2021-10-23   02:50:00
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai aamu

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 61, 400m Sekauinti Naiset - Erä
NSE 4:49.73 Tanja Kylliäinen 1993 RaisU FIN Maryland, USA 12.6.2010
SE 4:45.33 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Rio de Janeiro, BRA 6.8.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.74 682 5:02.50 Q
50m: 31.57
100m: 1:07.22
(35.65)
150m: 1:45.75
(38.53)
200m: 2:23.49
(37.74)
250m: 3:06.70
(43.21)
300m: 3:49.66
(42.96)
350m: 4:25.71
(36.05)
400m: 5:02.50
(36.79)
2 Anna Kotonen 1997 Cetus Espoo +0.75 651 5:07.22 +4.72 Q
50m: 32.28
100m: 1:08.83
(36.55)
150m: 1:50.18
(41.35)
200m: 2:29.16
(38.98)
250m: 3:12.44
(43.28)
300m: 3:55.91
(43.47)
350m: 4:32.22
(36.31)
400m: 5:07.22
(35.00)
3 Louna Kasvio 2006 Helsingfors Simsällskap +0.77 626 5:11.30 +8.80 Q
50m: 33.17
100m: 1:11.41
(38.24)
150m: 1:51.51
(40.10)
200m: 2:29.40
(37.89)
250m: 3:15.58
(46.18)
300m: 4:01.48
(45.90)
350m: 4:37.52
(36.04)
400m: 5:11.30
(33.78)
4 Sohvi Nenonen 1999 Cetus Espoo +0.74 620 5:12.37 +9.87 Q
50m: 31.16
100m: 1:07.96
(36.80)
150m: 1:49.30
(41.34)
200m: 2:29.13
(39.83)
250m: 3:14.75
(45.62)
300m: 4:00.91
(46.16)
350m: 4:36.97
(36.06)
400m: 5:12.37
(35.40)
5 Raakel Bärlund 2001 Lahden Uimaseura +0.69 614 5:13.28 +10.78 Q
50m: 31.32
100m: 1:07.69
(36.37)
150m: 1:49.50
(41.81)
200m: 2:29.52
(40.02)
250m: 3:15.58
(46.06)
300m: 4:01.67
(46.09)
350m: 4:38.47
(36.80)
400m: 5:13.28
(34.81)
6 Mila Manner 2001 Uinti Tampere +0.71 612 5:13.57 +11.07 Q
50m: 31.96
100m: 1:08.47
(36.51)
150m: 1:50.96
(42.49)
200m: 2:31.72
(40.76)
250m: 3:17.68
(45.96)
300m: 4:03.35
(45.67)
350m: 4:40.20
(36.85)
400m: 5:13.57
(33.37)
7 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.75 605 5:14.76 +12.26 Q
50m: 34.05
100m: 1:12.66
(38.61)
150m: 1:54.85
(42.19)
200m: 2:33.59
(38.74)
250m: 3:19.52
(45.93)
300m: 4:04.65
(45.13)
350m: 4:40.38
(35.73)
400m: 5:14.76
(34.38)
8 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.70 596 5:16.42 +13.92 Q
50m: 34.66
100m: 1:14.01
(39.35)
150m: 1:56.73
(42.72)
200m: 2:37.38
(40.65)
250m: 3:21.72
(44.34)
300m: 4:05.22
(43.50)
350m: 4:42.08
(36.86)
400m: 5:16.42
(34.34)
9 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.64 585 5:18.30 +15.80
50m: 33.73
100m: 1:13.28
(39.55)
150m: 1:58.31
(45.03)
200m: 2:39.79
(41.48)
250m: 3:23.23
(43.44)
300m: 4:07.31
(44.08)
350m: 4:44.22
(36.91)
400m: 5:18.30
(34.08)
10 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 +0.68 568 5:21.44 +18.94
50m: 33.86
100m: 1:13.60
(39.74)
150m: 1:56.67
(43.07)
200m: 2:37.93
(41.26)
250m: 3:22.50
(44.57)
300m: 4:06.86
(44.36)
350m: 4:44.96
(38.10)
400m: 5:21.44
(36.48)
11 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.67 559 5:23.16 +20.66
50m: 35.09
100m: 1:13.37
(38.28)
150m: 1:57.16
(43.79)
200m: 2:38.88
(41.72)
250m: 3:24.02
(45.14)
300m: 4:09.66
(45.64)
350m: 4:47.21
(37.55)
400m: 5:23.16
(35.95)
12 Minka Halava 2001 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.69 557 5:23.68 +21.18
50m: 33.06
100m: 1:12.27
(39.21)
150m: 1:54.85
(42.58)
200m: 2:37.25
(42.40)
250m: 3:24.31
(47.06)
300m: 4:10.89
(46.58)
350m: 4:48.13
(37.24)
400m: 5:23.68
(35.55)
13 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.74 551 5:24.72 +22.22
50m: 36.42
100m: 1:17.58
(41.16)
150m: 2:02.00
(44.42)
200m: 2:43.12
(41.12)
250m: 3:27.83
(44.71)
300m: 4:12.58
(44.75)
350m: 4:50.25
(37.67)
400m: 5:24.72
(34.47)
14 Emma Von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.79 551 5:24.74 +22.24
50m: 32.98
100m: 1:11.65
(38.67)
150m: 1:56.45
(44.80)
200m: 2:39.18
(42.73)
250m: 3:24.29
(45.11)
300m: 4:10.56
(46.27)
350m: 4:48.48
(37.92)
400m: 5:24.74
(36.26)
15 Wilma Långström 2004 Helsingfors Simsällskap +0.77 548 5:25.46 +22.96
50m: 34.23
100m: 1:12.27
(38.04)
150m: 1:57.15
(44.88)
200m: 2:40.16
(43.01)
250m: 3:26.75
(46.59)
300m: 4:13.06
(46.31)
350m: 4:50.24
(37.18)
400m: 5:25.46
(35.22)
16 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.75 543 5:26.29 +23.79
50m: 34.45
100m: 1:14.30
(39.85)
150m: 1:59.47
(45.17)
200m: 2:41.10
(41.63)
250m: 3:26.21
(45.11)
300m: 4:12.73
(46.52)
350m: 4:51.21
(38.48)
400m: 5:26.29
(35.08)
17 Nelli Ohvo 2001 Cetus Espoo +0.76 524 5:30.20 +27.70
50m: 34.76
100m: 1:19.06
(44.30)
150m: 2:02.60
(43.54)
200m: 2:43.95
(41.35)
250m: 3:24.53
(40.58)
300m: 4:08.54
(44.01)
350m: 4:50.48
(41.94)
400m: 5:30.20
(39.72)
18 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 496 5:36.33 +33.83
50m: 33.84
100m: 1:12.53
(38.69)
150m: 1:58.98
(46.45)
200m: 2:43.72
(44.74)
250m: 3:31.48
(47.76)
300m: 4:18.46
(46.98)
350m: 4:58.04
(39.58)
400m: 5:36.33
(38.29)
- Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet +0.60 DSQ SW9.4
Event official at: 30.6.2019 11:29:08
2019-06-30 11:31:30 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner