2021-10-23   04:20:38
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-aamu

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Ikkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspivmr  14 keskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:03   
  Jrjestj  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  14 keskuu 2019         
 
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    530  29.82  1:05.19  1:49.32    2:20.80   
  Aurajoen Uinti  2:23.60                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    484  30.97  1:10.86  1:51.26    2:25.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:28.86                 
                     
Leo Whrn  2005    473  30.47  1:10.31  1:52.57    2:26.25   
  Vanders  2:29.79                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    459  31.07  1:10.05  1:54.60    2:27.77   
  Aurajoen Uinti  2:31.48                 
                     
Samuel Halminen  2005    451  31.43  1:11.46  1:55.51    2:28.62   
  Helsingfors Simsllskap  2:30.23                 
                     
Teo Mattelmki  2005    443  31.90  1:08.83  1:55.01    2:29.51   
  Cetus Espoo  2:33.18                 
                     
Luka Laaksonen  2005    423  31.97  1:14.78  1:58.13    2:31.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.99                 
                     
Nico Peltonen  2005    423  29.54  1:08.99  1:54.46    2:31.85   
  Hyvinkn Uimaseura  2:32.83                 
                     
Konsta Vainio  2005    423  33.49  1:16.16  1:57.65    2:31.86   
  Aurajoen Uinti  2:33.77                 
                     
10  Arttu Venemies  2005    420  32.81  1:13.85  1:58.49    2:32.20   
  Swimming Jyvskyl  2:37.61                 
                     
11  Lucas Lydman  2005    419  31.58  1:09.92  1:58.31    2:32.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:36.52                 
                     
12  Topias Tynj  2005    416  31.12  1:12.62  1:59.01    2:32.65   
  Lahden Uimaseura  2:35.27                 
                     
13  Antti Musikka  2005    413  32.22  1:13.01  1:56.59    2:33.02   
  Vanders  2:34.77                 
                     
14  Aapo Tuhkanen  2005    410  33.08  1:11.66  1:58.59    2:33.37   
  Tuusulan Uimaseura  2:36.89                 
                     
15  Samuel Sainio  2005    402  31.70  1:13.70  1:57.62    2:34.34   
  Uinti Tampere  2:31.46                 
                     
16  Eero Rautaporras  2005    402  30.69  1:10.92  1:56.19    2:34.46   
  Uinti Tampere  2:33.15                 
                     
17  Nooa Matela  2005    385  33.56  1:16.34  2:00.41    2:36.70   
  Lappeenrannan Uimarit  2:36.73                 
                     
18  Aarni Linderborg  2005    378  33.70  1:14.06  2:02.93    2:37.61   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.53                 
                     
19  Juho Trm  2005    368  31.68  1:12.04  2:01.66    2:38.96   
  Porin Uimaseura  2:39.06                 
                     
20  Tuomas Hmlinen  2005    368  32.85  1:19.09  2:02.97    2:38.98   
  Kuopion Uimaseura  2:37.81                 
                     
21  Joonas Arponen  2005    361  31.42  1:14.14  2:04.68    2:40.00   
  Rauman Uimaseura  2:38.85                 
                     
22  Jasper Oikarainen  2005    361  33.34  1:15.44  2:01.02    2:40.02   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.86                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    573  28.02  1:03.68  1:44.03    2:17.18   
  Lahden Uimaseura  2:19.40                 
                     
Davin Lindholm  2004    540  29.60  1:07.26  1:46.85    2:19.97   
  Helsingfors Simsllskap  2:20.78                 
                     
Juuso Leppnen  2004    527  29.55  1:04.77  1:47.72    2:21.10   
  Aurajoen Uinti  2:22.26                 
                     
Onni ijl  2004    515  28.28  1:04.80  1:46.14    2:22.16   
  Hyvinkn Uimaseura  2:23.88                 
                     
Lassi Niemi  2004    508  29.25  1:06.84  1:49.81    2:22.86   
  TaTu Tampere  2:21.23                 
                     
Miro Birkstedt  2004    506  30.40  1:07.28  1:51.71    2:23.05   
  TaTu Tampere  2:24.10                 
                     
Taavi Backman  2004    496  29.22  1:04.91  1:48.92    2:23.98   
  Lahden Uimaseura  2:23.36                 
                     
Arttu Haipus  2004    490  29.83  1:06.45  1:52.07    2:24.56   
  Oulun Lohet  2:27.92                 
                     
Eetu Haipus  2004    489  30.46  1:06.53  1:50.32    2:24.61   
  Oulun Lohet  2:27.87                 
                     
10  Filip Jfs  2004    480  28.85  1:07.73  1:53.39    2:25.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:28.06                 
                     
11  Niilo Kilpelinen  2004    468  30.19  1:09.39  1:50.68    2:26.77   
  TaTu Tampere  2:24.29                 
                     
12  Riccardo Castagno  2004    441  30.77  1:08.94  1:52.89    2:29.76   
  Uinti Tampere  2:30.22                 
                     
13  Joona Kuitu  2004    435  33.32  1:10.36  1:54.98    2:30.39   
  Simmis Wanda  2:28.59                 
                     
14  Mikael Hirsiniemi  2004    432  30.17  1:08.90  1:55.40    2:30.78   
  Aurajoen Uinti  2:28.37                 
                     
15  Veerti Juurakko  2004    429  33.49  1:13.39  1:56.92    2:31.11   
  Cetus Espoo  2:30.27                 
                     
Konsta Kallio  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  2:29.24                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Seweryn Pastucha  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  2:30.37                 
  SW 7.6 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    628  29.24  1:04.73  1:43.39    2:13.12   
  Helsingfors Simsllskap  2:12.67                 
                     
Lassi Haimi  2003    627  28.71  1:04.40  1:42.74    2:13.19   
  Helsingfors Simsllskap  2:16.07                 
                     
Luukas Vainio  2003    604  27.81  1:03.36  1:42.45    2:14.82   
  Cetus Espoo  2:15.87                 
                     
Jami Ihalainen  2003    601  29.42  1:03.67  1:42.44    2:15.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:15.27                 
                     
Niklas Hatakka  2003    593  28.88  1:04.12  1:43.94    2:15.64   
  Cetus Espoo  2:17.13                 
                     
Olli-pekka Pietarila  2003    568  29.24  1:04.64  1:44.95    2:17.63   
  Oulun Uinti 1906  2:16.81                 
                     
Niko Matela  2003    563  30.16  1:07.06  1:45.95    2:17.99   
  Lappeenrannan Uimarit  2:23.62                 
                     
Risto Martikainen  2003    536  29.96  1:06.07  1:49.37    2:20.34   
  Kouvolan Uimarit  2:23.52                 
                     
Alex Lydman  2003    532  28.92  1:07.13  1:48.74    2:20.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:18.42                 
                     
10  Toni Lipponen  2003    528  30.99  1:07.39  1:49.78    2:21.02   
  Kemin Uimaseura  2:21.43                 
                     
11  Paavo Erkinaro  2003    522  30.62  1:07.51  1:47.88    2:21.50   
  Oulun Uinti 1906  2:21.20                 
                     
12  Teemu Oksakari  2003    516  30.16  1:05.19  1:48.03    2:22.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:24.80                 
                     
13  Arttu Menp  2003    511  28.27  1:06.43  1:50.29    2:22.57   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.02                 
                     
14  Eemil Kankare  2003    488  30.58  1:08.49  1:50.74    2:24.72   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.67                 
                     
15  Juuso Rahikainen  2003    484  30.61  1:08.43  1:52.69    2:25.11   
  Tuusulan Uimaseura  2:23.77                 
                     
16  Elias Kalliokoski  2003    481  29.92  1:10.88  1:52.06    2:25.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:25.17                 
                     
17  Lauri Tolvanen  2003    477  30.24  1:06.78  1:49.78    2:25.83   
  Haminan Uimaseura  2:21.80                 
                     
18  Urho Lyytinen  2003    475  30.22  1:09.36  1:51.52    2:26.03   
  Uinti Tampere  2:26.51                 
                     
19  Alexander Huhtala  2003    474  32.68  1:10.70  1:52.42    2:26.11   
  Cetus Espoo  2:25.47                 
                     
20  Oskari Repo  2003    474  32.87  1:11.48  1:52.13    2:26.15   
  Cetus Espoo  2:25.75                 
                     
21  Eetu Palvanen  2003    474  29.88  1:08.31  1:52.70    2:26.17   
  Lahden Uimaseura  2:22.43                 
                     
22  Roni Severinkangas  2003    469  29.70  1:07.00  1:52.55    2:26.71   
  Cetus Espoo  2:26.50                 
                     
23  Lauri Kinnunen  2003    429  29.40  1:10.41  1:53.07    2:31.07   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.83                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspivmr  14 keskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner