Results for DeltaSwim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DeltaSwim Cup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | DeltaSwim | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 maj 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sille Augustesen | 2008 | 1:42.54 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
2 | Anne Stæhr | 2008 | 1:43.36 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.85 | |||||||||
3 | Alberte Andersen | 2008 | 1:49.76 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:47.94 | |||||||||
4 | Ines Novosel Madsen | 2008 | 1:50.27 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.43 | |||||||||
5 | Olivia Holmberg | 2009 | 1:50.39 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.26 | |||||||||
6 | Signe Christensen | 2008 | 1:51.29 | |||||||
Kolding SK | 1:55.34 | |||||||||
7 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 1:52.45 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.13 | |||||||||
8 | Clara Bendtsen | 2008 | 1:58.44 | |||||||
DeltaSwim | 1:53.92 | |||||||||
9 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 2:07.62 | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
10 | Emilie Steffensen | 2009 | 2:17.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 2:23.82 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 2:24.66 | |||||||||
12 | Lea H Mammen | 2009 | 2:31.00 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Malou Bjerre | 2010 | DSQ | flyben v start | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DSQ | flyben v vend | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 1:22.87 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:19.02 | |||||||||
2 | Mille Holmberg | 2006 | 1:26.58 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
3 | Millie Møller | 2007 | 1:26.73 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.53 | |||||||||
4 | Ane Christensen | 2006 | 1:28.16 | |||||||
Kolding SK | 1:25.11 | |||||||||
5 | Sarah Laursen | 2007 | 1:32.92 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:24.98 | |||||||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | 1:36.17 | |||||||
Kolding SK | 1:32.82 | |||||||||
7 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 1:37.46 | |||||||
Kolding SK | 1:33.54 | |||||||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 1:38.85 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:39.39 | |||||||||
9 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 1:38.95 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:38.24 | |||||||||
10 | Andrea Højbjerg | 2007 | 1:42.55 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:42.02 | |||||||||
11 | Dagmar Stahl | 2007 | 1:43.76 | |||||||
H2Odense | 1:47.21 | |||||||||
12 | Atalie R. L. Pedersen | 2007 | 1:44.18 | |||||||
H2Odense | 1:44.93 | |||||||||
13 | Josephine Kviesgaard | 2007 | 1:44.52 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:44.70 | |||||||||
14 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | 1:45.63 | |||||||
DeltaSwim | 1:50.06 | |||||||||
15 | Astrid Kortnum | 2007 | 1:50.33 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.78 | |||||||||
16 | Carolina Schlander | 2007 | 1:51.51 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:58.36 | |||||||||
17 | Kira Wolter | 2007 | 1:51.52 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:53.54 | |||||||||
18 | Ea Gram Møller | 2006 | 1:52.23 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:58.68 | |||||||||
19 | Astrid Hansen | 2006 | 1:53.31 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:54.16 | |||||||||
20 | Liv Ebel | 2006 | 1:58.25 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emily Knudsen | 2006 | 2:08.19 | |||||||
H2Odense | 2:09.83 | |||||||||
22 | Ida Højergaard | 2007 | 2:35.61 | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.44 | |||||||||
- | Emilie Boulund | 2006 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:45.42 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kathrine Weide | 2004 | 1:21.79 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.59 | |||||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:22.73 | |||||||
H2Odense | 1:23.76 | |||||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | 1:23.77 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
4 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:24.18 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.81 | |||||||||
5 | Johanne Heilmann | 2005 | 1:28.58 | |||||||
Kolding SK | 1:24.54 | |||||||||
6 | Mette Barfoot | 2005 | 1:28.97 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:28.72 | |||||||||
7 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:29.20 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:24.45 | |||||||||
8 | Victoria Underbjerg | 2004 | 1:29.47 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:26.07 | |||||||||
9 | Emilie Moberg | 2005 | 1:31.66 | |||||||
Vejle Svømmeklub | 1:30.90 | |||||||||
10 | Astrid Gregersen | 2005 | 1:33.80 | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:29.94 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 1:19.15 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.21 | |||||||||
2 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 1:28.62 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:23.60 | |||||||||
3 | Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:28.92 | |||||||
DeltaSwim | 1:31.37 | |||||||||
4 | Fiona Hansen Hobolth | 2003 | 1:31.05 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:24.07 | |||||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Sponsor for løb 3: Volkswagen Vejle |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freya Ellehus | 2000 | 1:24.87 | |||||||
H2Odense | 1:16.84 | |||||||||
2 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 1:26.94 | |||||||
DeltaSwim | 1:19.59 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:52 |