Resultat för Elixia Games
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Tikkurila |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
huhti 13, 2019 to huhti 13, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Dzura |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
150 |
39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Kajava |
2009 |
VANDERS |
|
109 |
43.74 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matvei Mindukshov |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
95 |
45.80 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
KEVIN SOIRAMO |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
65 |
51.99 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
VANDERS |
|
61 |
53.10 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
57 |
54.14 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Justus Lipiäinen |
2009 |
VANDERS |
|
54 |
55.30 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niilo Lindström |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
26 |
1:10.50 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
sw 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 18.12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Vapaauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Autio |
2007 |
Uimaseura Aquila |
|
267 |
32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artjom Malofejev |
2007 |
VANDERS |
|
231 |
34.05 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Kajava |
2007 |
VANDERS |
|
231 |
34.06 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauri Valtanen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
229 |
34.17 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Scharin |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
176 |
37.31 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esa Währn |
2008 |
VANDERS |
|
154 |
39.01 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauri Rantsi |
2008 |
VANDERS |
|
154 |
39.01 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Nord |
2008 |
VANDERS |
|
145 |
39.80 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Risto Hyvenen |
2007 |
Simmis Wanda |
|
139 |
40.30 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Kähkönen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
124 |
41.83 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
VANDERS |
|
112 |
43.27 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
VANDERS |
|
110 |
43.55 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaapo Piironen |
2008 |
VANDERS |
|
107 |
43.91 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Samuli Liikamaa |
2008 |
VANDERS |
|
104 |
44.40 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Laitinen |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
93 |
46.04 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Teo Valtonen |
2007 |
VANDERS |
|
81 |
48.19 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jere Pasanen |
2008 |
VANDERS |
|
70 |
50.51 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Konstantin Terekhov |
2008 |
VANDERS |
|
67 |
51.30 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Eino Tervo |
2008 |
VANDERS |
|
67 |
51.45 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lonkola |
2007 |
VANDERS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Wahlman |
2008 |
VANDERS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peik Pasanen |
2007 |
VANDERS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 18.12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Währn |
2005 |
VANDERS |
|
427 |
27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Fagerstedt |
2005 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
397 |
28.45 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Musikka |
2005 |
VANDERS |
|
383 |
28.77 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandr Logvin |
2006 |
VANDERS |
|
319 |
30.59 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
|
310 |
30.89 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuli Seger |
2005 |
Octopus Lohja |
|
305 |
31.05 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Georgi Biatetc |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
278 |
32.03 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juho Hoikkala |
2005 |
Haminan Uimaseura |
|
272 |
32.26 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sampo Nord |
2005 |
VANDERS |
|
243 |
33.49 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Guzhov |
2006 |
VANDERS |
|
239 |
33.69 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evan Mustonen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
230 |
34.12 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dominic Konstantinov |
2006 |
VANDERS |
|
207 |
35.32 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonatan Lipiäinen |
2005 |
VANDERS |
|
207 |
35.32 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Tirkkonen |
2006 |
Cetus Espoo |
|
193 |
36.15 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Totte Teittinen |
2005 |
Cetus Espoo |
|
185 |
36.66 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Niilo Era |
2006 |
VANDERS |
|
181 |
36.95 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juuso Kuusala |
2006 |
Simmis Wanda |
|
171 |
37.67 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aki Eveli |
2006 |
Cetus Espoo |
|
164 |
38.16 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Niilo Harja |
2006 |
Cetus Espoo |
|
144 |
39.88 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Määttä |
2005 |
Uimaseura Aquila |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 18.12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Vapaauinti Miehet 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
VANDERS |
|
504 |
26.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miska Törmi |
2004 |
Octopus Lohja |
|
331 |
30.20 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joona Lehtonen |
2003 |
VANDERS |
|
310 |
30.88 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aapo Ahlroos |
2004 |
VANDERS |
|
211 |
35.09 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 18.12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Hjelm |
2002 |
VANDERS |
|
597 |
24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Seger |
2001 |
Octopus Lohja |
|
523 |
25.94 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Envalds |
2001 |
VANDERS |
|
506 |
26.23 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roni Lönnqvist |
2000 |
Uinti Imatra |
|
393 |
28.53 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Rantsi |
1968 |
VANDERS |
|
256 |
32.92 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Alpola |
1953 |
Simmis Wanda |
|
164 |
38.13 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13.4.2019 18.12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-04-13 18.14.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|