Resultater for IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Perjantai-ilta
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut ES1 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:51 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Boris Minkovski | 2006 | 298 | 38.60 | 1:23.19 | |||||
Cetus Espoo | 1:27.34 | |||||||||
2 | Jani Ekman | 2006 | 245 | 41.40 | 1:28.87 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:29.03 | |||||||||
3 | Tomi Silander | 2006 | 235 | 42.44 | 1:30.09 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.75 | |||||||||
4 | Aarne Nuutinen | 2006 | 206 | 44.38 | 1:34.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:36.68 | |||||||||
5 | Lasse Niemi | 2006 | 202 | 45.58 | 1:34.64 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:37.14 | |||||||||
6 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 200 | 45.27 | 1:35.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.37 | |||||||||
7 | Lassi Leppänen | 2006 | 186 | 46.57 | 1:37.29 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:39.51 | |||||||||
8 | Aarne Laurila | 2006 | 182 | 46.32 | 1:38.07 | |||||
Cetus Espoo | 1:43.49 | |||||||||
9 | Aleksi Sinisalo | 2006 | 181 | 46.96 | 1:38.28 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.43 | |||||||||
10 | Niko Antman | 2006 | 178 | 46.72 | 1:38.77 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:43.21 | |||||||||
11 | Luis Valero de la Iglesia | 2006 | 173 | 47.53 | 1:39.77 | |||||
Cetus Espoo | 1:42.31 | |||||||||
12 | Benjamin Winqvist | 2006 | 166 | 47.06 | 1:41.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:40.11 | |||||||||
13 | Emil Tirkkonen | 2006 | 133 | 51.34 | 1:48.89 | |||||
Cetus Espoo | 2:00.64 | |||||||||
14 | Anton Ahonen | 2006 | 106 | 56.30 | 1:57.48 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.32 | |||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Samuel Halminen | 2005 | 357 | 35.90 | 1:18.32 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.09 | |||||||||
2 | Serhat Kalin | 2005 | 340 | 36.89 | 1:19.66 | |||||
ORCA Helsinki | 1:23.08 | |||||||||
3 | Veikka Leväsalo | 2005 | 283 | 39.56 | 1:24.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:26.06 | |||||||||
4 | Eemil Reijonen | 2005 | 277 | 40.48 | 1:25.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:24.29 | |||||||||
5 | Teo Mattelmäki | 2005 | 265 | 40.78 | 1:26.48 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.60 | |||||||||
6 | Anton Kettunen | 2005 | 260 | 40.78 | 1:27.04 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:28.10 | |||||||||
7 | Eeli Partanen | 2005 | 250 | 41.59 | 1:28.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.47 | |||||||||
8 | Jimi Kurkikangas | 2005 | 244 | 41.09 | 1:28.88 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 1:31.64 | |||||||||
9 | Miska Sarkkinen | 2005 | 223 | 42.67 | 1:31.63 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:34.21 | |||||||||
10 | Niko Partanen | 2005 | 180 | 45.84 | 1:38.43 | |||||
ORCA Helsinki | 1:36.71 | |||||||||
11 | Aleksander Sibirtsev | 2005 | 180 | 47.10 | 1:38.49 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:39.36 | |||||||||
12 | Evan Mustonen | 2005 | 179 | 45.30 | 1:38.67 | |||||
Cetus Espoo | 1:38.53 | |||||||||
13 | Oscar Westerberg | 2005 | 155 | 47.14 | 1:43.42 | |||||
Cetus Espoo | 1:52.30 | |||||||||
14 | Otto Tuominen | 2005 | 142 | 49.93 | 1:46.50 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:48.47 | |||||||||
15 | Artem Haikara | 2005 | 142 | 48.27 | 1:46.54 | |||||
Cetus Espoo | 1:51.19 | |||||||||
16 | Ivan Gavrilov | 2005 | 141 | 49.37 | 1:46.60 | |||||
Cetus Espoo | 1:49.62 | |||||||||
17 | Anton Visulainen | 2005 | 137 | 50.62 | 1:47.73 | |||||
HTU Stadi | 1:51.44 | |||||||||
18 | Pauli Rantatupa | 2005 | 136 | 51.69 | 1:47.97 | |||||
Cetus Espoo | 1:57.82 | |||||||||
19 | Aaro Ruuskanen | 2005 | 128 | 50.67 | 1:50.29 | |||||
HTU Stadi | 1:58.57 | |||||||||
20 | Mihail Pavljuk | 2005 | 124 | 51.39 | 1:51.26 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:47.89 | |||||||||
21 | Totte Teittinen | 2005 | 109 | 55.38 | 1:56.23 | |||||
Cetus Espoo | 1:53.65 | |||||||||
22 | Riku Forsberg | 2005 | 89 | 58.29 | 2:04.33 | |||||
Cetus Espoo | 2:03.36 | |||||||||
- | Ahti Liimatainen | 2005 | DNS | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:35.07 | |||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Davin Lindholm | 2004 | 608 | 30.08 | 1:05.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.18 | |||||||||
2 | Veerti Juurakko | 2004 | 439 | 34.59 | 1:13.12 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.20 | |||||||||
3 | Samuli Masalin | 2004 | 356 | 36.82 | 1:18.46 | |||||
Cetus Espoo | 1:31.35 | |||||||||
4 | Juuso Pulkkinen | 2004 | 341 | 37.75 | 1:19.53 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.17 | |||||||||
5 | Lucas Lönnblad | 2004 | 327 | 37.75 | 1:20.66 | |||||
Cetus Espoo | 1:28.57 | |||||||||
6 | Masih Tantula | 2004 | 295 | 39.55 | 1:23.50 | |||||
Simmis Grani | 1:25.10 | |||||||||
7 | Justus Holtari | 2004 | 289 | 38.75 | 1:24.11 | |||||
Cetus Espoo | 1:26.03 | |||||||||
- | Joonas Patrik Pylvänäinen | 2004 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:34.67 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 629 | 30.65 | 1:04.89 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.42 | |||||||||
2 | Lassi Haimi | 2003 | 560 | 31.80 | 1:07.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.35 | |||||||||
3 | Niklas Hatakka | 2003 | 487 | 33.64 | 1:10.65 | |||||
Cetus Espoo | 1:12.37 | |||||||||
4 | Alexander Huhtala | 2003 | 459 | 34.27 | 1:12.04 | |||||
Cetus Espoo | 1:15.99 | |||||||||
5 | Oskari Repo | 2003 | 436 | 34.75 | 1:13.29 | |||||
Cetus Espoo | 1:14.06 | |||||||||
6 | Elis Fokin | 2003 | 358 | 36.95 | 1:18.30 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:20.28 | |||||||||
7 | Lucas Tepponen | 2003 | 346 | 37.04 | 1:19.17 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.64 | |||||||||
8 | Niko Silander | 2003 | 125 | 51.97 | 1:51.05 | |||||
Cetus Espoo | 2:01.25 | |||||||||
- | Aleksi Koprinen | 2003 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:07.03 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
- | Luukas Vainio | 2003 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.62 | |||||||||
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) | ||||||||||
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 632 | 30.81 | 1:04.78 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.96 | |||||||||
2 | Oskari Aalto | 2002 | 624 | 30.23 | 1:05.07 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:05.51 | |||||||||
3 | Verneri Viisanen | 2002 | 600 | 31.38 | 1:05.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:04.65 | |||||||||
4 | Daniel Rinne | 2002 | 525 | 32.27 | 1:08.90 | |||||
Cetus Espoo | 1:10.69 | |||||||||
5 | Danila Shishinin | 2002 | 472 | 32.97 | 1:11.41 | |||||
ORCA Helsinki | 1:14.25 | |||||||||
6 | Onni Järvinen | 2002 | 410 | 34.44 | 1:14.84 | |||||
HTU Stadi | 1:15.50 | |||||||||
7 | Heikki Väkeväinen | 2002 | 376 | 35.76 | 1:17.00 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:19.39 | |||||||||
8 | Muhammed Tantula | 2002 | 346 | 37.35 | 1:19.20 | |||||
Simmis Grani | 1:22.60 | |||||||||
9 | Kirill Karppi | 2002 | 300 | 39.53 | 1:23.00 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:21.83 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:51 |