Resultater for DM-H Ã…ben Klasse Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-H Åben Klasse, Gruppe 1 ind |
|
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
|
|
Stævne by |
Durup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|
|
Arrangør |
Durup IF & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
17 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fenja Romanski |
2005 |
|
573 |
1:05.07 |
1:39.99 |
2:12.88 |
|
2:12.88 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Pave Ottesen |
2003 |
|
565 |
1:04.45 |
1:39.60 |
2:13.51 |
|
2:13.51 |
|
|
DeltaSwim |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pernille Thastrup Hansen |
2003 |
|
548 |
1:05.59 |
1:40.25 |
2:14.92 |
|
2:14.92 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Feline Flytkjær Broersma |
2004 |
|
526 |
32.68 |
1:06.95 |
1:42.20 |
|
2:16.78 |
|
|
Horsens Svømmeklub 2 |
59:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Rønn |
2005 |
|
500 |
32.00 |
1:07.39 |
1:43.37 |
|
2:19.11 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
|
498 |
1:06.57 |
1:42.76 |
2:19.31 |
|
2:19.31 |
|
|
Agf 3 |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Cathrine Skau Hansen |
1999 |
|
481 |
32.56 |
1:07.95 |
1:44.91 |
|
2:20.93 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura G. Nedergaard |
2005 |
|
469 |
33.73 |
1:10.27 |
1:46.75 |
|
2:22.13 |
|
|
Odder Svømmeklub |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
467 |
1:07.72 |
1:44.49 |
2:22.32 |
|
2:22.32 |
|
|
Vejle Svømmeklub 2 |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
458 |
33.36 |
1:09.11 |
1:46.22 |
|
2:23.18 |
|
|
Agf 2 |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maiken Søndergård |
2003 |
|
252 |
1:19.61 |
2:06.62 |
2:54.79 |
|
2:54.79 |
|
|
Durup IF |
59:59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
18 november 2018 |
Licens til Durup IF |
Udskriftstidspunkt |
08:55 |
|