2021-10-23   04:42:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai aamu

Document
Unofficial Summary
After 3 of 3 heats
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 61, 400m Sekauinti Naiset 17 and younger - Final
NSE 4:49.73 Tanja Kylliäinen 1993 RaisU FIN Maryland, USA 12.6.2010
SE 4:45.33 Tanja Kylliäinen 1993 LrU FIN Rio de Janeiro, BRA 6.8.2016
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Louna Kasvio 2006 Helsingfors Simsällskap +0.77 626 5:11.30
50m: 33.17
100m: 1:11.41
(38.24)
150m: 1:51.51
(40.10)
200m: 2:29.40
(37.89)
250m: 3:15.58
(46.18)
300m: 4:01.48
(45.90)
350m: 4:37.52
(36.04)
400m: 5:11.30
(33.78)
2 Petra Kivi 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll +0.75 605 5:14.76 +3.46
50m: 34.05
100m: 1:12.66
(38.61)
150m: 1:54.85
(42.19)
200m: 2:33.59
(38.74)
250m: 3:19.52
(45.93)
300m: 4:04.65
(45.13)
350m: 4:40.38
(35.73)
400m: 5:14.76
(34.38)
3 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 +0.70 596 5:16.42 +5.12
50m: 34.66
100m: 1:14.01
(39.35)
150m: 1:56.73
(42.72)
200m: 2:37.38
(40.65)
250m: 3:21.72
(44.34)
300m: 4:05.22
(43.50)
350m: 4:42.08
(36.86)
400m: 5:16.42
(34.34)
4 Wilma Sundt 2006 Helsingfors Simsällskap +0.64 585 5:18.30 +7.00
50m: 33.73
100m: 1:13.28
(39.55)
150m: 1:58.31
(45.03)
200m: 2:39.79
(41.48)
250m: 3:23.23
(43.44)
300m: 4:07.31
(44.08)
350m: 4:44.22
(36.91)
400m: 5:18.30
(34.08)
5 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 +0.68 568 5:21.44 +10.14
50m: 33.86
100m: 1:13.60
(39.74)
150m: 1:56.67
(43.07)
200m: 2:37.93
(41.26)
250m: 3:22.50
(44.57)
300m: 4:06.86
(44.36)
350m: 4:44.96
(38.10)
400m: 5:21.44
(36.48)
6 Ada Hakkarainen 2005 Helsingfors Simsällskap +0.67 559 5:23.16 +11.86
50m: 35.09
100m: 1:13.37
(38.28)
150m: 1:57.16
(43.79)
200m: 2:38.88
(41.72)
250m: 3:24.02
(45.14)
300m: 4:09.66
(45.64)
350m: 4:47.21
(37.55)
400m: 5:23.16
(35.95)
7 Anni Savolainen 2002 Cetus Espoo +0.74 551 5:24.72 +13.42
50m: 36.42
100m: 1:17.58
(41.16)
150m: 2:02.00
(44.42)
200m: 2:43.12
(41.12)
250m: 3:27.83
(44.71)
300m: 4:12.58
(44.75)
350m: 4:50.25
(37.67)
400m: 5:24.72
(34.47)
8 Emma Von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.79 551 5:24.74 +13.44
50m: 32.98
100m: 1:11.65
(38.67)
150m: 1:56.45
(44.80)
200m: 2:39.18
(42.73)
250m: 3:24.29
(45.11)
300m: 4:10.56
(46.27)
350m: 4:48.48
(37.92)
400m: 5:24.74
(36.26)
9 Wilma Långström 2004 Helsingfors Simsällskap +0.77 548 5:25.46 +14.16
50m: 34.23
100m: 1:12.27
(38.04)
150m: 1:57.15
(44.88)
200m: 2:40.16
(43.01)
250m: 3:26.75
(46.59)
300m: 4:13.06
(46.31)
350m: 4:50.24
(37.18)
400m: 5:25.46
(35.22)
10 Emma Johansson 2003 Cetus Espoo +0.75 543 5:26.29 +14.99
50m: 34.45
100m: 1:14.30
(39.85)
150m: 1:59.47
(45.17)
200m: 2:41.10
(41.63)
250m: 3:26.21
(45.11)
300m: 4:12.73
(46.52)
350m: 4:51.21
(38.48)
400m: 5:26.29
(35.08)
11 Siiri Reiniluoto 2003 Helsingfors Simsällskap +0.72 496 5:36.33 +25.03
50m: 33.84
100m: 1:12.53
(38.69)
150m: 1:58.98
(46.45)
200m: 2:43.72
(44.74)
250m: 3:31.48
(47.76)
300m: 4:18.46
(46.98)
350m: 4:58.04
(39.58)
400m: 5:36.33
(38.29)
- Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet +0.60 DSQ SW9.4
2019-06-30 11:28:44 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner