2021-10-23   04:37:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai aamu

Document
Unofficial Summary
After 5 of 7 heats
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 58, 100m Selkäuinti Naiset 17 and younger - Final
NSE 1:02.80 Vilma Oura 2001 HSS FIN Tampere 9.7.2017
SE 1:00.28 Mimosa Jallow 1994 Plaani FIN Glasgow 6.8.2018
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Peppi Siirtola 2002 Cetus Espoo +0.58 693 1:05.53
50m: 31.95
100m: 1:05.53
(33.58)
2 Martta Nygård 2003 Oulun Uinti 1906 +0.64 660 1:06.61 +1.08
50m: 32.93
100m: 1:06.61
(33.68)
3 Laura Kellberg 2003 Cetus Espoo +0.72 644 1:07.14 +1.61
50m: 32.34
100m: 1:07.14
(34.80)
4 Alina Antila 2004 Nurmijärven Uinti +0.72 630 1:07.63 +2.10
50m: 32.49
100m: 1:07.63
(35.14)
5 Ülle Harjaks 2006 Oulun Uinti 1906 +0.60 610 1:08.37 +2.84
50m: 33.72
100m: 1:08.37
(34.65)
6 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.73 609 1:08.41 +2.88
50m: 32.60
100m: 1:08.41
(35.81)
7 Saana Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.77 592 1:09.04 +3.51
50m: 33.45
100m: 1:09.04
(35.59)
8 Petra Heikkinen 2002 Oulun Uinti 1906 +0.57 591 1:09.10 +3.57
50m: 33.24
100m: 1:09.10
(35.86)
9 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo +0.55 590 1:09.12 +3.59
50m: 33.79
100m: 1:09.12
(35.33)
10 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura +0.63 576 1:09.69 +4.16
50m: 34.57
100m: 1:09.69
(35.12)
11 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.72 573 1:09.79 +4.26
50m: 33.45
100m: 1:09.79
(36.34)
12 Sole Piirainen 2002 Swimming Club Vuokatti +0.79 572 1:09.84 +4.31
50m: 33.56
100m: 1:09.84
(36.28)
13 Reeta Ollonen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.70 566 1:10.09 +4.56
50m: 33.89
100m: 1:10.09
(36.20)
14 Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.54 566 1:10.11 +4.58
50m: 34.03
100m: 1:10.11
(36.08)
15 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo +0.62 561 1:10.30 +4.77
50m: 34.03
100m: 1:10.30
(36.27)
16 Henna Känsäkangas 2004 Kokkolan Uimaseura +0.71 555 1:10.57 +5.04
50m: 34.19
100m: 1:10.57
(36.38)
17 Kerttu Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.70 554 1:10.61 +5.08
50m: 34.17
100m: 1:10.61
(36.44)
17 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.62 554 1:10.61 +5.08
50m: 33.46
100m: 1:10.61
(37.15)
19 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.59 550 1:10.79 +5.26
50m: 35.12
100m: 1:10.79
(35.67)
20 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.63 541 1:11.17 +5.64
50m: 34.94
100m: 1:11.17
(36.23)
21 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura +0.66 538 1:11.29 +5.76
50m: 34.67
100m: 1:11.29
(36.62)
22 Fiona Laakso 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.77 537 1:11.34 +5.81
50m: 35.20
100m: 1:11.34
(36.14)
23 Siiri Jämsä 2002 Swimming Jyväskylä +0.62 536 1:11.38 +5.85
50m: 34.50
100m: 1:11.38
(36.88)
24 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.54 531 1:11.58 +6.05
50m: 34.43
100m: 1:11.58
(37.15)
25 Minttu Paalanen 2003 Lahden Uimaseura +0.79 529 1:11.71 +6.18
50m: 35.31
100m: 1:11.71
(36.40)
26 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap +0.69 526 1:11.81 +6.28
50m: 34.61
100m: 1:11.81
(37.20)
27 Laura Kousa 2005 Cetus Espoo +0.69 525 1:11.88 +6.35
50m: 34.29
100m: 1:11.88
(37.59)
28 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry +0.76 519 1:12.16 +6.63
50m: 34.54
100m: 1:12.16
(37.62)
29 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.70 498 1:13.17 +7.64
50m: 34.36
100m: 1:13.17
(38.81)
30 Maija Nurmi 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.79 486 1:13.77 +8.24
50m: 36.01
100m: 1:13.77
(37.76)
31 Ella Hulkki 2004 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.64 482 1:13.94 +8.41
50m: 35.66
100m: 1:13.94
(38.28)
32 Salma Mäntynen 2005 Uimaseura Aquila +0.68 473 1:14.42 +8.89
50m: 34.95
100m: 1:14.42
(39.47)
33 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 +0.63 472 1:14.47 +8.94
50m: 35.82
100m: 1:14.47
(38.65)
34 Liinu Louhikoski 2004 Vanders +0.61 444 1:15.99 +10.46
50m: 35.87
100m: 1:15.99
(40.12)
2019-06-30 10:45:30 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner