Tulokset Brøndby Sommer Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2019 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Vest-Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 juni 2019 |
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Lagkageløb |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Bergmann | 2008 | 259 | 33.34 | 1:10.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.18 | |||||||||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 185 | 37.19 | 1:18.85 | |||||
Vest-Brøndby | 1:25.66 | |||||||||
3 | Laust Madsen | 2008 | 174 | 38.24 | 1:20.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.37 | |||||||||
4 | Arthur Nøddekær | 2009 | 168 | 38.81 | 1:21.40 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.22 | |||||||||
5 | Tristan Nygaard | 2008 | 164 | 40.06 | 1:22.09 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
6 | Carl Hertel | 2009 | 162 | 40.20 | 1:22.28 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.81 | |||||||||
7 | Anton Wiuf | 2008 | 150 | 39.76 | 1:24.50 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.39 | |||||||||
8 | Louis Pries | 2008 | 149 | 40.66 | 1:24.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:37.88 | |||||||||
9 | Anders Koch Jensen | 2008 | 143 | 40.27 | 1:25.84 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:26.92 | |||||||||
10 | Cornelius K. Andreassen | 2008 | 141 | 41.04 | 1:26.29 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.40 | |||||||||
11 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | 139 | 40.56 | 1:26.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:32.14 | |||||||||
12 | Holger Larsen | 2008 | 135 | 39.69 | 1:27.60 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:34.80 | |||||||||
13 | Jonathan H. Pedersen | 2008 | 130 | 43.17 | 1:28.61 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:40.96 | |||||||||
14 | Oliver Petersen | 2008 | 123 | 42.87 | 1:30.16 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:29.93 | |||||||||
15 | Frederik Billing | 2008 | 122 | 43.94 | 1:30.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:44.29 | |||||||||
16 | Vitus Johan Dalsgaard | 2008 | 121 | 41.54 | 1:30.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:35.00 | |||||||||
17 | Villum Alstrøm | 2008 | 112 | 1:33.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:41.54 | |||||||||
18 | Silas Oktay Usta-Kølle | 2009 | 104 | 44.09 | 1:35.38 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.98 | |||||||||
19 | Silas Falktoft Bojsen | 2009 | 102 | 43.80 | 1:35.89 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:36.59 | |||||||||
20 | Mathias Drygaard | 2008 | 96 | 45.90 | 1:37.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.86 | |||||||||
21 | Manlio Pesci | 2009 | 91 | 46.97 | 1:39.64 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.48 | |||||||||
22 | August Spellerberg | 2009 | 85 | 46.65 | 1:41.98 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:42.26 | |||||||||
23 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | 82 | 47.56 | 1:43.18 | |||||
Vest-Brøndby | 1:53.89 | |||||||||
24 | Gustav Keldsen | 2008 | 79 | 46.98 | 1:44.54 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:04.09 | |||||||||
25 | Alfred N. G. Lindberg | 2009 | 77 | 49.98 | 1:45.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:46.14 | |||||||||
26 | Benjamin Svenningsen | 2009 | 72 | 49.73 | 1:47.66 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:43.54 | |||||||||
27 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 69 | 50.79 | 1:49.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:36.64 | |||||||||
28 | Magnus Kleis | 2010 | 55 | 55.52 | 1:57.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Noah Kobbernagel | 2011 | 50 | 55.86 | 2:01.39 | |||||
Vest-Brøndby | 2:03.53 | |||||||||
30 | Alexander Birk Lund | 2010 | 42 | 58.03 | 2:08.66 | |||||
Vest-Brøndby | 2:39.85 | |||||||||
31 | Ronas Cetinkaya | 2010 | 38 | 1:02.15 | 2:13.29 | |||||
Vest-Brøndby | 2:23.12 | |||||||||
- | Elias Sirag | 2011 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Lagkageløb |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Mølbak | 2006 | 364 | 30.40 | 1:02.91 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:03.93 | |||||||||
2 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 314 | 31.96 | 1:06.06 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.95 | |||||||||
3 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 302 | 31.96 | 1:06.92 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.20 | |||||||||
4 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 290 | 33.46 | 1:07.86 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.11 | |||||||||
5 | Rasmus Egholm | 2006 | 270 | 33.60 | 1:09.52 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:09.42 | |||||||||
