Tulokset Nykredit Gentofte Open - kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Wermuth | 1996 | 675 | 33.64 | 1:11.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 645 | 34.89 | 1:12.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.33 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 607 | 35.34 | 1:13.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:11.14 | |||||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | 542 | 35.48 | 1:16.45 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.58 | |||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 652 | 34.39 | 1:11.90 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.44 | |||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 596 | 35.38 | 1:14.06 | |||||
JGI Svømning | 1:11.88 | |||||||||
3 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 551 | 35.54 | 1:16.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.58 | |||||||||
4 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 528 | 36.31 | 1:17.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.47 | |||||||||
5 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | 499 | 37.82 | 1:18.61 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.42 | |||||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 497 | 36.95 | 1:18.69 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.53 | |||||||||
7 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 483 | 37.25 | 1:19.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.37 | |||||||||
8 | Ida Marie Platzer | 2005 | 474 | 37.81 | 1:19.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.62 | |||||||||
9 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 468 | 38.08 | 1:20.30 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.59 | |||||||||
10 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 453 | 38.39 | 1:21.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
11 | Amalie Schou | 2003 | 433 | 38.91 | 1:22.42 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.49 | |||||||||
12 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | 400 | 40.21 | 1:24.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:30.14 | |||||||||
13 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 394 | 40.38 | 1:25.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.36 | |||||||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 380 | 40.74 | 1:26.09 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
15 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | 346 | 41.94 | 1:28.77 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:27.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:28 |