Results for Harboe Water Games 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler |
Sponsor: SuperBrugsen Fensmark |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Mix 1 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:43.36 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 24.38 | 24.38 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 24.18 | 48.56 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 27.47 | 1:16.03 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 27.33 | 1:43.36 | |||||||
2 | Rsk Mix | 1998 | Ringe Svømme Klub | 1:46.82 | ||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 26.46 | 26.46 | |||||||
Caroline Broholm | 2003 | 26.93 | 53.39 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 29.45 | 1:22.84 | |||||||
Sander Linde | 2002 | 23.98 | 1:46.82 | |||||||
3 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:47.43 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 29.19 | 29.19 | |||||||
August Ryom | 2002 | 24.38 | 53.57 | |||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 29.64 | 1:23.21 | |||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 24.22 | 1:47.43 | |||||||
4 | Dragsholm Mix 1 | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:48.92 | ||||||
Camille Konge Neess | 2003 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Emil Osberg Poulsen | 2003 | 25.47 | 55.68 | |||||||
Kamille Lundberg | 2003 | 29.20 | 1:24.88 | |||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 24.04 | 1:48.92 | |||||||
5 | Haslev Sommermix 2 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 1:53.35 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 26.21 | 26.21 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 29.29 | 55.50 | |||||||
Albert U. Thystrup | 2003 | 21.48 | 1:16.98 | |||||||
Nicoline Hansen | 2004 | 36.37 | 1:53.35 | |||||||
6 | Stv Mix 2 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 1:53.90 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 25.51 | 25.51 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 24.61 | 50.12 | |||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 31.73 | 1:21.85 | |||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 32.05 | 1:53.90 | |||||||
7 | Dragsholm Mix 2 | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:54.13 | ||||||
Nichlas Jørgensen | 2004 | 27.57 | 27.57 | |||||||
Laura Sørensen | 2001 | 31.39 | 58.96 | |||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 25.19 | 1:24.15 | |||||||
Karoline Holm Hilkjær | 2005 | 29.98 | 1:54.13 | |||||||
8 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:54.45 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 30.89 | 58.05 | |||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 31.00 | 1:29.05 | |||||||
Mert Kaya | 2001 | 25.40 | 1:54.45 | |||||||
9 | Kalundborg Mix 1 | 2001 | Kalundborg SK | 1:54.77 | ||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 26.80 | 26.80 | |||||||
Thea Kaiser | 2004 | 27.57 | 54.37 | |||||||
Noel Gjelstrup | 2004 | 28.80 | 1:23.17 | |||||||
Jonas Rask | 2006 | 31.60 | 1:54.77 | |||||||
10 | Svøm Korsør Mix 1 | 2003 | SVØM Korsør | 1:58.23 | ||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 26.58 | 26.58 | |||||||
Astamaja Rought | 2006 | 33.39 | 59.97 | |||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 31.40 | 1:31.37 | |||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 26.86 | 1:58.23 | |||||||
11 | Hsc Mix 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:59.07 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Laura Løh | 2005 | 31.24 | 1:02.51 | |||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 27.70 | 1:30.21 | |||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 28.86 | 1:59.07 | |||||||
12 | Køge 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 2:00.57 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 27.31 | 27.31 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 32.94 | 1:00.25 | |||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 32.40 | 1:32.65 | |||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 27.92 | 2:00.57 | |||||||
13 | Kalundborg Mix 2 | 2004 | Kalundborg SK | 2:00.86 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 27.99 | 27.99 | |||||||
Anna Marott Hansen | 2004 | 30.74 | 58.73 | |||||||
Magnus Dreyer | 2007 | 30.92 | 1:29.65 | |||||||
Cilas Skafte | 2005 | 31.21 | 2:00.86 | |||||||
14 | Stv Mix 3 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:03.05 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 27.28 | 27.28 | |||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 27.69 | 54.97 | |||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 34.31 | 1:29.28 | |||||||
Ida Lauritzen | 2006 | 33.77 | 2:03.05 | |||||||
15 | Dragsholm Mix 3 | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 2:03.30 | ||||||
Jesse Refsgaard | 2003 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Sille Bachmann | 2004 | 30.61 | 59.74 | |||||||
Frederikke Poulsen | 2006 | 31.13 | 1:30.87 | |||||||
Mikkel Munkholm | 2006 | 32.43 | 2:03.30 | |||||||
16 | Haslev Sommermix 1 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 2:04.62 | ||||||
Lærke Møller | 2005 | 31.24 | 31.24 | |||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 32.47 | 1:03.71 | |||||||
Laurits Thøfner | 2004 | 30.89 | 1:34.60 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 30.02 | 2:04.62 | |||||||
17 | Køge 4 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:08.11 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 35.96 | 1:05.50 | |||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 33.19 | 1:38.69 | |||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 29.42 | 2:08.11 | |||||||
18 | Hg Super Kids | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:09.71 | ||||||
Kamille Bentsen | 2006 | 31.43 | 31.43 | |||||||
Mie Visler | 2006 | 30.83 | 1:02.26 | |||||||
Emil Lejbølle | 2007 | 33.66 | 1:35.92 | |||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 33.79 | 2:09.71 | |||||||
19 | Kalundborg Mix 3 | 2004 | Kalundborg SK | 2:09.82 | ||||||
Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Pauline Andersen | 2005 | 29.89 | 59.86 | |||||||
Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 33.83 | 1:33.69 | |||||||
Jakob Bagge | 2006 | 36.13 | 2:09.82 | |||||||
20 | Svøm Korsør Mix 2 | 2002 | SVØM Korsør | 2:10.64 | ||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 35.14 | 35.14 | |||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 33.61 | 1:08.75 | |||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 34.37 | 1:43.12 | |||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 27.52 | 2:10.64 | |||||||
21 | Hsc Mix 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 2:11.29 | ||||||
Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 34.33 | 1:10.43 | |||||||
Vlad Nazarov | 2006 | 31.18 | 1:41.61 | |||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 29.68 | 2:11.29 | |||||||
22 | Sydswim Mix 1 | 2004 | Svømmeklubben Syd | 2:11.50 | ||||||
Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Anne-Katrine S. Jensen | 2005 | 35.20 | 1:05.66 | |||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 31.27 | 1:36.93 | |||||||
Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | 34.57 | 2:11.50 | |||||||
23 | Dragsholm Mix 4 | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 2:14.59 | ||||||
Evelyn Nyborg | 2005 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Østen Pedersen | 2005 | 32.81 | 1:06.01 | |||||||
Sofie Larsen | 2005 | 32.70 | 1:38.71 | |||||||
Linus Noe | 2008 | 35.88 | 2:14.59 | |||||||
24 | Svøm Korsør Mix 3 | 2002 | SVØM Korsør | 2:15.47 | ||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Jonas Nørmark Larsen | 2005 | 34.28 | 1:09.11 | |||||||
Mathilde Knudsen | 2006 | 34.21 | 1:43.32 | |||||||
Christian Quist | 2007 | 32.15 | 2:15.47 | |||||||
25 | Køge 5 | 2005 | Køge Svømmeklub | 2:16.59 | ||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 32.21 | 32.21 | |||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 36.88 | 1:09.09 | |||||||
Anna Høyer | 2007 | 35.52 | 1:44.61 | |||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 31.98 | 2:16.59 | |||||||
26 | Hg Super Kids 2 | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:19.62 | ||||||
Cecilie Jakobsen | 2008 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Frederikke Jørgensen | 2007 | 35.45 | 1:09.90 | |||||||
Sebastian Svenningsen | 2006 | 35.32 | 1:45.22 | |||||||
Christian Bruus | 2006 | 34.40 | 2:19.62 | |||||||
27 | Haslev Junior 2 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 2:19.86 | ||||||
Anna Baad | 2007 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Thor Sean Tørngren | 2006 | 35.02 | 1:11.95 | |||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | 32.60 | 1:44.55 | |||||||
Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | 35.31 | 2:19.86 | |||||||
28 | Stv Mix 5 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 2:23.17 | ||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Jonas Bacher | 2008 | 39.61 | 1:13.13 | |||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | 33.47 | 1:46.60 | |||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | 36.57 | 2:23.17 | |||||||
29 | Hg Super Kids 3 | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.20 | ||||||
Victoria Petersen | 2008 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Ellen Sofie Jespersen | 2007 | 36.48 | 1:13.61 | |||||||
Benjamin Svenningsen | 2009 | 44.70 | 1:58.31 | |||||||
Oliver Petersen | 2008 | 37.89 | 2:36.20 | |||||||
30 | Køge 6 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:46.96 | ||||||
Mikkas Skoubo | 2010 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Amalie Haack | 2007 | 40.88 | 1:29.03 | |||||||
Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | 42.90 | 2:11.93 | |||||||
Pelle Christian Severin | 2008 | 35.03 | 2:46.96 | |||||||
31 | Haslev Junior 1 | 2000 | Haslev Svømmeklub | 2:57.58 | ||||||
William Kongslev | 2008 | 42.12 | 42.12 | |||||||
Milla Engsted Larsen | 2009 | 42.89 | 1:25.01 | |||||||
Madeleine Schou | 2008 | 45.97 | 2:10.98 | |||||||
Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | 46.60 | 2:57.58 | |||||||
- | Stv Mix 4 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | |||||||||
Jonas Bacher | 2008 | |||||||||
Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | |||||||||
Alberte Rosenstand | 2007 | DNS | ||||||||
- | Sydswim Mix 2 | 2004 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Tyvstart | |||||
Jakob Bagge Møller | 2006 | 33.27 | 33.27 | |||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 30.35 | 1:03.62 | |||||||
Tine Lose | 2005 | 37.02 | 1:40.64 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |