Resultat för Vårsimiaden 2019, Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 5 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:11.35 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Lind |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.86 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:15.48 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:15.71 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.17 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Alkas Alias |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:16.36 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:18.74 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Salmi |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:21.36 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Loqvist |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:22.46 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Engla Blanco |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.54 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Holmberg |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:23.33 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carla Rollvén |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:23.48 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:24.39 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:25.07 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:25.76 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:26.06 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lola Hjort Mowitz |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:26.08 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:27.34 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:29.60 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisia Berg |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:30.18 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnéa Ågren Lundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:30.18 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
My Wiker |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:30.29 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:30.37 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iris Wik |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:32.56 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rebecca Friberg |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:35.14 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:36.27 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Malmring |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:37.32 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:41.22 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:45.38 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mira Nelin |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cassandra Strömquist Tampell |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Stigson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:45:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|