Resultat för Syyskisat 2018
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:37 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 1, 4X50m VUV 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ikm 1 | 0 | Salon Uimarit | 1:52.93 | ||||||
Roosa Tuomainen | 2005 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Verneri Lehtovaara | 2004 | 25.87 | 55.62 | |||||||
Sini Heikkilä | 2003 | 29.43 | 1:25.05 | |||||||
Olli Havia | 2004 | 27.88 | 1:52.93 | |||||||
2 | Lus 1 | 0 | Loimaan Uimaseura | 1:53.22 | ||||||
Jesper Isomaa | 2004 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Mikael Jokinen | 2001 | 25.86 | 54.52 | |||||||
Jessi Isomaa | 2004 | 30.10 | 1:24.62 | |||||||
Milla Lempiälä | 2005 | 28.60 | 1:53.22 | |||||||
3 | Str 1 | 0 | Swimming Team Rauma | 1:56.54 | ||||||
Joel Korte | 2005 | 29.00 | 29.00 | |||||||
Inari Laaksonen | 2002 | 29.64 | 58.64 | |||||||
Viola Penttilä | 2004 | 29.03 | 1:27.67 | |||||||
Leevi Jalava | 2004 | 28.87 | 1:56.54 | |||||||
4 | Aui Tatit | 0 | Aurajoen Uinti | 2:00.94 | ||||||
Niko Viitala | 2003 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Roni Koskinen | 2003 | 28.16 | 56.77 | |||||||
Greta Kandolin | 2003 | 31.77 | 1:28.54 | |||||||
Noora Ketola | 2003 | 32.40 | 2:00.94 | |||||||
5 | Salon Kiituri Pallokalat | 0 | Salon Uimarit | 2:05.17 | ||||||
Joona Pohjola | 2004 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Essi Pyykkö | 2006 | 34.44 | 1:02.76 | |||||||
Diana Raduly Baka | 2006 | 34.86 | 1:37.62 | |||||||
Roope Tuomainen | 2004 | 27.55 | 2:05.17 | |||||||
6 | Aui Haperot | 0 | Aurajoen Uinti | 2:06.47 | ||||||
Casper Leo | 2004 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Sharo Mamandi | 2002 | 30.08 | 1:02.33 | |||||||
Aino Kurki | 2005 | 32.48 | 1:34.81 | |||||||
Joanna Hauhia | 2004 | 31.66 | 2:06.47 | |||||||
7 | Str 2 | 0 | Swimming Team Rauma | 2:09.79 | ||||||
Vilho Verronen | 2004 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Heidi Javanainen | 2003 | 32.09 | 1:02.55 | |||||||
Eerika Kivistö | 2006 | 34.52 | 1:37.07 | |||||||
Miko Elonen | 2004 | 32.72 | 2:09.79 | |||||||
8 | Uimataitoiset Norsut | 0 | Salon Uimarit | 2:10.15 | ||||||
Miika Nurminen | 2005 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Malva Salmelin | 2006 | 32.59 | 1:06.14 | |||||||
Kerttu Heinä | 2006 | 33.71 | 1:39.85 | |||||||
Nuutti Vienonen | 2005 | 30.30 | 2:10.15 | |||||||
9 | Uh Keltaiset | 0 | Uinti Hyvinkää | 2:14.56 | ||||||
Ville Nieminen | 2004 | 34.32 | 34.32 | |||||||
Inka Poikolainen | 2005 | 33.79 | 1:08.11 | |||||||
Sonja Tarkiainen | 2004 | 34.36 | 1:42.47 | |||||||
Joel Lipponen | 2004 | 32.09 | 2:14.56 | |||||||
10 | Salu Seka 2 | 0 | Salon Uimarit | 2:15.61 | ||||||
Kiia Metsäkonkola | 2005 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Matilda Saarinen | 2008 | 39.27 | 1:10.01 | |||||||
Kaapo Tuomainen | 2008 | 35.78 | 1:45.79 | |||||||
Aku Hyrsylä | 2003 | 29.82 | 2:15.61 | |||||||
11 | Octopus Lohja | 0 | Octopus Lohja | 2:16.35 | ||||||
Nina Sundberg | 2006 | 35.66 | 35.66 | |||||||
Verner Lammassaari | 2004 | 32.19 | 1:07.85 | |||||||
Mike Hongisto | 2006 | 36.21 | 1:44.06 | |||||||
Sini Taskinen | 2005 | 32.29 | 2:16.35 | |||||||
12 | Aui Rollot 2 | 0 | Aurajoen Uinti | 2:16.74 | ||||||
Finn Taylor | 2006 | 37.30 | 37.30 | |||||||
Felix Kandolin | 2007 | 31.13 | 1:08.43 | |||||||
Aino Suomalainen | 2007 | 32.42 | 1:40.85 | |||||||
Veera Knuutila | 2008 | 35.89 | 2:16.74 | |||||||
13 | Salu Seka 3 | 0 | Salon Uimarit | 2:16.78 | ||||||
Matias Saarinen | 2006 | 35.37 | 35.37 | |||||||
Viivi Loimusto | 2007 | 35.53 | 1:10.90 | |||||||
Matias Kotilainen | 2006 | 31.08 | 1:41.98 | |||||||
Saima Peltonen | 2007 | 34.80 | 2:16.78 | |||||||
14 | Aui Rollot 3 | 0 | Aurajoen Uinti | 2:19.60 | ||||||
Romeo Manner | 2008 | 36.07 | 36.07 | |||||||
Alex Mukkulainen | 2006 | 31.49 | 1:07.56 | |||||||
Linnea Koski | 2007 | 33.42 | 1:40.98 | |||||||
Emilie Sjösten | 2008 | 38.62 | 2:19.60 | |||||||
15 | Aui Rollot 1 | 0 | Aurajoen Uinti | 2:20.04 | ||||||
Alvar Kankare | 2007 | 39.11 | 39.11 | |||||||
Joonatan Davie | 2006 | 31.24 | 1:10.35 | |||||||
Mirelle Hirsiniemi | 2007 | 30.99 | 1:41.34 | |||||||
Elsa Constable | 2009 | 38.70 | 2:20.04 | |||||||
16 | Lus 2 | 0 | Loimaan Uimaseura | 2:21.47 | ||||||
Roope Piironen | 2007 | 39.51 | 39.51 | |||||||
Matias Muurinen | 2002 | 29.32 | 1:08.83 | |||||||
Nea Nirhamo | 2008 | 38.63 | 1:47.46 | |||||||
Iida Kallio | 2004 | 34.01 | 2:21.47 | |||||||
17 | Aui Rollot 4 | 0 | Aurajoen Uinti | 2:22.98 | ||||||
Max Yli-Salomäki | 2006 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Alex Yli-Salomäki | 2006 | 33.65 | 1:10.23 | |||||||
Nella Imponen | 2007 | 36.30 | 1:46.53 | |||||||
Rahma Ezzat | 2007 | 36.45 | 2:22.98 | |||||||
18 | Salu Seka | 0 | Salon Uimarit | 2:32.92 | ||||||
Kalle Yli-Jama | 2006 | 41.36 | 41.36 | |||||||
Aurora Änäkkälä | 2007 | 35.95 | 1:17.31 | |||||||
Vilma Manninen | 2005 | 36.58 | 1:53.89 | |||||||
Joonatan Hietarinne | 2006 | 39.03 | 2:32.92 | |||||||
19 | Lus 3 | 0 | Loimaan Uimaseura | 2:38.76 | ||||||
Aino Kallio | 2003 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Nea Salmela | 2006 | 36.33 | 1:07.63 | |||||||
Niko Salmela | 2009 | 44.86 | 1:52.49 | |||||||
Oskari Kettunen | 2009 | 46.27 | 2:38.76 | |||||||
20 | Str 3 | 0 | Swimming Team Rauma | 2:47.29 | ||||||
Viivi Elonen | 2008 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Iisa Vanne | 2008 | 43.06 | 1:21.49 | |||||||
Veeti Elonen | 2009 | 48.49 | 2:09.98 | |||||||
Eino Jussinoja | 2006 | 37.31 | 2:47.29 | |||||||
21 | Vesinokkaeläimet | 0 | Salon Uimarit | 2:52.09 | ||||||
Sanni Tapio | 2005 | 39.25 | 39.25 | |||||||
Elias Sahla | 2007 | 41.24 | 1:20.49 | |||||||
Sonja Heikkilä | 2006 | 38.33 | 1:58.82 | |||||||
Eemeli Havia | 2010 | 53.27 | 2:52.09 | |||||||
22 | Liikkapussi | 0 | Salon Uimarit | 2:53.24 | ||||||
Veeti Akkanen | 2006 | 39.50 | 39.50 | |||||||
Moona Mäkelä | 2008 | 48.10 | 1:27.60 | |||||||
Viljam Savolainen | 2008 | 39.92 | 2:07.52 | |||||||
Ella Lindholm | 2008 | 45.72 | 2:53.24 | |||||||
- | Internationals | 0 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
Sara Suonio | 2006 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Fiia Pyykkö | 2001 | 30.00 | 1:05.21 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Uh Seka | 0 | Uinti Hyvinkää | DSQ | ||||||
Aaro Imppola | 2006 | 31.40 | 31.40 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:37 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 2, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 29.65 | ||||||
2 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 35.82 | ||||||
3 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 40.15 | ||||||
4 | Alla Malyshkova | 1979 | Salon Uimarit | 48.08 | ||||||
5 | Tatiana Kostitsina | 1948 | Salon Uimarit | 54.61 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:47 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:47 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 30.44 | ||||||
2 | Tommi Kahlos | 1978 | Aurajoen Uinti | 30.59 | ||||||
3 | Mikko Alpua | 1978 | Simmis Wanda | 30.79 | ||||||
4 | Jarno Nurminen | 1976 | Salon Uimarit | 35.38 | ||||||
5 | Seppo Hyyppä | 1955 | Loimaan Uimaseura | 40.79 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:47 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 13:53 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 4, 100m SKU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kerttu Rantanen | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.66 | 1:17.47 | |||||
2 | Kiia Koivisto | 2007 | Loimaan Uimaseura | 42.21 | 1:29.63 | |||||
3 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 41.81 | 1:31.22 | |||||
4 | Viivi Elonen | 2008 | Swimming Team Rauma | 46.15 | 1:37.45 | |||||
5 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 47.80 | 1:40.21 | |||||
6 | Minni-Maria Vesma | 2007 | Raision Urheilijat | 46.46 | 1:41.26 | |||||
7 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 49.13 | 1:42.31 | |||||
8 | Essi Kallio | 2008 | Loimaan Uimaseura | 47.29 | 1:42.83 | |||||
9 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 49.54 | 1:44.02 | |||||
10 | Sofia Järvi | 2007 | Raision Urheilijat | 48.36 | 1:44.57 | |||||
11 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 49.65 | 1:45.11 | |||||
12 | Josefiina Kinos | 2009 | Raision Urheilijat | 47.53 | 1:45.35 | |||||
13 | Kaisa Heikkinen | 2008 | Raision Urheilijat | 49.28 | 1:45.63 | |||||
14 | Emilia Leinonen | 2007 | Uimaseura Kaarina | 50.04 | 1:46.78 | |||||
15 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 46.19 | 1:46.81 | |||||
16 | Iina Pihlaja | 2008 | Raision Urheilijat | 53.31 | 1:49.21 | |||||
17 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 55.25 | 1:50.18 | |||||
18 | Ella Arvela | 2007 | Uinti Hyvinkää | 51.16 | 1:52.86 | |||||
Laji 4, 100m SKU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.50 | 1:04.14 | |||||
2 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 32.46 | 1:10.96 | |||||
3 | Aino Kontiainen | 2002 | Uinti Hyvinkää | 34.78 | 1:12.69 | |||||
4 | Daniela Degenhardt | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.74 | 1:14.05 | |||||
5 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 35.21 | 1:14.90 | |||||
6 | Taiga Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 34.09 | 1:15.88 | |||||
7 | Jessi Isomaa | 2004 | Loimaan Uimaseura | 35.50 | 1:18.47 | |||||
8 | Kristina Grimbaum | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.57 | 1:19.99 | |||||
9 | Wilma Turpeinen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.18 | 1:21.31 | |||||
10 | Tilda Aaltonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.56 | 1:22.79 | |||||
11 | Milla Järvenpää | 2004 | Uimaseura Kaarina | 39.18 | 1:22.84 | |||||
12 | Mathilda Heikiö | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.53 | 1:26.77 | |||||
12 | Mea Alho | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.48 | 1:26.77 | |||||
14 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 41.57 | 1:28.39 | |||||
15 | Inka Poikolainen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 43.00 | 1:29.85 | |||||
16 | Iida Kallio | 2004 | Loimaan Uimaseura | 42.58 | 1:31.14 | |||||
17 | Nanna Kotkatvuori | 2006 | Uimaseura Kaarina | 42.57 | 1:32.33 | |||||
18 | Milja Vuori | 2006 | Octopus Lohja | 41.70 | 1:32.53 | |||||
19 | Nea Salmela | 2006 | Loimaan Uimaseura | 42.51 | 1:33.99 | |||||
20 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 45.68 | 1:36.88 | |||||
21 | Alina Vanhatalo | 2006 | Uimaseura Kaarina | 46.20 | 1:40.16 | |||||
22 | Mandi Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 49.24 | 1:46.94 | |||||
23 | Sara Hämäläinen | 2004 | Octopus Lohja | 52.86 | 1:50.72 | |||||
- | Kaisla Korvonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 13:53 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:02 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 5, 100m SKU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 39.43 | 1:23.56 | |||||
2 | Santeri Holmberg | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.58 | 1:24.13 | |||||
3 | Tomas Laine | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.97 | 1:27.38 | |||||
4 | Margo Murumäe | 2006 | Raision Urheilijat | 40.57 | 1:33.21 | |||||
5 | Alvar Kankare | 2007 | Aurajoen Uinti | 47.11 | 1:37.12 | |||||
6 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 44.64 | 1:39.16 | |||||
7 | Eino Jussinoja | 2006 | Swimming Team Rauma | 48.68 | 1:41.79 | |||||
8 | Patric Meriholvi | 2007 | Raision Urheilijat | 49.18 | 1:44.81 | |||||
9 | Erik Loukine | 2006 | Raision Urheilijat | 52.10 | 1:45.54 | |||||
10 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 48.25 | 1:47.06 | |||||
11 | Marco Lusenius | 2007 | Aurajoen Uinti | 52.29 | 1:51.37 | |||||
12 | Thomas Westerlund | 2007 | Raision Urheilijat | 52.67 | 1:52.35 | |||||
13 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 56.71 | 1:59.28 | |||||
14 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:01.71 | 2:02.75 | |||||
- | Kristian Raski | 2006 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Niilo Lehtinen | 2009 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 5, 100m SKU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.78 | 1:04.64 | |||||
2 | Jesper Isomaa | 2004 | Loimaan Uimaseura | 34.13 | 1:15.59 | |||||
3 | Sharo Mamandi | 2002 | Aurajoen Uinti | 35.74 | 1:17.52 | |||||
4 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 35.83 | 1:18.60 | |||||
5 | Aarni Linderborg | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.39 | 1:19.70 | |||||
6 | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.39 | 1:20.65 | |||||
7 | Rasmus Rauhala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 37.64 | 1:20.88 | |||||
8 | Patrik Reiman | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.88 | 1:21.14 | |||||
9 | Samuel Rooke | 2004 | Uinti Hyvinkää | 39.08 | 1:22.41 | |||||
10 | Max Allén | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.79 | 1:24.48 | |||||
11 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.53 | 1:26.67 | |||||
12 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 42.59 | 1:28.72 | |||||
13 | Kasper Kainonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.78 | 1:29.03 | |||||
14 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 47.09 | 1:45.27 | |||||
- | Eemeli Arnell | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:02 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:09 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 6, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.04 | 1:15.02 | 1:57.14 | 2:32.00 | |||
2 | Daniela Lietzén | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.49 | 1:19.91 | 2:04.79 | 2:42.46 | |||
3 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 45.83 | 1:36.10 | 2:32.72 | 3:15.54 | |||
4 | Vilma Saarimäki | 2007 | Raision Urheilijat | 43.85 | 1:33.99 | 2:31.79 | 3:15.80 | |||
5 | Emilia Tähkänen | 2007 | Uinti-Vakka | 45.91 | 1:39.90 | 2:39.15 | 3:27.58 | |||
6 | Tiia Mattila | 2008 | Uinti-Vakka | 53.59 | 1:51.55 | 2:57.40 | 3:44.27 | |||
Laji 6, 200m SKU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.08 | 1:11.35 | 1:55.91 | 2:30.32 | |||
2 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.85 | 1:12.73 | 1:58.16 | 2:32.65 | |||
3 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.36 | 1:14.46 | 1:59.47 | 2:35.57 | |||
4 | Milla Lempiälä | 2005 | Loimaan Uimaseura | 35.51 | 1:16.88 | 2:02.93 | 2:41.19 | |||
5 | Heidi Javanainen | 2003 | Swimming Team Rauma | 36.08 | 1:18.75 | 2:06.52 | 2:44.80 | |||
6 | Inari Laaksonen | 2002 | Swimming Team Rauma | 35.64 | 1:21.05 | 2:10.40 | 2:47.02 | |||
7 | Greta Kandolin | 2003 | Aurajoen Uinti | 38.33 | 1:23.17 | 2:16.12 | 2:57.65 | |||
8 | Ulla Haarala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 42.17 | 1:29.97 | 2:21.52 | 3:00.99 | |||
9 | Aada Salminen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 42.97 | 1:30.44 | 2:23.51 | 3:07.35 | |||
- | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | DSQ | ||||||
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:09 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 14:13 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 7, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Luka Laaksonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.71 | 1:16.25 | 2:04.92 | 2:41.53 | |||
2 | Joel Korte | 2005 | Swimming Team Rauma | 33.71 | 1:20.69 | 2:11.82 | 2:50.03 | |||
3 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 48.44 | 1:39.11 | 2:35.39 | 3:19.33 | |||
4 | Eetu Niemi | 2007 | Octopus Lohja | 51.48 | 1:51.90 | 2:54.22 | 3:42.10 | |||
Laji 7, 200m SKU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.08 | 1:08.06 | 1:51.54 | 2:26.75 | |||
2 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 34.17 | 1:16.07 | 2:08.24 | 2:47.86 | |||
3 | Verner Lammassaari | 2004 | Octopus Lohja | 44.21 | 1:37.18 | 2:29.95 | 3:11.04 | |||
4 | Miko Elonen | 2004 | Swimming Team Rauma | 42.72 | 1:34.35 | 2:35.55 | 3:17.38 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 14:13 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 15:01 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 8, 400m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Kukka Kangas | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.95 | 2:24.33 | 3:37.56 | 4:51.03 | |||
2 | Fiona Laakso | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:08.78 | 2:25.90 | 3:42.25 | 4:55.15 | |||
3 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:09.44 | 2:24.91 | 3:40.83 | 4:55.75 | |||
4 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.26 | 2:27.45 | 3:46.38 | 5:04.65 | |||
5 | Kerttu Rantanen | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.20 | 2:30.34 | 3:47.95 | 5:06.63 | |||
6 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:12.52 | 2:31.26 | 3:50.94 | 5:10.62 | |||
7 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.73 | 2:28.62 | 3:50.30 | 5:13.49 | |||
8 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.06 | 2:33.19 | 3:55.19 | 5:14.83 | |||
9 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 1:17.30 | 2:41.43 | 4:06.54 | 5:26.26 | |||
10 | Kaisla Korvonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:16.74 | 2:42.04 | 4:05.60 | 5:27.73 | |||
11 | Tilda Aaltonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.10 | 2:43.21 | 4:07.31 | 5:29.06 | |||
12 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:20.47 | 2:47.30 | 4:12.45 | 5:35.61 | |||
13 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 1:21.39 | 2:51.08 | 4:23.00 | 5:49.10 | |||
14 | Wilma Wallenius | 2005 | Uinti Hyvinkää | 1:23.28 | 2:53.03 | 4:22.78 | 5:50.77 | |||
15 | Eerika Kivistö | 2006 | Swimming Team Rauma | 1:22.74 | 2:55.06 | 4:26.84 | 5:50.85 | |||
16 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:21.07 | 2:51.36 | 4:22.75 | 5:51.84 | |||
17 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 1:22.15 | 2:53.76 | 4:26.22 | 5:57.28 | |||
18 | Mathilda Heikiö | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:21.02 | 2:51.74 | 4:24.95 | 6:04.00 | |||
19 | Sini Taskinen | 2005 | Octopus Lohja | 1:26.43 | 3:00.78 | 4:35.54 | 6:06.79 | |||
20 | Rahma Ezzat | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:29.05 | 3:05.22 | 4:41.73 | 6:14.32 | |||
21 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:31.51 | 3:09.16 | 4:46.15 | 6:15.99 | |||
22 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 1:29.96 | 3:06.98 | 4:43.49 | 6:16.16 | |||
23 | Mea Alho | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:31.70 | 3:08.22 | 4:44.60 | 6:18.62 | |||
24 | Vilma Manninen | 2005 | Salon Uimarit | 1:31.74 | 3:11.72 | 4:50.20 | 6:23.04 | |||
25 | Viivi Loimusto | 2007 | Salon Uimarit | 1:27.26 | 3:06.54 | 4:47.50 | 6:26.11 | |||
26 | Essi Pyykkö | 2006 | Salon Uimarit | 1:28.97 | 3:12.78 | 5:00.15 | 6:43.28 | |||
Laji 8, 400m VU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:05.80 | 2:15.31 | 3:25.34 | 4:34.94 | |||
2 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.61 | 2:19.49 | 3:32.32 | 4:44.23 | |||
3 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.47 | 2:21.42 | 3:35.78 | 4:47.91 | |||
4 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.54 | 2:20.92 | 3:36.53 | 4:50.09 | |||
5 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.41 | 2:21.11 | 3:36.53 | 4:50.91 | |||
6 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.30 | 2:21.45 | 3:37.88 | 4:53.77 | |||
7 | Maria Yritys | 2002 | Uinti Hyvinkää | 1:09.96 | 2:24.97 | 3:41.68 | 4:58.26 | |||
8 | Ella Nihtilä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.97 | 2:22.45 | 3:39.71 | 4:58.85 | |||
9 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.64 | 2:29.93 | 3:48.49 | 5:05.64 | |||
10 | Oona Sirkiä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.41 | 2:27.74 | 3:46.26 | 5:05.98 | |||
11 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 1:10.21 | 2:31.86 | 3:51.44 | 5:09.87 | |||
12 | My Laverman | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.64 | 2:31.68 | 3:51.11 | 5:10.45 | |||
13 | Aino Kallio | 2003 | Loimaan Uimaseura | 1:17.02 | 2:42.49 | 4:12.97 | 5:45.70 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 15:01 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:41 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 9, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 1:02.82 | 2:11.53 | 3:21.29 | 4:29.39 | |||
2 | Aapo Kinnunen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:04.56 | 2:16.29 | 3:29.87 | 4:41.94 | |||
3 | Jeremia Varonen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.35 | 2:22.29 | 3:37.56 | 4:49.70 | |||
4 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 1:11.36 | 2:27.38 | 3:43.58 | 4:59.35 | |||
5 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 1:08.87 | 2:25.65 | 3:45.13 | 5:00.63 | |||
6 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 1:11.98 | 2:29.30 | 3:48.09 | 5:02.16 | |||
7 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:07.74 | 3:05.26 | 4:25.45 | 5:03.79 | |||
8 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:15.16 | 2:35.67 | 3:56.33 | 5:12.75 | |||
9 | Vilho Verronen | 2004 | Swimming Team Rauma | 1:10.49 | 2:30.76 | 3:52.23 | 5:13.37 | |||
10 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:13.19 | 2:34.43 | 3:55.39 | 5:13.53 | |||
11 | Jasper Oikarainen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.69 | 2:35.76 | 3:57.03 | 5:16.63 | |||
12 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 1:17.76 | 2:41.48 | 4:04.31 | 5:23.10 | |||
13 | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:17.41 | 2:38.99 | 4:01.20 | 5:23.20 | |||
14 | Patrik Reiman | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.37 | 2:43.19 | 4:08.32 | 5:27.27 | |||
15 | Nuutti Vienonen | 2005 | Salon Uimarit | 1:15.88 | 2:40.98 | 4:07.08 | 5:31.49 | |||
16 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:20.97 | 2:47.84 | 4:13.65 | 5:34.47 | |||
17 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 1:20.43 | 2:47.18 | 4:13.71 | 5:36.56 | |||
18 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:18.14 | 2:46.21 | 4:14.35 | 5:41.88 | |||
19 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 1:22.00 | 2:49.39 | 4:17.52 | 5:43.32 | |||
20 | Max Allén | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.63 | 2:52.39 | 4:21.13 | 5:43.66 | |||
21 | Tomas Laine | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:20.22 | 2:50.91 | 4:19.75 | 5:45.65 | |||
22 | Santeri Holmberg | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.64 | 2:50.79 | 4:20.14 | 5:46.57 | |||
23 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:20.30 | 2:49.19 | 4:17.58 | 5:47.38 | |||
24 | Ville Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 1:23.15 | 2:51.53 | 4:20.90 | 5:49.31 | |||
25 | Kasper Kainonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:22.45 | 2:54.76 | 4:27.50 | 5:59.33 | |||
26 | Eemeli Arnell | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:28.08 | 3:02.37 | 4:37.13 | 6:06.18 | |||
27 | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | 1:28.08 | 3:04.47 | 4:41.17 | 6:14.39 | |||
28 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:25.79 | 3:03.03 | 4:41.54 | 6:16.22 | |||
29 | Max Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 1:29.41 | 3:07.12 | 4:43.97 | 6:17.45 | |||
30 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 1:37.06 | 3:21.11 | 5:06.02 | 6:47.68 | |||
31 | Kalle Yli-Jama | 2006 | Salon Uimarit | 1:35.34 | 3:22.30 | 5:08.36 | 6:52.08 | |||
32 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 1:39.88 | 3:31.83 | 5:23.95 | 7:13.34 | |||
Laji 9, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | ||
1 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 59.60 | 2:04.32 | 3:09.37 | 4:13.59 | |||
2 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.38 | 2:11.22 | 3:20.86 | 4:29.90 | |||
3 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.12 | 2:10.33 | 3:20.98 | 4:30.86 | |||
4 | Akira Konttinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.28 | 2:18.78 | 3:31.52 | 4:44.77 | |||
5 | Egor Malyshkov | 2003 | Salon Uimarit | 1:13.24 | 2:38.26 | 4:06.28 | 5:28.15 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:41 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:24 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 10, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 34.17 | 1:16.41 | |||||
2 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 47.13 | 1:37.66 | |||||
3 | Merja Lundberg | 1970 | Aurajoen Uinti | 54.54 | 1:48.84 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:24 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:24 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 11, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Olli Ylä-Jarkko | 1975 | Hyvinkään Uimaseura | 35.81 | 1:17.82 | |||||
2 | Seppo Hyyppä | 1955 | Loimaan Uimaseura | 58.86 | 2:00.42 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:24 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:26 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 12, 4X50m SKU 2N+2M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Ikm | 0 | Salon Uimarit | 2:06.89 | ||||||
Sini Heikkilä | 2003 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Kiia Metsäkonkola | 2005 | 36.45 | 1:11.74 | |||||||
Verneri Lehtovaara | 2004 | 27.20 | 1:38.94 | |||||||
Olli Havia | 2004 | 27.95 | 2:06.89 | |||||||
2 | Lus 1 | 0 | Loimaan Uimaseura | 2:11.24 | ||||||
Jesper Isomaa | 2004 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Mikael Jokinen | 2001 | 33.47 | 1:08.72 | |||||||
Milla Lempiälä | 2005 | 32.25 | 1:40.97 | |||||||
Jessi Isomaa | 2004 | 30.27 | 2:11.24 | |||||||
3 | Aui Vahverot | 0 | Aurajoen Uinti | 2:17.13 | ||||||
Roni Koskinen | 2003 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Sharo Mamandi | 2002 | 36.46 | 1:11.71 | |||||||
Ella Alanko | 2003 | 35.59 | 1:47.30 | |||||||
Peppi Kolari | 2003 | 29.83 | 2:17.13 | |||||||
4 | Internationals | 0 | Salon Uimarit | 2:22.50 | ||||||
Sara Suonio | 2006 | 45.30 | 45.30 | |||||||
Alexander Malyshkov | 2004 | 35.65 | 1:20.95 | |||||||
Egor Malyshkov | 2003 | 1:01.55 | 2:22.50 | |||||||
Fiia Pyykkö | 2001 | 2:22.50 | ||||||||
5 | Aui Rouskut | 0 | Aurajoen Uinti | 2:28.07 | ||||||
Niko Viitala | 2003 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Pilvi Österman | 2005 | 42.91 | 1:19.77 | |||||||
Ronja Maude | 2005 | 36.81 | 1:56.58 | |||||||
Casper Leo | 2004 | 31.49 | 2:28.07 | |||||||
6 | Uimataitoiset Norsut | 0 | Salon Uimarit | 2:32.16 | ||||||
Malva Salmelin | 2006 | 40.13 | 40.13 | |||||||
Miika Nurminen | 2005 | 40.98 | 1:21.11 | |||||||
Nuutti Vienonen | 2005 | 36.59 | 1:57.70 | |||||||
Kerttu Heinä | 2006 | 34.46 | 2:32.16 | |||||||
7 | Lus 2 | 0 | Loimaan Uimaseura | 2:37.05 | ||||||
Venla Holma | 2008 | 39.29 | 39.29 | |||||||
Matias Muurinen | 2002 | 39.06 | 1:18.35 | |||||||
Kiia Koivisto | 2007 | 38.44 | 1:56.79 | |||||||
Roope Piironen | 2007 | 40.26 | 2:37.05 | |||||||
8 | Salu Seka 2 | 0 | Salon Uimarit | 2:40.88 | ||||||
Matias Saarinen | 2006 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Viivi Loimusto | 2007 | 48.70 | 1:29.00 | |||||||
Saima Peltonen | 2007 | 40.94 | 2:09.94 | |||||||
Matias Kotilainen | 2006 | 30.94 | 2:40.88 | |||||||
9 | Salon Mursut | 0 | Salon Uimarit | 2:47.16 | ||||||
Kaapo Tuomainen | 2008 | 45.29 | 45.29 | |||||||
Sonja Heikkilä | 2006 | 47.41 | 1:32.70 | |||||||
Aku Hyrsylä | 2003 | 34.16 | 2:06.86 | |||||||
Sanni Tapio | 2005 | 40.30 | 2:47.16 | |||||||
10 | Octopus Lohja 2 | 0 | Octopus Lohja | 2:53.46 | ||||||
Nikolas Ruotsalo | 2006 | 44.34 | 44.34 | |||||||
Eetu Niemi | 2007 | 49.15 | 1:33.49 | |||||||
Nina Sundberg | 2006 | 41.84 | 2:15.33 | |||||||
Janna Flinkman | 2005 | 38.13 | 2:53.46 | |||||||
11 | Salu Seka | 0 | Salon Uimarit | 2:53.52 | ||||||
Aurora Änäkkälä | 2007 | 43.08 | 43.08 | |||||||
Vilma Manninen | 2005 | 46.67 | 1:29.75 | |||||||
Joonatan Hietarinne | 2006 | 42.75 | 2:12.50 | |||||||
Kalle Yli-Jama | 2006 | 41.02 | 2:53.52 | |||||||
12 | Vesinokkaeläimet | 0 | Salon Uimarit | 3:35.95 | ||||||
Essi Pyykkö | 2006 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Vilho Haikonen | 2009 | 1:19.02 | 2:01.80 | |||||||
Matilda Saarinen | 2008 | 41.14 | 2:42.94 | |||||||
Eemeli Havia | 2010 | 53.01 | 3:35.95 | |||||||
- | Liikkapussi | 0 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
Ella Lindholm | 2008 | 52.05 | 52.05 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
- | Salu Seka Nopeet | 0 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
Diana Raduly Baka | 2006 | 42.88 | 42.88 | |||||||
SW 10.11 Vaihtorikko | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:26 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 13, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Venla Holma | 2008 | Loimaan Uimaseura | 45.53 | ||||||
2 | Kaisa Heikkinen | 2008 | Raision Urheilijat | 49.77 | ||||||
3 | Matilda Jokinen | 2008 | Loimaan Uimaseura | 49.79 | ||||||
4 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 50.24 | ||||||
5 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 52.25 | ||||||
6 | Siiri Simula | 2008 | Swimming Team Rauma | 52.35 | ||||||
7 | Cecilia Lietzén | 2009 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 54.12 | ||||||
7 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 54.12 | ||||||
9 | Iisa Vanne | 2008 | Swimming Team Rauma | 55.41 | ||||||
10 | Aada Kanervo | 2009 | Uimaseura Kaarina | 55.84 | ||||||
11 | Anni Javanainen | 2008 | Swimming Team Rauma | 56.22 | ||||||
12 | Iina Koivisto | 2010 | Loimaan Uimaseura | 57.20 | ||||||
13 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 58.21 | ||||||
14 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 59.40 | ||||||
15 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 1:00.39 | ||||||
16 | Josefiina Björklöf | 2008 | Swimming Team Rauma | 1:07.96 | ||||||
17 | Emma Rinne | 2008 | Salon Uimarit | 1:12.71 | ||||||
Laji 13, 50m RU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.66 | ||||||
2 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.76 | ||||||
3 | Aino Kontiainen | 2002 | Uinti Hyvinkää | 35.34 | ||||||
4 | Daniela Lietzén | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.88 | ||||||
5 | Ronja Maude | 2005 | Aurajoen Uinti | 39.73 | ||||||
6 | Essi Pyykkö | 2006 | Salon Uimarit | 42.94 | ||||||
7 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 43.76 | ||||||
8 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 44.76 | ||||||
9 | Milja Vuori | 2006 | Octopus Lohja | 49.84 | ||||||
10 | Elin Nordgren | 2006 | Kimito Sportforening | 51.21 | ||||||
11 | Sara Hämäläinen | 2004 | Octopus Lohja | 55.84 | ||||||
12 | Maria Kruglova | 2006 | Kimito Sportforening | 56.55 | ||||||
13 | Ella Arvela | 2007 | Uinti Hyvinkää | 1:02.29 | ||||||
14 | Silvia Jauhiainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:04.41 | ||||||
- | Anni Birkstedt | 2006 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:31 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 16:39 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 14, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Roope Koskela | 2007 | Raision Urheilijat | 47.22 | ||||||
2 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 48.05 | ||||||
3 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 49.49 | ||||||
4 | Patric Meriholvi | 2007 | Raision Urheilijat | 53.03 | ||||||
5 | Niilo Lehtinen | 2009 | Aurajoen Uinti | 56.15 | ||||||
6 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | 57.53 | ||||||
7 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 57.64 | ||||||
8 | Olli Vanne | 2009 | Swimming Team Rauma | 58.24 | ||||||
9 | Severi Saario | 2008 | Uinti-Vakka | 58.66 | ||||||
10 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:00.06 | ||||||
11 | Aron Uggeldal | 2007 | Kimito Sportforening | 1:09.41 | ||||||
- | Alexander Lostedt | 2007 | Octopus Lohja | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Thomas Westerlund | 2007 | Raision Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Veeti Elonen | 2009 | Swimming Team Rauma | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 14, 50m RU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 33.57 | ||||||
2 | Sharo Mamandi | 2002 | Aurajoen Uinti | 36.08 | ||||||
3 | Adrian Vuorio | 2003 | Kimito Sportforening | 38.30 | ||||||
4 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 43.25 | ||||||
5 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 45.06 | ||||||
6 | Kalle Yli-Jama | 2006 | Salon Uimarit | 49.54 | ||||||
7 | Eino Jussinoja | 2006 | Swimming Team Rauma | 52.90 | ||||||
8 | Kristian Raski | 2006 | Aurajoen Uinti | 55.57 | ||||||
- | Dani Aaltonen | 2006 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 16:39 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 15, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Fiona Laakso | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.80 | 1:04.30 | |||||
2 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 31.28 | 1:04.58 | |||||
3 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.11 | 1:04.99 | |||||
4 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.32 | 1:05.12 | |||||
5 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.68 | 1:05.28 | |||||
6 | Kukka Kangas | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.65 | 1:05.31 | |||||
7 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.16 | 1:05.53 | |||||
8 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 31.94 | 1:06.83 | |||||
9 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.91 | 1:07.48 | |||||
10 | Wilma Turpeinen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.79 | 1:09.19 | |||||
11 | Mathilda Heikiö | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.98 | 1:10.97 | |||||
12 | Inka Poikolainen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 35.20 | 1:14.54 | |||||
13 | Aino Kurki | 2005 | Aurajoen Uinti | 35.97 | 1:14.55 | |||||
14 | Pilvi Österman | 2005 | Aurajoen Uinti | 35.43 | 1:15.80 | |||||
15 | Ronja Maude | 2005 | Aurajoen Uinti | 36.66 | 1:16.29 | |||||
16 | Kerttu Heinä | 2006 | Salon Uimarit | 36.44 | 1:17.83 | |||||
17 | Viivi Loimusto | 2007 | Salon Uimarit | 37.93 | 1:20.12 | |||||
18 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 39.12 | 1:20.83 | |||||
19 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 38.47 | 1:21.20 | |||||
20 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 37.75 | 1:21.34 | |||||
21 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 38.93 | 1:21.50 | |||||
22 | Vilma Saarimäki | 2007 | Raision Urheilijat | 38.48 | 1:22.86 | |||||
23 | Vilma Manninen | 2005 | Salon Uimarit | 41.08 | 1:23.55 | |||||
24 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 39.19 | 1:24.49 | |||||
25 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 39.82 | 1:24.69 | |||||
26 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | Raision Urheilijat | 41.62 | 1:25.64 | |||||
27 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 42.40 | 1:28.87 | |||||
28 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 41.60 | 1:28.98 | |||||
29 | Sanni Tapio | 2005 | Salon Uimarit | 42.39 | 1:29.05 | |||||
30 | Minni-Maria Vesma | 2007 | Raision Urheilijat | 42.60 | 1:29.42 | |||||
31 | Nea Karell | 2006 | Kimito Sportforening | 40.58 | 1:30.60 | |||||
32 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 42.96 | 1:32.85 | |||||
33 | Matilda Jokinen | 2008 | Loimaan Uimaseura | 46.30 | 1:33.52 | |||||
34 | Sofia Järvi | 2007 | Raision Urheilijat | 43.83 | 1:34.43 | |||||
35 | Alina Vanhatalo | 2006 | Uimaseura Kaarina | 45.54 | 1:34.47 | |||||
36 | Kaisa Heikkinen | 2008 | Raision Urheilijat | 44.04 | 1:35.33 | |||||
37 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 46.12 | 1:35.54 | |||||
38 | Iina Pihlaja | 2008 | Raision Urheilijat | 45.34 | 1:35.84 | |||||
39 | Iiris Aittokallio | 2006 | Raision Urheilijat | 45.94 | 1:36.42 | |||||
40 | Jade Isomaa | 2008 | Loimaan Uimaseura | 44.72 | 1:36.61 | |||||
41 | Veera Helkkala | 2006 | Raision Urheilijat | 45.72 | 1:36.79 | |||||
42 | Josefiina Kinos | 2009 | Raision Urheilijat | 45.33 | 1:38.00 | |||||
43 | Mandi Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 46.96 | 1:38.04 | |||||
44 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 46.83 | 1:41.13 | |||||
45 | Michelle Virta | 2006 | Uimaseura Kaarina | 47.81 | 1:41.51 | |||||
46 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 51.68 | 1:43.65 | |||||
47 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 51.56 | 1:45.54 | |||||
48 | Silvia Jauhiainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 49.69 | 1:46.54 | |||||
49 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 52.69 | 1:48.96 | |||||
50 | Emma Laaksonen | 2009 | Salon Uimarit | 53.24 | 1:56.89 | |||||
Laji 15, 100m VU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.93 | 57.34 | |||||
2 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.36 | 59.79 | |||||
3 | Daniela Degenhardt | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.19 | 1:00.83 | |||||
4 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.60 | 1:01.78 | |||||
5 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.95 | 1:02.11 | |||||
6 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.14 | 1:02.65 | |||||
7 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 29.99 | 1:03.03 | |||||
8 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.99 | 1:04.42 | |||||
9 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 31.00 | 1:04.60 | |||||
10 | Ella Nihtilä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.81 | 1:04.98 | |||||
11 | Inari Laaksonen | 2002 | Swimming Team Rauma | 30.91 | 1:05.17 | |||||
12 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.19 | 1:05.30 | |||||
13 | Sini Salmi | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.12 | 1:05.91 | |||||
14 | Oona Sirkiä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.10 | 1:05.98 | |||||
15 | Olivia Uusitorppa | 2004 | Swimming Team Rauma | 32.06 | 1:06.66 | |||||
16 | Maria Yritys | 2002 | Uinti Hyvinkää | 31.66 | 1:06.95 | |||||
17 | My Laverman | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.94 | 1:09.13 | |||||
18 | Sanni Jouppi | 2004 | Swimming Team Rauma | 32.97 | 1:09.24 | |||||
19 | Milla Järvenpää | 2004 | Uimaseura Kaarina | 33.36 | 1:09.61 | |||||
20 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 33.24 | 1:09.69 | |||||
21 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 32.51 | 1:10.05 | |||||
22 | Joanna Hauhia | 2004 | Aurajoen Uinti | 33.76 | 1:11.48 | |||||
23 | Aada Salminen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 34.42 | 1:13.54 | |||||
24 | Greta Kandolin | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.61 | 1:13.72 | |||||
25 | Ulla Haarala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 36.95 | 1:14.56 | |||||
26 | Noora Ketola | 2003 | Aurajoen Uinti | 36.86 | 1:16.19 | |||||
27 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 37.15 | 1:19.28 | |||||
28 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 38.35 | 1:23.01 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:00 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:20 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 16, 100m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aapo Kinnunen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.09 | 58.28 | |||||
2 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 28.25 | 58.92 | |||||
3 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 29.40 | 1:01.41 | |||||
4 | Jeremia Varonen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.24 | 1:02.51 | |||||
5 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 31.04 | 1:03.53 | |||||
6 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.82 | 1:04.21 | |||||
7 | Jesper Isomaa | 2004 | Loimaan Uimaseura | 30.19 | 1:04.53 | |||||
8 | Luka Laaksonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.77 | 1:04.57 | |||||
9 | Kasperi Heikkinen | 2005 | Raision Urheilijat | 30.46 | 1:05.20 | |||||
10 | Joel Korte | 2005 | Swimming Team Rauma | 31.45 | 1:05.22 | |||||
11 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 31.34 | 1:05.37 | |||||
12 | Leevi Jalava | 2004 | Swimming Team Rauma | 30.92 | 1:06.02 | |||||
13 | Jasper Oikarainen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.12 | 1:06.67 | |||||
14 | Samuel Rooke | 2004 | Uinti Hyvinkää | 32.03 | 1:07.64 | |||||
15 | Aarni Linderborg | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.05 | 1:08.14 | |||||
16 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.17 | 1:09.17 | |||||
17 | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.57 | 1:10.88 | |||||
18 | Verner Lammassaari | 2004 | Octopus Lohja | 35.77 | 1:12.52 | |||||
19 | Miko Elonen | 2004 | Swimming Team Rauma | 34.50 | 1:14.85 | |||||
20 | Roope Koskela | 2007 | Raision Urheilijat | 35.46 | 1:14.90 | |||||
21 | Kasper Kainonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.13 | 1:15.54 | |||||
22 | Ville Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 36.96 | 1:15.88 | |||||
23 | Joel Lipponen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 36.30 | 1:15.95 | |||||
24 | Eemi Niininen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 35.72 | 1:16.22 | |||||
25 | Mike Hongisto | 2006 | Octopus Lohja | 37.68 | 1:20.43 | |||||
26 | Roope Käär | 2007 | Raision Urheilijat | 38.99 | 1:22.64 | |||||
27 | Margo Murumäe | 2006 | Raision Urheilijat | 38.56 | 1:23.23 | |||||
28 | Adrian Uggeldal | 2005 | Kimito Sportforening | 39.53 | 1:24.63 | |||||
29 | Finn Taylor | 2006 | Aurajoen Uinti | 39.87 | 1:25.52 | |||||
30 | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | 41.39 | 1:27.41 | |||||
31 | Ebbe Karlsson | 2005 | Kimito Sportforening | 41.54 | 1:27.46 | |||||
32 | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 42.67 | 1:27.52 | |||||
33 | Eero Tarkiainen | 2006 | Uinti Hyvinkää | 40.15 | 1:27.86 | |||||
34 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 42.04 | 1:29.31 | |||||
35 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 43.86 | 1:30.76 | |||||
36 | Miika Tuominen | 2005 | Uimaseura Kaarina | 42.04 | 1:31.49 | |||||
37 | Erik Loukine | 2006 | Raision Urheilijat | 44.68 | 1:31.68 | |||||
38 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 44.30 | 1:32.56 | |||||
39 | Patric Meriholvi | 2007 | Raision Urheilijat | 43.52 | 1:34.41 | |||||
40 | Kristian Raski | 2006 | Aurajoen Uinti | 44.90 | 1:36.77 | |||||
41 | Alvar Kankare | 2007 | Aurajoen Uinti | 45.00 | 1:37.57 | |||||
42 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 44.45 | 1:38.60 | |||||
43 | Marco Lusenius | 2007 | Aurajoen Uinti | 47.74 | 1:41.23 | |||||
44 | Thomas Westerlund | 2007 | Raision Urheilijat | 48.23 | 1:44.73 | |||||
45 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | 50.58 | 1:45.23 | |||||
46 | Santeri Alanto | 2008 | Salon Uimarit | 50.01 | 1:46.93 | |||||
47 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 49.50 | 1:48.26 | |||||
48 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 51.53 | 1:51.41 | |||||
49 | Niilo Lehtinen | 2009 | Aurajoen Uinti | 52.56 | 1:52.04 | |||||
50 | Miro Järvinen | 2008 | Salon Uimarit | 52.54 | 1:58.04 | |||||
51 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 58.91 | 2:02.96 | |||||
- | Casper Leo | 2004 | Aurajoen Uinti | DNS | ||||||
- | Rasmus Rauhala | 2004 | Uimaseura Kaarina | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 16, 100m VU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 26.09 | 55.07 | |||||
2 | Akira Konttinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.57 | 1:01.84 | |||||
3 | Niko Viitala | 2003 | Aurajoen Uinti | 28.91 | 1:02.57 | |||||
4 | Roni Koskinen | 2003 | Aurajoen Uinti | 30.48 | 1:03.34 | |||||
5 | Alexander Kruglov | 2000 | Kimito Sportforening | 36.69 | 1:21.30 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:20 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:26 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 17, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Kiia Koivisto | 2007 | Loimaan Uimaseura | 37.55 | ||||||
2 | Nea Nirhamo | 2008 | Loimaan Uimaseura | 42.82 | ||||||
3 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 49.92 | ||||||
4 | Essi Kallio | 2008 | Loimaan Uimaseura | 50.55 | ||||||
5 | Minni-Maria Vesma | 2007 | Raision Urheilijat | 50.92 | ||||||
6 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 51.64 | ||||||
7 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 52.01 | ||||||
8 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | Raision Urheilijat | 53.08 | ||||||
9 | Iina Pihlaja | 2008 | Raision Urheilijat | 53.95 | ||||||
10 | Matilda Jokinen | 2008 | Loimaan Uimaseura | 55.26 | ||||||
11 | Iina Koivisto | 2010 | Loimaan Uimaseura | 1:04.76 | ||||||
Laji 17, 50m PU T11, N, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.00 | ||||||
2 | Taiga Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 31.81 | ||||||
3 | Jessi Isomaa | 2004 | Loimaan Uimaseura | 35.03 | ||||||
4 | Peppi Kolari | 2003 | Aurajoen Uinti | 35.32 | ||||||
5 | Sini Taskinen | 2005 | Octopus Lohja | 37.42 | ||||||
6 | Aino Kallio | 2003 | Loimaan Uimaseura | 38.13 | ||||||
7 | Nanna Kotkatvuori | 2006 | Uimaseura Kaarina | 41.21 | ||||||
8 | Diana Raduly Baka | 2006 | Salon Uimarit | 42.79 | ||||||
9 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 44.76 | ||||||
10 | Alina Vanhatalo | 2006 | Uimaseura Kaarina | 49.16 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:26 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:30 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 18, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 36.08 | ||||||
2 | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | 38.16 | ||||||
3 | Margo Murumäe | 2006 | Raision Urheilijat | 41.16 | ||||||
4 | Joonatan Hietarinne | 2006 | Salon Uimarit | 43.00 | ||||||
5 | Roope Käär | 2007 | Raision Urheilijat | 49.04 | ||||||
6 | Roope Piironen | 2007 | Loimaan Uimaseura | 51.27 | ||||||
7 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 53.42 | ||||||
Laji 18, 50m PU P12, M, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.32 | ||||||
2 | Hugo Enroth | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.57 | ||||||
3 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.97 | ||||||
4 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 29.30 | ||||||
5 | Samuel Rooke | 2004 | Uinti Hyvinkää | 37.58 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:30 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 17:51 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 19, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kaisla Korvonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.36 | 1:15.09 | |||||
2 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 36.91 | 1:17.68 | |||||
3 | Tilda Aaltonen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.60 | 1:19.65 | |||||
4 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 42.39 | 1:27.84 | |||||
5 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 44.05 | 1:29.71 | |||||
6 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 45.56 | 1:33.41 | |||||
7 | Nina Sundberg | 2006 | Octopus Lohja | 45.86 | 1:35.01 | |||||
8 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 46.52 | 1:35.07 | |||||
9 | Vilma Saarimäki | 2007 | Raision Urheilijat | 46.44 | 1:36.29 | |||||
10 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 47.20 | 1:38.42 | |||||
11 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | Raision Urheilijat | 49.73 | 1:39.06 | |||||
12 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 50.96 | 1:42.97 | |||||
13 | Jade Isomaa | 2008 | Loimaan Uimaseura | 50.27 | 1:44.67 | |||||
14 | Ella Lindholm | 2008 | Salon Uimarit | 56.68 | 1:50.46 | |||||
15 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 55.63 | 1:52.01 | |||||
16 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 55.93 | 1:52.02 | |||||
17 | Silvia Jauhiainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:01.07 | 2:08.38 | |||||
- | Iiris Aittokallio | 2006 | Raision Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Rahma Ezzat | 2007 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 100m SU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.39 | 1:04.69 | |||||
2 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.76 | 1:08.98 | |||||
3 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.95 | 1:09.22 | |||||
4 | Kukka Kangas | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.73 | 1:10.39 | |||||
5 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.47 | 1:10.40 | |||||
6 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.57 | 1:10.75 | |||||
7 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.22 | 1:11.44 | |||||
8 | Fiona Laakso | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.12 | 1:12.15 | |||||
9 | Ella Nihtilä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.69 | 1:13.75 | |||||
10 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.97 | 1:14.27 | |||||
11 | Heidi Javanainen | 2003 | Swimming Team Rauma | 35.39 | 1:14.53 | |||||
12 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.67 | 1:15.32 | |||||
13 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 37.71 | 1:17.60 | |||||
14 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.33 | 1:19.05 | |||||
15 | My Laverman | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.22 | 1:21.97 | |||||
16 | Milla Järvenpää | 2004 | Uimaseura Kaarina | 41.68 | 1:25.24 | |||||
17 | Aada Salminen | 2004 | Uimaseura Kaarina | 42.26 | 1:28.46 | |||||
18 | Noora Ketola | 2003 | Aurajoen Uinti | 46.31 | 1:32.75 | |||||
19 | Wilma Wallenius | 2005 | Uinti Hyvinkää | 45.00 | 1:33.49 | |||||
20 | Janna Flinkman | 2005 | Octopus Lohja | 47.92 | 1:38.57 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 17:51 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.96 | 1:16.44 | |||||
2 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 37.73 | 1:16.50 | |||||
3 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 38.59 | 1:19.78 | |||||
4 | Jasper Oikarainen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.35 | 1:19.79 | |||||
5 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 41.04 | 1:23.42 | |||||
6 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 42.62 | 1:26.56 | |||||
7 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 43.00 | 1:28.88 | |||||
8 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 45.56 | 1:33.79 | |||||
9 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 48.10 | 1:38.03 | |||||
10 | Finn Taylor | 2006 | Aurajoen Uinti | 48.28 | 1:38.67 | |||||
11 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | Octopus Lohja | 48.31 | 1:40.23 | |||||
12 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 48.47 | 1:40.39 | |||||
13 | Patric Meriholvi | 2007 | Raision Urheilijat | 51.32 | 1:47.53 | |||||
14 | Eetu Niemi | 2007 | Octopus Lohja | 53.69 | 1:48.75 | |||||
15 | Severi Saario | 2008 | Uinti-Vakka | 54.83 | 1:50.89 | |||||
16 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 1:01.21 | 2:03.73 | |||||
- | Max Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jeremia Varonen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.72 | 1:10.05 | |||||
2 | Egor Malyshkov | 2003 | Salon Uimarit | 36.27 | 1:15.11 | |||||
3 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.84 | 1:22.70 | |||||
4 | Sharo Mamandi | 2002 | Aurajoen Uinti | 39.79 | 1:22.88 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:00 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:06 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 21, 50m VU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Viivi Elonen | 2008 | Swimming Team Rauma | 37.86 | ||||||
2 | Tiia Mattila | 2008 | Uinti-Vakka | 39.63 | ||||||
3 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | Raision Urheilijat | 40.01 | ||||||
4 | Kaisa Heikkinen | 2008 | Raision Urheilijat | 41.59 | ||||||
5 | Siiri Simula | 2008 | Swimming Team Rauma | 42.04 | ||||||
6 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 42.05 | ||||||
7 | Iisa Vanne | 2008 | Swimming Team Rauma | 42.99 | ||||||
8 | Josefiina Kinos | 2009 | Raision Urheilijat | 43.56 | ||||||
9 | Iina Pihlaja | 2008 | Raision Urheilijat | 44.08 | ||||||
10 | Iina Koivisto | 2010 | Loimaan Uimaseura | 46.20 | ||||||
11 | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | 47.48 | ||||||
12 | Josefiina Björklöf | 2008 | Swimming Team Rauma | 48.06 | ||||||
13 | Valma Heinä | 2008 | Salon Uimarit | 52.87 | ||||||
14 | Anni Javanainen | 2008 | Swimming Team Rauma | 56.03 | ||||||
- | Emma Rinne | 2008 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Laji 21, 50m VU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sini Silvennoinen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.58 | ||||||
2 | Daniela Degenhardt | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.92 | ||||||
3 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.76 | ||||||
4 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 29.36 | ||||||
5 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 29.47 | ||||||
6 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 29.52 | ||||||
7 | Sini Salmi | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.34 | ||||||
8 | Taiga Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 31.02 | ||||||
9 | Maria Yritys | 2002 | Uinti Hyvinkää | 31.05 | ||||||
10 | Kerttu Rantanen | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.22 | ||||||
11 | Wilma Turpeinen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.48 | ||||||
12 | Iida Kallio | 2004 | Loimaan Uimaseura | 34.98 | ||||||
13 | Maija Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 36.30 | ||||||
14 | Vilma Saarimäki | 2007 | Raision Urheilijat | 37.03 | ||||||
15 | Minni-Maria Vesma | 2007 | Raision Urheilijat | 38.50 | ||||||
16 | Emilia Leinonen | 2007 | Uimaseura Kaarina | 42.74 | ||||||
17 | Anni Birkstedt | 2006 | Uimaseura Kaarina | 43.32 | ||||||
18 | Ella Arvela | 2007 | Uinti Hyvinkää | 43.45 | ||||||
- | Sanni Tapio | 2005 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:06 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:10 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 22, 50m VU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Roope Koskela | 2007 | Raision Urheilijat | 34.06 | ||||||
2 | Alexander Lostedt | 2007 | Octopus Lohja | 42.60 | ||||||
3 | Marco Lusenius | 2007 | Aurajoen Uinti | 44.29 | ||||||
4 | Aron Uggeldal | 2007 | Kimito Sportforening | 45.55 | ||||||
5 | Niko Salmela | 2009 | Loimaan Uimaseura | 47.03 | ||||||
6 | Severi Saario | 2008 | Uinti-Vakka | 47.04 | ||||||
7 | Veeti Elonen | 2009 | Swimming Team Rauma | 48.54 | ||||||
8 | Oskari Kettunen | 2009 | Loimaan Uimaseura | 48.63 | ||||||
9 | Olli Vanne | 2009 | Swimming Team Rauma | 50.59 | ||||||
10 | Akseli Änäkkälä | 2010 | Salon Uimarit | 51.79 | ||||||
11 | Jaromir Virta | 2007 | Uimaseura Kaarina | 53.25 | ||||||
12 | Frans Meller | 2010 | Salon Uimarit | 56.78 | ||||||
- | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 50m VU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Henri Kyynäräinen | 1994 | Aurajoen Uinti | 25.15 | ||||||
2 | Eetu Närhi | 1998 | Octopus Lohja | 26.01 | ||||||
3 | Aapo Kinnunen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 26.05 | ||||||
4 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 26.63 | ||||||
5 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 28.76 | ||||||
6 | Matias Muurinen | 2002 | Loimaan Uimaseura | 29.10 | ||||||
7 | Leevi Jalava | 2004 | Swimming Team Rauma | 29.95 | ||||||
8 | Samuel Rooke | 2004 | Uinti Hyvinkää | 31.24 | ||||||
9 | Santeri Holmberg | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.29 | ||||||
10 | Tomas Laine | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.30 | ||||||
11 | Alexander Kruglov | 2000 | Kimito Sportforening | 36.23 | ||||||
12 | Dani Aaltonen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 37.77 | ||||||
13 | Eero Tarkiainen | 2006 | Uinti Hyvinkää | 38.60 | ||||||
- | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:10 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:31 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 23, 100m RU T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Elli Lenkkeri | 2006 | Uinti Hyvinkää | 38.34 | 1:21.80 | |||||
2 | Kiia Metsäkonkola | 2005 | Salon Uimarit | 39.11 | 1:22.76 | |||||
3 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.73 | 1:24.16 | |||||
4 | Mea Alho | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.43 | 1:27.87 | |||||
5 | Ronja Maude | 2005 | Aurajoen Uinti | 42.38 | 1:28.20 | |||||
6 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.66 | 1:28.24 | |||||
7 | Kristina Grimbaum | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.52 | 1:29.99 | |||||
8 | Malva Salmelin | 2006 | Salon Uimarit | 43.12 | 1:30.30 | |||||
9 | Aino Kurki | 2005 | Aurajoen Uinti | 45.51 | 1:36.35 | |||||
10 | Pilvi Österman | 2005 | Aurajoen Uinti | 45.42 | 1:36.64 | |||||
11 | Nea Salmela | 2006 | Loimaan Uimaseura | 49.82 | 1:42.86 | |||||
12 | Vilma Manninen | 2005 | Salon Uimarit | 48.90 | 1:43.22 | |||||
13 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 49.26 | 1:43.26 | |||||
14 | Maikki Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 49.41 | 1:44.70 | |||||
15 | Emilia Tähkänen | 2007 | Uinti-Vakka | 49.19 | 1:46.55 | |||||
16 | Sonja Heikkilä | 2006 | Salon Uimarit | 49.75 | 1:46.95 | |||||
17 | Matilda Saarinen | 2008 | Salon Uimarit | 51.68 | 1:49.71 | |||||
18 | Josefiina Kinos | 2009 | Raision Urheilijat | 53.30 | 1:50.67 | |||||
19 | Nea Nirhamo | 2008 | Loimaan Uimaseura | 53.18 | 1:50.81 | |||||
20 | Sara Suonio | 2006 | Salon Uimarit | 51.79 | 1:51.55 | |||||
21 | Iiris Aittokallio | 2006 | Raision Urheilijat | 54.55 | 1:54.09 | |||||
22 | Nea Karell | 2006 | Kimito Sportforening | 53.05 | 1:54.55 | |||||
23 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 54.69 | 1:54.88 | |||||
24 | Elin Nordgren | 2006 | Kimito Sportforening | 53.38 | 1:55.40 | |||||
25 | Sofia Järvi | 2007 | Raision Urheilijat | 55.17 | 1:56.05 | |||||
26 | Mandi Hämäläinen | 2006 | Uimaseura Kaarina | 58.67 | 2:03.63 | |||||
27 | Aada Kanervo | 2009 | Uimaseura Kaarina | 58.63 | 2:03.80 | |||||
28 | Maria Kruglova | 2006 | Kimito Sportforening | 57.38 | 2:07.00 | |||||
29 | Michelle Virta | 2006 | Uimaseura Kaarina | 59.91 | 2:08.75 | |||||
30 | Silvia Jauhiainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 1:06.22 | 2:18.85 | |||||
31 | Emma Laaksonen | 2009 | Salon Uimarit | 1:11.39 | 2:31.76 | |||||
- | Veera Helkkala | 2006 | Raision Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 23, 100m RU T13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aino Kontiainen | 2002 | Uinti Hyvinkää | 36.59 | 1:17.34 | |||||
2 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.21 | 1:23.47 | |||||
3 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 39.82 | 1:26.36 | |||||
4 | Oona Sirkiä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.05 | 1:30.49 | |||||
5 | Ulla Haarala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 46.07 | 1:35.54 | |||||
6 | Joanna Hauhia | 2004 | Aurajoen Uinti | 44.98 | 1:36.55 | |||||
7 | Noora Ketola | 2003 | Aurajoen Uinti | 47.84 | 1:40.11 | |||||
8 | Sonja Tarkiainen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 47.61 | 1:40.91 | |||||
9 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 49.64 | 1:44.30 | |||||
- | Greta Kandolin | 2003 | Aurajoen Uinti | DNS | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:31 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:44 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 24, 100m RU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Joona Pohjola | 2004 | Salon Uimarit | 39.55 | 1:23.06 | |||||
2 | Luka Laaksonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 40.01 | 1:25.94 | |||||
3 | Patrik Reiman | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 41.20 | 1:27.32 | |||||
4 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 41.60 | 1:28.64 | |||||
5 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 41.84 | 1:29.39 | |||||
6 | Rasmus Rauhala | 2004 | Uimaseura Kaarina | 42.44 | 1:29.64 | |||||
7 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 45.46 | 1:35.75 | |||||
8 | Ville Nieminen | 2004 | Uinti Hyvinkää | 46.37 | 1:36.45 | |||||
9 | Max Allén | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 45.45 | 1:37.43 | |||||
10 | Eemeli Arnell | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 47.50 | 1:39.99 | |||||
11 | Miko Elonen | 2004 | Swimming Team Rauma | 46.55 | 1:40.18 | |||||
12 | Alvar Kankare | 2007 | Aurajoen Uinti | 47.04 | 1:41.64 | |||||
13 | Ebbe Karlsson | 2005 | Kimito Sportforening | 52.35 | 1:47.24 | |||||
14 | Mike Hongisto | 2006 | Octopus Lohja | 51.81 | 1:54.49 | |||||
15 | Elias Sahla | 2007 | Salon Uimarit | 56.63 | 1:57.81 | |||||
16 | Thomas Westerlund | 2007 | Raision Urheilijat | 55.06 | 1:59.07 | |||||
17 | Niilo Lehtinen | 2009 | Aurajoen Uinti | 58.38 | 2:03.48 | |||||
18 | Erik Loukine | 2006 | Raision Urheilijat | 58.58 | 2:04.08 | |||||
19 | Ian Gonzalez Caton | 2008 | Aurajoen Uinti | 59.80 | 2:06.49 | |||||
20 | Miika Tuominen | 2005 | Uimaseura Kaarina | 1:00.51 | 2:08.01 | |||||
21 | Erik Constable | 2008 | Aurajoen Uinti | 1:00.93 | 2:09.12 | |||||
22 | Adrian Uggeldal | 2005 | Kimito Sportforening | 1:02.83 | 2:09.45 | |||||
23 | Oiva Saarinen | 2008 | Aurajoen Uinti | 59.94 | 2:09.73 | |||||
24 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 1:09.73 | 2:27.01 | |||||
25 | Vilho Haikonen | 2009 | Salon Uimarit | 1:08.72 | 2:27.86 | |||||
- | Margo Murumäe | 2006 | Raision Urheilijat | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 24, 100m RU P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Roni Koskinen | 2003 | Aurajoen Uinti | 37.40 | 1:20.54 | |||||
2 | Niko Viitala | 2003 | Aurajoen Uinti | 38.89 | 1:24.15 | |||||
3 | Adrian Vuorio | 2003 | Kimito Sportforening | 43.77 | 1:33.69 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:44 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:47 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 25, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Maarit Vainio | 1980 | Aurajoen Uinti | 41.33 | ||||||
2 | Kristiina Kangastalo-Hoda | 1978 | Loimaan Uimaseura | 48.28 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:47 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:47 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 26, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Tommi Kahlos | 1978 | Aurajoen Uinti | 37.46 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:47 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:14 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 27, 200m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.61 | 1:09.06 | 1:44.90 | 2:19.97 | |||
2 | Daniela Lietzén | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.38 | 1:14.36 | 1:54.27 | 2:33.08 | |||
3 | Venla Holma | 2008 | Loimaan Uimaseura | 38.80 | 1:24.71 | 2:08.96 | 2:48.08 | |||
4 | Rahma Ezzat | 2007 | Aurajoen Uinti | 40.63 | 1:26.94 | 2:14.28 | 2:58.37 | |||
5 | Nella Imponen | 2007 | Aurajoen Uinti | 39.52 | 1:25.62 | 2:12.83 | 2:58.38 | |||
6 | Nanna Kotkatvuori | 2006 | Uimaseura Kaarina | 42.80 | 1:30.03 | 2:18.46 | 3:00.20 | |||
7 | Viivi Elonen | 2008 | Swimming Team Rauma | 41.55 | 1:29.84 | 2:18.98 | 3:05.88 | |||
8 | Veera Knuutila | 2008 | Aurajoen Uinti | 43.04 | 1:31.76 | 2:21.62 | 3:10.48 | |||
9 | Emilie Sjösten | 2008 | Aurajoen Uinti | 43.46 | 1:33.59 | 2:24.46 | 3:12.73 | |||
10 | Tiia Mattila | 2008 | Uinti-Vakka | 46.60 | 1:36.71 | 2:27.32 | 3:15.81 | |||
11 | Saga Räikkönen | 2008 | Aurajoen Uinti | 47.09 | 1:39.39 | 2:32.82 | 3:22.60 | |||
12 | Veera Helkkala | 2006 | Raision Urheilijat | 48.68 | 1:44.42 | 2:43.92 | 3:35.50 | |||
Laji 27, 200m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 28.25 | 59.57 | 1:32.15 | 2:05.14 | |||
2 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.86 | 1:02.77 | 1:36.35 | 2:09.68 | |||
3 | Maija Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.49 | 1:03.56 | 1:37.72 | 2:11.75 | |||
4 | Iris Hanski | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.08 | 1:03.01 | 1:37.22 | 2:11.84 | |||
5 | Kerttu Nurmi | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.86 | 1:04.34 | 1:38.87 | 2:12.79 | |||
6 | Oona Laakso | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.14 | 1:04.04 | 1:40.46 | 2:14.62 | |||
7 | Aino Rantala | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.10 | 1:05.39 | 1:41.00 | 2:15.13 | |||
8 | Peppi Pinomäki | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.40 | 1:05.93 | 1:41.96 | 2:17.41 | |||
9 | Kaisla Kangas | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.20 | 1:06.62 | 1:42.99 | 2:18.43 | |||
10 | Siiri Konkka | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.61 | 1:06.59 | 1:42.62 | 2:18.78 | |||
11 | Ella Nihtilä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.50 | 1:08.44 | 1:44.44 | 2:19.74 | |||
12 | Hilda Helo | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.54 | 1:08.95 | 1:46.03 | 2:21.21 | |||
13 | Minttu Kiili | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.85 | 1:09.33 | 1:46.19 | 2:21.23 | |||
14 | Kukka Kangas | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.17 | 1:10.57 | 1:47.27 | 2:21.24 | |||
15 | Milla Lempiälä | 2005 | Loimaan Uimaseura | 31.87 | 1:08.24 | 1:46.08 | 2:21.85 | |||
16 | Oona Sirkiä | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.40 | 1:10.11 | 1:46.64 | 2:22.34 | |||
17 | Maura Bergström | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.87 | 1:09.31 | 1:46.78 | 2:24.19 | |||
18 | Daniela Degenhardt | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.32 | 1:08.65 | 1:47.24 | 2:25.68 | |||
19 | Inari Laaksonen | 2002 | Swimming Team Rauma | 33.16 | 1:10.79 | 1:49.13 | 2:26.31 | |||
20 | Julianna Kurkela | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.39 | 1:12.60 | 1:51.86 | 2:29.30 | |||
21 | Inka Poikolainen | 2005 | Uinti Hyvinkää | 37.43 | 1:19.34 | 2:01.97 | 2:41.78 | |||
22 | Joanna Hauhia | 2004 | Aurajoen Uinti | 36.91 | 1:18.92 | 2:03.42 | 2:45.91 | |||
23 | Wilma Wallenius | 2005 | Uinti Hyvinkää | 38.65 | 1:21.34 | 2:06.04 | 2:48.51 | |||
24 | Hanna Ponnikas | 2004 | Uinti Hyvinkää | 43.18 | 1:31.22 | 2:20.97 | 3:09.61 | |||
25 | Janna Flinkman | 2005 | Octopus Lohja | 44.27 | 1:34.88 | 2:27.69 | 3:17.28 | |||
26 | Sanni Tapio | 2005 | Salon Uimarit | 44.92 | 1:37.93 | 2:31.85 | 3:22.77 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:14 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:28 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 28, 200m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Luka Laaksonen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 34.50 | 1:11.50 | 1:49.50 | 2:24.66 | |||
2 | Jasper Oikarainen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.46 | 1:11.54 | 1:50.64 | 2:29.19 | |||
3 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.83 | 1:12.98 | 1:52.31 | 2:30.47 | |||
4 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 35.28 | 1:15.16 | 1:54.86 | 2:33.53 | |||
5 | Veeti Salminen | 2006 | Someron Esa | 34.90 | 1:15.73 | 1:57.90 | 2:37.65 | |||
6 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 35.91 | 1:17.22 | 2:01.34 | 2:44.03 | |||
7 | Matias Kotilainen | 2006 | Salon Uimarit | 37.13 | 1:22.62 | 2:08.94 | 2:53.22 | |||
8 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | Octopus Lohja | 39.25 | 1:25.19 | 2:13.31 | 2:58.56 | |||
9 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 40.19 | 1:26.42 | 2:14.53 | 2:58.92 | |||
10 | Max Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 39.96 | 1:25.60 | 2:14.19 | 2:59.67 | |||
11 | Roope Käär | 2007 | Raision Urheilijat | 44.63 | 1:33.83 | 2:22.44 | 3:07.01 | |||
12 | Roope Piironen | 2007 | Loimaan Uimaseura | 44.66 | 1:33.66 | 2:23.35 | 3:09.42 | |||
13 | Finn Taylor | 2006 | Aurajoen Uinti | 44.21 | 1:34.50 | 2:25.15 | 3:13.22 | |||
14 | Eino Jussinoja | 2006 | Swimming Team Rauma | 42.48 | 1:33.57 | 2:25.12 | 3:13.33 | |||
15 | Kristian Raski | 2006 | Aurajoen Uinti | 46.21 | 1:40.67 | 2:35.91 | 3:26.94 | |||
16 | Marco Lusenius | 2007 | Aurajoen Uinti | 47.25 | 1:40.49 | 2:36.30 | 3:30.51 | |||
17 | Max Hyvärinen | 2007 | Aurajoen Uinti | 51.12 | 1:48.85 | 2:46.40 | 3:41.08 | |||
Laji 28, 200m VU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Santeri Herpola | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.52 | 58.83 | 1:31.97 | 2:04.74 | |||
2 | Akira Konttinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.60 | 1:05.36 | 1:41.07 | 2:14.92 | |||
3 | Alexander Malyshkov | 2004 | Salon Uimarit | 31.17 | 1:06.53 | 1:41.35 | 2:15.01 | |||
4 | Jeremia Varonen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.27 | 1:04.98 | 1:41.53 | 2:16.98 | |||
5 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.56 | 1:08.00 | 1:45.93 | 2:21.62 | |||
6 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 32.40 | 1:09.07 | 1:46.56 | 2:22.37 | |||
7 | Jesper Isomaa | 2004 | Loimaan Uimaseura | 32.93 | 1:09.91 | 1:47.97 | 2:24.65 | |||
8 | Roope Tuomainen | 2004 | Salon Uimarit | 33.12 | 1:09.74 | 1:44.97 | 2:28.42 | |||
9 | Egor Malyshkov | 2003 | Salon Uimarit | 35.24 | 1:14.97 | 1:56.31 | 2:31.94 | |||
10 | Leevi Jalava | 2004 | Swimming Team Rauma | 34.00 | 1:13.55 | 1:54.10 | 2:33.37 | |||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:28 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:47 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 29, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eedi Imppola | 2008 | Uinti Hyvinkää | 43.84 | ||||||
2 | Elsa Constable | 2009 | Aurajoen Uinti | 45.56 | ||||||
3 | Nea Nirhamo | 2008 | Loimaan Uimaseura | 45.81 | ||||||
4 | Sagdiana Rakhimova | 2008 | Raision Urheilijat | 46.53 | ||||||
5 | Sonja Revo | 2008 | Someron Esa | 48.48 | ||||||
6 | Josefiina Kinos | 2009 | Raision Urheilijat | 49.44 | ||||||
7 | Kaisa Heikkinen | 2008 | Raision Urheilijat | 49.69 | ||||||
8 | Iina Pihlaja | 2008 | Raision Urheilijat | 50.99 | ||||||
9 | Iisa Vanne | 2008 | Swimming Team Rauma | 51.34 | ||||||
10 | Josefiina Björklöf | 2008 | Swimming Team Rauma | 55.22 | ||||||
11 | Aada Kanervo | 2009 | Uimaseura Kaarina | 58.56 | ||||||
12 | Moona Mäkelä | 2008 | Salon Uimarit | 1:01.98 | ||||||
13 | Valma Heinä | 2008 | Salon Uimarit | 1:03.17 | ||||||
- | Laura Toivonen | 2010 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 29, 50m SU T10, N, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.03 | ||||||
2 | Emilie Pärnänen | 2002 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.72 | ||||||
3 | Saana Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 32.46 | ||||||
4 | Sini Salmi | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.97 | ||||||
5 | Heidi Javanainen | 2003 | Swimming Team Rauma | 34.52 | ||||||
6 | Sini Heikkilä | 2003 | Salon Uimarit | 34.92 | ||||||
7 | Fiia Pyykkö | 2001 | Salon Uimarit | 35.61 | ||||||
8 | Sini Taskinen | 2005 | Octopus Lohja | 37.96 | ||||||
9 | Aino Kurki | 2005 | Aurajoen Uinti | 41.82 | ||||||
10 | Mea Alho | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.51 | ||||||
11 | Minni-Maria Vesma | 2007 | Raision Urheilijat | 49.47 | ||||||
12 | Sanni Tapio | 2005 | Salon Uimarit | 49.69 | ||||||
13 | Iiris Aittokallio | 2006 | Raision Urheilijat | 49.97 | ||||||
14 | Veera Helkkala | 2006 | Raision Urheilijat | 50.95 | ||||||
15 | Sofia Järvi | 2007 | Raision Urheilijat | 51.95 | ||||||
16 | Emilia Leinonen | 2007 | Uimaseura Kaarina | 52.62 | ||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:47 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:41 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 30, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Roope Koskela | 2007 | Raision Urheilijat | 41.78 | ||||||
2 | Kaapo Tuomainen | 2008 | Salon Uimarit | 46.49 | ||||||
3 | Roope Käär | 2007 | Raision Urheilijat | 48.00 | ||||||
4 | Viljam Savolainen | 2008 | Salon Uimarit | 48.78 | ||||||
5 | Veeti Elonen | 2009 | Swimming Team Rauma | 1:01.96 | ||||||
6 | Jaromir Virta | 2007 | Uimaseura Kaarina | 1:10.24 | ||||||
Laji 30, 50m SU P11, M, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Leevi Korpinen | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.65 | ||||||
2 | Mikael Jokinen | 2001 | Loimaan Uimaseura | 35.26 | ||||||
3 | Aarni Linderborg | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 38.53 | ||||||
4 | Sharo Mamandi | 2002 | Aurajoen Uinti | 38.99 | ||||||
5 | Veeti Valdolin | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.57 | ||||||
- | Eero Tarkiainen | 2006 | Uinti Hyvinkää | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:41 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 19:48 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 31, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Kerttu Rantanen | 2007 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.17 | 1:17.82 | |||||
2 | Mirelle Hirsiniemi | 2007 | Aurajoen Uinti | 34.73 | 1:18.06 | |||||
3 | Eerika Kivistö | 2006 | Swimming Team Rauma | 38.11 | 1:24.24 | |||||
4 | Linnea Koski | 2007 | Aurajoen Uinti | 41.03 | 1:29.19 | |||||
5 | Kiia Koivisto | 2007 | Loimaan Uimaseura | 41.58 | 1:29.43 | |||||
6 | Aino Suomalainen | 2007 | Aurajoen Uinti | 42.83 | 1:35.62 | |||||
7 | Nina Sundberg | 2006 | Octopus Lohja | 45.74 | 1:43.74 | |||||
8 | Emilia Tähkänen | 2007 | Uinti-Vakka | 51.52 | 1:48.26 | |||||
9 | Aurora Änäkkälä | 2007 | Salon Uimarit | 48.92 | 1:53.33 | |||||
10 | Saima Peltonen | 2007 | Salon Uimarit | 50.15 | 1:54.73 | |||||
Laji 31, 100m PU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Taiga Yritys | 2003 | Uinti Hyvinkää | 33.50 | 1:10.86 | |||||
2 | Sonila Selimi | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.21 | 1:11.79 | |||||
3 | Fiona Laakso | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.36 | 1:12.80 | |||||
4 | Viola Penttilä | 2004 | Swimming Team Rauma | 36.33 | 1:25.40 | |||||
5 | Ella Alanko | 2003 | Aurajoen Uinti | 39.21 | 1:31.50 | |||||
6 | Maija Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 44.18 | 1:39.51 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 19:48 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 20:30 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 32, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Joel Korte | 2005 | Swimming Team Rauma | 32.95 | 1:13.14 | |||||
2 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 37.69 | 1:21.71 | |||||
3 | Matias Saarinen | 2006 | Salon Uimarit | 39.58 | 1:25.26 | |||||
4 | Kasperi Heikkinen | 2005 | Raision Urheilijat | 37.25 | 1:25.82 | |||||
5 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 40.63 | 1:29.13 | |||||
6 | Santeri Holmberg | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 42.00 | 1:31.34 | |||||
7 | Roope Koskela | 2007 | Raision Urheilijat | 41.22 | 1:31.48 | |||||
8 | Miika Nurminen | 2005 | Salon Uimarit | 42.28 | 1:35.88 | |||||
9 | Tomas Laine | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 43.46 | 1:38.08 | |||||
10 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 43.63 | 1:38.32 | |||||
Laji 32, 100m PU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Verneri Lehtovaara | 2004 | Salon Uimarit | 27.74 | 59.47 | |||||
2 | Aapo Kinnunen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.40 | 1:04.79 | |||||
3 | Niko Viitala | 2003 | Aurajoen Uinti | 34.99 | 1:18.28 | |||||
4 | Vilho Verronen | 2004 | Swimming Team Rauma | 36.10 | 1:20.88 | |||||
5 | Roni Koskinen | 2003 | Aurajoen Uinti | 37.59 | 1:24.12 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 20:30 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 20:30 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 33, 800m VU T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ellen Kaituri | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.06 | 2:31.60 | 3:49.01 | 5:06.59 | 10:06.48 | ||
6:22.03 | 7:38.66 | 8:54.44 | ||||||||
2 | Daniela Lietzén | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.07 | 2:40.09 | 4:02.42 | 5:24.23 | 10:45.41 | ||
6:45.49 | 8:06.47 | 9:27.91 | ||||||||
3 | Wilma Turpeinen | 2006 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.96 | 2:46.66 | 4:11.87 | 5:37.49 | 11:18.26 | ||
7:03.34 | 8:28.71 | 9:53.64 | ||||||||
Laji 33, 800m VU T12, N, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Minka Halava | 2001 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:06.59 | 2:17.78 | 3:29.78 | 4:41.72 | 9:27.54 | ||
5:53.42 | 7:05.67 | 8:17.54 | ||||||||
2 | Ella Suominen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:10.94 | 2:27.29 | 3:43.15 | 4:58.64 | 9:55.60 | ||
6:13.79 | 7:29.61 | 8:43.69 | ||||||||
3 | Roosa Tuomainen | 2005 | Salon Uimarit | 1:10.73 | 2:27.05 | 3:44.22 | 5:01.61 | 10:16.04 | ||
6:20.42 | 7:40.09 | 8:59.54 | ||||||||
4 | My Laverman | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:14.00 | 2:33.42 | 3:53.13 | 5:13.37 | 10:31.59 | ||
6:32.82 | 7:53.20 | 9:12.96 | ||||||||
5 | Olivia Uusitorppa | 2004 | Swimming Team Rauma | 1:14.04 | 2:32.04 | 3:50.40 | 5:09.68 | 10:33.68 | ||
6:30.72 | 7:51.91 | 9:13.28 | ||||||||
6 | Sanni Jouppi | 2004 | Swimming Team Rauma | 1:16.07 | 2:36.01 | 3:56.34 | 5:17.33 | 10:39.08 | ||
6:38.08 | 7:59.10 | 9:20.62 | ||||||||
7 | Kristina Grimbaum | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:19.84 | 2:45.49 | 4:11.35 | 5:36.46 | 11:13.97 | ||
7:02.64 | 8:26.64 | 9:49.47 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 20:30 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 20:32 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 34, 800m VU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Aarni Linderborg | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:12.46 | 2:32.46 | 3:54.08 | 5:14.30 | 10:32.55 | ||
6:35.04 | 7:55.19 | 9:14.98 | ||||||||
2 | Miika Tuominen | 2005 | Uimaseura Kaarina | 1:39.13 | 3:38.50 | 5:39.64 | 7:37.90 | 15:19.74 | ||
9:36.70 | 11:33.74 | 13:30.66 | ||||||||
Laji 34, 800m VU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 100m | 200m | 300m | 400m | Aika | Tila | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Arttu Mäenpää | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:02.08 | 2:08.62 | 3:16.01 | 4:23.19 | 8:44.01 | ||
5:30.28 | 6:36.07 | 7:40.63 | ||||||||
2 | Jani-Petteri Puustinen | 1979 | Aurajoen Uinti | 1:09.72 | 2:22.92 | 3:36.79 | 4:50.94 | 9:38.94 | ||
6:04.23 | 7:17.56 | 8:28.96 | ||||||||
3 | Akira Konttinen | 2003 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 1:11.37 | 2:28.83 | 3:45.46 | 5:02.18 | 10:00.27 | ||
6:18.59 | 7:34.82 | 8:48.97 | ||||||||
4 | Olli Havia | 2004 | Salon Uimarit | 1:10.79 | 2:27.34 | 3:45.18 | 5:02.53 | 10:15.04 | ||
6:22.94 | 7:42.26 | 9:00.54 | ||||||||
5 | Aku Hyrsylä | 2003 | Salon Uimarit | 1:17.47 | 2:42.02 | 4:07.92 | 5:33.84 | 10:59.63 | ||
6:58.84 | 8:21.93 | 9:44.15 | ||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 20:32 |