2021-05-14   04:13:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai iltajakso

Document
Results
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
Event 19, 100m Vapaauinti Pojat-13 - Final
Sponsor: Terveystalo
RE 57.81 Serge Kuznetsov Cetus 2013
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Alex Nurminen 2006 Salon Uimarit 480 59.90
50m: 28.16
100m: 59.90
(31.74)
2 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 457 1:00.86 +0.96
50m: 28.96
100m: 1:00.86
(31.90)
3 Nico Kulju 2006 Simmis Wanda 414 1:02.91 +3.01
50m: 30.22
100m: 1:02.91
(32.69)
4 Konsta Kukkonen 2006 Kouvolan Uimarit 407 1:03.26 +3.36
50m: 30.00
100m: 1:03.26
(33.26)
5 Boris Minkovski 2006 Cetus Espoo 398 1:03.75 +3.85
50m: 30.37
100m: 1:03.75
(33.38)
6 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi 387 1:04.34 +4.44
50m: 30.87
100m: 1:04.34
(33.47)
7 Kalle Pesälä 2006 Oulun Lohet 386 1:04.39 +4.49
50m: 30.94
100m: 1:04.39
(33.45)
8 Miko Saukkonen 2006 Kemin Uimaseura 375 1:05.01 +5.11
50m: 30.75
100m: 1:05.01
(34.26)
9 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Lohet 362 1:05.77 +5.87
50m: 31.37
100m: 1:05.77
(34.40)
10 Aleksandr Logvin 2006 Vanders 356 1:06.15 +6.25
50m: 31.52
100m: 1:06.15
(34.63)
11 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat 356 1:06.18 +6.28
50m: 32.83
100m: 1:06.18
(33.35)
12 Denis Katunov 2006 Lahden Uimaseura 354 1:06.31 +6.41
50m: 30.78
100m: 1:06.31
(35.53)
13 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti 353 1:06.35 +6.45
50m: 31.84
100m: 1:06.35
(34.51)
14 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat 350 1:06.55 +6.65
50m: 31.63
100m: 1:06.55
(34.92)
15 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki 348 1:06.67 +6.77
50m: 32.39
100m: 1:06.67
(34.28)
16 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere 342 1:07.07 +7.17
50m: 32.21
100m: 1:07.07
(34.86)
17 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Uimarit 341 1:07.14 +7.24
50m: 32.87
100m: 1:07.14
(34.27)
18 Erik Peuhkuri 2006 Oulun Uinti 1906 335 1:07.51 +7.61
50m: 32.27
100m: 1:07.51
(35.24)
19 Sami Schrader 2006 Uinti Tampere 335 1:07.54 +7.64
50m: 32.37
100m: 1:07.54
(35.17)
20 Jesse Saarinen 2006 Joensuun Uimaseura 333 1:07.63 +7.73
50m: 31.98
100m: 1:07.63
(35.65)
21 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti 331 1:07.75 +7.85
50m: 31.81
100m: 1:07.75
(35.94)
22 Tomi Silander 2006 Cetus Espoo 331 1:07.78 +7.88
50m: 32.41
100m: 1:07.78
(35.37)
23 Aleksi Sinisalo 2006 Cetus Espoo 331 1:07.81 +7.91
50m: 31.84
100m: 1:07.81
(35.97)
24 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit-58 327 1:08.03 +8.13
50m: 33.34
100m: 1:08.03
(34.69)
25 Christian Nummi 2006 Helsingfors Simsällskap 324 1:08.25 +8.35
50m: 32.27
100m: 1:08.25
(35.98)
26 Ilari Hatunen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 324 1:08.26 +8.36
50m: 32.71
100m: 1:08.26
(35.55)
27 Julius Schroderus 2006 Oulun Lohet 322 1:08.37 +8.47
50m: 32.90
100m: 1:08.37
(35.47)
28 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere 322 1:08.42 +8.52
50m: 32.54
100m: 1:08.42
(35.88)
29 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat 321 1:08.48 +8.58
50m: 32.73
100m: 1:08.48
(35.75)
30 Matias Seppä 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 319 1:08.59 +8.69
50m: 31.98
100m: 1:08.59
(36.61)
31 Onni Lehtimäki 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 318 1:08.68 +8.78
50m: 32.44
100m: 1:08.68
(36.24)
32 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti 315 1:08.94 +9.04
50m: 32.90
100m: 1:08.94
(36.04)
33 Lauri-pekka Pakomäki 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 314 1:08.96 +9.06
50m: 32.60
100m: 1:08.96
(36.36)
34 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 313 1:09.03 +9.13
50m: 33.74
100m: 1:09.03
(35.29)
35 Torsti Saarela 2006 Vieskan Uimarit 312 1:09.13 +9.23
50m: 33.35
100m: 1:09.13
(35.78)
36 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap 310 1:09.28 +9.38
50m: 32.76
100m: 1:09.28
(36.52)
37 André Salmi 2006 Simmis Grani 309 1:09.34 +9.44
50m: 33.48
100m: 1:09.34
(35.86)
38 Aaro Imppola 2006 Uinti Hyvinkää 308 1:09.39 +9.49
50m: 33.54
100m: 1:09.39
(35.85)
39 Tomas Laine 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 308 1:09.41 +9.51
50m: 33.06
100m: 1:09.41
(36.35)
40 Aapo Nurminen 2006 Raision Urheilijat 305 1:09.63 +9.73
50m: 33.45
100m: 1:09.63
(36.18)
41 Iiro Räty 2006 Nokian Pyry 304 1:09.71 +9.81
50m: 33.18
100m: 1:09.71
(36.53)
42 Andreas Kinnunen 2006 Hyvinkään Uimaseura 303 1:09.82 +9.92
50m: 33.80
100m: 1:09.82
(36.02)
42 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 303 1:09.82 +9.92
50m: 33.63
100m: 1:09.82
(36.19)
44 Weeti Niemi 2006 Swimming Club Rovaniemi 301 1:09.98 +10.08
50m: 34.07
100m: 1:09.98
(35.91)
44 Viljo Varsanpää 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 301 1:09.98 +10.08
50m: 34.05
100m: 1:09.98
(35.93)
46 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 300 1:10.03 +10.13
50m: 34.13
100m: 1:10.03
(35.90)
47 Miska Korkalainen 2006 Voikkaan Viesti 299 1:10.11 +10.21
50m: 33.88
100m: 1:10.11
(36.23)
48 Tuomo Leinonen 2006 Haukiputaan Heitto 292 1:10.64 +10.74
50m: 33.01
100m: 1:10.64
(37.63)
48 Kaapo Laaja 2006 Keuruun Toverit 292 1:10.64 +10.74
50m: 33.89
100m: 1:10.64
(36.75)
50 Max Snellman 2006 Cetus Espoo 290 1:10.85 +10.95
50m: 33.74
100m: 1:10.85
(37.11)
51 Aarne Nuutinen 2006 Cetus Espoo 288 1:10.99 +11.09
50m: 33.69
100m: 1:10.99
(37.30)
52 Matias Kukkonen 2006 ORCA Helsinki 285 1:11.26 +11.36
50m: 34.76
100m: 1:11.26
(36.50)
53 Matias Kotilainen 2006 Salon Uimarit 279 1:11.72 +11.82
50m: 32.95
100m: 1:11.72
(38.77)
54 Herkko Haussalo 2006 Oulun Lohet 279 1:11.73 +11.83
50m: 33.72
100m: 1:11.73
(38.01)
55 Casper Kvist 2006 Nokian Pyry 279 1:11.75 +11.85
50m: 33.77
100m: 1:11.75
(37.98)
56 Okko Varpasuo 2006 Helsingfors Simsällskap 278 1:11.86 +11.96
50m: 33.88
100m: 1:11.86
(37.98)
57 Veeti Salminen 2006 Someron Esa 278 1:11.87 +11.97
50m: 34.41
100m: 1:11.87
(37.46)
58 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere 277 1:11.92 +12.02
50m: 34.75
100m: 1:11.92
(37.17)
59 Ilari Palva 2006 Helsingfors Simsällskap 276 1:12.01 +12.11
50m: 34.29
100m: 1:12.01
(37.72)
60 Anton Helén 2006 Riihimäen Uimaseura 275 1:12.06 +12.16
50m: 33.85
100m: 1:12.06
(38.21)
61 Topias Muhonen 2006 Octopus Lohja 275 1:12.09 +12.19
50m: 33.68
100m: 1:12.09
(38.41)
62 Jesse Koskinen 2006 Kemin Työväen Uimarit 272 1:12.37 +12.47
50m: 32.63
100m: 1:12.37
(39.74)
63 Anton Passoja 2006 Nokian Pyry 271 1:12.42 +12.52
50m: 34.47
100m: 1:12.42
(37.95)
64 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere 270 1:12.54 +12.64
50m: 35.83
100m: 1:12.54
(36.71)
65 Ruben Honko 2006 Swimming Jyväskylä 269 1:12.60 +12.70
50m: 34.23
100m: 1:12.60
(38.37)
66 Aleksi Metsäpelto 2006 Swimming Jyväskylä 269 1:12.61 +12.71
50m: 34.49
100m: 1:12.61
(38.12)
67 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat 269 1:12.64 +12.74
50m: 35.02
100m: 1:12.64
(37.62)
68 Niklas Pesonen 2006 Kuopion Uimaseura 267 1:12.84 +12.94
50m: 34.33
100m: 1:12.84
(38.51)
69 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere 266 1:12.90 +13.00
50m: 34.87
100m: 1:12.90
(38.03)
70 Olli Järvenpää 2006 Cetus Espoo 265 1:12.97 +13.07
50m: 34.38
100m: 1:12.97
(38.59)
71 Juha-Pekka Heikkinen 2006 Kajaanin Uimaseura 265 1:13.03 +13.13
50m: 34.88
100m: 1:13.03
(38.15)
72 Onni Yrjälä 2006 Rauman Uimaseura 262 1:13.26 +13.36
50m: 34.34
100m: 1:13.26
(38.92)
73 Valtteri Kotijärvi 2006 Haukiputaan Heitto 261 1:13.38 +13.48
50m: 34.59
100m: 1:13.38
(38.79)
74 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 260 1:13.47 +13.57
50m: 35.39
100m: 1:13.47
(38.08)
75 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti 259 1:13.55 +13.65
50m: 35.43
100m: 1:13.55
(38.12)
76 Måns Manelius 2006 Ålands Simförening 259 1:13.59 +13.69
50m: 33.67
100m: 1:13.59
(39.92)
77 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja 258 1:13.62 +13.72
50m: 34.73
100m: 1:13.62
(38.89)
78 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit 256 1:13.84 +13.94
50m: 34.82
100m: 1:13.84
(39.02)
78 Miika Suorsa 2006 Oulun Uinti 1906 256 1:13.84 +13.94
50m: 35.12
100m: 1:13.84
(38.72)
80 Erik Kotanen 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 256 1:13.86 +13.96
50m: 35.04
100m: 1:13.86
(38.82)
81 Luka Hirvonen 2006 Nokian Pyry 254 1:14.01 +14.11
50m: 34.77
100m: 1:14.01
(39.24)
82 Pirkka Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere 252 1:14.21 +14.31
50m: 34.86
100m: 1:14.21
(39.35)
83 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 249 1:14.50 +14.60
50m: 35.76
100m: 1:14.50
(38.74)
84 Vilho Okkonen 2006 Rauman Uimaseura 247 1:14.75 +14.85
50m: 35.62
100m: 1:14.75
(39.13)
85 Mikael Rasinmäki 2006 Cetus Espoo 242 1:15.24 +15.34
50m: 35.67
100m: 1:15.24
(39.57)
- Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat DSQ SW4.4
- Aamos Järveläinen 2006 Uinti Tampere DSQ SW 4.4
Event official at: 8.6.2019 17:16:35
2019-06-08 17:16:41 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner