2021-10-23   03:25:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset SM-Uinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Sunnuntai ilta

Document
Results
Suomen mestaruusuinnit 2019
Organizer:
Place: Leppävaaran uimala Cetus
Pool: 50m Competition Date: Jun 27, 2019 to Jun 30, 2019
Event 69, 4x100m Vapaauinti Naiset - Final
NSE 3:53.84 Cetus Espoo 1900 Cetus FIN 1.1.2015
SE 3:47.73 Cetus 1900 Cetus FIN Vaasa 24.4.2015
Rank Name Age Club FINA Time Diff
1 Cetus Espoo 1 23 Cetus Espoo 769 3:49.26
Ronja Riihinen 2000 00A801 +0.67 27.89 57.83 57.83
Anna Kotonen 1997 97A239 +0.09 27.37 57.25 1:55.08
Peppi Siirtola 2002 02A144 +0.39 27.98 57.73 2:52.81
Fanny Teijonsalo 1996 96A027 +0.45 26.69 56.45 3:49.26
2 Oulun Uinti 1 24 Oulun Uinti 1906 719 3:54.44 +5.18
Silja Känsäkoski 1997 97A018 +0.72 28.40 58.10 58.10
Petra Ansaranta 2004 04A064 +0.50 28.54 59.04 1:57.14
Veera Kivirinta 1995 95A668 +0.31 27.71 58.81 2:55.95
Reetta Kanervo 1999 99A565 +0.05 27.24 58.49 3:54.44
3 Helsingfors Simsällskap 1 26 Helsingfors Simsällskap 717 3:54.59 +5.33
Laura Kurki 1994 94A839 +0.66 28.20 59.12 59.12
Vilma Ruotsalainen 1996 96A597 +0.13 28.15 58.83 1:57.95
Kaisla Kollanus 1993 93A027 +0.38 27.67 57.39 2:55.34
Vilma Oura 2001 01A310 +0.37 28.55 59.25 3:54.59
4 Cetus Espoo 2 20 Cetus Espoo 700 3:56.55 +7.29
Lyydia Kalenius 2000 00A252 +0.73 28.30 59.45 59.45
Aino Otava 1999 99A484 +0.22 28.62 59.31 1:58.76
Sini Koivu 1999 99A482 +0.13 27.22 59.95 2:58.71
Sohvi Nenonen 1999 99A092 +0.13 27.23 57.84 3:56.55
5 Raision Urheilijat 1 22 Raision Urheilijat 690 3:57.66 +8.40
Laura Mäki 1997 97A073 +0.59 28.26 59.16 59.16
Olivia Weuro 2002 02A822 +0.50 28.79 59.54 1:58.70
Irene Mäkilä 2004 04A289 +0.12 28.26 59.52 2:58.22
Sylvia Kuusisto 2003 03A137 -0.01 28.00 59.44 3:57.66
6 Lahden Uimaseura 20 Lahden Uimaseura 672 3:59.70 +10.44
Julia Bruneau 1999 99A066 +0.68 28.75 1:00.17 1:00.17
Saana Liikonen 2001 01A705 +0.18 27.69 58.54 1:58.71
Sohvi Kallinen 2004 04A222 +0.40 29.22 1:00.51 2:59.22
Raakel Bärlund 2001 01A081 +0.46 28.76 1:00.48 3:59.70
7 ÅSK 1 19 Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku 659 4:01.27 +12.01
Ida Konkka 2000 00A573 +0.63 27.85 58.87 58.87
Iida Reini 2000 00A567 +0.18 27.97 59.23 1:58.10
Oona Laakso 2002 02A301 +0.52 28.87 1:02.21 3:00.31
Minka Halava 2001 01A844 +0.29 28.76 1:00.96 4:01.27
8 UiTa 1 24 Uinti Tampere 649 4:02.54 +13.28
Kanerva Kinnunen 2004 04A027 +0.66 29.32 1:01.34 1:01.34
Nea Norismaa 1995 95A534 +0.32 28.00 59.11 2:00.45
Siiri Arjanmaa 2004 04A173 +0.50 28.71 1:00.89 3:01.34
Mila Manner 2001 01A167 +0.20 28.85 1:01.20 4:02.54
9 TaTU Tampere ry 1 27 TaTu Tampere 648 4:02.64 +13.38
Ida Hulkko 1998 98B105 +0.70 29.14 1:00.86 1:00.86
Amanda Suihkonen 1995 95A544 +0.40 28.46 1:01.75 2:02.61
Emma-lotta Tynkkynen 1999 99A073 +0.09 28.57 59.47 3:02.08
Aino Puomila 1992 92A782 +0.33 28.52 1:00.56 4:02.64
10 Helsingfors Simsällskap 2 19 Helsingfors Simsällskap 634 4:04.45 +15.19
Janna Appelberg 2001 01A954 +0.68 29.44 1:01.28 1:01.28
Helene Hirvonen 2001 01A179 +0.00 28.80 1:00.28 2:01.56
Hanna Kareinen 2000 00A012 +0.28 28.56 59.64 3:01.20
Erika Ketola 2000 00A124 +0.16 29.70 1:03.25 4:04.45
11 Oulun Uinti 2 18 Oulun Uinti 1906 630 4:04.99 +15.73
Iida-maria Laine 2001 01A626 +0.72 29.61 1:00.64 1:00.64
Minja Lukkari 2003 03A364 +0.36 28.92 1:00.54 2:01.18
Petra Heikkinen 2002 02A103 +0.48 29.46 1:01.43 3:02.61
Reeta Ollonen 2006 06A793 +0.45 29.59 1:02.38 4:04.99
12 Oulun Lohet 21 Oulun Lohet 615 4:06.88 +17.62
Riika Huttula 2001 01A540 +0.58 29.43 1:01.14 1:01.14
Enni-sofia Perätalo 2002 02A378 +0.23 28.79 1:00.84 2:01.98
Inka Elamaa 2004 04A328 29.97 1:02.62 3:04.60
Sonja Portin 1998 98A105 +0.37 28.50 1:02.28 4:06.88
13 Swimming Jyväskylä 23 Swimming Jyväskylä 581 4:11.67 +22.41
Jenni Lampi 2000 00A178 +0.67 28.89 1:02.39 1:02.39
Viivi Merisalo 2002 02A419 +0.30 29.70 2:05.08
1:02.69
Siiri Jämsä 2002 02B117 +0.23 29.93 1:04.64 3:09.72
Emma Nieminen 1996 96A009 +0.18 28.80 1:01.95 4:11.67
14 Cetus Espoo SM 21 Cetus Espoo 566 4:13.85 +24.59
Cia Wacklin 2001 01A425 +0.75 29.77 1:03.15 1:03.15
Liv Baker 1998 98A216 +0.51 31.86 1:07.22 2:10.37
Anni Savolainen 2002 02A184 +0.25 30.82 1:03.31 3:13.68
Ida Slöör 2001 01A578 +0.22 28.73 1:00.17 4:13.85
- Kampuksen Plaani 1 25 Kampuksen Plaani DSQ SW10.
Selma Soininen 1999 99A279 +0.61 28.66 1:00.74 1:00.74
Mimosa Jallow 1994 94A395 +0.20 26.34 55.85 1:56.59
Sonja Pentti 1999 99A133 +0.31 27.58 1:00.03 2:56.62
Jenni Moisio 2002 02A607 -0.07
- Joensuun Uimaseura 19 Joensuun Uimaseura DSQ SW10.
Melinda Moilanen 2000 00B066 +0.64 30.02 1:02.31 1:02.31
Aino Mononen 2001 01A089 -0.06
Oona Parviainen 2002 02A431 +0.39
Vilhelmiina Wegelius 2002 02A466 +0.18
2019-06-30 20:05:58 Datahandling: WinGrodan 2.3 Licensed to: Cetus Espoo

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner