Results for GSC Medleystævne 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 17 november 2018 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 14:57 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 november 2018 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Herlev Piger | 2005 | 2:11.40 | |||||||
Herlev Svømning | 2:10.42 | |||||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 35.85 | 1:07.38 | |||||||
Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 34.10 | 1:41.48 | |||||||
Signe Eie | 2005 | 29.92 | 2:11.40 | |||||||
2 | Piger 1 Gsc | 2005 | 2:11.96 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:12.78 | |||||||||
Josefine Staudt | 2005 | 34.94 | 34.94 | |||||||
Monika Dragieva | 2006 | 38.35 | 1:13.29 | |||||||
Nikoline Marie Lange | 2005 | 29.78 | 1:43.07 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 28.89 | 2:11.96 | |||||||
3 | Kvik K2 Piger | 2005 | 2:13.45 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.00 | |||||||||
Lise Refsgaard | 2005 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 36.44 | 1:10.86 | |||||||
Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 33.19 | 1:44.05 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 29.40 | 2:13.45 | |||||||
4 | Sunswim 1 | 2005 | 2:22.86 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:19.99 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 38.68 | 1:15.35 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 35.28 | 1:50.63 | |||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | 32.23 | 2:22.86 | |||||||
5 | Piger 2 Gsc | 2006 | 2:23.23 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.83 | |||||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 36.36 | 36.36 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 40.00 | 1:16.36 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 33.92 | 1:50.28 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 32.95 | 2:23.23 | |||||||
6 | Kvik K3 Piger | 2005 | 2:24.04 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.02 | |||||||||
Siv Reimer | 2006 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Filippa Walløe | 2005 | 41.67 | 1:17.66 | |||||||
Emma Hansen | 2007 | 34.66 | 1:52.32 | |||||||
Martine Damborg | 2007 | 31.72 | 2:24.04 | |||||||
7 | Sunswim 2 | 2005 | 2:33.35 | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:25.69 | |||||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 38.64 | 38.64 | |||||||
Daniella Anderson | 2006 | 43.09 | 1:21.73 | |||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 39.12 | 2:00.85 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 32.50 | 2:33.35 | |||||||
8 | Stt Piger 1 | 2006 | 2:34.38 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:35.25 | |||||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 42.83 | 1:21.88 | |||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 35.19 | 1:57.07 | |||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 37.31 | 2:34.38 | |||||||
9 | Stt Piger 2 | 2006 | 2:49.22 | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.50 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 40.87 | 40.87 | |||||||
Maja Hansen | 2006 | 52.34 | 1:33.21 | |||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 37.67 | 2:10.88 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 38.34 | 2:49.22 | |||||||
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gsc Piger 3 | 2007 | 2:27.78 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.50 | |||||||||
Silje Nygaard Engedal | 2007 | 38.36 | 38.36 | |||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 38.93 | 1:17.29 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 37.41 | 1:54.70 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 33.08 | 2:27.78 | |||||||
2 | Gsk Piger 1 | 2007 | 2:28.80 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:30.00 | |||||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 42.51 | 1:21.13 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 35.19 | 1:56.32 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 32.48 | 2:28.80 | |||||||
3 | Gsc Piger 4 | 2007 | 2:47.01 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:58.50 | |||||||||
Augusta Blom | 2008 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | 46.23 | 1:28.45 | |||||||
Petrea Asferg Larsson | 2008 | 42.10 | 2:10.55 | |||||||
Laura Kaysfeld | 2007 | 36.46 | 2:47.01 | |||||||
4 | Gsk Piger 2 | 2007 | 2:47.15 | |||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:50.00 | |||||||||
Nynne Bugge | 2008 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 47.50 | 1:31.13 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 40.46 | 2:11.59 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 35.56 | 2:47.15 | |||||||
5 | Gsc Piger 5 | 2007 | 2:52.19 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:30.50 | |||||||||
Sigrid Mygind | 2008 | 44.02 | 44.02 | |||||||
Katrine Schou Jagd | 2008 | 49.85 | 1:33.87 | |||||||
Oline Ludvigsen | 2007 | 42.60 | 2:16.47 | |||||||
Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | 35.72 | 2:52.19 | |||||||
6 | Kvik Piger 1 | 2008 | 3:01.38 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.00 | |||||||||
Sophie Harborg Fuchs | 2007 | 47.55 | 47.55 | |||||||
Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 47.61 | 1:35.16 | |||||||
Zenia Englund | 2008 | 42.27 | 2:17.43 | |||||||
Josephine Michelsen | 2007 | 43.95 | 3:01.38 | |||||||
7 | Kvik Piger 2 | 2008 | 3:19.53 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:55.00 | |||||||||
Sofia Tang | 2008 | 48.78 | 48.78 | |||||||
Ida Fam | 2008 | 56.40 | 1:45.18 | |||||||
Alberte K. Jakobsen | 2008 | 51.72 | 2:36.90 | |||||||
Dagmar Rønnow | 2008 | 42.63 | 3:19.53 | |||||||
8 | Herlev Talent | 2007 | 3:22.44 | |||||||
Herlev Svømning | 3:15.00 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 45.63 | 45.63 | |||||||
Siri Lauth | 2007 | 1:04.87 | 1:50.50 | |||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 48.96 | 2:39.46 | |||||||
Lisa Lundgaard Andersen | 2007 | 42.98 | 3:22.44 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 17 november 2018 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:57 |