Resultat för Brøndby Sommer Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2019 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2019 |
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 228 | 41.32 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 44.40 | |||||||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 186 | 44.19 | ||||||
Vest-Brøndby | 42.51 | |||||||||
3 | Arthur Nøddekær | 2009 | 163 | 46.15 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 46.71 | |||||||||
4 | Carl Hertel | 2009 | 125 | 50.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 52.12 | |||||||||
5 | Leif Evald Larsen | 2010 | 119 | 51.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.65 | |||||||||
6 | Buster Watkin | 2008 | 112 | 52.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 53.49 | |||||||||
7 | William Bugge | 2008 | 111 | 52.46 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 57.44 | |||||||||
8 | Simon Nyhus | 2009 | 103 | 53.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.33 | |||||||||
9 | Theodor Reino Ikkala | 2009 | 95 | 55.29 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:00.74 | |||||||||
10 | Gustav Jørgensen | 2009 | 91 | 55.96 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:04.62 | |||||||||
11 | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | 88 | 56.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.96 | |||||||||
12 | August Spellerberg | 2009 | 87 | 56.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.18 | |||||||||
13 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 79 | 58.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.50 | |||||||||
14 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 70 | 1:01.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.31 | |||||||||
15 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | 67 | 1:02.04 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
16 | Oliver Petersen | 2008 | 66 | 1:02.24 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
17 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | 66 | 1:02.38 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.82 | |||||||||
18 | Hannibal Nimskov | 2010 | 65 | 1:02.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
19 | Manlio Pesci | 2009 | 61 | 1:03.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
20 | Karl Schiermer Eriksen | 2010 | 59 | 1:04.71 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
21 | Alfred Nybo Pontoppidan | 2009 | 58 | 1:05.23 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.12 | |||||||||
22 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | 54 | 1:06.58 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.75 | |||||||||
23 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 51 | 1:07.94 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:12.96 | |||||||||
24 | Noah Kobbernagel | 2011 | 46 | 1:10.23 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:11.34 | |||||||||
25 | Wilhelm Søgaard Kannerup | 2010 | 41 | 1:12.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.00 | |||||||||
26 | Immanuel Tuxen | 2010 | 38 | 1:14.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.00 | |||||||||
27 | Magnus Kleis | 2010 | 30 | 1:20.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:36.90 | |||||||||
- | Benjamin Svenningsen | 2009 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:07.21 | |||||||||
- | Frederik Liniger Stolpe | 2010 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Alexander Birk Lund | 2010 | DSQ | Fl.armtag u/vand sta | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Arthur Holten Hansen | 2010 | DSQ | Asynkron arm v/start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.75 | |||||||||
- | Frederik G. Jakobsen | 2010 | DSQ | Asynkron arm v/start | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
- | Marcus Albjerg | 2009 | DSQ | Flyben | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.02 | |||||||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | DSQ | Ej samtid berør 50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.40 | |||||||||
- | Ronas Cetinkaya | 2010 | DSQ | Armtag t/hofte 30m | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.39 | |||||||||
- | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | DSQ | Asynkrn arm v/25m | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.30 | |||||||||
- | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | DSQ | Asynkron arm v/start | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:03.76 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | 337 | 36.28 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.41 | |||||||||
2 | Nicholas Castella | 2007 | 318 | 36.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.33 | |||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 291 | 38.09 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.86 | |||||||||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 259 | 39.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 40.29 | |||||||||
5 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 211 | 42.36 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
6 | Oscar Haak | 2007 | 148 | 47.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 50.09 | |||||||||
7 | David Plough | 2006 | 57 | 1:05.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram Olesen | 2005 | 434 | 33.34 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 33.86 | |||||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 413 | 33.88 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.19 | |||||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | 389 | 34.58 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | 37.89 | |||||||||
4 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 355 | 35.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | |||||||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | 308 | 37.35 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.73 | |||||||||
6 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 296 | 37.85 | ||||||
SVØM Korsør | 37.26 | |||||||||
7 | Mauritz Otzen | 2005 | 267 | 39.18 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.52 | |||||||||
Løb 26, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 521 | 31.36 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | |||||||||
2 | Casper Davidsen | 1999 | 513 | 31.53 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.54 | |||||||||
3 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 483 | 32.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | |||||||||
4 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 432 | 33.38 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.34 | |||||||||
5 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 418 | 33.76 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.85 | |||||||||
6 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 413 | 33.89 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.68 | |||||||||
7 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 388 | 34.61 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.14 | |||||||||
8 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 374 | 35.02 | ||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 35.06 | |||||||||
9 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | 371 | 35.11 | ||||||
SVØM Korsør | 35.77 | |||||||||
10 | Magnus Aasberg | 2001 | 371 | 35.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 12:51 |