Tulokset Laviaarit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 11 toukokuu 2019 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:29 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 11 toukokuu 2019 |
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Danil Seksenov | 2004 | 655 | 26.00 | 53.99 | |||||
Vanders | 55.24 | |||||||||
2 | Miro Merinen | 2003 | 576 | 26.74 | 56.37 | |||||
Simmis Wanda | 56.16 | |||||||||
3 | Santeri Pulkkinen | 2004 | 555 | 27.20 | 57.06 | |||||
Lahden Uimaseura | 56.49 | |||||||||
4 | Joonas Cranston | 2003 | 547 | 27.28 | 57.34 | |||||
Nummelan Kisaajat | 58.03 | |||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 2003 | 527 | 27.82 | 58.06 | |||||
Haminan Uimaseura | 58.60 | |||||||||
6 | Roni Severinkangas | 2003 | 526 | 28.06 | 58.10 | |||||
Cetus Espoo | 58.75 | |||||||||
7 | Davin Lindholm | 2004 | 524 | 27.48 | 58.17 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.98 | |||||||||
8 | Pauli Rantamäki | 2003 | 521 | 27.44 | 58.28 | |||||
Octopus Lohja | 59.48 | |||||||||
9 | Elis Fokin | 2003 | 518 | 28.09 | 58.38 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 58.91 | |||||||||
10 | Waldemar Palombi | 2004 | 496 | 28.34 | 59.24 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 59.80 | |||||||||
11 | Henry Nyman | 2003 | 491 | 28.30 | 59.44 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:00.15 | |||||||||
12 | Matias Rasinmäki | 2003 | 491 | 28.18 | 59.45 | |||||
Cetus Espoo | 58.43 | |||||||||
13 | Julius Airas | 2003 | 484 | 28.76 | 59.73 | |||||
Lahden Uimaseura | 59.17 | |||||||||
14 | Jonne Isoranta | 2003 | 471 | 28.82 | 1:00.28 | |||||
Lahden Uimaseura | 59.99 | |||||||||
15 | Alexander Huhtala | 2003 | 457 | 29.44 | 1:00.89 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.48 | |||||||||
16 | Veerti Juurakko | 2004 | 451 | 29.89 | 1:01.14 | |||||
Cetus Espoo | 1:01.10 | |||||||||
17 | Samuel Saari | 2004 | 430 | 30.29 | 1:02.15 | |||||
Cetus Espoo | 1:02.31 | |||||||||
18 | Oskari Repo | 2003 | 423 | 29.76 | 1:02.48 | |||||
Cetus Espoo | 1:05.25 | |||||||||
19 | Kasper Holopainen | 2003 | 412 | 30.35 | 1:03.02 | |||||
Nummelan Kisaajat | 1:02.60 | |||||||||
19 | Nuutti Laitinen | 2004 | 412 | 30.59 | 1:03.02 | |||||
Cetus Espoo | 1:13.33 | |||||||||
21 | Aki Hakkarainen | 2003 | 406 | 30.57 | 1:03.35 | |||||
Simmis Wanda | 1:02.48 | |||||||||
22 | Jesse Lintusalo | 2004 | 389 | 30.31 | 1:04.22 | |||||
Vanders | 1:05.00 | |||||||||
23 | Samuel Rooke | 2004 | 382 | 31.36 | 1:04.63 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:05.17 | |||||||||
24 | Kaius Kulmala | 2004 | 377 | 31.25 | 1:04.90 | |||||
Simmis Grani | 1:04.38 | |||||||||
25 | Pauli Salonen | 2003 | 370 | 30.51 | 1:05.33 | |||||
Helsingin Uimarit | 1:00.12 | |||||||||
26 | Viktor Asklöf | 2004 | 369 | 31.01 | 1:05.36 | |||||
Cetus Espoo | 1:03.67 | |||||||||
27 | Lauri Pyykkö | 2004 | 344 | 32.49 | 1:06.91 | |||||
ORCA Helsinki | 1:07.06 | |||||||||
28 | Matteus Einiö | 2004 | 341 | 32.01 | 1:07.09 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:07.33 | |||||||||
29 | Justus Holtari | 2004 | 326 | 31.68 | 1:08.13 | |||||
Simmis Grani | 1:06.63 | |||||||||
30 | Simo Virtanen | 2004 | 325 | 33.24 | 1:08.22 | |||||
Kouvolan Uimarit | 1:18.68 | |||||||||
31 | Daniel Kabonen | 2004 | 318 | 32.48 | 1:08.72 | |||||
Simmis Wanda | 1:08.38 | |||||||||
32 | Joona Lehtonen | 2003 | 304 | 32.93 | 1:09.76 | |||||
Vanders | 1:08.39 | |||||||||
33 | Vi Thai Ngô | 2004 | 289 | 33.91 | 1:10.91 | |||||
Simmis Wanda | 1:11.46 | |||||||||
34 | Aleksi Rissanen | 2004 | 263 | 34.16 | 1:13.15 | |||||
Simmis Wanda | 1:14.51 | |||||||||
35 | Miko Mikkola | 2004 | 261 | 35.28 | 1:13.34 | |||||
Simmis Wanda | 1:12.90 | |||||||||
36 | Ville Nieminen | 2004 | 240 | 35.95 | 1:15.47 | |||||
Uinti Hyvinkää | 1:16.90 | |||||||||
37 | Jaska Schoenmakers | 2004 | 225 | 36.45 | 1:17.04 | |||||
Tuusulan Uimaseura | 1:17.98 | |||||||||
38 | Ilmari Laitala | 2003 | 178 | 40.19 | 1:23.39 | |||||
Cetus Espoo | 1:19.66 | |||||||||
- | Tino Kaukonen | 2004 | DSQ | |||||||
HTU Stadi | 58.21 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 26, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 702 | 25.33 | 52.77 | |||||
Cetus Espoo | 50.93 | |||||||||
2 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 648 | 25.88 | 54.20 | |||||
Cetus Espoo | 52.85 | |||||||||
3 | Rasmus Söderholm | 2002 | 624 | 26.14 | 54.88 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 55.00 | |||||||||
4 | Lassi Ohtonen | 1992 | 619 | 26.51 | 55.03 | |||||
Cetus Espoo | 53.79 | |||||||||
5 | Eetu Alitalo | 1999 | 600 | 25.88 | 55.61 | |||||
Cetus Espoo | 53.51 | |||||||||
6 | Tuomas Jokinen | 2001 | 579 | 27.48 | 56.26 | |||||
Cetus Espoo | 55.44 | |||||||||
7 | Sami Pakarinen | 1992 | 577 | 27.09 | 56.34 | |||||
Simmis Wanda | 55.08 | |||||||||
8 | Aleksi Seger | 2001 | 576 | 26.99 | 56.37 | |||||
Octopus Lohja | 57.10 | |||||||||
9 | Martti Tervanen | 2000 | 568 | 26.71 | 56.62 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 54.39 | |||||||||
10 | Elias Saarinen | 2002 | 554 | 27.13 | 57.10 | |||||
Riihimäen Uimaseura | 57.59 | |||||||||
11 | Isak Gramén | 2001 | 549 | 27.47 | 57.27 | |||||
Cetus Espoo | 56.24 | |||||||||
12 | Onni Kuronen | 2000 | 542 | 26.55 | 57.51 | |||||
Nokian Pyry | 56.93 | |||||||||
13 | Rasmus Virta | 1998 | 515 | 27.90 | 58.49 | |||||
Cetus Espoo | 58.64 | |||||||||
14 | Otto Sormunen | 2002 | 496 | 28.32 | 59.24 | |||||
Cetus Espoo | 59.40 | |||||||||
15 | Onni Järvinen | 2002 | 484 | 28.50 | 59.73 | |||||
HTU Stadi | 59.53 | |||||||||
16 | Harald Åström | 2001 | 445 | 30.08 | 1:01.43 | |||||
Helsingfors Simsällskap | 1:01.81 | |||||||||
17 | Daniel Ruotsi | 2002 | 432 | 29.56 | 1:02.01 | |||||
Gladius Kirkkonummi | 1:02.31 | |||||||||
18 | Aarne Myllynen | 2002 | 429 | 29.30 | 1:02.19 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | 1:01.60 | |||||||||
19 | Eetu Einto | 2001 | 362 | 30.86 | 1:05.79 | |||||
Vanders | 1:00.03 | |||||||||
20 | Samuel Syrjänen | 2002 | 352 | 31.98 | 1:06.40 | |||||
Simmis Wanda | 1:06.15 | |||||||||
21 | Perttu Ylä-Sahra | 1994 | 232 | 36.49 | 1:16.34 | |||||
Kampuksen Plaani | 1:13.42 | |||||||||
- | Matias Hjelm | 2002 | DNS | |||||||
Vanders | 54.30 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 11 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 18:29 |