanda |
3:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Vaskuri |
1973 |
|
502 |
37.92 |
1:24.14 |
2:10.88 |
|
2:55.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
487 |
39.59 |
1:25.56 |
2:12.51 |
|
2:57.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
222 |
50.56 |
1:50.19 |
2:51.87 |
|
3:50.16 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
540 |
39.78 |
1:23.12 |
2:07.14 |
|
2:50.13 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:42.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
511 |
39.84 |
1:24.81 |
2:09.91 |
|
2:53.29 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tommi Kahlos |
1978 |
|
360 |
42.21 |
1:31.16 |
2:23.36 |
|
3:14.78 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
348 |
42.45 |
1:32.89 |
2:25.25 |
|
3:16.93 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Kurki |
1975 |
|
322 |
47.53 |
1:39.93 |
2:33.21 |
|
3:22.06 |
|
|
Lahden Kaleva |
3:25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
268 |
50.94 |
1:45.70 |
2:41.42 |
|
3:34.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vili Nykänen |
1981 |
|
561 |
38.60 |
1:21.17 |
2:05.45 |
|
2:50.10 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
496 |
40.40 |
1:25.56 |
2:11.66 |
|
2:57.17 |
|
|
UPOT |
2:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Koskela |
1982 |
|
429 |
42.86 |
1:32.17 |
2:20.75 |
|
3:05.90 |
|
|
UPOT |
2:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juhani Hujala |
1981 |
|
419 |
41.54 |
1:27.89 |
2:17.31 |
|
3:07.38 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
514 |
39.01 |
1:23.48 |
2:08.78 |
|
2:52.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Lairola |
1992 |
|
553 |
35.95 |
1:17.59 |
2:00.06 |
|
2:40.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kollin |
1993 |
|
469 |
38.91 |
1:22.74 |
2:07.26 |
|
2:49.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:42.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatu Kuosa |
1991 |
|
236 |
46.62 |
1:40.91 |
2:38.05 |
|
3:33.20 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:33 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
14:10 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
429 |
1:02.63 |
2:14.91 |
3:26.29 |
|
4:37.25 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
430 |
53.03 |
1:56.15 |
2:59.75 |
|
4:03.81 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
3:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
678 |
45.80 |
1:38.75 |
2:34.32 |
|
3:26.74 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:26.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Terje Liiske |
1963 |
|
538 |
49.79 |
1:48.34 |
2:47.60 |
|
3:43.25 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
484 |
52.74 |
1:53.32 |
2:53.36 |
|
3:51.33 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
3:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anu Sakala |
1963 |
|
378 |
58.38 |
2:04.43 |
3:10.40 |
|
4:11.20 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
4:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
452 |
49.95 |
1:46.18 |
2:44.81 |
|
3:42.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
412 |
50.92 |
1:48.26 |
2:48.96 |
|
3:49.66 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
339 |
54.51 |
1:55.29 |
2:58.54 |
|
4:05.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Susanna Virkki |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uintiklubi Nereus |
4:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sari Lilja |
1971 |
|
546 |
45.87 |
1:36.39 |
2:28.00 |
|
3:20.23 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
3:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
475 |
49.50 |
1:42.58 |
2:36.27 |
|
3:29.84 |
|
|
Simmis Wanda |
3:24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Imke Höfling |
1970 |
|
314 |
55.73 |
1:57.81 |
3:01.93 |
|
4:00.66 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
754 |
39.57 |
1:23.57 |
2:10.01 |
|
2:54.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Liisa Ailanen |
1978 |
|
616 |
41.13 |
1:27.94 |
2:17.77 |
|
3:06.16 |
|
|
Swimming Team Rauma |
3:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanna Hokkanen |
1977 |
|
532 |
44.02 |
1:34.20 |
2:25.15 |
|
3:15.50 |
|
|
Cetus Espoo |
3:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Rutanen |
1974 |
|
514 |
42.87 |
1:34.10 |
2:27.36 |
|
3:17.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristiina Kangastalo-Hoda |
1978 |
|
328 |
53.39 |
1:52.77 |
2:52.39 |
|
3:49.64 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tanja Kaasinen |
1978 |
|
310 |
55.98 |
1:55.44 |
2:56.26 |
|
3:53.87 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Reeta Kaitosaari |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Zsuzsanna Törmänen |
1978 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
448 |
45.83 |
1:37.83 |
2:30.32 |
|
3:23.09 |
|
|
Hydra Platypus |
3:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
294 |
53.95 |
1:54.05 |
2:54.76 |
|
3:53.66 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Rahko |
1983 |
|
282 |
52.45 |
1:51.13 |
2:55.18 |
|
3:56.83 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katja Walsh |
1983 |
|
266 |
58.12 |
2:00.38 |
3:01.14 |
|
4:01.48 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
406 |
45.95 |
1:37.80 |
2:30.67 |
|
3:21.07 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
3:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
|
262 |
51.85 |
1:52.04 |
2:51.30 |
|
3:52.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elina Mäkinen |
1993 |
|
559 |
41.37 |
1:30.47 |
2:19.32 |
|
3:08.66 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
3:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Eklund |
1991 |
|
317 |
52.04 |
1:49.11 |
2:49.31 |
|
3:47.90 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
14:10 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:29 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cetus Miehet G |
320 |
|
|
|
|
|
|
2:52.93 |
|
|
Cetus Espoo |
2:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Malk |
1937 |
|
|
35.45 |
|
|
|
35.45 |
|
|
Juha Koski |
1942 |
|
|
39.50 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Martti Lahti |
1937 |
|
|
49.60 |
|
|
|
2:04.55 |
|
|
Pentti Keränen |
1935 |
|
|
48.38 |
|
|
|
2:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 16, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:29 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:45 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:45 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
16:54 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
349 |
|
|
|
|
1:02.40 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
385 |
|
|
|
|
57.24 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
270 |
|
|
|
|
1:04.45 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
532 |
|
|
|
|
51.08 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
285 |
|
|
|
|
1:02.92 |
|
|
ORCA Helsinki |
59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
651 |
|
|
|
|
42.20 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Komulainen |
1962 |
|
606 |
|
|
|
|
43.22 |
|
|
Cetus Espoo |
43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
514 |
|
|
|
|
45.67 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Terje Liiske |
1963 |
|
502 |
|
|
|
|
46.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
415 |
|
|
|
|
49.05 |
|
|
Kampuksen Plaani |
49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anu Sakala |
1963 |
|
395 |
|
|
|
|
49.85 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maija-Leena Tuovinen |
1961 |
|
298 |
|
|
|
|
54.75 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
523 |
|
|
|
|
41.64 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
413 |
|
|
|
|
45.03 |
|
|
Simmis Wanda |
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Imke Höfling |
1970 |
|
345 |
|
|
|
|
47.81 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 18, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
16:54 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:42 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
438 |
|
|
|
|
54.88 |
|
|
Cetus Espoo |
52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martti Lahti |
1937 |
|
410 |
|
|
|
|
56.07 |
|
|
Cetus Espoo |
51.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aimo Niemi |
1942 |
|
484 |
|
|
|
|
49.94 |
|
|
Aurajoen Uinti |
49.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Koski |
1942 |
|
373 |
|
|
|
|
54.48 |
|
|
Cetus Espoo |
50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
274 |
|
|
|
|
1:00.35 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heikki Asell |
1947 |
|
371 |
|
|
|
|
51.04 |
|
|
S.C.Pingviinit |
48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Purra |
1946 |
|
364 |
|
|
|
|
51.36 |
|
|
Cetus Espoo |
49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Parviainen |
1945 |
|
345 |
|
|
|
|
52.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
341 |
|
|
|
|
52.49 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tenho Hietanen |
1944 |
|
216 |
|
|
|
|
1:01.09 |
|
|
S.C.Pingviinit |
57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Neva Stars |
39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Luige |
1949 |
|
551 |
|
|
|
|
40.60 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
480 |
|
|
|
|
42.51 |
|
|
ORCA Helsinki |
41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
758 |
|
|
|
|
35.96 |
|
|
Aurajoen Uinti |
36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
510 |
|
|
|
|
41.04 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esa Ihalainen |
1954 |
|
424 |
|
|
|
|
43.63 |
|
|
Uinti Imatra |
43.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
387 |
|
|
|
|
44.99 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mati Haggi |
1954 |
|
353 |
|
|
|
|
46.41 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ralf Sund |
1955 |
|
267 |
|
|
|
|
50.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ossi Oksa |
1988 |
|
900 |
|
|
|
|
28.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Vilhunen |
1985 |
|
720 |
|
|
|
|
31.20 |
|
|
Varkauden Uimarit |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaleva Latvala |
1984 |
|
587 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Igor Korolev |
1985 |
|
507 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Hienonen |
1985 |
|
489 |
|
|
|
|
35.49 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
17:42 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:16 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
366 |
2:00.67 |
4:10.75 |
6:17.48 |
|
8:16.16 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
9:03.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Barbro Grufman |
1948 |
|
353 |
2:00.64 |
4:10.51 |
6:18.55 |
|
8:21.99 |
|
|
Hellas Simklubb |
8:40.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liisa Kivimäki |
1948 |
|
279 |
2:06.92 |
4:24.27 |
6:44.52 |
|
9:03.09 |
|
|
Hydra Platypus |
9:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maritta Kurki |
1952 |
|
479 |
1:33.75 |
3:19.85 |
5:05.13 |
|
6:46.37 |
|
|
Lahden Kaleva |
6:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaarina Markkula |
1952 |
|
466 |
1:35.27 |
3:19.92 |
5:05.97 |
|
6:50.00 |
|
|
Cetus Espoo |
6:48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
416 |
1:30.21 |
3:13.82 |
4:59.51 |
|
6:41.60 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leena Kaseva |
1954 |
|
399 |
1:37.66 |
3:22.11 |
5:06.15 |
|
6:46.99 |
|
|
Cetus Espoo |
7:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Merja Salonen-Piira |
1958 |
|
314 |
1:45.66 |
3:38.70 |
5:32.53 |
|
7:20.76 |
|
|
Koovee |
7:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
347 |
1:35.94 |
3:19.02 |
5:02.27 |
|
6:43.22 |
|
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
6:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
278 |
1:37.54 |
3:29.64 |
5:23.65 |
|
7:13.74 |
|
|
Cetus Espoo |
6:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Mari Käräjämies |
1964 |
|
653 |
1:15.08 |
2:37.75 |
4:02.64 |
|
5:23.38 |
|
|
Hydra Platypus |
5:19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lena Brunnberg |
1965 |
|
479 |
1:24.87 |
2:57.08 |
4:29.52 |
|
5:58.47 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Satu Hyvärinen |
1967 |
|
478 |
1:22.33 |
2:54.05 |
4:27.46 |
|
5:58.73 |
|
|
Swimming Team Rauma |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Riina Ots |
1964 |
|
396 |
1:31.03 |
3:10.61 |
4:48.73 |
|
6:22.16 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
6:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
363 |
1:31.17 |
4:06.72 |
4:57.80 |
|
6:33.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
361 |
1:31.76 |
4:06.71 |
5:47.82 |
|
6:34.15 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
521 |
1:18.07 |
2:46.23 |
4:15.23 |
|
5:41.63 |
|
|
Simmis Wanda |
5:42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
520 |
1:20.00 |
2:48.12 |
4:16.88 |
|
5:41.85 |
|
|
Cetus Espoo |
5:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carrie Turunen |
1973 |
|
433 |
1:25.46 |
3:45.78 |
5:18.73 |
|
6:03.33 |
|
|
Cetus Espoo |
6:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claire Gould |
1973 |
|
431 |
1:21.43 |
3:45.97 |
5:21.64 |
|
6:03.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Imke Höfling |
1970 |
|
425 |
1:27.97 |
3:03.92 |
4:38.01 |
|
6:05.52 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Cankar |
1973 |
|
338 |
1:35.76 |
3:18.76 |
5:00.26 |
|
6:34.71 |
|
|
Cetus Espoo |
6:43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Merja Lundberg |
1970 |
|
217 |
1:46.12 |
3:45.06 |
5:43.82 |
|
7:37.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
7:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
693 |
1:08.48 |
2:25.39 |
3:43.73 |
|
4:56.94 |
|
|
Cetus Espoo |
5:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisa Männistö |
1978 |
|
535 |
1:15.38 |
2:38.59 |
4:02.86 |
|
5:23.64 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
5:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
403 |
1:21.77 |
3:39.98 |
5:12.52 |
|
5:55.80 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
6:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sarri Sipilä |
1977 |
|
249 |
1:40.76 |
3:30.12 |
5:17.28 |
|
6:57.78 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
7:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raisa Friberg |
1976 |
|
239 |
1:35.58 |
3:25.96 |
5:15.92 |
|
7:03.38 |
|
|
Simmis Wanda |
6:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tanja Kaasinen |
1978 |
|
223 |
1:44.62 |
3:37.04 |
5:27.25 |
|
7:13.04 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
6:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heli Nivala |
1975 |
|
219 |
1:38.47 |
3:30.03 |
5:24.19 |
|
7:15.55 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
8:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vera Strömsholm |
1983 |
|
567 |
1:16.31 |
2:38.84 |
4:01.46 |
|
5:21.45 |
|
|
Simmis Wanda |
5:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
448 |
1:20.60 |
2:49.70 |
4:19.59 |
|
5:47.80 |
|
|
Hydra Platypus |
5:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
372 |
1:25.60 |
3:48.10 |
5:23.31 |
|
6:09.86 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
6:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ira Uusoksa |
1987 |
|
642 |
1:08.80 |
2:25.78 |
3:43.92 |
|
4:59.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
538 |
1:16.13 |
2:36.86 |
3:56.87 |
|
5:17.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kim Petterson |
1988 |
|
495 |
1:15.97 |
2:38.34 |
4:02.31 |
|
5:26.77 |
|
|
Hellas Simklubb |
5:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Salla Valtari |
1985 |
|
419 |
1:19.91 |
3:35.85 |
5:04.58 |
|
5:45.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:00.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
|
295 |
1:29.10 |
3:09.02 |
4:50.36 |
|
6:28.42 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonna Kokkonen |
1984 |
|
274 |
1:30.78 |
3:14.34 |
4:59.07 |
|
6:38.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elina Luttunen |
1986 |
|
252 |
1:31.50 |
3:14.71 |
5:02.66 |
|
6:48.98 |
|
|
Swimming Team Rauma |
6:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Kollanus |
1991 |
|
691 |
1:07.17 |
2:21.75 |
3:37.18 |
|
4:52.45 |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
652 |
1:08.13 |
2:23.82 |
3:41.30 |
|
4:58.20 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannele Koivula |
1990 |
|
374 |
1:20.41 |
2:53.09 |
4:26.81 |
|
5:58.83 |
|
|
Swimming Team Rauma |
5:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Kyrklund |
1991 |
|
312 |
1:25.02 |
3:51.99 |
5:32.41 |
|
6:21.00 |
|
|
ORCA Helsinki |
6:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:16 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:31 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
242 |
2:06.09 |
4:33.22 |
6:57.40 |
|
9:13.36 |
|
|
Cetus Espoo |
9:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Markku Makkonen |
1948 |
|
561 |
1:27.83 |
3:06.71 |
4:45.48 |
|
6:17.88 |
|
|
Savonlinnan Uimaseura |
6:02.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Backman |
1956 |
|
366 |
1:31.22 |
3:11.08 |
4:51.61 |
|
6:26.99 |
|
|
Uintiseura Kuhat |
7:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
317 |
1:30.51 |
3:15.03 |
5:01.72 |
|
6:45.88 |
|
|
Cetus Espoo |
6:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Esko Turunen |
1955 |
|
308 |
1:36.34 |
3:22.53 |
5:08.83 |
|
6:49.73 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
6:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
222 |
1:38.31 |
3:37.47 |
5:40.03 |
|
7:37.14 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
206 |
1:45.92 |
3:50.11 |
5:51.72 |
|
7:48.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Seppo Hyyppä |
1955 |
|
170 |
1:50.52 |
3:57.72 |
6:09.57 |
|
8:19.58 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
528 |
1:19.61 |
2:41.75 |
4:03.64 |
|
5:24.67 |
|
|
Upsala Simsällskap |
5:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
481 |
1:16.32 |
2:41.87 |
4:08.83 |
|
5:34.93 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
5:35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
477 |
1:17.96 |
2:44.72 |
4:10.79 |
|
5:35.78 |
|
|
Cetus Espoo |
5:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Viitala |
1963 |
|
460 |
1:19.33 |
2:46.61 |
4:14.53 |
|
5:39.92 |
|
|
S.C.Pingviinit |
5:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
268 |
1:33.27 |
3:17.45 |
5:01.99 |
|
6:46.75 |
|
|
Cetus Espoo |
6:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Gennaldii Sizikov |
1963 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Neva Stars |
5:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Kostiainen |
1966 |
|
549 |
1:13.57 |
2:31.83 |
3:52.69 |
|
5:12.43 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
5:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
505 |
1:16.10 |
2:38.27 |
4:00.89 |
|
5:21.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jukka Lehtola |
1968 |
|
426 |
1:22.21 |
2:49.87 |
4:17.47 |
|
5:40.10 |
|
|
Uinti Imatra |
5:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
383 |
1:23.18 |
2:55.27 |
4:25.92 |
|
5:52.16 |
|
|
Simmis Wanda |
6:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
|
325 |
1:26.03 |
3:02.84 |
4:39.27 |
|
6:12.24 |
|
|
Oulun Lohet |
6:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Koskela |
1968 |
|
318 |
1:26.65 |
3:03.45 |
4:41.27 |
|
6:14.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Piispanen |
1968 |
|
279 |
1:29.55 |
3:10.64 |
4:54.33 |
|
6:31.36 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tommi Kähkönen |
1970 |
|
605 |
1:10.75 |
2:25.74 |
3:42.33 |
|
4:56.74 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
4:57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksei Frolov |
1972 |
|
600 |
1:10.14 |
2:26.51 |
3:43.10 |
|
4:57.56 |
|
|
Neva Stars |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Soini |
1972 |
|
597 |
1:11.61 |
2:27.73 |
3:44.09 |
|
4:58.14 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
4:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
419 |
1:16.62 |
2:38.69 |
4:04.06 |
|
5:35.36 |
|
|
Cetus Espoo |
5:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jorma Puustinen |
1969 |
|
379 |
1:19.66 |
2:50.64 |
4:20.96 |
|
5:46.82 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Attila Toperczer |
1971 |
|
366 |
1:21.32 |
2:51.46 |
4:22.22 |
|
5:50.72 |
|
|
Budapesti Delfinek |
5:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Mero |
1969 |
|
321 |
1:26.77 |
3:02.22 |
4:37.93 |
|
6:06.43 |
|
|
Simmis Wanda |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
308 |
1:22.46 |
2:59.59 |
4:37.27 |
|
6:11.73 |
|
|
Cetus Espoo |
5:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
227 |
1:31.75 |
3:18.12 |
5:06.58 |
|
6:51.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
6:41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viacheslav Kononenko |
1974 |
|
629 |
1:08.59 |
2:22.85 |
3:37.25 |
|
4:47.97 |
|
|
Simmis Wanda |
4:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Romet Tepper |
1978 |
|
519 |
1:15.51 |
2:37.08 |
3:55.92 |
|
5:06.99 |
|
|
Viimsi Veeklubi |
4:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jori Johansson |
1977 |
|
505 |
1:13.31 |
2:31.36 |
3:50.51 |
|
5:09.80 |
|
|
Simmis Wanda |
5:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Jormanainen |
1977 |
|
484 |
1:12.89 |
2:33.95 |
3:55.29 |
|
5:14.19 |
|
|
Cetus Espoo |
4:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
423 |
1:12.46 |
2:35.57 |
4:02.55 |
|
5:28.45 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jaakko Lyytinen |
1976 |
|
391 |
1:18.61 |
2:44.39 |
4:11.85 |
|
5:37.25 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martti Näsäkkälä |
1978 |
|
361 |
1:22.34 |
2:52.35 |
4:20.87 |
|
5:46.34 |
|
|
ORCA Helsinki |
5:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Adam Berczes |
1975 |
|
328 |
1:22.82 |
2:55.62 |
4:30.30 |
|
5:57.61 |
|
|
Budapesti Delfinek |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Teemu Turunen |
1976 |
|
322 |
1:23.17 |
2:53.53 |
4:28.85 |
|
5:59.82 |
|
|
Pieksän Kuutit |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
302 |
1:23.26 |
2:57.55 |
4:34.05 |
|
6:07.38 |
|
|
Swimming Team Rauma |
5:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matti Kurki |
1975 |
|
298 |
1:27.31 |
3:02.47 |
4:37.85 |
|
6:09.39 |
|
|
Lahden Kaleva |
6:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Teemu Vuorinen |
1975 |
|
267 |
1:27.63 |
3:05.05 |
4:46.18 |
|
6:22.77 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sami-Petteri Pitkänen |
1975 |
|
253 |
1:27.47 |
3:09.10 |
4:51.82 |
|
6:29.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
6:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikko Alpua |
1978 |
|
216 |
1:34.97 |
3:24.31 |
5:13.10 |
|
6:51.16 |
|
|
Simmis Wanda |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
614 |
1:09.58 |
2:24.76 |
3:39.07 |
|
4:49.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markus Salmela |
1983 |
|
485 |
1:11.17 |
2:30.72 |
3:52.72 |
|
5:12.83 |
|
|
Gamla Polare urheiluseura |
4:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toni Vaulasvirta |
1981 |
|
406 |
1:09.66 |
2:30.47 |
3:58.09 |
|
5:32.04 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
5:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Arponen |
1980 |
|
371 |
1:19.56 |
2:49.18 |
4:18.12 |
|
5:42.17 |
|
|
Vanders |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Santeri Vaara |
1983 |
|
274 |
1:24.00 |
3:03.88 |
4:44.84 |
|
6:18.22 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
6:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Kultala |
1979 |
|
206 |
1:31.38 |
3:18.88 |
5:10.00 |
|
6:56.10 |
|
|
S.C.Pingviinit |
6:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
500 |
1:11.09 |
2:27.02 |
3:43.54 |
|
4:59.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
5:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tomi Miettinen |
1986 |
|
423 |
1:11.48 |
2:30.28 |
3:52.74 |
|
5:17.19 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Mäkäläinen |
1986 |
|
388 |
1:12.81 |
2:36.84 |
4:02.77 |
|
5:26.23 |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simo Laiho |
1993 |
|
411 |
1:09.94 |
2:32.35 |
3:58.39 |
|
5:24.06 |
|
|
Ålands Simförening |
4:40.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Alanen |
1990 |
|
319 |
1:15.46 |
2:44.53 |
4:19.92 |
|
5:52.68 |
|
|
Aurajoen Uinti |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mitja Kylliäinen |
1991 |
|
218 |
1:26.08 |
3:11.75 |
4:58.46 |
|
6:40.38 |
|
|
Simmis Wanda |
6:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:31 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:22 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuija Alanko |
1963 |
|
364 |
44.55 |
|
|
|
1:37.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
171 |
57.04 |
|
|
|
2:05.14 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
2:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
139 |
58.50 |
|
|
|
2:13.85 |
|
|
Kampuksen Plaani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Thodin |
1968 |
|
801 |
32.69 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
274 |
49.33 |
|
|
|
1:44.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:45.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
|
136 |
51.31 |
|
|
|
2:11.71 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anu Lajunen |
1966 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Steffen |
1971 |
|
410 |
38.61 |
|
|
|
1:27.40 |
|
|
Simmis Wanda |
1:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
407 |
39.94 |
|
|
|
1:27.61 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
212 |
51.54 |
|
|
|
1:48.88 |
|
|
Simmis Wanda |
1:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Rahkonen |
1977 |
|
683 |
34.38 |
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katja Koivu-Pirhonen |
1975 |
|
413 |
39.68 |
|
|
|
1:25.03 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
390 |
38.02 |
|
|
|
1:26.71 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:25.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
765 |
31.09 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maarit Vainio |
1980 |
|
467 |
36.74 |
|
|
|
1:20.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
422 |
38.33 |
|
|
|
1:23.23 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Paula Niinimäki |
1981 |
|
373 |
39.99 |
|
|
|
1:26.69 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ninni From |
1988 |
|
580 |
32.27 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Simmis Wanda |
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
524 |
34.00 |
|
|
|
1:12.93 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisa Vilhunen |
1988 |
|
487 |
33.57 |
|
|
|
1:14.73 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vladimira Therman |
1985 |
|
410 |
35.31 |
|
|
|
1:19.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niina Säteri |
1984 |
|
332 |
36.34 |
|
|
|
1:24.85 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelli Määttänen |
1993 |
|
410 |
34.58 |
|
|
|
1:20.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
19:22 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:32 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
521 |
49.96 |
|
|
|
1:51.07 |
|
|
Cetus Espoo |
1:34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
589 |
41.61 |
|
|
|
1:26.38 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Olav Lukin |
1944 |
|
238 |
55.40 |
|
|
|
1:56.84 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
334 |
42.04 |
|
|
|
1:34.82 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
182 |
42.98 |
|
|
|
1:56.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:47.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
278 |
44.19 |
|
|
|
1:34.90 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petri Heikkilä |
1960 |
|
631 |
32.29 |
|
|
|
1:10.60 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maksim Lokonia |
1961 |
|
394 |
37.84 |
|
|
|
1:22.59 |
|
|
Neva Stars |
1:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Massinen |
1960 |
|
248 |
42.51 |
|
|
|
1:36.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
545 |
32.76 |
|
|
|
1:10.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Meller |
1967 |
|
402 |
35.73 |
|
|
|
1:17.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Viitanen |
1967 |
|
396 |
35.16 |
|
|
|
1:17.92 |
|
|
Simmis Wanda |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
454 |
34.87 |
|
|
|
1:13.93 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Alopaeus |
1971 |
|
382 |
35.77 |
|
|
|
1:18.32 |
|
|
Cetus Espoo |
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Narumo |
1969 |
|
370 |
35.88 |
|
|
|
1:19.12 |
|
|
Vanders |
1:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jun Kojima |
1971 |
|
327 |
37.11 |
|
|
|
1:22.48 |
|
|
Vanders |
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
205 |
44.85 |
|
|
|
1:36.34 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
514 |
31.60 |
|
|
|
1:07.43 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jouni Leimukoski |
1979 |
|
497 |
30.02 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Octopus Lohja |
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Judin |
1981 |
|
211 |
36.01 |
|
|
|
1:30.72 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Hienonen |
1985 |
|
410 |
33.99 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
372 |
33.41 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nico Palotie |
1992 |
|
639 |
29.06 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
58.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joni Lairola |
1992 |
|
566 |
28.96 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Pilpola |
1993 |
|
518 |
29.55 |
|
|
|
1:06.10 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marko Sartela |
1993 |
|
422 |
29.85 |
|
|
|
1:10.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rene Rokka |
1992 |
|
354 |
31.50 |
|
|
|
1:15.01 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:32 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
20:08 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
271 |
|
|
|
|
1:02.66 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kirsti Kanerva |
1952 |
|
330 |
|
|
|
|
49.85 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sirpa Visakoski |
1952 |
|
295 |
|
|
|
|
51.71 |
|
|
Aurajoen Uinti |
48.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
557 |
|
|
|
|
39.31 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
194 |
|
|
|
|
55.86 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
546 |
|
|
|
|
37.94 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mari Kasvio |
1970 |
|
492 |
|
|
|
|
39.27 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Outi Kaarnamo |
1969 |
|
403 |
|
|
|
|
41.98 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mia Löija |
1972 |
|
367 |
|
|
|
|
43.31 |
|
|
Simmis Wanda |
42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raakel Luoto |
1975 |
|
1011 |
|
|
|
|
30.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Areta Mäkinen |
1976 |
|
256 |
|
|
|
|
47.98 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heli Nivala |
1975 |
|
212 |
|
|
|
|
51.08 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Zsuzsanna Törmänen |
1978 |
|
158 |
|
|
|
|
56.34 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minna Kokko |
1977 |
|
152 |
|
|
|
|
57.03 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 24, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
27 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
20:08 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:21 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
25 |
|
|
|
|
2:15.28 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
510 |
|
|
|
|
47.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martti Lahti |
1937 |
|
278 |
|
|
|
|
58.46 |
|
|
Cetus Espoo |
56.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
474 |
|
|
|
|
46.33 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
47.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kari Walden |
1941 |
|
344 |
|
|
|
|
51.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
300 |
|
|
|
|
53.96 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
52.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
254 |
|
|
|
|
57.01 |
|
|
Lahden Uimaseura |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
384 |
|
|
|
|
42.15 |
|
|
S.C.Pingviinit |
41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
358 |
|
|
|
|
43.14 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
42.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
332 |
|
|
|
|
44.27 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
210 |
|
|
|
|
51.52 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
52.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ralf Sund |
1955 |
|
172 |
|
|
|
|
55.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
608 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
500 |
|
|
|
|
36.57 |
|
|
Oslo Idrettslag |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
477 |
|
|
|
|
37.15 |
|
|
S.C.Pingviinit |
36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
383 |
|
|
|
|
39.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Pakkanen |
1960 |
|
331 |
|
|
|
|
41.94 |
|
|
Vanders |
46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Heikki Posio |
1963 |
|
181 |
|
|
|
|
51.24 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
47.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Janne Virtanen |
1964 |
|
775 |
|
|
|
|
31.11 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
530 |
|
|
|
|
35.31 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
507 |
|
|
|
|
35.82 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
489 |
|
|
|
|
36.27 |
|
|
S.C.Pingviinit |
35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ensio Vatanen |
1964 |
|
428 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
424 |
|
|
|
|
38.02 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jukka Pellinen |
1967 |
|
421 |
|
|
|
|
38.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 25, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:21 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
09:32 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vus-Vss Seka [1739] |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:16.44 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heikki Räsänen |
1951 |
|
|
37.81 |
|
|
|
37.81 |
|
|
Terje Liiske |
1963 |
|
|
37.91 |
|
|
|
1:15.72 |
|
|
Petra Thodin |
1968 |
|
|
30.09 |
|
|
|
1:45.81 |
|
|
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
|
30.63 |
|
|
|
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Neva Stars |
241 |
|
|
|
|
|
|
2:17.61 |
|
|
Neva Stars |
2:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
|
33.67 |
|
|
|
33.67 |
|
|
Tatyana Rybiakova |
1963 |
|
|
36.14 |
|
|
|
1:09.81 |
|
|
Elena Kuzhela |
1960 |
|
|
37.39 |
|
|
|
1:47.20 |
|
|
Maksim Lokonia |
1961 |
|
|
30.41 |
|
|
|
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cetus Seka E |
240 |
|
|
|
|
|
|
2:30.40 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eero Elovaara |
1956 |
|
|
34.62 |
|
|
|
34.62 |
|
|
Kaarina Markkula |
1952 |
|
|
39.35 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Leena Kaseva |
1954 |
|
|
42.56 |
|
|
|
1:56.53 |
|
|
Timo Teponoja |
1955 |
|
|
33.87 |
|
|
|
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 26, 4X50m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vus-Vss Seka [1899] |
100 |
|
|
|
|
|
|
2:03.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:54.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nico Palotie |
1992 |
|
|
25.40 |
|
|
|
25.40 |
|
|
Paula Niinimäki |
1981 |
|
|
32.53 |
|
|
|
57.93 |
|
|
Juha Kollin |
1993 |
|
|
24.81 |
|
|
|
1:22.74 |
|
|
Carita Eklund |
1991 |
|
|
40.42 |
|
|
|
2:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
09:32 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:27 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 27, 4X100m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vus-Vss Seka [1899] |
100 |
|
|
|
|
|
|
4:49.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Antti Korri |
1992 |
|
|
27.78 |
58.62 |
|
|
58.62 |
|
|
Carita Eklund |
1991 |
|
|
34.66 |
1:14.05 |
|
|
2:12.67 |
|
|
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
|
29.96 |
1:03.69 |
|
|
3:16.36 |
|
|
Sara Sillanpää |
1986 |
|
|
43.57 |
1:33.34 |
|
|
4:49.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:27 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
10:48 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martti Lahti |
1937 |
|
366 |
1:04.71 |
|
|
|
2:12.00 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Koski |
1942 |
|
347 |
1:00.97 |
|
|
|
2:04.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
845 |
41.29 |
|
|
|
1:28.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Kharchenko |
1947 |
|
649 |
45.52 |
|
|
|
1:36.58 |
|
|
Neva Stars |
1:33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Purra |
1946 |
|
379 |
53.66 |
|
|
|
1:55.47 |
|
|
Cetus Espoo |
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Markku Ikkala |
1947 |
|
307 |
57.08 |
|
|
|
2:03.90 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aksel Luige |
1949 |
|
508 |
45.28 |
|
|
|
1:33.70 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hannu Koivisto |
1953 |
|
472 |
44.02 |
|
|
|
1:36.02 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juha Lairola |
1955 |
|
633 |
40.41 |
|
|
|
1:25.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Harri Koski |
1957 |
|
462 |
44.33 |
|
|
|
1:34.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Eero Elovaara |
1956 |
|
408 |
47.09 |
|
|
|
1:38.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
356 |
49.60 |
|
|
|
1:43.51 |
|
|
Cetus Espoo |
1:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
316 |
48.55 |
|
|
|
1:47.66 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jan Mandahl |
1961 |
|
627 |
37.77 |
|
|
|
1:19.38 |
|
|
Upsala Simsällskap |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Kanto |
1963 |
|
589 |
38.59 |
|
|
|
1:21.04 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Nikula |
1960 |
|
524 |
37.68 |
|
|
|
1:24.27 |
|
|
Oulun Lohet |
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
497 |
39.44 |
|
|
|
1:25.78 |
|
|
Oslo Idrettslag |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
344 |
45.49 |
|
|
|
1:36.90 |
|
|
Vanders |
1:38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Markku Piiroinen |
1960 |
|
232 |
50.76 |
|
|
|
1:50.45 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:44.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mika Pöyhölä |
1966 |
|
625 |
37.22 |
|
|
|
1:18.32 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kim Ohtonen |
1966 |
|
561 |
39.35 |
|
|
|
1:21.18 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai Mustonen |
1966 |
|
529 |
39.02 |
|
|
|
1:22.77 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
516 |
38.43 |
|
|
|
1:23.46 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esa Vatanen |
1967 |
|
462 |
40.18 |
|
|
|
1:26.62 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Christer Burman |
1968 |
|
447 |
41.30 |
|
|
|
1:27.60 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Timo Siika-Aho |
1968 |
|
404 |
41.85 |
|
|
|
1:30.54 |
|
|
Oulun Lohet |
1:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Juha Karttunen |
1964 |
|
376 |
42.43 |
|
|
|
1:32.76 |
|
|
Simmis Wanda |
1:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sami Vaskuri |
1973 |
|
643 |
35.68 |
|
|
|
1:15.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eerikki Rutanen |
1972 |
|
602 |
34.82 |
|
|
|
1:17.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jun Kojima |
1971 |
|
393 |
42.40 |
|
|
|
1:28.82 |
|
|
Vanders |
1:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aki Kattelus |
1972 |
|
347 |
43.55 |
|
|
|
1:32.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ari Savulahti |
1972 |
|
269 |
47.41 |
|
|
|
1:40.77 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mika Piirainen |
1973 |
|
197 |
53.64 |
|
|
|
1:51.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jyrki Laaksonheimo |
1970 |
|
193 |
52.03 |
|
|
|
1:52.61 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Koskinen |
1978 |
|
601 |
35.62 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Vihersalo |
1978 |
|
581 |
35.46 |
|
|
|
1:16.21 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aarne Hakanen |
1977 |
|
476 |
37.70 |
|
|
|
1:21.41 |
|
|
Swimming Team Rauma |
1:19.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mika Sulkava |
1978 |
|
441 |
38.44 |
|
|
|
1:23.51 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janne Moilanen |
1977 |
|
390 |
41.33 |
|
|
|
1:27.02 |
|
|
S.C.Pingviinit |
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tommi Kahlos |
1978 |
|
385 |
40.74 |
|
|
|
1:27.37 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
381 |
41.60 |
|
|
|
1:27.72 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matti Kurki |
1975 |
|
335 |
43.90 |
|
|
|
1:31.51 |
|
|
Lahden Kaleva |
1:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marko Nieminen |
1977 |
|
324 |
42.53 |
|
|
|
1:32.57 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikko Rantanen |
1976 |
|
316 |
43.39 |
|
|
|
1:33.29 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
288 |
46.56 |
|
|
|
1:36.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:36.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vili Nykänen |
1981 |
|
537 |
36.47 |
|
|
|
1:17.13 |
|
|
Simmis Wanda |
1:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Markku Ahonen |
1981 |
|
464 |
37.91 |
|
|
|
1:21.01 |
|
|
UPOT |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Koskela |
1982 |
|
433 |
38.87 |
|
|
|
1:22.90 |
|
|
UPOT |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roope Wahlström |
1987 |
|
601 |
35.06 |
|
|
|
1:13.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Igor Korolev |
1985 |
|
482 |
37.28 |
|
|
|
1:19.53 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Matti Hienonen |
1985 |
|
454 |
37.82 |
|
|
|
1:21.17 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joni Lairola |
1992 |
|
721 |
31.18 |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kollin |
1993 |
|
617 |
33.18 |
|
|
|
1:12.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tatu Kuosa |
1991 |
|
289 |
41.93 |
|
|
|
1:33.25 |
|
|
Simmis Wanda |
1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
10:48 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:12 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
402 |
1:01.90 |
|
|
|
2:09.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkko Siikarla |
1946 |
|
314 |
1:08.67 |
|
|
|
2:21.09 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marjatta Koivisto |
1952 |
|
280 |
1:05.27 |
|
|
|
2:21.61 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Liakka |
1955 |
|
447 |
53.29 |
|
|
|
1:49.00 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Merja Salonen-Piira |
1958 |
|
414 |
52.61 |
|
|
|
1:51.83 |
|
|
Koovee |
1:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kerstin Rehnström |
1957 |
|
405 |
53.48 |
|
|
|
1:52.66 |
|
|
Ekenäs Simsällskap |
1:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Annikki Liakka |
1954 |
|
388 |
54.94 |
|
|
|
1:54.22 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaia Kulla |
1961 |
|
619 |
43.93 |
|
|
|
1:33.72 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Komulainen |
1962 |
|
576 |
45.75 |
|
|
|
1:35.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
525 |
47.73 |
|
|
|
1:38.99 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Terje Liiske |
1963 |
|
478 |
48.68 |
|
|
|
1:42.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
376 |
52.42 |
|
|
|
1:50.62 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anu Sakala |
1963 |
|
338 |
54.25 |
|
|
|
1:54.70 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
1:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
204 |
1:05.57 |
|
|
|
2:15.55 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liisa Tirkkonen |
1963 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
100m |
|
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
1:47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anu Ilander |
1968 |
|
677 |
40.40 |
|
|
|
1:25.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Kara |
1965 |
|
627 |
41.16 |
|
|
|
1:28.18 |
|
|
Cetus Espoo |
1:26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maarit Kestilä |
1967 |
|
380 |
49.94 |
|
|
|
1:44.17 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Susanna Virkki |
1964 |
|
307 |
50.07 |
|
|
|
1:51.81 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
1:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
295 |
52.98 |
|
|
|
1:53.33 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Soininen |
1973 |
|
475 |
43.96 |
|
|
|
1:34.16 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sari Kukkonen |
1972 |
|
421 |
46.46 |
|
|
|
1:38.04 |
|
|
Simmis Wanda |
1:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Lehto |
1979 |
|
498 |
42.21 |
|
|
|
1:31.22 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Meri Viljanen |
1980 |
|
428 |
44.94 |
|
|
|
1:35.92 |
|
|
Hydra Platypus |
1:31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanna Rahko |
1983 |
|
321 |
50.02 |
|
|
|
1:45.56 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Haimakainen |
1979 |
|
321 |
50.26 |
|
|
|
1:45.63 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katja Walsh |
1983 |
|
233 |
55.29 |
|
|
|
1:57.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riikka Kovanen |
1986 |
|
511 |
40.51 |
|
|
|
1:27.68 |
|
|
Octopus Lohja |
1:27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reetta Pyykkö |
1986 |
|
423 |
43.98 |
|
|
|
1:33.38 |
|
|
Brahean Uimarit - Lieksa |
1:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sara Sillanpää |
1986 |
|
356 |
45.62 |
|
|
|
1:38.87 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna-Liisa Virtanen |
1985 |
|
297 |
48.82 |
|
|
|
1:44.97 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:46.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minttuliisa Markkanen |
1984 |
|
292 |
49.01 |
|
|
|
1:45.65 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:12 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
672 |
52.02 |
1:49.68 |
2:47.70 |
|
3:42.58 |
|
|
Cetus Espoo |
3:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
563 |
55.66 |
1:57.08 |
2:58.32 |
|
3:56.16 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
342 |
55.12 |
1:55.87 |
2:59.27 |
|
4:03.36 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
302 |
59.34 |
2:04.59 |
3:09.60 |
|
4:13.49 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hannu Kuokkanen |
1948 |
|
654 |
43.11 |
1:32.55 |
2:23.47 |
|
3:09.53 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
256 |
43.83 |
2:02.08 |
3:05.78 |
|
4:07.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harri Koski |
1957 |
|
276 |
53.52 |
1:51.44 |
2:51.98 |
|
3:47.64 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
237 |
54.90 |
1:56.94 |
2:59.40 |
|
3:59.51 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ralf Sund |
1955 |
|
164 |
1:01.48 |
2:13.36 |
3:23.45 |
|
4:30.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sulevi Pellinen |
1956 |
|
78 |
1:21.19 |
2:53.87 |
4:22.65 |
|
5:46.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tom Nylund |
1959 |
|
426 |
45.76 |
1:33.04 |
2:21.75 |
|
3:09.60 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
228 |
56.63 |
1:56.62 |
2:57.80 |
|
3:53.41 |
|
|
Cetus Espoo |
3:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
578 |
37.97 |
1:19.53 |
2:01.57 |
|
2:41.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
446 |
42.52 |
1:27.77 |
2:13.67 |
|
2:56.01 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kai-Asser Skog |
1966 |
|
406 |
40.51 |
1:25.32 |
2:13.74 |
|
3:01.67 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
400 |
41.27 |
1:27.55 |
2:14.80 |
|
3:02.53 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juha Karttunen |
1964 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Soini |
1972 |
|
537 |
36.22 |
1:18.30 |
2:01.09 |
|
2:41.77 |
|
|
Speedo Masters Finland
C |
2:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
359 |
43.44 |
1:30.85 |
2:18.94 |
|
3:05.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viacheslav Kononenko |
1974 |
|
525 |
37.23 |
1:17.57 |
1:59.77 |
|
2:41.78 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jon Berndtsson |
1976 |
|
402 |
40.98 |
1:26.15 |
2:12.07 |
|
2:56.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mika Sulkava |
1978 |
|
339 |
42.05 |
1:29.57 |
2:19.34 |
|
3:07.11 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Koskela |
1982 |
|
349 |
44.17 |
1:30.64 |
2:17.50 |
|
3:01.70 |
|
|
UPOT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
512 |
36.48 |
1:14.85 |
1:53.67 |
|
2:33.38 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raija Vainionpää |
1948 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
50 |
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Päivi Lairola |
1958 |
|
539 |
46.18 |
1:37.36 |
2:28.80 |
|
3:19.47 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elena Kuzhela |
1960 |
|
481 |
44.20 |
1:35.42 |
2:29.63 |
|
3:21.28 |
|
|
Neva Stars |
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
547 |
42.68 |
1:28.17 |
2:13.92 |
|
2:59.21 |
|
|
Cetus Espoo |
2:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lena Brunnberg |
1965 |
|
405 |
47.28 |
1:38.00 |
2:28.26 |
|
3:18.13 |
|
|
Upsala Simsällskap |
3:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
382 |
46.21 |
1:37.47 |
2:32.01 |
|
3:21.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marjut Hyvönen |
1966 |
|
258 |
53.25 |
1:51.19 |
2:51.14 |
|
3:50.18 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
3:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anu Lajunen |
1966 |
|
209 |
54.70 |
1:54.73 |
3:02.37 |
|
4:07.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Löija |
1972 |
|
346 |
47.96 |
1:39.79 |
2:33.90 |
|
3:25.10 |
|
|
Simmis Wanda |
3:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiina Lehtonen |
1983 |
|
431 |
41.24 |
1:26.77 |
2:14.14 |
|
3:02.88 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Kiuru |
1984 |
|
549 |
37.29 |
1:18.90 |
2:03.09 |
|
2:47.98 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:41.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maria Muukkonen |
1986 |
|
355 |
42.77 |
1:33.36 |
2:25.39 |
|
3:14.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
469 |
38.35 |
1:21.68 |
2:06.56 |
|
2:51.40 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
2:41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Kyrklund |
1991 |
|
315 |
44.76 |
1:34.96 |
2:25.77 |
|
3:15.58 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:35 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sauli Juhani Uusi-Kokko |
1933 |
|
25 |
|
|
|
|
1:55.51 |
|
|
Kauhajoen Karhu |
1:52.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pekka Sortila |
1935 |
|
473 |
|
|
|
|
41.01 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Malk |
1937 |
|
470 |
|
|
|
|
41.09 |
|
|
Cetus Espoo |
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pentti Keränen |
1935 |
|
363 |
|
|
|
|
44.77 |
|
|
Cetus Espoo |
45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Martti Lahti |
1937 |
|
274 |
|
|
|
|
49.17 |
|
|
Cetus Espoo |
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
462 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Risto Åman |
1941 |
|
448 |
|
|
|
|
39.02 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Koski |
1942 |
|
408 |
|
|
|
|
40.27 |
|
|
Cetus Espoo |
38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jaakko Virkajärvi |
1939 |
|
323 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Seppo Hytönen |
1956 |
|
432 |
|
|
|
|
33.37 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jukka Tihinen |
1956 |
|
410 |
|
|
|
|
33.95 |
|
|
S.C.Pingviinit |
33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Teponoja |
1955 |
|
405 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
Cetus Espoo |
33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jorma Heinonen |
1958 |
|
380 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jarmo Miinin |
1956 |
|
374 |
|
|
|
|
35.00 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Antti Uski |
1958 |
|
363 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
31.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikko Viitala |
1962 |
|
661 |
|
|
|
|
28.06 |
|
|
S.C.Pingviinit |
28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Juha Iivonen |
1959 |
|
624 |
|
|
|
|
28.61 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markku Viitala |
1963 |
|
578 |
|
|
|
|
29.34 |
|
|
S.C.Pingviinit |
29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gennaldii Sizikov |
1963 |
|
511 |
|
|
|
|
30.57 |
|
|
Neva Stars |
29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Svein Erik Nymo |
1959 |
|
510 |
|
|
|
|
30.60 |
|
|
Oslo Idrettslag |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Simo-Pekka Torsti |
1960 |
|
503 |
|
|
|
|
30.73 |
|
|
Cetus Espoo |
30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tom Nylund |
1959 |
|
492 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
Swimming Team Rauma |
30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Wihanto |
1962 |
|
481 |
|
|
|
|
31.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
477 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sergey Skorobogatov |
1962 |
|
476 |
|
|
|
|
31.31 |
|
|
Neva Stars |
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jaakko Yrjö-Koskinen |
1959 |
|
448 |
|
|
|
|
31.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juha Pakkanen |
1960 |
|
423 |
|
|
|
|
32.57 |
|
|
Vanders |
32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Taito Nurmi |
1961 |
|
408 |
|
|
|
|
32.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Arvo Musikka |
1959 |
|
382 |
|
|
|
|
33.67 |
|
|
Vanders |
32.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jouni Liljander |
1959 |
|
340 |
|
|
|
|
35.00 |
|
|
Octopus Lohja |
34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Juho Massinen |
1960 |
|
330 |
|
|
|
|
35.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
36.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Heikki Posio |
1963 |
|
232 |
|
|
|
|
39.74 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 32, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:35 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:56 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Pyrrö |
1941 |
|
342 |
|
|
|
|
49.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carita Bremer |
1940 |
|
214 |
|
|
|
|
58.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pirkko Hankonen |
1963 |
|
559 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatyana Rybiakova |
1963 |
|
548 |
|
|
|
|
35.04 |
|
|
Neva Stars |
36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maikki Torsti |
1963 |
|
397 |
|
|
|
|
39.01 |
|
|
Cetus Espoo |
35.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elina Virtanen |
1962 |
|
342 |
|
|
|
|
41.02 |
|
|
Kampuksen Plaani |
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raija Sandelin |
1960 |
|
277 |
|
|
|
|
43.97 |
|
|
Uintiklubi Nereus |
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
Laji 33, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:56 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:35 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toivo Honkonen |
1950 |
|
313 |
48.68 |
1:47.61 |
2:49.81 |
|
3:45.73 |
|
|
S.C.Pingviinit |
3:36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maksim Lokonia |
1961 |
|
359 |
42.35 |
1:31.25 |
2:22.89 |
|
3:12.31 |
|
|
Neva Stars |
3:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
549 |
36.23 |
1:18.28 |
2:01.30 |
|
2:42.80 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Arto Katajamäki |
1972 |
|
346 |
38.18 |
1:23.99 |
2:12.68 |
|
3:00.67 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paavo Miettinen |
1977 |
|
461 |
35.50 |
1:18.88 |
2:00.70 |
|
2:42.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jori Johansson |
1977 |
|
413 |
37.44 |
1:22.09 |
2:05.69 |
|
2:48.51 |
|
|
Simmis Wanda |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
230 |
44.95 |
1:36.09 |
2:30.33 |
|
3:24.89 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
3:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
155 |
48.31 |
1:47.71 |
2:48.00 |
|
3:53.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jani-Petteri Puustinen |
1979 |
|
491 |
34.69 |
1:15.87 |
1:58.13 |
|
2:38.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:35 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
12:53 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Kara |
1965 |
|
406 |
44.15 |
1:36.53 |
2:29.20 |
|
3:24.56 |
|
|
Cetus Espoo |
3:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tatiana Abu Nijmeh |
1965 |
|
116 |
1:06.21 |
2:25.32 |
3:51.54 |
|
5:10.35 |
|
|
Skuru Idrottsklubb |
4:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Gröhn |
1978 |
|
343 |
39.19 |
1:27.56 |
2:23.86 |
|
3:26.75 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
3:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
|
316 |
43.84 |
1:37.10 |
2:34.66 |
|
3:32.52 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
3:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mari Ääri |
1980 |
|
684 |
34.11 |
1:13.17 |
1:54.27 |
|
2:39.06 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
386 |
40.80 |
1:29.78 |
2:21.78 |
|
3:12.43 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:09.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karine Gagnon |
1985 |
|
486 |
36.98 |
1:17.74 |
2:06.41 |
|
2:49.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:41.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niina Säteri |
1984 |
|
205 |
44.72 |
1:40.04 |
2:44.06 |
|
3:46.46 |
|
|
Kampuksen Plaani |
3:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
12:53 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:35 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 320 - 359 v |
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 280 - 319 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 1 |
286 |
|
|
|
|
|
|
2:59.44 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:49.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mihkel Virkus |
1939 |
|
|
55.44 |
|
|
|
55.44 |
|
|
Aksel Luige |
1949 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olav Lukin |
1944 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mati Haggi |
1954 |
|
|
2:59.44 |
|
|
|
2:59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Swim Miehet [1699] |
280 |
|
|
|
|
|
|
3:08.86 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juha Parviainen |
1945 |
|
|
52.00 |
|
|
|
52.00 |
|
|
Markku Ikkala |
1947 |
|
|
53.04 |
|
|
|
1:45.04 |
|
|
Risto Åman |
1941 |
|
|
50.53 |
|
|
|
2:35.57 |
|
|
Heikki Pykäläinen |
1952 |
|
|
33.29 |
|
|
|
3:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Laji 36, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 100 - 119 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:35 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
13:26 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
26 lokakuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 240 - 279 v |
|
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 200 - 239 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Meisterujumise U-Klubi 2 |
205 |
|
|
|
|
|
|
2:39.34 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
2:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riina Ots |
1964 |
|
|
42.26 |
|
|
|
42.26 |
|
|
Anu Sakala |
1963 |
|
|
49.04 |
|
|
|
1:31.30 |
|
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
|
|
34.30 |
|
|
|
2:05.60 |
|
|
Kaia Kulla |
1961 |
|
|
33.74 |
|
|
|
2:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ou Naiset [1779] |
200 |
|
|
|
|
|
|
2:42.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:43.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiia Kujala |
1968 |
|
|
39.73 |
|
|
|
39.73 |
|
|
Annikki Liakka |
1954 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marjukka Lyytinen |
1982 |
|
|
1:31.99 |
|
|
|
1:31.99 |
|
|
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
|
|
1:10.31 |
|
|
|
2:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Swim Naiset |
200 |
|
|
|
|
|
|
3:24.58 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
3:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Pyrrö |
1941 |
|
|
1:02.22 |
|
|
|
1:02.22 |
|
|
Pirjo-Leena Pitkänen |
1945 |
|
|
59.40 |
|
|
|
2:01.62 |
|
|
Minna Kokko |
1977 |
|
|
47.73 |
|
|
|
2:49.35 |
|
|
Sarri Sipilä |
1977 |
|
|
35.23 |
|
|
|
3:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 160 - 199 v |
|
Laji 37, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 120 - 159 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
28 lokakuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
Tulostusaika |
13:26 |
|