Results for Kempele-uinnit 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:11 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:00 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:11 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:24 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:03 |
|
|
Laji 2, 50m VU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:03 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:24 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:23 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m VU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:24 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:23 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:31 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:28 |
|
|
Laji 4, 50m VU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:28 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:31 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:01 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:43 |
|
|
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v |
Arvioitu alkamisaika: 10:43 |
|
|
Laji 5, 100m SU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 10:43 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:01 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:07 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:05 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:19 |
|
|
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:05 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:19 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
37.00 |
|
|
|
1:16.34 |
|
2 |
Herkko Haussalo |
2006 |
Oulun Lohet |
|
43.13 |
|
|
|
1:24.63 |
|
3 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
42.02 |
|
|
|
1:26.06 |
|
4 |
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
42.76 |
|
|
|
1:27.92 |
|
- |
Eetu Huuki |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m SU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:05 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 11:19 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:07 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 25m VU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:34 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 25m VU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:37 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:52 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m PU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:40 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:52 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m PU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:43 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m PU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:54 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:57 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 11:57 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:05 |
|
|
Laji 12, 50m PU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 11:57 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 12:05 |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:57 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:46 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.95 |
1:17.42 |
1:57.63 |
|
2:37.69 |
|
2 |
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.55 |
1:23.64 |
2:06.39 |
|
2:48.53 |
|
3 |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
41.39 |
1:27.45 |
2:14.84 |
|
3:01.31 |
|
4 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
45.26 |
1:36.18 |
2:29.40 |
|
3:20.31 |
|
5 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
50.62 |
1:45.60 |
2:38.99 |
|
3:31.62 |
|
6 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
49.08 |
1:43.10 |
2:38.07 |
|
3:32.81 |
|
7 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.57 |
1:42.31 |
2:38.45 |
|
3:34.06 |
|
8 |
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
48.52 |
1:43.67 |
2:39.87 |
|
3:35.35 |
|
9 |
Emma Ylitervo |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
50.21 |
1:48.24 |
2:46.72 |
|
3:43.96 |
|
10 |
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
52.77 |
1:51.04 |
2:50.29 |
|
3:47.80 |
|
11 |
Viivi Häikiö |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
49.78 |
1:48.58 |
2:48.58 |
|
3:48.82 |
|
12 |
Sonja Uusitalo |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
53.48 |
1:53.54 |
2:55.43 |
|
3:55.51 |
|
13 |
Mira Marttila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
55.56 |
1:57.43 |
3:00.51 |
|
4:02.01 |
|
14 |
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
56.79 |
1:59.72 |
3:04.67 |
|
4:07.69 |
|
15 |
Sanna Törmä |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
58.31 |
2:04.89 |
3:10.60 |
|
4:15.04 |
|
16 |
Neela Poropudas |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
58.61 |
2:03.09 |
3:11.29 |
|
4:15.29 |
|
17 |
Janette Sarajärvi |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
58.42 |
2:03.44 |
3:11.02 |
|
4:17.23 |
|
18 |
Iiris Lukkariniemi |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
59.21 |
2:05.57 |
3:12.66 |
|
4:20.03 |
|
- |
Iina Tapaninen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.83 |
1:23.40 |
2:08.28 |
|
2:54.16 |
|
2 |
Aada Hirvasoja |
2005 |
Haukiputaan Heitto |
|
40.51 |
1:25.73 |
2:11.72 |
|
2:57.10 |
|
3 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
40.66 |
1:27.09 |
2:14.29 |
|
2:59.08 |
|
4 |
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
41.20 |
1:26.15 |
2:12.03 |
|
2:59.30 |
|
5 |
Lidia Evans |
2005 |
Swimming Club Vuokatti |
|
42.57 |
1:31.94 |
2:21.59 |
|
3:11.08 |
|
6 |
Lotta Kaarre |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.17 |
1:31.86 |
2:22.11 |
|
3:12.79 |
|
7 |
Sofia Kivelä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.77 |
1:37.67 |
2:31.22 |
|
3:23.35 |
|
8 |
Roosa Hautamäki |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
45.89 |
1:39.64 |
2:32.98 |
|
3:24.27 |
|
9 |
Pinja Lohiniva |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
46.49 |
1:39.93 |
2:34.74 |
|
3:29.82 |
|
10 |
Inka Valppu |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
50.43 |
1:47.71 |
2:46.27 |
|
3:42.02 |
|
11 |
Tiina Alatalo |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
54.19 |
1:54.43 |
2:57.62 |
|
3:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m RU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:20 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Jouhten |
2002 |
Kempeleen Pyrintö |
|
39.09 |
1:20.73 |
2:00.94 |
|
2:44.06 |
|
2 |
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
38.80 |
1:23.48 |
2:08.82 |
|
2:52.83 |
|
3 |
Malla Juutinen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.66 |
1:23.63 |
2:08.79 |
|
2:53.54 |
|
4 |
Jasmin Nurmela |
1991 |
Oulun Lohet |
|
43.67 |
1:33.31 |
2:24.08 |
|
3:13.07 |
|
5 |
Leena Rahko |
1993 |
Haukiputaan Heitto |
|
47.70 |
1:41.18 |
2:37.68 |
|
3:33.33 |
|
6 |
Mervi Hillukkala |
1978 |
Haukiputaan Heitto |
|
48.56 |
1:43.43 |
2:39.25 |
|
3:33.39 |
|
7 |
Tiia Kujala |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
|
47.02 |
1:40.47 |
2:36.44 |
|
3:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:46 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:01 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:54 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
52.70 |
1:50.51 |
2:48.59 |
|
3:41.35 |
|
2 |
Veikka Palo |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
56.11 |
1:58.88 |
|
|
4:01.95 |
|
3 |
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
56.75 |
2:00.27 |
|
|
4:04.72 |
|
4 |
Jalo Anttonen |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:06.56 |
2:18.84 |
|
|
4:43.00 |
|
5 |
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
1:11.68 |
2:32.56 |
|
|
5:13.44 |
|
- |
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Arvioitu alkamisaika: 12:54 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
38.41 |
1:22.35 |
2:07.14 |
|
2:51.99 |
|
- |
Otso Kotila |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
yhden käden kosketus |
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m RU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 12:54 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
33.91 |
1:13.03 |
1:54.11 |
|
2:36.01 |
|
2 |
Kalle Huttunen |
2002 |
Oulun Lohet |
|
43.50 |
1:34.62 |
2:28.48 |
|
3:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:01 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:22 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 13:06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
40.71 |
1:25.11 |
2:14.61 |
|
2:52.04 |
|
2 |
Annabella Karjalainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
42.03 |
1:29.29 |
2:21.02 |
|
3:02.70 |
|
3 |
Eevi Hirvasoja |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
41.35 |
1:29.50 |
|
|
3:04.99 |
|
4 |
Iita Kimpimäki |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
41.46 |
1:30.90 |
2:27.09 |
|
3:09.58 |
|
5 |
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
47.34 |
1:36.07 |
2:31.10 |
|
3:11.35 |
|
6 |
Emma Autio |
2007 |
Oulun Lohet |
|
45.16 |
1:34.96 |
2:29.01 |
|
3:11.65 |
|
7 |
Aava Näykki |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.80 |
1:33.63 |
|
|
3:11.95 |
|
8 |
Lotta Janhunen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
42.02 |
1:33.68 |
2:29.92 |
|
3:12.01 |
|
9 |
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50.48 |
1:37.70 |
2:30.07 |
|
3:12.60 |
|
10 |
Maija Leinonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto |
|
49.00 |
1:37.91 |
2:33.02 |
|
3:16.96 |
|
11 |
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
46.48 |
1:35.54 |
2:31.16 |
|
3:18.17 |
|
12 |
Juuli Uusitalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
45.33 |
1:34.78 |
2:34.32 |
|
3:18.47 |
|
13 |
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
47.79 |
1:37.53 |
2:39.75 |
|
3:22.48 |
|
14 |
Meeri Uusitalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
52.22 |
1:45.42 |
2:43.04 |
|
3:30.81 |
|
- |
Aino Leinonen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
3 delfiinipotkua |
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Edith Ervasti |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
yhden käden kosketus |
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 200m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 13:06 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
32.03 |
1:10.64 |
1:54.55 |
|
2:27.98 |
|
2 |
Miina Laukka |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
36.45 |
1:17.59 |
2:03.74 |
|
2:44.41 |
|
3 |
Iiris Isokoski |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
35.38 |
1:18.79 |
2:07.53 |
|
2:48.90 |
|
4 |
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
37.33 |
1:21.40 |
2:12.57 |
|
2:50.22 |
|
5 |
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
37.74 |
1:25.75 |
2:18.55 |
|
3:01.25 |
|
6 |
Katariina Kärki |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
42.62 |
1:35.39 |
2:30.92 |
|
3:18.22 |
|
7 |
Pihla Louhela |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
44.88 |
1:36.19 |
2:32.29 |
|
3:19.02 |
|
8 |
Iida Ryhänen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
42.59 |
1:37.80 |
2:35.31 |
|
3:19.95 |
|
9 |
Anniina Törmi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
45.59 |
1:40.03 |
2:38.04 |
|
3:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:22 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:30 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Arvioitu alkamisaika: 13:29 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:44 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
39.17 |
1:20.13 |
2:09.20 |
|
2:46.83 |
|
2 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
42.28 |
1:28.93 |
2:18.08 |
|
3:01.45 |
|
3 |
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
43.21 |
1:31.29 |
2:25.18 |
|
3:04.85 |
|
4 |
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
41.51 |
1:28.21 |
2:24.28 |
|
3:05.59 |
|
5 |
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
42.91 |
1:33.77 |
2:30.51 |
|
3:10.45 |
|
6 |
Eduard Chirica |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
44.74 |
1:36.24 |
2:28.37 |
|
3:11.61 |
|
7 |
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
43.81 |
1:32.06 |
2:35.64 |
|
3:17.43 |
|
8 |
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
45.43 |
1:36.40 |
2:32.09 |
|
3:18.26 |
|
9 |
Eetu Huuki |
2006 |
Oulun Lohet |
|
48.72 |
1:41.32 |
2:37.44 |
|
3:20.28 |
|
10 |
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
49.22 |
1:39.57 |
2:40.34 |
|
3:25.61 |
|
- |
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eetu Kahelin |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Herkko Haussalo |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 200m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Arvioitu alkamisaika: 13:29 |
Palkintojen jako tämän lajin jälkeen: 13:44 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Mattila |
1977 |
Oulun Uinti 1906 |
|
38.51 |
1:30.58 |
2:37.47 |
|
3:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:30 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X25m VUV 2T11+2P12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:18 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:27 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 19, 50m RU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:27 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m RU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 21, 50m RU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 22, 100m PU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 23, 100m PU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.95 |
1:13.97 |
1:51.01 |
|
2:26.98 |
|
2 |
Sara Seppänen |
2006 |
Oulun Lohet |
|
38.27 |
1:18.89 |
1:59.59 |
|
2:38.54 |
|
3 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
42.46 |
1:28.65 |
2:15.44 |
|
2:58.56 |
|
4 |
Angelica Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.58 |
1:29.66 |
2:15.67 |
|
2:59.36 |
|
5 |
Elli Hakola |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.71 |
1:29.58 |
2:15.54 |
|
3:00.52 |
|
6 |
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
43.90 |
1:30.61 |
2:18.02 |
|
3:04.10 |
|
7 |
Emma Ylitervo |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
45.57 |
1:35.57 |
2:26.74 |
|
3:15.47 |
|
8 |
Fanni Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
46.29 |
1:36.71 |
2:28.68 |
|
3:19.91 |
|
9 |
Sonja Uusitalo |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.24 |
1:41.95 |
2:36.90 |
|
3:29.14 |
|
10 |
Janette Sarajärvi |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
48.71 |
1:43.88 |
2:39.58 |
|
3:31.94 |
|
- |
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Jouhten |
2004 |
Kempeleen Pyrintö |
|
34.10 |
1:10.72 |
1:47.71 |
|
2:24.09 |
|
2 |
Elina Turunen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
38.13 |
1:19.83 |
2:03.16 |
|
2:45.84 |
|
3 |
Noora Aikio |
2004 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.13 |
1:23.32 |
2:07.33 |
|
2:51.27 |
|
4 |
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
40.32 |
1:25.61 |
2:11.38 |
|
2:55.20 |
|
5 |
Saana Uusitalo |
2005 |
Oulun Lohet |
|
42.15 |
1:27.44 |
2:15.04 |
|
3:01.79 |
|
6 |
Mandi Vuoristo |
2005 |
Oulun Lohet |
|
43.80 |
1:30.53 |
2:18.62 |
|
3:05.11 |
|
7 |
Saga Tuisku |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
44.00 |
1:31.46 |
2:19.80 |
|
3:08.54 |
|
8 |
Pinja Lohiniva |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
44.27 |
1:31.85 |
|
|
3:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Satu Immonen |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
|
37.26 |
1:17.60 |
1:58.09 |
|
2:35.24 |
|
2 |
Malla Juutinen |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.08 |
1:15.49 |
1:56.89 |
|
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:15 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.73 |
1:15.71 |
1:55.03 |
|
2:32.47 |
|
2 |
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
36.63 |
1:16.64 |
1:57.83 |
|
2:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nikolai Em |
2004 |
Oulun Lohet |
|
36.78 |
1:17.63 |
2:00.75 |
|
2:43.07 |
|
- |
Leevi Sipilä |
2003 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m SU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
35.90 |
1:14.51 |
1:53.64 |
|
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:17 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 25m RU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
18:59 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 25m RU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
18:59 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
19:18 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 28, 100m VU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
19:18 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v |
|
Laji 29, 100m VU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
19:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 30, 4X50mSKUV 2N+2M,2T12+2P13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
19:55 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:17 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Neela Poropudas |
2009 |
|
112 |
|
|
|
|
53.11 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 50m SU T10, T15, Loppukilpailut 11 - 15 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:17 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:17 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 50m SU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Seväkivi |
1977 |
|
338 |
|
|
|
|
31.88 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Koskela |
1968 |
|
88 |
|
|
|
|
49.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:17 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 34, 50m SU P11, P16, Loppukilpailut 12 - 16 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
10:57 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Riekki |
2008 |
|
177 |
52.54 |
|
|
|
1:51.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:51.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mira Marttila |
2009 |
|
157 |
54.82 |
|
|
|
1:55.56 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Rajakangas |
2008 |
|
150 |
56.21 |
|
|
|
1:57.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saimi Siika-Aho |
2009 |
|
139 |
58.70 |
|
|
|
2:00.35 |
|
|
Oulun Lohet |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sanna Törmä |
2008 |
|
125 |
59.42 |
|
|
|
2:04.50 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Haikola |
2009 |
|
112 |
1:00.74 |
|
|
|
2:09.18 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ada-Sofia Juntunen |
2008 |
|
88 |
1:07.05 |
|
|
|
2:20.00 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Netta Moilanen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emilia Risto |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iiris Lukkariniemi |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v |
|
Laji 35, 100m RU T11, T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
610 |
34.55 |
|
|
|
1:13.51 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
577 |
35.91 |
|
|
|
1:14.90 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
488 |
38.20 |
|
|
|
1:19.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Satu Immonen |
2003 |
|
470 |
37.14 |
|
|
|
1:20.17 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
457 |
38.29 |
|
|
|
1:20.95 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
|
455 |
38.69 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
417 |
39.93 |
|
|
|
1:23.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Iiris Isokoski |
2003 |
|
416 |
39.91 |
|
|
|
1:23.52 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Inka Karjalainen |
2004 |
|
400 |
40.01 |
|
|
|
1:24.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jutta Mört |
2005 |
|
399 |
39.80 |
|
|
|
1:24.65 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
370 |
40.17 |
|
|
|
1:26.82 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:22.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Aada Suotula |
2004 |
|
369 |
41.38 |
|
|
|
1:26.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Lotta Kaarre |
2005 |
|
364 |
40.81 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida Heiko |
2004 |
|
352 |
42.45 |
|
|
|
1:28.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elina Turunen |
2005 |
|
350 |
42.37 |
|
|
|
1:28.45 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Vilma Niskanen |
2004 |
|
331 |
41.15 |
|
|
|
1:30.08 |
|
|
Oulun Lohet |
1:23.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
|
313 |
43.35 |
|
|
|
1:31.83 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ella Sipola |
2005 |
|
304 |
44.40 |
|
|
|
1:32.65 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sofia Kivelä |
2005 |
|
300 |
44.08 |
|
|
|
1:33.07 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pinja Lohiniva |
2005 |
|
271 |
45.45 |
|
|
|
1:36.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Milla Haapamäki |
2006 |
|
263 |
45.64 |
|
|
|
1:37.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
256 |
46.77 |
|
|
|
1:38.10 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Iina Tapaninen |
2006 |
|
254 |
46.01 |
|
|
|
1:38.40 |
|
|
Oulun Lohet |
1:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Pihla Louhela |
2005 |
|
247 |
46.08 |
|
|
|
1:39.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:39.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Teresa Pulkkinen |
2005 |
|
246 |
47.77 |
|
|
|
1:39.51 |
|
|
Oulun Lohet |
1:40.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Venla Talvensaari |
2006 |
|
226 |
46.50 |
|
|
|
1:42.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Katariina Kärki |
2005 |
|
222 |
49.62 |
|
|
|
1:42.91 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anniina Törmi |
2005 |
|
210 |
48.79 |
|
|
|
1:44.78 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:39.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sonja Uusitalo |
2006 |
|
206 |
50.16 |
|
|
|
1:45.54 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Inka Valppu |
2005 |
|
203 |
51.06 |
|
|
|
1:45.97 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:46.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Inka Tolonen |
2006 |
|
195 |
51.44 |
|
|
|
1:47.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Iida Ryhänen |
2006 |
|
194 |
51.54 |
|
|
|
1:47.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Enna Neitola |
2006 |
|
159 |
54.44 |
|
|
|
1:55.07 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Janette Sarajärvi |
2006 |
|
144 |
56.01 |
|
|
|
1:58.85 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miina Laukka |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milla Marttila |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
10:57 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eduard Chirica |
2007 |
|
172 |
46.36 |
|
|
|
1:39.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Väyrynen |
2007 |
|
162 |
48.93 |
|
|
|
1:41.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Hakkarainen |
2007 |
|
145 |
48.31 |
|
|
|
1:45.65 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
1:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iiro Tapaninen |
2007 |
|
138 |
51.67 |
|
|
|
1:47.54 |
|
|
Oulun Lohet |
1:54.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joonas Keränen |
2007 |
|
136 |
51.37 |
|
|
|
1:48.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aapo Alaniska |
2007 |
|
122 |
53.31 |
|
|
|
1:51.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ahti Kotila |
2008 |
|
116 |
53.92 |
|
|
|
1:53.86 |
|
|
Oulun Lohet |
1:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Petrus Bergman |
2007 |
|
114 |
53.92 |
|
|
|
1:54.49 |
|
|
Oulun Lohet |
1:57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veikka Palo |
2009 |
|
112 |
56.08 |
|
|
|
1:55.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lars Forchini |
2007 |
|
104 |
55.05 |
|
|
|
1:57.90 |
|
|
Oulun Lohet |
1:53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eetu Kahelin |
2007 |
|
92 |
58.68 |
|
|
|
2:03.05 |
|
|
Oulun Lohet |
1:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jalo Anttonen |
2007 |
|
66 |
1:06.27 |
|
|
|
2:17.16 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Veikka Niku |
2008 |
|
49 |
1:11.63 |
|
|
|
2:31.06 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Palo |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:46.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
|
232 |
42.52 |
|
|
|
1:30.47 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
|
222 |
44.03 |
|
|
|
1:31.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Herkko Haussalo |
2006 |
|
202 |
45.42 |
|
|
|
1:34.75 |
|
|
Oulun Lohet |
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miika Suorsa |
2006 |
|
200 |
45.32 |
|
|
|
1:35.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
|
181 |
47.55 |
|
|
|
1:38.29 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
165 |
48.26 |
|
|
|
1:41.38 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eetu Huuki |
2006 |
|
153 |
48.35 |
|
|
|
1:43.85 |
|
|
Oulun Lohet |
1:39.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Markus Tervaskanto |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:55.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 100m RU P12, P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
|
502 |
33.34 |
|
|
|
1:09.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
492 |
33.15 |
|
|
|
1:10.41 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
459 |
34.57 |
|
|
|
1:12.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sihan Yu |
2003 |
|
403 |
35.35 |
|
|
|
1:15.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joel Hassinen |
2005 |
|
312 |
38.53 |
|
|
|
1:21.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
289 |
39.24 |
|
|
|
1:24.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Leevi Sipilä |
2003 |
|
251 |
42.34 |
|
|
|
1:28.10 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
204 |
42.77 |
|
|
|
1:34.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Otso Kotila |
2004 |
|
178 |
47.26 |
|
|
|
1:38.84 |
|
|
Oulun Lohet |
1:35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
|
162 |
47.82 |
|
|
|
1:41.83 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aapeli Yliraasakka |
2005 |
|
121 |
51.38 |
|
|
|
1:52.36 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Esa Päätalo |
1965 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kalle Huttunen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Lohet |
1:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:13 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elli Hakola |
2006 |
|
245 |
42.64 |
1:30.79 |
2:19.85 |
|
3:10.94 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Moilanen |
2006 |
|
216 |
43.81 |
1:33.90 |
2:28.15 |
|
3:19.13 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
188 |
42.01 |
1:33.99 |
2:32.29 |
|
3:28.78 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Angelica Kärki |
2006 |
|
169 |
48.31 |
1:43.72 |
2:41.23 |
|
3:36.20 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Fanni Törmänen |
2006 |
|
156 |
46.13 |
1:42.18 |
2:43.87 |
|
3:41.83 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
4:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Kilpeläinen |
2005 |
|
139 |
45.77 |
1:43.46 |
2:46.89 |
|
3:50.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kerttu Törmälä |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m PU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
337 |
36.85 |
1:21.50 |
2:06.92 |
|
2:51.86 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:13 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
291 |
35.05 |
1:17.24 |
2:00.72 |
|
2:43.77 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 200m PU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
108 |
47.52 |
1:42.76 |
2:41.87 |
|
3:47.31 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:49.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:15 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 25m SU T9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Haikola |
2011 |
|
|
|
|
|
|
21.04 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:55 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 25m SU P10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rico Kettunen |
2009 |
|
|
|
|
|
|
24.02 |
|
|
Iisalmen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joel Sarajärvi |
2009 |
|
|
|
|
|
|
25.69 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:55 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
11:54 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m SKU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
263 |
41.60 |
|
|
|
1:28.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Johanna Rahko |
1983 |
|
214 |
44.24 |
|
|
|
1:34.74 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
11:54 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:10 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 42, 100m SKU T12, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Senni Jouhten |
2002 |
|
600 |
31.69 |
|
|
|
1:07.16 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
|
571 |
31.35 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Reeta Ollonen |
2006 |
|
526 |
32.43 |
|
|
|
1:10.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Satu Immonen |
2003 |
|
488 |
32.16 |
|
|
|
1:11.95 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathilda Puutio |
2003 |
|
484 |
34.73 |
|
|
|
1:12.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alexia Tahkola |
2005 |
|
473 |
34.25 |
|
|
|
1:12.69 |
|
|
Oulun Lohet |
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Olga Emilia Mattila |
2004 |
|
470 |
35.40 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Malla Juutinen |
2003 |
|
454 |
34.72 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Pajuluoma |
2001 |
|
441 |
34.97 |
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Oulun Lohet |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
425 |
34.78 |
|
|
|
1:15.37 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iiris Isokoski |
2003 |
|
421 |
35.63 |
|
|
|
1:15.61 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miina Laukka |
2003 |
|
411 |
35.04 |
|
|
|
1:16.19 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elina Turunen |
2005 |
|
398 |
34.70 |
|
|
|
1:17.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vilma Kiviniemi |
2005 |
|
386 |
36.48 |
|
|
|
1:17.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Essi Vilhelmiina Virta |
2005 |
|
378 |
34.39 |
|
|
|
1:18.32 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amanda Riuttanen |
2005 |
|
373 |
38.06 |
|
|
|
1:18.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lidia Evans |
2005 |
|
361 |
37.06 |
|
|
|
1:19.56 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Katariina Koivuranta |
2005 |
|
343 |
37.73 |
|
|
|
1:20.88 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jenni Tuuliainen |
2003 |
|
342 |
37.78 |
|
|
|
1:21.03 |
|
|
Oulun Lohet |
1:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ella Sipola |
2005 |
|
285 |
40.87 |
|
|
|
1:26.06 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mandi Vuoristo |
2005 |
|
284 |
38.42 |
|
|
|
1:26.17 |
|
|
Oulun Lohet |
1:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Roosa Hautamäki |
2005 |
|
263 |
41.09 |
|
|
|
1:28.35 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sofia Kivelä |
2005 |
|
250 |
44.27 |
|
|
|
1:29.86 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
249 |
40.98 |
|
|
|
1:29.97 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Pihla Louhela |
2005 |
|
244 |
42.84 |
|
|
|
1:30.61 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:31.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sonja Uusitalo |
2006 |
|
234 |
43.24 |
|
|
|
1:31.84 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Ylitervo |
2006 |
|
231 |
44.32 |
|
|
|
1:32.26 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katariina Kärki |
2005 |
|
230 |
44.14 |
|
|
|
1:32.38 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
1:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iida Häcklin |
2006 |
|
226 |
43.54 |
|
|
|
1:32.92 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
1:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Viivi Häikiö |
2006 |
|
192 |
46.42 |
|
|
|
1:38.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Tiina Alatalo |
2005 |
|
174 |
46.57 |
|
|
|
1:41.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Abigail Klein |
2006 |
|
159 |
51.26 |
|
|
|
1:44.45 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Clara-Sophie Scheib |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SU |
|
Kempeleen Pyrintö |
1:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jutta Mört |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:10 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:20 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m SKU Masters Miehet, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Seväkivi |
1977 |
|
387 |
31.95 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Muhoksen Voitto |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
269 |
37.80 |
|
|
|
1:18.42 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jaakko Erkinaro |
1963 |
|
211 |
40.37 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
204 |
39.16 |
|
|
|
1:26.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Heikki Koskela |
1968 |
|
141 |
46.50 |
|
|
|
1:37.24 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:20 |
|
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 100m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 44, 100m SKU P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:47 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lotta Moilanen |
2006 |
|
562 |
32.42 |
1:07.14 |
1:41.18 |
|
2:14.21 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Seppänen |
2006 |
|
452 |
33.60 |
1:09.97 |
1:47.67 |
|
2:24.28 |
|
|
Oulun Lohet |
2:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ülle Harjaks |
2006 |
|
413 |
33.42 |
1:11.65 |
1:51.18 |
|
2:28.71 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
374 |
35.56 |
1:14.79 |
1:54.80 |
|
2:33.63 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anni Moilanen |
2006 |
|
328 |
38.45 |
1:19.28 |
2:01.35 |
|
2:40.59 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elli Hakola |
2006 |
|
316 |
37.44 |
1:18.74 |
2:01.38 |
|
2:42.62 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
316 |
36.77 |
1:18.62 |
2:02.69 |
|
2:42.63 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Venla Talvensaari |
2006 |
|
309 |
36.11 |
1:17.40 |
2:01.55 |
|
2:43.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Angelica Kärki |
2006 |
|
306 |
40.20 |
1:22.60 |
2:04.06 |
|
2:44.29 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Jaako |
2007 |
|
288 |
39.92 |
1:22.42 |
2:05.68 |
|
2:47.63 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Fanni Törmänen |
2006 |
|
279 |
39.68 |
1:22.83 |
2:07.18 |
|
2:49.41 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida Ryhänen |
2006 |
|
255 |
39.92 |
1:24.88 |
|
|
2:54.69 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sonja Uusitalo |
2006 |
|
251 |
40.15 |
1:24.88 |
2:11.51 |
|
2:55.45 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida Häcklin |
2006 |
|
247 |
38.70 |
1:23.88 |
2:11.69 |
|
2:56.43 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:56.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aino Leinonen |
2007 |
|
214 |
42.46 |
1:28.84 |
2:17.13 |
|
3:05.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Ylitervo |
2006 |
|
212 |
41.96 |
1:30.01 |
2:19.96 |
|
3:05.54 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Milla Mikkonen |
2008 |
|
158 |
44.48 |
1:36.95 |
2:31.62 |
|
3:24.57 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Janette Sarajärvi |
2006 |
|
154 |
44.32 |
1:36.89 |
2:33.30 |
|
3:26.23 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
3:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Neela Poropudas |
2009 |
|
136 |
45.69 |
1:42.32 |
2:40.83 |
|
3:35.34 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mira Marttila |
2009 |
|
131 |
48.24 |
1:44.04 |
2:42.27 |
|
3:37.76 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helmi Jouhten |
2004 |
|
593 |
30.69 |
1:04.98 |
1:39.43 |
|
2:11.82 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Inka Elamaa |
2004 |
|
548 |
31.85 |
1:05.97 |
1:40.71 |
|
2:15.35 |
|
|
Oulun Lohet |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ronja Kämäräinen |
2004 |
|
479 |
32.74 |
1:08.39 |
1:45.35 |
|
2:21.50 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Heiko |
2004 |
|
434 |
34.04 |
1:12.72 |
1:51.15 |
|
2:26.30 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aada Suotula |
2004 |
|
422 |
33.93 |
1:12.38 |
1:50.02 |
|
2:27.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milla Marttila |
2005 |
|
409 |
35.97 |
1:14.23 |
1:52.65 |
|
2:29.18 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Siiri Rahikkala |
2004 |
|
394 |
34.53 |
1:12.97 |
1:52.71 |
|
2:31.05 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Noora Aikio |
2004 |
|
365 |
35.28 |
1:14.76 |
1:55.32 |
|
2:34.97 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Utriainen |
2005 |
|
362 |
36.03 |
1:14.90 |
1:55.56 |
|
2:35.42 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lotta Kaarre |
2005 |
|
350 |
35.48 |
1:14.67 |
1:55.84 |
|
2:37.10 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Pinja Lohiniva |
2005 |
|
320 |
37.49 |
1:18.85 |
2:01.24 |
|
2:41.94 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:38.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Saana Uusitalo |
2005 |
|
319 |
36.77 |
1:17.91 |
2:00.37 |
|
2:42.12 |
|
|
Oulun Lohet |
2:40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Teresa Pulkkinen |
2005 |
|
277 |
39.49 |
1:22.47 |
2:06.88 |
|
2:49.76 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Inka Valppu |
2005 |
|
192 |
41.74 |
1:31.48 |
2:23.62 |
|
3:11.94 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m VU T13, T15, Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tiia Kujala |
1968 |
|
245 |
40.41 |
1:24.54 |
2:10.69 |
|
2:56.93 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:57.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:47 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
12:56 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roni Heikkinen |
2005 |
|
354 |
32.41 |
1:08.93 |
1:46.12 |
|
2:20.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
353 |
32.99 |
1:09.38 |
1:45.34 |
|
2:20.60 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Erik Peuhkuri |
2006 |
|
299 |
35.58 |
1:13.49 |
1:51.41 |
|
2:28.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Miika Suorsa |
2006 |
|
202 |
37.63 |
1:19.94 |
2:04.29 |
|
2:49.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
3:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eduard Chirica |
2007 |
|
192 |
38.38 |
1:22.93 |
2:08.00 |
|
2:52.03 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veikka Niku |
2008 |
|
68 |
52.82 |
1:58.21 |
3:02.58 |
|
4:02.95 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Hannuksela |
2004 |
|
447 |
30.70 |
1:03.97 |
1:37.76 |
|
2:09.91 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Koskela |
2004 |
|
443 |
30.49 |
1:03.11 |
1:37.34 |
|
2:10.29 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nikolai Em |
2004 |
|
320 |
33.19 |
1:10.15 |
1:48.41 |
|
2:25.25 |
|
|
Oulun Lohet |
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eemeli Korhonen |
2003 |
|
239 |
36.34 |
1:17.61 |
1:59.72 |
|
2:40.05 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
2:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Otso Kotila |
2004 |
|
194 |
39.66 |
1:23.44 |
2:08.23 |
|
2:51.59 |
|
|
Oulun Lohet |
2:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m VU P14, P16, Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
419 |
30.98 |
1:04.48 |
1:38.92 |
|
2:12.76 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
327 |
32.07 |
1:07.54 |
1:45.74 |
|
2:24.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
199 |
38.03 |
1:21.24 |
2:06.00 |
|
2:49.99 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
12:56 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Kempele-uinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kempele |
|
Tulostusaika |
13:25 |
|
|
Järjestäjä |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
19 tammikuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 4X50mVUV 2N+2M, 2T12,2P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 47, 4X50mVUV 2N+2M, 2T12,2P13, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
20 tammikuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö |
Tulostusaika |
13:25 |
|