Resultater for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang Langbane | Udskriftsdato | 01 juli 2019 | |||
Stævne by | Nørresundby | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 535 | 27.06 | 57.75 | |||||
Roskilde Svømning | 56.41 | |||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 535 | 27.65 | 57.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
3 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 534 | 27.81 | 57.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 55.84 | |||||||||
4 | Andreas M Nielsen | 2005 | 522 | 27.80 | 58.25 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 58.66 | |||||||||
5 | Christian Duetoft | 2005 | 514 | 28.14 | 58.54 | |||||
Vejle Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
6 | Malthe Berlin | 2005 | 506 | 28.43 | 58.86 | |||||
Rønne Svømme Klub | 57.70 | |||||||||
7 | Anders Sanggaard | 2005 | 486 | 28.60 | 59.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 59.81 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 478 | 28.81 | 59.99 | |||||
SVØM Korsør | 1:00.83 | |||||||||
9 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 477 | 29.08 | 1:00.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 59.69 | |||||||||
10 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 471 | 28.86 | 1:00.28 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.15 | |||||||||
11 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 468 | 28.86 | 1:00.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.74 | |||||||||
12 | Matti Andersen | 2005 | 465 | 28.94 | 1:00.53 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
13 | Alexander Halken | 2005 | 464 | 29.09 | 1:00.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:01.47 | |||||||||
14 | Daniel Bastholm | 2005 | 462 | 30.23 | 1:00.66 | |||||
Greve Svømmeklub | 59.87 | |||||||||
15 | William Breuner | 2005 | 457 | 28.78 | 1:00.89 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.33 | |||||||||
16 | Sebastian K Eriksen | 2005 | 450 | 29.14 | 1:01.18 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:01.39 | |||||||||
17 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 448 | 29.07 | 1:01.30 | Deltager ikke i finalen | ||||
DeltaSwim | 1:00.14 | |||||||||
18 | Louie Uldall | 2005 | 444 | 29.05 | 1:01.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.33 | |||||||||
19 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 440 | 29.34 | 1:01.65 | |||||
Roskilde Svømning | 1:00.90 | |||||||||
20 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 438 | 29.52 | 1:01.74 | |||||
Frem Odense | 1:00.85 | |||||||||
21 | William Bogø Andersen | 2005 | 438 | 29.36 | 1:01.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.08 | |||||||||
22 | Mathies Liersch | 2005 | 434 | 29.67 | 1:01.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Syd | 1:00.46 | |||||||||
23 | Jonas Gaur | 2005 | 434 | 29.90 | 1:01.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:04.80 | |||||||||
24 | Luca Hertzog | 2005 | 428 | 29.55 | 1:02.22 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.53 | |||||||||
25 | Rasmus Capion | 2005 | 423 | 29.44 | 1:02.46 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:03.54 | |||||||||
26 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 423 | 29.75 | 1:02.47 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:03.59 | |||||||||
27 | Furkan Guler | 2005 | 420 | 30.47 | 1:02.61 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.88 | |||||||||
28 | Emil Isaksen | 2005 | 420 | 29.88 | 1:02.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.73 | |||||||||
29 | Mathias Nybro Laursen | 2005 | 419 | 29.58 | 1:02.64 | |||||
Swim Team Neptun | 1:04.51 | |||||||||
29 | Nicholas Simson | 2005 | 419 | 29.54 | 1:02.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:02.13 | |||||||||
31 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 418 | 30.64 | 1:02.70 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.69 | |||||||||
32 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 414 | 30.22 | 1:02.92 | |||||
Frem Odense | 1:01.65 | |||||||||
33 | Bertram Olesen | 2005 | 406 | 29.63 | 1:03.32 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:01.93 | |||||||||
34 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 404 | 30.18 | 1:03.44 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
35 | Sune Vergmann | 2005 | 401 | 30.43 | 1:03.61 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.39 | |||||||||
36 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 400 | 30.71 | 1:03.65 | |||||
DeltaSwim | 1:05.16 | |||||||||
37 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 392 | 30.77 | 1:04.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:05.07 | |||||||||
38 | Calvin Konge Neess | 2005 | 392 | 30.63 | 1:04.08 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | 1:04.15 | |||||||||
39 | Mads Sørensen | 2005 | 389 | 30.50 | 1:04.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.68 | |||||||||
40 | Magnus Løfquist | 2005 | 362 | 30.95 | 1:05.77 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.71 | |||||||||
41 | Carl Clausen | 2005 | 362 | 31.00 | 1:05.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:06.28 | |||||||||
42 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 349 | 32.16 | 1:06.57 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.82 | |||||||||
43 | Martin Svendson | 2005 | 331 | 32.41 | 1:07.81 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.17 | |||||||||
44 | Frederik Laursen | 2005 | 311 | 32.58 | 1:09.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.24 | |||||||||
45 | Philip Vesterby | 2005 | 306 | 33.06 | 1:09.54 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 juli 2019 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |