2022-05-21   20:08:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai aamu

Document
Unofficial Summary
After 2 of 3 heats
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 60, 200m Selkäuinti Miehet 18 and younger - Final
NSE 2:02.41 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Espoo 5.5.1991
SE 2:00.70 Jani Sievinen 1974 NumKis FIN Monaco 26.5.1996
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Aku Kaila 2003 Raision Urheilijat +0.64 639 2:09.90
50m: 30.77
100m: 1:03.82
(33.05)
150m: 1:38.09
(34.27)
200m: 2:09.90
(31.81)
2 Veeti Haikonen 2001 Helsingfors Simsällskap +0.71 594 2:13.13 +3.23
50m: 31.54
100m: 1:04.51
(32.97)
150m: 1:38.54
(34.03)
200m: 2:13.13
(34.59)
3 Claes Fjellström 2001 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.76 579 2:14.25 +4.35
50m: 31.64
100m: 1:05.48
(33.84)
150m: 1:40.46
(34.98)
200m: 2:14.25
(33.79)
4 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap +0.67 539 2:17.47 +7.57
50m: 30.71
100m: 1:04.92
(34.21)
150m: 1:41.74
(36.82)
200m: 2:17.47
(35.73)
5 Perttu Somero 2001 Lahden Kaleva +0.72 534 2:17.89 +7.99
50m: 31.79
100m: 1:05.95
(34.16)
150m: 1:42.16
(36.21)
200m: 2:17.89
(35.73)
6 Teemu Oksakari 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.64 508 2:20.24 +10.34
50m: 32.67
100m: 1:08.68
(36.01)
150m: 1:44.67
(35.99)
200m: 2:20.24
(35.57)
7 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.67 502 2:20.75 +10.85
50m: 31.60
100m: 1:07.75
(36.15)
150m: 1:44.98
(37.23)
200m: 2:20.75
(35.77)
8 Joakim Harjaks 2002 Oulun Uinti 1906 +0.71 497 2:21.28 +11.38
50m: 32.94
100m: 1:08.49
(35.55)
150m: 1:45.55
(37.06)
200m: 2:21.28
(35.73)
9 Lauri Tolvanen 2003 Haminan Uimaseura +0.58 463 2:24.66 +14.76
50m: 33.13
100m: 1:10.15
(37.02)
150m: 1:47.91
(37.76)
200m: 2:24.66
(36.75)
10 Tiitus Taskila 2001 Oulun Uinti 1906 +0.71 456 2:25.40 +15.50
50m: 32.02
100m: 1:08.08
(36.06)
150m: 1:46.44
(38.36)
200m: 2:25.40
(38.96)
11 Pirkka Perkola 2001 TaTu Tampere +0.72 449 2:26.14 +16.24
50m: 32.73
100m: 1:09.47
(36.74)
150m: 1:48.98
(39.51)
200m: 2:26.14
(37.16)
12 Hugo Mattola 2001 Kokkolan Uimaseura +0.67 446 2:26.42 +16.52
50m: 33.14
100m: 1:10.01
(36.87)
150m: 1:49.00
(38.99)
200m: 2:26.42
(37.42)
13 Johan Krister Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap +0.67 442 2:26.84 +16.94
50m: 32.93
100m: 1:08.56
(35.63)
150m: 1:47.78
(39.22)
200m: 2:26.84
(39.06)
14 Teemu Annala 2001 Cetus Espoo +0.82 441 2:26.94 +17.04
50m: 33.75
100m: 1:10.42
(36.67)
150m: 1:49.27
(38.85)
200m: 2:26.94
(37.67)
15 Otto Sormunen 2002 Cetus Espoo +0.69 430 2:28.17 +18.27
50m: 33.43
100m: 1:10.55
(37.12)
150m: 1:50.27
(39.72)
200m: 2:28.17
(37.90)
16 Onni Äijälä 2004 Hyvinkään Uimaseura +0.75 420 2:29.34 +19.44
50m: 33.48
100m: 1:11.66
(38.18)
150m: 1:51.41
(39.75)
200m: 2:29.34
(37.93)
2019-06-30 11:03:31 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner