2021-10-23   03:08:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai aamu

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 64, 50m Perhosuinti Naiset 17 and younger - Final
NSE 26.90 Emilia Pikkarainen 1992 VanVe FIN Espoo 16.5.2009
SE 26.24 Mimosa Jallow 1992 Plaani FIN Glasgow 8.8.2018
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jenni Moisio 2002 Kampuksen Plaani +0.65 604 28.90
2 Vilja Grundström 2003 Vanders +0.68 592 29.09 +0.19
3 Aino Hinkka 2005 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.65 591 29.10 +0.20
4 Siri Auvinen 2002 Cetus Espoo +0.58 582 29.25 +0.35
5 Emmi Kaunisto 2002 Porin Uimaseura +0.69 580 29.29 +0.39
6 Viivi Merisalo 2002 Swimming Jyväskylä +0.70 570 29.45 +0.55
7 Emilia Lyyra 2003 Simmis Wanda +0.64 559 29.65 +0.75
7 Helmi Jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 0 559 29.65 +0.75
9 Charlotte Ingberg 2002 Cetus Espoo 0 537 30.04 +1.14
10 Pauliina Lohilahti 2002 Oulun Lohet +0.66 537 30.05 +1.15
11 Olga Koskinen 2002 Uimaseura Kangasalan Kuohu +0.71 536 30.07 +1.17
12 Oona Laakso 2002 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 0 535 30.08 +1.18
13 Karla Tiainen 2005 Simmis Wanda +0.67 533 30.13 +1.23
14 Helmi Heinonen 2002 Aurajoen Uinti +0.73 526 30.25 +1.35
15 Ina Pollari 2002 Uinti Tampere +0.63 525 30.27 +1.37
15 Sonja Lehtinen 2003 Helsingin Uimarit +0.57 525 30.27 +1.37
17 Dina Sadojevic Jelacik 2004 Cetus Espoo +0.67 523 30.31 +1.41
18 Salma Mäntynen 2005 Uimaseura Aquila 0 521 30.35 +1.45
19 Diana Seiger 2003 Cetus Espoo +0.67 517 30.42 +1.52
20 Siiri Konkka 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.65 517 30.43 +1.53
21 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura 0 511 30.54 +1.64
21 Lilli Kulpakko 2005 Aurajoen Uinti +0.61 511 30.54 +1.64
21 Kiia Kärkkäinen 2003 Heinolan Isku 0 511 30.54 +1.64
24 Annukka Pihkamäki 2004 Riihimäen Uimaseura 0 505 30.67 +1.77
25 Julia Peltola 2003 Cetus Espoo 0 504 30.69 +1.79
26 Aada Rissanen 2004 Cetus Espoo 0 503 30.71 +1.81
27 Aino Paju 2003 Vanders 0 501 30.75 +1.85
28 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 0 500 30.77 +1.87
29 Vilhelmiina Wegelius 2002 Joensuun Uimaseura 0 499 30.78 +1.88
30 Agneta Kallas 2002 Simmis Wanda +0.64 497 30.83 +1.93
31 Essi Ahvenainen 2005 Vanders 0 494 30.89 +1.99
32 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 0 494 30.90 +2.00
33 Venla Säntti 2003 Oulun Uinti 1906 +0.69 492 30.93 +2.03
34 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi 0 491 30.96 +2.06
35 Venla Suihkonen 2002 Octopus Lohja +0.61 490 30.98 +2.08
36 Ronja Hellberg 2003 Riihimäen Uimaseura +0.86 488 31.02 +2.12
36 Kira Lindroos 2005 Cetus Espoo 0 488 31.02 +2.12
38 Elisa Vakkuri 2002 Kemin Uimaseura 0 487 31.05 +2.15
39 Vera Vartiainen 2002 Järvenpään Uintiklubi +0.69 486 31.06 +2.16
40 Jonna Vasara 2002 Cetus Espoo 0 486 31.07 +2.17
40 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere 0 486 31.07 +2.17
42 Oona Parviainen 2002 Joensuun Uimaseura +0.67 483 31.13 +2.23
43 Emma Haglund 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll 0 482 31.15 +2.25
44 Wilma Lakanen 2003 Kokkolan Uimaseura +0.71 476 31.27 +2.37
45 Julia Koivisto 2002 Aurajoen Uinti 0 474 31.32 +2.42
45 Ronja Nätynki 2002 Swimming Club Rovaniemi 0 474 31.32 +2.42
47 Iina Von Schrowe 2003 Cetus Espoo +0.65 474 31.33 +2.43
48 Olivia Koski 2002 Aurajoen Uinti +0.60 471 31.38 +2.48
49 Enni-sofia Perätalo 2002 Oulun Lohet +0.70 471 31.39 +2.49
50 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda 0 468 31.46 +2.56
51 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uimaseura Kangasalan Kuohu 0 463 31.56 +2.66
52 Kaisa Himanen 2003 Mikkelin Uimaseura +0.68 463 31.57 +2.67
53 Liina Salin 2002 Kokkolan Uimaseura 0 460 31.63 +2.73
54 Peppi Vesalainen 2004 Helsingfors Simsällskap 0 459 31.65 +2.75
55 Siiri Jämsä 2002 Swimming Jyväskylä 0 459 31.66 +2.76
56 Liinu Louhikoski 2004 Vanders +0.65 459 31.67 +2.77
57 Taiga Yritys 2003 Uinti Hyvinkää +0.69 456 31.73 +2.83
58 Aino Rantala 2004 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 0 454 31.77 +2.87
59 Sonila Selimi 2005 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.74 453 31.80 +2.90
60 Hilda Helo 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku +0.52 448 31.92 +3.02
60 Senni Mattila 2003 Porin Uimaseura +0.58 448 31.92 +3.02
62 Anniina Ahonen 2005 Hyvinkään Uimaseura 0 440 32.11 +3.21
63 Greta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap 0 439 32.12 +3.22
64 Emma Loponen 2003 Simmis Wanda +0.72 432 32.30 +3.40
65 Moona Korpikoski 2005 Nokian Pyry 0 430 32.36 +3.46
- Iris Hanski 2003 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 0 DNF
Event official at: 30.6.2019 12:22:30
2019-06-30 13:05:33 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner