Resultater for DeltaSwim Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 12:54 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Stæhr | 2008 | Vejle Svømmeklub | 47.65 | ||||||
2 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.22 | ||||||
3 | Ines Novosel Madsen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 49.98 | ||||||
4 | Olivia Holmberg | 2009 | Vejle Svømmeklub | 51.78 | ||||||
5 | Alberte Andersen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 52.95 | ||||||
6 | Cornelia Gardias Peters | 2008 | H2Odense | 56.22 | ||||||
7 | Alberte Knudsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 59.63 | ||||||
8 | Emilie Steffensen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:03.65 | ||||||
9 | Julie Høirup | 2009 | DeltaSwim | 1:08.95 | ||||||
10 | Sofie Emily Clavsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:09.25 | ||||||
11 | Lea H Mammen | 2009 | Vejle Svømmeklub | 1:13.54 | ||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
- | Clara Darville | 2008 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asynkron ben | |||||
- | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | Vejle Svømmeklub | DSQ | asymkron ben | |||||
- | Sarah Tranekjer | 2008 | H2Odense | DSQ | flyben v start | |||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DeltaSwim | DSQ | crawlben v start | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.01 | ||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.87 | ||||||
3 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 39.90 | ||||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.96 | ||||||
5 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 42.60 | ||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 44.19 | ||||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 44.36 | ||||||
8 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 47.57 | ||||||
9 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 48.90 | ||||||
10 | Christina Dracea Horsbøl | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 51.77 | ||||||
11 | Astrid Kortnum | 2007 | Vejle Svømmeklub | 51.91 | ||||||
12 | Kira Wolter | 2007 | Vejle Svømmeklub | 53.53 | ||||||
13 | Signe Magelund Møller | 2006 | Kolding SK | 56.76 | ||||||
14 | Emily Knudsen | 2006 | H2Odense | 1:00.96 | ||||||
15 | Tilde Hilkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
16 | Kristine Walløe Poulsen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:05.16 | ||||||
17 | Ida Højergaard | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:14.87 | ||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sofie Søgaard Sørensen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.44 | ||||||
2 | Johanne Heilmann | 2005 | Kolding SK | 41.95 | ||||||
3 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 44.84 | ||||||
4 | Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.53 | ||||||
5 | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.92 | ||||||
6 | Nanna W Povlsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 57.32 | ||||||
- | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | H2Odense | 35.75 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 37.63 | ||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | DeltaSwim | 39.42 | ||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 41.96 | ||||||
5 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 42.96 | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 11: IBC Fredericia-Middelfart |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Nicholas | 2000 | H2Odense | 37.14 | ||||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 39.36 | ||||||
3 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 43.11 | ||||||
- | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 12:54 |