Resultat för SB Cup 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2019 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | SVØM Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 marts 2019 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victoria Petersen | 2008 | 217 | 42.70 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
2 | Martine Foged | 2009 | 192 | 44.46 | ||||||
Næstved IF | 47.19 | |||||||||
3 | Vica Lucie Axen | 2008 | 177 | 45.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.35 | |||||||||
4 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 153 | 47.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.91 | |||||||||
5 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 144 | 48.93 | ||||||
Kalundborg SK | 47.70 | |||||||||
6 | Astrid Jensen-Mattebjerg | 2008 | 122 | 51.66 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
7 | Signe Weirgang Kjær Larse | 2008 | 115 | 52.76 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
8 | Maja Lund Nielsen | 2010 | 112 | 53.17 | ||||||
Næstved IF | 56.85 | |||||||||
9 | Emilie Jakobsen | 2010 | 110 | 53.48 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Shaya Mortensen | 2008 | 97 | 55.72 | ||||||
Kalundborg SK | 55.88 | |||||||||
11 | Alba Mayland | 2010 | 40 | 1:14.81 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Asta Lund Nielsen | 2008 | DSQ | sw 6.4 ej fortsat be | ||||||
Næstved IF | 43.02 | |||||||||
- | Augusta Johansen | 2008 | DSQ | sw 6.2 svøm mave 25 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 43.42 | |||||||||
- | Bianca Uhl | 2009 | DSQ | sw 6.5 | ||||||
SVØM Korsør | ||||||||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | DSQ | sw 4.4 | ||||||
Næstved IF | ||||||||||
- | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | DSQ | sw 6.4 | ||||||
Næstved IF | 41.55 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 394 | 35.00 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.12 | |||||||||
2 | Laura Meyer | 2006 | 361 | 36.04 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.62 | |||||||||
3 | Iben Lund Nielsen | 2006 | 344 | 36.62 | ||||||
Næstved IF | 36.38 | |||||||||
4 | Andrea Strandby | 2007 | 330 | 37.11 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.13 | |||||||||
5 | Leonora Franck | 2006 | 325 | 37.32 | ||||||
Næstved IF | 37.47 | |||||||||
6 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 308 | 38.00 | ||||||
Næstved IF | 36.96 | |||||||||
7 | Mathilde Pedersen | 2007 | 307 | 38.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
8 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 294 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.03 | |||||||||
9 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 263 | 40.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.39 | |||||||||
10 | Lydia Greisdal | 2007 | 228 | 42.00 | ||||||
SVØM Korsør | 44.23 | |||||||||
11 | Masha Jul Pedersen | 2006 | 223 | 42.30 | ||||||
Næstved IF | 42.61 | |||||||||
12 | Nora Berg | 2006 | 218 | 42.62 | ||||||
Roskilde Svømning | 50.23 | |||||||||
13 | Clara Boberg | 2007 | 207 | 43.38 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Fanny Grange | 2006 | 196 | 44.15 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Viola Søbye | 2006 | 194 | 44.28 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 45.84 | |||||||||
16 | Anna Høyer | 2007 | 191 | 44.51 | ||||||
Køge Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
17 | Shauli Mortensen | 2006 | 181 | 45.32 | ||||||
Kalundborg SK | 47.23 | |||||||||
18 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 175 | 45.88 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.44 | |||||||||
19 | Caroline Bluhm | 2006 | 169 | 46.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 47.70 | |||||||||
20 | Julia Vincentz | 2007 | 168 | 46.46 | ||||||
Roskilde Svømning | 54.78 | |||||||||
21 | Sara Kaiser | 2007 | 158 | 47.45 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 47.08 | |||||||||
22 | Tascha S. Knudsen | 2007 | 120 | 52.00 | ||||||
SVØM Korsør | 53.14 | |||||||||
23 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 109 | 53.62 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 521 | 31.90 | ||||||
Næstved IF | 33.67 | |||||||||
2 | Thea Kaiser | 2004 | 455 | 33.36 | ||||||
Kalundborg SK | 33.09 | |||||||||
3 | Sille Bachmann | 2004 | 449 | 33.50 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 33.25 | |||||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 398 | 34.88 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 36.15 | |||||||||
5 | Thea Torndal Jensen | 2004 | 384 | 35.29 | ||||||
Næstved IF | 36.21 | |||||||||
6 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 349 | 36.46 | ||||||
Kalundborg SK | 37.02 | |||||||||
7 | Isabella Hejlesen | 2004 | 339 | 36.78 | ||||||
SVØM Korsør | 39.00 | |||||||||
8 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | 335 | 36.95 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 35.38 | |||||||||
9 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 322 | 37.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.22 | |||||||||
10 | Pauline Andersen | 2005 | 315 | 37.69 | ||||||
Kalundborg SK | 37.76 | |||||||||
11 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | 314 | 37.74 | ||||||
Værløse Svømmeklub | 38.69 | |||||||||
12 | Freja Threms | 2005 | 283 | 39.08 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 40.21 | |||||||||
13 | Ella Rasmussen | 2004 | 277 | 39.37 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 37.35 | |||||||||
14 | Cathrine Høst | 2004 | 269 | 39.76 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
15 | Mathilde Nissen | 2004 | 258 | 40.32 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
16 | Sofie Larsen | 2005 | 241 | 41.21 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 42.55 | |||||||||
17 | Maria Sprenger | 2005 | 231 | 41.81 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 45.59 | |||||||||
18 | Cecilie Kaarde | 2004 | 205 | 43.49 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
19 | Yasmin Kaarde | 2004 | 150 | 48.28 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 517 | 31.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.38 | |||||||||
2 | Katrine Duus | 2003 | 440 | 33.75 | ||||||
Næstved IF | 33.92 | |||||||||
3 | Camille Konge Neess | 2003 | 388 | 35.19 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | 35.88 | |||||||||
4 | Sofia Levisen | 2002 | 379 | 35.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Petersen | 2000 | 468 | 33.04 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 33.48 | |||||||||
- | Jasmin Danielsen | 2001 | DSQ | sw 6.4 ej fortsat be | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 03 marts 2019 |
Licens til SVØM Korsør | Udskriftstidspunkt | 13:56 |