Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2018 alkukilpailut PS |
|
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2018 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
19:04 |
|
|
Järjestäjä |
HaHe, KemPy, OU ja OuLo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
02 marraskuu 2018 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 10 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilja Säntti |
2008 |
|
362 |
35.68 |
1:16.42 |
1:56.61 |
|
2:35.39 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:45.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Enni Lytz |
2008 |
|
200 |
44.14 |
1:34.32 |
2:23.55 |
|
3:09.16 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Rajakangas |
2008 |
|
174 |
44.28 |
1:35.20 |
2:26.67 |
|
3:18.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ella Johanna Lyytikäinen |
2008 |
|
127 |
47.49 |
1:44.93 |
2:43.44 |
|
3:39.98 |
|
|
Oulun Lohet |
3:56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riina Niemi |
2005 |
|
512 |
31.93 |
1:07.49 |
1:43.88 |
|
2:18.40 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viivi Säntti |
2005 |
|
508 |
32.08 |
1:07.03 |
1:43.81 |
|
2:18.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexia Tahkola |
2005 |
|
506 |
32.27 |
1:08.04 |
1:44.13 |
|
2:19.02 |
|
|
Oulun Lohet |
2:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Siira |
2005 |
|
478 |
33.45 |
1:09.04 |
1:45.52 |
|
2:21.61 |
|
|
Oulun Lohet |
2:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
|
458 |
32.63 |
1:08.72 |
1:46.47 |
|
2:23.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
455 |
32.49 |
1:08.60 |
1:46.47 |
|
2:24.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Minttu-Maria Tiensuu |
2005 |
|
407 |
32.94 |
1:11.00 |
1:51.22 |
|
2:29.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
398 |
35.77 |
1:15.27 |
1:53.94 |
|
2:30.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Utriainen |
2005 |
|
394 |
35.36 |
1:14.60 |
1:53.99 |
|
2:31.01 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
|
394 |
35.74 |
1:13.11 |
1:52.08 |
|
2:31.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saana Uusitalo |
2005 |
|
330 |
37.30 |
1:19.42 |
2:00.54 |
|
2:40.20 |
|
|
Oulun Lohet |
2:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anniina Törmi |
2005 |
|
304 |
36.49 |
1:18.95 |
2:02.09 |
|
2:44.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eerika Sippala |
2005 |
|
267 |
37.88 |
1:21.07 |
2:06.96 |
|
2:51.83 |
|
|
Oulun Lohet |
2:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pihla Louhela |
2005 |
|
244 |
39.36 |
1:24.82 |
2:11.93 |
|
2:57.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Martta Ryynänen |
2005 |
|
240 |
39.31 |
1:25.81 |
2:13.00 |
|
2:58.21 |
|
|
Oulun Lohet |
2:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilia Pelto |
2005 |
|
224 |
39.75 |
1:25.90 |
2:15.66 |
|
3:02.20 |
|
|
Oulun Lohet |
3:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tiina Alatalo |
2005 |
|
127 |
45.74 |
1:42.54 |
2:42.69 |
|
3:39.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saana Lauhava |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Petra Ansaranta |
2004 |
|
651 |
29.77 |
1:02.30 |
1:35.38 |
|
2:07.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
520 |
31.53 |
1:06.09 |
1:41.82 |
|
2:17.73 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nanna Savolainen |
2004 |
|
492 |
31.65 |
1:07.24 |
1:43.59 |
|
2:20.30 |
|
|
Oulun Lohet |
2:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
|
486 |
31.36 |
1:07.59 |
1:45.12 |
|
2:20.86 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Heiko |
2004 |
|
467 |
33.03 |
1:10.86 |
1:48.72 |
|
2:22.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henna Moilanen |
2004 |
|
457 |
33.60 |
1:09.93 |
1:47.64 |
|
2:23.77 |
|
|
Oulun Lohet |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
438 |
33.43 |
1:11.62 |
1:49.94 |
|
2:25.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aada Suotula |
2004 |
|
434 |
33.75 |
1:10.55 |
1:48.90 |
|
2:26.25 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
402 |
35.66 |
1:14.59 |
1:53.33 |
|
2:30.01 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Aikio |
2004 |
|
387 |
35.59 |
1:15.98 |
1:56.00 |
|
2:31.93 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:32.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Micaela Moilanen |
2004 |
|
320 |
36.60 |
1:18.82 |
2:01.36 |
|
2:41.82 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
2:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Reetta Piira |
2004 |
|
320 |
36.84 |
1:18.97 |
2:02.32 |
|
2:41.92 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Wenla Niemi |
2004 |
|
307 |
37.09 |
1:19.31 |
2:02.45 |
|
2:44.09 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Inka Karjalainen |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, T10,13,14,15 200m VU, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
657 |
30.66 |
1:03.19 |
1:35.79 |
|
2:07.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Venla Säntti |
2003 |
|
648 |
30.74 |
1:02.48 |
1:34.89 |
|
2:08.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
548 |
31.83 |
1:06.43 |
1:41.34 |
|
2:15.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
524 |
33.17 |
1:08.40 |
1:43.53 |
|
2:17.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Lassila |
2003 |
|
499 |
31.81 |
1:07.44 |
1:44.26 |
|
2:19.62 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Satu Immonen |
2003 |
|
468 |
32.94 |
1:09.72 |
1:47.12 |
|
2:22.66 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Saastamoinen |
2003 |
|
405 |
32.97 |
1:11.35 |
1:51.35 |
|
2:29.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Miina Laukka |
2003 |
|
402 |
34.37 |
1:12.45 |
1:51.39 |
|
2:30.04 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Tuuliainen |
2003 |
|
362 |
35.27 |
1:15.68 |
1:57.03 |
|
2:35.43 |
|
|
Oulun Lohet |
2:39.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
03 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
19:04 |
|