2019-08-21   07:55:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Madwave Challenge Tampere 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2006              2:02.90   
  Uinti Tampere  2:09.68                 
  Aino Välimaa  2006      29.81        29.81   
  Isla Leinonen  2006      29.89        59.70   
  Milana Virtanen  2006      30.86        1:30.56   
  Anna Hynönen  2006      32.34        2:02.90   
                     
Uita 2  2006              2:09.50   
  Uinti Tampere  2:15.00                 
  Piia Lahtinen  2006      32.69        32.69   
  Joanna Salonen  2006      32.45        1:05.14   
  Elli Kenttälä  2006      33.05        1:38.19   
  Nea Elomaa  2006      31.31        2:09.50   
                     
Top Swimmingclub Team  2006              2:10.40   
  Top Swimmingclub                   
  Hanna-Marlen Mõtsnik  2006      32.08        32.08   
  Kirke Mõtsnik  2007      33.48        1:05.56   
  Katarina Vutt  2006      32.29        1:37.85   
  Mirtel-Madlen Siimar  2007      32.55        2:10.40   
                     
Jous Tytöt 1  2007              2:11.28   
  Joensuun Uimaseura  2:10.97                 
  Vilma Vatanen  2007      30.11        30.11   
  Esra Ergüner  2007      31.78        1:01.89   
  Mia Peake  2007      35.18        1:37.07   
  Iita Viinisalo  2007      34.21        2:11.28   
                     
Jous Tytöt 2  2006              2:12.87   
  Joensuun Uimaseura  2:17.65                 
  Viivi Pesonen  2006      33.00        33.00   
  Nelli Jumppanen  2006      33.51        1:06.51   
  Inka Hämäläinen  2007      33.54        1:40.05   
  Merete Lätti  2006      32.82        2:12.87   
                     
Uita 3  2006              2:13.09   
  Uinti Tampere  2:21.98                 
  Ippi Ranta  2006      33.47        33.47   
  Milja Prepula  2006      35.53        1:09.00   
  Lila Niskala  2006      32.56        1:41.56   
  Ines Pälviranta  2007      31.53        2:13.09   
                     
Pus 3  2006              2:17.07   
  Porin Uimaseura  2:23.21                 
  Emilia Rahola  2006      32.17        32.17   
  Lyyli Järvi  2007      33.75        1:05.92   
  Hanna Törmä  2007      33.93        1:39.85   
  Helka Känkänen  2008      37.22        2:17.07   
                     
Uita 4  2006              2:17.86   
  Uinti Tampere  2:20.58                 
  Saaga Keränen  2006      33.93        33.93   
  Veera Rantala  2006      34.92        1:08.85   
  Nella Pesonen  2006      35.55        1:44.40   
  Anna Selin  2006      33.46        2:17.86   
                     
Jous Tytöt 3  2007              2:19.28   
  Joensuun Uimaseura  2:23.09                 
  Anri Parviainen  2008      33.86        33.86   
  Sanni Haaranen  2006      34.95        1:08.81   
  Neri Lätti  2007      1:10.47        2:19.28   
  Senni Piirainen  2007              2:19.28   
                     
10  Uita 5  2007              2:21.37   
  Uinti Tampere  2:32.10                 
  Ella Gylden  2007      36.43        36.43   
  Nella Kortteinen  2007      33.75        1:10.18   
  Aino Ruottinen  2007      35.12        1:45.30   
  Netta Halttunen  2007      36.07        2:21.37   
                     
11  Tatu Tampere J´joukkue 2  2006              2:24.62   
  TaTu Tampere  2:33.26                 
  Piitu Perkola  2006      36.66        36.66   
  Elsa Joseph  2007      36.30        1:12.96   
  Janna Saloniemi  2009      36.40        1:49.36   
  Sofia Mustonen  2006      35.26        2:24.62   
                     
12  Tatu Tampere  2008              2:27.21   
  TaTu Tampere  2:32.03                 
  Oona Valtonen  2008      36.74        36.74   
  Minttu Mäkihannu  2008      37.91        1:14.65   
  Iiris Myllymäki  2008      35.75        1:50.40   
  Iida Pennanen  2008      36.81        2:27.21   
                     
13  Hämeenlinnan Uimaseura R4  2006              2:38.54   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:42.71                 
  Saimi Lanki  2008      40.41        40.41   
  Neea Väkinen  2006      40.01        1:20.42   
  Helmi Heinonen  2006      40.54        2:00.96   
  Ilona Salonen  2006      37.58        2:38.54   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2004              1:53.89   
  Uinti Tampere  1:56.30                 
  Frida Ekman  2004      28.44        28.44   
  Emmi Manninen  2004      28.76        57.20   
  Siiri Arjanmaa  2004      28.00        1:25.20   
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      28.69        1:53.89   
                     
Tartu Swimmclub Team  2005              1:57.47   
  Tartu Swimmclub                   
  Kirke Kübar  2005      28.97        28.97   
  Laura Sokk  2005      29.51        58.48   
  Karoliina Kadak  2005      30.00        1:28.48   
  Johanna Kübar  2006      28.99        1:57.47   
                     
Aurajoen Uinti Jt1  2004              1:57.49   
  Aurajoen Uinti  1:59.38                 
  Kerttu Taponen  2005      29.81        29.81   
  Emma Nieminen  2005      30.39        1:00.20   
  Matilda Laitinen  2004      28.91        1:29.11   
  Lilli Kulpakko  2005      28.38        1:57.49   
                     
Lahden Uimaseura  2004              1:58.48   
  Lahden Uimaseura  2:00.97                 
  Venla Lindström  2004      29.44        29.44   
  Nea Mustonen  2004      29.48        58.92   
  Juulia Sakomaa  2005      29.47        1:28.39   
  Milla Kähkönen  2005      30.09        1:58.48   
                     
Uita 2  2004              2:00.24   
  Uinti Tampere  2:06.05                 
  Noora Kylmämetsä  2004      29.63        29.63   
  Kiona Inkilä  2004      30.89        1:00.52   
  Siiri Mätäsjärvi  2004      29.78        1:30.30   
  Aada Hakala  2004      29.94        2:00.24   
                     
Uita 5  2005              2:04.74   
  Uinti Tampere  2:11.36                 
  Emmi Lapikisto  2005      31.02        31.02   
  Heidi Helenius  2005      31.63        1:02.65   
  Enni Halttunen  2005      31.98        1:34.63   
  Henni Halme  2005      30.11        2:04.74   
                     
Uinti Hyvinkää Safiiri  2005              2:04.84   
  Uinti Hyvinkää  2:09.71                 
  Inka Poikolainen  2005      33.20        33.20   
  Janica Nieminen  2005      33.02        1:06.22   
  Elli Lenkkeri  2006      29.16        1:35.38   
  Lumi Luoma  2005      29.46        2:04.84   
                     
Uita 3  2004              2:04.93   
  Uinti Tampere  2:06.77                 
  Siiri Ala-Karvia  2004      31.74        31.74   
  Ida Töyrylä  2004      30.50        1:02.24   
  Salla Rantala  2004      30.67        1:32.91   
  Noora Pätiälä  2004      32.02        2:04.93   
                     
Uita 4  2004              2:11.24   
  Uinti Tampere  2:14.19                 
  Enna Eho  2004      30.66        30.66   
  Elle Axén  2004      35.72        1:06.38   
  Saana Keskinen  2005      33.69        1:40.07   
  Essi Turkki  2004      31.17        2:11.24   
                     
10  Nummelan Kisaajat J2  2005              2:18.16   
  Nummelan Kisaajat                   
  Helmi Oksa  2009      39.99        39.99   
  Sofia Oksa  2007      32.70        1:12.69   
  Anita Mäkinen  2007      33.49        1:46.18   
  Marikki Vuorisalo  2005      31.98        2:18.16   
                     
11  Uinti Hyvinkää Topaasi  2004              2:21.31   
  Uinti Hyvinkää  2:24.72                 
  Emmi Silvola  2004      36.69        36.69   
  Hanna Ponnikas  2004      34.93        1:11.62   
  Wilma Wallenius  2005      34.52        1:46.14   
  Sonja Tarkiainen  2004      35.17        2:21.31   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2002              1:58.59   
  Uinti Tampere  1:58.34                 
  Enni Lahtinen  2002      29.28        29.28   
  Emma von Dickoff  2002      28.08        57.36   
  Ella Ekman  2003      29.78        1:27.14   
  Ronja Myllykallio  2003      31.45        1:58.59   
                     
Uinti Hyvinkää  2002              1:59.47   
  Uinti Hyvinkää  2:02.07                 
  Taiga Yritys  2003      30.75        30.75   
  Aino Kontiainen  2002      30.47        1:01.22   
  Maria Yritys  2002      30.50        1:31.72   
  Saana Yritys  2003      27.75        1:59.47   
                     
Pus 2  2002              2:04.64   
  Porin Uimaseura  2:07.00                 
  Hilla Känkänen  2006      30.63        30.63   
  Ella Nore  2002      32.45        1:03.08   
  Nelli Laaksonen  2005      32.71        1:35.79   
  Senni Mattila  2003      28.85        2:04.64   
                     
Järvenpään Uintiklubi  2002              2:05.41   
  Järvenpään Uintiklubi  2:06.87                 
  Vilja Laaksonen  2002      30.20        30.20   
  Laura Pitkänen  2002      32.57        1:02.77   
  Sanni Luostarinen  2002      31.81        1:34.58   
  Sofia Harju  2002      30.83        2:05.41   
                     
Tatu Tampere Ry 3  2003              2:05.47   
  TaTu Tampere  2:08.43                 
  Aino Lepola  2005      30.12        30.12   
  Nanna Tynkkynen  2003      31.57        1:01.69   
  Kiia Kinnunen  2003      30.34        1:32.03   
  Kiia Alenius  2005      33.44        2:05.47   
                     
Vieskan Uimarit  2003              2:09.42   
  Vieskan Uimarit  2:12.86                 
  Noora-Maria Linna  2006      33.47        33.47   
  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003      33.22        1:06.69   
  Jaana Nevala  2005      30.98        1:37.67   
  Riialiina Kiljala  2008      31.75        2:09.42   
                     
Häus 2  2003              2:12.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:24.72                 
  Veera Viskari  2005      32.87        32.87   
  Lotta Laine  2003      34.59        1:07.46   
  Tytti Rantanen  2006      33.19        1:40.65   
  Aino Kunelius  2005      31.65        2:12.30   
                     
 
Laji 1, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  1995              1:49.67   
  Uinti Tampere  1:49.10                 
  Hanna Hammar  1998      27.82        27.82   
  Mila Manner  2001      27.61        55.43   
  Anna Mäkinen  1995      27.57        1:23.00   
  Nea Norismaa  1995      26.67        1:49.67   
                     
Tatu Tampere Ry 1  1992              1:49.82   
  TaTu Tampere  1:51.05                 
  Amanda Suihkonen  1995      28.02        28.02   
  Aino Puomila  1992      27.30        55.32   
  Emma-Lotta Tynkkynen  1999      27.83        1:23.15   
  Ella Lammi  1998      26.67        1:49.82   
                     
Lahden Uimaseura 1  2000              1:51.48   
  Lahden Uimaseura  1:53.89                 
  Saana Liikonen  2001      27.31        27.31   
  Essi-Maria Lillman  2000      27.73        55.04   
  Raakel Bärlund  2001      28.26        1:23.30   
  Minttu Paalanen  2003      28.18        1:51.48   
                     
Pus 1  1999              1:53.35   
  Porin Uimaseura  1:54.12                 
  Anniina Murto  2001      28.00        28.00   
  Heta Känkänen  2001      28.20        56.20   
  Janina Ollikainen  2000      28.26        1:24.46   
  Heta Koivuluoma  1999      28.89        1:53.35   
                     
Häus 1  1999              1:56.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:57.68                 
  Sanni Kilponen  2001      29.71        29.71   
  Lotta Aho  1999      29.20        58.91   
  Nea Reunanen  2001      28.72        1:27.63   
  Aada Viitamäki  2003      29.06        1:56.69   
                     
Jous Naiset  2000              1:57.65   
  Joensuun Uimaseura  1:59.35                 
  Aino Mononen  2001      30.00        30.00   
  Melinda Moilanen  2000      28.40        58.40   
  Elina Gavrilov  2004      29.51        1:27.91   
  Minna Kinnunen  2003      29.74        1:57.65   
                     
Uita 2  1999              1:57.71   
  Uinti Tampere  1:54.32                 
  Armi Auvinen  2000      29.82        29.82   
  Aino Jussila  2000      27.71        57.53   
  Venla Pesu  2002      30.93        1:28.46   
  Anna Rantanen  2001      29.25        1:57.71   
                     
Tatu Tampere Ry 2  1997              1:58.82   
  TaTu Tampere  2:00.26                 
  Mari Kausiala  1997      30.28        30.28   
  Netta Nyberg  2001      28.62        58.90   
  Noora Kukkonen  1999      30.67        1:29.57   
  Noora Poutanen  1999      29.25        1:58.82   
                     
Nummelan Kisaajat  2001              2:05.50   
  Nummelan Kisaajat                   
  Juulia Käräjämies  2003      29.68        29.68   
  Saara Seppälä  2005      32.83        1:02.51   
  Liisa Penttinen  2003      33.49        1:36.00   
  Lotta Linnea Partanen  2001      29.50        2:05.50   
                     
10  Pus 4  2000              2:19.01   
  Porin Uimaseura  2:28.34                 
  Merituuli Lehtonen  2003      32.41        32.41   
  Linda Grönlund  2003      34.69        1:07.10   
  Ida Heino  2000      36.62        1:43.72   
  Pinja Kallio  2004      35.29        2:19.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:51 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  2006              2:07.82   
  Uinti Tampere  2:15.41                 
  Väinö Pitkänen  2006      31.22        31.22   
  Matias Leiwo  2006      31.50        1:02.72   
  Valtteri Pellinen  2007      33.24        1:35.96   
  Tobias Syrjä  2006      31.86        2:07.82   
                     
Tatu Tampere J´joukkue 2  2006              2:11.89   
  TaTu Tampere  2:16.32                 
  Kalle Heinonen  2006      32.75        32.75   
  Miki Vierre  2006      35.28        1:08.03   
  Lev Vlasov  2007      31.46        1:39.49   
  Sebastian Sojolin  2006      32.40        2:11.89   
                     
Uita 2  2006              2:15.31   
  Uinti Tampere  2:22.60                 
  Georg Aspholm  2008      34.27        34.27   
  Albert Laakkonen  2007      33.36        1:07.63   
  Pirkka Pyry Pyykkö  2006      33.76        1:41.39   
  Rasmus Ruotoistenmäki  2006      33.92        2:15.31   
                     
Jous Pojat 1  2006              2:22.39   
  Joensuun Uimaseura  2:25.61                 
  Jesse Saarinen  2006      32.71        32.71   
  Topias Partinen  2007      36.49        1:09.20   
  Aapo Mononen  2007      37.26        1:46.46   
  Nuutti Kerkkänen  2007      35.93        2:22.39   
                     
Hämeenlinnan Uimaseura R4  2006              2:25.73   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:30.36                 
  Juuso Saarikko  2006      36.65        36.65   
  Tuukka Kaartosalmi  2006      36.80        1:13.45   
  Iiro Viskari  2007      37.39        1:50.84   
  Ilmari Partanen  2006      34.89        2:25.73   
                     
Tatu Tampere J´joukkue 3  2006              2:37.52   
  TaTu Tampere  2:36.86                 
  Niklas Tikkanen  2007      37.83        37.83   
  Eemeli Pennanen  2009      43.84        1:21.67   
  Ferdinand Backman  2006      37.63        1:59.30   
  Vili Niemi  2006      38.22        2:37.52   
                     
Uita 3  2006              DSQ   
  Uinti Tampere  2:24.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Tampere Ry 3  2004              1:44.14   
  TaTu Tampere  1:53.78                 
  Niilo Kilpeläinen  2004      26.58        26.58   
  Pavel Pankratov  2004      25.82        52.40   
  Miro Birkstedt  2004      26.31        1:18.71   
  Lassi Niemi  2004      25.43        1:44.14   
                     
Aurajoen Uinti Jt1  2004              1:45.73   
  Aurajoen Uinti  1:51.98                 
  Juuso Leppänen  2004      25.94        25.94   
  Ajjuub Ezzat  2005      26.67        52.61   
  Jaakko Pihlava  2004      26.89        1:19.50   
  Tuomas Toppinen  2005      26.23        1:45.73   
                     
Lahden Uimaseura  2004              1:47.10   
  Lahden Uimaseura  1:51.21                 
  Santeri Pulkkinen  2004      26.44        26.44   
  Taavi Backman  2004      26.16        52.60   
  Jesse Hyppönen  2004      26.90        1:19.50   
  Aapo Koskinen  2004      27.60        1:47.10   
                     
Uita 1  2004              1:48.25   
  Uinti Tampere  1:55.72                 
  Eero Rautaporras  2005      26.21        26.21   
  Oskar Tuominen  2004      27.63        53.84   
  Konsta Kallio  2004      27.16        1:21.00   
  Riccardo Castagno  2004      27.25        1:48.25   
                     
Uinti 2  2004              1:54.88   
  Uinti Tampere  2:07.10                 
  Samuel Sainio  2005      28.51        28.51   
  Lenni Lehtonen  2004      28.70        57.21   
  Antte Säilä  2004      28.40        1:25.61   
  Oliver Aspholm  2005      29.27        1:54.88   
                     
Uita 3  2004              1:56.59   
  Uinti Tampere  2:09.84                 
  Lauri Mäkinen  2004      30.70        30.70   
  Max Nikkari  2004      28.81        59.51   
  Sebastian Rasimus  2004      28.52        1:28.03   
  Ivan Chupakhin  2005      28.56        1:56.59   
                     
Tatu Tampere Ry 4  2004              1:57.35   
  TaTu Tampere  2:08.21                 
  Joona Saloniemi  2004      28.15        28.15   
  Atte Nieminen  2004      29.02        57.17   
  Akseli Kotti  2004      29.22        1:26.39   
  Markus Koskinen  2005      30.96        1:57.35   
                     
Oulun Lohet  2004              1:57.70   
  Oulun Lohet  2:02.89                 
  Vili Rantasuo  2004      29.87        29.87   
  Eetu Haipus  2004      29.54        59.41   
  Jere Heikkilä  2004      31.24        1:30.65   
  Arttu Haipus  2004      27.05        1:57.70   
                     
Uinti Hyvinkää Teräs  2004              2:06.21   
  Uinti Hyvinkää  2:17.99                 
  Eemi Niininen  2004      33.12        33.12   
  Joel Lipponen  2004      32.05        1:05.17   
  Aaro Imppola  2006      31.96        1:37.13   
  Samuel Rooke  2004      29.08        2:06.21   
                     
10  Oulun Lohet J´joukkue 2  2005              2:06.34   
  Oulun Lohet  2:10.33                 
  Konsta Rantasuo  2006      30.35        30.35   
  Julius Schroderus  2006      32.47        1:02.82   
  Elias Mikkonen  2005      33.01        1:35.83   
  Kalle Pesälä  2006      30.51        2:06.34   
                     
11  Häus 3  2004              2:26.56   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:39.07                 
  Timi Louhe  2005      39.14        39.14   
  Eelis Wiberg  2004      33.97        1:13.11   
  Emil Ahvonen  2005      35.90        1:49.01   
  Miko Salmi  2005      37.55        2:26.56   
                     
12  Tatu Tampere J´jääkarhut  2005              2:38.74   
  TaTu Tampere  2:48.31                 
  Tero Soukka  2007      40.36        40.36   
  Eino Anttila  2007      37.79        1:18.15   
  Niklas Kallio  2007      41.05        1:59.20   
  Luukas Kallio  2005      39.54        2:38.74   
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss 1  2003              1:41.38   
  Helsingfors Simsällskap  1:45.29                 
  Marcus Forsel  2003      25.49        25.49   
  Davin Lindholm  2004      25.89        51.38   
  Lassi Haimi  2003      25.48        1:16.86   
  Lari Tumanoff  2003      24.52        1:41.38   
                     
Tatu Tampere Ry 2  2002              1:43.42   
  TaTu Tampere  1:47.04                 
  Elias Laine  2002      25.92        25.92   
  Mio Harju  2002      25.94        51.86   
  Petr Pankratov  2002      25.66        1:17.52   
  Efim Romanov  2002      25.90        1:43.42   
                     
Uita 1  2002              1:44.11   
  Uinti Tampere  1:46.90                 
  Eemeli Leinonen  2002      27.05        27.05   
  Wäinö Koskinen  2002      25.31        52.36   
  Tatu Hapuoja  2003      25.97        1:18.33   
  Akseli Hakala  2003      25.78        1:44.11   
                     
Uita 2  2002              1:46.72   
  Uinti Tampere  1:51.99                 
  Henri Naarajärvi  2002      26.77        26.77   
  Visa Kotiniitty  2003      25.68        52.45   
  Jere Broman  2002      26.44        1:18.89   
  Urho Lyytinen  2003      27.83        1:46.72   
                     
 
Laji 2, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Uita 1  1989              1:36.63   
  Uinti Tampere  1:37.66                 
  Eemil Varho  1997      24.35        24.35   
  Kalle Pyykkönen  1996      23.93        48.28   
  Werneri Koskinen  1998      24.42        1:12.70   
  Jaakko Rautalin  1989      23.93        1:36.63   
                     
Tatu Tampere Ry 1  1989              1:36.98   
  TaTu Tampere  1:37.62                 
  Roope Kastarinen  1994      24.88        24.88   
  Teemu Viitanen  1992      23.99        48.87   
  Tatu Peltonen  1989      24.36        1:13.23   
  Juho Eerola  1995      23.75        1:36.98   
                     
Lahden Uimaseura 1  2000              1:39.56   
  Lahden Uimaseura  1:42.49                 
  Petteri Haverinen  2001      24.87        24.87   
  Antti Leppänen  2002      24.57        49.44   
  Santeri Hulkko  2000      24.99        1:14.43   
  Saku Romo  2000      25.13        1:39.56   
                     
Jous Miehet  1996              1:41.85   
  Joensuun Uimaseura  1:46.82                 
  Akseli Kontiainen  2002      25.41        25.41   
  Miika Tolvanen  1996      23.83        49.24   
  Miiro Vartiainen  2001      25.11        1:14.35   
  Jonni Timonen  2000      27.50        1:41.85   
                     
Uita 2  1996              1:42.26   
  Uinti Tampere  1:42.02                 
  Tatu Hörkkö  2001      25.83        25.83   
  Walentin Koskinen  2000      25.89        51.72   
  Verneri Kaarlenkaski  1999      25.38        1:17.10   
  Olli Rautaporras  2000      25.16        1:42.26   
                     
Lahden Uimaseura 2  2001              1:43.73   
  Lahden Uimaseura  1:46.75                 
  Jasu Ovaskainen  2002      25.97        25.97   
  Atte Pennanen  2001      25.63        51.60   
  Eetu Palvanen  2003      26.08        1:17.68   
  Julius Airas  2003      26.05        1:43.73   
                     
Pus 1  1993              1:43.93   
  Porin Uimaseura  1:42.67                 
  Toni Knuutila  1993      25.31        25.31   
  Oskari Ovaskainen  2000      26.44        51.75   
  Leevi Luhtanen  2000      25.97        1:17.72   
  Lauri-Luukas Jäntti  2002      26.21        1:43.93   
                     
Häus 1  1998              1:47.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:53.52                 
  Juha Hyvärinen  1998      25.64        25.64   
  Otto Ahvonen  2003      26.99        52.63   
  Joni Routamo  2005      29.16        1:21.79   
  Timi Torkkel  2001      25.27        1:47.06   
                     
Nummelan Kisaajat  1997              1:49.55   
  Nummelan Kisaajat                   
  Joonas Cranston  2003      25.93        25.93   
  Valtteri Vepsä  1997      26.03        51.96   
  Kasper Holopainen  2003      28.41        1:20.37   
  Leo Parviainen  2003      29.18        1:49.55   
                     
10  Vesihelmen Uimaseura  2001              2:03.38   
  Vesihelmen Uimaseura  2:03.04                 
  Santeri Ahinko  2004      31.17        31.17   
  Aleksi Nissilä  2001      27.31        58.48   
  Aapo Huhti  2003      29.11        1:27.59   
  Elias Salo  2007      35.79        2:03.38   
                     
11  Häus 2  2001              2:07.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  Lenni Kukkonen  2001      30.59        30.59   
  Osmo Mäkelä  2004      31.53        1:02.12   
  Iiro Kyllönen  2005      35.10        1:37.22   
  Luka Pykälistö  2004      29.78        2:07.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:51 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:51   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006      1:08.49  2:24.26  3:39.21    4:53.32   
  Helsingfors Simsällskap  4:49.05                 
                     
Johanna Kübar  2006      1:09.43  2:25.02  3:41.31    4:54.78   
  Tartu Swimmclub                   
                     
Janina Granberg  2006      1:11.19  2:29.06  3:47.45    5:02.21   
  Helsingfors Simsällskap  4:55.76                 
                     
Tinka Tamminen  2006      1:12.11  2:30.60  3:49.81    5:06.69   
  Lahden Uimaseura  5:08.73                 
                     
Mirella Sauhula  2006      1:10.70  2:30.07  3:50.78    5:10.18   
  Aurajoen Uinti  5:15.46                 
                     
Hilla Känkänen  2006      1:11.86  2:32.92  3:53.79    5:12.66   
  Porin Uimaseura  5:19.21                 
                     
Isla Leinonen  2006      1:16.18  2:38.02  3:59.63    5:18.31   
  Uinti Tampere  5:17.24                 
                     
Mirtel-Madlen Siimar  2007      1:16.14  2:38.31  4:00.63    5:18.77   
  Top Swimmingclub  5:23.86                 
                     
Ronja Vilska  2006      1:14.21  2:37.13  4:01.19    5:23.00   
  Aurajoen Uinti  5:38.93                 
                     
10  Noora-Maria Linna  2006      1:17.63  2:41.20  4:05.01    5:26.81   
  Vieskan Uimarit  5:32.55                 
                     
11  Emilia Rahola  2006      1:16.66  2:41.47  4:05.86    5:27.71   
  Porin Uimaseura  5:40.65                 
                     
12  Tiinu Tamminen  2006      1:15.80  2:39.74  4:05.14    5:28.36   
  Lahden Uimaseura  5:08.78                 
                     
13  Merete Lätti  2006      1:17.12  2:41.41  4:06.58    5:31.04   
  Joensuun Uimaseura  5:34.90                 
                     
14  Vilma Vatanen  2007      1:18.02  2:43.66  4:10.52    5:33.21   
  Joensuun Uimaseura  5:38.92                 
                     
15  Sofia Oksa  2007      1:17.77  2:43.59  4:12.50    5:33.99   
  Nummelan Kisaajat  5:44.84                 
                     
16  Mia Karolina Müürsepp  2006      1:19.17  2:46.90  4:14.51    5:36.92   
  Aurajoen Uinti  5:36.83                 
                     
17  Esra Ergüner  2007      1:18.16  2:44.23  4:11.61    5:37.72   
  Joensuun Uimaseura  5:32.11                 
                     
18  Hanna Törmä  2007      1:16.19  2:43.99  4:12.03    5:38.47   
  Porin Uimaseura  5:27.87                 
                     
19  Riialiina Kiljala  2008      1:20.15  2:49.63  4:18.66    5:40.42   
  Vieskan Uimarit  5:57.71                 
                     
20  Inka Hämäläinen  2007      1:22.47  2:50.56  4:19.14    5:43.17   
  Joensuun Uimaseura  5:52.27                 
                     
21  Anita Mäkinen  2007      1:19.73  2:49.04  4:18.89    5:43.34   
  Nummelan Kisaajat  5:52.16                 
                     
22  Ippi Ranta  2006      1:20.49  2:49.39  4:18.82    5:45.38   
  Uinti Tampere  5:46.60                 
                     
23  Nelli Jumppanen  2006      1:20.00  2:49.10  4:18.93    5:45.57   
  Joensuun Uimaseura  5:47.47                 
                     
24  Lila Niskala  2006      1:20.20  2:50.16  4:20.96    5:49.06   
  Uinti Tampere  5:51.99                 
                     
25  Neri Lätti  2007      1:20.80  2:50.79  4:21.18    5:49.25   
  Joensuun Uimaseura  6:05.58                 
                     
26  Milja Prepula  2006      1:21.09  2:51.44  4:23.95    5:59.46   
  Uinti Tampere  6:09.26                 
                     
27  Maija Mikkonen  2008      1:26.04  3:02.66  4:39.32    6:09.90   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
28  Eedi Imppola  2008      1:27.98  3:03.70  4:40.29    6:11.69   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
29  Peppi Lehtinen  2007      1:23.15  2:57.94  4:35.29    6:13.46   
  Kankaanpään Uimarit  5:53.18                 
                     
30  Piitu Perkola  2006      1:24.97  3:02.48  4:43.00    6:18.34   
  TaTu Tampere                   
                     
31  Janna Saloniemi  2009      1:31.17  3:07.94  4:44.47    6:18.91   
  TaTu Tampere                   
                     
32  Hippu Rauhala  2010      1:30.42  3:09.77  4:49.15    6:25.80   
  Nokian Pyry                   
                     
33  Elsa Joseph  2007      1:34.41  3:19.02  5:04.09    6:43.42   
  TaTu Tampere                   
                     
34  Netta Halttunen  2007      1:33.66  3:17.67  5:02.66    6:43.64   
  Uinti Tampere  7:55.19                 
                     
35  Iiris Myllymäki  2008      1:32.47  3:16.97  5:01.71    6:45.31   
  TaTu Tampere                   
                     
36  Milja Juvonen  2007      1:36.60  3:22.39  5:09.32    6:52.24   
  Nokian Pyry                   
                     
37  Oona Valtonen  2008      1:32.62  3:19.30  5:07.51    6:52.59   
  TaTu Tampere                   
                     
38  Selma Ala-Karvia  2008      1:33.80  3:20.26  5:09.73    6:54.05   
  Uinti Tampere  6:59.91                 
                     
39  Aino Mustonen  2007      1:33.10  3:22.26  5:12.79    7:00.91   
  Uinti Tampere                   
                     
40  Vilma Koivula  2008      1:43.02  3:33.03  5:23.86    7:09.23   
  Nokian Pyry                   
                     
41  Minttu Meskanen  2008      1:43.25  3:35.29  5:27.51    7:13.74   
  Nokian Pyry                   
                     
Senja Pakkanen  2008              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Långström  2004      1:09.88  2:26.15  3:42.52    4:56.61   
  Helsingfors Simsällskap  4:51.65                 
                     
Laura Sokk  2005      1:10.46  2:26.78  3:44.65    4:59.86   
  Tartu Swimmclub  4:58.84                 
                     
Julia Tuura  2004      1:11.46  2:29.09  3:46.06    5:00.90   
  Riihimäen Uimaseura  5:02.51                 
                     
Salla Rantala  2004      1:09.97  2:26.24  3:43.65    5:01.28   
  Uinti Tampere  4:57.69                 
                     
Matilda Laitinen  2004      1:12.68  2:29.99  3:45.86    5:01.36   
  Aurajoen Uinti  5:13.21                 
                     
Kerttu Taponen  2005      1:11.49  2:28.37  3:47.20    5:03.64   
  Aurajoen Uinti  4:49.57                 
                     
Noora Kylmämetsä  2004      1:12.00  2:30.06  3:47.74    5:04.51   
  Uinti Tampere  5:17.06                 
                     
Venla Lindström  2004      1:10.66  2:29.31  3:50.16    5:08.94   
  Lahden Uimaseura  5:01.76                 
                     
Veera Tall  2005      1:12.78  2:33.21  3:55.41    5:13.89   
  Porin Uimaseura  5:20.79                 
                     
10  Maj Kajander  2005      1:11.46  2:31.27  3:53.82    5:15.22   
  Helsingfors Simsällskap  5:10.81                 
                     
11  Susanna Uitto  2004      1:16.25  2:37.44  3:59.32    5:19.85   
  Uinti Tampere  5:22.53                 
                     
12  Erin Gonzalez Catón  2005      1:14.70  2:37.82  4:00.48    5:21.28   
  Aurajoen Uinti  5:23.10                 
                     
13  Heidi Helenius  2005      1:12.87  2:35.35  3:58.85    5:21.76   
  Uinti Tampere  5:09.28                 
                     
14  Emmi Lapikisto  2005      1:14.54  2:38.23  4:02.53    5:24.87   
  Uinti Tampere  5:16.24                 
                     
15  Milla Kähkönen  2005      1:15.70  2:40.89  4:04.97    5:24.95   
  Lahden Uimaseura  5:33.51                 
                     
16  Sanni Räty  2005      1:18.02  2:43.78  4:08.34    5:27.91   
  Helsingfors Simsällskap  5:35.17                 
                     
17  Meeri Kerkkänen  2004      1:16.72  2:39.96  4:05.59    5:28.81   
  Joensuun Uimaseura  5:26.24                 
                     
18  Anna Bernards  2005      1:18.55  2:45.80  4:14.25    5:43.12   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Janica Nieminen  2005      1:16.82  2:43.46  4:15.60    5:47.49   
  Uinti Hyvinkää  5:35.05                 
                     
20  Wilma Wallenius  2005      1:20.00  2:48.17  4:19.14    5:47.76   
  Uinti Hyvinkää  5:48.69                 
                     
21  Saara Seppälä  2005      1:17.41  2:48.02  4:22.09    5:53.02   
  Nummelan Kisaajat  5:40.04                 
                     
Minea Laakso  2005              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Mattila  2003      1:07.38  2:20.46  3:34.97    4:49.24   
  Porin Uimaseura  4:48.16                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      1:08.20  2:22.23  3:37.36    4:51.09   
  Nummelan Kisaajat  4:48.58                 
                     
Minttu Paalanen  2003      1:08.79  2:23.86  3:39.09    4:51.91   
  Lahden Uimaseura  4:58.40                 
                     
Enni Lahtinen  2002      1:10.48  2:27.42  3:44.28    5:02.24   
  Uinti Tampere  4:53.95                 
                     
Maria Yritys  2002      1:10.72  2:28.19  3:46.12    5:02.57   
  Uinti Hyvinkää  5:03.15                 
                     
Ronja Hellberg  2003      1:13.68  2:31.59  3:51.28    5:09.60   
  Riihimäen Uimaseura  5:04.50                 
                     
Liisa Siikala  2003      1:19.05  2:43.09  4:08.16    5:32.17   
  Uinti Tampere  5:28.75                 
                     
Janna Salminen  2003      1:20.29  2:51.62  4:23.66    5:46.89   
  Lahden Uimaseura  5:39.11                 
                     
Iida Kontkanen  2003      1:19.54  2:51.23  4:25.27    5:54.93   
  Uinti Tampere  6:05.89                 
                     
10  Nanna Tynkkynen  2003      1:15.59  2:48.06  4:24.59    5:59.87   
  TaTu Tampere                   
                     
11  Linda Grönlund  2003      1:25.83  2:58.86  4:32.64    6:01.34   
  Porin Uimaseura  6:13.63                 
                     
12  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003      1:19.78  2:54.74  4:31.32    6:02.95   
  Vieskan Uimarit  6:02.80                 
                     
13  Emmi Rauhanen  2003      1:25.99  3:03.39  4:43.30    6:22.72   
  Porin Uimaseura  6:13.14                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:51 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  19:52   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006      1:13.17  2:32.45  3:53.04    5:10.65   
  Oulun Lohet  5:07.87                 
                     
Aaro Imppola  2006      1:16.82  2:42.23  4:08.38    5:30.06   
  Uinti Hyvinkää  5:31.10                 
                     
Rasmus Ruotoistenmäki  2006      1:21.78  2:49.99  4:18.33    5:42.74   
  Uinti Tampere  5:43.14                 
                     
Torsti Saarela  2006      1:23.00  2:52.35  4:23.23    5:47.47   
  Vieskan Uimarit  5:43.44                 
                     
Joonas Pulkkinen  2007      1:20.90  2:51.74  4:22.75    5:49.44   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Pirkka Pyry Pyykkö  2006      1:21.50  2:50.89  4:21.56    5:50.77   
  Uinti Tampere  5:40.93                 
                     
Luka Hirvonen  2006      1:28.01  3:01.77  4:34.36    6:00.33   
  Nokian Pyry  6:32.05                 
                     
Nuutti Kerkkänen  2007      1:25.60  2:57.64  4:31.38    6:03.32   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Topias Partinen  2007      1:26.61  3:04.46  4:43.76    6:21.61   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
10  Julius Järveläinen  2006      1:25.11  3:06.42  4:51.73    6:33.55   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Aamos Järveläinen  2006      1:28.78  3:13.62  5:51.44    6:35.63   
  Uinti Tampere                   
                     
12  Severi Roihankorpi  2006      1:30.78  3:16.61  5:01.97    6:42.49   
  Uinti Tampere  7:49.95                 
                     
13  Niklas Tikkanen  2007      1:33.69  3:20.05  5:06.20    6:48.41   
  TaTu Tampere                   
                     
14  Petter Kaskela  2007      1:29.39  3:16.70  5:04.45    6:49.61   
  Uinti Tampere                   
                     
15  Ferdinand Backman  2006      1:38.44  3:24.00  5:10.24    6:50.37   
  TaTu Tampere                   
                     
16  Miki Vierre  2006      1:33.67  3:19.41  5:04.97    6:50.93   
  TaTu Tampere                   
                     
17  Eetu Nissinen  2008      1:40.11  3:28.08  5:13.85    7:01.67   
  TaTu Tampere                   
                     
18  Rasmus Piiroinen  2006      1:34.48  3:24.51  5:18.33    7:08.44   
  Uinti Tampere  7:16.97                 
                     
19  Vili Niemi  2006      1:36.92  3:26.82  5:19.19    7:09.49   
  TaTu Tampere                   
                     
20  Hugo Rossi  2008      1:40.01  3:29.95  5:22.18    7:12.77   
  Uinti Tampere  7:24.66                 
                     
21  Topi Äikäs  2007      1:34.03  3:29.90  5:29.74    7:26.84   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Juho Kekarainen  2007      1:59.43  4:11.90  6:24.88    8:34.82   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Niemi  2004      1:00.08  2:07.52  3:16.78    4:24.23   
  TaTu Tampere  4:21.35                 
                     
Taavi Backman  2004      1:03.80  2:15.12  3:26.02    4:35.30   
  Lahden Uimaseura  4:30.70                 
                     
Davin Lindholm  2004      1:03.82  2:14.10  3:25.84    4:35.62   
  Helsingfors Simsällskap  4:21.07                 
                     
Konsta Kallio  2004      1:05.45  2:18.59  3:34.80    4:51.47   
  Uinti Tampere  4:42.99                 
                     
Waldemar Palombi  2004      1:07.30  2:23.04  3:38.26    4:52.94   
  Helsingfors Simsällskap  4:41.11                 
                     
Konsta Vainio  2005      1:11.70  2:30.05  3:47.52    5:02.87   
  Aurajoen Uinti  4:59.10                 
                     
Jeremy Valkeavuori  2004      1:11.78  2:31.08  3:51.92    5:09.82   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Atte Nieminen  2004      1:10.73  2:30.65  3:52.36    5:10.96   
  TaTu Tampere                   
                     
Santeri Ahinko  2004      1:14.77  2:41.21  4:10.21    5:37.10   
  Vesihelmen Uimaseura                   
                     
10  Max Nikkari  2004      1:16.62  2:45.20  4:12.71    5:38.66   
  Uinti Tampere  5:37.15                 
                     
11  Jesse Virkkala  2004      1:16.81  2:47.36  4:20.33    5:49.50   
  Riihimäen Uimaseura  5:46.48                 
                     
12  Markus Popov  2005      1:23.29  3:03.88  4:50.93    6:36.49   
  TaTu Tampere                   
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lassi Haimi  2003      1:00.32  2:06.02  3:11.71    4:15.05   
  Helsingfors Simsällskap  4:07.54                 
                     
Jere Broman  2002      1:03.13  2:11.07  3:20.32    4:28.67   
  Uinti Tampere  4:28.91                 
                     
Perttu Järvinen  2003      1:03.22  2:11.80  3:22.53    4:30.23   
  Riihimäen Uimaseura  4:29.15                 
                     
Akseli Hakala  2003      1:04.98  2:14.82  3:23.33    4:30.65   
  Uinti Tampere  4:23.43                 
                     
Joonas Cranston  2003      1:05.46  2:19.48  3:33.47    4:43.65   
  Nummelan Kisaajat  4:39.84                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002      1:07.51  2:22.16  3:37.38    4:49.94   
  Porin Uimaseura  4:46.96                 
                     
Elis Fokin  2003      1:06.45  2:20.75  3:37.32    4:50.09   
  Helsingfors Simsällskap  4:33.36                 
                     
Kasper Holopainen  2003      1:06.50  2:20.87  3:37.14    4:51.02   
  Nummelan Kisaajat  4:48.28                 
                     
Eemeli Leinonen  2002      1:08.09  2:21.47  3:36.66    4:51.49   
  Uinti Tampere  4:53.91                 
                     
10  Ville Savulahti  2003      1:09.77  2:27.87  3:44.92    4:57.33   
  Riihimäen Uimaseura  4:47.06                 
                     
11  Julius Airas  2003      1:09.50  2:26.43  3:45.98    5:01.49   
  Lahden Uimaseura  5:01.35                 
                     
12  Otto Mikkonen  2003      1:08.38  2:25.93  3:45.03    5:02.76   
  Joensuun Uimaseura  4:57.23                 
                     
13  Niko Akkanen  2003      1:10.81  2:28.35  3:48.51    5:06.20   
  Riihimäen Uimaseura  5:04.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  19:52 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  20:53   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Välimaa  2006    550  31.01        1:03.09   
  Uinti Tampere  1:03.76                 
                     
Johanna Kübar  2006    503  31.03        1:05.02   
  Tartu Swimmclub  1:07.36                 
                     
Elsa Vira  2006    489  31.25        1:05.60   
  Aurajoen Uinti  1:06.23                 
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    456  31.60        1:07.17   
  Aurajoen Uinti  1:07.15                 
                     
Hanna-Marlen Mõtsnik  2006    410  33.41        1:09.59   
  Top Swimmingclub  1:11.01                 
                     
Nea Elomaa  2006    394  33.27        1:10.51   
  Uinti Tampere  1:14.68                 
                     
Piia Lahtinen  2006    390  33.97        1:10.74   
  Uinti Tampere  1:12.95                 
                     
Riialiina Kiljala  2008    389  33.76        1:10.82   
  Vieskan Uimarit  1:12.73                 
                     
Elli Kenttälä  2006    384  33.13        1:11.09   
  Uinti Tampere  1:13.28                 
                     
10  Anni Frusti  2007    382  33.48        1:11.23   
  Nokian Pyry  1:11.17                 
                     
11  Ines Pälviranta  2007    382  34.23        1:11.25   
  Uinti Tampere  1:12.17                 
                     
12  Milana Virtanen  2006    372  34.25        1:11.88   
  Uinti Tampere  1:12.73                 
                     
13  Joanna Salonen  2006    367  34.54        1:12.16   
  Uinti Tampere  1:12.45                 
                     
14  Anna Hynönen  2006    365  34.57        1:12.30   
  Uinti Tampere  1:12.81                 
                     
15  Mia Karolina Müürsepp  2006    363  34.24        1:12.46   
  Aurajoen Uinti  1:12.29                 
                     
16  Viivi Pesonen  2006    361  34.19        1:12.59   
  Joensuun Uimaseura  1:14.83                 
                     
17  Petra Soini  2007    358  35.37        1:12.77   
  Nokian Pyry  1:14.25                 
                     
18  Noora-Maria Linna  2006    351  35.46        1:13.29   
  Vieskan Uimarit  1:15.02                 
                     
19  Mirtel-Madlen Siimar  2007    344  34.45        1:13.79   
  Top Swimmingclub  1:10.57                 
                     
20  Lily Päivänen  2006    340  35.85        1:14.06   
  Helsingfors Simsällskap  1:13.17                 
                     
21  Anri Parviainen  2008    337  35.89        1:14.29   
  Joensuun Uimaseura  1:16.94                 
                     
22  Nella Kortteinen  2007    326  35.50        1:15.06   
  Uinti Tampere  1:15.37                 
                     
23  Lyyli Järvi  2007    319  36.37        1:15.65   
  Porin Uimaseura  1:18.70                 
                     
24  Anna Selin  2006    316  35.43        1:15.88   
  Uinti Tampere  1:18.49                 
                     
25  Veera Rantala  2006    315  36.59        1:15.94   
  Uinti Tampere  1:20.17                 
                     
26  Veera Malmelin  2007    314  35.47        1:16.04   
  Nokian Pyry  1:14.49                 
                     
27  Aino Ruottinen  2007    314  36.02        1:16.06   
  Uinti Tampere  1:18.39                 
                     
28  Pinja Pakkanen  2006    313  36.19        1:16.09   
  Kankaanpään Uimarit  1:18.44                 
                     
29  Riikka Broman  2006    313  35.39        1:16.10   
  Nokian Pyry  1:19.51                 
                     
30  Tytti Rantanen  2006    312  36.33        1:16.20   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:18.35                 
                     
31  Kirke Mõtsnik  2007    308  37.00        1:16.55   
  Top Swimmingclub  1:16.22                 
                     
32  Saaga Keränen  2006    303  36.44        1:16.95   
  Uinti Tampere  1:18.67                 
                     
33  Iita Viinisalo  2007    302  35.50        1:17.03   
  Joensuun Uimaseura  1:18.42                 
                     
34  Mia Peake  2007    300  37.13        1:17.21   
  Joensuun Uimaseura  1:19.00                 
                     
35  Joanna Kivelä  2007    287  36.60        1:18.33   
  Uinti Tampere  1:19.80                 
                     
36  Julia Jurttila  2006    286  37.48        1:18.48   
  Uinti Tampere  1:27.14                 
                     
37  Peppi Peltotalo  2006    284  37.44        1:18.62   
  Uinti Tampere  1:21.95                 
                     
38  Veera Nurmikolu  2007    278  36.24        1:19.14   
  Uinti Tampere  1:18.66                 
                     
39  Senni Piirainen  2007    278  37.41        1:19.23   
  Joensuun Uimaseura  1:19.49                 
                     
40  Katri Kulovuori  2007    269  38.72        1:20.03   
  Uinti Tampere  1:21.41                 
                     
41  Erika Ruuskanen  2007    268  37.39        1:20.12   
  Uinti Tampere  1:26.06                 
                     
42  Emma Tieaho  2008    267  38.47        1:20.23   
  Nokian Pyry  1:25.82                 
                     
43  Sanni Haaranen  2006    267  37.05        1:20.24   
  Joensuun Uimaseura  1:19.87                 
                     
44  Emmiina Eho  2007    267  37.97        1:20.27   
  Uinti Tampere  1:20.72                 
                     
45  Janna Saloniemi  2009    265  38.00        1:20.47   
  TaTu Tampere  1:25.62                 
                     
46  Sofia Mustonen  2006    265  37.82        1:20.49   
  TaTu Tampere  1:19.14                 
                     
47  Nella Pesonen  2006    263  38.89        1:20.65   
  Uinti Tampere  1:24.13                 
                     
48  Iiris Myllymäki  2008    260  38.67        1:20.98   
  TaTu Tampere  1:26.77                 
                     
49  Riia Pietilä  2006    259  38.47        1:21.06   
  Uinti Tampere  1:20.60                 
                     
50  Maisa Savisto  2006    245  39.30        1:22.59   
  Uinti Tampere  1:24.68                 
                     
51  Nelli Lehtonen  2006    243  39.49        1:22.77   
  Uinti Tampere  1:27.50                 
                     
52  Peppi Ojakippola  2006    239  38.45        1:23.28   
  Vieskan Uimarit  1:21.71                 
                     
53  Hanna Zautasvili  2008    237  39.09        1:23.49   
  Uinti Tampere  1:25.50                 
                     
54  Ilona Salonen  2006    233  40.50        1:23.92   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:29.58                 
                     
55  Oona Valtonen  2008    233  39.66        1:24.01   
  TaTu Tampere  1:25.10                 
                     
56  Nicola Burman  2008    232  40.45        1:24.09   
  Joensuun Uimaseura  1:27.19                 
                     
57  Ella Gylden  2007    232  39.14        1:24.15   
  Uinti Tampere  1:25.85                 
                     
58  Iida Pennanen  2008    231  40.41        1:24.19   
  TaTu Tampere  1:30.87                 
                     
59  Helka Känkänen  2008    229  40.92        1:24.44   
  Porin Uimaseura  1:31.22                 
                     
60  Aino Jääskeläinen  2006    228  40.40        1:24.60   
  Uinti Tampere  1:24.63                 
                     
61  Karmen Johanson  2006    222  38.56        1:25.34   
  Vesihelmen Uimaseura  1:26.71                 
                     
62  Iina Lamminsaari  2006    222  40.59        1:25.36   
  Uinti Tampere  1:29.18                 
                     
63  Unna Heino  2006    217  41.26        1:25.96   
  Vesihelmen Uimaseura  1:31.81                 
                     
64  Elsa Joseph  2007    216  39.98        1:26.07   
  TaTu Tampere  1:26.89                 
                     
65  Piitu Perkola  2006    211  40.79        1:26.82   
  TaTu Tampere  1:21.86                 
                     
66  Saimi Lanki  2008    197  43.00        1:28.72   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:30.78                 
                     
67  Minttu Mäkihannu  2008    196  41.78        1:28.93   
  TaTu Tampere  1:29.84                 
                     
68  Helmi Oksa  2009    187  42.51        1:30.27   
  Nummelan Kisaajat  1:33.36                 
                     
69  Suvi-Tuuli Saari  2006    185  42.97        1:30.65   
  Uinti Tampere                   
                     
70  Hanna Vänni  2008    185  42.83        1:30.66   
  Uinti Tampere  1:30.30                 
                     
71  Nella Kuivanen  2008    185  43.90        1:30.72   
  Uinti Tampere  1:34.82                 
                     
72  Solina Viitanen  2006    184  41.13        1:30.76   
  Uinti Tampere  1:30.14                 
                     
73  Veera Linna  2009    175  44.82        1:32.34   
  Uinti Tampere  1:35.86                 
                     
74  Wivian Orpana  2010    172  42.23        1:32.86   
  Kankaanpään Uimarit  1:53.96                 
                     
75  Iina Tieaho  2010    164  44.13        1:34.38   
  Nokian Pyry  1:35.60                 
                     
76  Neea Väkinen  2006    162  43.97        1:34.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:40.04                 
                     
77  Sara Mäkiaho  2007    160  44.81        1:35.21   
  Uinti Tampere  1:40.36                 
                     
78  Kerttu Mätäsjärvi  2009    156  45.13        1:36.03   
  Uinti Tampere  1:42.27                 
                     
79  Emmi Lindholm  2007    146  46.13        1:38.09   
  Uinti Tampere  1:44.58                 
                     
80  Emmi Jokinen  2008    146  45.05        1:38.20   
  Uinti Tampere  1:43.30                 
                     
81  Lotta Malmelin  2009    142  48.43        1:38.94   
  Nokian Pyry  1:43.79                 
                     
82  Olivia Saukko  2009    140  46.48        1:39.56   
  TaTu Tampere  1:42.61                 
                     
83  Lotta Laine  2008    140  46.44        1:39.57   
  Nokian Pyry  1:44.84                 
                     
84  Nelli Savisto  2009    134  46.72        1:40.85   
  Uinti Tampere  1:44.84                 
                     
85  Miisa Yltävä  2008    132  47.36        1:41.38   
  TaTu Tampere  1:44.94                 
                     
86  Meea Kinnunen  2009    127  47.87        1:42.64   
  Uinti Tampere  1:46.15                 
                     
87  Katja Burnevskaya  2009    127  44.70        1:42.67   
  TaTu Tampere  1:41.67                 
                     
88  Sonja Lehtonen  2006    125  47.92        1:43.41   
  Uinti Tampere                   
                     
89  Julia Tikka  2008    114  49.10        1:46.44   
  Uinti Tampere  1:52.85                 
                     
90  Mona Valkonen  2006    112  46.04        1:47.15   
  Uinti Tampere                   
                     
91  Fanni Jokinen  2009    111  50.96        1:47.32   
  TaTu Tampere  1:48.65                 
                     
92  Sina Huvila  2010    110  50.93        1:47.75   
  TaTu Tampere                   
                     
93  Linda From  2008    107  51.48        1:48.92   
  Uinti Tampere  1:56.17                 
                     
94  Olivia Gadd  2008    87  54.06        1:56.55   
  Uinti Tampere  1:54.92                 
                     
95  Sanni Korhonen  2009    81  57.27        1:59.12   
  TaTu Tampere                   
                     
96  Hertta Myllymäki  2010    74  51.85        2:03.09   
  TaTu Tampere                   
                     
97  Helmi Nikula  2008    71  59.05        2:04.49   
  Uinti Tampere  2:05.02                 
                     
Anni Sorsa  2010              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Emmi Oksanen  2009              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Venla Björkholm  2006              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    600  29.65        1:01.29   
  Nokian Pyry  1:02.23                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    597  29.69        1:01.38   
  Uinti Tampere  1:02.81                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    592  29.20        1:01.58   
  Helsingfors Simsällskap  1:01.22                 
                     
Annukka Pihkamäki  2004    562  30.12        1:02.66   
  Riihimäen Uimaseura  1:01.99                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    530  30.26        1:03.87   
  Aurajoen Uinti  1:02.76                 
                     
Kerttu Taponen  2005    527  30.37        1:03.99   
  Aurajoen Uinti  1:03.16                 
                     
Venla Lindström  2004    525  30.91        1:04.09   
  Lahden Uimaseura  1:04.95                 
                     
Kirke Kübar  2005    520  30.23        1:04.30   
  Tartu Swimmclub  1:01.67                 
                     
Matilda Laitinen  2004    515  30.94        1:04.48   
  Aurajoen Uinti  1:05.73                 
                     
10  Adeliina Kaarlenkaski  2004    515  30.14        1:04.51   
  Uinti Tampere  1:03.87                 
                     
11  Nea Mustonen  2004    501  31.61        1:05.10   
  Lahden Uimaseura  1:05.28                 
                     
12  Laura Sokk  2005    492  31.87        1:05.46   
  Tartu Swimmclub  1:05.57                 
                     
13  Maija Hinkkala  2005    487  31.15        1:05.70   
  Riihimäen Uimaseura  1:09.13                 
                     
14  Siiri Mätäsjärvi  2004    474  31.84        1:06.28   
  Uinti Tampere  1:06.21                 
                     
15  Aino Lepola  2005    468  31.74        1:06.57   
  TaTu Tampere  1:08.05                 
                     
16  Elina Gavrilov  2004    468  31.56        1:06.59   
  Joensuun Uimaseura  1:05.13                 
                     
17  Mitra Pietiäinen  2004    460  32.21        1:06.98   
  Joensuun Uimaseura  1:08.47                 
                     
18  Karoliina Kadak  2005    456  31.65        1:07.14   
  Tartu Swimmclub  1:08.67                 
                     
19  Melissa Virtanen  2004    452  32.22        1:07.34   
  Uinti Tampere  1:08.79                 
                     
20  Ilona Niemi  2005    448  32.04        1:07.55   
  Uinti Tampere  1:09.33                 
                     
21  Henna Moilanen  2004    446  32.80        1:07.65   
  Oulun Lohet  1:07.08                 
                     
22  Fanny Savia  2005    445  32.71        1:07.70   
  Nokian Pyry  1:07.51                 
                     
23  Sivi Juvakka  2005    444  33.00        1:07.77   
  Nokian Pyry  1:09.14                 
                     
24  Nelli Lehmijoki  2005    444  32.46        1:07.78   
  Nokian Pyry  1:08.86                 
                     
25  Jenna Nousiainen  2005    441  32.83        1:07.93   
  Nokian Pyry  1:09.44                 
                     
26  Ida Töyrylä  2004    426  32.07        1:08.68   
  Uinti Tampere  1:09.38                 
                     
27  Aino Kunelius  2005    411  33.61        1:09.50   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.99                 
                     
28  Kaisu Leinonen  2005    409  32.93        1:09.62   
  Uinti Tampere  1:13.34                 
                     
29  Essi Turkki  2004    407  32.93        1:09.73   
  Uinti Tampere  1:09.09                 
                     
30  Elena Surakka  2005    403  33.11        1:10.00   
  Uinti Tampere  1:08.56                 
                     
31  Emma Nieminen  2005    391  32.84        1:10.67   
  Aurajoen Uinti  1:09.14                 
                     
32  Hilma Husari  2004    391  32.83        1:10.71   
  Nokian Pyry  1:11.22                 
                     
33  Vilja Saarinen  2005    384  33.73        1:11.13   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.47                 
                     
34  Henni Halme  2005    368  33.80        1:12.10   
  Uinti Tampere  1:12.48                 
                     
35  Aada Taiponen  2004    367  34.57        1:12.17   
  Riihimäen Uimaseura  1:12.25                 
                     
36  Eeva Toroi  2005    365  34.10        1:12.35   
  Uinti Tampere  1:12.64                 
                     
37  Enni Halttunen  2005    359  35.09        1:12.73   
  Uinti Tampere  1:13.65                 
                     
38  Jaana Nevala  2005    359  34.06        1:12.74   
  Vieskan Uimarit  1:12.81                 
                     
39  Ronja Mustalahti  2004    350  34.49        1:13.31   
  Nokian Pyry  1:10.36                 
                     
40  Emma Lähteenmäki  2004    345  34.96        1:13.70   
  Uinti Tampere  1:12.05                 
                     
41  Inka Poikolainen  2005    339  34.60        1:14.16   
  Uinti Hyvinkää  1:14.39                 
                     
42  Kiia Alenius  2005    331  36.35        1:14.69   
  TaTu Tampere  1:15.82                 
                     
43  Pinja Kallio  2004    325  35.45        1:15.16   
  Porin Uimaseura  1:13.76                 
                     
44  Anna-Maria Siivonen  2004    324  36.21        1:15.27   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.32                 
                     
45  Erica Tomperi  2004    319  35.49        1:15.63   
  Nokian Pyry  1:13.58                 
                     
45  Heidi Nurminen  2005    319  36.11        1:15.63   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:17.07                 
                     
47  Ronja Simsek  2005    307  36.18        1:16.59   
  Porin Uimaseura  1:17.94                 
                     
48  Viivi Heittokangas  2004    304  36.16        1:16.90   
  Uinti Tampere  1:12.69                 
                     
49  Saana Keskinen  2005    301  35.38        1:17.12   
  Uinti Tampere  1:16.46                 
                     
50  Emmi Ellonen  2005    284  37.45        1:18.65   
  Porin Uimaseura  1:13.00                 
                     
51  Ranja Ruotoistenmäki  2004    260  36.72        1:20.95   
  Uinti Tampere  1:13.61                 
                     
52  Hanna Ponnikas  2004    253  37.51        1:21.69   
  Uinti Hyvinkää  1:23.69                 
                     
53  Veera Olli  2005    251  38.68        1:21.89   
  Uinti Tampere  1:19.66                 
                     
54  Sonja Tarkiainen  2004    246  37.99        1:22.50   
  Uinti Hyvinkää  1:19.45                 
                     
55  Venny Korjonen  2005    229  40.68        1:24.43   
  Uinti Tampere  1:22.11                 
                     
56  Meri Kultaranta  2004    224  40.65        1:25.07   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.51                 
                     
57  Ida Ojala  2005    194  39.45        1:29.26   
  Uinti Tampere                   
                     
58  Minea Laakso  2005    191  41.22        1:29.70   
  TaTu Tampere  1:29.12                 
                     
Siiri Reinonen  2004              DNF   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.65                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma von Dickoff  2002    588  30.15        1:01.72   
  Uinti Tampere  1:01.79                 
                     
Helmi Heinonen  2002    579  30.27        1:02.02   
  Aurajoen Uinti  1:04.60                 
                     
Saana Yritys  2003    557  29.61        1:02.83   
  Uinti Hyvinkää  1:03.40                 
                     
Oona Parviainen  2002    493  30.25        1:05.42   
  Joensuun Uimaseura  1:06.92                 
                     
Aada Viitamäki  2003    487  31.44        1:05.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:04.60                 
                     
Aida Pasma  2003    468  31.44        1:06.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Enni Silvennoinen  2003    464  32.28        1:06.76   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.02                 
                     
Anni Koivula  2003    460  32.56        1:06.96   
  Nokian Pyry  1:06.91                 
                     
Minna Kinnunen  2003    455  31.44        1:07.22   
  Joensuun Uimaseura  1:07.47                 
                     
10  Taiga Yritys  2003    444  31.95        1:07.77   
  Uinti Hyvinkää  1:06.87                 
                     
11  Viivi Nieminen  2002    443  32.67        1:07.81   
  Uinti Tampere  1:08.88                 
                     
12  Ella Ekman  2003    442  32.10        1:07.85   
  Uinti Tampere  1:06.08                 
                     
13  Jenna Rajahalme  2002    441  32.23        1:07.89   
  Nokian Pyry  1:07.75                 
                     
14  Kiia Kinnunen  2003    439  32.24        1:07.99   
  TaTu Tampere  1:07.77                 
                     
15  Venla Pesu  2002    430  32.95        1:08.47   
  Uinti Tampere  1:08.98                 
                     
16  Sofia Harju  2002    420  32.98        1:09.02   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.30                 
                     
17  Ronja Myllykallio  2003    416  32.64        1:09.25   
  Uinti Tampere  1:09.87                 
                     
18  Minea Wiren  2003    404  33.17        1:09.94   
  Nokian Pyry  1:08.89                 
                     
19  Pinja Pyykönen  2002    403  33.25        1:09.96   
  Joensuun Uimaseura  1:11.87                 
                     
20  Vilja Laaksonen  2002    395  32.26        1:10.44   
  Järvenpään Uintiklubi  1:10.94                 
                     
21  Jenna Rautava  2003    377  34.74        1:11.53   
  Vesihelmen Uimaseura  1:10.48                 
                     
22  Liisa Penttinen  2003    368  34.26        1:12.11   
  Nummelan Kisaajat  1:13.05                 
                     
23  Veera Laakkonen  2003    365  34.58        1:12.34   
  Kampuksen Plaani  1:11.40                 
                     
24  Sanni Luostarinen  2002    358  33.95        1:12.78   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.63                 
                     
25  Jenny Aada-Linnea Koskela  2003    356  33.89        1:12.94   
  Vieskan Uimarit  1:14.35                 
                     
26  Laura Pitkänen  2002    351  34.94        1:13.26   
  Järvenpään Uintiklubi  1:13.38                 
                     
27  Laura Valonen  2003    348  35.16        1:13.46   
  Uinti Tampere  1:14.04                 
                     
28  Amanda Rahola  2003    229  40.23        1:24.48   
  Porin Uimaseura  1:20.58                 
                     
29  Saga Peltolehto  2003    220  39.90        1:25.60   
  Uinti Tampere  1:20.45                 
                     
 
Laji 5, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 18 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Liikonen  2001    646  29.21        59.80   
  Lahden Uimaseura  1:00.10                 
                     
Nea Norismaa  1995    629  28.89        1:00.32   
  Uinti Tampere  59.69                 
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    611  29.78        1:00.92   
  Riihimäen Uimaseura  59.98                 
                     
Hanna Hammar  1998    610  29.40        1:00.95   
  Uinti Tampere  1:00.28                 
                     
Anniina Murto  2001    598  29.57        1:01.37   
  Porin Uimaseura  1:01.50                 
                     
Amanda Suihkonen  1995    589  29.51        1:01.66   
  TaTu Tampere  59.75                 
                     
Heta Känkänen  2001    589  29.69        1:01.66   
  Porin Uimaseura  1:01.55                 
                     
Mikaela Kulmala  2001    565  30.22        1:02.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:02.14                 
                     
Aino Puomila  1992    563  30.23        1:02.61   
  TaTu Tampere  59.66                 
                     
10  Jenni Lampi  2000    555  29.57        1:02.90   
  Swimming Jyväskylä  1:00.47                 
                     
11  Heta Koivuluoma  1999    540  30.35        1:03.49   
  Porin Uimaseura  1:02.56                 
                     
12  Nea Reunanen  2001    535  30.35        1:03.69   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.28                 
                     
13  Sanni Kilponen  2001    532  30.34        1:03.80   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.19                 
                     
14  Janette Setälä  2001    520  31.20        1:04.30   
  Aurajoen Uinti  1:02.04                 
                     
15  Melinda Moilanen  2000    519  30.62        1:04.32   
  Joensuun Uimaseura  1:02.57                 
                     
16  Aino Jussila  2000    512  30.67        1:04.62   
  Uinti Tampere  1:02.18                 
                     
17  Lotta Aho  1999    511  31.32        1:04.66   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.73                 
                     
18  Netta Nyberg  2001    502  30.52        1:05.06   
  TaTu Tampere  1:05.24                 
                     
19  Anni Matikainen  2001    481  31.71        1:05.99   
  Nokian Pyry  1:05.52                 
                     
20  Anna Rantanen  2001    475  31.81        1:06.24   
  Uinti Tampere  1:04.85                 
                     
21  Lotta Linnea Partanen  2001    475  31.92        1:06.27   
  Nummelan Kisaajat  1:06.13                 
                     
22  Mari Kausiala  1997    470  31.38        1:06.48   
  TaTu Tampere  1:05.87                 
                     
23  Armi Auvinen  2000    465  31.40        1:06.71   
  Uinti Tampere  1:03.91                 
                     
24  Noora Poutanen  1999    430  31.84        1:08.49   
  TaTu Tampere  1:03.47                 
                     
25  Ruusa Eiserbeck  2001    415  33.06        1:09.32   
  Joensuun Uimaseura  1:09.35                 
                     
26  Emilia Majuri  2001    408  33.34        1:09.71   
  Uinti Tampere  1:09.28                 
                     
27  Oona Ahinko  2001    381  33.49        1:11.31   
  Vesihelmen Uimaseura  1:10.84                 
                     
28  Anna Korhonen  1990    360  35.15        1:12.64   
  S.C.Pingviinit  1:14.10                 
                     
29  Ida Heino  2000    239  38.80        1:23.31   
  Porin Uimaseura  1:20.89                 
                     
Heini Hammar  1999              DNS   
  Uinti Tampere  1:01.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  20:53 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2019    Tulostuspäivämäärä  26 tammikuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  21:11   
  Järjestäjä  TaTu Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  26 tammikuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Pesälä  2006    352  32.70        1:06.41   
  Oulun Lohet  1:06.88                 
                     
Lev Vlasov  2007    321  32.83        1:08.45   
  TaTu Tampere  1:09.34                 
                     
Julius Schroderus  2006    286  34.57        1:11.15   
  Oulun Lohet  1:11.00                 
                     
Matias Leiwo  2006    273  34.01        1:12.27   
  Uinti Tampere  1:13.41                 
                     
Iiro Räty  2006    273  33.74        1:12.30   
  Nokian Pyry  1:12.22                 
                     
Tomas Laine  2006    258  34.14        1:13.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.02                 
                     
Torsti Saarela  2006    250  35.26        1:14.39   
  Vieskan Uimarit  1:13.19                 
                     
Sebastian Sojolin  2006    249  1:14.50        1:14.50   
  TaTu Tampere  1:13.91                 
                     
Valtteri Pellinen  2007    247  35.77        1:14.68   
  Uinti Tampere  1:17.44                 
                     
10  Anton Passoja  2006    247  35.37        1:14.69   
  Nokian Pyry  1:16.76                 
                     
11  Albert Laakkonen  2007    247  34.85        1:14.70   
  Uinti Tampere  1:16.38                 
                     
12  Jesse Saarinen  2006    239  35.34        1:15.51   
  Joensuun Uimaseura  1:13.60                 
                     
13  Áron Zautasvili  2006    234  36.79        1:16.10   
  Uinti Tampere  1:21.76                 
                     
14  Casper Kvist  2006    230  36.69        1:16.52   
  Nokian Pyry  1:17.90                 
                     
15  Georg Aspholm  2008    228  36.40        1:16.69   
  Uinti Tampere  1:19.18                 
                     
16  Antti Huttunen  2006    226  36.14        1:16.95   
  Nummelan Kisaajat  1:21.99                 
                     
17  Tobias Syrjä  2006    225  36.25        1:17.02   
  Uinti Tampere  1:18.04                 
                     
18  Kalle Heinonen  2006    223  36.64        1:17.34   
  TaTu Tampere  1:17.17                 
                     
19  Saku Pietilä  2006    206  38.36        1:19.35   
  Uinti Tampere  1:19.90                 
                     
20  Thomas Failer  2007    199  37.50        1:20.24   
  Uinti Tampere  1:21.89                 
                     
21  Konsta Horppu  2008    194  38.55        1:21.03   
  Nokian Pyry  1:25.05                 
                     
22  Ilmari Partanen  2006    191  37.71        1:21.32   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.53                 
                     
23  Juuso Saarikko  2006    190  38.04        1:21.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:25.05                 
                     
24  Aapo Mononen  2007    190  38.96        1:21.58   
  Joensuun Uimaseura  1:27.56                 
                     
25  Antto Koppinen  2006    185  38.86        1:22.25   
  Joensuun Uimaseura  1:27.19                 
                     
26  Niklas Töyrylä  2006    175  39.70        1:23.76   
  Uinti Tampere  1:23.36                 
                     
27  Konsta Iskala  2006    163  40.35        1:25.77   
  Uinti Tampere  1:42.16                 
                     
28  Eero Tarkiainen  2006    160  41.03        1:26.25   
  Uinti Hyvinkää  1:34.41                 
                     
29  Ferdinand Backman  2006    157  40.61        1:26.86   
  TaTu Tampere  1:30.29                 
                     
30  Daniil Tirronen  2008    157  40.19        1:26.88   
  TaTu Tampere  1:30.08                 
                     
31  Mikael Uitto  2007    152  42.52        1:27.82   
  Uinti Tampere  1:36.67                 
                     
32  Iiro Viskari  2007    152  42.37        1:27.84   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:33.53                 
                     
33  Veeti Puustinen  2007    148  40.42        1:28.58   
  Uinti Tampere                   
                     
34  Aapo Harjula  2007    146  41.19        1:28.97   
  Uinti Tampere  1:32.44                 
                     
35  Veeti Heittokangas  2006    144  40.91        1:29.32   
  Uinti Tampere  1:28.70                 
                     
36  Nikita Zuravljov  2008    140  41.62        1:30.18   
  TaTu Tampere  1:33.97                 
                     
37  Robert Cranston  2006    135  40.25        1:31.26   
  Nummelan Kisaajat  1:19.31                 
                     
38  Jesse Uutela  2008    133  43.73        1:31.83   
  Uinti Tampere  1:34.06                 
                     
39  Eero Olli  2008    133  43.37        1:31.86   
  Uinti Tampere  1:38.27                 
                     
40  Matias Suutala  2008    128  43.22        1:32.92   
  Uinti Tampere  1:35.62                 
                     
41  Emil Savolainen  2007    127  43.03        1:33.09   
  Uinti Tampere  1:41.02