Tulokset SM-Uinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Unofficial Summary |
|
After 3 of 3 heats |
|
|
|
|
Suomen mestaruusuinnit 2019
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Leppävaaran uimala |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Perhosuinti Miehet 18 and younger - Final |
|
|
NSE |
2:00.80 |
|
|
|
Jani Sievinen |
1974 |
NumKis |
FIN |
Oulu |
|
28.6.1992 |
|
|
|
|
|
SE |
1:59.32 |
|
|
|
Vesa Hanski |
1973 |
ÅSK |
FIN |
Sevilla |
|
23.8.1997 |
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
638 |
2:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksi Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
607 |
2:11.67 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll |
+0.69 |
598 |
2:12.35 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Efim Romanov |
2002 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
587 |
2:13.11 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.69 |
568 |
2:14.58 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arttu Mäenpää |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.66 |
546 |
2:16.37 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niko Matela |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.71 |
509 |
2:19.63 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Sormunen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
487 |
2:21.70 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ibrahim Ezzat |
2002 |
Aurajoen Uinti |
+0.67 |
483 |
2:22.07 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
+0.62 |
457 |
2:24.73 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Nurmela |
2002 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.74 |
402 |
2:30.97 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-06-28 10:58:13 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|