2019-08-21   07:55:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kempele-uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:11   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 1, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Asta Viuhkola  1980  Oulun Lohet            31.76   
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto            34.63   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            34.72   
Anna Karjalainen  1994  Oulun Lohet            35.61   
Mervi Ukkola  1970  Oulun Uinti 1906            42.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:11 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:24   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            39.27   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            39.41   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            40.92   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906            42.33   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            42.81   
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            43.77   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            44.93   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            45.17   
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            45.78   
10  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            48.63   
11  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            50.29   
12  Pinja Unna Lumina Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            50.51   
13  Malla Määttä  2010  Kempeleen Pyrintö            50.66   
14  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            50.71   
15  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö            52.57   
16  Julia Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            54.93   
17  Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            56.22   
18  Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            56.38   
                     
 
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            28.69   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906            28.93   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            29.35   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet            29.73   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            29.75   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906            30.43   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            30.47   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            30.67   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            30.85   
10  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            31.17   
11  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            31.26   
12  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet            31.39   
13  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            31.51   
14  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            31.87   
15  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            31.93   
16  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            32.21   
17  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            32.91   
18  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            34.11   
19  Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet            34.36   
20  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            34.76   
21  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            34.78   
22  Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005  Oulun Uinti 1906            35.10   
23  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            35.49   
24  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö            35.65   
25  Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906            35.83   
26  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906            35.96   
27  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            38.24   
28  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            39.06   
29  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            39.25   
30  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            39.48   
31  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.96   
32  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            40.02   
33  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            40.83   
34  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö            41.19   
35  Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö            41.25   
36  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            41.44   
37  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            42.40   
38  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            43.21   
39  Laura Suutari  2008  Kajaanin Uimaseura            44.29   
40  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            44.70   
41  Helka Honka  2008  Kemin Uimaseura            44.71   
42  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            44.82   
43  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            45.05   
44  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            45.87   
45  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906            47.28   
46  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet            48.44   
47  Elma Tyni  2004  Kempeleen Pyrintö            51.34   
48  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            52.33   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:24 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:23   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:24 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto            27.77   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906            29.33   
Timo Siika-Aho  1968  Oulun Lohet            30.26   
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            30.29   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            31.35   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            32.58   
Michael Szücs  1972  Oulun Uinti 1906            41.50   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:23 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:31   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            37.31   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            38.50   
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            39.15   
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            39.77   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            42.44   
Julius Hilli  2008  Kempeleen Pyrintö            43.51   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            43.78   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            44.62   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            44.77   
10  Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906            45.42   
11  Perttu Piippo  2008  Kempeleen Pyrintö            46.24   
12  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            46.41   
13  Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            48.22   
14  Oskari Salo  2009  Oulun Lohet            49.39   
15  Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            50.59   
16  Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            51.06   
17  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            51.23   
                     
 
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            26.00   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            26.84   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            27.70   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            27.74   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            28.26   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet            28.66   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            28.71   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906            29.36   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet            31.74   
10  Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            33.10   
11  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            33.58   
12  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            34.64   
13  Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            37.06   
14  Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            37.36   
15  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906            37.61   
16  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            38.24   
17  Henri Heiskanen  2007  Kemin Uimaseura            38.61   
18  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            38.74   
19  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            38.92   
20  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906            39.40   
20  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906            39.40   
22  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            40.32   
23  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            43.37   
24  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            45.50   
25  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            46.36   
26  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            51.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:31 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:43 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    57.29        1:54.80   
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    58.21        2:01.37   
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
Arvioitu alkamisaika: 10:43 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    40.13        1:22.27   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.78        1:23.93   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    40.57        1:24.90   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    41.79        1:25.65   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    41.26        1:26.72   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    42.89        1:27.20   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.58        1:27.67   
Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    42.37        1:27.91   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    42.22        1:28.60   
10  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    44.29        1:29.44   
11  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    43.19        1:30.26   
12  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    44.35        1:31.02   
13  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    44.64        1:31.20   
14  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    46.12        1:31.95   
15  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    45.16        1:32.56   
16  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    45.45        1:34.68   
17  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    47.28        1:35.75   
18  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    46.75        1:36.74   
                     
 
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 10:43 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    32.23        1:06.86   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.29        1:10.88   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    34.79        1:11.90   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    36.76        1:15.65   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    37.04        1:16.96   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    38.62        1:18.52   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    37.95        1:18.65   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    37.49        1:18.87   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    37.09        1:18.94   
10  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    38.28        1:19.43   
11  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    38.70        1:21.04   
12  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    39.68        1:21.50   
13  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    38.70        1:21.53   
14  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    39.88        1:22.44   
15  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    39.54        1:22.59   
16  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    39.61        1:23.55   
17  Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    39.99        1:23.91   
18  Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    39.92        1:24.47   
19  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    41.98        1:24.98   
20  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    42.30        1:27.15   
21  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    41.60        1:27.22   
22  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    44.25        1:28.53   
23  Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    44.29        1:30.04   
24  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    43.71        1:31.68   
25  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    48.00        1:42.22   
Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:07   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:05 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:19 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    42.56        1:25.90   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    43.39        1:30.04   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    45.80        1:33.88   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    47.45        1:37.83   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    49.88        1:39.50   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    50.10        1:40.50   
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    52.46        1:47.93   
Henri Heiskanen  2007  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:05 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:19 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    37.00        1:16.34   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    43.13        1:24.63   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.02        1:26.06   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    42.76        1:27.92   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:05 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:19 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    31.90        1:06.89   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    33.40        1:07.29   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    34.86        1:12.18   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    35.42        1:12.66   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    37.00        1:15.30   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    38.83        1:20.73   
Esa Päätalo  1965  Oulun Uinti 1906    41.10        1:23.79   
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    43.76        1:28.83   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:07 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 7, 25m VU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:34 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            19.26   
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            20.34   
Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            23.81   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 8, 25m VU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            19.93   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            20.00   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            20.06   
Tomi Rantala  2009  Kempeleen Pyrintö            20.75   
Oskari Salo  2009  Oulun Lohet            21.38   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            22.20   
Iiro Matinolli  2009  Kempeleen Pyrintö            23.36   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jasmin Nurmela  1991  Oulun Lohet            34.13   
Asta Viuhkola  1980  Oulun Lohet            34.77   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            38.51   
Anna Karjalainen  1994  Oulun Lohet            39.94   
Mervi Ukkola  1970  Oulun Uinti 1906            51.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:43 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö            29.81   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            33.19   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            33.38   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet            33.41   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906            33.41   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            33.73   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906            34.07   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            34.61   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            35.26   
10  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            35.38   
11  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            36.57   
12  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            38.91   
13  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906            39.08   
14  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            40.56   
15  Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906            41.24   
16  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906            41.56   
17  Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto            42.97   
18  Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906            44.33   
19  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906            44.50   
20  Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            44.53   
21  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            45.44   
22  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906            46.09   
23  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö            46.52   
24  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            46.77   
25  Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet            47.17   
26  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            49.66   
27  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            49.76   
28  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            51.03   
29  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            52.76   
30  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            56.99   
Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:18   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Antti Seväkivi  1977  Muhoksen Voitto            30.07   
Jussi Kanste  1966  Haukiputaan Heitto            32.68   
Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906            37.23   
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            38.41   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:18 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 11:57 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:05 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            47.61   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            49.65   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            51.31   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            58.39   
                     
 
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 11:57 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:05 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            29.05   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            29.24   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto            30.20   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            30.41   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            31.16   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906            32.01   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906            41.07   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906            41.40   
Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö            41.45   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            42.36   
11  Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet            43.44   
12  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            46.34   
13  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            47.25   
14  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            47.27   
15  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            47.80   
16  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            59.29   
Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus               
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  12:46   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:20 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    36.95  1:17.42  1:57.63    2:37.69   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    40.55  1:23.64  2:06.39    2:48.53   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.39  1:27.45  2:14.84    3:01.31   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    45.26  1:36.18  2:29.40    3:20.31   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    50.62  1:45.60  2:38.99    3:31.62   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    49.08  1:43.10  2:38.07    3:32.81   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.57  1:42.31  2:38.45    3:34.06   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    48.52  1:43.67  2:39.87    3:35.35   
Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    50.21  1:48.24  2:46.72    3:43.96   
10  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    52.77  1:51.04  2:50.29    3:47.80   
11  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    49.78  1:48.58  2:48.58    3:48.82   
12  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    53.48  1:53.54  2:55.43    3:55.51   
13  Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    55.56  1:57.43  3:00.51    4:02.01   
14  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    56.79  1:59.72  3:04.67    4:07.69   
15  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    58.31  2:04.89  3:10.60    4:15.04   
16  Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö    58.61  2:03.09  3:11.29    4:15.29   
17  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    58.42  2:03.44  3:11.02    4:17.23   
18  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö    59.21  2:05.57  3:12.66    4:20.03   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:20 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    39.83  1:23.40  2:08.28    2:54.16   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    40.51  1:25.73  2:11.72    2:57.10   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    40.66  1:27.09  2:14.29    2:59.08   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    41.20  1:26.15  2:12.03    2:59.30   
Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    42.57  1:31.94  2:21.59    3:11.08   
Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    43.17  1:31.86  2:22.11    3:12.79   
Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    45.77  1:37.67  2:31.22    3:23.35   
Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    45.89  1:39.64  2:32.98    3:24.27   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    46.49  1:39.93  2:34.74    3:29.82   
10  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    50.43  1:47.71  2:46.27    3:42.02   
11  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    54.19  1:54.43  2:57.62    3:55.95   
                     
 
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:20 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    39.09  1:20.73  2:00.94    2:44.06   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    38.80  1:23.48  2:08.82    2:52.83   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    39.66  1:23.63  2:08.79    2:53.54   
Jasmin Nurmela  1991  Oulun Lohet    43.67  1:33.31  2:24.08    3:13.07   
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto    47.70  1:41.18  2:37.68    3:33.33   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    48.56  1:43.43  2:39.25    3:33.39   
Tiia Kujala  1968  Oulun Uinti 1906    47.02  1:40.47  2:36.44    3:33.57   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:46 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö    52.70  1:50.51  2:48.59    3:41.35   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö    56.11  1:58.88      4:01.95   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    56.75  2:00.27      4:04.72   
Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    1:06.56  2:18.84      4:43.00   
Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    1:11.68  2:32.56      5:13.44   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika: 12:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    38.41  1:22.35  2:07.14    2:51.99   
Otso Kotila  2004  Oulun Lohet            DSQ  yhden käden kosketus 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 12:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    33.91  1:13.03  1:54.11    2:36.01   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    43.50  1:34.62  2:28.48    3:21.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 15, 200m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 13:06 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.71  1:25.11  2:14.61    2:52.04   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    42.03  1:29.29  2:21.02    3:02.70   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    41.35  1:29.50      3:04.99   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    41.46  1:30.90  2:27.09    3:09.58   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    47.34  1:36.07  2:31.10    3:11.35   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    45.16  1:34.96  2:29.01    3:11.65   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    45.80  1:33.63      3:11.95   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    42.02  1:33.68  2:29.92    3:12.01   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    50.48  1:37.70  2:30.07    3:12.60   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    49.00  1:37.91  2:33.02    3:16.96   
11  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    46.48  1:35.54  2:31.16    3:18.17   
12  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    45.33  1:34.78  2:34.32    3:18.47   
13  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    47.79  1:37.53  2:39.75    3:22.48   
14  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    52.22  1:45.42  2:43.04    3:30.81   
Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ  3 delfiinipotkua 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ  yhden käden kosketus 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 15, 200m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 13:06 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö    32.03  1:10.64  1:54.55    2:27.98   
Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    36.45  1:17.59  2:03.74    2:44.41   
Iiris Isokoski  2003  Haukiputaan Heitto    35.38  1:18.79  2:07.53    2:48.90   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    37.33  1:21.40  2:12.57    2:50.22   
Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    37.74  1:25.75  2:18.55    3:01.25   
Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    42.62  1:35.39  2:30.92    3:18.22   
Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    44.88  1:36.19  2:32.29    3:19.02   
Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    42.59  1:37.80  2:35.31    3:19.95   
Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    45.59  1:40.03  2:38.04    3:21.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:22 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  13:30   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 16, 200m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika: 13:29 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:44 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    39.17  1:20.13  2:09.20    2:46.83   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    42.28  1:28.93  2:18.08    3:01.45   
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    43.21  1:31.29  2:25.18    3:04.85   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.51  1:28.21  2:24.28    3:05.59   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    42.91  1:33.77  2:30.51    3:10.45   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    44.74  1:36.24  2:28.37    3:11.61   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    43.81  1:32.06  2:35.64    3:17.43   
Niko Kumpulainen  2007  Oulun Uinti 1906    45.43  1:36.40  2:32.09    3:18.26   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    48.72  1:41.32  2:37.44    3:20.28   
10  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906    49.22  1:39.57  2:40.34    3:25.61   
Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään               
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 16, 200m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika: 13:29 
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:44 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miikka Mattila  1977  Oulun Uinti 1906    38.51  1:30.58  2:37.47    3:25.68   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:30 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:18   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 17, 4X25m VUV 2T11+2P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Kempy 1  2007  Kempeleen Pyrintö            1:13.17   
  Tuomo Strömmer  2007                 
  Veeti Palo  2007      37.36        37.36   
  Milla Mikkonen  2008                 
  Iiris Lukkariniemi  2008      1:13.17        1:13.17   
                     
Kemus Junnut  2007  Kemin Uimaseura            1:20.17   
  Henri Heiskanen  2007                 
  Helka Honka  2008      39.29        39.29   
  Aaron Rantsi  2009                 
  Minka Torvikoski  2011      1:20.17        1:20.17   
                     
Kempy 3  2007  Kempeleen Pyrintö            1:20.94   
  Julius Hilli  2008                 
  Jalo Anttonen  2007      40.48        40.48   
  Sanna Törmä  2008                 
  Mira Marttila  2009      1:20.94        1:20.94   
                     
Kempy 2  2008  Kempeleen Pyrintö            1:22.86   
  Veikka Palo  2009                 
  Veikka Niku  2008      39.32        39.32   
  Neela Poropudas  2009                 
  Ada-Sofia Juntunen  2008      1:22.86        1:22.86   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:18 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:18   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 18, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto            44.43   
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            46.02   
Johanna Rahko  1983  Kempeleen Pyrintö            47.41   
Zsuzsanna Törmänen  1978  Kempeleen Pyrintö            49.55   
Liisa Rantatulkkila  1982  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:18 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:27   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö            52.91   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            53.48   
Nevia Viuhkola  2009  Oulun Lohet            54.01   
Minja Yli-Tainio  2009  Oulun Lohet            54.44   
Varpu Saastamoinen  2009  Oulun Uinti 1906            54.57   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö            55.57   
Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet            57.60   
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto            58.22   
Julia Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            59.04   
10  Laura Haikola  2009  Kempeleen Pyrintö            59.31   
11  Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            1:02.10   
12  Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            1:02.64   
13  Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            1:04.23   
14  Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto            1:05.22   
15  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906            1:08.37   
16  Pinja Unna Lumina Kärkkäinen  2009  Oulun Lohet            1:08.86   
Noora Haikola  2011  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            35.38   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            36.74   
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906            36.87   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906            38.38   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            38.57   
Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö            39.14   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet            39.19   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            39.32   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto            39.40   
10  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            39.66   
11  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö            40.43   
12  Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906            41.06   
13  Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit            41.77   
13  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti            41.77   
15  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö            41.91   
16  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906            42.10   
17  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö            43.16   
18  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö            43.23   
19  Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906            43.87   
20  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            46.73   
21  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö            47.28   
22  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            47.83   
23  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            48.89   
24  Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit            49.23   
25  Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö            49.27   
26  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö            51.76   
27  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            52.64   
28  Minea Mäentausta  2008  Oulun Uinti 1906            52.77   
29  Selja Tiensuu  2007  Oulun Lohet            53.45   
30  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit            53.64   
31  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            53.65   
32  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet            53.98   
33  Enna Neitola  2006  Kempeleen Pyrintö            54.06   
34  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto            55.15   
35  Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906            55.44   
36  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            56.16   
37  Helka Honka  2008  Kemin Uimaseura            56.17   
38  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö            59.15   
39  Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö            59.24   
40  Eveliina Seppänen  2008  Kempeleen Pyrintö            1:02.67   
41  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            1:03.13   
42  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö            1:03.39   
43  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906            1:04.24   
Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.2 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
Ida-Sofia Elisabeth Nikkilä  2005  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:27 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:31   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 20, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jaakko Erkinaro  1963  Oulun Uinti 1906            42.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:31 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:49   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            51.64   
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            52.13   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            54.19   
Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            55.33   
Simon Hiltunen  2008  Oulun Lohet            56.43   
Miko Helve  2008  Kempeleen Pyrintö            57.84   
Oliver Rannanpää  2008  Oulun Lohet            59.68   
Julius Hilli  2008  Kempeleen Pyrintö            1:01.48   
Perttu Piippo  2008  Kempeleen Pyrintö            1:02.35   
10  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet            1:03.11   
11  Oskari Salo  2009  Oulun Lohet            1:04.73   
12  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö            1:07.96   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Luka Walter  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            34.08   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            34.19   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti            35.39   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto            37.47   
Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906            37.70   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto            41.64   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            45.92   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906            46.96   
Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö            47.39   
10  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö            48.18   
11  Aapeli Yliraasakka  2005  Kempeleen Pyrintö            49.91   
12  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            51.61   
13  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906            51.88   
14  Petrus Bergman  2007  Oulun Lohet            52.31   
15  Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö            52.37   
16  Sampo Jylhä  2005  Oulun Uinti 1906            52.92   
17  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            53.85   
18  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906            55.38   
19  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            55.51   
20  Olli Henriksson  2007  Oulun Lohet            57.48   
21  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö            57.59   
22  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö            1:02.28   
Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:49 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:58   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ella Johanna Lyytikäinen  2008  Oulun Lohet    52.90        1:57.57   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet    50.96        1:59.08   
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    39.38        1:22.14   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    40.95        1:26.58   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    41.17        1:28.67   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.05        1:30.17   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    40.34        1:30.26   
Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    41.71        1:32.57   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    43.32        1:34.33   
Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    45.92        1:35.23   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    48.28        1:44.40   
10  Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    51.72        1:48.05   
11  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    54.10        1:49.22   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    32.76        1:09.17   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    34.57        1:14.80   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    35.51        1:15.09   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    37.63        1:25.32   
Venla Talvensaari  2006  Oulun Uinti 1906    39.14        1:32.38   
Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    43.50        1:32.91   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    47.20        1:45.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:58 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  17:58   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    45.18        1:40.36   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet    43.97        1:46.66   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    51.68        1:50.02   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    40.77        1:26.01   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    41.66        1:27.95   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.13        1:29.30   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    43.46        1:36.06   
                     
 
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    29.86        1:04.54   
Leevi Kärnä  2001  Kajaanin Uimaseura    30.53        1:05.23   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    31.27        1:05.87   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    33.64        1:12.41   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    38.11        1:21.25   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  17:58 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:15   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Reeta Ollonen  2006  Oulun Uinti 1906    35.95  1:13.97  1:51.01    2:26.98   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    38.27  1:18.89  1:59.59    2:38.54   
Janina Paakkolanvaara  2006  Kemin Työväen Uimarit    42.46  1:28.65  2:15.44    2:58.56   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    43.58  1:29.66  2:15.67    2:59.36   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    43.71  1:29.58  2:15.54    3:00.52   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    43.90  1:30.61  2:18.02    3:04.10   
Emma Ylitervo  2006  Kempeleen Pyrintö    45.57  1:35.57  2:26.74    3:15.47   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    46.29  1:36.71  2:28.68    3:19.91   
Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    48.24  1:41.95  2:36.90    3:29.14   
10  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    48.71  1:43.88  2:39.58    3:31.94   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Helmi Jouhten  2004  Kempeleen Pyrintö    34.10  1:10.72  1:47.71    2:24.09   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    38.13  1:19.83  2:03.16    2:45.84   
Noora Aikio  2004  Kemin Työväen Uimarit    40.13  1:23.32  2:07.33    2:51.27   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    40.32  1:25.61  2:11.38    2:55.20   
Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    42.15  1:27.44  2:15.04    3:01.79   
Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    43.80  1:30.53  2:18.62    3:05.11   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    44.00  1:31.46  2:19.80    3:08.54   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    44.27  1:31.85      3:09.11   
                     
 
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    37.26  1:17.60  1:58.09    2:35.24   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    36.08  1:15.49  1:56.89    2:35.80   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:15 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:17   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    36.73  1:15.71  1:55.03    2:32.47   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    36.63  1:16.64  1:57.83    2:37.17   
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    36.78  1:17.63  2:00.75    2:43.07   
Leevi Sipilä  2003  Kempeleen Pyrintö            DSQ   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    35.90  1:14.51  1:53.64    2:30.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:17 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:59   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 26, 25m RU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura            28.32   
Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura            28.84   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:59 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  18:59   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 27, 25m RU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö            22.61   
Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura            24.00   
Tomi Rantala  2009  Kempeleen Pyrintö            28.09   
Joel Sarajärvi  2009  Kempeleen Pyrintö            32.31   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  18:59 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  19:18   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olivia Riekki  2008  Oulun Uinti 1906    38.09        1:18.79   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    40.25        1:22.55   
Anna Rajakangas  2008  Oulun Uinti 1906    42.43        1:28.19   
Milla Mikkonen  2008  Kempeleen Pyrintö    44.34        1:33.32   
Matilda Hirvelä  2009  Oulun Uinti 1906    43.49        1:34.52   
Neela Poropudas  2009  Kempeleen Pyrintö    43.26        1:36.09   
Sara Laukkanen  2009  Haukiputaan Heitto    45.53        1:36.60   
Sanna Törmä  2008  Kempeleen Pyrintö    46.51        1:39.51   
Mira Marttila  2009  Kempeleen Pyrintö    48.19        1:39.68   
10  Iiris Lukkariniemi  2008  Kempeleen Pyrintö    45.16        1:40.76   
11  Minka Torvikoski  2011  Kemin Uimaseura    47.14        1:41.87   
12  Anni Jylhä  2008  Oulun Uinti 1906    48.60        1:44.36   
13  Ada-Sofia Juntunen  2008  Kempeleen Pyrintö    47.11        1:45.51   
14  Aurora Känsälä  2009  Oulun Uinti 1906    51.83        1:50.47   
15  Saimi Siika-Aho  2009  Oulun Lohet    54.38        1:56.95   
16  Emilia Risto  2009  Kempeleen Pyrintö    51.86        1:59.60   
17  Emma Kaunisto  2011  Kemin Uimaseura    57.94        2:04.50   
Aino-Tuulia Ponto  2009  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    34.54        1:10.25   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    35.16        1:12.22   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    35.21        1:13.15   
Ellen Krüger  2007  Oulun Lohet    37.76        1:16.06   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    37.92        1:16.81   
Hanna Saarenpää  2007  Haukiputaan Heitto    36.50        1:16.99   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    37.78        1:17.20   
Olivia Loukkola  2007  Oulun Uinti 1906    38.10        1:18.75   
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö    38.16        1:19.38   
10  Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    37.89        1:19.54   
11  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    39.21        1:19.64   
12  Ennimaija Mäntynen  2007  Oulun Uinti 1906    38.58        1:20.45   
13  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    38.85        1:20.64   
14  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    39.30        1:21.09   
14  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    38.71        1:21.09   
16  Aino Leinonen  2007  Oulun Uinti 1906    39.72        1:22.13   
17  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    40.12        1:24.12   
18  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    41.22        1:24.98   
19  Ella Utriainen  2007  Kempeleen Pyrintö    42.32        1:26.40   
20  Silja Sipovaara  2007  Haukiputaan Heitto    41.92        1:28.81   
21  Enni Alatalo  2007  Oulun Lohet    43.19        1:30.66   
22  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    43.91        1:32.93   
23  Aino Lamminpää  2007  Oulun Lohet    52.87        1:50.54   
                     
 
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Senni Jouhten  2002  Kempeleen Pyrintö    29.13        1:00.91   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    30.69        1:02.48   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    31.55        1:05.27   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    32.20        1:06.11   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    32.12        1:06.42   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    32.20        1:06.61   
Ülle Harjaks  2006  Oulun Uinti 1906    31.58        1:06.61   
Katariina Koivuranta  2005  Oulun Uinti 1906    31.93        1:07.16   
Siiri Rahikkala  2004  Oulun Uinti 1906    32.99        1:07.61   
10  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    32.36        1:07.90   
11  Essi Vilhelmiina Virta  2005  Kempeleen Pyrintö    33.25        1:07.99   
12  Lidia Evans  2005  Swimming Club Vuokatti    32.91        1:08.33   
13  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    33.40        1:08.61   
14  Miina Laukka  2003  Kempeleen Pyrintö    33.48        1:08.69   
15  Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    32.44        1:08.78   
16  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    33.25        1:08.96   
17  Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    33.50        1:09.25   
18  Milla Marttila  2005  Kempeleen Pyrintö    34.05        1:09.27   
19  Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    33.36        1:09.33   
20  Vilma Utriainen  2005  Kempeleen Pyrintö    35.05        1:10.36   
21  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    33.80        1:10.55   
22  Lotta Kaarre  2005  Kempeleen Pyrintö    34.28        1:11.06   
23  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    34.36        1:11.14   
24  Clara-Sophie Scheib  2003  Kempeleen Pyrintö    34.61        1:11.85   
25  Milla Haapamäki  2006  Oulun Uinti 1906    35.49        1:13.50   
26  Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    36.37        1:14.91   
27  Sofia Kivelä  2005  Kempeleen Pyrintö    36.42        1:14.92   
28  Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    36.29        1:15.27   
29  Leena Rahko  1993  Haukiputaan Heitto    36.64        1:17.66   
30  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    37.62        1:17.83   
31  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    38.41        1:18.85   
32  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    38.49        1:19.00   
33  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    37.99        1:20.04   
34  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    38.11        1:20.19   
35  Lotta Heino  2004  Oulun Uinti 1906    37.95        1:20.90   
36  Pihla Louhela  2005  Oulun Uinti 1906    38.98        1:22.14   
37  Inka Tolonen  2006  Oulun Uinti 1906    39.20        1:22.15   
38  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    37.89        1:23.25   
39  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    40.15        1:25.01   
40  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    39.62        1:25.30   
41  Viivi Häikiö  2006  Oulun Uinti 1906    40.26        1:26.06   
42  Abigail Klein  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.29        1:29.20   
43  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö    42.00        1:29.69   
44  Tiina Alatalo  2005  Oulun Uinti 1906    42.24        1:31.39   
45  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    44.54        1:33.51   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  19:18 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  19:36   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906    34.91        1:11.00   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906    36.81        1:18.14   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    38.36        1:19.21   
Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906    39.41        1:19.99   
Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    39.35        1:21.97   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    40.48        1:24.10   
Tuomo Strömmer  2007  Kempeleen Pyrintö    40.02        1:24.18   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    39.02        1:24.84   
Alexey Savelyev  2007  Oulun Lohet    40.39        1:25.46   
10  Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    40.23        1:25.55   
11  Henri Heiskanen  2007  Kemin Uimaseura    41.01        1:28.24   
12  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906    41.12        1:28.91   
13  Veeti Palo  2007  Kempeleen Pyrintö    42.83        1:30.54   
14  Nikita Maximov  2008  Oulun Uinti 1906    43.07        1:32.62   
15  Oskari Matilainen  2008  Oulun Uinti 1906    45.25        1:35.82   
16  Veikka Palo  2009  Kempeleen Pyrintö    46.17        1:39.66   
17  Aaron Rantsi  2009  Kemin Uimaseura    46.83        1:40.03   
18  Julius Hilli  2008  Kempeleen Pyrintö    48.20        1:43.37   
19  Jonne Rantakeisu  2008  Oulun Lohet    49.35        1:44.60   
20  Jamie Härkönen  2007  Oulun Uinti 1906    46.08        1:44.95   
21  Jalo Anttonen  2007  Kempeleen Pyrintö    54.27        1:52.29   
22  Veikka Niku  2008  Kempeleen Pyrintö    53.23        1:53.78   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    34.29        1:10.12   
Herkko Haussalo  2006  Oulun Lohet    35.55        1:12.98   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    35.86        1:13.64   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    35.26        1:14.32   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    35.77        1:14.78   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    36.38        1:18.53   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet    37.77        1:19.27   
Riku Keskiaho  2006  Oulun Uinti 1906    38.69        1:20.62   
Julius Jakkula  2006  Oulun Uinti 1906    40.68        1:25.89   
10  Touko Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    42.39        1:29.72   
11  Onni Tarkiainen  2006  Oulun Uinti 1906    43.07        1:30.17   
12  Samuli Koskela  2006  Oulun Uinti 1906    44.60        1:40.57   
13  Aaro Kyntömaa  2006  Oulun Uinti 1906    49.14        1:41.91   
                     
 
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    27.61        57.35   
Benjamin Evans  2003  Swimming Club Vuokatti    28.37        58.19   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    28.51        58.45   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    28.10        59.22   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    29.35        1:00.43   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    29.30        1:00.52   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    29.93        1:01.57   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    29.77        1:01.64   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    29.75        1:02.40   
10  Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    30.36        1:03.08   
11  Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    30.64        1:03.69   
12  Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    31.37        1:04.71   
13  Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    32.50        1:08.39   
14  Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    34.02        1:10.08   
15  Heikki Koskela  1968  Oulun Uinti 1906    35.17        1:12.72   
16  Eemeli Korhonen  2003  Kempeleen Pyrintö    35.83        1:14.50   
17  Joel Hassinen  2005  Oulun Uinti 1906    35.48        1:14.59   
18  Otso Kotila  2004  Oulun Lohet    35.75        1:14.78   
19  Elias Laukka  2005  Kempeleen Pyrintö    36.65        1:16.35   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  19:36 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  19:55   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulo 2 T/p  2007  Oulun Lohet            3:10.36   
  Selja Tiensuu  2007      54.01        54.01   
  Ahti Kotila  2008      51.34        1:45.35   
  Ella Johanna Lyytikäinen  2008      46.80        2:32.15   
  Lars Forchini  2007      38.21        3:10.36   
                     
Oulo 1 T/p  2008  Oulun Lohet            3:18.03   
  Ellen Laine  2008      47.13        47.13   
  Minja Yli-Tainio  2009      53.13        1:40.26   
  Oliver Rannanpää  2008      1:37.77        3:18.03   
  Simon Hiltunen  2008              3:18.03   
                     
Oulo 3 T/p  2007  Oulun Lohet            3:23.96   
  Olli Henriksson  2007      57.68        57.68   
  Nevia Viuhkola  2009      53.91        1:51.59   
  Petrus Bergman  2007      46.86        2:38.45   
  Nelli Vilppola  2007      45.51        3:23.96   
                     
                     
 
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oulo 1 N/m  2003  Oulun Lohet            2:08.66   
  Roosa Kärkkäinen  2003      31.47        31.47   
  Vilma Niskanen  2004      38.63        1:10.10   
  Cedric Decena  2004      29.51        1:39.61   
  Nikolai Em  2004      29.05        2:08.66   
                     
Kempy R1  2003  Kempeleen Pyrintö            2:28.00   
  Milla Marttila  2005      36.74        36.74   
  Leevi Sipilä  2003      41.20        1:17.94   
  Vilma Utriainen  2005      36.39        1:54.33   
  Eemeli Korhonen  2003      33.67        2:28.00   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  19 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  19:55 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:17   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Neela Poropudas  2009    112          53.11   
  Kempeleen Pyrintö  53.78                 
 
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Rajavaara  2005    467          33.08   
  Oulun Uinti 1906  32.42                 
Ülle Harjaks  2006    466          33.09   
  Oulun Uinti 1906  33.22                 
Ronja Kämäräinen  2004    393          35.03   
  Swimming Club Vuokatti  34.75                 
Essi Vilhelmiina Virta  2005    379          35.45   
  Kempeleen Pyrintö  34.97                 
Noora Aikio  2004    369          35.76   
  Kemin Työväen Uimarit  35.59                 
Lidia Evans  2005    355          36.24   
  Swimming Club Vuokatti  36.71                 
Siiri Rahikkala  2004    343          36.65   
  Oulun Uinti 1906  35.71                 
Vilma Utriainen  2005    311          37.88   
  Kempeleen Pyrintö  38.36                 
Katariina Koivuranta  2005    296          38.51   
  Oulun Uinti 1906  38.84                 
10  Ella Sipola  2005    274          39.51   
  Haukiputaan Heitto  37.72                 
11  Saana Uusitalo  2005    273          39.55   
  Oulun Lohet  39.36                 
12  Saga Tuisku  2005    251          40.68   
  Kemin Työväen Uimarit  39.75                 
13  Roosa Hautamäki  2005    249          40.75   
  Oulun Uinti 1906  42.00                 
14  Angelica Kärki  2006    249          40.76   
  Kempeleen Pyrintö  41.60                 
15  Lotta Heino  2004    222          42.39   
  Oulun Uinti 1906                   
16  Ellen Laine  2008    202          43.73   
  Oulun Lohet  45.34                 
17  Ella Utriainen  2007    172          46.11   
  Kempeleen Pyrintö  46.80                 
18  Viivi Häikiö  2006    150          48.27   
  Oulun Uinti 1906  46.00                 
19  Abigail Klein  2006    149          48.35   
  Kemin Työväen Uimarit                   
20  Iiris Lukkariniemi  2008    142          49.15   
  Kempeleen Pyrintö  52.14                 
21  Ada-Sofia Juntunen  2008    120          52.00   
  Kempeleen Pyrintö  50.88                 
22  Milla Mikkonen  2008    118          52.22   
  Kempeleen Pyrintö  56.36                 
23  Sanna Törmä  2008    101          55.05   
  Kempeleen Pyrintö  56.26                 
24  Eveliina Seppänen  2008    90          57.22   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:17 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:17   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 33, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Seväkivi  1977    338          31.88   
  Muhoksen Voitto                   
Heikki Koskela  1968    88          49.78   
  Oulun Uinti 1906  49.63                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:17 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:08   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Kynkäänniemi  2008    123          44.67   
  Haukiputaan Heitto  45.80                 
Simon Hiltunen  2008    86          50.23   
  Oulun Lohet  49.95                 
Veikka Palo  2009    85          50.50   
  Kempeleen Pyrintö  52.01                 
Veikka Niku  2008    55          58.12   
  Kempeleen Pyrintö  1:01.06                 
Oliver Rannanpää  2008              DSQ   
  Oulun Lohet  56.36                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Evans  2003    350          31.52   
  Swimming Club Vuokatti  30.59                 
Rasmus Koskela  2004    310          32.81   
  Oulun Uinti 1906  32.35                 
Erblin Latifi  2005    301          33.13   
  Oulun Uinti 1906  35.61                 
Nikolai Em  2004    264          34.60   
  Oulun Lohet                   
Elmeri Kauppila  2004    227          36.39   
  Oulun Lohet  38.54                 
Tuomo Strömmer  2007    131          43.72   
  Kempeleen Pyrintö  43.33                 
Rasmus Kinnunen  2007    113          45.88   
  Kemin Työväen Uimarit  43.95                 
Veeti Palo  2007    108          46.58   
  Kempeleen Pyrintö  48.14                 
Olli Henriksson  2007    65          55.12   
  Oulun Lohet  51.62                 
10  Jalo Anttonen  2007    38          1:06.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:07.07                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  10:57   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olivia Riekki  2008    177  52.54        1:51.03   
  Oulun Uinti 1906  1:51.82                 
                     
Mira Marttila  2009    157  54.82        1:55.56   
  Kempeleen Pyrintö  1:56.73                 
                     
Anna Rajakangas  2008    150  56.21        1:57.28   
  Oulun Uinti 1906  2:02.96                 
                     
Saimi Siika-Aho  2009    139  58.70        2:00.35   
  Oulun Lohet  2:04.36                 
                     
Sanna Törmä  2008    125  59.42        2:04.50   
  Kempeleen Pyrintö  2:03.00                 
                     
Laura Haikola  2009    112  1:00.74        2:09.18   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
Ada-Sofia Juntunen  2008    88  1:07.05        2:20.00   
  Kempeleen Pyrintö  2:11.77                 
                     
Netta Moilanen  2009              DNS   
  Oulun Uinti 1906  2:18.82                 
                     
Emilia Risto  2009              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
Iiris Lukkariniemi  2008              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    309  44.95        1:32.18   
  Oulun Lohet  1:28.89                 
                     
Edith Ervasti  2007    306  44.16        1:32.52   
  Oulun Uinti 1906  1:30.28                 
                     
Salli Sepponen  2007    291  45.69        1:34.00   
  Oulun Uinti 1906  1:31.21                 
                     
Iita Kimpimäki  2007    287  45.93        1:34.52   
  Haukiputaan Heitto  1:36.58                 
                     
Iinu Tiainen  2007    278  44.09        1:35.53   
  Oulun Lohet  1:38.08                 
                     
Ellen Krüger  2007    273  46.87        1:36.09   
  Oulun Lohet  1:35.28                 
                     
Maija Leinonen  2007    272  46.20        1:36.13   
  Haukiputaan Heitto  1:36.97                 
                     
Annabella Karjalainen  2007    272  45.33        1:36.23   
  Oulun Lohet  1:33.03                 
                     
Emma Autio  2007    252  47.39        1:38.64   
  Oulun Lohet  1:38.74                 
                     
10  Olivia Loukkola  2007    251  47.61        1:38.73   
  Oulun Uinti 1906  1:39.41                 
                     
11  Iina Pasuri  2007    238  48.58        1:40.49   
  Haukiputaan Heitto  1:40.00                 
                     
12  Aava Näykki  2007    231  48.54        1:41.57   
  Kempeleen Pyrintö  1:41.25                 
                     
13  Lotta Janhunen  2007    230  47.93        1:41.70   
  Oulun Lohet  1:40.04                 
                     
14  Hanna Saarenpää  2007    230  48.78        1:41.76   
  Haukiputaan Heitto  1:38.15                 
                     
15  Pinja Niskanen  2007    215  49.94        1:44.07   
  Oulun Lohet  1:43.38                 
                     
16  Meeri Uusitalo  2007    212  49.86        1:44.47   
  Oulun Lohet  1:41.81                 
                     
17  Riia Aho  2007    191  51.37        1:48.27   
  Oulun Lohet  1:57.44                 
                     
18  Ennimaija Mäntynen  2007    191  51.67        1:48.28   
  Oulun Uinti 1906  1:53.59                 
                     
19  Juuli Uusitalo  2007    173  53.17        1:51.76   
  Oulun Lohet  1:53.07                 
                     
20  Aino Lamminpää  2007    162  56.26        1:54.18   
  Oulun Lohet                   
                     
21  Selja Tiensuu  2007    153  54.89        1:56.52   
  Oulun Lohet                   
                     
22  Nelli Vilppola  2007    132  57.56        2:02.25   
  Oulun Lohet  1:51.95                 
                     
 
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    610  34.55        1:13.51   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.11                 
                     
Lotta Moilanen  2006    577  35.91        1:14.90   
  Oulun Uinti 1906  1:15.04                 
                     
Reeta Ollonen  2006    488  38.20        1:19.18   
  Oulun Uinti 1906  1:17.52                 
                     
Satu Immonen  2003    470  37.14        1:20.17   
  Swimming Club Vuokatti  1:20.04                 
                     
Malla Juutinen  2003    457  38.29        1:20.95   
  Oulun Uinti 1906  1:17.20                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    455  38.69        1:21.03   
  Oulun Uinti 1906  1:21.83                 
                     
Amanda Riuttanen  2005    417  39.93        1:23.45   
  Oulun Uinti 1906  1:22.75                 
                     
Iiris Isokoski  2003    416  39.91        1:23.52   
  Haukiputaan Heitto  1:24.44                 
                     
Inka Karjalainen  2004    400  40.01        1:24.61   
  Oulun Uinti 1906  1:23.97                 
                     
10  Jutta Mört  2005    399  39.80        1:24.65   
  Kemin Työväen Uimarit  1:25.60                 
                     
11  Pinja Junttari  2006    370  40.17        1:26.82   
  Kemin Työväen Uimarit  1:22.80                 
                     
12  Aada Suotula  2004    369  41.38        1:26.87   
  Oulun Uinti 1906  1:27.80                 
                     
13  Lotta Kaarre  2005    364  40.81        1:27.27   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.72                 
                     
14  Iida Heiko  2004    352  42.45        1:28.24   
  Oulun Uinti 1906  1:24.77                 
                     
15  Elina Turunen  2005    350  42.37        1:28.45   
  Oulun Uinti 1906  1:30.23                 
                     
16  Vilma Niskanen  2004    331  41.15        1:30.08   
  Oulun Lohet  1:23.88                 
                     
17  Clara-Sophie Scheib  2003    313  43.35        1:31.83   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.18                 
                     
18  Ella Sipola  2005    304  44.40        1:32.65   
  Haukiputaan Heitto  1:26.76                 
                     
19  Sofia Kivelä  2005    300  44.08        1:33.07   
  Kempeleen Pyrintö  1:31.67                 
                     
20  Pinja Lohiniva  2005    271  45.45        1:36.28   
  Oulun Uinti 1906  1:33.91                 
                     
21  Milla Haapamäki  2006    263  45.64        1:37.26   
  Oulun Uinti 1906  1:45.85                 
                     
22  Tiia Kujala  1968    256  46.77        1:38.10   
  Oulun Uinti 1906  1:33.13                 
                     
23  Iina Tapaninen  2006    254  46.01        1:38.40   
  Oulun Lohet  1:34.90                 
                     
24  Pihla Louhela  2005    247  46.08        1:39.26   
  Oulun Uinti 1906  1:39.01                 
                     
25  Teresa Pulkkinen  2005    246  47.77        1:39.51   
  Oulun Lohet  1:40.59                 
                     
26  Venla Talvensaari  2006    226  46.50        1:42.23   
  Oulun Uinti 1906  1:37.96                 
                     
27  Katariina Kärki  2005    222  49.62        1:42.91   
  Kempeleen Pyrintö  1:48.03                 
                     
28  Anniina Törmi  2005    210  48.79        1:44.78   
  Oulun Uinti 1906  1:39.14                 
                     
29  Sonja Uusitalo  2006    206  50.16        1:45.54   
  Kempeleen Pyrintö  1:42.99                 
                     
30  Inka Valppu  2005    203  51.06        1:45.97   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.10                 
                     
31  Inka Tolonen  2006    195  51.44        1:47.37   
  Oulun Uinti 1906  2:04.47                 
                     
32  Iida Ryhänen  2006    194  51.54        1:47.71   
  Oulun Uinti 1906  1:53.25                 
                     
33  Enna Neitola  2006    159  54.44        1:55.07   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
34  Janette Sarajärvi  2006    144  56.01        1:58.85   
  Kempeleen Pyrintö  1:56.87                 
                     
Miina Laukka  2003              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:20.22                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Milla Marttila  2005              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:24.10                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  10:57 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kempele-uinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  20 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kempele    Tulostusaika  11:13   
  Järjestäjä  Kempeleen Pyrintö         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  19 tammikuu 2019         
 
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eduard Chirica  2007    172  46.36        1:39.81   
  Oulun Uinti 1906  1:40.33                 
                     
Leevi Väyrynen  2007    162  48.93        1:41.88   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Oskari Hakkarainen  2007    145  48.31        1:45.65   
  Kajaanin Uimaseura  1:45.01                 
                     
Iiro Tapaninen  2007    138  51.67        1:47.54   
  Oulun Lohet  1:54.41                 
                     
Joonas Keränen  2007    136  51.37        1:48.09   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Aapo Alaniska  2007    122  53.31        1:51.82   
  Oulun Uinti 1906  1:59.05                 
                     
Ahti Kotila  2008    116  53.92        1:53.86   
  Oulun Lohet  1:53.53                 
                     
Petrus Bergman  2007    114  53.92        1:54.49   
  Oulun Lohet  1:57.59                 
                     
Veikka Palo  2009    112  56.08        1:55.36   
  Kempeleen Pyrintö  1:59.11                 
                     
10  Lars Forchini  2007    104  55.05        1:57.90   
  Oulun Lohet  1:53.52                 
                     
11  Eetu Kahelin  2007    92  58.68        2:03.05   
  Oulun Lohet  1:57.88                 
                     
12  Jalo Anttonen  2007    66  1:06.27        2:17.16   
  Kempeleen Pyrintö  2:18.26                 
                     
13  Veikka Niku  2008    49  1:11.63        2:31.06   
  Kempeleen Pyrintö  2:27.81                 
                     
Veeti Palo  2007              DSQ   
  Kempeleen Pyrintö  1:46.34                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomo Leinonen  2006    232  42.52        1:30.47   
  Haukiputaan Heitto  1:27.45                 
                     
Erik Peuhkuri  2006    222  44.03        1:31.81   
  Oulun Uinti 1906  1:36.06                 
                     
Herkko Haussalo  2006    202  45.42        1:34.75   
  Oulun Lohet  1:36.58                 
                     
Miika Suorsa  2006    200  45.32        1:35.04   
  Oulun Uinti 1906  1:33.63                 
                     
Valtteri Kotijärvi  2006    181  47.55        1:38.29   
  Haukiputaan Heitto  1:38.71                 
                     
Jesse Koskinen  2006    165  48.26        1:41.38   
  Kemin Työväen Uimarit  1:40.29                 
                     
Eetu Huuki  2006    153  48.35        1:43.85   
  Oulun Lohet  1:39.94                 
                     
Markus Tervaskanto  2006              DSQ   
  Oulun Uinti 1906  1:55.69                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli-Pekka Pietarila  2003    502  33.34        1:09.94   
  Oulun Uinti 1906  1:09.13                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    492  33.15        1:10.41   
  Oulun Uinti 1906  1:09.71                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    459  34.57        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906  1:11.04                 
                     
Sihan Yu  2003    403  35.35        1:15.26   
  Oulun Uinti 1906  1:11.14