Resultater for Sollentuna simfestival 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lördag 16/2 Insim 13.00 Start 14.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sollentuna simfestival 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 16 feb 2019 till den 17 feb 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 13 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
324 |
1:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.86 |
269 |
1:15.72 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
266 |
1:15.97 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Spårvägen Simförening |
+0.65 |
244 |
1:18.22 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
235 |
1:19.13 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Frantz |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.61 |
233 |
1:19.40 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Fjellström |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
197 |
1:24.04 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Bjällås |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.68 |
188 |
1:25.34 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
186 |
1:25.58 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
185 |
1:25.73 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
178 |
1:26.87 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
171 |
1:27.98 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benedek Kovacs |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
139 |
1:34.19 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Nilsson |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.62 |
139 |
1:34.28 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
137 |
1:34.72 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albert Sjögren |
2007 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.87 |
130 |
1:36.49 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
127 |
1:37.28 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
122 |
1:38.35 |
+27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
91 |
1:48.61 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Måtar |
2006 |
Ålands Simförening |
+0.72 |
55 |
2:08.25 |
+57.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 14:59:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Lindström |
2004 |
Luleå Simsällskap |
+0.74 |
480 |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
343 |
1:09.80 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
315 |
1:11.80 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artjom Ponomarjov |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
276 |
1:15.09 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
260 |
1:16.57 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
230 |
1:19.77 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
John Ström |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.79 |
221 |
1:20.88 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.90 |
158 |
1:30.42 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Lindberg |
2004 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.82 |
148 |
1:32.32 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Hägglund |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 14:59:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Skyving |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
+0.99 |
466 |
1:03.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
286 |
1:14.21 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Kristoffersson |
2003 |
Upplands-Bro Simsällskap |
+0.76 |
262 |
1:16.36 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
206 |
1:22.73 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Ramsthaler |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.88 |
133 |
1:35.56 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aydin Sahifi |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 14:59:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m Ryggsim Herrar ABCD 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Andersson |
2001 |
Norrtälje Simklubb |
+0.66 |
378 |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Eknor |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
319 |
1:11.55 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-02-16 14:59:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-02-16 15:05:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|