Results for DeltaSwim Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 14:00 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Hektor Bjerre | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:48.91 | 3:38.19 | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:21.12 | 2:43.16 | |||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:19.92 | 2:44.97 | |||||
3 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 1:29.56 | 3:03.60 | |||||
4 | Tristan Bjerre | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:37.42 | 3:11.71 | |||||
5 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 1:35.00 | 3:12.07 | |||||
- | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:11.59 | 2:24.21 | |||||
2 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 1:14.96 | 2:30.10 | |||||
3 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:19.88 | 2:40.56 | |||||
4 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 1:19.89 | 2:42.93 | |||||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 1:20.52 | 2:44.32 | |||||
6 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.69 | 2:54.21 | |||||
7 | Noah Schou | 2005 | H2Odense | 1:32.87 | 3:07.27 | |||||
- | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | DSQ | ej fortsat bevæ 100m | |||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | H2Odense | 1:08.71 | 2:18.56 | |||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | 1:09.38 | 2:20.19 | |||||
3 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:24.21 | 2:50.17 | |||||
- | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 14: Vinoble |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Schelde Jensen | 2001 | Kolding SK | 1:16.71 | 2:39.31 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 14:00 |