2021-12-03   11:10:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Torstai aamu

Document
Unofficial Summary
After 9 of 9 heats
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 6, 100m Rintauinti Miehet 18 and younger - Final
NSE 1:02.94 Matti Mattsson 1993 PUS FIN Atlanta, USA 2.12.2011
SE 1:00.86 Matti  Mattson 1979 PUS FIN Jyväskylä 28.6.2018
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Erik Nurmi 2001 Vanders +0.70 687 1:04.70
50m: 30.08
100m: 1:04.70
(34.62)
2 Verneri Viisanen 2002 Cetus Espoo +0.65 643 1:06.14 +1.44
50m: 31.57
100m: 1:06.14
(34.57)
3 Mihail Khanoukaev 2002 Cetus Espoo +0.64 631 1:06.55 +1.85
50m: 31.12
100m: 1:06.55
(35.43)
4 Eerikki Laitala 2001 Cetus Espoo +0.66 611 1:07.29 +2.59
50m: 30.83
100m: 1:07.29
(36.46)
5 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo +0.68 609 1:07.34 +2.64
50m: 31.33
100m: 1:07.34
(36.01)
6 Jami Ihalainen 2003 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.64 589 1:08.09 +3.39
50m: 32.49
100m: 1:08.09
(35.60)
7 Joel Knaapi 2001 Cetus Espoo +0.68 578 1:08.51 +3.81
50m: 30.89
100m: 1:08.51
(37.62)
8 Lasse Pulkkinen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.67 556 1:09.41 +4.71
50m: 33.47
100m: 1:09.41
(35.94)
9 Ossi Kleimola 2001 Kouvolan Uimarit +0.66 550 1:09.65 +4.95
50m: 32.71
100m: 1:09.65
(36.94)
10 Lauri Krapf 2001 Helsingfors Simsällskap +0.65 547 1:09.79 +5.09
50m: 32.01
100m: 1:09.79
(37.78)
11 Atte Pennanen 2001 Lahden Uimaseura +0.65 543 1:09.95 +5.25
50m: 32.47
100m: 1:09.95
(37.48)
11 Kalle Hyttinen 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.71 543 1:09.95 +5.25
50m: 32.72
100m: 1:09.95
(37.23)
13 Aleksi Rajaniemi 2002 Oulun Uinti 1906 +0.72 536 1:10.28 +5.58
50m: 33.33
100m: 1:10.28
(36.95)
14 Pyry Nurminen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.71 534 1:10.38 +5.68
50m: 33.01
100m: 1:10.38
(37.37)
15 Marcus Forsel 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 532 1:10.45 +5.75
50m: 32.19
100m: 1:10.45
(38.26)
16 Petr Pankratov 2002 TaTu Tampere +0.69 530 1:10.52 +5.82
50m: 33.19
100m: 1:10.52
(37.33)
17 Niilo Olander 2001 Borgå Simmare-Porvoon Uimari +0.66 523 1:10.83 +6.13
50m: 32.72
100m: 1:10.83
(38.11)
18 Oskari Repo 2003 Cetus Espoo +0.69 517 1:11.13 +6.43
50m: 33.61
100m: 1:11.13
(37.52)
19 Olli-pekka Pietarila 2003 Oulun Uinti 1906 +0.70 512 1:11.34 +6.64
50m: 33.81
100m: 1:11.34
(37.53)
20 Valtteri Taskinen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.68 511 1:11.42 +6.72
50m: 34.27
100m: 1:11.42
(37.15)
21 Paavo Erkinaro 2003 Oulun Uinti 1906 +0.67 510 1:11.45 +6.75
50m: 34.19
100m: 1:11.45
(37.26)
22 Antti Leppänen 2002 Lahden Uimaseura +0.64 502 1:11.81 +7.11
50m: 33.40
100m: 1:11.81
(38.41)
23 Timi Torkkel 2001 Hämeenlinnan Uimaseura +0.67 502 1:11.83 +7.13
50m: 31.72
100m: 1:11.83
(40.11)
24 Daniel Rinne 2002 Cetus Espoo +0.67 501 1:11.87 +7.17
50m: 33.17
100m: 1:11.87
(38.70)
25 Noa Mäkelä 2001 Oulun Uinti 1906 +0.69 498 1:11.99 +7.29
50m: 33.10
100m: 1:11.99
(38.89)
25 Henrik Siltari 2002 Kemin Uimaseura +0.74 498 1:11.99 +7.29
50m: 33.08
100m: 1:11.99
(38.91)
27 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.67 498 1:12.01 +7.31
50m: 33.25
100m: 1:12.01
(38.76)
28 Benjamin Kangas 2002 Uimaseura Aquila +0.67 495 1:12.17 +7.47
50m: 32.52
100m: 1:12.17
(39.65)
29 Julius Nyberg 2002 Kampuksen Plaani +0.73 483 1:12.77 +8.07
50m: 32.67
100m: 1:12.77
(40.10)
30 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.67 481 1:12.84 +8.14
50m: 34.22
100m: 1:12.84
(38.62)
31 Eemil Kankare 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.72 470 1:13.42 +8.72
50m: 34.14
100m: 1:13.42
(39.28)
32 Veikko Pyyhtinen 2002 Swimming Jyväskylä +0.70 449 1:14.52 +9.82
50m: 34.56
100m: 1:14.52
(39.96)
33 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.68 436 1:15.28 +10.58
50m: 35.04
100m: 1:15.28
(40.24)
34 Samuel Sainio 2005 Uinti Tampere +0.58 405 1:17.16 +12.46
50m: 35.69
100m: 1:17.16
(41.47)
2019-06-27 11:46:56 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner