Resultater for Harboe Water Games 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2019 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 40, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1920-2019 |
Sponsor: Harboes Bryggeri A/S |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Rsk Mix | 1998 | Ringe Svømme Klub | 3:51.89 | ||||||
Kristoffer Desmareth | 2000 | 26.15 | 54.45 | 54.45 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 30.49 | 1:04.85 | 1:59.30 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 27.84 | 59.25 | 2:58.55 | ||||||
Sander Linde | 2002 | 24.86 | 53.34 | 3:51.89 | ||||||
2 | Næstved Mix | 2000 | Næstved IF | 3:56.11 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 29.79 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 26.05 | 54.64 | 1:57.26 | ||||||
Mads Ingeman Hansen | 1997 | 25.90 | 55.06 | 2:52.32 | ||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 30.45 | 1:03.79 | 3:56.11 | ||||||
3 | Køge 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 3:59.48 | ||||||
Rasmus Danielsen | 2001 | 26.53 | 55.11 | 55.11 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 31.62 | 1:06.30 | 2:01.41 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 30.78 | 1:03.91 | 3:05.32 | ||||||
August Ryom | 2002 | 25.68 | 54.16 | 3:59.48 | ||||||
4 | Køge 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:10.71 | ||||||
Mert Kaya | 2001 | 27.06 | 55.95 | 55.95 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 32.98 | 1:09.96 | 2:05.91 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 30.18 | 1:04.78 | 3:10.69 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 28.56 | 1:00.02 | 4:10.71 | ||||||
5 | Hsc Mix 1 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 4:13.73 | ||||||
Laura Løh | 2005 | 32.36 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Joachim Norup Frøjk | 2003 | 29.55 | 1:01.66 | 2:09.03 | ||||||
Nikolaj Pilgaard | 2004 | 28.49 | 58.42 | 3:07.45 | ||||||
Katrine Nørfjand | 2004 | 31.63 | 1:06.28 | 4:13.73 | ||||||
6 | Svøm Korsør Mix 1 | 2003 | SVØM Korsør | 4:25.03 | ||||||
Astamaja Rought | 2006 | 35.32 | 1:13.58 | 1:13.58 | ||||||
Johannes Forsbæk | 2004 | 28.02 | 59.65 | 2:13.23 | ||||||
Viktoria Annabel Graulund | 2007 | 34.37 | 1:12.38 | 3:25.61 | ||||||
Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 27.93 | 59.42 | 4:25.03 | ||||||
7 | Stv Mix 1 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 4:28.09 | ||||||
Daniel Mir | 2003 | 28.21 | 1:00.80 | 1:00.80 | ||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 28.29 | 1:00.21 | 2:01.01 | ||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 33.21 | 1:11.72 | 3:12.73 | ||||||
Frida Lauridsen | 2005 | 34.58 | 1:15.36 | 4:28.09 | ||||||
8 | Køge 3 | 2003 | Køge Svømmeklub | 4:30.74 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 29.74 | 1:02.87 | 1:02.87 | ||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 33.91 | 1:12.16 | 2:15.03 | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 34.90 | 1:13.82 | 3:28.85 | ||||||
Philip H. Christensen | 2004 | 29.04 | 1:01.89 | 4:30.74 | ||||||
9 | Køge 4 | 2005 | Køge Svømmeklub | 4:46.59 | ||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 31.23 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 35.69 | 1:13.45 | 2:20.10 | ||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 36.59 | 1:20.41 | 3:40.51 | ||||||
Storm Melgaard | 2007 | 30.18 | 1:06.08 | 4:46.59 | ||||||
10 | Svøm Korsør Mix 2 | 2002 | SVØM Korsør | 4:53.91 | ||||||
Gustav Hartig-Larsen | 2003 | 30.61 | 1:02.93 | 1:02.93 | ||||||
Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | 36.89 | 1:18.76 | 2:21.69 | ||||||
Frederik Schmidt Johansen | 2002 | 34.36 | 1:14.37 | 3:36.06 | ||||||
Caroline Søe Jepsen | 2007 | 36.75 | 1:17.85 | 4:53.91 | ||||||
11 | Hsc Mix 2 | 2003 | Holstebro Svømme Club | 4:58.68 | ||||||
Rasmus Remme Svendsen | 2003 | 32.40 | 1:07.37 | 1:07.37 | ||||||
Sidsel Tang Christensen | 2007 | 38.83 | 1:20.81 | 2:28.18 | ||||||
Mikkel Borreskov | 2005 | 32.18 | 1:09.15 | 3:37.33 | ||||||
Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | 39.11 | 1:21.35 | 4:58.68 | ||||||
12 | Hg Super Kids | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 5:01.04 | ||||||
Mie Visler | 2006 | 33.88 | 1:09.99 | 1:09.99 | ||||||
Frederikke Jørgensen | 2007 | 37.76 | 1:18.38 | 2:28.37 | ||||||
Christian Bruus | 2006 | 36.91 | 1:18.26 | 3:46.63 | ||||||
Sebastian Aunt | 2007 | 35.71 | 1:14.41 | 5:01.04 | ||||||
13 | Køge 5 | 2005 | Køge Svømmeklub | 5:10.99 | ||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 35.89 | 1:15.09 | 1:15.09 | ||||||
Anna Høyer | 2007 | 39.52 | 1:23.39 | 2:38.48 | ||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 40.39 | 1:25.58 | 4:04.06 | ||||||
Lucas Emil Heinze | 2005 | 32.07 | 1:06.93 | 5:10.99 | ||||||
14 | Svøm Korsør Mix 3 | 2002 | SVØM Korsør | 5:19.85 | ||||||
Christian Quist | 2007 | 34.76 | 1:10.87 | 1:10.87 | ||||||
Mathilde Knudsen | 2006 | 37.49 | 1:19.69 | 2:30.56 | ||||||
Jonas Bacher | 2008 | 43.03 | 1:30.64 | 4:01.20 | ||||||
Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | 37.13 | 1:18.65 | 5:19.85 | ||||||
15 | Stv Mix 2 | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 5:32.35 | ||||||
Viktor Kristiansen | 2006 | 34.62 | 1:15.35 | 1:15.35 | ||||||
Andreas Tobel Nielsen | 2008 | 45.79 | 1:36.30 | 2:51.65 | ||||||
Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | 36.90 | 1:18.92 | 4:10.57 | ||||||
Ida Lauritzen | 2006 | 39.89 | 1:21.78 | 5:32.35 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 30 juni 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:30 |