Results for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 17:38 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Jørgensen | 2008 | Vejle Svømmeklub | 1:32.86 | 3:16.04 | |||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 1:37.65 | 3:30.89 | |||||
- | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:24.40 | 2:51.29 | |||||
2 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 1:25.48 | 2:52.97 | |||||
3 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:23.72 | 2:53.29 | |||||
4 | Bertil Tidemann | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.79 | 3:01.27 | |||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:28.94 | 3:02.58 | |||||
6 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:29.45 | 3:06.87 | |||||
7 | Toke Østergaard Pedersen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 1:29.31 | 3:11.74 | |||||
8 | Jonas Mathiasen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 1:32.32 | 3:13.64 | |||||
9 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 1:37.52 | 3:21.44 | |||||
10 | Magne Andersen | 2007 | Brædstrup Svømmeklub | 1:35.83 | 3:30.07 | |||||
11 | Sebastian Holt Poulsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 3:40.62 | 3:40.62 | |||||
- | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.21 | 2:20.60 | |||||
2 | Lasse Thulstrup | 2004 | Kolding SK | 1:15.56 | 2:34.94 | |||||
3 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 1:13.22 | 2:37.10 | |||||
4 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.91 | 2:41.30 | |||||
5 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:16.79 | 2:42.13 | |||||
6 | Asger Als Olsen | 2004 | Kolding SK | 1:21.68 | 2:46.59 | |||||
7 | Magnus Marschall | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:23.86 | 2:52.27 | |||||
8 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:25.65 | 2:56.02 | |||||
- | Bjørn W. H. Nielsen | 2004 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Rasmus Warming Hansen | 2005 | Kolding SK | DSQ | mave v afslut af ryg | |||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:08.78 | 2:25.85 | |||||
2 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | H2Odense | 1:08.15 | 2:27.92 | |||||
3 | Christian Oxenvad | 2003 | Haderslev Svømme Klub | 1:12.60 | 2:31.59 | |||||
4 | Anton Pedersen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 1:24.94 | 2:46.48 | |||||
5 | Jeppe Søgaard Rasmussen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:23.29 | 2:56.17 | |||||
- | Victor Nygaard | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 26: Middelfart Sparekasse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonathan Bos | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:48.64 | 2:48.64 | |||||
- | Mads Sørensen | 2000 | H2Odense | DSQ | mave v vend 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 17:38 |