6 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | 245 | 34.34 | 1:11.76 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.63 | |||||||||
7 | Oscar Serizawa | 2006 | 238 | 34.94 | 1:12.44 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
8 | Noah Sanchez | 2006 | 232 | 35.24 | 1:13.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.68 | |||||||||
9 | Anton Serizawa | 2006 | 223 | 35.48 | 1:14.02 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
10 | Magne Riedel Pedersen | 2006 | 176 | 37.18 | 1:20.16 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.99 | |||||||||
11 | Nathan Kongstad | 2007 | 171 | 39.15 | 1:20.82 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.21 | |||||||||
12 | Sebastian Svenningsen | 2006 | 168 | 38.45 | 1:21.38 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.68 | |||||||||
13 | Esben Trærup Andersen | 2007 | 157 | 38.90 | 1:23.16 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.44 | |||||||||
14 | Alfred Nielsen-Bentholm | 2007 | 154 | 39.46 | 1:23.74 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.56 | |||||||||
15 | Oscar Haak | 2007 | 142 | 40.99 | 1:26.07 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:29.49 | |||||||||
16 | Gustav Meinert | 2006 | 136 | 40.84 | 1:27.33 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:25.03 | |||||||||
17 | Jonas Hennings Lindhardt | 2007 | 104 | 43.26 | 1:35.37 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:30.15 | |||||||||
18 | Asmus Knudsen | 2006 | 73 | 49.56 | 1:47.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:44.10 | |||||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:31.62 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Lagkageløb |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Konrad Clausen | 2005 | 454 | 28.46 | 58.43 | |||||
SVØM Korsør | 59.13 | |||||||||
2 | Johannes Forsbæk | 2004 | 413 | 29.02 | 1:00.31 | |||||
SVØM Korsør | 59.18 | |||||||||
3 | Bertram Olesen | 2005 | 409 | 29.29 | 1:00.51 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 59.23 | |||||||||
4 | Victor Dyrhauge | 2004 | 393 | 29.47 | 1:01.33 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:00.72 | |||||||||
5 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 391 | 29.55 | 1:01.41 | |||||
SVØM Korsør | 1:00.15 | |||||||||
6 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | 376 | 30.46 | 1:02.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:02.55 | |||||||||
7 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 375 | 30.62 | 1:02.27 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.99 | |||||||||
8 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 285 | 33.11 | 1:08.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.01 | |||||||||
9 | Jakob Stærmose | 2005 | 280 | 32.97 | 1:08.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.40 | |||||||||
10 | Simon Kristoffersen | 2005 | 251 | 33.76 | 1:11.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.16 | |||||||||
11 | Finn Elbo Card | 2005 | 244 | 34.12 | 1:11.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.76 | |||||||||
12 | Malthe Langhoff | 2005 | 128 | 41.86 | 1:28.97 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:38.23 | |||||||||
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2003 |
Sponsor: Lagkageløb |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 557 | 26.45 | 54.59 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.19 | |||||||||
2 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 531 | 26.40 | 55.49 | |||||
Vest-Brøndby | 54.48 | |||||||||
3 | Magnus Aasberg | 2001 | 506 | 27.69 | 56.39 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.31 | |||||||||
4 | Mikkel Hjelm | 2003 | 497 | 27.11 | 56.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.94 | |||||||||
5 | Asger Johansen | 2003 | 469 | 27.83 | 57.83 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 55.96 | |||||||||
6 | William S. Michaelsen | 2001 | 459 | 28.33 | 58.25 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 57.52 | |||||||||
7 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | 438 | 28.30 | 59.15 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 57.37 | |||||||||
8 | Carl-Anton Drauschke | 2003 | 296 | 32.49 | 1:07.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.24 | |||||||||
9 | Nicolai Amin | 2001 | 284 | 32.15 | 1:08.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.09 | |||||||||
10 | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | 269 | 34.15 | 1:09.59 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
11 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 158 | 37.85 | 1:22.99 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:33.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 juni 2019 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 13:30 |