2021-05-14   03:06:45
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Rollo-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai iltajakso

Document
Results
Rollo-Uinnit 2019
Organizer:
Place: Raksilan uimahalli Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Jun 7, 2019 to Jun 9, 2019
Event 25, 4x100m Sekauinti Pojat-13 - Final
Sponsor: Bittium
RE 4:48.95 Åbo Simklubb ÅSK 2016
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Cetus 1 13 Cetus Espoo 336 4:58.00
Ilmari Nieminen 2007 07A667 37.86 1:18.98 1:18.98
Boris Minkovski 2006 06A905 36.72 1:19.11 2:38.09
Risto Kallström 2006 06A144 33.20 1:12.68 3:50.77
Tomi Silander 2006 06A061 32.10 1:07.23 4:58.00
2 Oulun Lohet 13 Oulun Lohet 334 4:58.67 +0.67
Julius Schroderus 2006 06A155 36.21 1:14.94 1:14.94
Konsta Rantasuo 2006 06A218 39.22 1:22.20 2:37.14
Kalle Pesälä 2006 06A178 34.00 1:10.57 3:47.71
Herkko Haussalo 2006 06A510 32.35 1:10.96 4:58.67
3 Aurajoen Uinti 1 13 Aurajoen Uinti 323 5:01.98 +3.98
Joonatan Davie 2006 06A283 35.41 1:12.61 1:12.61
Alex Mukkulainen 2006 06A534 38.57 1:25.14 2:37.75
Felix Kandolin 2007 07A090 34.59 1:15.39 3:53.14
Alex Yli-Salomäki 2006 06A458 31.89 1:08.84 5:01.98
4 Helsingfors Simsällskap 1 13 Helsingfors Simsällskap 276 5:18.32 +20.32
Leevi Pixa 2007 07A400 36.73 1:15.66 1:15.66
Nicolas Nyström 2008 08A014 42.28 1:30.24 2:45.90
Nikolai Teiramaa 2006 06A438 37.92 1:24.31 4:10.21
Christian Nummi 2006 06A798 32.12 1:08.11 5:18.32
5 Salon Uimarit 13 Salon Uimarit 271 5:20.17 +22.17
Alex Nurminen 2006 06B159 35.21 1:13.42 1:13.42
Kaapo Tuomainen 2008 08A063 45.55 1:34.68 2:48.10
Matias Saarinen 2006 06A268 35.39 1:21.39 4:09.49
Matias Kotilainen 2006 06A524 32.19 1:10.68 5:20.17
6 Cetus 2 13 Cetus Espoo 265 5:22.62 +24.62
Max Snellman 2006 06A814 38.53 1:19.46 1:19.46
Aarne Nuutinen 2006 06A763 40.22 1:26.66 2:46.12
Aarne Laurila 2006 06A667 37.49 1:27.77 4:13.89
Aleksi Sinisalo 2006 06A680 31.61 1:08.73 5:22.62
7 ÅSK 1 13 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 263 5:23.24 +25.24
Santeri Holmberg 2006 06A484 38.90 1:21.64 1:21.64
Lauri-pekka Pakomäki 2006 06A235 38.44 1:25.59 2:47.23
Onni Lehtimäki 2006 06A760 37.18 1:24.74 4:11.97
Matias Seppä 2006 06A462 33.13 1:11.27 5:23.24
8 OU 1 13 Oulun Uinti 1906 262 5:23.54 +25.54
Erik Peuhkuri 2006 06A373 36.93 1:15.90 1:15.90
Miika Suorsa 2006 06A927 43.85 1:32.25 2:48.15
Leevi Väyrynen 2007 07A519 39.29 1:24.18 4:12.33
Markus Tervaskanto 2006 06A664 33.88 1:11.21 5:23.54
9 Raision Urheilijat 13 Raision Urheilijat 262 5:23.66 +25.66
Roope Koskela 2007 07A255 40.45 1:22.90 1:22.90
Lauri Aho 2006 06A014 41.54 1:25.53 2:48.43
Veeti Hämäläinen 2006 06A784 37.59 1:26.04 4:14.47
Aapo Nurminen 2006 06A431 32.37 1:09.19 5:23.66
10 VUS-VSS 13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 260 5:24.73 +26.73
Viljo Varsanpää 2006 06A681 39.49 1:21.01 1:21.01
Ilari Hatunen 2006 06A076 39.42 1:24.01 2:45.02
Erik Kotanen 2006 06A965 41.98 1:30.93 4:15.95
Aaron Qvisén 2007 07A421 33.11 1:08.78 5:24.73
11 Nokian Pyry 1 13 Nokian Pyry 257 5:25.84 +27.84
Anton Passoja 2006 06A302 41.61 1:26.56 1:26.56
Luka Hirvonen 2006 06A887 41.40 1:29.45 2:56.01
Casper Kvist 2006 06A352 36.36 1:18.35 4:14.36
Iiro Räty 2006 06A452 33.26 1:11.48 5:25.84
12 Uinti Tampere 2 13 Uinti Tampere 256 5:26.29 +28.29
Tobias Syrjä 2006 06A554 40.47 1:23.49 1:23.49
Albert Laakkonen 2007 07A058 40.88 1:29.23 2:52.72
Saku Pietilä 2006 06A344 40.69 1:27.70 4:20.42
Matias Leiwo 2006 06A486 31.28 1:05.87 5:26.29
13 Simmis Grani 13 Simmis Grani 248 5:29.49 +31.49
Johan Hujanen 2006 06A138 39.46 1:21.14 1:21.14
Victor Nykvist 2007 07A732 44.48 1:34.88 2:56.02
André Salmi 2006 06A148 35.74 1:21.85 4:17.87
Onni Rahkonen 2007 07A079 34.88 1:11.62 5:29.49
14 Lappeenrannan Uimarit 13 Lappeenrannan Uimarit 237 5:34.57 +36.57
Luka Valtonen 2006 06A114 38.01 1:18.23 1:18.23
Onni Scharin 2007 07A641 44.41 1:35.70 2:53.93
Veikko Seppänen 2007 07A202 39.30 1:25.71 4:19.64
Rasmus Karjalainen 2007 07A469 34.65 1:14.93 5:34.57
15 ÅSK 2 13 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 232 5:37.05 +39.05
Julius Linde 2007 07A322 41.84 1:25.85 1:25.85
Christian Edelman 2007 07A367 43.05 1:29.96 2:55.81
Eelis Lummaa 2007 07A384 42.29 1:31.09 4:26.90
Tomas Laine 2006 06A077 33.14 1:10.15 5:37.05
16 Cetus 3 13 Cetus Espoo 230 5:38.28 +40.28
Lenni Syvänen 2007 07A401 39.54 1:22.76 1:22.76
Mikael Rasinmäki 2006 06A426 44.08 1:34.42 2:57.18
Eljas Pekkola 2007 07A509 42.02 1:28.21 4:25.39
Olli Järvenpää 2006 06A690 34.08 1:12.89 5:38.28
17 Uimaseura Kangasalan Kuohu 12 Uimaseura Kangasalan Kuohu 226 5:39.84 +41.84
Tatu Yli-Houhala 2007 07A300 40.37 1:24.34 1:24.34
Juho Rosenström 2007 07A279 42.74 1:32.02 2:56.36
Joona Talja 2007 07A040 41.98 1:31.90 4:28.26
Väinö Hinkka 2007 07A243 33.82 1:11.58 5:39.84
18 TaTU 13 TaTu Tampere 226 5:40.28 +42.28
Niklas Tikkanen 2007 07A004 44.24 1:32.58 1:32.58
Sebastian Sojolin 2006 06A292 43.14 1:30.49 3:03.07
Lev Vlasov 2007 07A017 36.37 1:22.66 4:25.73
Kalle Heinonen 2006 06A105 34.61 1:14.55 5:40.28
19 Octopus Lohja 13 Octopus Lohja 210 5:48.46 +50.46
Nikolas Ruotsalo 2006 06A802 43.30 1:31.64 1:31.64
Eetu Niemi 2007 07A159 44.65 1:33.87 3:05.51
Mike Hongisto 2006 06A957 38.47 1:30.54 4:36.05
Topias Muhonen 2006 06A217 34.65 1:12.41 5:48.46
20 JoUS 1 13 Joensuun Uimaseura 209 5:49.07 +51.07
Antto Koppinen 2006 06A756 41.76 1:25.48 1:25.48
Aleksi Ristola 2006 06A479 44.94 1:35.56 3:01.04
Nuutti Kerkkänen 2007 07A200 44.45 1:33.76 4:34.80
Jesse Saarinen 2006 06A463 33.75 1:14.27 5:49.07
21 Riihimäen Uimaseura 13 Riihimäen Uimaseura 206 5:50.63 +52.63
Tuukka Visto 2007 07A318 42.52 1:27.06 1:27.06
Anton Helén 2006 06A270 38.25 1:24.61 2:51.67
Aukusti Malinen 2007 07A589 44.20 1:40.16 4:31.83
Miika Toivonen 2007 07A089 37.42 1:18.80 5:50.63
22 Cetus 4 13 Cetus Espoo 203 5:52.67 +54.67
Luis Valero De La Iglesia 2006 06A067 41.93 1:26.06 1:26.06
Artemi Tsinjonnõi 2008 08A169 45.58 1:33.96 3:00.02
Anton Ahonen 2006 06A749 42.45 1:36.66 4:36.68
Roope Liimatainen 2007 07A544 35.49 1:15.99 5:52.67
23 Aurajoen Uinti 2 13 Aurajoen Uinti 199 5:54.55 +56.55
Romeo Manner 2008 08A104 42.16 1:25.07 1:25.07
Max Yli-Salomäki 2006 06A459 44.47 1:33.07 2:58.14
Romeo Maranzani 2006 06A592 40.21 1:34.42 4:32.56
Max Hyvärinen 2007 07A608 36.65 1:21.99 5:54.55
24 OU 2 13 Oulun Uinti 1906 182 6:05.32 +1:07.3
Niko Kumpulainen 2007 07A556 42.22 1:28.55 1:28.55
Riku Keskiaho 2006 06A678 45.28 1:40.90 3:09.45
Arttu Kortetjärvi 2006 06A631 41.22 1:38.69 4:48.14
Eduard Chirica 2007 07A529 35.32 1:17.18 6:05.32
- Hyus 13 Hyvinkään Uimaseura DSQ SW 7.6
Oiva Koppelmäki 2007 07A201 42.91 1:26.24 1:26.24
Kasperi Miettinen 2006 06A449
Aaron Tikkanen 2006 06A842
Andreas Kinnunen 2006 06A876
- Uinti Tampere 1 13 Uinti Tampere DSQ
Áron Zautasvili 2006 06A560 39.18 1:22.46 1:22.46
Sami Schrader 2006 06A494
Valtteri Pellinen 2007 07A073
Väinö Pitkänen 2006 06A199
- Helsingfors Simsällskap 2 13 Helsingfors Simsällskap DSQ SW 10.
Veikka Veijola 2007 07A818 43.36 1:28.45 1:28.45
Okko Varpasuo 2006 06A728 43.46 1:34.80 3:03.25
Ilari Palva 2006 06A626 40.65 1:32.42 4:35.67
Adam Isaev 2008 08A418
- Simmis Wanda 13 Simmis Wanda DSQ
Ilja Belov 2007 07A158 42.75 1:29.17 1:29.17
Jani Ekman 2006 06A324 43.20 1:32.74 3:01.91
Pravin Perasath 2008 08A109 36.40 3:01.91
Nico Kulju 2006 06A083
2019-06-08 19:48:18 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Oulun Uinti 1906

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner