Results for Vest Junior/Senior kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag 16.30
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 792 | 8:09.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 7:54.83 | |||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 1:00.99 | 2:03.99 | 2:03.99 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 59.26 | 2:01.09 | 4:05.08 | ||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 1:00.49 | 2:04.34 | 6:09.42 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 59.29 | 1:59.93 | 8:09.35 | ||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | 727 | 8:23.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:19.88 | |||||||||
Marie Christensen | 2002 | 1:02.44 | 2:07.84 | 2:07.84 | ||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 57.80 | 1:58.86 | 4:06.70 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:02.28 | 2:09.83 | 6:16.53 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 1:00.90 | 2:06.96 | 8:23.49 | ||||||
3 | Aalborg Damer 2 | 1995 | 689 | 8:32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:19.73 | |||||||||
Jackie Gade | 1998 | 1:01.70 | 2:06.46 | 2:06.46 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 1:01.47 | 2:07.16 | 4:13.62 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 1:02.34 | 2:10.84 | 6:24.46 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 1:02.34 | 2:08.09 | 8:32.55 | ||||||
4 | Esbjerg 1 | 1998 | 684 | 8:33.88 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 8:29.32 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 1:02.78 | 2:10.59 | 2:10.59 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 1:02.76 | 2:11.91 | 4:22.50 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 1:01.50 | 2:09.34 | 6:31.84 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 59.29 | 2:02.04 | 8:33.88 | ||||||
5 | Vejle Piger 1 | 2001 | 667 | 8:38.06 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:28.26 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 1:01.39 | 2:05.56 | 2:05.56 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:03.24 | 2:11.74 | 4:17.30 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 1:04.40 | 2:11.02 | 6:28.32 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 1:02.58 | 2:09.74 | 8:38.06 | ||||||
6 | Aarhus Swim Damer 1 | 2003 | 639 | 8:45.54 | ||||||
Aarhus Swim | 8:40.65 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 1:04.11 | 2:11.98 | 2:11.98 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 1:03.54 | 2:10.82 | 4:22.80 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 1:03.55 | 2:12.92 | 6:35.72 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 1:03.13 | 2:09.82 | 8:45.54 | ||||||
7 | H2Odense Damer 1 | 2000 | 623 | 8:50.19 | ||||||
H2Odense | 8:38.29 | |||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 1:04.17 | 2:10.56 | 2:10.56 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 1:04.01 | 2:11.83 | 4:22.39 | ||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:05.16 | 2:14.79 | 6:37.18 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 1:04.48 | 2:13.01 | 8:50.19 | ||||||
8 | Kolding Piger 1 | 2002 | 604 | 8:55.68 | ||||||
Kolding SK | 8:49.69 | |||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 1:05.22 | 2:14.19 | 2:14.19 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 1:06.78 | 2:15.70 | 4:29.89 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 1:05.38 | 2:15.45 | 6:45.34 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 1:04.55 | 2:10.34 | 8:55.68 | ||||||
9 | Vejle Piger 2 | 1998 | 599 | 8:57.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 8:51.64 | |||||||||
Louise Jensen | 2003 | 1:05.94 | 2:14.27 | 2:14.27 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 1:05.13 | 2:13.90 | 4:28.17 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 1:04.42 | 2:15.17 | 6:43.34 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 1:05.18 | 2:13.84 | 8:57.18 | ||||||
10 | Aalborg Damer 3 | 2003 | 598 | 8:57.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 8:45.16 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 1:05.56 | 2:15.16 | 2:15.16 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 1:05.65 | 2:16.79 | 4:31.95 | ||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 1:03.75 | 2:12.44 | 6:44.39 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 1:04.01 | 2:12.90 | 8:57.29 | ||||||
11 | Agf Damer 2 | 1996 | 598 | 8:57.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 8:52.22 | |||||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 1:05.63 | 2:14.91 | 2:14.91 | ||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 1:06.90 | 2:16.22 | 4:31.13 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 1:02.01 | 2:08.08 | 6:39.21 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 1:06.46 | 2:18.17 | 8:57.38 | ||||||
12 | Vs Piger 1 | 2002 | 583 | 9:01.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 8:46.78 | |||||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 1:07.03 | 2:17.65 | 2:17.65 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:08.96 | 2:20.49 | 4:38.14 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 1:06.19 | 2:16.31 | 6:54.45 | ||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 1:00.17 | 2:07.49 | 9:01.94 | ||||||
13 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 581 | 9:02.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 8:56.07 | |||||||||
Mette Holstein | 2005 | 1:05.52 | 2:14.44 | 2:14.44 | ||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 1:07.12 | 2:19.14 | 4:33.58 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 1:03.44 | 2:11.45 | 6:45.03 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 1:06.66 | 2:17.64 | 9:02.67 | ||||||
14 | Esbjerg 2 | 2002 | 562 | 9:08.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 9:01.41 | |||||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 1:06.14 | 2:17.65 | 2:17.65 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 1:04.00 | 2:12.58 | 4:30.23 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 1:04.78 | 2:16.89 | 6:47.12 | ||||||
Katrine Bech Poulsen | 2004 | 1:07.49 | 2:21.47 | 9:08.59 | ||||||
15 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 558 | 9:09.93 | ||||||
H2Odense | 9:11.64 | |||||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 1:10.20 | 2:19.48 | 2:19.48 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 1:06.77 | 2:15.48 | 4:34.96 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 1:07.38 | 2:20.74 | 6:55.70 | ||||||
Freya Ellehus | 2000 | 1:05.65 | 2:14.23 | 9:09.93 | ||||||
16 | Vejle Piger 3 | 1998 | 554 | 9:11.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 9:03.15 | |||||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 1:07.28 | 2:17.03 | 2:17.03 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 1:08.90 | 2:20.21 | 4:37.24 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 1:04.95 | 2:17.36 | 6:54.60 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 1:06.67 | 2:16.68 | 9:11.28 | ||||||
17 | Horsens Damer 2 | 2001 | 549 | 9:13.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 9:09.78 | |||||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 1:08.09 | 2:19.23 | 2:19.23 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 1:07.83 | 2:17.72 | 4:36.95 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 1:06.54 | 2:17.00 | 6:53.95 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 1:07.70 | 2:19.05 | 9:13.00 | ||||||
18 | H2Odense Damer 3 | 1997 | 511 | 9:26.10 | ||||||
H2Odense | 9:20.60 | |||||||||
Agnete Habermann | 2005 | 1:09.50 | 2:24.07 | 2:24.07 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 1:08.43 | 2:19.09 | 4:43.16 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 1:07.32 | 2:18.37 | 7:01.53 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 1:09.88 | 2:24.57 | 9:26.10 | ||||||
19 | Vs Piger 2 | 2003 | 510 | 9:26.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 9:25.68 | |||||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 1:06.72 | 2:16.23 | 2:16.23 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 1:05.39 | 2:19.25 | 4:35.48 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 1:09.09 | 2:22.59 | 6:58.07 | ||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 1:11.88 | 2:28.57 | 9:26.64 | ||||||
20 | Hsc Damer | 2002 | 503 | 9:29.14 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 9:32.77 | |||||||||
Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 1:07.05 | 2:18.23 | 2:18.23 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 1:05.59 | 2:16.02 | 4:34.25 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 1:10.50 | 2:26.54 | 7:00.79 | ||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 1:11.28 | 2:28.35 | 9:29.14 | ||||||
21 | Pingvin Piger 1 | 2004 | 466 | 9:43.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 9:37.41 | |||||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 1:11.18 | 3:00.64 | 3:00.64 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 1:17.03 | 2:26.99 | 5:27.63 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 1:14.61 | 2:25.67 | 7:53.30 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 1:13.83 | 1:50.39 | 9:43.69 | ||||||
22 | Vs Piger 3 | 2002 | 451 | 9:50.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 10:11.96 | |||||||||
Christine Henriksen | 2003 | 1:07.48 | 2:18.41 | 2:18.41 | ||||||
Selma Skipper | 2004 | 1:11.12 | 2:27.88 | 4:46.29 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 1:14.00 | 2:32.29 | 7:18.58 | ||||||
Elisabeth Vingborg | 2005 | 1:13.03 | 2:31.82 | 9:50.40 | ||||||
- | Horsens Damer | 1999 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | 8:43.82 | |||||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 1:04.15 | 2:11.61 | 2:11.61 | ||||||
- | Aarhus Swim Damer 2 | 2003 | DSQ | Tyvstart 4.svømmer | ||||||
Aarhus Swim | 9:09.59 | |||||||||
Eva Hjort | 2004 | 1:07.37 | 2:14.45 | 2:14.45 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 1:04.88 | 2:14.73 | 4:29.18 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 1:04.06 | 2:14.68 | 6:43.86 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:28 |