Results for Kong Triton pandekagecup 2018
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Kong Tritons Pandekagecup | Udskriftsdato | 29 september 2018 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 september 2018 |
Løb 17, 4X100m Medley Mix, Finaler |
Sponsor: KO Produktion |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stv Mix 1 | 0 | 4:52.10 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | 4:50.00 | |||||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 1:21.98 | 1:21.98 | |||||||
Jannik Jørgensen | 2004 | 1:17.96 | 2:39.94 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 1:05.70 | 3:45.64 | |||||||
Marie Louise B Andersen | 2005 | 1:06.46 | 4:52.10 | |||||||
2 | Roskilde 1 Mix | 0 | 4:52.93 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:16.27 | 1:16.27 | |||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 1:15.65 | 2:31.92 | |||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 1:12.12 | 3:44.04 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 1:08.89 | 4:52.93 | |||||||
3 | Triton Mix 1 | 0 | 5:10.69 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:05.80 | |||||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 1:22.29 | 1:22.29 | |||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 1:26.80 | 2:49.09 | |||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 1:09.67 | 3:58.76 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 1:11.93 | 5:10.69 | |||||||
4 | Roskilde 2 Mix | 0 | 5:15.38 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Asta Palmund | 2005 | 1:20.40 | 1:20.40 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 1:28.97 | 2:49.37 | |||||||
Emil Isaksen | 2005 | 1:19.24 | 4:08.61 | |||||||
William Breuner | 2005 | 1:06.77 | 5:15.38 | |||||||
5 | Triton Mix 2 | 0 | 5:29.19 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:28.80 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 1:08.60 | 1:08.60 | |||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 1:33.87 | 2:42.47 | |||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 1:37.41 | 4:19.88 | |||||||
Nicholas Castella | 2007 | 1:09.31 | 5:29.19 | |||||||
6 | Stv Mix 2 | 0 | 6:04.94 | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Johannes Tobel Nielsen | 2004 | 1:32.58 | 1:32.58 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 1:43.64 | 3:16.22 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 1:27.29 | 4:43.51 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 1:21.43 | 6:04.94 | |||||||
7 | Nif Mix 1 | 0 | 6:05.34 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Iben Lund Nielsen | 2006 | 1:27.62 | 1:27.62 | |||||||
Masha Jul Pedersen | 2006 | 1:47.94 | 3:15.56 | |||||||
Sebastian N. Bentsen | 2004 | 1:33.64 | 4:49.20 | |||||||
Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 1:16.14 | 6:05.34 | |||||||
8 | Søllerød Sharks 2 | 2007 | 6:20.06 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 7:00.00 | |||||||||
Johan Paaske | 2007 | 1:42.19 | 1:42.19 | |||||||
Helene Heegaard | 2007 | 1:49.59 | 3:31.78 | |||||||
Mathilde Kristensen | 2007 | 1:28.90 | 5:00.68 | |||||||
Thor Andersen | 2007 | 1:19.38 | 6:20.06 | |||||||
9 | Søllerød Sharks 1 | 2007 | 6:20.75 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 6:20.00 | |||||||||
Molly Borchorst | 2007 | 1:36.68 | 1:36.68 | |||||||
Carl Gustav Skovgaard | 2006 | 1:52.30 | 3:28.98 | |||||||
Sebastian R. Bjerg | 2007 | 1:30.66 | 4:59.64 | |||||||
Annabella Nathansen | 2007 | 1:21.11 | 6:20.75 | |||||||
10 | Roskilde 4 Mix | 0 | 6:54.17 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Caroline Bluhm | 2006 | 1:53.39 | 1:53.39 | |||||||
Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | 1:36.30 | 3:29.69 | |||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:31.67 | 5:01.36 | |||||||
Augusta Anemone Friis | 2006 | 1:52.81 | 6:54.17 | |||||||
11 | Søllerød Sharks 3 | 2007 | 6:57.04 | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 7:25.00 | |||||||||
Adam Østergaard | 2007 | 1:46.67 | 1:46.67 | |||||||
Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 1:56.72 | 3:43.39 | |||||||
Caroline Terney | 2007 | 1:42.16 | 5:25.55 | |||||||
Mads Bruhn Aaby | 2008 | 1:31.49 | 6:57.04 | |||||||
12 | Nif Mix 2 | 0 | 7:07.19 | |||||||
Næstved IF | ||||||||||
Selma Ganci Frederiksen | 2008 | 1:39.64 | 1:39.64 | |||||||
Emil Hass | 2006 | 1:54.36 | 3:34.00 | |||||||
Mathilde Bendtsen | 2007 | 2:03.84 | 5:37.84 | |||||||
Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 1:29.35 | 7:07.19 | |||||||
- | Roskilde 3 Mix | 0 | DSQ | sw.10.11 Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 1:26.45 | 1:26.45 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 september 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:50 |